PUNJENJE KLIME

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#826 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 11/07/2020 22:32 I sta si ti rekao sad drugacije od onog sto sam ja napisao?
Vrlo je bitna razlika kad dodjes da ti napune klimu i kad dodjes da ti poprave klimu. Ako si dosao da ti napune klimu pa za 5 dana dosao da ti je poprave od besplatnih punjenja nema nista. Ako si prvi put dosao da ti poprave naplatice ti samo jedno punjenje.
Karikiram, to je kao da kazes mahanicaru nalije antifriz i za 5 dana dodjes da ti popravi supalj hladnjak i ocekujes da ti ne naplati novi antifriz!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#827 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 22:59 Znači fazon je kad dodjes da li ces im reci:

"napunite mi klimu"
Ili
"popravite mi klimu"

😂 😂 😂
Naravno jer je razlika bitna!
Kad dodjes i trazis da ti samo napune klimu ti vec “znas” sta treba uraditi, a majstor samo radi oni sto ti kazes!
Last edited by tempuser on 11/07/2020 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#828 Re: PUNJENJE KLIME

Post by RagibUzoriti »

:run:
tempuser wrote: 11/07/2020 23:03
RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 22:59 Znači fazon je kad dodjes da li ces im reci:

"napunite mi klimu"
Ili
"popravite mi klimu"

😂 😂 😂
Naravno jer je razlika bitna!
Igra riječi.
Ako ne hladi, znači da je ili pokvarena ili nema gasa.
Ako kažem, mozete li mi srediti klimu da radi, u koji domen servisa ce me svrstati?
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#829 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 11/07/2020 23:02
Optimist wrote: 11/07/2020 22:32 I sta si ti rekao sad drugacije od onog sto sam ja napisao?
Vrlo je bitna razlika kad dodjes da ti napune klimu i kad dodjes da ti poprave klimu. Ako si dosao da ti napune klimu pa za 5 dana dosao da ti je poprave od besplatnih punjenja nema nista. Ako si prvi put dosao da ti poprave naplatice ti samo jedno punjenje.
Karikiram, to je kao da kazes mahanicaru nalije antifriz i za 5 dana dodjes da ti popravi supalj hladnjak i ocekujes da ti ne naplati novi antifriz!
Sta god da radi, stavi naljepnicu sa opisom sta je uradio i datumom.
Druga stvar sto se ovdje stalno govori o popravci i o tome da se ponovno punjenje ne placa, onda si ti uletio u svom stilu da bi nesto bezveze dokazivao i da bi ispao pametan.

Jos jednom, plati se prvo punjenje sa UV bojom.
Poslije placas popravku a punjenje je od njih. :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#830 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 23:06 :run:
tempuser wrote: 11/07/2020 23:03
RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 22:59 Znači fazon je kad dodjes da li ces im reci:

"napunite mi klimu"
Ili
"popravite mi klimu"

😂 😂 😂
Naravno jer je razlika bitna!
Igra riječi.
Ako ne hladi, znači da je ili pokvarena ili nema gasa.
Ako kažem, mozete li mi srediti klimu da radi, u koji domen servisa ce me svrstati?
Nije igra rijeci, ako trazis da ti samo napune, a ne da ti poprave, onda si ti odgovoran ako ponovo iscuri.
Vidis da na forumu imas ljude koji voze auto da im se klima napuni, a ne popravi! Dodju kbi kod Neskovica da napune klimu koja pusta i za 10 danaju da je bolje da je poprave i traze da ti ne naplati punjenje?!?!
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#831 Re: PUNJENJE KLIME

Post by valter.ba »

Treba mi preporuka za majstora za klimu, koji zna otkriti i popraviti kvar. Samo me vozaju od onog što puni do drugog električara i šalju dalje.
Kada upalim auto klima hladi savršeno, do -5 ali ako sam ugasio auto i opet upalio počne na jednoj strani izbacivati hladni a na drugoj vreli zrak. Neki senzor pretpostavljam jer freona ima. Neću Klima centar.
Preporučili su mi nekog Vjerana kod Centrotransa ali ga ne nadjoh, ne znam gdje je tačno, nemam broj...
Može u pp. Unaprijed se zahvaljujem
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#832 Re: PUNJENJE KLIME

Post by l33t »

kabal1337 wrote: 11/07/2020 22:57
l33t wrote: 11/07/2020 19:00 ja kod neskovica dopunjavam vec 4-5 godina tj. imam curenje a lijen sam otici drugi put da vide gdje curi :D i tako taman mi i potraje za 1-2 vruca mjeseca i onda mi ni ne treba. A valjalo bi popraviti ako ima negdje curenje samo da nije citav radijator... ili nedaj boze kompresor
Tako ce ti crknut kompresor nakon nekog vremena 100%
E cuj nisam znao da moze
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#833 Re: PUNJENJE KLIME

Post by saabsa »

Optimist wrote: 11/07/2020 23:14
tempuser wrote: 11/07/2020 23:02
Optimist wrote: 11/07/2020 22:32 I sta si ti rekao sad drugacije od onog sto sam ja napisao?
Vrlo je bitna razlika kad dodjes da ti napune klimu i kad dodjes da ti poprave klimu. Ako si dosao da ti napune klimu pa za 5 dana dosao da ti je poprave od besplatnih punjenja nema nista. Ako si prvi put dosao da ti poprave naplatice ti samo jedno punjenje.
Karikiram, to je kao da kazes mahanicaru nalije antifriz i za 5 dana dodjes da ti popravi supalj hladnjak i ocekujes da ti ne naplati novi antifriz!
Sta god da radi, stavi naljepnicu sa opisom sta je uradio i datumom.
Druga stvar sto se ovdje stalno govori o popravci i o tome da se ponovno punjenje ne placa, onda si ti uletio u svom stilu da bi nesto bezveze dokazivao i da bi ispao pametan.

Jos jednom, plati se prvo punjenje sa UV bojom.
Poslije placas popravku a punjenje je od njih. :thumbup:
Ma ja, "proda" ti plin kako si i tražio, a onda nakon sto zbog neispravnosti tvog vozila plin iscuri treba neko da ti ga opet besplatno napuni.
How yes no...
Da mi je vidjeti servis na svijetu koji tako radi, u bilo kojoj sferi zivota.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#834 Re: PUNJENJE KLIME

Post by bitanga_sa_otesa »

valter.ba wrote: 12/07/2020 00:38 Treba mi preporuka za majstora za klimu, koji zna otkriti i popraviti kvar. Samo me vozaju od onog što puni do drugog električara i šalju dalje.
Kada upalim auto klima hladi savršeno, do -5 ali ako sam ugasio auto i opet upalio počne na jednoj strani izbacivati hladni a na drugoj vreli zrak. Neki senzor pretpostavljam jer freona ima. Neću Klima centar.
Preporučili su mi nekog Vjerana kod Centrotransa ali ga ne nadjoh, ne znam gdje je tačno, nemam broj...
Može u pp. Unaprijed se zahvaljujem
koji auto?ako je klima s dvije zone kvar je na nekoj klapni u sistemu ventilacije ,ili je pukla ili motoric zajebava....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#835 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 11/07/2020 23:14 Sta god da radi, stavi naljepnicu sa opisom sta je uradio i datumom.
Druga stvar sto se ovdje stalno govori o popravci i o tome da se ponovno punjenje ne placa, onda si ti uletio u svom stilu da bi nesto bezveze dokazivao i da bi ispao pametan.

Jos jednom, plati se prvo punjenje sa UV bojom.
Poslije placas popravku a punjenje je od njih. :thumbup:
Ko kaže? Ne trebam ja ništa dokazvati, evo ti @l33t piše kako on svage godine ide da mu napune, a ne poprave klimu koja pušta. E zamisli da poslije 7 dana doše i traži da mu sad poprave, ali da mu ne naplate punjenje?! How yes no! :D
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#836 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 08:24
Optimist wrote: 11/07/2020 23:14 Sta god da radi, stavi naljepnicu sa opisom sta je uradio i datumom.
Druga stvar sto se ovdje stalno govori o popravci i o tome da se ponovno punjenje ne placa, onda si ti uletio u svom stilu da bi nesto bezveze dokazivao i da bi ispao pametan.

Jos jednom, plati se prvo punjenje sa UV bojom.
Poslije placas popravku a punjenje je od njih. :thumbup:
Ko kaže? Ne trebam ja ništa dokazvati, evo ti @l33t piše kako on svage godine ide da mu napune, a ne poprave klimu koja pušta. E zamisli da poslije 7 dana doše i traži da mu sad poprave, ali da mu ne naplate punjenje?! How yes no! :D
Rijec je o klima centru sve vrijeme kao i o njihovom nacinu rada, a taj ide negdje drugo. ;-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#837 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 12/07/2020 09:14
tempuser wrote: 12/07/2020 08:24
Optimist wrote: 11/07/2020 23:14 Sta god da radi, stavi naljepnicu sa opisom sta je uradio i datumom.
Druga stvar sto se ovdje stalno govori o popravci i o tome da se ponovno punjenje ne placa, onda si ti uletio u svom stilu da bi nesto bezveze dokazivao i da bi ispao pametan.

Jos jednom, plati se prvo punjenje sa UV bojom.
Poslije placas popravku a punjenje je od njih. :thumbup:
Ko kaže? Ne trebam ja ništa dokazvati, evo ti @l33t piše kako on svage godine ide da mu napune, a ne poprave klimu koja pušta. E zamisli da poslije 7 dana doše i traži da mu sad poprave, ali da mu ne naplate punjenje?! How yes no! :D
Rijec je o klima centru sve vrijeme kao i o njihovom nacinu rada, a taj ide negdje drugo. ;-)
Saš'ti meni objasnit način rada, Klima Centru, nema veze što sam bar 20 auta tamo odvezao i što Kemu (suvlasnika) znam kad je u porodičnoj kući krenuo s poslom (prvo vulkanizer i opšta mehanika)!? :-)
Napravi se pametan i traži da ti samo napune klimu pa se pojavi za 5 dana da ti poprave pa ćeš da vidiš kako ćeš samo jednom platiti punjenje ! :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#838 Re: PUNJENJE KLIME

Post by JavierBosnia »

Veliki pozdrav za Komel koji mi je na naljepnici napisao datum kad uopšte auto nisam posjedovao tada..
Umjesto 2019, napisali ljudi 2017. Sta li su oni tada mislili boga pitaj
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#839 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 10:21
Saš'ti meni objasnit način rada, Klima Centru, nema veze što sam bar 20 auta tamo odvezao i što Kemu (suvlasnika) znam kad je u porodičnoj kući krenuo s poslom (prvo vulkanizer i opšta mehanika)!? :-)
Napravi se pametan i traži da ti samo napune klimu pa se pojavi za 5 dana da ti poprave pa ćeš da vidiš kako ćeš samo jednom platiti punjenje ! :D
Nemam ja sta tebi objasnjavat kad si ti vozio svako auto, servisirao svaki motor, popravio 20 klima i jos ti Kemo gazda jaran. :lol:

Prvo punjenje se placa, drugi put placas popravku. Valjda bi to trebao znati kad ti je Kemo toliki jaran. :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#840 Re: PUNJENJE KLIME

Post by iceman ze »

Jest vala, jaran ode njemu cenera dezinfekcija, a ja odem meni x3, 'ta ces kad nisam struĆnjak u medjuljudske odnose :lol:
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#841 Re: PUNJENJE KLIME

Post by noviclan »

RagibUzoriti wrote: 11/07/2020 22:59 Znači fazon je kad dodjes da li ces im reci:

"napunite mi klimu"
Ili
"popravite mi klimu"

😂 😂 😂
Kad dodjes kod cele samo kazes daj da mi radi ova klima i nemoj molim te da se okliznem kao onaj takso iz avaza
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#842 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 12/07/2020 11:35
tempuser wrote: 12/07/2020 10:21
Saš'ti meni objasnit način rada, Klima Centru, nema veze što sam bar 20 auta tamo odvezao i što Kemu (suvlasnika) znam kad je u porodičnoj kući krenuo s poslom (prvo vulkanizer i opšta mehanika)!? :-)
Napravi se pametan i traži da ti samo napune klimu pa se pojavi za 5 dana da ti poprave pa ćeš da vidiš kako ćeš samo jednom platiti punjenje ! :D
Nemam ja sta tebi objasnjavat kad si ti vozio svako auto, servisirao svaki motor, popravio 20 klima i jos ti Kemo gazda jaran. :lol:

Prvo punjenje se placa, drugi put placas popravku. Valjda bi to trebao znati kad ti je Kemo toliki jaran. :D
Samo ti otidji da napunis klimu pa onda idi na popravak i trazi da ti ne naplate punjenje, al nemoj kukat ako zavrsis u Avazu s felgom!
Punjenje klime i popravak klime nisu ista stvar. Povukao sam ti paralelu sa antifrizom, ziv bio citaj dok ne skontas!
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#843 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 14:03
Samo ti otidji da napunis klimu pa onda idi na popravak i trazi da ti ne naplate punjenje, al nemoj kukat ako zavrsis u Avazu s felgom!
Punjenje klime i popravak klime nisu ista stvar. Povukao sam ti paralelu sa antifrizom, ziv bio citaj dok ne skontas!
Morat ces ti odvuci jos bar 20 auta na popravku klime kako bi ti Kemo postao jaran.
U medjuvremenu uci razliku izmedju antifriza i freona ziv bio, te koja je svrha jednog a koja drugog.

P. S. Ja sam klimu napravio i dobio garanciju od godinu dana na radove. :*
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#844 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 12/07/2020 14:13
tempuser wrote: 12/07/2020 14:03
Samo ti otidji da napunis klimu pa onda idi na popravak i trazi da ti ne naplate punjenje, al nemoj kukat ako zavrsis u Avazu s felgom!
Punjenje klime i popravak klime nisu ista stvar. Povukao sam ti paralelu sa antifrizom, ziv bio citaj dok ne skontas!
Morat ces ti odvuci jos bar 20 auta na popravku klime kako bi ti Kemo postao jaran.
U medjuvremenu uci razliku izmedju antifriza i freona ziv bio, te koja je svrha jednog a koja drugog.

P. S. Ja sam klimu napravio i dobio garanciju od godinu dana na radove. :*
Ili da se tebi javim na PP da me preporučiš! :lol: :lol: :lol:
Za ono što ti trebao da shvatiš nakog višekratnog čitanja između antifriza i gasa u klimi u nema nikakve razlike!
Praviš se pametan i tražiš od majstora da ti dopuni klimu koja pušta. Za heftu tražiš od istog majstora da ti popravi klimu, ali da ti ne naplati punjenje od prošlog puta!
Ista stvar i sa antifirhzom, opet se praviš pametan i tražiš od majstora da ti naspe anzifriz u sistem koji pušta, za heftu dođeš kod njega da ti popravi curenje antifriza i da ti naspe novi ali na svoj račun!
Đes, šta ima, kako su kući! :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#845 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 14:29
Optimist wrote: 12/07/2020 14:13
tempuser wrote: 12/07/2020 14:03
Samo ti otidji da napunis klimu pa onda idi na popravak i trazi da ti ne naplate punjenje, al nemoj kukat ako zavrsis u Avazu s felgom!
Punjenje klime i popravak klime nisu ista stvar. Povukao sam ti paralelu sa antifrizom, ziv bio citaj dok ne skontas!
Morat ces ti odvuci jos bar 20 auta na popravku klime kako bi ti Kemo postao jaran.
U medjuvremenu uci razliku izmedju antifriza i freona ziv bio, te koja je svrha jednog a koja drugog.

P. S. Ja sam klimu napravio i dobio garanciju od godinu dana na radove. :*
Ili da se tebi javim na PP da me preporučiš! :lol: :lol: :lol:
Za ono što ti trebao da shvatiš nakog višekratnog čitanja između antifriza i gasa u klimi u nema nikakve razlike!
Praviš se pametan i tražiš od majstora da ti dopuni klimu koja pušta. Za heftu tražiš od istog majstora da ti popravi klimu, ali da ti ne naplati punjenje od prošlog puta!
Ista stvar i sa antifirhzom, opet se praviš pametan i tražiš od majstora da ti naspe anzifriz u sistem koji pušta, za heftu dođeš kod njega da ti popravi curenje antifriza i da ti naspe novi ali na svoj račun!
Đes, šta ima, kako su kući! :lol:
Ja nikad nisam rekao da mi je gazda jaran, a ti si se pohvalio.
Jos ti jaran puca klempe. :lol:
Procitaj pazljivo moje postove jos jednom unazad, shvatit ces da kod mene klima nigdje nije pustala, vec je bio problem u ventilu koji nije otvarao.
Ja sto sam trazio to sam dobio, a to isto i platio.
Proguglaj malo posto si car u tome, za sta sluzi antifriz a za sta freon.
Mozda da se obratis Kemi jaranu da ti pojasni kad budes vozio 21 auto.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#846 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 12/07/2020 14:54
Ja nikad nisam rekao da mi je gazda jaran, a ti si se pohvalio.
Jos ti jaran puca klempe. :lol:
Procitaj pazljivo moje postove jos jednom unazad, shvatit ces da kod mene klima nigdje nije pustala, vec je bio problem u ventilu koji nije otvarao.
Ja sto sam trazio to sam dobio, a to isto i platio.
Proguglaj malo posto si car u tome, za sta sluzi antifriz a za sta freon.
Mozda da se obratis Kemi jaranu da ti pojasni kad budes vozio 21 auto.
Tebi je i crtati izgleda džaba da bi shvatio zašto u uporedbi između freona i antifriza nema razlike, a ako ti je lakše ti misli da su ti samo jedno punjenje naplatili, oni najviše vole takve! :D
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#847 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 15:19
Tebi je i crtati izgleda džaba da bi shvatio zašto u uporedbi između freona i antifriza nema razlike, a ako ti je lakše ti misli da su ti samo jedno punjenje naplatili, oni najviše vole takve! :D
Meni nema sta crtati mudrolog poput tebe.
Ja odlicno znam sta sam platio i koju sam uslugu dobio.
Raspitaj se malo i ti kad budes vozio 21 auto, mozda se ne budes prosipao kao sad i mozda naucis nesto vise.
NediM17
Posts: 21699
Joined: 05/11/2009 11:49

#848 Re: PUNJENJE KLIME

Post by NediM17 »

Ti fakat optimist? :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#849 Re: PUNJENJE KLIME

Post by tempuser »

Optimist wrote: 12/07/2020 16:43
tempuser wrote: 12/07/2020 15:19
Tebi je i crtati izgleda džaba da bi shvatio zašto u uporedbi između freona i antifriza nema razlike, a ako ti je lakše ti misli da su ti samo jedno punjenje naplatili, oni najviše vole takve! :D
Meni nema sta crtati mudrolog poput tebe.
Ja odlicno znam sta sam platio i koju sam uslugu dobio.
Raspitaj se malo i ti kad budes vozio 21 auto, mozda se ne budes prosipao kao sad i mozda naucis nesto vise.
Ima itekako!
Ti si platio jednu uslugu, a to je popravak klime tj ventila, a palamudiš o drugoj usluzi - punjenje klime.
Da li je tebi jasno da imaš xy ljudi kojima se više isplati da pune šuplju klimu svake sezone za 25-30 KM nego da je popravljaju za 350-300 KM? Dođem danas Ćeli ili Kemi i tražim da mi pruže uslugu punjenja klimu za 30 KM , oni to urade i ja uredno platim. Za 7 dana klima opet ne radi i ja dođem opet i kažem sad mi pružite uslugu popravke klimu, ali mi priznajte punjenje od prošle usluge! Only in your wild dreams :lol: :lol: :lol:
Kad skontaš da usluga popravke klime i usluga punjenje klime nisu ista stvar onda se javi da ti nastavim crtati... :run:
User avatar
Optimist
Posts: 13661
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#850 Re: PUNJENJE KLIME

Post by Optimist »

tempuser wrote: 12/07/2020 17:34
Optimist wrote: 12/07/2020 16:43
tempuser wrote: 12/07/2020 15:19
Tebi je i crtati izgleda džaba da bi shvatio zašto u uporedbi između freona i antifriza nema razlike, a ako ti je lakše ti misli da su ti samo jedno punjenje naplatili, oni najviše vole takve! :D
Meni nema sta crtati mudrolog poput tebe.
Ja odlicno znam sta sam platio i koju sam uslugu dobio.
Raspitaj se malo i ti kad budes vozio 21 auto, mozda se ne budes prosipao kao sad i mozda naucis nesto vise.
Ima itekako!
Ti si platio jednu uslugu, a to je popravak klime tj ventila, a palamudiš o drugoj usluzi - punjenje klime.
Da li je tebi jasno da imaš xy ljudi kojima se više isplati da pune šuplju klimu svake sezone za 25-30 KM nego da je popravljaju za 350-300 KM? Dođem danas Ćeli ili Kemi i tražim da mi pruže uslugu punjenja klimu za 30 KM , oni to urade i ja uredno platim. Za 7 dana klima opet ne radi i ja dođem opet i kažem sad mi pružite uslugu popravke klimu, ali mi priznajte punjenje od prošle usluge! Only in your wild dreams :lol: :lol: :lol:
Kad skontaš da usluga popravke klime i usluga punjenje klime nisu ista stvar onda se javi da ti nastavim crtati... :run:
Ja nikad nisam palamudio o punjenu vec si ti poceo da spinujes pricu od samog pocetka.
Naravno da shvatam da i ovdje na forumu ima xy ljudi kojima je jeftinije svake sezone 1 ili 2 puta klimu napuniti, nego istu trajno popraviti. Zato sada i imamo na svakom cosku tablu punjenje klime po raznoraznim trafikama i autopraonicama. Svi se sada time bave, ali rijetki se bave ozbiljnijom defektazom i servisiranjem.

Kad odlucis da klimu napravis, odes Celi i kazes imam neki kvar, trebamo je napraviti.
On ti napuni freon, ubaci UV boju i to naplati. Pri tome zalijepi stiker sta je uradio.
Kad dodjes sljedeci put, ustanovi sta je otislo, da ti predracun i naplati popravak.
Na racunu ce pisati sta je napravio i nema fakturisanog ponovnog punjenja, jer je to naplatio prvi put, a time te privukao da mu dodjes i naredni put.
Zar je to toliko tesko shvatiti??
Post Reply