Page 1 of 1

#1 Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 17/02/2009 11:44
by mIRCerka
Srebrenica
17-godišnja Hajrija u životnoj borbi
Hajrija Tabaković (17), povratnica u srebreničko selo Stožersko u srebreničkoj Mjesnoj zajednici Skenderovići, vodi bitku za život. Nakon što su ljekari utvrdili da ima tumor na desnoj nozi, ova mlada nevjesta našla se u najvećoj životnoj dilemi - ili ostati bez potkoljenice ili za nekoliko mjeseci ostati bez života.
Foto: M. Avdić
Foto: M. Avdić
"Prije sedam mjeseci osjetila sam bol u nozi. Otišla sam u Zvornik gdje su mi rekli da idem u Tuzlu ili Beograd na dalje liječenje. Otišla sam u Tuzlu i tu su mi ustanovili da, pored tumora na desnoj nozi, imam tumor i na plućima", kaže Hajrija i dodaje da su joj ljekari kazali da nakon pet sedmica ponovo dođe i odluči se da li da joj amputiratiju nogu ili u protivnom ne mogu joj garantovati da će živjeti duže od nekoliko mjeseci.

Hajrijin muž Merfid (26) nije zaposlen, kao ni njegov otac Huso koji je 70-postotni ratni vojni invalid i do sada je preživio dva moždana udara i infarkt. U zajedničkom domaćinstvu sa njima žive i Merfidove dvije maloljetne sestre i majka.

"Od Srebrenice smo udaljeni 30 kilometara. Donedavno je jedan komšija u selu imao automobil i obavljao je prevoz do Srebrenice. Međutim, njegov automobil se pokvario tako da sada nemamo nikakvog prevoza. Da bi Hajriju odvezao jednom u Tuzlu moram izdvojiti do 300 KM, a nemam novaca", priča nam Merfid.

Alija Tabaković, predsjednik Medžlisa Islamske zajednice Srebrenica, i Azir Osmanović, predsjednik srebreničkog Merhameta, prije nekoliko dana posjetili su ovu porodicu i uručili 1.067 KM doniranih od ovih institucija, zaposlenih mladih Srebreničana, građana i nekoliko odbornika Skupštine općine.

Svi humani ljudi, ukoliko žele pomoći Hajriji, sredstva mogu uplatiti na žiroračun srebreničkog Merhameta s naznakom za Hajriju Tabaković ŽR: 551015-00023800-14 Nova Banjalučka banka. Kontakt telefon 061-882-778 Azir Osmanović
(FENA)

#2 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 20/03/2009 13:19
by Hamajlija
Izbrisano od strane autora.

#3 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 24/03/2009 23:31
by Pearl
Hajrija je trenutno u bolnici, amputirana joj je noga.

Hajriji i njenoj porodici možete pomoći uplatom na račun (direktno, ne preko posrednika):
Nova banka A.D.
Broj računa: 555-006-81440887-81
primalac: Merfid Tabaković (Hajrijin muž)

#4 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 03/05/2009 12:07
by Latina
Uh, ovo je strasno.
Pearl wrote:Hajrija je trenutno u bolnici, amputirana joj je noga.
Pozdrav Pearl. Imas li jos nekih vijesti, vidim da si post napisala 25/03 ( nisam ovu temu ranije vidjela ) ? Kako je Hajrija ?
Otišla sam u Tuzlu i tu su mi ustanovili da, pored tumora na desnoj nozi, imam tumor i na plućima
Da li ovo znaci da je tumor vec metastazirao ?
Hajriji i njenoj porodici možete pomoći uplatom na račun (direktno, ne preko posrednika):
Nova banka A.D.
Broj računa: 555-006-81440887-81
primalac: Merfid Tabaković (Hajrijin muž)
Uplaticu novac u utorak aBd. Nadam se da cu na taj nacin barem malo pomoci Hajriji. O moj Boze...:(

I jos jedno pitanje : Sta znaci ovo A.D. u imenu banke ? Hvala ti unaprijed na odgovorima. :)

#5 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 06/05/2009 22:32
by Pearl
@Latina,
nazalost, nismo se odonda culi s njom :S vjerovatno cemo je zvati ovih dana, pa javim kako je...

p.s. kako nadjoh na netu, A.D. je skracenica za Akcionarsko drustvo :)

#6 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 07/05/2009 00:24
by Latina
Hvala ti @Pearl. :)

#7 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 16/07/2009 21:48
by Pearl
U razgovoru sa Hajrijom naša volonterka je saznala da se osjeca dobro i da ce uskoro dobiti protezu za nogu. Skupila je potrebni novac.

#8 Re: Srebrenica-17-godišnja Hajrija u životnoj borbi

Posted: 17/07/2009 11:20
by Latina
Cuda se ipak ponekad desavaju. :) :thumbup: