Bh. navijačka scena

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#101 Re: Bh. navijačka scena

Post by 1946 »

dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
User avatar
svakako_lud
Posts: 665
Joined: 13/07/2010 17:35

#102 Re: Bh. navijačka scena

Post by svakako_lud »

1946 wrote:
dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
Kad su uzdizali RIP i dileru heroina zašto ne bi i njemu podršku davali... Isti mentalni sklop koji se nikad neće promijeniti... :roll:
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#103 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

1946 wrote:
dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
Samo mi reci ko je prvi počeo pucati i bosti!? Ja ću ti ovdje napisati imena i prezimena osoba iz vaših redova koji su pucali, a policija još uvijek traga za nepoznatim počiniteljima. Bi li ti tvoji zamjerili da ih ja izdam drotovima zbog tebe?

Argentinski šmekeri
http://a.imagehost.org/view/0478/pickice
User avatar
dobar_ti?
Posts: 225
Joined: 25/09/2009 17:16
Location: tamo gdje mi Nijaz kaze

#104 Re: Bh. navijačka scena

Post by dobar_ti? »

1946 wrote:
dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
I ne govorimo. Zato su vama i bez obzira slicne ''aktivnosti'' drugova sa tribine puna usta osuda kada je rijec o suparnickoj tribini.

Neslo slicno se desavalo i nakon posljednjeg bacanja suzavca na Kosevo. Tada ste svi redom letili da osudite taj cin i popljujete Manijake, a prilikom istog cina koji je izvela vasa grupa to ocijenite kao ''ultra, cool, fgr'' itd. Ko vas ne zna...
User avatar
svakako_lud
Posts: 665
Joined: 13/07/2010 17:35

#105 Re: Bh. navijačka scena

Post by svakako_lud »

EdinaL wrote:
1946 wrote:
dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
Samo mi reci ko je prvi počeo pucati i bosti!? Ja ću ti ovdje napisati imena i prezimena osoba iz vaših redova koji su pucali, a policija još uvijek traga za nepoznatim počiniteljima. Bi li ti tvoji zamjerili da ih ja izdam drotovima zbog tebe?

Argentinski šmekeri
http://a.imagehost.org/view/0478/pickice
Jah, kad o kodeksu počnu pisati pištoljdžije, bombaši i čakijaši jasno je da je smak svijeta blizu....
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#106 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

svakako_lud wrote:
EdinaL wrote:
1946 wrote: Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
Samo mi reci ko je prvi počeo pucati i bosti!? Ja ću ti ovdje napisati imena i prezimena osoba iz vaših redova koji su pucali, a policija još uvijek traga za nepoznatim počiniteljima. Bi li ti tvoji zamjerili da ih ja izdam drotovima zbog tebe?

Argentinski šmekeri
http://a.imagehost.org/view/0478/pickice
Jah, kad o kodeksu počnu pisati pištoljdžije, bombaši i čakijaši jasno je da je smak svijeta blizu....
Isti ste takvi. Vidim li još jedan komentar o čakijašima i pištoljdžijama drugovima će vam u muriji završiti kao i Lakača. Vozdra sad
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#107 Re: Bh. navijačka scena

Post by 1946 »

EdinaL wrote:
1946 wrote:
dobar_ti? wrote:U svakom slucaju ne drzimo predavanje vama na tu temu. Revolveranje iz vlastitih redova se presucuje, a prvi ste kad treba osuditi bockanje sa ''nase'' strane.
Nakon nosanja i dugih cijevi (u vidu AK-47) i bacanja bombi i upotrebe manjeg vatrenog oružja s vaše strane ne znam da li bi imalo smisla da uopšte kažete ikome i riječ.
Samo mi reci ko je prvi počeo pucati i bosti!? Ja ću ti ovdje napisati imena i prezimena osoba iz vaših redova koji su pucali, a policija još uvijek traga za nepoznatim počiniteljima. Bi li ti tvoji zamjerili da ih ja izdam drotovima zbog tebe?

Argentinski šmekeri
http://a.imagehost.org/view/0478/pickice
Pucati su počeli prvi počeli "sarajevski mangupi" ( :lol: ). Nož je prvi put (u novije vrijeme, ako se ne varam) upotrijebljen kada su prije (ili nakon, ne sjećam se više dobro) utakmice Sarajevo-Čelik prije podosta godina par pripadnika "sarajevskih mangupa" (opet :lol: ) došli na Koševo, iako im tim nije igrao ni blizu i pokušali oteti trans podgrupe od jednog momka i on se branio. Ne moraš meni pisati ništa, imaš policiju (122), imaš krimolovce (080 020 505). Samo znam da, da se prijavio ijedan napad do sada "sarajevskih mangupa" (i opet :lol: ) da bi na jugu visilo više krpa "ime izdrži, jug je uz tebe" nego što bi bilo navijača na tom istom jugu.
Ako se vi ne pridržavate nekog navijačkog kodeksa (upotrebom hladnog i vatrenog oružja) ne znam zašto očekujete da ga se drugi pridržavaju (ne prijavljivanjem organima reda) :shock:
@dobar_ti?
Ja nigdje nisam spomenuo vas i suzavac na Koševu. Nemam dokaza da je bacio neko od vaših, a ne želim da nekoga okrivljujem na temelju nagađanja.
aut
Posts: 205
Joined: 05/09/2010 14:43

#108 Re: Bh. navijačka scena

Post by aut »

Svi znaju da NOŽEVE NOSE P.I.Č.K.E
Bez obzira kojoj grupi pripadaju-P.I.Č.K.E
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#109 Re: Bh. navijačka scena

Post by burek_in_space »

EdinaL wrote: Isti ste takvi. Vidim li još jedan komentar o čakijašima i pištoljdžijama drugovima će vam u muriji završiti kao i Lakača. Vozdra sad
Zamolio bih te dvije stvari:

1. da ne uredjujesh ovu temu, jer nisi moderator

2. mnogo bitnije - sve chakijashe i pishtoljdzije prijavi odmah muriji, bez odlaganja :!:
User avatar
svakako_lud
Posts: 665
Joined: 13/07/2010 17:35

#110 Re: Bh. navijačka scena

Post by svakako_lud »

Pa možda bi on i prijavio, ali bi mu tribina tad ostala pusta, jedino ako bi ih u centralnom pustili da navijaju...
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#111 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

svakako_lud wrote:Pa možda bi on i prijavio, ali bi mu tribina tad ostala pusta, jedino ako bi ih u centralnom pustili da navijaju...
Možda za jednog-dva čovjeka. A vaša? :-)
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#112 Re: Bh. navijačka scena

Post by samo_ti »

Jao , ne mozes vjerovati da se u BiH prica o kodeksu :lol:

pa ovi bodu nozevima , pucaju , reketiraju Kineze , onaj s 3 auta ( naoruzani do zuba ) vozi transove , oni obijaju brave i kradu , oni se raduju sto su navijaci prebijeni od A.C.A.B-a, a svi su u fazonu 1312 , oni daju podrsku covjeku koji je upucao ( ubio ) navijaca ....i td. pa do sutra nabrajati te scene.... i svi se pozivaju na neke Kodekse :D dajte malo realnosti :-?
User avatar
dobar_ti?
Posts: 225
Joined: 25/09/2009 17:16
Location: tamo gdje mi Nijaz kaze

#113 Re: Bh. navijačka scena

Post by dobar_ti? »

1946 wrote:Pucati su počeli prvi počeli "sarajevski mangupi" ( :lol: ). Nož je prvi put (u novije vrijeme, ako se ne varam) upotrijebljen kada su prije (ili nakon, ne sjećam se više dobro) utakmice Sarajevo-Čelik prije podosta godina par pripadnika "sarajevskih mangupa" (opet :lol: ) došli na Koševo, iako im tim nije igrao ni blizu i pokušali oteti trans podgrupe od jednog momka i on se branio.
Koliko kontradiktornosti u jednom postu, recenica jedna do druge :-) Prvo kaze da smo mi prvi koristili nozeve, pa u narednom postu spominje dogadjaj koji navodi kao ''premijeru'' u kojem njihov navijac koristi noz da bi zastitio transparent :-)
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#114 Re: Bh. navijačka scena

Post by 1946 »

Haj pročitaj opet...Pa ako ne upališ opet...
Repetitio est mater studiorum
Osim ako vi nemate neke noževe što pucaju (što me ne bi čudilo).
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#115 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

1946 wrote:Haj pročitaj opet...Pa ako ne upališ opet...
Repetitio est mater studiorum
Osim ako vi nemate neke noževe što pucaju (što me ne bi čudilo).
Nisi mi odgovorio za Gang evil!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#116 Re: Bh. navijačka scena

Post by JThomas »

na cijelom balkanu su kodeksi odavno mrtvi, ako su ikad i bili živi.

al' nemojte se praviti da ste plaho bolji, jer niste, osim na priči.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#117 Re: Bh. navijačka scena

Post by 1946 »

EdinaL wrote:Nisi mi odgovorio za Gang evil!
A izvini, šta si me pitala? :?
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#118 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

1946 wrote:
EdinaL wrote:Nisi mi odgovorio za Gang evil!
A izvini, šta si me pitala? :?
Je li vam to bio udarni poslije rata? To si sinoć napisao!?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#119 Re: Bh. navijačka scena

Post by The 51st State »

EdinaL wrote:
1946 wrote:
EdinaL wrote:Nisi mi odgovorio za Gang evil!
A izvini, šta si me pitala? :?
Je li vam to bio udarni poslije rata? To si sinoć napisao!?
nije, inace nacin na koji zajebavate robijase zbog ukradenog transa je jadan jer istom analogijom ste se i vi trebali ugasiti s obzirom da su vam united force uzeli udarni transparent u tuci.
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#120 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

The 51st State wrote:
EdinaL wrote: Je li vam to bio udarni poslije rata? To si sinoć napisao!?
nije, inace nacin na koji zajebavate robijase zbog ukradenog transa je jadan jer istom analogijom ste se i vi trebali ugasiti s obzirom da su vam united force uzeli udarni transparent u tuci.
90´ i 2010 ne idu zajedno. Uostalom vidjećeš da nakon ovog RZ iako se ne ugase nijedna bh grupa neće obraćati pažnju na njih, počevši od tvoje.

I ovo je bio jedan od udarnih zajedno sa ostalim ceradama pokupljenim nakon Sartida. Gang Evil je uzet nakon superkupa na Grbavici i vašeg debakla kako na terenu tako na tribinama.

Image
Image
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#121 Re: Bh. navijačka scena

Post by Alkos »

Taj neki navijacki kodeks nije izmisljen bezveze, jer je pickasti skakati nekome po glavi dok lezi nepomican, udarati ga zeljeznom palicom dok on nema nista u ruci, pucati iz pistolja na nekog ko je goloruk, izbosti ga nozem... On te uci da volis svoje, ali da imas respekt prema neprijatelju! Respekt ne znaci da ga trebas voliti, vec da ga postujes kao navijaca. Jer svi smo mi navijaci, samo se razlikujemo po boji koju volimo. A ta boja, grba/dresa/sala, nije vrijedna ni jednog ljudskog zivota! Dok to pojedinci shvate, jer im njihov ponos to ne dozvoljava, otici ce u nepovrat jos jedan mladi zivot. A tada ce biti kasno, prekasno!

Kada ce neki shvatiti da mangupi nisu oni koji nose "utoke" i pucaju iz njih, ili oni koji nose nozeve i bodu!? Mangupi su oni koji prevale mjesecno i po 500 km da bi bodrili svoj klub, a najjace oruzje su im glas, dlanovi, ponekad i sake sto je sasvim normalno u fudbalu. Bojim se da se djeca danas ugledaju na pogresne, nozevi su vec postali standard na fubalskim utakmicama i u navijackim obracunima. Pistolji samo sto nisu...

Pistoljdzije i cakijasa treba odjebati sa svih tribina, tribine oduzeti kriminalcima i vratiti ih navijacima. Moje misljenje je da ce se nakon svih ovih desavanja jako tesko izgraditi ponovno "povjerenje" medju navijacima. Povjerenje u smislu da ces tesko otici u sukob sa drugim, a da se ne zapitas sta on ima na drugoj strani, pa ces ti misleci da on ima pistolj ponijeti zolju, itd... A to ode predaleko, kada pocnu padati mrtve glave, onda nema povratka, nema nazad!


Pamet u glavu svi, i jedni, i drugi, i treci.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#122 Re: Bh. navijačka scena

Post by The 51st State »

EdinaL,

vas nikada niko i nije tretiro ozbiljno ni prije i posle 90'.
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#123 Re: Bh. navijačka scena

Post by Šibicar »

Alkos wrote:Taj neki navijacki kodeks nije izmisljen bezveze, jer je pickasti skakati nekome po glavi dok lezi nepomican, udarati ga zeljeznom palicom dok on nema nista u ruci, pucati iz pistolja na nekog ko je goloruk, izbosti ga nozem... On te uci da volis svoje, ali da imas respekt prema neprijatelju! Respekt ne znaci da ga trebas voliti, vec da ga postujes kao navijaca. Jer svi smo mi navijaci, samo se razlikujemo po boji koju volimo. A ta boja, grba/dresa/sala, nije vrijedna ni jednog ljudskog zivota! Dok to pojedinci shvate, jer im njihov ponos to ne dozvoljava, otici ce u nepovrat jos jedan mladi zivot. A tada ce biti kasno, prekasno!

Kada ce neki shvatiti da mangupi nisu oni koji nose "utoke" i pucaju iz njih, ili oni koji nose nozeve i bodu!? Mangupi su oni koji prevale mjesecno i po 500 km da bi bodrili svoj klub, a najjace oruzje su im glas, dlanovi, ponekad i sake sto je sasvim normalno u fudbalu. Bojim se da se djeca danas ugledaju na pogresne, nozevi su vec postali standard na fubalskim utakmicama i u navijackim obracunima. Pistolji samo sto nisu...

Pistoljdzije i cakijasa treba odjebati sa svih tribina, tribine oduzeti kriminalcima i vratiti ih navijacima. Moje misljenje je da ce se nakon svih ovih desavanja jako tesko izgraditi ponovno "povjerenje" medju navijacima. Povjerenje u smislu da ces tesko otici u sukob sa drugim, a da se ne zapitas sta on ima na drugoj strani, pa ces ti misleci da on ima pistolj ponijeti zolju, itd... A to ode predaleko, kada pocnu padati mrtve glave, onda nema povratka, nema nazad!


Pamet u glavu svi, i jedni, i drugi, i treci.
Pametno rečeno,ali jarane ovo je Balkan,ovdje tim "navijačkim kodeksima" nikad niti je bilo,niti će biti mjesto,jer je to sve pokupljeno i prekopirano sa zapada.Ja bih više od svega volio da se navijači prestanu furati na ultra ili casual fazon,i da budu ono što jesu,da idu na utakmice svog kluba obučeni kako hoće,da nema šabana,indijanaca,simpatizera...itd,već da svi budu jedno,kao što i treba da budu...
EdinaL
Posts: 30
Joined: 12/09/2010 22:39

#124 Re: Bh. navijačka scena

Post by EdinaL »

Može jedno čisto navijačko pitanje. Da li su Hz grupa koja je izgubila najviše transparenata u BiH?
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#125 Re: Bh. navijačka scena

Post by Alkos »

EdinaL wrote:Može jedno čisto navijačko pitanje. Da li su Hz grupa koja je izgubila najviše transparenata u BiH?
Da li si ti musko ili zensko?
Locked