Vijesti iz Banovica

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#76 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Facebook stranica FK Budućnost Banovići !
http://www.facebook.com/pages/FK-Budu%C ... 0008485232

Uclanite se !
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#77 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

Buducnost_Banovici wrote:Da izvinete popi.sam ja se na ovaj grad. :x :roll:

Neki dan odem da kupim jedne obicne pisljive spiceve 0.7 i u 3 knjizare koje sam obisao nema isto tako i brisac za naliv pero i zbog toga sam morao otici u Zivinice da to kupim. :roll:
Takodjer skoro sam kupovao svecanu odjecu i obucu i nista ovdje nisam nasao,sve u Zivinicama sam morao kupiti.

Evo sad dodje ljeto omladina se nema gdje osvjeziti,okupati,jer u gradu nema ni jedan bazen.
I onaj jedan sto je bio na selu (Grivicama) ove godine nece raditi.
Razocaran sam previse,grade kojekakve kolektore,muzeje,zgrade,a nemaju neke osnovne stvari u gradu,FUJ! :? :roll:
živjela KRIVAJA :D ja juce bio (op.a 22.06) voda mrak :D
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#78 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

sarajevsko_pivo wrote:Jeli se gradi sta u Banovicima?

Ako jest, moze par slika? :bih:
jesil ćorav :)
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#79 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

tekma wrote:
Buducnost_Banovici wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Jeli se gradi sta u Banovicima?

Ako jest, moze par slika? :bih:
Gradi se!

A slike mozes naci malo gore iznad. :wink:

Druze Banovicaninu, sve toliko dugo koliko se gradi je vise nego dobro.
A velis...hebes kolektore, kako to, tu je momak buducnost (ma ne mislim na propalu Banovicku buducnost, stvarno neznate igrati nogomet), nadam se da mislis na suncane kolektore, ili pak struju na vjetreni pogon.
Mani se bazena u Banovicima, eno ti onolika Krivaja pa se siri od Olova do Zavidovica.
A Ribnica ti je najljepsa lokacija, Bozin vijer , pjenkovac itd....samo navali, ako znas da plivas.

nije bilo u cilju da ostanemo :) ako je u cilju vjeruj da bi ostali 100%
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#80 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

tekma wrote:
Buducnost_Banovici wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Jeli se gradi sta u Banovicima?

Ako jest, moze par slika? :bih:
Gradi se!

A slike mozes naci malo gore iznad. :wink:

Druze Banovicaninu, sve toliko dugo koliko se gradi je vise nego dobro.
A velis...hebes kolektore, kako to, tu je momak buducnost (ma ne mislim na propalu Banovicku buducnost, stvarno neznate igrati nogomet), nadam se da mislis na suncane kolektore, ili pak struju na vjetreni pogon.
Mani se bazena u Banovicima, eno ti onolika Krivaja pa se siri od Olova do Zavidovica.
A Ribnica ti je najljepsa lokacija, Bozin vijer , pjenkovac itd....samo navali, ako znas da plivas.
i Maoča :D najjače mjesto za kupanje, inače dosta tuzlaka tu dodje
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#81 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

.
Last edited by Buducnost_Banovici on 22/08/2011 04:07, edited 1 time in total.
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#82 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Radovi napreduju mašala,svakim danom je sve radnije. :)

Sutra idu slike radova,a do tada posjetite blog FK Budućnost:http://fkbuducnostbanovici.blogspot.com/

Sutra u rad počinje i stranica FK Budućnost:fkbuducnost.com.ba,samo što još nije u funkciji.


A sada moji Banovićani idemo se polako spremati za post. :) I usput svim mojim Banovićanima Ramazan šerif mubarek olsun !
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#83 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Evo idu slike radova:

Image

Image

Image

Image

Image

Eto vidite da radovi napreduju mašalah. :thumbup: :)

I za sve Banovićane odnosno Ljumane,navijače,simpatizere i one koje zanima Budućnost mogu za informaciju više posjetiti blog : fkbuducnostbanovici.blogspot.com
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#84 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Radovi i dalje napreduju.
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#85 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

LIKOVNOM KOLONIJOM POČELO OBILJEŽAVANJA DANA OPĆINE

Obilježavanje 10. septembra, Dana općine Banovići počelo je 02.IX 2011. održavanjem Prve likovne kolonije „Banovići 2011“ koju je organizovalo JP „Turizma Banovići“ d.o.o. Banovići na izletištu Mačkovac.

Iako je prva likovna kolonija koja je održana na ovom području, odmah je ugostila 17 likovnih umjetnika i prestižnih akademskih slikara iz devet bh.gradova. Jedan od njih je i Senad Begić koji je kao domaćin i čovjek iz Banovića koji godinama živi i radi u Sarajevu otvorio likovnu akademiju. „Ovo ima veliki značaj za Banoviće i Bosnu i Hercegovinu. Mislim da je ovo jedna od boljih likovnih kolonija na kojima sam učestvovao i drago mi je što ovo organizuju mladi ljudi jer na mladima svijet ostaje“ kazao je je akademski slikar Senad Begić i zahvalio se Općinskom načelniku koji je podržao ovakvu inicijativu ekipe mladih ljudi.

Učesnici kolonije uglavnom su svoje radove stvarali na banovićkim izletištima, ali bilo je i onih koji su se odlučili za pejzaž grada i apstraknu umjetnost.

Namjera organizatora je da likovna kolonija nađe svoje mjesto u širim društvenim zbivanjima i postane tradicionalna manifestacija kojom će se grad ponositi.



Učešće u 1. likovnoj koloniji u Banovićima uzeli su: Senad Begić (akademski slikar)- Sarajevo, Edin Alić (likovno grafički urednik- akademski slikar) - Sarajevo, Enis Bato Hasandžiković (samostalni slikar)- Zavidovići, Radivoje Ratko Lješić (aranžer i dizajner enterijera) - Travnik, Nenad Nestorović Nestor ( akdemski slikar)- Brčko, Fadil Tursunović( nastavnik likovne kulture)- Srebrenik,,Elvis Aljić (student ALU) -Živinice, Berina Bilajac ( nastavnica likovne kulture)- Lukavac, Damir Mahovkić( apsolvent ADU Tuzla) - Tuzla, Mujaga Hasić (akademski slikar)- Banovići, Elvedin Sarić ( nastavnik likovne kulture)- Banovići, Dževad Dobrnjić( nastavnik likovne kulture)- Banovići,Senida Pirić ( amater)- Banovići, Nermin Čamdžić (student ALU)- Banovići , Adnan Hodžić (student ALU)- Banovići, Branko Savić (amater)-Banovići, Zlatko Hirkić (amater)- Banovići.

Image
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#86 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

Buducnost_Banovici wrote:Radovi napreduju mašala,svakim danom je sve radnije. :)

Sutra idu slike radova,a do tada posjetite blog FK Budućnost:http://fkbuducnostbanovici.blogspot.com/

Sutra u rad počinje i stranica FK Budućnost:fkbuducnost.com.ba,samo što još nije u funkciji.


A sada moji Banovićani idemo se polako spremati za post. :) I usput svim mojim Banovićanima Ramazan šerif mubarek olsun !

ko će radit to fkbuducnost.com.ba ? :)
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#87 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

njahr wrote:
Buducnost_Banovici wrote:Radovi napreduju mašala,svakim danom je sve radnije. :)

Sutra idu slike radova,a do tada posjetite blog FK Budućnost:http://fkbuducnostbanovici.blogspot.com/

Sutra u rad počinje i stranica FK Budućnost:fkbuducnost.com.ba,samo što još nije u funkciji.


A sada moji Banovićani idemo se polako spremati za post. :) I usput svim mojim Banovićanima Ramazan šerif mubarek olsun !

ko će radit to fkbuducnost.com.ba ? :)
Nije fkbuducnost.com.ba,sada je fkbuducnostbanovici.com :wink: .
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#88 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

Buducnost_Banovici wrote:
njahr wrote:
Buducnost_Banovici wrote:Radovi napreduju mašala,svakim danom je sve radnije. :)

Sutra idu slike radova,a do tada posjetite blog FK Budućnost:http://fkbuducnostbanovici.blogspot.com/

Sutra u rad počinje i stranica FK Budućnost:fkbuducnost.com.ba,samo što još nije u funkciji.


A sada moji Banovićani idemo se polako spremati za post. :) I usput svim mojim Banovićanima Ramazan šerif mubarek olsun !

ko će radit to fkbuducnost.com.ba ? :)
Nije fkbuducnost.com.ba,sada je fkbuducnostbanovici.com :wink: .
dobro je drug, samo ne znam koliko ljudi to prati ?? ja sam bio osnivac www.ljumani.org i onaj transparent sto pise na njemu www.ljumani.org radili ja i zumzo (šaja - ak ga znaš)
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#89 SVEČANO OBILJEŽEN 10. SEPTEMBAR, DANA OPĆINE BANOVIĆI

Post by njahr »

Povelja općine Banovići dodijeljena Enesu Mujiću, a Plaketa kulturno-umjetničkom društvu „Litva“ Banovići

U povodu obilježavanja 10. septembra, Dana općine Banovići jučer je održana svečana akademija uz bogat kulturno umjetnički program i evaulaciju uspomena na period proteklih šesnaest godina. Na svečanoj akademiji Općinski načelnik Bego Birparić je naglasio je da je općina Banovići jedna od naprednih općina koja ima posebnu svijest za razvoj, da su svi građani, Općinsko vijeće i ostale strukture vlasti svjesni šta je to razvoj i podržavaju nastavak razvoja industrije koja čini okosnicu razvoja cijele općine.

"Posebno sam ponosan da su Banovići otvoren grad za sve ljude i da znaju biti dobri prijatelji i u tom smislu Banovići nisu sami jer imamo podršku svih nivoa vlasti i ja im se na tome iskreno zahvaljujem", kazao je između ostalog Općinski načelnik.



Samo u posljednje 3 godine u oko 60 projekata investirano je više od 5 miliona KM. Osim rekonstrukcije vodovodne mreže, izgradnje puteva i sportskih terena, posebna pažnja posvećena je nacionalnim manjinama. Svake godine je ulagano u izgradnju kuća za Rome, a ovih dana će početi izgradnja još 15 kuća za romske porodice. Za porodice šehida godišnje se izdvaja oko 300 000 KM. Nakon završetka fakulteta, svakom diplomcu u ovoj opštini omogućeno je volontiranje tako da nakon toga može biti spreman za tržište rada. U planu je i izgradnja oko 50 stambenih objekata.

Ova sjednica bila je prilika da se svima koji su u protekloj godini na bilo koji način doprinijeli razvoju lokalne zajednice uruče priznanja i plakete.

Povelju za posebne zasluge i doprinos u odbrani i razvoju općine Banovići dodijeljena je Enes Mujić, a Plaketa je dodijeljena Kulturno umjetničkom društvu "Litva" Banovići.

Nakon svečane akademije prisutni su imali priliku pogledati i izložbu umjetničkih fotografija Nurage Softića.

Image
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#90 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

@njahr Prati onaj kome je stalo do ovog kluba :wink: .Sjećam se tih "starih" Ljumana i ja sam bio tada među njima :) .Još kada bi znao ko si ti :-D .

Evo i facebook stranica FK Budućnost : http://www.facebook.com/pages/FK-Budu%C ... 232?ref=ts

Učlanite se.


EDIT: Skontao sam ko si po nicku :) .

P.S Evo ponovo će doći do okupljanja Ljumana,u subotu nadamo se na tribine.Svi koji su zainteresovani neka se učlane na facebook grupu "FC BUDUCNOST".
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#91 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

;) ja sam u penziji sto se tice navijanja :D a za pohvalu je okupljanje mladih ljumana ;)


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#92 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

IZ mlađih dana, i think 2005 godina il mozda i 2004 ?

Image
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#93 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

Image


Image


Image
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#94 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

Image

Image

Image

Image
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#95 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Hvala Hrnja na slikama (ako te smijem tako zvati).

A kasnije malo idu sa današnje utakmice i izvještaj.Inače dobili smo Viteza 2:1.
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#96 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Evo slika druže.Biće ovo iz utakmice u utakmicu još bolje.

http://fkbuducnostbanovici.blogspot.com ... riler.html
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#97 Re: Vijesti iz Banovica

Post by njahr »

gdje igra sad buducnost?
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#98 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

njahr wrote:gdje igra sad buducnost?
Sada imamo 2 zaredom gostovanja.I to 2 dosta teška gostovanja.Ja iskreno bi bio zadovoljan kada bi donijeli bod barem sa jednog.

Evo našeg rasporeda do kraja :
7. kolo: Gradina - Budućnost
8. kolo: Jedinstvo - Budućnost
9. kolo: Budućnost - Čapljina
10. kolo: UNIS Vogošća - Budućnost
11. kolo: Budućnost - Iskra
12. kolo: Rudar - Budućnost
13. kolo: Budućnost - Omladinac
14. kolo: Bratstvo - Budućnost
15. kolo: Budućnost - Branitelj
Buducnost_Banovici
Posts: 136
Joined: 12/03/2011 15:12
Location: Banovici

#99 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Buducnost_Banovici »

Eto Hrnja care moj ništa od Premijer lige.Nemamo ekipu koja može pobijeđivati u gostima.I ono u Orašju je bila čista sreća,koja je napokon jednom bila na našoj strani.Kud ćeš dalje kada mi kod kuće se patimo sa Krajišnikom i Vitezom kojima svako "dere guzove".U gostima ne možemo ništa,izgubimo od Goražda,kojem Čapljina uvali 6 komada.

Dakle,ništa od expresnog povratka u Premijer ligu.
Banovićanin
Posts: 32
Joined: 24/09/2011 16:30

#100 Re: Vijesti iz Banovica

Post by Banovićanin »

Sutra stižu slike radova kod direkcije koji su u završnoj fazi.Mislim na onaj kolektor.Dok muzej i turistička pruga nisu još počeli da se grade,zbog toga što je prvo potrebno ovo izgraditi.
Post Reply