kuhinje po mjeri

Post Reply
daario naharis
Posts: 636
Joined: 17/06/2015 19:42

#476 Re: kuhinje po mjeri

Post by daario naharis »

Prijedlog za firme da trazim ponude, neka budget opcija :D ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45766
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#477 Re: kuhinje po mjeri

Post by Chmoljo »

black wrote: 07/05/2024 21:37 takvima je sevap uzeti lovu :mrgreen:
pod uslovom da je imaju :D
User avatar
black
Posts: 17249
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#478 Re: kuhinje po mjeri

Post by black »

Chmoljo wrote: 07/05/2024 22:18
pod uslovom da je imaju :D
:lol: :mrgreen:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#479 Re: kuhinje po mjeri

Post by Bullet Tooth Tony »

narcisaa wrote: 07/05/2024 21:32
eltroxin wrote: 07/05/2024 20:38
narcisaa wrote: 07/05/2024 19:20 Vidim da je tema zamrla, postavicu ipak pitanje.
Gdje se u Sarajevu moze naruciti luksuzna kuhinja po mjeri a ciji je prostor izuzetno zahtjevan?
Ko je najpouzdaniji?
Kontaktirali smo 3 firme, u jednoj projektantica izuzetno drska " Naše vrijeme je veoma dragocijeno I mi dobro pazimo kako ga trošimo.

Bojim se da imate zahtjeve koje niko ne može ispuniti bez da vas u najmanju ruku slaže da je moguće.

Vama bi najbolje bilo da prvenstveno angažujete projektantski biro koji će zajedno s Vama po Vašim željema napraviti raspored ako je takav uopše moguć." :D :-) :lol:
A kakvi su to zahtjevi, ako se moze znati? :D
Faber-ova ugradbena napa tacno na mjestu gdje je ja zelim (tehnicki uslovi postoje samo sto se mora malo potruditi da sve izgleda i funkcionalno i estetski savrseno), ne gdje to tzv.dizajnerica zeli, Eggerova radna ploca i Blumovi sistemi zatvaranja, matt fronte sa efektom protiv otisaka prstiju su minimum.
Nismo trazili radnu plocu od bijelog mramora jer tek sa tim ne bi znala gdje i kako da zapocne.

Nista posebno, mora se samo perfektno uklopiti u ostatak prostora koji je zahtjevan.
Aj luksuza ... Egger.. ja reko sta su sad izmislili ... :lol:

Kako mislis napa gdje ti zelis ... zar nije napa iznad ploce... ? Zna se tacno gdje i kako se napa ugradjuje ...

To sto si nabrojala radi skoro svako ko radi ugradbene kuhinje.... A za raspored su ti dobro odgovorili u mailu ... sve sto si nabrojala se ima kupiti u BiH ...
narcisaa
Posts: 125
Joined: 04/01/2010 01:01

#480 Re: kuhinje po mjeri

Post by narcisaa »

Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 22:21
narcisaa wrote: 07/05/2024 21:32
eltroxin wrote: 07/05/2024 20:38

A kakvi su to zahtjevi, ako se moze znati? :D
Faber-ova ugradbena napa tacno na mjestu gdje je ja zelim (tehnicki uslovi postoje samo sto se mora malo potruditi da sve izgleda i funkcionalno i estetski savrseno), ne gdje to tzv.dizajnerica zeli, Eggerova radna ploca i Blumovi sistemi zatvaranja, matt fronte sa efektom protiv otisaka prstiju su minimum.
Nismo trazili radnu plocu od bijelog mramora jer tek sa tim ne bi znala gdje i kako da zapocne.

Nista posebno, mora se samo perfektno uklopiti u ostatak prostora koji je zahtjevan.
Aj luksuza ... Egger :lol:

Kako mislis napa gdje ti zelis ... zar nije napa iznad ploce... ? Zna se tacno gdje i kako se napa ugradjuje ...

To sto si nabrojala radi skoro svako ko radi ugradbene kuhinje.... A za raspored su ti dobro odgovorili u mailu ... sve sto si nabrojala se ima kupiti u BiH ...

Ako znas iz licnog iskustva firmu, napisi,..ostalo ti je maliciozno.

Ako kazu da su najbolja firma u KS a onda zapnu na ugradbenoj napi,....i to jos diplomirani arhitekte koji se bave projektovanjem i izradom ugradbenih kuhinja.

Eggerova radna ploca nije luksuz (mada u BiH i jeste) ali je minimum koji mi zelimo.

Hbg ako se svi, ovdje, predstavljate u superlativima sasvim je logicno da sam od Vas trazila da mi preporucite nekoga iz prve ruke :wink: :P .
Da je stvarnost drugacija,.....vidim
User avatar
black
Posts: 17249
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#481 Re: kuhinje po mjeri

Post by black »

zao mi Limenka
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#482 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

Da vidiš sjebova kad sam ja ovim svojima što su radili kuhinju donio Elica indukcijsku ploču sa ugrađenom exhaust napom. Rupa u zidu spremna na dnu, sve riješeno, ali je ploča na ostrvu, nije na elementu uz zid.

Al’ dovedi sad cijev, auh, visoka matematika. Češanje po glavi i to.

Toliko visoka da sam i sâm morao učestvovati u montaži.

Ali je ispalo top. :thumbup:
narcisaa
Posts: 125
Joined: 04/01/2010 01:01

#483 Re: kuhinje po mjeri

Post by narcisaa »

ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:42 Da vidiš sjebova kad sam ja ovim svojima što su radili kuhinju donio Elica indukcijsku ploču sa ugrađenom exhaust napom. Rupa u zidu spremna na dnu, sve riješeno, ali je ploča na ostrvu, nije na elementu uz zid.

Al’ dovedi sad cijev, auh, visoka matematika. Češanje po glavi i to.

Toliko visoka da sam i sâm morao učestvovati u montaži.

Ali je ispalo top. :thumbup:
Da, i kod nas je kuhinjsko ostrvo i taj "problem" ne mogu rijesiti osim da plocu za kuhanje "nabiju" uz zid blize otvoru za ventilaciju.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#484 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

Zašto, ne mora napa biti iznad, može biti u samoj ploči za kuhanje, i onda se kroz donje elemente provede cijev dokle god treba.

Nisam ni ja mogao napu koja ide iznad jer mi je kosi krov i previsoko je, i nemam nikavih elemenata iznad ostrva. Zato i postoje ovakve nape.

Image
narcisaa
Posts: 125
Joined: 04/01/2010 01:01

#485 Re: kuhinje po mjeri

Post by narcisaa »

ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:52 Zašto, ne mora napa biti iznad, može biti u samoj ploči za kuhanje, i onda se kroz donje elemente provede cijev dokle god treba.

Nisam ni ja mogao napu koja ide iznad jer mi je kosi krov i previsoko je, i nemam nikavih elemenata iznad ostrva. Zato i postoje ovakve nape.

Image

Nismo mi znali za ovo, a izgleda ni "gospoda" ni iz jedne firme koje smo kontaktirali. Svi su ostali pri tome da plocu za kuhanje maknemo sa kuhinjskog ostrva. za koje postoje svi tehnicki uslovi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#486 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

Odlična stvar :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#487 Re: kuhinje po mjeri

Post by Bullet Tooth Tony »

narcisaa wrote: 07/05/2024 22:49
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:42 Da vidiš sjebova kad sam ja ovim svojima što su radili kuhinju donio Elica indukcijsku ploču sa ugrađenom exhaust napom. Rupa u zidu spremna na dnu, sve riješeno, ali je ploča na ostrvu, nije na elementu uz zid.

Al’ dovedi sad cijev, auh, visoka matematika. Češanje po glavi i to.

Toliko visoka da sam i sâm morao učestvovati u montaži.

Ali je ispalo top. :thumbup:
Da, i kod nas je kuhinjsko ostrvo i taj "problem" ne mogu rijesiti osim da plocu za kuhanje "nabiju" uz zid blize otvoru za ventilaciju.
Pa sta su ti ponudili za taj "problem" ? Cijevi se moraju izvesti...napa ugradbena se mora na nesto ugraditi ... mislim sta ocekujes .. da stoji u havi .. da nema cijevi ...

Ja sam sve to uradio sto ti navodis ali mi je radio rodjak i ne mogu ti dati kontakt
Last edited by Bullet Tooth Tony on 07/05/2024 23:02, edited 2 times in total.
narcisaa
Posts: 125
Joined: 04/01/2010 01:01

#488 Re: kuhinje po mjeri

Post by narcisaa »

ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:57 Odlična stvar :thumbup:
hvala
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#489 Re: kuhinje po mjeri

Post by Bullet Tooth Tony »

ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:57 Odlična stvar :thumbup:
U BiH kupio ? Znam zabovo ali nisam vidio u BiH da se ima kupiti ... kuda si proveo cijevi ako ti je na sredini kuhinje ostrvo ?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#490 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

narcisaa wrote: 07/05/2024 23:00
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:57 Odlična stvar :thumbup:
hvala
Ništa, izduvna cijev je pravougaona na izlazu i ide tako iza ladica/elemenata do poda, a onda tu mota prema izlazu i na kraju se pretvara u okruglu ø200mm do izlaza. Znači malo se žrtvuje donja ladica koja mora biti kraća na tom mjestu, ili se ukoliko je u pitanju ormarić onda napravi kao stepenica unutar njega oko te cijevi i to je to. Najčešće to i jest u ćošku.

Kod mene je ostrvo 90cm pa je bilo mjesta za cijev kako sam htio.

Image

Image
User avatar
TAFKAP
Posts: 10398
Joined: 30/09/2011 07:49

#491 Re: kuhinje po mjeri

Post by TAFKAP »

Image

Sve u svemu, ne može se protiv fizike :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#492 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 23:02
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:57 Odlična stvar :thumbup:
U BiH kupio ? Znam zabovo ali nisam vidio u BiH da se ima kupiti ... kuda si proveo cijevi ako ti je na sredini kuhinje ostrvo ?
Kupio u Austriji, mislim da u BiH ima u Schachermayeru, tamo sam uzeo cijevi što mi je falilo.

Kuhinja mi je na U, odnosno L dio je uz zidove, a onda ima još jedan dio koji je ustvari poluostrvo, i koji je dubok 90cm i glumi polu-šank. Na njemu je ploča, a cijev ide do vanjskog zida kroz elemente skroz.

Evo skica ako se šta može skontat iz nje. Nije baš najvjernija jer je na skici ostrvo 120cm a ne 90. Ali to je to, ploča je više desno, odnosno na sredini dužine “poluostrva”.

Image
Last edited by ZoomZoomKiwi on 07/05/2024 23:16, edited 2 times in total.
narcisaa
Posts: 125
Joined: 04/01/2010 01:01

#493 Re: kuhinje po mjeri

Post by narcisaa »

Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 22:58
narcisaa wrote: 07/05/2024 22:49
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:42 Da vidiš sjebova kad sam ja ovim svojima što su radili kuhinju donio Elica indukcijsku ploču sa ugrađenom exhaust napom. Rupa u zidu spremna na dnu, sve riješeno, ali je ploča na ostrvu, nije na elementu uz zid.

Al’ dovedi sad cijev, auh, visoka matematika. Češanje po glavi i to.

Toliko visoka da sam i sâm morao učestvovati u montaži.

Ali je ispalo top. :thumbup:
Da, i kod nas je kuhinjsko ostrvo i taj "problem" ne mogu rijesiti osim da plocu za kuhanje "nabiju" uz zid blize otvoru za ventilaciju.
Pa sta su ti ponudili za taj "problem" ? Cijevi se moraju izvesti...napa ugradbena se mora na nesto ugraditi ... mislim sta ocekujes .. da stoji u havi .. da nema cijevi ...

Ja sam sve to uradio sto ti navodis ali mi je radio rodjak i ne mogu ti dati kontakt
Kod nas kuhinjsko ostrvo ima sve tehnicke preduslove skupa sa otvorom za otocnu napu ili ugradbenu napu (otvoreni smo za obadvije varijante) samo ne mozemo naci nikoga ko bi to htio isprojektovati.

Kao rjesenje su nam ponudili ovo: " " Naše vrijeme je veoma dragocijeno I mi dobro pazimo kako ga trošimo.

Bojim se da imate zahtjeve koje niko ne može ispuniti bez da vas u najmanju ruku slaže da je moguće.

Vama bi najbolje bilo da prvenstveno angažujete projektantski biro koji će zajedno s Vama po Vašim željema napraviti raspored ako je takav uopše moguć."

A kazu da licno projektuju sve svoje ugradbene kuhinje koje izradjuju.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#494 Re: kuhinje po mjeri

Post by Bullet Tooth Tony »

ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 23:11
Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 23:02
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 22:57 Odlična stvar :thumbup:
U BiH kupio ? Znam zabovo ali nisam vidio u BiH da se ima kupiti ... kuda si proveo cijevi ako ti je na sredini kuhinje ostrvo ?
Kupio u Austriji, mislim da u BiH ima u Schachermayeru, tamo sam uzeo cijevi što mi je falilo.

Kuhinja mi je na U, odnosno L dio je uz zidove, a onda ima još jedan dio koji je ustvari poluostrvo, i koji je dubok 90cm i glumi polu-šank. Na njemu je ploča, a cijev ide do vanjskog zida kroz elemente skroz do zida.
A pa dobro onda je prosto .. mislim ne znam sto nisu znali spojit cijevi jbt.. to iole dobar majstor odradi.. kroz elemente vuces da se ne vidi i sto ti kazes zrtvujes neke ladice ...

Za mene je ostrvo nesto sasvim drugo..

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#495 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 23:16
ZoomZoomKiwi wrote: 07/05/2024 23:11
Bullet Tooth Tony wrote: 07/05/2024 23:02

U BiH kupio ? Znam zabovo ali nisam vidio u BiH da se ima kupiti ... kuda si proveo cijevi ako ti je na sredini kuhinje ostrvo ?
Kupio u Austriji, mislim da u BiH ima u Schachermayeru, tamo sam uzeo cijevi što mi je falilo.

Kuhinja mi je na U, odnosno L dio je uz zidove, a onda ima još jedan dio koji je ustvari poluostrvo, i koji je dubok 90cm i glumi polu-šank. Na njemu je ploča, a cijev ide do vanjskog zida kroz elemente skroz do zida.
A pa dobro onda je prosto .. mislim ne znam sto nisu znali spojit cijevi jbt.. to iole dobar majstor odradi.. kroz elemente vuces da se ne vidi i sto ti kazes zrtvujes neke ladice ...

Za mene je ostrvo nesto sasvim drugo..

Image
Ma naravno, to je pravo ostrvo. Bilo mi je i to u planu, i to se može riješiti da se kroz pod radi izduv al’ naravno to je najlakše kad se pravi nov objekat kao što sam ja radio.
Pa predvidiš sve cijevi i ostalo.


Uglavnom sve se može samo im je mrsko raditi.

A što se tiče moje pomoći, jebiga malo im je 3D puzla bila komplikovana.

A ja uzeo materijala(cijevi) nije bilo ni cm viška :mrgreen:
bumerangss
Posts: 4531
Joined: 12/01/2015 16:47

#496 Re: kuhinje po mjeri

Post by bumerangss »

TAFKAP wrote: 07/05/2024 23:10 Image

Sve u svemu, ne može se protiv fizike :-)
Glupa novotarija :-) jer para ipak ide gore i ventilacija mora biti toliko jaka da kosu morš vezati u rep ne zbog dlake u hrani nego da ti je ne bu usisala napa kad se sagneš da kusneš hranu da vidis je li slano i kuhano :lol:

I jos kad malo pokipi ili tiispadne tegla sa vegetom pa sve u napu hopaaa :pisnuo:

Novotarija za kojom su mnogi potrčali pa pali ali ne smiju priznati grešku od sramote
Teoretski sve ok ali prakticno velika fula

Podsjeca me isto kao sto su mnogi potrcali lijepiti stiropor sa unutarnje strane pa gad su stvorili efekat plastenika i ljeti ne mogu izdržati u toj prostoriji a zimi još viša vlaga i gljivice :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11181
Joined: 10/03/2022 22:16

#497 Re: kuhinje po mjeri

Post by ZoomZoomKiwi »

bumerangss wrote: 07/05/2024 23:29
TAFKAP wrote: 07/05/2024 23:10 Image

Sve u svemu, ne može se protiv fizike :-)
Glupa novotarija :-) jer para ipak ide gore i ventilacija mora biti toliko jaka da kosu morš vezati u rep ne zbog dlake u hrani nego da ti je ne bu usisala napa kad se sagneš da kusneš hranu da vidis je li slano i kuhano :lol:

I jos kad malo pokipi ili tiispadne tegla sa vegetom pa sve u napu hopaaa :pisnuo:

Novotarija za kojom su mnogi potrčali pa pali ali ne smiju priznati grešku od sramote
Teoretski sve ok ali prakticno velika fula

Podsjeca me isto kao sto su mnogi potrcali lijepiti stiropor sa unutarnje strane pa gad su stvorili efekat plastenika i ljeti ne mogu izdržati u toj prostoriji a zimi još viša vlaga i gljivice :-)
Nije tačno.

Ja evo ovu Elicu One imam već dvije godine i radi posao. Nikad nisam morao ventilator pojačati iznad 5, a može do 9.

Nema šta se ne prži i ne kuha svakodnevno.


Prvo probaj pa pričaj.



Bora npr. proizvodi ugradne nape koje idu ovako u radnu ploču pored ili iza ploče za kuhanje. Jesu dosta skuplje od klasičnih varijanti, ali rade posao savršeno pa čak i bolje od klasičnih napa.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5736
Joined: 04/08/2020 19:22

#498 Re: kuhinje po mjeri

Post by -Chesterfield- »

narcisaa wrote: 07/05/2024 19:20 Vidim da je tema zamrla, postavicu ipak pitanje.
Gdje se u Sarajevu moze naruciti luksuzna kuhinja po mjeri a ciji je prostor izuzetno zahtjevan?
Ko je najpouzdaniji?
Kontaktirali smo 3 firme, u jednoj projektantica izuzetno drska " Naše vrijeme je veoma dragocijeno I mi dobro pazimo kako ga trošimo.

Bojim se da imate zahtjeve koje niko ne može ispuniti bez da vas u najmanju ruku slaže da je moguće.

Vama bi najbolje bilo da prvenstveno angažujete projektantski biro koji će zajedno s Vama po Vašim željema napraviti raspored ako je takav uopše moguć." :D :-) :lol:
A ne znam zašto je projektantica drska? Po meni fin i iskren odgovor.
Bolje i taj odgovor nego da ti slažu kao meni.
Uključili ljudi cijev od nape u odžak :D a pola metra dalje od odžaka postoji cijev predviđena za ventilaciju.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20551
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#499 Re: kuhinje po mjeri

Post by Bullet Tooth Tony »

narcisaa wrote: 07/05/2024 23:14
Kod nas kuhinjsko ostrvo ima sve tehnicke preduslove skupa sa otvorom za otocnu napu ili ugradbenu napu (otvoreni smo za obadvije varijante) samo ne mozemo naci nikoga ko bi to htio isprojektovati.

Kao rjesenje su nam ponudili ovo: " " Naše vrijeme je veoma dragocijeno I mi dobro pazimo kako ga trošimo.

Bojim se da imate zahtjeve koje niko ne može ispuniti bez da vas u najmanju ruku slaže da je moguće.

Vama bi najbolje bilo da prvenstveno angažujete projektantski biro koji će zajedno s Vama po Vašim željema napraviti raspored ako je takav uopše moguć."

A kazu da licno projektuju sve svoje ugradbene kuhinje koje izradjuju.
Izvini ali mi je jako tesko povjerovati da ti je :

1. Situacija tako cista i jednostavna kao sto navodis ( jer onda aposlutno nema problema sa ugradnjom nape)

2. Da Arhitektonski studio, dizajneri itd tako drsko odgovore na bilo kakav upit, zelje i razmjenu ideja itd...

U proteklih 8 godina pricao sam sa preko 60 majstora i firmi razlicitog kalibra, .. i aposlutno mi niko nikad nije tako odgovorio .

"Bojim se da imate zahtjeve koje niko ne može ispuniti bez da vas u najmanju ruku slaže da je moguće." meni govori da vasa situacija apsolutno nije cista kao sto navodite ...

Zato sam gotovo siguran da postoji dio koji ste nam presutili ali iskreno meni apsolutno ne moras reci sta je to

Sretno
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45766
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#500 Re: kuhinje po mjeri

Post by Chmoljo »

i ko zna poslije kolike razmjene mailova je došlo do ovakvog odgovora.

sada se po sto puta citira ovaj odgovor na nekoliko tema čisto zbog povrijeđene sujete... što opet govori dovoljno za sebe.
Post Reply