Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#22251 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by problemnatravunu »

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20584
Joined: 12/08/2013 12:51

#22252 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by insaneinthebrain »

predlazem plenkovicu i milanovicu da pokupe ove nase domicijelne hrvate i prebace ih u hrvatsku. tako ce poboljsati sliku i prirastaj u domovini :zzzz:

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /220115011
DonieBrasco
Posts: 15560
Joined: 31/08/2016 16:09

#22253 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by DonieBrasco »

Ja ovo ne priznajem dok Milanovic za ovo ne optuzi muslimane iz BiH.

Hajde sto hrvata nema u BiH nego ih je manje u matici, ali opet daj im sve.
plavi_E
Posts: 6579
Joined: 18/10/2021 19:47

#22254 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plavi_E »

Revenger111 wrote: 14/01/2022 20:07 Ponavljam, pojma nemaš o situaciji, a pametuješ. Itekako se moglo popisati nekoga ko nije prisutan. Popisivač te samo pita koliko ljudi živi u kućanstvu, ti odgovoriš 4 (a npr od to četvoro je dvoje u inozemstvu). Jedino što on od tebe dalje traži je OIB (osobni identifikacijski broj) tih ljudi. Imam prijatelja u Hr, već je 5 godina u Irskoj i kaže mi da je on popisan kao i mnogi drugi što su godinama vani. Osim toga, dosta ljudi se popisalo online, a fizički su bili po raznoraznim dijelovima svijeta.
Plafon realnog broja stanovnika u Hrvatskoj je 3.5 - 3.6 M. I naravno broj Hrvata je jos manji.
User avatar
istra_hr
Posts: 1515
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#22255 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by istra_hr »

plavi_E wrote: 15/01/2022 11:26 Plafon realnog broja stanovnika u Hrvatskoj je 3.5 - 3.6 M. I naravno broj Hrvata je jos manji.
:D
Aa ... ne zaboravi da nas u vrijeme izbora ima skoro 3,9 M
Mi smo čudo od države, u matematici
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22256 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

https://pescanik.net/30-godisnjica-priz ... ika-manje/
30. godišnjica priznanja i milion stanovnika manje
DRAGAN MARKOVINA

Možda je i dobro što se prošlogodišnji popis stanovništva u Hrvatskoj toliko otegnuo da smo objavu rezultata dočekali dan uoči proslave 30. godišnjice međunarodnog priznanja zemlje, jer će na ovaj način biti teško zaobići asocijacije koje se nameću same po sebi. Dakle, nakon što je, tuđmanovski govoreći, Hrvatska dosanjala svoj tisućljetni san, i dobila samostalnu državu, u sljedećih trideset godina izgubila je malo manje od milijun stanovnika. Čime se Tuđmanov projekt dokazao kao apsolutno antihrvatski, što opet ne znači da je to itko od vladajućih političara spreman priznati. Da bi se uočili razmjeri ponora, ova brojka od 3,88 milijuna ljudi koji danas žive u Hrvatskoj je upravo brojka njenih stanovnika iz 1948. godine, mitske godine raskida sa Staljinom. HDZ je dakle, uz omanju podršku SDP-a i ogromnu Katoličke crkve te nezanemarivu podršku srpskih nacionalističkih vođa s početka devedesetih, broj građana sveo na onu cifru koja je preostala nakon strahota Drugog svjetskog rata. Ako ništa, barem su na ovom polju konačno došli do cilja i definitivno poništili kompletno socijalističko nasljeđe, odnosno onih milijun ljudi više u periodu od 1948. do 1991., oni su u trideset godina uspjeli anulirati. I evo nas sad opet u 1948. godini.

Kako je do toga došlo? Kombinacijom nacionalizma kao strukturne činjenice i ortačkog kapitalizma koji je privatizirao, a potom uništio društvenu imovinu. Činjenica ulaska u Europsku uniju i znatno lakši odlazak na rad i preseljenje u inozemstvo, došla je tek na kraju ovog procesa, kad su ljudi postali toliko razočarani vlastitom zemljom i suočeni s nemogućnošću ostvarivanja pristojne egzistencije u njoj, naprosto uzeli ponuđeno i otišli. Ponajprije je dakle destruirana zemlja kojoj je malo falilo do toga da postane moderna i demokratska zemlja te članica Europske unije. Govorim, naravno o Jugoslaviji. Potom je došlo do sukoba nacionalističkih koncepata i sulude pobune hrvatskih Srba koja nije mogla završiti nikako drugačije, nego u porazu i masovnom egzodusu, što je opet Tuđmanovoj vlasti odlično došlo. I inače, a i njemu za isprobavanje koncepta tzv. humanog preseljenja, kada je očito nakon dogovora o razmjeni stanovništva, očekivao da će Hrvati iz Bosanske Posavine, Srednje Bosne ili s Kosova, napučiti tuđe kuće i te krajeve. Taj proces doživio je spektakularan debakl, što je i danas teško objasniti onoj sirotinji koja je ostala u tim krajevima. Kao što je jednako teško objasniti dobrom dijelu izbjeglih Srba da su podržavali ideju paradržave koja je jedino ovako mogla završiti.

Tako su masovno otišli Srbi, da bi nakon njih masovno otišli Hrvati. Njima su pak presudile pljačkaška privatizacija, tajkunizacija zemlje i ortački kapitalizam te partijska država, što je sve toliko isfrustriralo ljude da im je jednostavno prekipjelo. Ne treba stoga gajiti nikakve iluzije oko toga da će masovnog povratka biti, jer ovo nije prva generacija gastarbajtera koja je otišla krvavo raditi u Njemačku, da bi se jednog dana vratila u zemlju, u kojoj ih je čekala familija i sve usput ulagala u izgradnju kuća u zavičaju. Ovo je emigracija građana Europe koji će ostatak života, uz izuzetke godišnjih odmora, provesti u Europi. I tu nikakve demografske mjere, poticaji za povratak i sl., neće nimalo pomoći.

Suvremena Hrvatska je nažalost izgrađena kao nacionalistička utopija, što znači da osim simbolike nema ništa drugo za ponuditi svojim građanima. I samo činjenica da je riječ o prekrasnoj zemlji s nevjerovatno privlačnom obalom te da je socijalizam u nasljeđe građanima ostavio priličan broj nekretnina spašava je od potpunog kolapsa. Samo što neće ni to predugo. Da bi se proces odlaska barem zaustavio, potrebno je odbaciti nacionalizam, ortački kapitalizam i ideju partijske države, a od HDZ-a smo svašta vidjeli, ali autodestruktivnost još nismo i teško da ćemo.

Vrijedi se stoga prisjetiti stihova one tada aktualne pjesme ‘mjesec siječanj, petnaesti dan, to je sada naš novi rođendan’, ponajprije zabave radi, jer za sve drugo je odavno kasno.

Peščanik.net, 15.01.2022.
plavi_E
Posts: 6579
Joined: 18/10/2021 19:47

#22257 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plavi_E »

istra_hr wrote: 15/01/2022 11:52
plavi_E wrote: 15/01/2022 11:26 Plafon realnog broja stanovnika u Hrvatskoj je 3.5 - 3.6 M. I naravno broj Hrvata je jos manji.
:D
Aa ... ne zaboravi da nas u vrijeme izbora ima skoro 3,9 M
Mi smo čudo od države, u matematici
Nije to nikakvo cudo i u BiH je tako. Najvrijeniji glasaci su mrtvaci. Oni nikad ne omase.
:D
plavi_E
Posts: 6579
Joined: 18/10/2021 19:47

#22258 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by plavi_E »

Iz teksta iznad:

Ako ništa, barem su na ovom polju konačno došli do cilja i definitivno poništili kompletno socijalističko nasljeđe, odnosno onih milijun ljudi više u periodu od 1948. do 1991., oni su u trideset godina uspjeli anulirati. I evo nas sad opet u 1948. godini.

:thumbup:
:lol: :lol:

Socijalisticko ekonomsko-industrijsko naslijedje su takodje uspijeli anulirati samo za nekoliko godina. Jedino sto im je jos ostalo iz socijalizma je teritorijalno naslijedje. Kko se ponasaju ne bi bilo iznenadjenje da i to anuliraju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22259 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bloo »

plavi_E wrote: 15/01/2022 15:11 Iz teksta iznad:

Ako ništa, barem su na ovom polju konačno došli do cilja i definitivno poništili kompletno socijalističko nasljeđe, odnosno onih milijun ljudi više u periodu od 1948. do 1991., oni su u trideset godina uspjeli anulirati. I evo nas sad opet u 1948. godini.

:thumbup:
:lol: :lol:

Socijalisticko ekonomsko-industrijsko naslijedje su takodje uspijeli anulirati samo za nekoliko godina. Jedino sto im je jos ostalo iz socijalizma je teritorijalno naslijedje. Kko se ponasaju ne bi bilo iznenadjenje da i to anuliraju.
Tuzna realnost za Hrvatsku, BiH i Srbiju...
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22260 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Bloo wrote: 15/01/2022 17:45
plavi_E wrote: 15/01/2022 15:11 Iz teksta iznad:

Ako ništa, barem su na ovom polju konačno došli do cilja i definitivno poništili kompletno socijalističko nasljeđe, odnosno onih milijun ljudi više u periodu od 1948. do 1991., oni su u trideset godina uspjeli anulirati. I evo nas sad opet u 1948. godini.

:thumbup:
:lol: :lol:

Socijalisticko ekonomsko-industrijsko naslijedje su takodje uspijeli anulirati samo za nekoliko godina. Jedino sto im je jos ostalo iz socijalizma je teritorijalno naslijedje. Kko se ponasaju ne bi bilo iznenadjenje da i to anuliraju.
Tuzna realnost za Hrvatsku, BiH i Srbiju...
yes valla... kako bijase komunisti, stancali se ko zercovi... kako ovi kapitalisti zajahase, ispuše ćuna ko dušica...
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22261 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Revenger111 wrote: 15/01/2022 21:58
pici wrote: 15/01/2022 21:18

yes valla... kako bijase komunisti, stancali se ko zercovi... kako ovi kapitalisti zajahase, ispuše ćuna ko dušica...
Ma nema to veze sa kapitalistima i komunistima. Jer da je u tome stvar, onda bi kapitalističke zemlje imale loš natalitet od 1945-te naovamo što nije slučaj, imali su manje-više podjednako jak natalitet kao i komunističke zemlje. Po meni je više razloga koji su doveli do ovoga:
Prvo, urbanizacija. Prije 50-60-70 godina mnogo veći postotsk stanovništva u svijetu je živio u ruralnim područjima. To je podrazumijevalo da familija živi u kući. A ipak je u kući lakše imati brojnu obitelj nego u stanu od 50-60 kvadrata.
Drugo, djeca su u to vrijeme pozitivnog nataliteta bili jedan par ruku više za raditi u ruralnim sredinama. A što su danas djeca? Prilično velik trošak. Hajmo reći da danas želiš imati 4 djece. Znaš li što to znači? 4 mobitela, 4 bicikla, 4 skupa modela Nike patika, 4 laptopa..
Treće, vrlo jednostavno - trendovi. Trend je imati maksimum dvoje djece bez obzira na materijalne mogućnosti i količinu životnog prostora.
Četvrto, hedonizam. Dosta ljudi se odriče imanja djece nauštrb uživanja.
Ima toga još, ali ako mene pitaš, ovo su glavni razlozi.
yastaradi... u titovo vrijeme ja prvo bAciklo zaradio kad sam u osnovnoj cetri razreda svee petice imo, znaci nista djabe... danaske kupis diplomu, babo kupi novog merdju, majka mobitel sa 160 jezika itd... fHukara na baustel i pranje gHuzova... a tajkuni stranacki popljackase i mrtvo i zivo...
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22262 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Image

E jel nas vise onomad ili sad
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#22263 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by belfy »

Black swan wrote: 16/01/2022 16:06 Image

E jel nas vise onomad ili sad
prije Nove Ere? pa zasigurno je vise sada... doduse, tata Gingis od mongla se u Novoj Eri pokazao kao najveci od Zelenih i smanjio emisiju CO2, a i ostvario velikoj vecini da se mogu zvati bracom...
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22264 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Ppruka neprijateljima hrvatske
Image
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22265 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by HarTar »

Black swan wrote: 16/01/2022 22:04 Ppruka neprijateljima hrvatske
Image
Zar ti nisi sa Ilidže? :D
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22266 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Tezak je zivot nas umjetnika
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22267 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Black swan wrote: 16/01/2022 22:04 Ppruka neprijateljima hrvatske
Image
Rastumaci nam "ppruku".
Hrvati svoje vjecito prokletstvo zele prebaciti drugima?
Onako, po sistemu "muko moja, predji na drugoga"?
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#22268 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bossona »

seln wrote: 16/01/2022 22:51
Black swan wrote: 16/01/2022 22:04 Ppruka neprijateljima hrvatske
Image
Rastumaci nam "ppruku".
Hrvati svoje vjecito prokletstvo zele prebaciti drugima?
Onako, po sistemu "muko moja, predji na drugoga"?
Ja sam ovako shvatio ovu poruku crnog Labuda

Velikohrvatska politika ljubomorno kopira i prati velikosrpsku hegemoinističku, u tome im pomažu naša braća luzeri koji su izdali i razvaljivali zajedničku porodičnu kuću/državu u kojoj su živjeli kao braća do nagovora susjeda i komšije da je rasture i pokradu.

Komšija i susjed su sa dva brata napravila tajni plan da ubiju trećeg i njegove potomke i da međusobno podijele kuću/državu sa komšijom i susjedom. Pošto nisu uspjeli ubiti trćeg brata i njegove ukićane u zajedničkoj kući/državi, odlučili su da iznesu iz nje što mogu, ali ne mogu odnijeti djielove/države, spratove kuće jer neda treći brat i ukućani, pa bi je nakon svega najrađe minirali, zapalili i srušili.

Ovi gore što izbacuju stvari to su valjada Bobanovci/Čovićevci a ovi dole što bi trebali stvari uhvatiti su pretpostavljam susjedi Tuđmanovci/Milanovićevci :mrgreen:
User avatar
atmel
Posts: 1658
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#22269 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by atmel »

Bossona wrote: 16/01/2022 23:32
seln wrote: 16/01/2022 22:51

Rastumaci nam "ppruku".
Hrvati svoje vjecito prokletstvo zele prebaciti drugima?
Onako, po sistemu "muko moja, predji na drugoga"?
Ja sam ovako shvatio ovu poruku crnog Labuda

Velikohrvatska politika ljubomorno kopira i prati velikosrpsku hegemoinističku, u tome im pomažu naša braća luzeri koji su izdali i razvaljivali zajedničku porodičnu kuću/državu u kojoj su živjeli kao braća do nagovora susjeda i komšije da je rasture i pokradu.

Komšija i susjed su sa dva brata napravila tajni plan da ubiju trećeg i njegove potomke i da međusobno podijele kuću/državu sa komšijom i susjedom. Pošto nisu uspjeli ubiti trćeg brata i njegove ukićane u zajedničkoj kući/državi, odlučili su da iznesu iz nje što mogu, ali ne mogu odnijeti djielove/države, spratove kuće jer neda treći brat i ukućani, pa bi je nakon svega najrađe minirali, zapalili i srušili.

Ovi gore što izbacuju stvari to su valjada Bobanovci/Čovićevci a ovi dole što bi trebali stvari uhvatiti su pretpostavljam susjedi Tuđmanovci/Milanovićevci :mrgreen:
Bravo :bih:
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#22270 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22271 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

Suplja
Prije ce biti da ce pobijediti antihdzovci
Odlaze nezadovoljni sustavom
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22272 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Black swan wrote: 17/01/2022 10:57 Suplja
Prije ce biti da ce pobijediti antihdzovci
Odlaze nezadovoljni sustavom
A sustav je ko abuzemze... bar sudeci po tome koliko ga ti kujes u zvijezde.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#22273 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by sehohari »

Sumnjam da ih je 30%
To je laz.
Pogotovo djeca tamo u Zagrebu, Istri, Zagorju uopste pojma nemaju vise o tim stvarima.
Siguran sam da je taj postotak mozda malo veci od zapadnoevropskog prosjeka, ali to je vise zbog rata i tih stvari nego zbog nekog "nastroja".

Hercegovacki Hrvati su vec drugi par cipela.

Kod manjina sam prije svega mislio na Srbe. Bosnjaci, ruku na srce, nisu "prava" manjina u HR. Znam i ja da im je polozaj sasvim ok, pogotovo uzimajuci u obzir balkanske standarde.
@Kolinda
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#22274 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Kolinda »

sehohari wrote: 17/01/2022 18:02 Sumnjam da ih je 30%
To je laz.
Pogotovo djeca tamo u Zagrebu, Istri, Zagorju uopste pojma nemaju vise o tim stvarima.
Siguran sam da je taj postotak mozda malo veci od zapadnoevropskog prosjeka, ali to je vise zbog rata i tih stvari nego zbog nekog "nastroja".

Hercegovacki Hrvati su vec drugi par cipela.

Kod manjina sam prije svega mislio na Srbe. Bosnjaci, ruku na srce, nisu "prava" manjina u HR. Znam i ja da im je polozaj sasvim ok, pogotovo uzimajuci u obzir balkanske standarde.
@Kolinda
Ne balkanske nego svjetske, ako si pročitao šta je pisalo u onom linku mogao si vidjeti da kažu da bi Hrvatska mogla biti primjer svima po pitanju odnosa većinskog kršćanskog prema manjinskom muslimanskom stanovništvu....
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22275 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

hrvatska već 100 godina ima najbolje uređen odnos prema islamu u europi možda i svijetu...nisam to ja rekao nego neki hodža a znamo za to

to je činjenica fakt koji ni komunjare ni rat između hrvata i bošnjaka nije poremetio
Post Reply