Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#16426 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:Ako nekoga zanima riječ je o katalonskoj seriji Merli (https://www.imdb.com/title/tt4580372/) o profesoru filozofije i učenicima koje podučava. Uprkos formatu serija je prilično ozbiljna i daje realan uvid u život te populacije (za razliku od većine ovih sa netflixa).

Image

Ono što je fakat dobro urađeno su ti episode story arcovi gdje se svaka epizoda bavi lekcijom o jednom filozofu (ima svega - od Sokrata do Žižeka), a ono što likovi proživljavaju uglavnom ima veze s tim. Likovi su vrlo dobro izrađeni, trodimenzionalni i vrlo brzo se saživi sa njima.

Izašle su tri sezone po 13tak epizoda i to je to, finito.

ps. Za Krstu i ekipu: u jednoj epizodi se cijeli razred skida :per:
ovo bih vec pogledala. ima na torrentima?
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16427 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

karanana wrote:i treba, ima tu bisera u okeanu.
nego, koja sezona i koja epizoda je ta gdje se svi skinu da po njoj ocjenim hocu li gledat ili ne?
Tamo negdje od sredine prve sezone prema kraju, ne znam tačno koja je.
omar little wrote:
ovo bih vec pogledala. ima na torrentima?
nažalost ne, ali trebalo bi biti na američkom netflixu, tako sam bar pročitao. ja sam sa dailymotion skidao 720p sa titlovima.

Zaboravih napomenuti da ima "principa inkluzije" za lgbt ali definitivno ništa neprirodno i vještački. Jedan važan zaplet je totalno pro-lgbt pa eto nemojte reći da niste upozoreni :mrgreen:

Lik profesora je po uzoru na likove zlatnog doba televizije - sredovječni antiheroj koji nekako spaja sve oko sebe, ali je istovremeno namazan svim bojama.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16428 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Dosta se i ponovilo i naučilo iz filozofije gledajući seriju, tako da je i to jedan veliki plus.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16429 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

Aha znaci ti si jedan od onih gurmana što voli serije kako Johny SS voli filmove..

Turska, Bugarska, Belgija i tako to.. :thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16430 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by MarlboroGold »

karanana wrote:mislim da covjek nije pitao za neki (ako ga ima) skriveni feminizam kao sto ga spominjete da je u sharp objectsima (ja ga nisam zamijetio).
:D mislim da je covjek pricao vise za otvoreni lgbt prikaz tipa zvaljenja u ozarku, house of cardsu.....ne znam, ima jos puno primjera u zadnje vrijeme, pretezno netflix serija koje to guraju.
sharp objects za sad ne spada u takvu vrstu liberalizma, leftizma i feminizma. sisu jos nisam vidio. mada ne znam ni od koga bih je volio vidjeti kad je glavna akterka sva isjecena i izrezana svuda. mozda od one male, ali to je vec pedofilija.
Upravo to i to onaj koji samo šteti priči i radnji u serijama i filmovima. To ne podnosim.
Evo konkretno primjer... the Flash. Počeo sa curom gledati prije 2 mjeseca. Prve dvije sezone super. U trećoj su počeli sa time smarati, ali hajd bilo je podnošljivo. U četvrtoj 1-2 epizode posvetili samo feminizmu, dok je priča bila zanemarena. Da se razumijemo... u cijeloj seriji postoje ženske koje su jake, imaju moći, razvaljuju i to je sve super... i onda dođu takve nepotrebne epizode. E jbga...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16431 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

MarlboroGold wrote:
karanana wrote:mislim da covjek nije pitao za neki (ako ga ima) skriveni feminizam kao sto ga spominjete da je u sharp objectsima (ja ga nisam zamijetio).
:D mislim da je covjek pricao vise za otvoreni lgbt prikaz tipa zvaljenja u ozarku, house of cardsu.....ne znam, ima jos puno primjera u zadnje vrijeme, pretezno netflix serija koje to guraju.
sharp objects za sad ne spada u takvu vrstu liberalizma, leftizma i feminizma. sisu jos nisam vidio. mada ne znam ni od koga bih je volio vidjeti kad je glavna akterka sva isjecena i izrezana svuda. mozda od one male, ali to je vec pedofilija.
Upravo to i to onaj koji samo šteti priči i radnji u serijama i filmovima. To ne podnosim.
Evo konkretno primjer... the Flash. Počeo sa curom gledati prije 2 mjeseca. Prve dvije sezone super. U trećoj su počeli sa time smarati, ali hajd bilo je podnošljivo. U četvrtoj 1-2 epizode posvetili samo feminizmu, dok je priča bila zanemarena. Da se razumijemo... u cijeloj seriji postoje ženske koje su jake, imaju moći, razvaljuju i to je sve super... i onda dođu takve nepotrebne epizode. E jbga...
Svaka serija koja je počela relativno "davno" (tamo oko 2013/14) nije imala ništa od toga i onda se desio NAGLI zaokret i počeli su se dodavat' tako likovi čisto da se popuni diverziti kapacitet :D

CW je imao tonu višegodišnjih serija i tačno vidiš evoluciju :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16432 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by MarlboroGold »

Velkoski wrote:
MarlboroGold wrote:
karanana wrote:mislim da covjek nije pitao za neki (ako ga ima) skriveni feminizam kao sto ga spominjete da je u sharp objectsima (ja ga nisam zamijetio).
:D mislim da je covjek pricao vise za otvoreni lgbt prikaz tipa zvaljenja u ozarku, house of cardsu.....ne znam, ima jos puno primjera u zadnje vrijeme, pretezno netflix serija koje to guraju.
sharp objects za sad ne spada u takvu vrstu liberalizma, leftizma i feminizma. sisu jos nisam vidio. mada ne znam ni od koga bih je volio vidjeti kad je glavna akterka sva isjecena i izrezana svuda. mozda od one male, ali to je vec pedofilija.
Upravo to i to onaj koji samo šteti priči i radnji u serijama i filmovima. To ne podnosim.
Evo konkretno primjer... the Flash. Počeo sa curom gledati prije 2 mjeseca. Prve dvije sezone super. U trećoj su počeli sa time smarati, ali hajd bilo je podnošljivo. U četvrtoj 1-2 epizode posvetili samo feminizmu, dok je priča bila zanemarena. Da se razumijemo... u cijeloj seriji postoje ženske koje su jake, imaju moći, razvaljuju i to je sve super... i onda dođu takve nepotrebne epizode. E jbga...
Svaka serija koja je počela relativno "davno" (tamo oko 2013/14) nije imala ništa od toga i onda se desio NAGLI zaokret i počeli su se dodavat' tako likovi čisto da se popuni diverziti kapacitet :D

CW je imao tonu višegodišnjih serija i tačno vidiš evoluciju :lol:
Baš... sve ih je više. Hajd što meni poče smetati, već i curi :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16433 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Neke serije su prije izbora imale i čistokrvne antitrump epizode i onda nekome kao čudno što je lik pobijedio. :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16434 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

FYI

U petak na Amazonu :izet:

klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16435 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

Velkoski wrote:Neke serije su prije izbora imale i čistokrvne antitrump epizode i onda nekome kao čudno što je lik pobijedio. :mrgreen:

Bukvalno ložili ljude da glasaju što više dok su ovi drugi bili kao mi u državi nakon rata " ma nece oni glasat "..
Zato ce se na narednim izborima baš nalozit da glasaju protiv zanima me bas da li ce uspjeti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#16436 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:
karanana wrote:mislim da covjek nije pitao za neki (ako ga ima) skriveni feminizam kao sto ga spominjete da je u sharp objectsima (ja ga nisam zamijetio).
:D mislim da je covjek pricao vise za otvoreni lgbt prikaz tipa zvaljenja u ozarku, house of cardsu.....ne znam, ima jos puno primjera u zadnje vrijeme, pretezno netflix serija koje to guraju.
sharp objects za sad ne spada u takvu vrstu liberalizma, leftizma i feminizma. sisu jos nisam vidio. mada ne znam ni od koga bih je volio vidjeti kad je glavna akterka sva isjecena i izrezana svuda. mozda od one male, ali to je vec pedofilija.
Upravo to i to onaj koji samo šteti priči i radnji u serijama i filmovima. To ne podnosim.
Evo konkretno primjer... the Flash. Počeo sa curom gledati prije 2 mjeseca. Prve dvije sezone super. U trećoj su počeli sa time smarati, ali hajd bilo je podnošljivo. U četvrtoj 1-2 epizode posvetili samo feminizmu, dok je priča bila zanemarena. Da se razumijemo... u cijeloj seriji postoje ženske koje su jake, imaju moći, razvaljuju i to je sve super... i onda dođu takve nepotrebne epizode. E jbga...
Ma nema ništa slično tome u Sharp Objects. Ali imaš sjebanih, istraumatiziranih i oštećenih osoba (žena i muškaraca), disfunkcionalnih porodica,
malogradskog mentaliteta gradića srednjezapada Amerike i mračnih tajni koje svi skrivaju. Kinematografija i režija je fenomenalna i živopisna,
ima odličnih jump cutsa koji rezultiraju na momente prilično creepy scenama. Taj gothic americana feel je baš pogođen.

Nadam se da ti naša rasprava nije zgadila i ubila želju da ovo pogledaš. Bilo bi baš šteta. :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16437 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by MarlboroGold »

Ma nije... odgledaću. Samo da ne ispadne da sam homofob i ženomrzac :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16438 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

I was born a racist, molded by it, I didn't see a black person until I was already a man :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#16439 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Ima prva sezona ove Merlí serije na rarbg torrentima.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16440 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Problem je naći odgovarajući prevod. Ja sam našao sa engleskim prevodom na dailymotionu, fercera bez greške :thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16441 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

zomri wrote:Problem je naći odgovarajući prevod. Ja sam našao sa engleskim prevodom na dailymotionu, fercera bez greške :thumbup:
No habla espanol maricon?
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16442 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Velkoski wrote:
zomri wrote:Problem je naći odgovarajući prevod. Ja sam našao sa engleskim prevodom na dailymotionu, fercera bez greške :thumbup:
No habla espanol maricon?
yo qeroque? televisa presenta. mirra mirra fuerrraaaaaa :mrgreen:
serija je na katalonskom tho
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#16443 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:FYI

U petak na Amazonu :izet:
najs.

kad smo vec kod njega, izasla je nova knjiga jonathana wilsona, jesi vidio?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16444 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

Jesi gledo zomri ove poznate španske filmove?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#16445 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Dakle Yellowstone preporuka za sve ljubitelje vristeceg maskulizma :D i western zanra, ostale su jos dvije epizode prve sezone, vrijedi sacekati pa pogledati sve odjednom ili u par dana, ispod FULL HD ne treba ici, puno je scena na otvorenom u prirodi na momente se stice utisak kao da gledate neki Nat. Geo dokumentarac...




Prije gledanja po mogucnosti pogledati Chisum iz 1970 :D

User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16446 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:
zomri wrote:FYI

U petak na Amazonu :izet:
najs.

kad smo vec kod njega, izasla je nova knjiga jonathana wilsona, jesi vidio?
upratio sam nešto. šta je konkretno tema?
nisam još ni ove od parernaua završio :skoljka:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#16447 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

zomri wrote:
omar little wrote:
zomri wrote:FYI

U petak na Amazonu :izet:
najs.

kad smo vec kod njega, izasla je nova knjiga jonathana wilsona, jesi vidio?
upratio sam nešto. šta je konkretno tema?
nisam još ni ove od parernaua završio :skoljka:
http://www.amazon.co.uk/Barcelona-Legac ... 911600702/ The incredible story of modern football told through the explosive rivalry between Pep Guardiola and Jose Mourinho, from the author of Inverting the Pyramid.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#16448 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Auu pa hoće li nama na forumu dati kakav popust? :lol: Mislim da nas ima dosta zainteresiranih :mrgreen:
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#16449 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

skinuo sam sa net-a "la casa de papel" i sada imam problem sa titlovima. vec na prvoj epizodi titl mi ide super tamo negdje do sredine epizode i onda prestaje i tako je haman na svim epizodama. sad nije mi jasno da li mozda imaju dvije verzije iste serije jedna za domace tj. spansko trziste a druga za ostatak svijeta ili je ustvari do titlova?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#16450 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Cavendish wrote:skinuo sam sa net-a "la casa de papel" i sada imam problem sa titlovima. vec na prvoj epizodi titl mi ide super tamo negdje do sredine epizode i onda prestaje i tako je haman na svim epizodama. sad nije mi jasno da li mozda imaju dvije verzije iste serije jedna za domace tj. spansko trziste a druga za ostatak svijeta ili je ustvari do titlova?
Hehehe Netflix je kupio seriju i iskomadao je. Original ima 13 epizoda i traju po 70 minuta, dok je Netflix to razgodio na 19 epizoda. Skini onddje gdje ima 19 epizoda, inače serija je :thumbup: jedva čekam drugu sezonu.
Post Reply