TV Kantona Sarajevo

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#101 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Adriatic »

Al kad sam čuo da im u upravi sjedi Fahira Fejzić-Čengić, hanuma od našeg najpoznatijeg logističara, mojoj sreći kraja nije bilo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#102 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

Area_51 wrote:Kad Katrin tamo kaze da rade profesionalci, to po definiciji znaci da rade za pare, a ne znaci po istoj definiciji da rade dobro. :) Nije tema, ali eto nek se zna. Nije dobro poredit TVSA sa bilo kojom komercijalnom televizijom, jer te televizijske kuce moraju kroz marketing i pustanje svakakvoga smeca za narod obezbijediti egzistenciju, pa eto sutim o njima, potpuno svjestan da tamo nema sta nema..
Area, ti si bar iz Sarajeva, pa ti ne moram crtati neke stvari. Tv je u ratu uz bolnicu iznijela civilni dio otpora. Radili su ljudi bez naknade i po 20 sati dnevno sa iznimno lošim menadžmentom i samo zahvaljujući njima program nikad nije stao, što jeste izazvalo bukvalno divljenje europskih držvanih televizije. Kad ovo kažem, znam, jako dobro, šta govorim. Dolazi novo ustrojstvo zemlje, i neki kvazi experti BBC stvaraju u jednoj kući 3 pravna subjekta, na 3 različita budžeta i ljudi koji tamo rade se jednostavno preraspodjeljuju po ta 3 pravna subjekta. Ne radi na tv samo onaj ko se vidi na ekranu. I znam da mnogi od njih ( u sva 3 pravna subjekta po profesionalnim kvalitetima mogu ići na tržište rada, ali vole tu kuću i tamo nastavljaju.
Area_51 wrote:E sad, TVSA je budzetska televizija, gdje je jedan trik da ce se kao fol oformiti Gradska televizija, izazvao toliko nervoze kod dezurnog SDA kadra, da ce izgubit medijsku oazu za samoreklamiranje, da je to poezija. Mozda da Nedzad Ibrisimovic napise Vjecnik II o tome.
Svatko veže konja gdje mu aga kaže i kao što sam napisala, ko može vlasnika kapitala firme u kojoj radi napasti, a da ne ode kući? Ovdje ni nama toliko uzorna Europa nije iznimka. Isto je i na svim europskim državnim televizijama. Ja, koliko god se trudim ne vidim servilno poltronstvo tvsa vladajućoj garnituri. Druga je stvar što bi netko želio gledati 60 minuta na svakom kanalu, pa mu smeta što nema :D
Area_51 wrote:Kad bi TVSA bila takodjer komercijalna televizija, onda bi tamo nekih 90% »profesionalnog« kadra dobilo nogu, jer ne ispunjava minimalni standard da vodi i radi na komercijalnim osnovama. Kakva je televizija TVSA gdje je Raymond najbolja emisija, sve je receno, a sto kadar s te televizije dolazi na forum pa sam sebe brani je divna prica. Nikad taj TVSA ekseperiment nece biti dobra prica, niti ce gledanost rasti. To je jednostavno tako.
Nemoj tvrditi. Profitom se bavi menadžment. A ne znam zašto neko tehničko lice i li knjigovođa ne bih mogao raditi u privatnoj tv. Ima primjera puno. Bivši tehnički direktor TV je radio na oBN, sad mislim radi na Alfi, tonci....
Area_51 wrote:A o tehnici, uvedete stereo signal, a ne dva puta mono da saljete da nas zbunite, dovedete nekog da nauci djecu kako se miksa slika, da se priblizi kvaliteti drugih televizija, naucite da se za svaku emisiju mora poseban miks tona prirediti, da se razlicito boje tonski muski i zenski glasovi, pa cu prihvatit da su profesionalci iz rata, mozda za svo ovo vrijeme nesto naucili. Za sada, tanko.
Ovdje malo podcjenjuješ neke struke, ali neka bude tako. Neka dovedu djecu, pa ćemo imati tv studio 99 :-)
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#103 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by video »

KatarinaKosaca wrote:
U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao,:D
Mozes li mi nabrojati nekog od tih ljudi, kraljice nasa jedina !!!!!!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#104 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

video wrote:
KatarinaKosaca wrote:
U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao,:D
Mozes li mi nabrojati nekog od tih ljudi, kraljice nasa jedina !!!!!!
Ne mogu bez njihovog odobrenja da spominjem imena. Ovo zaista... Hajdemo reći da je tehnički direktor od 1994 na dalje koji je iznajmljivao linkove stranim kompanijama i tako samofinancirao televiziju uz pomoć međunarodnog odjelenja i financija, sada tehnički direktora kantonalne tv. Ali, ponavljam zaista, mislim da nije u redu da pišem cv-e, ljudi koji nisu na ekranu, a nisu mi za to dali autorizaciju.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#105 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by nosara »

KatarinaKosaca wrote:
video wrote:
KatarinaKosaca wrote:
U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao,:D
Mozes li mi nabrojati nekog od tih ljudi, kraljice nasa jedina !!!!!!
Ne mogu bez njihovog odobrenja da spominjem imena. Ovo zaista... Hajdemo reći da je tehnički direktor od 1994 na dalje koji je iznajmljivao linkove stranim kompanijama i tako samofinancirao televiziju uz pomoć međunarodnog odjelenja i financija, sada tehnički direktora kantonalne tv. Ali, ponavljam zaista, mislim da nije u redu da pišem cv-e, ljudi koji nisu na ekranu, a nisu mi za to dali autorizaciju.
katarinakosaca... Insider... unauthorised writer cv-a ljudi koji nisu na ekranu... PROGRAM NIKAD NECE STATI!... :lol:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#106 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

nosara wrote:
katarinakosaca... Insider... unauthorised writer cv-a ljudi koji nisu na ekranu... PROGRAM NIKAD NECE STATI!... :lol:
Zar ne reče ti, da sam u ambasadi u Madridu :razz: . Svakim postom koji ti ne prija mi izmisliš novo radno meeeesto. Ne radim na kantonalnoj, ako te već zanima. I ako si ti nepristojan i neodgojen,što se tiče drugih ljudi, ja nisam, dragi moj Nosara, nenacionalisto :D
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#107 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by video »

KatarinaKosaca wrote:
video wrote:
KatarinaKosaca wrote:
U kantonalnoj tv rade profesionalci tehnike i televizije koji su iznijeli rat, i program nikad nije stao,:D
Mozes li mi nabrojati nekog od tih ljudi, kraljice nasa jedina !!!!!!
Ne mogu bez njihovog odobrenja da spominjem imena. Ovo zaista... Hajdemo reći da je tehnički direktor od 1994 na dalje koji je iznajmljivao linkove stranim kompanijama i tako samofinancirao televiziju uz pomoć međunarodnog odjelenja i financija, sada tehnički direktora kantonalne tv. Ali, ponavljam zaista, mislim da nije u redu da pišem cv-e, ljudi koji nisu na ekranu, a nisu mi za to dali autorizaciju.
Ja ti tehnickog kadra, majko moja mila :lol: :lol:
Ako ti je hodza i par ljudi oko njega odrzalo bhrtv u ratu, e onda se trebala sva srusiti :x :x
Bolje da sutim i da ne idem dalje u raspravu o tehnici i tehnickom osoblju na tvsa :run: :run:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#108 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

video wrote:Ja ti tehnickog kadra, majko moja mila :lol: :lol:
Ako ti je hodza i par ljudi oko njega odrzalo bhrtv u ratu, e onda se trebala sva srusiti :x :x
Bolje da sutim i da ne idem dalje u raspravu o tehnici i tehnickom osoblju na tvsa :run: :run:
Održao pep, održalo međunarodno odjelenje, održao desk. Amila i Mufid sigurno nisu. Održao i Džemo, ratni šef obezbjeđenja :D
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#109 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by video »

Haj kad mislis da se tako dobro razumijes u ovu tematiku, mozes li nam reci, koliko ukupno tehnickog osoblja sad radi na tvsa a da je preslo sa tvbih-a, matereti !!!!
Tish meni o tome, nijene vise, psssss :D :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#110 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

video wrote:Haj kad mislis da se tako dobro razumijes u ovu tematiku, mozes li nam reci, koliko ukupno tehnickog osoblja sad radi na tvsa a da je preslo sa tvbih-a, matereti !!!!
Tish meni o tome, nijene vise, psssss :D :D

Ne moraš biti toliko ironičan. Ne mislim da se dobro razumijem, samo neke stvari sam svjedočila. Na primjer, način na koji se financirala tv kuća cijeli rat, jer nije bilo budžeta. Iskreno divljenje(ovo bukvalno) velikih teve kuća ebu sistema, jer program nikad nije stao. Rekla sam ti, već, da neću da nabrajam ljude, a koliko vidim i ti znaš neke stvari (ne znam od kojeg perioda ti datira dsjećanje), ali je kadar one televizije preraspodjeljen na 3 emitera. Kantonalna tv je mali sistem i po ustrojstvu i po brojnosti, a preko novog sistema zajedno sa federalnom iznajmljuju zajedničke usluge od javnog servisa...
Ali, ne znam nikako kako je režimska i grozna. Ja neki dan gledala dokumentarni film o terojama života na drugim planetama i poslije pinka i bum cile bum, pravo osvježenje.. Matere mi
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#111 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Pa sve i da jeste da je cijeli kadar (a svi zajedno znamo da je to daleko od istine :D ) iz ratne TVSA ostao i u ovoj frankenstajnskoj TVkantonaSA,to ne umanjuje njihove tadasnje zasluge,ali Bogami ni njihove sadasnje "zasluge".

Bezveze je igrati na kartu ratnoga i poratnoga,mada mi je poznato to,neki su "kopali" tunel,pa sada imaju legitimitet da kradu i kopaju po nasim djepovima. :skoljka: :sax:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#112 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

-LIBERO- wrote:Pa sve i da jeste da je cijeli kadar (a svi zajedno znamo da je to daleko od istine :D ) iz ratne TVSA ostao i u ovoj frankenstajnskoj TVkantonaSA,to ne umanjuje njihove tadasnje zasluge,ali Bogami ni njihove sadasnje "zasluge".

Bezveze je igrati na kartu ratnoga i poratnoga,mada mi je poznato to,neki su "kopali" tunel,pa sada imaju legitimitet da kradu i kopaju po nasim djepovima. :skoljka: :sax:
Hajd, živ bio na podforum politika, cijela tema o Brankoviću, pa raspali. I ja sam tamo o tome. A što se sad netko treba sramiti što je obranio zemlju dok je drugi dezertirao, tebi na obraz. A to što znaš da je daleko od istine, argumentiraj, samo što si sa argumentima slab. I upali Pink, pjeva Lepa Brena i uživaj
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#113 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

KatarinaKosaca wrote:
-LIBERO- wrote:Pa sve i da jeste da je cijeli kadar (a svi zajedno znamo da je to daleko od istine :D ) iz ratne TVSA ostao i u ovoj frankenstajnskoj TVkantonaSA,to ne umanjuje njihove tadasnje zasluge,ali Bogami ni njihove sadasnje "zasluge".

Bezveze je igrati na kartu ratnoga i poratnoga,mada mi je poznato to,neki su "kopali" tunel,pa sada imaju legitimitet da kradu i kopaju po nasim djepovima. :skoljka: :sax:
Hajd, živ bio na podforum politika, cijela tema o Brankoviću, pa raspali. I ja sam tamo o tome. A što se sad netko treba sramiti što je obranio zemlju dok je drugi dezertirao, tebi na obraz. A to što znaš da je daleko od istine, argumentiraj, samo što si sa argumentima slab. I upali Pink, pjeva Lepa Brena i uživaj
Nemoj se praviti da nisi shvatila u kojem sam kontekstu Brankovica i tunel spomenuo.
Nikoga ne amnestira nesto sto je radio u prijasnjem periodu,ako u sadasnjem radi sranja kakvo radi medijska tvorevina nazvana kantonalna televizija.

O Pinku i Breni,i stavljajuci je u recenicu ,ili sami kontekst,samnom ..to necu ni komentarisati :D ,da si svjesna koliko je tvoje aludiranje u tom smijeru smijesno,umirala bi od smijeha. :lol:

Al' nebitno...dobar je Zlatar,jos bolji Zvonko Maric,il' kako se vec onaj lik zapravo i zove,a ona Semicka je bas vrstan novinar :-) ,kao i Skenderagicka... :-)

(de se "dohavizaj" draga Katarina :-) )
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#114 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by chuchumbamayumbe »

KatarinaKosaca wrote:
video wrote:Ja ti tehnickog kadra, majko moja mila :lol: :lol:
Ako ti je hodza i par ljudi oko njega odrzalo bhrtv u ratu, e onda se trebala sva srusiti :x :x
Bolje da sutim i da ne idem dalje u raspravu o tehnici i tehnickom osoblju na tvsa :run: :run:
Održao pep, održalo međunarodno odjelenje, održao desk. Amila i Mufid sigurno nisu. Održao i Džemo, ratni šef obezbjeđenja :D
Jel istina da je skresan budžet kurtonalnoj tv za oko 40% i da ima otkaza!?
norah
Posts: 127
Joined: 20/01/2008 14:53
Location: sarajevo

#115 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by norah »

Dobra je bila ona plava Marijana sto je vodila dnevnik, a ovi ostali voditelji su katastrofa. Ne zna se je li ih gore gledati ili slusati...bas paraju usi. A to za budzet nisam cula.
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#116 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

norah wrote:Dobra je bila ona plava Marijana sto je vodila dnevnik, a ovi ostali voditelji su katastrofa. Ne zna se je li ih gore gledati ili slusati...bas paraju usi. A to za budzet nisam cula.

neko jutro, kao i obično prije posla - da pogledam vijesti u 7 - i ona voditeljica se umal rasplaka nakon prve minute vijesti. izgubi glas i isto ko da ce se unesvijestit!!! nisu vijesti trajale ni 2minute. bas me interesuje koji joj je klinac bio? jel se to zajebaje nesto il joj je fakat pozlilo??? jel upratio još ko? trazio sam i na you tubu-ali nema nista!
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#117 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

ja.neron wrote:
vjeciti.bloger wrote:
ja.neron wrote:Nema veće seljanke od one reporterke A.G. ona je dno svi seljakluka koji su došli na TV ekrane, a njezin naaaglaasak
pa to niko normalan ne može slušati bez nagona za povračanje i njezino izgovaranje rečenica je silovanje Bosanskog jezika.

ne kontam koja je A.G.
ALDIJANA GUHDIJA

seljančura sa najgorim naaaglaaskom :x :x :x :x


AL TE JE ISPROVOCIRALA :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#118 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

Kantonalna TV veceras upravo dostize nove ponore u emisiji u kojoj je gost Brankovic, a koju naravno vodi Z.Maric.
Kako je moguce da nakon 19 godina demokratije imamo ovo, TV emisiju koja je gora cak i od emisija Smiljka Sagolja iz vremena komunizma?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#119 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by VjecitiStudent »

Ukljuci TV pa gledaj, ova blamaza jos uvijek traje.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#120 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by bach »

Kažem vam ja isto stari dobri DDR



Image

Good bye Lenin, genijalan film
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#121 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Vrhunac vrhunala uvlakackog novinarstva i bljuvotine od TV kuce.

Gdje su sada ovi sto velicaju kantonalnu tv,kao "jedan demokratski" medij :shock: (Katarina,sta ima kako si :D )

Zvonko Maric ,ili kako se zapravo zove taj lik,u studijo dovodi Brankovica,sa Nadarevicem (SDA) i nekim likom iz ZAgrabi BiH...i onda ide prica koja se svodi na velicanje lika i djela naseg dragog premijera,i price kako se cijela "buka",koja je uzgred receno neopravdana :skoljka: :x ,sprema iz politickih kuhinja opozicije,bez opravdanih razloga.
Na podizanje optuznice protiv premijera,svi skupa u studiju,ukljucucjuci i onu moralnu karikaturu u liku voditelja,horski tvrde da su svi nevini dok se suprotno ne dokaze (zvuci mi na izjave Dodika i "nevinost" ratnih zlocinaca ,jesu ,jesu,nevini su :oops: ) i da je sve to orkestrirano i spremljeno zlonamjerno protiv naroda i drzave (igra na kartu kolektiviteta,standardno)

Onda ide..bla bla bla premijer je ovo,bla bla bla vlada je ovo...bla bla bla deficit budjeta je ok stvar,bla bla bla niko nije kriv,bla bla bla hiljade ljudi ima stanove na nacin na koji je stan nedzad DOBIO...bla bla bla zavjera ..... :mrgreen: ..a cijela ova prica pracena blazenim pogledom naseg dragog voditelja i urednika,i njeznim klimanjem glave na svaku izjavu sudionika,u znak odobravanja tih bljuvotina od prica,fuj poltronu odvratni!!!!!!

I onda ide javljanje u program gledalaca,i lik se predstavlja ,imenom i prezimenom,i govori kako je clan SDA i kako nema niko ,ali apsolutno NIKO bolji od naseg premijera,i da mu svi ljudi daju podrsku i zele mu sve najbolje.. :mrgreen: :mrgreen:

I onda vise zaista nisam imao niti zivaca,niti dovoljno "jak" zeldac da nastavim gledati tu bljuvotinu od emisije,a da ne povratim,ali bukvalno. :skoljka:


Apsolutno identicna emisija ,kao onda kada se protestvovalo protiv Taje i Mame,a oni su bili redovni gosti Zvonke Marica,i identicna prica,eto nikome nije jasno sto ih ljudi,i tuzilastvo nemoralno napada i kritikuje :skoljka:

Umri Maricu,idiote poltronski,i napokon ucini nesto pozitivno za BH novinarstvo
:x :thumbup: :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#122 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by Truba »

kako možete to gledati

pa za trećeg rajha bio si dužan gledati slušati vijesti... sada barem imaš pravo prebaciti kanal
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#123 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by ja.neron »

"vjeciti.bloger"


AL TE JE ISPROVOCIRALA :thumbup:
poslušaj je ti kad budu vijesti na programu i nadam se da ti neće biti potrebni lijekovi poslije njenog priloga
vjeciti.bloger
Posts: 34
Joined: 26/04/2009 01:25

#124 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by vjeciti.bloger »

hahahhaha, hajde kralju - baš ću je probat upratit:)
mada se ja osipam na kojekakve akcente i grozote od izgovaranja poput alme dautbegović, enise skenderagić, vanje semić, i da ne spominjem hubjer amelu i goranu kurteš (kurton) (dakle, 95% slavnih nam voditeljica). jedina koja je sve to priub dobro izgovarala( mušinović amra) i bilo je "milo slušat" -eno vidim nema je više na vijestima. skinuli je levati. vjerovatno zbog toga što je imala čist izgovor. baš sam pisao jel zna iko šta je s njom? jer sam gledao nedavno prve vijesti u 7h i cura je skoro počela bila plakat nako prve informacije, gubit glas i vjerovatno joj se nešto desilo jer su vijesti prekinute. možda su je zbog toga i skinuli. u svakom slučaju - od nje mogu učiti. zapravo...mogli su!


a na A.G. ću baš obratiti pažnju i javim komentar :lol:
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#125 Re: TV Kantona Sarajevo

Post by starii »

vala ne znam sta vi gledate al ja se zaljubim u onu berinu bevrnju..lipa mala nema šta, a zna i pričati :-)
Post Reply