Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#326 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:i previse ljubavi skodi, zar ne barba due?
U pravu su Šumska princezo, ali ipak to ne ostavlja negativne posljedice... :-D
Slazes li se sa mnom?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#327 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote:i previse ljubavi skodi, zar ne barba due?
U pravu su Šumska princezo, ali ipak to ne ostavlja negativne posljedice... :-D
Slazes li se sa mnom?
ama jel ti to mene sarmiras da ti samar odvalim!!!
Last edited by sharwoodforest on 19/08/2008 13:53, edited 1 time in total.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#328 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike.Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.[/i

]
sa ovim se slazem sto posto, super ideja. :thumbup:
evo i ja cu se angazovati da popravim one branike sto su ih kod interexa davno povaljali savjesni vozaci i vozacice.......a danima i danima stoji sve onako, niko se ne sjeti da se ponovo podignu. ali ja cu to zacas :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#329 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:
BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote:i previse ljubavi skodi, zar ne barba due?
U pravu su Šumska princezo, ali ipak to ne ostavlja negativne posljedice... :-D
Slazes li se sa mnom?
ama jel ti to mene sarmiras da ti samar odvalim!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E stvarno si zaista, ja se potrudim da razbijem monotoniju koja vlada na ovim nasim temama a ti odmah da se samaramo... :-D
Valjal to tako,..... dabome da nevalja...nego pusti samare, mogla si nam kolace neke napraviti. :-D :D
AO83
Posts: 129
Joined: 09/07/2008 00:52

#330 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by AO83 »

Liberalism wrote:Sreca pa je ostala jos samo nada da pobjedi Frasto i da sprijeci ove nacionaliste da ugase festival. Svakako im vise odgovora Korida na ustikolini koja je okupila 4x vise ljudi nego Festival prijateljstva.

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike. Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.

nadam se da ce Frasto pobjediti i da ce ovo realizovati. Ako ne pobjedi, vjerovatno ce njegovi protivnici ugasiti festival, sto me nece zabrinuti jer ja od njih u startu ne ocekujem nista dobro u svakom slucaju.

A ti ces na posestru sigurno, jer ti se vidi u svakom slovu koliko volis tu atmosferu.
PS I kad pobijedi Frasto, u Gorazdu vise nikada kisa nece pasti, i ruze ce nam cvijetati i zimskim mjesecima.

Tvoje opisivanje Frasta zvuci kao zaljubljenost curice u prvom razredu...
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#331 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

molim da se politicke teme premjeste na topic namjenjen samo tome. ako je nesto spomenuto i citirano ne znaci da moramo da zacatavamo temu. ako krenemo, ne znamo stati, zato moji ljudi, ovdje samo o tefericu i kolacima...mmmmmmm :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#332 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
A gdje su kolaci? Opet varka... :run:
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.
Ti nama samo napravi kolace i da se omrsimo... :-D :D
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#333 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

Wow! Barba na cemu si ti to danas? Izgleda nesto opasno! :-D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#334 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Sta bolan opasno, nemoj me prepadati....ne volim opasnosti... :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#335 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

“ako nemate hljeba, jedite kolače…”, to je istorijska izjava francuske kraljice marie antoinette upućena gladnom puku. ona, naravno, nije slavno završila, jer joj se glava otkotrljala u košaru za vrijeme francuske revolucije.....

ima li ovdje sinonima?
Last edited by sharwoodforest on 21/08/2008 09:09, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#336 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Namazana si sa sto boja, mogla bi ti sa politicarima mjesiti tjesto (kolace).... :-D
Bogami moram ja kupiti tortu, nista od domacih kolaca. :-D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#337 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by lolita_xx »

BarbaDue wrote:Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
A gdje su kolaci? Opet varka... :run:
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.
Ti nama samo napravi kolace i da se omrsimo... :-D :D
barba, zivota mi reci cu ja sve mišici... do neki dan ona kolace pravila, svako jutro kaficu, a sad okolo trazis...eh sto su muskarci :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#338 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

lolita_xx wrote:
BarbaDue wrote:Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
A gdje su kolaci? Opet varka... :run:
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.
Ti nama samo napravi kolace i da se omrsimo... :-D :D
barba, zivota mi reci cu ja sve mišici... do neki dan ona kolace pravila, svako jutro kaficu, a sad okolo trazis...eh sto su muskarci :D
Lolita kraljice, nek si vala navratila u moju mahalu...Bujrum hoces li sta pit' hoš šta jest'... :-D :lol:
Moja Lolita ovo su lokalne torte i kolaci i oni imaju posebnu slast... :-D

P.S. Navraca i Mišica ponekad u moju mahalu. :-D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#339 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by lolita_xx »

BarbaDue wrote:
lolita_xx wrote:
BarbaDue wrote:Slazem se sa tobom u potpunosti,..... :-D
A gdje su kolaci? Opet varka... :run:
Šumska princezo, pusti branike nije to tvoj poso, ima ovog muškinja neka to rješe.
Ti nama samo napravi kolace i da se omrsimo... :-D :D
barba, zivota mi reci cu ja sve mišici... do neki dan ona kolace pravila, svako jutro kaficu, a sad okolo trazis...eh sto su muskarci :D
Lolita kraljice, nek si vala navratila u moju mahalu...Bujrum hoces li sta pit' hoš šta jest'... :-D :lol:
Moja Lolita ovo su lokalne torte i kolaci i oni imaju posebnu slast... :-D

P.S. Navraca i Mišica ponekad u moju mahalu. :-D
uh jesi gostoprimljiv, morat cu cesce navratit :D hocu i jest i pit :D pokajat ces se, neces me vise nikad zvati :D
vidis, meni lokalne dosadile :D

nema mišice ni na mapi, zabrinula sam se vec :(
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#340 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Pa onda farmu kunica i pilica, za hranu se ne sikiraj.Neš moci pojesti. Hebo sveCki sto... :-D
Mi smo ti poznati na daleko po gostoprimljivosti. Nego ti nama navrati ovako i onako...moze i sa obrazom :-D
Al navrati....
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#341 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

AO83 wrote:
Liberalism wrote:Sreca pa je ostala jos samo nada da pobjedi Frasto i da sprijeci ove nacionaliste da ugase festival. Svakako im vise odgovora Korida na ustikolini koja je okupila 4x vise ljudi nego Festival prijateljstva.

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike. Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.

nadam se da ce Frasto pobjediti i da ce ovo realizovati. Ako ne pobjedi, vjerovatno ce njegovi protivnici ugasiti festival, sto me nece zabrinuti jer ja od njih u startu ne ocekujem nista dobro u svakom slucaju.

A ti ces na posestru sigurno, jer ti se vidi u svakom slovu koliko volis tu atmosferu.
PS I kad pobijedi Frasto, u Gorazdu vise nikada kisa nece pasti, i ruze ce nam cvijetati i zimskim mjesecima.

Tvoje opisivanje Frasta zvuci kao zaljubljenost curice u prvom razredu...
Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#342 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by lolita_xx »

BarbaDue wrote:E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Pa onda farmu kunica i pilica, za hranu se ne sikiraj.Neš moci pojesti. Hebo sveCki sto... :-D
Mi smo ti poznati na daleko po gostoprimljivosti. Nego ti nama navrati ovako i onako...moze i sa obrazom :-D
Al navrati....
bila neki dan :D i moram vas pohvaliti :D super ste :D a nisam znala da si ti tamo :-? ja kontala ti negdje u dijaspori :D
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#343 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Leonid Breznjev »

Liberalism wrote:
AO83 wrote:
Liberalism wrote:Sreca pa je ostala jos samo nada da pobjedi Frasto i da sprijeci ove nacionaliste da ugase festival. Svakako im vise odgovora Korida na ustikolini koja je okupila 4x vise ljudi nego Festival prijateljstva.

Al kad pobjedi Frasto, festival ce biti sigurno biti neopisivo bolji nego sto je bio u mustafinoim mandatu. Znace se sta je festival i sta mu je cilj (sada nigdje nema ni slova o tome sta je zapravo FP), znace se na koji nacin svako moze ucestvovati u kreiranju festivala (a ne kao kada su u ime svih ljudi u gorazdu odlucivali razne mustafe, bajre i muftije), u muzici ce biti u potpunosti odvojeni Folk i tradicionalna i ne-narodna muzika. za Folk sam cuo da je plan da se sve smjesti na stadion, a za tradicionalnu (sevdah) na trg. na trgu ce kao biti cijelo vrijeme sve u duhu sevdaha, samo je problem sto je sam gradski trg prerastao u cergu. Opcina bi mozda trebala razmisliti da odlukom preuredi djelatnosti koje se obavljaju u njenim poslovnim prostorima na trgu.

Vamo kod dvorane, na zanju, u omladinskoj i u ljetnom kinu bit ce sadrzaji za zabavnu i alternativnu muziku, dok ce pred Robnom kucom biti prostor za razlicite performanse. U muzici ce biti sarenilo od latinske do indijske muzike. Sve kafane ce biti ukljucene u festivalski sadrzaj sa svojim programima i moci ce raditi non stop tokom svih festivalskih dana. tako ce Gorazde po prvi put dobiti festival koji ce trajati 24/7.

nadam se da ce Frasto pobjediti i da ce ovo realizovati. Ako ne pobjedi, vjerovatno ce njegovi protivnici ugasiti festival, sto me nece zabrinuti jer ja od njih u startu ne ocekujem nista dobro u svakom slucaju.

A ti ces na posestru sigurno, jer ti se vidi u svakom slovu koliko volis tu atmosferu.
PS I kad pobijedi Frasto, u Gorazdu vise nikada kisa nece pasti, i ruze ce nam cvijetati i zimskim mjesecima.

Tvoje opisivanje Frasta zvuci kao zaljubljenost curice u prvom razredu...
Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
pa ne ide ni tako izrazavanje, no tebe to ne sprijecava... :D


jedno hefta, ja mislim da je dosta.. :D sta ti kazes mirci? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#344 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by mIRCerka »

Arslan wrote:
Liberalism wrote: Izvni. Stvarno mi je zao sto ti ne odgovara opis, nazalost nisam znao da papci i kreteni uopste citaju postove o kulturi. Nekako neide
pa ne ide ni tako izrazavanje, no tebe to ne sprijecava... :D


jedno hefta, ja mislim da je dosta.. :D sta ti kazes mirci? :D
Image
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#345 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Leonid Breznjev »

in der kürze liegt die würze :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#346 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

lolita_xx wrote:
BarbaDue wrote:E moja ti, ne znas ti kakve ja vrtove posjedujem sve 100% domace povrce.bRez pesticida..Haman ko u Forta :-D
Pa onda farmu kunica i pilica, za hranu se ne sikiraj.Neš moci pojesti. Hebo sveCki sto... :-D
Mi smo ti poznati na daleko po gostoprimljivosti. Nego ti nama navrati ovako i onako...moze i sa obrazom :-D
Al navrati....
bila neki dan :D i moram vas pohvaliti :D super ste :D a nisam znala da si ti tamo :-? ja kontala ti negdje u dijaspori :D
Pa to ti ga haman dođe isto, mi smo ti dijaspora...ima nas vise na strani nego ovdje ovdje. :-D
Vjeruj mi vise volim ovo malo zemlje i Drinu koju ovdje imamo neg pola Evrope. :bih:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#347 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

ma sta sad bi?
a rekoh ja nemojte vise belaja, dzaba........
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#348 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Znas kako ide, ko previse treazi belaja taj ga i nađe...

Nego @sharwoodforest, sinoc sam gledo koncert sa FESTA "Hor Sultan Mehmed Fatih", i da znas da sam se odusevio.
Ti ljudi me fasciniraju, njihova jednostavnost, dobrota, iskrenost. A saznah da smo dobili snahu u Gorazde, bas iz tog hora, djevojka jedina u Bosni svira instrument "Naj"...Štaš' ljudi nas vole... :-D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#349 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

prva dva puta sam bila fascinirana, iznenadjena i ocarana nacinom izvedbe ilahija i sevdalinki. narocito ilahija ( pa sad ne znam kako je postala ilahija, ali eto ) o pohodu turskih vojnika prema bosni u doba turske vladavine na celu sa sultanom mehmedom fatihom osvajacem.
medjutim, nikako mi se nije svidjelo pretenciozno trazenje od mase da ponavlja vise puta dio kelimei sehadeta ( la illahe ilellah ) nije bilo mjesto, ni vrijeme. na ovo bi mi trebao neko odgovoriti od ucenijih glava.
svi zivimo vjeru za sebe. ako je nastojimo siriti, pogledajmo niz sebe i vidimo jesmo li to bas mi i je li pogodno mjesto i vrijeme.
u stvari , sta je bio cilj toga? samo su se mnogi zgrozili.
Last edited by sharwoodforest on 21/08/2008 20:12, edited 1 time in total.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#350 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

nadoh da je ovo ona super ilahija, a zove se Gel Gor Beni!

http://www.youtube.com/watch?v=dPwgLcEe ... re=related
Post Reply