Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#26 Re: Kampovanje

Post by nigdje.nikog »

Ne znam uklapa li se ovdje, ali mene interesuje kampovanje u "cvrstim objektima" - auto kamperima i auto prikolicama. je li neko vec otvorio ovu temu pod AUTIMA ili cemo ovdje?

Dakle, interesuje me UNAJMLJIVANJE autokampera, zna li neko nesta o tome - gdje, kako, koliko...
Pogotovo me interusuju iskustva onih koji su ovo probali.

Inace, kad je rijec o poredjenju Hotela i Kampa, ja mislim da su to babe i zabe. Hotel fakat pruza veci komfor (za gotovane), ali ja sam pozelio odmor na nacin da ponesem i svoj krevet, svoju satelitsku, svoj camac...
Vrijeme ide u korist ovakvih turista - sve sto je nekad bio nerjesiv problem (npr. telefon) sad je rjeseno.

A kad vidim one ladje na cesti sa prikacenim vozilima za loko voznju (od vespe do smarta) dodje mi da sve prodam i preselim u takvo nesto!

Image
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#27 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

nigdje nikog, po hr imas za iznajmiti kampere, a vidjela sam nekad i kod nas nekakav kamion sa reklamom za to, i jos sam bila upamtila da pogledam i ja o cemu se radi, al sam zaboravila u roku od 2 sata :D.

inace, solidan kamper, za 4 osobe, izadje nekih 60 000 eura za kupit. prikolica ful opremljena i sve, izadje oko 12000 eura.
meni se svidjaju one malene slatke prikolice.... airstream base...tak nest se zovu. ono mi je nasladja stvar koju sam ikad vidjela. eve ga. zivo me interesuje gdje se ovo moze nabaviti (uvesti?) i koliko kosta!

i jos nesto, koga zanima, u merkuru na stupu imaju outwell satori i oprema za kampovanje!
andrea_sa
Posts: 9
Joined: 16/10/2006 15:46

#28 Re: Kampovanje

Post by andrea_sa »

Jao, ovaj predobri airstream kamper i ja gledam godinama!! :) Ovo je cista uzivancija, linija mu je fenomenalna, a unutra imas sve sto trebas. Bilo je jos nekoliko modela, cini mi se istog proizvodjaca, ali su mnogo luksuzniji i vecina ih kosta kao vrhunski apartman na Azurnoj obali.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#29 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

evo ja nadjoh ovaj malesni maliiiiiii airstream basecamp kosta 33000 eura u njemackoj
hahahahahahahhahaha
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#30 Re: Kampovanje

Post by valter.ba »

Loooooood za kamperom ali jos nije investicija dosla na red :D Dobar kamper koji mozes uvesti u BiH se moze naci za
12-14000 Eura. Ova cifra od 60.000 je prevelika ali mozda hadzinica zeli novog :lol: Prosle godine sam na izlazu iz Jablanice vidjeo super kampera, sve mirise na novo, kuhinja, kupatilo i WC, full, cjena 36.000 KM! Pricao sam dugo sa vlasnikom auto kuce u kojoj se prodavao i rekao mi je da ima u planu nabavku nekoliko kampera za izdavanje. Imam broj pa ako budes zelio posaljem ti na PP a ti nam javi da li je to krenulo :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#31 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

valter.ba wrote:Loooooood za kamperom ali jos nije investicija dosla na red :D Dobar kamper koji mozes uvesti u BiH se moze naci za
12-14000 Eura. Ova cifra od 60.000 je prevelika ali mozda hadzinica zeli novog :lol: Prosle godine sam na izlazu iz Jablanice vidjeo super kampera, sve mirise na novo, kuhinja, kupatilo i WC, full, cjena 36.000 KM! Pricao sam dugo sa vlasnikom auto kuce u kojoj se prodavao i rekao mi je da ima u planu nabavku nekoliko kampera za izdavanje. Imam broj pa ako budes zelio posaljem ti na PP a ti nam javi da li je to krenulo :D
haha, da, naletila sam nekad na nekoj hr stranici na te kampere pa sam upamtila cijenu :D al novog kampera
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#32 Re: Kampovanje

Post by slavkoimamodilera »

Da otvorim jos nekoliko pitanja :mrgreen: Mozete li preporuciti neki kamp, a da nije ovako velik kao ovi do sada predlozeni ili bar da nije ovolika guzva po plazama? :cry:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#33 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

slavkoimamodilera wrote:Da otvorim jos nekoliko pitanja :mrgreen: Mozete li preporuciti neki kamp, a da nije ovako velik kao ovi do sada predlozeni ili bar da nije ovolika guzva po plazama? :cry:
Vala, ovaj kamp sto ga ja prvo preporucih. Vjeruj mi, neces pogrijesiti. Mali kamp, plaza nije prepuna. (makar nije bila krajem augusta).
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#34 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

slavkoimamodilera wrote:Da otvorim jos nekoliko pitanja :mrgreen: Mozete li preporuciti neki kamp, a da nije ovako velik kao ovi do sada predlozeni ili bar da nije ovolika guzva po plazama? :cry:
u svim kampovima koji primaju puno satora, ima puno i ljudi i plaze su pune. gledaj ove manje kampove...tu ima pravih malih oaza mira i ljepote.
http://www.camping.hr/sadrzaj/dokumenti/MiniCamps.pdf

evo ti pogledaj ovaj. jedne godine smo bili tamo...moras unaprijed rezervisat. na plazi kolko se sjecam slabo ima hlada, a i tako mi izgleda na slikama, al kamp je sav posumljen.
kamp mikulic na peljescu je isto dobar. ima lijepu plazu, hlad i na plazi i u kampu, nalazi se direktno na plazi, a ima nesto malo mjesta...ima ti gore u ovom pdf-u. i da, ima i bazen :D nidje veze.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#35 Re: Kampovanje

Post by slavkoimamodilera »

vratnik wrote:Vala, ovaj kamp sto ga ja prvo preporucih. Vjeruj mi, neces pogrijesiti. Mali kamp, plaza nije prepuna. (makar nije bila krajem augusta).
:thumbup:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#36 Re: Kampovanje

Post by Erzsebet »

Ada Bojana u Ulcinju vam je super... Ima li neko iskustva? :) :mrgreen: :skoljka:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#37 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

slavkoimamodilera wrote:
vratnik wrote:Vala, ovaj kamp sto ga ja prvo preporucih. Vjeruj mi, neces pogrijesiti. Mali kamp, plaza nije prepuna. (makar nije bila krajem augusta).
:thumbup:
Slavko, spremas li se, jesi bio?
Ljudi, ljeto je stiglo. Dajte kakvih slika ili vas je sve ova globalna kriza zahvatila?
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#38 Re: Kampovanje

Post by slavkoimamodilera »

Nisam bio, godisnji mi je tek kraj jula/pocetak augusta ;-) mada je doslo do nekih promjena u planovima, mislim da cu se hvatati istre ove godine ;-)
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39 Re: Kampovanje

Post by Admir_1984 »

Kampovanje na Blidinju (dva dana), da ili ne???? Prvi put idem tamo pa ako je neko ranije ishao zamolio bi ga da mi kaze par korisnih informacija. Interesuje me i put za Blidinje preko Jablanice (gdje je tacno taj put i jel asfaltiran)
User avatar
ice tea
Posts: 62
Joined: 23/06/2009 00:19

#40 Re: Kampovanje

Post by ice tea »

Auto kamp DOLE, 5 km iza drvenika, povelik kamp, dobra hladovina. Cijene svake godine pomalo vece, postalo standardno za Hrvate. :mrgreen: Kakav je u odnosu na druge kampove po cijeni ne bih znao, ali po meni najbolji kamp na Makarskoj rivijeri. :skoljka: Ima pored njega jos 2-3 kampa ali ne svidjaju mi se jer su kao u brdu, pa imaju milion nekih zidova, podzida i toga. Plaza velika, dobra, ima dosta hladovine, nije nesto velika guzva.
7paviljon
Posts: 55
Joined: 11/07/2009 01:45
Location: Bugojno

#41 Re: Kampovanje

Post by 7paviljon »

Ja i ekipa s faksa smo prosle godine kampirali po Hercegovini...ono na divljim mjestima, jer su rijeke ciste....
s tim da nam je odrediste bio Ljubuški, odnosno slapovi Kravice... u to vrijeme je se odrzavao Scream fest tako da je sve u svemu to bilo neprocjenjivo...
Ove godine smo odlucilo otkrivati Bosnu pa cemo neki 3-4 hodati do Krupe na Vrbasu jer se tamo odrzava Ex Yu Rocks, nadam se dobrom provodu...
A toplo svima preporucam da jedne godine ne idu na more vec da otkriju Bosnu i Hercegovinu...
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#42 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

ice tea wrote:Auto kamp DOLE, 5 km iza drvenika, povelik kamp, dobra hladovina. Cijene svake godine pomalo vece, postalo standardno za Hrvate. :mrgreen: Kakav je u odnosu na druge kampove po cijeni ne bih znao, ali po meni najbolji kamp na Makarskoj rivijeri. :skoljka: Ima pored njega jos 2-3 kampa ali ne svidjaju mi se jer su kao u brdu, pa imaju milion nekih zidova, podzida i toga. Plaza velika, dobra, ima dosta hladovine, nije nesto velika guzva.
kamp u koji ja idem svake godine vec 10tak godina, a i prije rata smo isli tamo.

jako lijepa plaza, al kamp se u zadnje vrijeme jako pokvario sto se tice sadrzaja. ispocetka, odmah poslje rata je bilo svasta nesta, veliki restoran, neki kao disko za djecu, trafika odmah pored prodavnice, i svake godine ima manje i manje, samo cekam kad cemo doc a prodavnice ni sladoleda vise nema nikako.

cijene ove godine su najvise sto su ikad bile, ali eto...navika je navika.
39kn sator, 28.5kn auto, 45kn odrasli, 25kn djeca.

e, da, i kamp je imao puno zvjezdica tad davno, sad su mu jedva ostale dvije il tak nest. jedne je godine bio proglasen za naj kamp makarske rivijere a onda je sve krenulo nekako nizbrdo.
pored ima kamp boban, al on mi je nekako vise za motoriste i tak jer je sav nekakav strmovit, ali hlada za poludit ima. a onda dalje imaju i kampovi ciste i male ciste, jako lijepo al...

evo od ove godine jedna

Image
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#43 Re: Kampovanje

Post by Magarece_godine »

Razradio se plan da se razapnu negdje satori, da se doceka prvi maj ... Ali ne znamo gdje .. Nismo nikada (samostalno) kampovali ...

Kontali na neku livadu kada se krene prema Dejcicima ... Međutim, ima vukova i meda :D Ali i to bi voljeli dozivjeti, samo ne bi se znali ponasati ako bi medo naisao ... Zato ... Sva iskustva, prijedlozi, savjeti su dobrodosli ... Sta mozemo a sta ne ... Na sto posebno trebamo obratii paznju ... I da, ima li neko da prodaje sator za dvije osobe ? :D

Hvala :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#44 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

ma samo malo common sense...ne ostavljati hranu na otvorenom, jer ce dolutati za njom :)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#45 Re: Kampovanje

Post by VjecitiStudent »

Magarece_godine wrote:Razradio se plan da se razapnu negdje satori, da se doceka prvi maj ... Ali ne znamo gdje .. Nismo nikada (samostalno) kampovali ...

Kontali na neku livadu kada se krene prema Dejcicima ... Međutim, ima vukova i meda :D Ali i to bi voljeli dozivjeti, samo ne bi se znali ponasati ako bi medo naisao ... Zato ... Sva iskustva, prijedlozi, savjeti su dobrodosli ... Sta mozemo a sta ne ... Na sto posebno trebamo obratii paznju ... I da, ima li neko da prodaje sator za dvije osobe ? :D

Hvala :D
S obzirom da je taj cijeli kraj vrlo sumnjiv kad su mine u pitanju, mede i vukovi su tu najmanji problem.
U svakom slucaju, gdje god da kampujete, ne ostavljajte smece za sobom.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#46 Re: Kampovanje

Post by Admir_1984 »

daj bolan kakav vuk i medo :-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#47 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

jedan dobar kamp na Korčuli "Kalac"....ekstra mjesto, mada ima jedan dedo dosadan ko k.... Mi bili prošlo ljeto i dolazila nam raja, koju smo uredno prijavljivali na recepciji, a ovaj dedo svaki hebeni dan nam se šunjao oko šatora i brojao nas.

Nakon tri dana mojoj ženi pukne film i pošalje ga u sto pizdi materina :lol: :lol: :lol: Nakon toga stari smrad nas je obilazio u širokom luku.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#48 Re: Kampovanje

Post by Tranquilizer »

Kalac :thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#49 Re: Kampovanje

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#50 Re: Kampovanje

Post by Pasiflora »

@alica.k - nekad si spomenula da kampiras sa 2 psa (i ostatkom porodice :D ). Mi bili jednom u Prapratnom: guzva, puno ljudi, pas se nije smio odmaknuti od satora (tako su nam rekli - ili vezivanje) i nije smio na plazu osim ujutro i navecer (kad nema nikoga) Posto vidim da si stari kamper i to sa psecim drustvom - molim te savjet za neki kamp gdje nije guzva i gdje ce mi pas moci u more kad god mu padne na pamet (kuko cca 35kg :), dobar i poslusan, ma dusa)
Srdacan pozz
Post Reply