Šest i po godina za ubistvo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1 Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

Samir Novalija (25) u četvrtak je u sarajevskom Kantonalnom sudu osuđen na 6,5 godina zatvora zbog toga što je sredinom februra prošle godine u Doljanskoj ulici općina Novi Grad, hicem iz pištolja usmrtio Pašu Čelika.

Presudu kojom je Novaliji produžen pritvor u kojem se nalazi od 14. februara prošle godine izrekla je predsjedavajuća Vijeća Dalida Burzić.

Novalija je proglašen krivim jer je Čelika usmrtio u kući njegove majke Nade Čelik u sarajevskom naselju Ahatovići zbog neraščišćenih odnosa između njih dvojice...

Sud nije prihvatio tvrdnju da se radilo o nužnoj odbrani, već je zaključio da se radi o klasičnom ubistvu. Pucao u Čelika, pokrio ga dekom, zaključao kuću i otišao. Mobitel prodao, a pištolj zakopao..

Vijeće je kao olakšavajuće okolnosti ocijenilo Novalijino držanje pred sudom, njegovu mladu živitonu dob i iskreno kajanje zbog ubistva.

A sada ovo

Zbog krađe automobila gradonačelnika Njujorka Majkla Blumberga 2006. Šon Jang osuđen je na 15 godina zatvora , Evelin Moreta (17) kao Jangova saučesnica, osuđena je na 10 godina zatvora. Šon i Evelin su u oktobru 2006. pretukli službenika gradske uprave Njujorka koji je u gradonačelnikovom leksusu otišao u susjedni Nju Džersi da pokupi kolegu. Nakon toga su se odvezli u automobilu. Par je uskoro napustio vozilo koje je policija pronašla dva sata poslije nestanka..

Oslobođenje


Ne ulazeći u kriminogenu prošlost osoba iz teksta, nego gledajući sa čisto pravne strane, za sarajevske sudije je dovoljno da si mlad, i da se malo rasplačeš pred njima pa da gotovo budeš amnestiran čak i od najtežeg krivičnog djela – ubistva..

Prosto me strah – Denisove ubice su mlade, još ako se malo rasplaču i po nečijoj instrukciji „pokaju“ bojim se da ni oni neće dobiti neke drakonske kazne... :(
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by karanana »

Malo brate 6 i po. U ovo mu ulazi minula godina zajebancije po sudu i vjerovatno ce mu smanjiti godinu za dobro ponasanje i et ti njega vani za 3 godine.

Pa dobro, da ovdje ukrades recimo automobil premijera ili mu provalis u kucu, vjerovatno bi dobio desetak
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#3 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

Ja stvarno nemam ni mrvu povjerenja u sarajevsko pravosuđe, i ako građani, NVO i mediji ne izvrše pritisak na njih bojim se da ćemo se veoma brzo zgražati i nad kaznama izrečenim onoj trojici bitangi..

Ova presuda je opomena šta bi se moglo desiti.. :(
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Dioda »

karanana wrote:Malo brate 6 i po. U ovo mu ulazi minula godina zajebancije po sudu i vjerovatno ce mu smanjiti godinu za dobro ponasanje i et ti njega vani za 3 godine.

Pa dobro, da ovdje ukrades recimo automobil premijera ili mu provalis u kucu, vjerovatno bi dobio desetak
I onda kad izadje,opet ce nekog ohladit.Sest godina :sad: Smijesno :(
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#5 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by homo_sapiens »

Dioda wrote:
karanana wrote:Malo brate 6 i po. U ovo mu ulazi minula godina zajebancije po sudu i vjerovatno ce mu smanjiti godinu za dobro ponasanje i et ti njega vani za 3 godine.

Pa dobro, da ovdje ukrades recimo automobil premijera ili mu provalis u kucu, vjerovatno bi dobio desetak
I onda kad izadje,opet ce nekog ohladit.Sest godina :sad: Smijesno :(
A evo sta kaze Krivicni zakon FBiH:

XVI- GLAVA ŠESNAESTA
KRIVIČNA DJELA PROTIV ŽIVOTA I TIJELA
Član 166.
Ubistvo
(1) Ko drugoga usmrti, kaznit će se kaznom zatvora najmanje pet godina.
(2) Kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora kaznit će se:
a) ko drugog usmrti na okrutan ili podmukao način;
b) ko drugog usmrti pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;
c) ko drugog usmrti iz rasnih, narodnosnih ili vjerskih pobuda;
d) ko drugog usmrti iz koristoljublja, radi učinjenja ili prikrivanja kog drugog krivičnog djela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;
e) ko usmrti službenu ili vojnu osobu pri vršenju poslova sigurnosti ili dužnosti čuvanja javnoga reda, uhićenja učinitelja krivičnog djela ili čuvanja osobe kojoj je oduzeta sloboda.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII-GLAVA SEDMA
K A Z N E
Član 42.
Svrha kažnjavanja

Svrha kažnjavanja jeste:
a) da se izrazi društvena osuda učinjenog krivičnog djela;
b) da se utiče na učinitelja da ubuduće ne učini krivična djela;
c) da se utiče na ostale da ne učine krivična djela;
d) i da se utiče na svijest građana o pogibeljnosti krivičnih djela i o pravednosti kažnjavanja učinitelja.
Član 49.
Opća pravila za odmjeravanje kazne

(1) Sud će učinitelju krivičnog djela odmjeriti kaznu u granicama koje su zakonom propisane za to krivično djelo imajući u vidu svrhu kažnjavanja i uzimajući u obzir sve okolnosti koje utiču da kazna bude manja ili veća (olakšavajuće i otežavajuće okolnosti), a naročito: stepen krivične odgovornosti, pobude iz kojih je djelo učinjeno, jačinu ugrožavanja ili povrede zaštićenog dobra, okolnosti pod kojima je djelo učinjeno, raniji život učinitelja, njegove osobne prilike i njegovo ponašanje nakon učinjenog krivičnog djela, te druge okolnosti koje se odnose na osobu učinitelja. . .
Član 50.
Ublažavanje kazne

Sud može učinitelju odmjeriti kaznu ispod granice propisane zakonom ili izreći blažu vrstu kazne:
a) kad zakon propisuje da se učinitelj može blaže kazniti;
b) i kad sud utvrdi da postoje naročito olakšavajuće okolnosti koje ukazuju da se i ublaženom kaznom može postići svrha kažnjavanja.
Član 51.
Granice ublažavanja kazne
(1) Kad postoje uvjeti za ublažavanje kazne iz člana 50. (Ublažavanje kazne) ovog zakona, sud će ublažiti kaznu u ovim granicama:
a) ako je za krivično djelo kao najmanja mjera kazne propisana kazna zatvora od deset ili više godina, kazna se može ublažiti do pet godina zatvora;
b) ako je za krivično djelo kao najmanja mjera kazne propisana kazna zatvora od tri ili više godina, kazna se može ublažiti do jedne godine zatvora . . .
(2) Pri odlučivanju koliko će kaznu ublažiti prema pravilima iz stava 1. ovog člana, sud će posebno uzeti u obzir najmanju i najveću mjeru kazne propisane za to krivično djelo.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#6 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

Evo „rekonstrukcije“ ubistva..

Novalija je, kako stoji u presudi, iskoristio trenutak kada mu je Čelik bio okrenut leđima, odnosno kada je krenuo da izađe iz spavače sobe u hodnik, te mu oteo prepravljeni startni pištolj i pucao u njega s namjerom da ga ubije.

Novalija je prvi hitac ispalio u vrata sobe, dok je drugi Čelika pogodio u desnu šaku i završio u njegovim grudima.

Čelika, koji je još davao znake života, Novalija je pokrio dekom, uzeo njegov mobitel, ugasio svjetlo i izašao iz kuće...

Ja ovdje stvarno ne vidim nikakve olakotne okolnosti da se ubici ne izrekne maksimalna kazna. Pucao mu je, maltene u leđa i još ga ostavio da umire u najgorim mukama..

Ako je za ovo 6,5 godina odgovarajuća kazna, onda neka nam je „dragi bog na pomoći“ :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#7 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

U stvari za mene je ovo:

(2) Kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora kaznit će se:
a) ko drugog usmrti na okrutan ili podmukao način;
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#8 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by homo_sapiens »

valterbranisarajevo wrote:U stvari za mene je ovo:

(2) Kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora kaznit će se:
a) ko drugog usmrti na okrutan ili podmukao način;
- dodao bih - ili svirep

jer ovaj prikazan nacin nije nista drugo:
..."Čelika, koji je još davao znake života, Novalija je pokrio dekom, uzeo njegov mobitel, ugasio svjetlo i izašao iz kuće..."
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#9 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

da da

najtužnije od svega je to što je sudinica njegovo ponašanje nakon ubistva uzela kao otežavajuću okolnost i pored toga mu izrekla ovakvu mizernu kaznu...

Zato me je strah šta će se dogoditi na suđenju Denisovim ubojicama...Bojim se da će nam se ubrzo na ulici smijati u lice i da će se ostvariti ono "proročanstvo" Sikirića: "ne možete mi ništa".. :(
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#10 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by CLIO »

valterbranisarajevo wrote:Samir Novalija (25) u četvrtak je u sarajevskom Kantonalnom sudu osuđen na 6,5 godina zatvora zbog toga što je sredinom februra prošle godine u Doljanskoj ulici općina Novi Grad, hicem iz pištolja usmrtio Pašu Čelika.

Presudu kojom je Novaliji produžen pritvor u kojem se nalazi od 14. februara prošle godine izrekla je predsjedavajuća Vijeća Dalida Burzić.

Novalija je proglašen krivim jer je Čelika usmrtio u kući njegove majke Nade Čelik u sarajevskom naselju Ahatovići zbog neraščišćenih odnosa između njih dvojice...

Sud nije prihvatio tvrdnju da se radilo o nužnoj odbrani, već je zaključio da se radi o klasičnom ubistvu. Pucao u Čelika, pokrio ga dekom, zaključao kuću i otišao. Mobitel prodao, a pištolj zakopao..

Vijeće je kao olakšavajuće okolnosti ocijenilo Novalijino držanje pred sudom, njegovu mladu živitonu dob i iskreno kajanje zbog ubistva.

A sada ovo

Zbog krađe automobila gradonačelnika Njujorka Majkla Blumberga 2006. Šon Jang osuđen je na 15 godina zatvora , Evelin Moreta (17) kao Jangova saučesnica, osuđena je na 10 godina zatvora. Šon i Evelin su u oktobru 2006. pretukli službenika gradske uprave Njujorka koji je u gradonačelnikovom leksusu otišao u susjedni Nju Džersi da pokupi kolegu. Nakon toga su se odvezli u automobilu. Par je uskoro napustio vozilo koje je policija pronašla dva sata poslije nestanka..

Oslobođenje


Ne ulazeći u kriminogenu prošlost osoba iz teksta, nego gledajući sa čisto pravne strane, za sarajevske sudije je dovoljno da si mlad, i da se malo rasplačeš pred njima pa da gotovo budeš amnestiran čak i od najtežeg krivičnog djela – ubistva..

Prosto me strah – Denisove ubice su mlade, još ako se malo rasplaču i po nečijoj instrukciji „pokaju“ bojim se da ni oni neće dobiti neke drakonske kazne... :(
Za ovo bi u bivsoj nam drzavi dobio najmanje 13 godina takav je zakon bio. Ovi su to podijelili sa dva. :roll:
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#11 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by everybody hurts »

On je vec bio u zatvoru, ima niz teskih krivicnih djela iza sebe jos kao maloljetnik, i sad samo 6 i po godina, da ne povjerujes... :roll:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#12 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by homo_sapiens »

Cini se zaista, da su skoro sva Tuzilastva i Sudovi u BiH, glavni uzrocnici krize drustva.

Te institucije ne procesuiraju dovoljno azurno, koliko bi morale, razna krivicna djela, a i one koje procesuiraju, odugovlace do u besvijest. Ili max. ublazavaju kazne.

Nije pomogla reforma pravosudja, i mislim da je ponovo treba raditi, ali i napraviti cistku medju, i tuziocima i sudijama. A mozda i neke od njih procesuirati.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#13 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

„Reforma“ pravosuđa je samo omogućila dotičnim da se okruže aurom nedodirljivosti. Bilo kakva kritika njihovog rada, npr od strane medija se proglašava „napadom na neovisno sudstvo“ Umjesto da kažnjavaju kriminalce, vlast se preko sudova obračunava sa građanima koji zbog siromaštva nemaju od čega platiti račune za komunalne usluge.

Uglavnom, poslije svih tragičnih događaja koji su se dogodili nedavno, ovakve „simbolične“ presude za ubistva „lede krv u žilama“ svakog građanina Sarajeva i dodatno im pružaju osjećaj nesigurnosti i straha za život.

Prema ovom kriteriju, neko ko je npr. optužen za razbojništvo, trebao bi biti valjda oslobođen krivice uz nagradu.. :(
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#14 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Sarayman »

Pokakim se ja i na presudu, i na nase pravosudje, i na zakon, i sve one koji su zasluzni za ovakvu presudu (u kompletu). Od velikog i dokazanog patriote kakav sam uvijek bio, zbog ovakvih stvari rado bih i sam zagorcao zivot gore nabrojanim, sve dok ne budu onakvi kakvi trebaju biti.
zandar
Posts: 152
Joined: 21/04/2008 14:38

#15 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by zandar »

valterbranisarajevo wrote:Evo „rekonstrukcije“ ubistva..

Novalija je, kako stoji u presudi, iskoristio trenutak kada mu je Čelik bio okrenut leđima, odnosno kada je krenuo da izađe iz spavače sobe u hodnik, te mu oteo prepravljeni startni pištolj i pucao u njega s namjerom da ga ubije.

Novalija je prvi hitac ispalio u vrata sobe, dok je drugi Čelika pogodio u desnu šaku i završio u njegovim grudima.

Čelika, koji je još davao znake života, Novalija je pokrio dekom, uzeo njegov mobitel, ugasio svjetlo i izašao iz kuće...

Ja ovdje stvarno ne vidim nikakve olakotne okolnosti da se ubici ne izrekne maksimalna kazna. Pucao mu je, maltene u leđa i još ga ostavio da umire u najgorim mukama..

Ako je za ovo 6,5 godina odgovarajuća kazna, onda neka nam je „dragi bog na pomoći“ :(


da, ali imajte na umu cinjenicu da je celik naoruzan docekao novaliju, to je itekako olaksavajuca okolnost :roll:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#16 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by valterbranisarajevo »

Ma sve to stoji, ali na skali u rasponu od jedne godine (vjerovatno u slučaju samoodbrane, što ovdje nije bio slučaj jer je čelik napuštao prostoriju), pa do dugotrajnog zatvora - pretpostavljam jedno 40 godina, ovih 6,5 godina je za mene simbolična kazna...
zandar
Posts: 152
Joined: 21/04/2008 14:38

#17 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by zandar »

valterbranisarajevo wrote:Ma sve to stoji, ali na skali u rasponu od jedne godine (vjerovatno u slučaju samoodbrane, što ovdje nije bio slučaj jer je čelik napuštao prostoriju), pa do dugotrajnog zatvora - pretpostavljam jedno 40 godina, ovih 6,5 godina je za mene simbolična kazna...

kazna jeste mala, to stoji, ali ja samo hocu da ukazem da je itekako bilo olaksavajucih okolnosti, jer je vrlo lako novalija mogao biti zrtva, a ne paso. poznavao sam ih obadvojicu (kroz sluzbu) i znam na sta su sve bili spremni i jedan i drugi... novalija je bio svjestan da ce biti ubijen ukoliko on njega ne ubije. to je olaksavajuca okolnost.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#18 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by homo_sapiens »

zandar wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ma sve to stoji, ali na skali u rasponu od jedne godine (vjerovatno u slučaju samoodbrane, što ovdje nije bio slučaj jer je čelik napuštao prostoriju), pa do dugotrajnog zatvora - pretpostavljam jedno 40 godina, ovih 6,5 godina je za mene simbolična kazna...

kazna jeste mala, to stoji, ali ja samo hocu da ukazem da je itekako bilo olaksavajucih okolnosti, jer je vrlo lako novalija mogao biti zrtva, a ne paso. poznavao sam ih obadvojicu (kroz sluzbu) i znam na sta su sve bili spremni i jedan i drugi... novalija je bio svjestan da ce biti ubijen ukoliko on njega ne ubije. to je olaksavajuca okolnost.
Hoces reci - borba za zivot ! Hmm, pomalo apsurdna. Bila bi da su se sreli na neutralnom terenu, ali u ovom slucaju atak je napravio Novalija, Paso se ipak branio. Prije je da Novaliji pripada otezavajuca okolnost bez obzira sto je "bio svjestan da ce biti ubijen, ukoliko on njega ne ubije". Ovo je jako surova misao.
Podsjetimo se jos jednom svrhe kaznjavanja iz Zakona:

Svrha kažnjavanja jeste:
a) da se izrazi društvena osuda učinjenog krivičnog djela;
b) da se utiče na učinitelja da ubuduće ne učini krivična djela;
c) da se utiče na ostale da ne učine krivična djela;
d) i da se utiče na svijest građana o pogibeljnosti krivičnih djela i o pravednosti kažnjavanja učinitelja.


Onakvom, olaksavajucom, oprastajucom, presudom, tesko da ce se postici svrha kaznjavanja.
zandar
Posts: 152
Joined: 21/04/2008 14:38

#19 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by zandar »

homo_sapiens wrote:
zandar wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ma sve to stoji, ali na skali u rasponu od jedne godine (vjerovatno u slučaju samoodbrane, što ovdje nije bio slučaj jer je čelik napuštao prostoriju), pa do dugotrajnog zatvora - pretpostavljam jedno 40 godina, ovih 6,5 godina je za mene simbolična kazna...

kazna jeste mala, to stoji, ali ja samo hocu da ukazem da je itekako bilo olaksavajucih okolnosti, jer je vrlo lako novalija mogao biti zrtva, a ne paso. poznavao sam ih obadvojicu (kroz sluzbu) i znam na sta su sve bili spremni i jedan i drugi... novalija je bio svjestan da ce biti ubijen ukoliko on njega ne ubije. to je olaksavajuca okolnost.
Hoces reci - borba za zivot ! Hmm, pomalo apsurdna. Bila bi da su se sreli na neutralnom terenu, ali u ovom slucaju atak je napravio Novalija, Paso se ipak branio. Prije je da Novaliji pripada otezavajuca okolnost bez obzira sto je "bio svjestan da ce biti ubijen, ukoliko on njega ne ubije". Ovo je jako surova misao.
Podsjetimo se jos jednom svrhe kaznjavanja iz Zakona:

Svrha kažnjavanja jeste:
a) da se izrazi društvena osuda učinjenog krivičnog djela;
b) da se utiče na učinitelja da ubuduće ne učini krivična djela;
c) da se utiče na ostale da ne učine krivična djela;
d) i da se utiče na svijest građana o pogibeljnosti krivičnih djela i o pravednosti kažnjavanja učinitelja.


Onakvom, olaksavajucom, oprastajucom, presudom, tesko da ce se postici svrha kaznjavanja.

da, jako surova, ali tako je.

ocito da ih nisi poznavao... :roll:
Dino79
Posts: 811
Joined: 05/02/2017 13:41

#20 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Dino79 »

valterbranisarajevo wrote: 25/04/2008 14:31 Samir Novalija (25) u četvrtak je u sarajevskom Kantonalnom sudu osuđen na 6,5 godina zatvora zbog toga što je sredinom februra prošle godine u Doljanskoj ulici općina Novi Grad, hicem iz pištolja usmrtio Pašu Čelika.

Presudu kojom je Novaliji produžen pritvor u kojem se nalazi od 14. februara prošle godine izrekla je predsjedavajuća Vijeća Dalida Burzić.

Novalija je proglašen krivim jer je Čelika usmrtio u kući njegove majke Nade Čelik u sarajevskom naselju Ahatovići zbog neraščišćenih odnosa između njih dvojice...

Sud nije prihvatio tvrdnju da se radilo o nužnoj odbrani, već je zaključio da se radi o klasičnom ubistvu. Pucao u Čelika, pokrio ga dekom, zaključao kuću i otišao. Mobitel prodao, a pištolj zakopao..

Vijeće je kao olakšavajuće okolnosti ocijenilo Novalijino držanje pred sudom, njegovu mladu živitonu dob i iskreno kajanje zbog ubistva.

A sada ovo

Zbog krađe automobila gradonačelnika Njujorka Majkla Blumberga 2006. Šon Jang osuđen je na 15 godina zatvora , Evelin Moreta (17) kao Jangova saučesnica, osuđena je na 10 godina zatvora. Šon i Evelin su u oktobru 2006. pretukli službenika gradske uprave Njujorka koji je u gradonačelnikovom leksusu otišao u susjedni Nju Džersi da pokupi kolegu. Nakon toga su se odvezli u automobilu. Par je uskoro napustio vozilo koje je policija pronašla dva sata poslije nestanka..

Oslobođenje


Ne ulazeći u kriminogenu prošlost osoba iz teksta, nego gledajući sa čisto pravne strane, za sarajevske sudije je dovoljno da si mlad, i da se malo rasplačeš pred njima pa da gotovo budeš amnestiran čak i od najtežeg krivičnog djela – ubistva..

Prosto me strah – Denisove ubice su mlade, još ako se malo rasplaču i po nečijoj instrukciji „pokaju“ bojim se da ni oni neće dobiti neke drakonske kazne... :(
Ponovo ubio

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/85 ... 0ijvhIu5dA

Nije samo do njega. Postavlja se potanje sta su radili u zatvoru oni cij je posao da ga prevaspitaju i poprave.
avijon
Posts: 1557
Joined: 20/08/2012 22:10

#21 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by avijon »

Sud nije prihvatio tvrdnju da se radilo o nužnoj odbrani, već je zaključio da se radi o klasičnom ubistvu. Pucao u Čelika, pokrio ga dekom, zaključao kuću i otišao. Mobitel prodao, a pištolj zakopao..

Vijeće je kao olakšavajuće okolnosti ocijenilo Novalijino držanje pred sudom, njegovu mladu živitonu dob i iskreno kajanje zbog ubistva.

:lol: :lol: apsurda

Uhvatili ga da laze pa se pokajo sto je uhvacen i 6 god :lol:
Smjesan sud smjesna drzava smjesan zatvor oduvijek bilo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#22 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Hajvan »

Projekat USA i zapadnih drzava- naprviti nemogucim zivot ljudima, otierati najbolje da popune demogrfskw rupe u germanskim, protestantskim drustvima

Ostaju ovdje najgori
Bice samo gore
Paranoja, sve mi uzelaaaaaa

:D :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 9957
Joined: 20/12/2018 16:11

#23 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by izvrsni direktor »

avijon wrote: 01/10/2023 07:50 Sud nije prihvatio tvrdnju da se radilo o nužnoj odbrani, već je zaključio da se radi o klasičnom ubistvu. Pucao u Čelika, pokrio ga dekom, zaključao kuću i otišao. Mobitel prodao, a pištolj zakopao..

Vijeće je kao olakšavajuće okolnosti ocijenilo Novalijino držanje pred sudom, njegovu mladu živitonu dob i iskreno kajanje zbog ubistva.

:lol: :lol: apsurda

Uhvatili ga da laze pa se pokajo sto je uhvacen i 6 god :lol:
Smjesan sud smjesna drzava smjesan zatvor oduvijek bilo
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Truba »

a nije ni zlatareva za ramazana
čuj ženu na posudbu od lika koji je ohladio već jednog čovjeka
hahaha

a novac i seks 95% svih motiva za ubojstvo


hito deda malo meda a mogao je kupiti elitne ženske
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Šest i po godina za ubistvo

Post by Haris.ba »

Sad ispade zlata nastradao jer je bio stipsa i nije nasao sta skuplje bez muza? I to muza ubice?
Post Reply