FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#76 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

Onda će na sudije pokrasti :D :-D :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :-) :-)

Jadno :skoljka:

Vidjećemo ih sutra :roll: Očekujem pobjedu...khmmmm..... :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#77 Re: FK Zeljeznicar

Post by campa_xxx »

S obzirom kako Slavija igra ja bi bio zadovoljan i sa minimalnim porazom...Daj Boze da ne bude 3-4 komada u nasoj mrezi :sad:
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#78 Re: FK Zeljeznicar

Post by Šibicar »

Rasturiće nas na proste faktore,ko je još uvijek optimista mislim da će sutra završiti sa tim,osim ako nema nimalo mozga... :x.Šta smo dočekali,a nekad nam je slavija bila kao olimpik za nabijanje gol razlike.... :x
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#79 Re: FK Zeljeznicar

Post by s_bjelava »

edin_Basket wrote:ja o onom "biznismenu" telibecirevicu ili ti ga mr litex nista pametno nikad nisam mogao naci na netu, samo neki tekst u kojem ga hvale da je uspjesan u BiH, poznat u Hr i da je "najuspjesniji i najbolji celnik Zelje" NIDJE VEZE.
Ja mislim da je to covjek koji je imao ludu srecu da se nesto pozitivno oko renoviranja stadiona deseva za vrijeme njegovih mandata.
Prvi put-navijaci se organizovali i kupili stolice
Drugi put-opcina dala lovu za reflektore i plasticnu travu
Za te stvari se on hvali da obnavlja Grbavicu, kad zagusti, nema ga...
Kriv je Simo sto ne zna da postavi ekipu na terenu, ali nije kriv sto mi propadamo...mislim da mu nije mjesto na nasoj klupi ali mi je zao sto je on paravan za sve lose sto se desava u klubu
Kako mi brzo zaboravljamo sta se desavalo u Zelji prije samo par godina. U vrijeme kad je "profesor fizickog" Plisek bio trener bila je jako dobra postava u rukovodstvu kluba predvodjena direktorom Amirom Smjecaninom koji je najzasluzniji za pocetak renoviranja stadiona i za dobivanje UEFA licence za Grbavicu. Djete Grbavice i vrlo uspjesan privrednik, Amir je usao srcem u Zelju i krenulo je. Postavljene su stolice, nesta se radilo oko svlacionica i Zeljo je igrao evropske utakmice na svom stadionu. U jednom intervju Plisek se poziva na Amira, Pitu, Kemu i ostale sa kojima je saradjivao i biranim rijecima prica o tom periodu. Sta se desilo nakon toga, zasto je Zeljina lokomotiva krenula nizbrdo je pitanje za razne kokosare i kriminalce kojima je glavni cilj da se domognu stadiona Grbavica za neku sitnu lovu. U bivsoj Jugoslaviji samo dva kluba imaju stadion u svom vlasnistvu :Zeljo i Crvena Zvezda. Samo skontajte koliko je to para, pa Grbavica vrijedi najmanje 20 milja necega, jal' Eura, jal' maraka i sad je borba oko toga ko ce to "hajrovati".
Hebo Zelju, on u ovoj prici nije bitan, neka propadne, stadion je u igri, tek nakon toga se moze okrenuti timu i dovesti ga gdje mu je mjesto. Do tada, vidimo se u Prvoj ligi Federacije. :x
Bruka i sramota na sta je spao fudbal u Sarajevu - Nisko i Muco bi trebali iz zatvora navijati za svoje timove a ne vedriti i oblaciti u Zelji i Sarajevu.
Ipak treba se nadati da ce jednog dana biti bolje i da cemo opet gledati pravi derbi pred punim stadionom, a ne ovo mucenje lopte i par hiljada ljudi, u najboljem slucaju, na stadionu. :bih:
User avatar
emCo87
Posts: 14
Joined: 08/08/2008 02:16

#80 Re: FK Zeljeznicar

Post by emCo87 »

Šibicar wrote:Rasturiće nas na proste faktore,ko je još uvijek optimista mislim da će sutra završiti sa tim,osim ako nema nimalo mozga... :x.Šta smo dočekali,a nekad nam je slavija bila kao olimpik za nabijanje gol razlike.... :x
jbga jarane
hvala upravi zbog ovakvog stanja :x :x :x
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#81 Re: FK Zeljeznicar

Post by Baltazar_khan »

Spalević :lol:
User avatar
Peppers
Posts: 309
Joined: 25/06/2008 17:20

#82 Re: FK Zeljeznicar

Post by Peppers »

Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Imas se obraza javiti nakon onoga jucer? :roll:
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#83 Re: FK Zeljeznicar

Post by elSaik »

Peppers wrote:
Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Imas se obraza javiti nakon onoga jucer? :roll:
:lol:
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#84 Re: FK Zeljeznicar

Post by LSD »

Ma SIMO KRUNIC JE JEDAN OD NAS!! boli nas kost za druge
Slavija nam iz jedne poluprilike zabila gol preko Spalevica i to je bilo dovoljna za pobjedu..Spalevic i touchdown...naši nebi dali gola da se igralo još dva dana...gol od 7 metara je premali za naše igracine koje vodi veliki strucnjak sa klupe.
Jbg,ne znamo protiv bunkera,za nas nije ova seljacka liga :lol: ...lakše bi igrali u ligi prvaka po
Siminom mišljenju.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#85 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Hvala Bogu pa nam bježite na tabeli :dance: :dance:

Klošarska posla :D

A što se tiče Želje :roll: :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#86 Re: FK Zeljeznicar

Post by JThomas »

na šta ja trošim novac, zdravlje, vrijeme, živce...simo goni se u 3 p.m.!

oni TM ne zaslužuju.

i do kad će pustiti da nas ibro ukopava jednu po jednu tekmu? doduše, nije ni odbrana baš čista, ali on k'o ukopan stoji na liniji i čeka.
User avatar
Peppers
Posts: 309
Joined: 25/06/2008 17:20

#87 Re: FK Zeljeznicar

Post by Peppers »

elSaik wrote:
Peppers wrote:
Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Imas se obraza javiti nakon onoga jucer? :roll:
:lol:
Doduse i to
:-)
User avatar
dzipalo_junuz
Posts: 212
Joined: 09/02/2008 19:15

#88 Re: FK Zeljeznicar

Post by dzipalo_junuz »

Spaleviceva utakmica, najbolji napadac nase lige, lik iz jedne prilike dao go...Bogami i kod vas onaj na golu gluho bilo i daleko, sta vam je sa onim Baoticem pa za ovoga cupu je kasiljas???
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#89 Re: FK Zeljeznicar

Post by Baltazar_khan »

Peppers wrote:
Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Imas se obraza javiti nakon onoga jucer? :roll:

Spalević spalio Željovske iluzije :lol:
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#90 Re: FK Zeljeznicar

Post by LSD »

Baltazar_khan wrote:
Peppers wrote:
Baltazar_khan wrote:Spalević :lol:
Imas se obraza javiti nakon onoga jucer? :roll:

Spalević spalio Željovske iluzije :lol:
Kakve crne iluzije :shock: ...šta pricaš bolan?? vidiš li da niko juce nije ništa ocekivao...svi su znali da nas slijedi fasunga po guzovima.
Idemo mi sa Simom lagano u secunda diviziju :D ...lik nas nece popustiti sve dok nam ne dovede Famos i Kreševo u goste :lol:
Ovo je Pad Crnog Jastreba 2 dio...black hawk down 2.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#91 Re: FK Zeljeznicar

Post by Baltazar_khan »

LSD wrote: Kakve crne iluzije :shock: ...šta pricaš bolan?? vidiš li da niko juce nije ništa ocekivao...svi su znali da nas slijedi fasunga po guzovima.
Idemo mi sa Simom lagano u secunda diviziju :D ...lik nas nece popustiti sve dok nam ne dovede Famos i Kreševo u goste :lol:
Ovo je Pad Crnog Jastreba 2 dio...black hawk down 2.
Vidiš, samo ti ovde imaš smisla za zajebanciju, ovi ostali ništa. Svjestan sam ja da smo i mi a bogami i vi dotakli dno dna, i nije to razlog da prestanemo da se medjusobno prcamo u duhu rivaliteta :D Već neko vrijeme je dosadno na ovim temama, neće niko da se zajebava :x
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#92 Re: FK Zeljeznicar

Post by Šibicar »

Baltazar_khan wrote:
LSD wrote: Kakve crne iluzije :shock: ...šta pricaš bolan?? vidiš li da niko juce nije ništa ocekivao...svi su znali da nas slijedi fasunga po guzovima.
Idemo mi sa Simom lagano u secunda diviziju :D ...lik nas nece popustiti sve dok nam ne dovede Famos i Kreševo u goste :lol:
Ovo je Pad Crnog Jastreba 2 dio...black hawk down 2.
Vidiš, samo ti ovde imaš smisla za zajebanciju, ovi ostali ništa. Svjestan sam ja da smo i mi a bogami i vi dotakli dno dna, i nije to razlog da prestanemo da se medjusobno prcamo u duhu rivaliteta :D Već neko vrijeme je dosadno na ovim temama, neće niko da se zajebava :x
Vidi se da smo u totalnom haosu i mi i vi,čim se smijemo sopstvenoj nesreći znaći da nema dalje...ma nema veze igraćemo derbi u prvoj ligi FBiH ... :lol: na šta smo spali :x :x :x
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#93 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

U trenutno najpoštenijem prvenstvu do sada mi osvojimo 8(OSAM) bodova iz 7 utakmica.
4 Utakmice kući, utakmicom sa Slavijom gdje je nas je bilo više nago komplet stanovnika Lukavice, utakmice sa Veležom koji je osvojio JEDAN bod(protiv koga li Bože, pitam se) te realno teške tekme protiv odlične ekipe kakvi su Laktaši :skoljka: :-) :roll:

Da sumiram, umjesto 16 bodova, mi osvojimo 8 :roll:

Mi ćemo fakat ispasti ako ovako nastavimo :run:

PS zanima me kakvo će biti sada opravdanje :roll: Smetao nam vjetar :-D Nije bilo najvjernijoh navijača Slavije :D

Jadovi :skoljka:
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#94 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

Manijaci zaslužuju puno bolji klub

Iako je svojim igrama oduševljavao navijače Željezničara, Štilić nije bio te sreće da sa klubom s Grbavice osvoji barem jedan trofej.

Ne znam što reći o Željezničaru, osim da Manijaci zaslužuju puno bolji klub, Željezničar koji će se svake sezone boriti za sami vrh i igrati u Europi. Činjenica je da to nije slučaj već nekoliko sezona, a zašto nije, odgovor prije svega trebaju naći ljudi koji vode klub, kaže Štilić.




Također, ove sezone smo fantastični. U sedam utakmica smo postigli 5 golova.Od toga dva protiv Zvijezde što se sada pokazuje kao veliki uspjeh :roll: Jedan na guzove protiv Posušja, jedan protiv Modriče iz nekakve POLU kontre, kako to naši bajni komentatori zovu :-D I peti gol smo dali strašnim Laktašima :D

Šestu godinu nema Europe.Bolje da nema.Nedaj Bože sad da izađemo negdje :run: Ali, Landžo se ispostavi da je gospodin, za razliku od nekih :run:

Jadovi :skoljka: :run:

PS Faruk i pijačar Samir su uspjeli u nečemu što ni četnici nisu uspjeli da urade.Uništili su nas.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#95 Re: FK Zeljeznicar

Post by sarajevoxxxx »

Navijači FK Željezničar

Očajni tim starijeg sarajevskog prvoligaša ("I da u ligi igraju dva, klub Željo bi bio u sredini tabele", A. Hemon), na jedvite jade, osvojio je u prošlom kolu tri boda u utakmici protiv Posušja, golom u 94. minuti utakmice. Najbolji igrač Željezničara u ovom susretu bio je glavni sudac Vladimir Dominković, koji je, prethodno ostavivši obraz u svlačionici, činio čuda ne bi li nesposobni igrači s Grbavice nekako ugurali loptu u mrežu Posušaka.

Čak i prije nego su sudske odluke postale degutantne, na scenu stupaju najvjerniji navijači Želje, pokazujući zašto taj klub ipak jest jedinstven: "Sudija, lopove" - orilo se skandiranje Željinih navijača, koje je potpuno zbunilo - igrače Posušja. Oni, očito, nisu mogli vjerovati da igraju na stadionu u Bosni i Hercegovini, gdje domaće navijače ne čine samo skupine šovinista i huligana, već i istinski zaljubljenici u loptu koji imaju tu nesreću da fudbal uživo moraju gledati u ovakvoj državi. Fudbaleri Posušja su se, po završetku očajnog meča, aplauzom zahvalili navijačima Želje, što je bio i najljepši trenutak utakmice. Ako je fudbalsko prvenstvo Bosne i Hercegovine već odavno postalo leglo kriminala, huliganstva i mučenja lopte, onda je utješno da još postoje gestovi viteštva kakve su prošle sedmice demonstrirali navijači Želje.

BH Dani
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#96 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

sarajevoxxxx wrote:Navijači FK Željezničar

Očajni tim starijeg sarajevskog prvoligaša ("I da u ligi igraju dva, klub Željo bi bio u sredini tabele", A. Hemon), na jedvite jade, osvojio je u prošlom kolu tri boda u utakmici protiv Posušja, golom u 94. minuti utakmice. Najbolji igrač Željezničara u ovom susretu bio je glavni sudac Vladimir Dominković, koji je, prethodno ostavivši obraz u svlačionici, činio čuda ne bi li nesposobni igrači s Grbavice nekako ugurali loptu u mrežu Posušaka.

Čak i prije nego su sudske odluke postale degutantne, na scenu stupaju najvjerniji navijači Želje, pokazujući zašto taj klub ipak jest jedinstven: "Sudija, lopove" - orilo se skandiranje Željinih navijača, koje je potpuno zbunilo - igrače Posušja. Oni, očito, nisu mogli vjerovati da igraju na stadionu u Bosni i Hercegovini, gdje domaće navijače ne čine samo skupine šovinista i huligana, već i istinski zaljubljenici u loptu koji imaju tu nesreću da fudbal uživo moraju gledati u ovakvoj državi. Fudbaleri Posušja su se, po završetku očajnog meča, aplauzom zahvalili navijačima Želje, što je bio i najljepši trenutak utakmice. Ako je fudbalsko prvenstvo Bosne i Hercegovine već odavno postalo leglo kriminala, huliganstva i mučenja lopte, onda je utješno da još postoje gestovi viteštva kakve su prošle sedmice demonstrirali navijači Želje.

BH Dani
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#97 Re: FK Zeljeznicar

Post by campa_xxx »

....
Last edited by campa_xxx on 07/08/2011 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#98 Re: FK Zeljeznicar

Post by veljaca »

Rjesenje je: Amar Osim

a za malene: Husref Musemic.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#99 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

Željezničar tone, predsjednik bez komentara

Već nakon sedam odigranih kola i prvog kola Kupa u Željezničaru slobodno mogu reći da je za njih ova sezona propala.
Osam bodova ni u kom slučaju ne zadovoljava navijače Željezničara, koji vjerovatno ni sami ne znaju na koju adresu da se obrate sa svojim žalbama i nezadovoljstvom.

Svjedoci smo konstantnih povika sa tribina Uprava napolje, Samire, odlazi, te Simo, odlazi, ali i onih protiv predsjednika, kojeg smo jučer upitali da li će možda trener Simo Krunić, nakon novog posrtanja ekipe koju on vodi sa klupe, otići.

Nemam komentara, ponovio je više puta predsjednik Faruk Telibečirević, koji je po dolasku na Grbavicu obećao klub kojeg se nijedan Željin navijač neće stidjeti.

Umjesto toga, navijači tima sa Grbavice dobili su ekipu protiv koje je dojučerašnji prvoligaš Zvijezda iz Gradačca apsolutni favorit, a plavi su sretni ukoliko stvore šansu ili dvije protiv njih.

Za razliku od članova Uprave, te predsjednika i Predsjedništva kluba, trener Simo Krunić ne bježi od odgovornosti. Iako je imao mnogo prilika, Krunić ni u jednoj izjavi nije kritikovo rad Uprave kluba, niti Predsjedništva, a svjestan je da je zapravo on najodgovorniji za rezultate, s obzirom na to da je konstantno ponavljao kako ima dobru ekipu.

Međutim, rezultat je izostao i umjesto da se nešto mijenja, plavi tapkaju u mjestu, a predsjednik nema komentara. Baš nas interesuje hoće li ga ponuditi nekom drugom mediju, s obzirom na to da smo ga već nekoliko puta podsjetili na tu famoznu rečenicu da će stvoriti klub kojeg se neće niko stidjeti, a on nam zamjerio na tome što smo se drznuli ponoviti to u situaciji kada je Željo gotovo dotakao dno.

Da stvar bude gora, Simo Krunić je već poodavno ponudio svoj mandat, a jučer nam je to i ponovio.

Vidiš i sam da ne ide. I ranije sam rekao da je možda najbolje da se pronađe drugo rješenje. Ukoliko oni procijene da je vrijeme za promjene, ja neću biti problem, ali morate o tome pričati sa predsjednikom. Spreman sam nastaviti raditi, ali i otići ukoliko se tako odluči, kazao je Krunić, prije nego ćemo uspjeti razgovarati sa najodgovornijim čovjekom u klubu Farukom Telibečirevićom.

Kriza postoji i ja nisam ispunio očekivanja. Sad je do njih šta će uraditi po tom pitanju, iskren je bio Krunić.

Zanimljivo je da niko od uposlenih u Željezničaru nije htio komentarisati situaciju u klubu, upućujući nas da se obratimo predsjedniku kluba, koji, podsjećanja radi, posljednju utakmicu na Grbavici protiv Posušja, kada su se plavi izblamirali na terenu, nije čak ni gledao. Komentar je suvišan…


Mala ispravka, ne tonemo, potonuli smo :skoljka:
kontibih
Posts: 50
Joined: 04/08/2008 23:32

#100 Re: FK Zeljeznicar

Post by kontibih »

"Odavno je alarmantno.Krajnje je vrijeme da se u rješavanje problema Sarajeva i Željezničara uključe i političari."Ovo je rekao predsjednik Sarajeva H. Šuman.

Pošto je ovo zasigurno identično mišljenje i kod ljudi u rukovodećim strukturama Željezničara a zbog toga što se Šuman dotakao i Želje,iskorističu naš forum pa da bacim koji komentar na ovu glupost.

Hajrudin je zasigurno mislio na novčana sredstva koja bi grad Sarajevo(odnosno stanovnici tog grada),dodjeljivao klubovima Sarajevu,odnosno Želji.Hajrudin se zasigurno povodi primjerom Borca koji je dobio pozamašan iznos novca od Banja Luke.

E pa ti i tebi slični u Želji,odakle vam ideja da sam ja za to da vam dajem novce(da,dobro si čuo,to su naravno i moji novci)!!!!!!Odakle tebi i onima u Želji uopšte ideja da se koristite tim novcima poreznih obveznika kad znamo da će sva ta sredstva propasti jer vi neznate ljudi!!!!!!!!

Odakle vama i onima u Želji uopšte i pomisao da ja vama vjerujem toliko da bih bio za tu suludu soluciju!!!!!!!!!

Ali,evo recimo da sam raspoložen za donaciju sredstava,vama koji nemate pojma o odnosima u modernom fudbalu.

Zar mislite,vi pametni,da me nebi zainteresovala jedna lagana revizija.Revizija koja bi trebala pokazati vašu dubiozu,nakon koje bi mi, koji vam daju novce, znali odkad,na šta i kako ste krčmili našu lovu!

Zar ne misliš Šumane i tebi slični u Želji, da bi nam prije te financijske inekcije mogli odgovoriti na pitanje gdje je ta silna lova od lige prvaka odnosno,da nama ovi luzeri sa Grbavice,kažu gdje nestade 600.000 KM -a od Štilića i Dijalibe.

Na kraju krajeva baš je i taj Borac močan sa lovom Banjalučana!!!!!!!!!
Post Reply