Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#103301 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Van Halen »

Treba jos par propalih srbijansko-crnogorskih skoro četrdesetogodisnjaka dovesti i tu nam je kraj
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103302 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

tovarish wrote: 06/02/2021 18:38
Dinostula wrote: 06/02/2021 12:13
Maharadza wrote: 05/02/2021 20:43 Ma neka samo osvoje tu treću zaredom pa ćemo rado sve halaliti, valjda ne možemo +9 prokockati da je naopako, srećom i ostali klubovi još veći kokuzi pa nema neke veće prijetnje. :thumbup:
Ako Tatar ne bude igrao bicemo 50-60% slabiji u napadu,dosta sto moramo gledati Handzica u spicu sad jos ako bude Hebib krilo i Velkoski nama nema spasa.Citavu polusezonu smo se vadili na indivudualni kvalitet Tatara,Rahmanovica,Fanima i Susica pa cak i Ahmetovica protiv TC.Valjda ovaj novi bude dobar toliko da ublazi ove velike promjene u timu,odbrana nam je najlsoiji dio tima skupa sa golmanom.Tako da napad bas mora biti atomski. :D
Šta fali Hebibu na krilu. Ove godine kad je to igrao zabio je i golove. A i proteklih godina je bio ekstra na krilu.
Nije los ali ako poredimo sa kombinacijom Tatar/Fanimo duplo losiji.MEni je logicnije da igra lijevo krilo nego desno jer se na desnom znao ispromasivati posteno.Opet lijevo igra i Krste.Da bi Hebib bio koristan moras imati jednog Ahmetovica u sredini a mi ga nemamo.Zato i kazem neka nam je Bog na pomoci jer smo ostali bez trojke Tatar/Rahman/Ahmetovic.Daj Boze da se to ne bude osjetilo ali cisto sumnjam.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#103303 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Ne mirise ovo na dobro. Valjda ne prokockamo ono sto smo napravili na jesen.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#103304 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

jadna majko, jedan boljih, u najboljem klubu lige, reprezentativac... kocka, kahva, sok i kila banana
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#103305 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Impressum »

sretno Benjo
mi idemo dalje
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#103306 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Vidiš da se može kad se malo sjedne i razmisli, dobar potez. :bih:

Kao što sam rekao, nema potrebe za onakvim hinjskim člancima nego ispoštuj želje igrača, ako hoće da ide par mjeseci pred istek ugovora, poštuj to, uzmi koliko stigneš za njega i Allahimanet! A ne da nam po svlačionici hoda nezadovoljna bomba i belaj ili da sjedi beskoristan na tribini, ovako si makar nešto izvukao. :thumbup:

Sretno Benjo i hvala na svemu, mada imam osjećaj da ćeš ubrzo moliti da se vratiš. :skoljka:
Last edited by Maharadza on 06/02/2021 22:14, edited 2 times in total.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#103307 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Bogami ovo ne valja. Izgleda da su trosili vise nego sto treba pa gazda zavrno pipu i onda prodaji igrace. Organizovali ovaj eksces da se navijaci ne bi bunili i da prodaja izgleda kao jedino logicno rjesenje. Moram priznati da sam se zabrinuo za proljece. Otisla 2 najbolja igraca plus Ahmetovic i Fanimo povrijedjeni. U napadu Handzic i ovaj novi koji u karijeri dao 9 golova. Jos ako ode Milicevic zbogom titulo. Bit ce jako tesko sacuvati bodovnu razliku sa ovom ekipom. Moraju dovesti dostojne zamjene. Zaista sam mislio da smo na pravom putu i da cemo za 2-3 godine biti ozbiljna ekipa no zaboravio sam da je ovo Bosna i da je ljudima samo do brze love. Zalosno. No kao i uvijek kao i svaki navijac ostaje mi da bodrim ekipu i da se sekiram umjesto da ove godine sa kokicama i kospama u ruci uzivam u laganom osvajanju titule. Zivjeli.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#103308 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

...
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#103309 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

svi u napad wrote: 06/02/2021 22:13 Bogami ovo ne valja. Izgleda da su trosili vise nego sto treba pa gazda zavrno pipu i onda prodaji igrace. Organizovali ovaj eksces da se navijaci ne bi bunili i da prodaja izgleda kao jedino logicno rjesenje. Moram priznati da sam se zabrinuo za proljece. Otisla 2 najbolja igraca plus Ahmetovic i Fanimo povrijedjeni. U napadu Handzic i ovaj novi koji u karijeri dao 9 golova. Jos ako ode Milicevic zbogom titulo. Bit ce jako tesko sacuvati bodovnu razliku sa ovom ekipom. Moraju dovesti dostojne zamjene. Zaista sam mislio da smo na pravom putu i da cemo za 2-3 godine biti ozbiljna ekipa no zaboravio sam da je ovo Bosna i da je ljudima samo do brze love. Zalosno. No kao i uvijek kao i svaki navijac ostaje mi da bodrim ekipu i da se sekiram umjesto da ove godine sa kokicama i kospama u ruci uzivam u laganom osvajanju titule. Zivjeli.
Ne prodajes ih zbog zavrnute pite, nego zbog toga sto nece da ostane ovdje....Balkan je pun Milicevica, Tatara i Rahmanovica i tvoj cilj i jeste da ih pronalazis i profitiras od toga na sve moguce nacine. Ti ce ti pomoci da osvojos titulu i da izmes neku pinku, a da ces na njima uzimati milione neces nikada i to svima treba biti jasno. Tek je krenuo prelazni rok...
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103310 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Citam danas Komazec otisao u 2 slovacku ligu. :skoljka:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18330
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#103311 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

strong69 wrote: 06/02/2021 08:52
GandalfSivi wrote: 05/02/2021 21:11 Ja imam neku filozofiju da nikada ne kritikujem igrace dok nose dres (sem Melunovica, njega sam morao) i onda vidim ovdje pljuvanje po momku koji je dosao i jos nije imao ni priliku da se dokaze. Sabur, hajmo ga malo vidjeti pa se onda pisati po njemu, ne valja ovo nikako...
Pljuju igrace, pljuju upravu, pljuju Marinovica. Pljuju upravu a da pojma nemaju kako radi, kakav poslovni rezultat biljeze, kako funkcionisu. Pljuju Marinovica koji ekipu vodi bez poraza. Pljuju igraca koji dolazi a imali smo slucajeva da kada navijaci vole nekoga "neka dodje pa makar sa jednom nogom."
Pazi, to za upravu i strucni stab koliko god se ja ne slagao, znam da je dio folklora, ne moze drugacije. Ali za momke koji su dole na terenu i koji se barem trude da nam donesu toliko radosti, nema opravdanja...

Ponekad ovdje i ja napisem nesta kao “dragi moj Hare”, ali znam da koliko god meni znaci, njemu znaci barem isto toliko i sta onda covjek da kaze...
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#103312 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 »

E čuj "zbogom titulo". E hebem ti internet. +9 i dalje najbolji tim lige, lik izjavi "zbogom titulo". Ja bih se sada ranio. Nema gorih navijača od pitara. Ko će nam je uzeti? Ko? To ima neka mašina koja će da melje sada na proljeće? Onaj priča kako smo dobijali na individualni kvalitet, a mljeli protivnike igrom osim prvih nekoliko kola. Više od godinu dana nismo izgubili utakmicu. A ovdje priča kao da je potop. Defetizam, kraj, nema dalje, ključ u bravu. Prosječnog pitara ni osvajanje LP-a ne bi zadovoljilo. Ne bi on znao ni tada da se raduje nego bi našao neku analitičku zamjerku. Bože sačuvaj kakvi smo!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#103313 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by strong69 »

svi u napad wrote: 06/02/2021 22:13 Bogami ovo ne valja. Izgleda da su trosili vise nego sto treba pa gazda zavrno pipu i onda prodaji igrace. Organizovali ovaj eksces da se navijaci ne bi bunili i da prodaja izgleda kao jedino logicno rjesenje. Moram priznati da sam se zabrinuo za proljece. Otisla 2 najbolja igraca plus Ahmetovic i Fanimo povrijedjeni. U napadu Handzic i ovaj novi koji u karijeri dao 9 golova. Jos ako ode Milicevic zbogom titulo. Bit ce jako tesko sacuvati bodovnu razliku sa ovom ekipom. Moraju dovesti dostojne zamjene. Zaista sam mislio da smo na pravom putu i da cemo za 2-3 godine biti ozbiljna ekipa no zaboravio sam da je ovo Bosna i da je ljudima samo do brze love. Zalosno. No kao i uvijek kao i svaki navijac ostaje mi da bodrim ekipu i da se sekiram umjesto da ove godine sa kokicama i kospama u ruci uzivam u laganom osvajanju titule. Zivjeli.
Ode titula a nije prvenstvo ni počelo.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#103314 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

mirza_15 wrote: 06/02/2021 23:02 E čuj "zbogom titulo". E hebem ti internet. +9 i dalje najbolji tim lige, lik izjavi "zbogom titulo". Ja bih se sada ranio. Nema gorih navijača od pitara. Ko će nam je uzeti? Ko? To ima neka mašina koja će da melje sada na proljeće? Onaj priča kako smo dobijali na individualni kvalitet, a mljeli protivnike igrom osim prvih nekoliko kola. Više od godinu dana nismo izgubili utakmicu. A ovdje priča kao da je potop. Defetizam, kraj, nema dalje, ključ u bravu. Prosječnog pitara ni osvajanje LP-a ne bi zadovoljilo. Ne bi on znao ni tada da se raduje nego bi našao neku analitičku zamjerku. Bože sačuvaj kakvi smo!
8-)
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#103315 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

mirza_15 wrote: 06/02/2021 23:02 E čuj "zbogom titulo". E hebem ti internet. +9 i dalje najbolji tim lige, lik izjavi "zbogom titulo". Ja bih se sada ranio. Nema gorih navijača od pitara. Ko će nam je uzeti? Ko? To ima neka mašina koja će da melje sada na proljeće? Onaj priča kako smo dobijali na individualni kvalitet, a mljeli protivnike igrom osim prvih nekoliko kola. Više od godinu dana nismo izgubili utakmicu. A ovdje priča kao da je potop. Defetizam, kraj, nema dalje, ključ u bravu. Prosječnog pitara ni osvajanje LP-a ne bi zadovoljilo. Ne bi on znao ni tada da se raduje nego bi našao neku analitičku zamjerku. Bože sačuvaj kakvi smo!

:thumbup:
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#103316 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Kad je Balkan pun Milicevica, Rahmanovica i Tatara sto ih ne kupujemo jer sa njima ne izgubismo ni jednu tekmu prosle godine. Evo jedan osrednji igrac (Komazec) ode u drugu slovacku ligu a ne u najbolji i najbogatiji bosanski klub. Nesto tu gospodo ne stima. Prava ekipa dovodi 1-2 pojacanja koja su im potrebna za zamjenu slabih mjesta tj. za nadogradnju i poboljsanje kvaliteta momcadi. Kad se dovodi 4-5 igraca onda se radi o rekonstrukciji ekipe i potrebno je 2-3 godine da se vratis na stare postavke (pogledajte velike ekipe koje su u krizi i koje investiraju milione dovodeci masu novih igraca i nema rezultata). Draga omladino ja vam se duboko izvinjavam sto sam u zabludi i grijesim u procjeni jer sam mislio da su Benjo i Rahman bolji od Hebiba i Krste (sad ce strucnjaci skociti i objasnjavati da Rahman ne igra krilo i da ce ga Susic zamjeniti). Ova dvojica i jos Jukic u kombinaciji ce igrati krila jer je Fanimo van stroja. Dakle gospodo koliko god vi voljeli klub i mislili lako cemo ja msilsim da odlazak Benje i Rahmana te povrede Ahmetovica i Fanima su veliki minus za nas klub na proljece jer Krsto, Hebib, Jukic i Handzic nisu taj kvalitet. Susicu svaka cast ali ovdje neki su zaboravili koliko je isti bio odsutan sa terena zbog povreda. Kao sto rekoh ovo je moje misljenje i daj boze da grijesim. Umjesto da na miru gledamo novo osvajanje titule mi cemo zivjeti u stresu svaku tekmu. Mislio sam da smo na putu da postanemo bosanski Dinamo ali sad nisam nesto siguran da smo na tom putu. No bez obzira na sve moje i vase je da navijamo. Zivjeli.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#103317 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Kad je Balkan pun Milicevica, Rahmanovica i Tatara sto ih ne kupujemo jer sa njima ne izgubismo ni jednu tekmu prosle godine. Evo jedan osrednji igrac (Komazec) ode u drugu slovacku ligu a ne u najbolji i najbogatiji bosanski klub. Nesto tu gospodo ne stima. Prava ekipa dovodi 1-2 pojacanja koja su im potrebna za zamjenu slabih mjesta tj. za nadogradnju i poboljsanje kvaliteta momcadi. Kad se dovodi 4-5 igraca onda se radi o rekonstrukciji ekipe i potrebno je 2-3 godine da se vratis na stare postavke (pogledajte velike ekipe koje su u krizi i koje investiraju milione dovodeci masu novih igraca i nema rezultata). Draga omladino ja vam se duboko izvinjavam sto sam u zabludi i grijesim u procjeni jer sam mislio da su Benjo i Rahman bolji od Hebiba i Krste (sad ce strucnjaci skociti i objasnjavati da Rahman ne igra krilo i da ce ga Susic zamjeniti). Ova dvojica i jos Jukic u kombinaciji ce igrati krila jer je Fanimo van stroja. Dakle gospodo koliko god vi voljeli klub i mislili lako cemo ja msilsim da odlazak Benje i Rahmana te povrede Ahmetovica i Fanima su veliki minus za nas klub na proljece jer Krsto, Hebib, Jukic i Handzic nisu taj kvalitet. Susicu svaka cast ali ovdje neki su zaboravili koliko je isti bio odsutan sa terena zbog povreda. Kao sto rekoh ovo je moje misljenje i daj boze da grijesim. Umjesto da na miru gledamo novo osvajanje titule mi cemo zivjeti u stresu svaku tekmu. Mislio sam da smo na putu da postanemo bosanski Dinamo ali sad nisam nesto siguran da smo na tom putu. No bez obzira na sve moje i vase je da navijamo. Zivjeli.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#103318 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Izvinjavam se cijenjenim forumasima i navijacima najboljeg kluba sto sam pritisnuo 2 puta moj tekst (stariji covjek).
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103319 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

mirza_15 wrote: 06/02/2021 23:02 E čuj "zbogom titulo". E hebem ti internet. +9 i dalje najbolji tim lige, lik izjavi "zbogom titulo". Ja bih se sada ranio. Nema gorih navijača od pitara. Ko će nam je uzeti? Ko? To ima neka mašina koja će da melje sada na proljeće? Onaj priča kako smo dobijali na individualni kvalitet, a mljeli protivnike igrom osim prvih nekoliko kola. Više od godinu dana nismo izgubili utakmicu. A ovdje priča kao da je potop. Defetizam, kraj, nema dalje, ključ u bravu. Prosječnog pitara ni osvajanje LP-a ne bi zadovoljilo. Ne bi on znao ni tada da se raduje nego bi našao neku analitičku zamjerku. Bože sačuvaj kakvi smo!
Mljeli protivnike preko Rahmana i Tatara sad kad ti budu drugi igraci tu vidjecemo da li ce tako biti u nastavku.Nista nije izgubljeno ali da ce biti teze bez dvojice jako bitnih igraca hoce sigurno.Za nadati se da ce to Vinko u ovih 20 dana znati posloziti. :D
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103320 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

svi u napad wrote: 06/02/2021 23:50 Kad je Balkan pun Milicevica, Rahmanovica i Tatara sto ih ne kupujemo jer sa njima ne izgubismo ni jednu tekmu prosle godine. Evo jedan osrednji igrac (Komazec) ode u drugu slovacku ligu a ne u najbolji i najbogatiji bosanski klub. Nesto tu gospodo ne stima. Prava ekipa dovodi 1-2 pojacanja koja su im potrebna za zamjenu slabih mjesta tj. za nadogradnju i poboljsanje kvaliteta momcadi. Kad se dovodi 4-5 igraca onda se radi o rekonstrukciji ekipe i potrebno je 2-3 godine da se vratis na stare postavke (pogledajte velike ekipe koje su u krizi i koje investiraju milione dovodeci masu novih igraca i nema rezultata). Draga omladino ja vam se duboko izvinjavam sto sam u zabludi i grijesim u procjeni jer sam mislio da su Benjo i Rahman bolji od Hebiba i Krste (sad ce strucnjaci skociti i objasnjavati da Rahman ne igra krilo i da ce ga Susic zamjeniti). Ova dvojica i jos Jukic u kombinaciji ce igrati krila jer je Fanimo van stroja. Dakle gospodo koliko god vi voljeli klub i mislili lako cemo ja msilsim da odlazak Benje i Rahmana te povrede Ahmetovica i Fanima su veliki minus za nas klub na proljece jer Krsto, Hebib, Jukic i Handzic nisu taj kvalitet. Susicu svaka cast ali ovdje neki su zaboravili koliko je isti bio odsutan sa terena zbog povreda. Kao sto rekoh ovo je moje misljenje i daj boze da grijesim. Umjesto da na miru gledamo novo osvajanje titule mi cemo zivjeti u stresu svaku tekmu. Mislio sam da smo na putu da postanemo bosanski Dinamo ali sad nisam nesto siguran da smo na tom putu. No bez obzira na sve moje i vase je da navijamo. Zivjeli.
Sve ok druze ali da je Komazec u nasoj ligi osrednji igrac to si bas lupio covjek za 19 utakmica dao 14 golova i 4 asistencije mislim da je ovo najbolji % jednog napadaca iza rata.Covjek dosao prekucao igru i otisao. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103321 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

svi u napad wrote: 06/02/2021 23:50 Kad je Balkan pun Milicevica, Rahmanovica i Tatara sto ih ne kupujemo jer sa njima ne izgubismo ni jednu tekmu prosle godine. Evo jedan osrednji igrac (Komazec) ode u drugu slovacku ligu a ne u najbolji i najbogatiji bosanski klub. Nesto tu gospodo ne stima. Prava ekipa dovodi 1-2 pojacanja koja su im potrebna za zamjenu slabih mjesta tj. za nadogradnju i poboljsanje kvaliteta momcadi. Kad se dovodi 4-5 igraca onda se radi o rekonstrukciji ekipe i potrebno je 2-3 godine da se vratis na stare postavke (pogledajte velike ekipe koje su u krizi i koje investiraju milione dovodeci masu novih igraca i nema rezultata). Draga omladino ja vam se duboko izvinjavam sto sam u zabludi i grijesim u procjeni jer sam mislio da su Benjo i Rahman bolji od Hebiba i Krste (sad ce strucnjaci skociti i objasnjavati da Rahman ne igra krilo i da ce ga Susic zamjeniti). Ova dvojica i jos Jukic u kombinaciji ce igrati krila jer je Fanimo van stroja. Dakle gospodo koliko god vi voljeli klub i mislili lako cemo ja msilsim da odlazak Benje i Rahmana te povrede Ahmetovica i Fanima su veliki minus za nas klub na proljece jer Krsto, Hebib, Jukic i Handzic nisu taj kvalitet. Susicu svaka cast ali ovdje neki su zaboravili koliko je isti bio odsutan sa terena zbog povreda. Kao sto rekoh ovo je moje misljenje i daj boze da grijesim. Umjesto da na miru gledamo novo osvajanje titule mi cemo zivjeti u stresu svaku tekmu. Mislio sam da smo na putu da postanemo bosanski Dinamo ali sad nisam nesto siguran da smo na tom putu. No bez obzira na sve moje i vase je da navijamo. Zivjeli.
Prelazni rok za nas još nije završen. Ako je istina da ćemo dovesti još jednog ili dvojicu igrača, onda nema potrebe govoriti da ćemo se u nastavku prvenstva boriti za titulu sa Jukićem, Handžićem i ostalim.

Fanimo trenira sa ekipom. Video od prije dva dana.



Stres će ti svakako biti taman da ti igraju Messi i Ronaldo. :mrgreen: A bosanski Dinamo se ne postaje tako lako. Do nadimka "bosanski Dinamo" imaš i uspona i padova.

I za Komazeca hvala Bogu pa nije nama došao. Istrošen igrač.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#103322 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Dinostula sa tog aspekta (njegovog ucinka) si 100% u pravu ali to je samo dokaz koliko je nasa liga losa jer da je pravi kvalitet ne bi isao u drugu slovacku ligu. Zivio.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#103323 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

last mohicans wrote: 06/02/2021 21:24 Nek mu je sa srecom,ali zalosno u kakve lige nam idu najbolji igrači lige i za koje pare. Očigledno hoce da rijesi egzistenciju, ali nisu ni tamo svi naši uspijeli. Najprije, dok se na klimu adaptira godina ce mu trebati.
Rijetki su nasi igraci koji mogu igrati u evropskim ligama a razlog je jednostavan; nemamo skolovane ucitelje/trenere. Ovo sto se kod nas igra i evropski savremeni fudbal su 2 sasvim razlicita svijeta. Nasi igraci u Evropi su otprilike nesto kao nepismen insan. Nasi najbolji igraci se ne mogu izboriti za mjesto u ispodprosjecnim evropskim klubovima upravo iz tih razloga.
Zbog toga je nas cilj ulaganje i usavrsavanje akademije koja bi u buducnosti trebala imati pismene trenere koji ce stvarati igrace koji mogu upadati u prve timove, za pocetak, srednjih evropskih liga. Kada to uspijemo moci cemo mastati o visemilionskim transferima.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#103324 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 07/02/2021 00:12
svi u napad wrote: 06/02/2021 23:50 Kad je Balkan pun Milicevica, Rahmanovica i Tatara sto ih ne kupujemo jer sa njima ne izgubismo ni jednu tekmu prosle godine. Evo jedan osrednji igrac (Komazec) ode u drugu slovacku ligu a ne u najbolji i najbogatiji bosanski klub. Nesto tu gospodo ne stima. Prava ekipa dovodi 1-2 pojacanja koja su im potrebna za zamjenu slabih mjesta tj. za nadogradnju i poboljsanje kvaliteta momcadi. Kad se dovodi 4-5 igraca onda se radi o rekonstrukciji ekipe i potrebno je 2-3 godine da se vratis na stare postavke (pogledajte velike ekipe koje su u krizi i koje investiraju milione dovodeci masu novih igraca i nema rezultata). Draga omladino ja vam se duboko izvinjavam sto sam u zabludi i grijesim u procjeni jer sam mislio da su Benjo i Rahman bolji od Hebiba i Krste (sad ce strucnjaci skociti i objasnjavati da Rahman ne igra krilo i da ce ga Susic zamjeniti). Ova dvojica i jos Jukic u kombinaciji ce igrati krila jer je Fanimo van stroja. Dakle gospodo koliko god vi voljeli klub i mislili lako cemo ja msilsim da odlazak Benje i Rahmana te povrede Ahmetovica i Fanima su veliki minus za nas klub na proljece jer Krsto, Hebib, Jukic i Handzic nisu taj kvalitet. Susicu svaka cast ali ovdje neki su zaboravili koliko je isti bio odsutan sa terena zbog povreda. Kao sto rekoh ovo je moje misljenje i daj boze da grijesim. Umjesto da na miru gledamo novo osvajanje titule mi cemo zivjeti u stresu svaku tekmu. Mislio sam da smo na putu da postanemo bosanski Dinamo ali sad nisam nesto siguran da smo na tom putu. No bez obzira na sve moje i vase je da navijamo. Zivjeli.
Prelazni rok za nas još nije završen. Ako je istina da ćemo dovesti još jednog ili dvojicu igrača, onda nema potrebe govoriti da ćemo se u nastavku prvenstva boriti za titulu sa Jukićem, Handžićem i ostalim.

Fanimo trenira sa ekipom. Video od prije dva dana.



Stres će ti svakako biti taman da ti igraju Messi i Ronaldo. :mrgreen: A bosanski Dinamo se ne postaje tako lako. Do nadimka "bosanski Dinamo" imaš i uspona i padova.

I za Komazeca hvala Bogu pa nije nama došao. Istrošen igrač.
Tesko da cemo dovesti neko krilo imas Jukica,Velkoskog,Fanima,Milanovica a mogu igrati jos Cmialjnic,Hebibovic,Salcin,Hodzic jesta da valja samo Fanimo ali eto ima za izvoza. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103325 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 07/02/2021 00:20 Tesko da cemo dovesti neko krilo imas Jukica,Velkoskog,Fanima,Milanovica a mogu igrati jos Cmialjnic,Hebibovic,Salcin,Hodzic jesta da valja samo Fanimo ali eto ima za izvoza. :D
Milanovića vidim na posudbi. Ako ne ode na posudbu, onda ga vidim na tribini. :mrgreen: Velkoski je ionako igrač koji leti sa pozicije na poziciju. Salčin neće vidjeti krilne pozicije ni u snovima, osim ako se Marinović nešto predomisli ili ne daj Bože ako budemo imali povreda (pu, pu, pu gluho bilo i daleko). Hodžić nešto slično kao i Salčin. A Cimljanić će ja mislim više igrati u napadu.

Desno: Fanimo i Hebibović
Lijevo: Jukić i plus pojačanje

Sad hoće li biti ovako ne znam, vidjet ćemo. :D
Locked