Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
king31
Posts: 176
Joined: 27/03/2006 23:44
Location: Teotihuacán

#276 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by king31 »

inspire_me wrote:Festival prijateljstva u Goraždu - rokeri u pauzi folka!

http://glas.ba/?p=2&clid=2370&kadid=10007

Ljudi stvarno misle da su ucesnici u programu pravi Zera i Tifa :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Haloooooo, za sve one koji ne znaju, Zera i Tifa su Gorazdani Kenan i Samir
Ovo je najjace ...
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#277 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by gemiga »

Jedan od razloga zbog kojih sam napustio festival je i ova danasnja situacija!Do toga je jednostavno moralo doci,ali nisu htjeli da me slusaju!Ovako ili onako mislim da je bolje da taj covjek nece nastupiti u Gorazdu!Sto se tice vasih komentara na dosadasnji program festivala,preuzimam odgovornost za sve pop rock sadrzaje koje sam izorganizovao dok sam jos bio u o.o.f.(sa onom brukom sinoc na maloj bini nemam nista)!Vi ste svi primjecujem, jako mladi,pa stoga bih vam preporucio da nastavite iznositi svoja misljenja i na taj nacin pokusate stvari uciniti boljim u svim sferama ljudskog zivota u Gorazdu i BiH!!!Ja nazalost nemogu govoriti protiv festivala,bez obzira na to sto mi se desilo,pa zato pokusajte pronaci u njemu ono sto je dobro i vama po volji,a sdruge strane ucinite sve da naredni festival bude bolji,jer moze i mora biti bolji!!!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#278 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

gemiga wrote:Jedan od razloga zbog kojih sam napustio festival je i ova danasnja situacija!Do toga je jednostavno moralo doci,ali nisu htjeli da me slusaju!Ovako ili onako mislim da je bolje da taj covjek nece nastupiti u Gorazdu!Sto se tice vasih komentara na dosadasnji program festivala,preuzimam odgovornost za sve pop rock sadrzaje koje sam izorganizovao dok sam jos bio u o.o.f.(sa onom brukom sinoc na maloj bini nemam nista)!Vi ste svi primjecujem, jako mladi,pa stoga bih vam preporucio da nastavite iznositi svoja misljenja i na taj nacin pokusate stvari uciniti boljim u svim sferama ljudskog zivota u Gorazdu i BiH!!!Ja nazalost nemogu govoriti protiv festivala,bez obzira na to sto mi se desilo,pa zato pokusajte pronaci u njemu ono sto je dobro i vama po volji,a sdruge strane ucinite sve da naredni festival bude bolji,jer moze i mora biti bolji!!!
hvala ti enese sto si se javio sa komentarom na desavanja oko festivala sa jednom zamjerkom. upucen si da je bio prilog na federalnoj televiziji, gdje je u studiju bio prisutan brano iz dubioze. sad, nakon njegovog vidjenja situacije oko otkazivanja koncerta, uslijedio je prilog iz gorazda i izjave samira obarcanina i ernada metaja, clanova odbora festivala. clanovi dubioza kolektiva su po njima krivi za sve, pri cemu se spominju kojekakve besmislice, vec poznate kao gebelsovske izjave tipa ko je kriv dubiozi koja cezne da nastupi na festivalu, a dosadili publici.
meni bi bilo mnogo ljepse i korektinije da si se i ti pojavio sa svojim misljenjem o svemu kako se ne bi desilo da su oni krivi, a nacelnik ispao laf. eto, to ti zamjeram, jer bi javnost bila upoznata sa pravom istinom iz prve ruke.
brano je zaista jadno izgledao nakon prica onih iz gorazda.
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#279 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by gemiga »

vec sam dovoljno govorio za "start","dane",BHTV1,a gospodin Gabela nazalost nije smio u prilogu imati i moju izjavu!ipak malo upuceniji znaju da je sve u prilogu izgovoreno cista laz i pokusaj pranja ruku koje se nemogu oprati!!!nevjerovatno je koliko covjek moze da se ponizi,dabi zadovoljio neciju bolesnu sujetu!ovim prilogom trio gabela,obarcanin,metaj za mene je prestao da postoji,a ja nemogu reagovati na nekog ko nepostoji!
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#280 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Mor3n4 »

Znam puno raje koja se zgrazava nad primitivlukom i ekipom koja kreira festival.
Izgleda da je ovo festival dijaspore a ne prijateljstva.
A gemiga, ti si sasvim ispravno postupio, da nas je vise takvih bilo bi puno bolje.
Sto se tice tria, samo cu reci jedno-vidimo sta je metaj uradio sa svojom kafanom. :evil: Unistio cijeli krug u kojem se kretala urbana raja, pustala prava muzika i gdje smo mogli sjediti, piti na miru kafu, i uzivati.
Napravio je seljakluk, turbo folk dominira, raja koja se ne zna ni potpisati.
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#281 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by inspire_me »

Mor3n4 wrote:Znam puno raje koja se zgrazava nad primitivlukom i ekipom koja kreira festival.
Izgleda da je ovo festival dijaspore a ne prijateljstva.
A gemiga, ti si sasvim ispravno postupio, da nas je vise takvih bilo bi puno bolje.
Sto se tice tria, samo cu reci jedno-vidimo sta je metaj uradio sa svojom kafanom. :evil: Unistio cijeli krug u kojem se kretala urbana raja, pustala prava muzika i gdje smo mogli sjediti, piti na miru kafu, i uzivati.
Napravio je seljakluk, turbo folk dominira, raja koja se ne zna ni potpisati.


100 % tacno, zlo mi je kad moram onuda da prodjem, fuj
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#282 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Saban saulic uopste i nije planirao nastupati na festivalu....
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#283 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Mor3n4 »

Liberalism wrote:Saban saulic uopste i nije planirao nastupati na festivalu....
Neznam o cemu se radi i koji su igraci tu bili u igri, ali ako je vec i dosao u obzir da nastupi na festivalu, trebalo se razmisliti i skontati da je on mega zvijezda na prostorima ex yu.
Ako nisu bili u stanju da organizuju bezbijedan nastup, zasto je Saban uopste pozvan?
Malo apsurdno, pa sve vise pocinjem vjerovati u citat.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#284 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

Od organizatora su mozda jedino gori ovi sa GTV-a. U zivotu gore gebelsodine priloge nisam vidio. Kao odrzava se promocija knjige o zlatnom dobu Bosne (period nakon osmanske okupacije) i novinar govori o velicanstvenoj promociji pred mnogobrojnom publikom, dok slika pokazuje nacelnika i 10-tak prisutnih na promociji. Niti jednu rijec nisu rekli o otkazivanju koncerta i o glupostima oko bezbjednosne situacije. Kao da nista nije bilo.

Haj, bar su napravili gorazdane kukavicama koji su se isprepadali od same pomisli da ce neko doci na festival iz Cajnica ili Foce. A kao fol festival prijateljstva .....

Valjda ce i koncert Duska Kulisa otkazati, danas u Visegradu neka raja govori da ce obavezno doci sutra.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#285 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

zera ( garcevic ) sinoc pjeva na glavnoj bini, a tifa ( obarcanin samir, clan OO festivala ) mu svira na sintisajzeru ko da su na svadbi, fuj!
isto vece, ibrica jusic pjeva, covjek veliki umjetnik, ne moze da dodje do izrazaja od muzike iz kafica. jadni mi, kad nismo dorasli nicemu sto je civilizovano i eticki.
evo spremam se izaci na koncert, vjerujem da ce biti sto dusa, ali to me ne brine jer je svakako pravi smisao izgubljen i zarobljen u sto dusa.ostalo je turbo folk sto neko prije rece.
zulfo83
Posts: 32
Joined: 31/05/2008 01:14

#286 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by zulfo83 »

mislim da treba ukinuti ovakvu vrstu festivala.sa ovakvim programima festivala postacemo prepoznativi kao najvece selo i najveci djiberi na svijetu.pa ljudi i kalesija bi se zastidila muzike i izvodjaca koji se pojavljuju na festu.kao imamo kompetentne ljude koji se bave muzikom,ma kakva je to mudrost pozvati sanelu sijercic i slicne njoj,ona bi i djaba pjevala samo da bude vidjena."otjerali" su gemigu jedinog covjeka koji se razumije iole u muziku i trendove u muzici.ali bitno je da nas nacelnik odlucuje i o tome. izbori su ubrzo pa vidite.ili cemo imati jos 4 godine gangu i djigaru ili cemo imati fest sa uglednim muzicarima.
opet treba se nadati da ce se sacuvati fest i da ce bar neki pametni ljudi uzeti to u svoje ruke a ne ovi hostapleri tife i tifici i mustafe i mustafici
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#287 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Mor3n4 »

Ama ljudi, neka dodje i Sanela Sijercic, i Beslic svake godine.. Neka dovedu koga god zele za tih 5 dana koje je predvidjeno(?) za folk muziku.
Ali to sto je ostalo za zabavnu, pop, rock neka dovedu akibeti ljude. I bez prepucavanja tipa:ovaj ne moze doci iz sigurnosnih razloga, ovi radi "uvrijedljivih" textova, neki radi ovih ili onih razloga.
Ja se ne ljutim, nek svira folk, kome se svidja nek gleda.
Ali bar cu svaku drugu noc izaci, i gledati kvalitetne ljude na stageu.
Slazem se, festival je u stagnaciji i mali broj ljudi koji su ostali dosljedni svoga Ja, ce reci isto.
Totalni fijasko.
Idemo dalje.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#288 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Liberalism »

sharwoodforest wrote:zera ( garcevic ) sinoc pjeva na glavnoj bini, a tifa ( obarcanin samir, clan OO festivala ) mu svira na sintisajzeru ko da su na svadbi, fuj!
isto vece, ibrica jusic pjeva, covjek veliki umjetnik, ne moze da dodje do izrazaja od muzike iz kafica. jadni mi, kad nismo dorasli nicemu sto je civilizovano i eticki.
evo spremam se izaci na koncert, vjerujem da ce biti sto dusa, ali to me ne brine jer je svakako pravi smisao izgubljen i zarobljen u sto dusa.ostalo je turbo folk sto neko prije rece.
Nemoj tako, na vijestima bilo da je prisustvovalo 8 hiljada ljudi.
U proteklih pet dana, programski sadržaji XI–og Internacionalnog Festivala prijateljstva Goražde 2008, propraćeni su sa velikim zanimanjem od strane kako naših sugrađana tako i od više desetina hiljada gostiju iz drugih krajeva naše zemlje ali i inostranstva.
Ovi iz opcine su totalno odlijepili, cuj desetine hiljada gostiju. To je sve poludilo
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#289 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

:lol: :lol: :lol:
a sto mi je najgore sto sam vidjela ( preko tv-a, naravno ) zera pjeva, a ispred njega tekstovi pjesama. pa zar ih nije naucio na svadbama , toliko godina iskustva :lol: :lol:
da je u tbf-u cesljo bi sjedu bradu dok ne bi naucio pola jedne njihove pjesme!
zulfo83
Posts: 32
Joined: 31/05/2008 01:14

#290 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by zulfo83 »

pazite tifa i zera su neafirmisan i mlad band koji se tek dokazuje i mi im trebamo dati malo podrske.oni bi trebali i otvoriti ovu manifestaciju sa svojim megaspektaklom i sa onom jednom zerinom pjesmom.


jadni mi i jadna nasa scena i scenariji koji nam serviraju ovi sitnosicardjiski hostapleri
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#291 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Ja sijela ovdje, e jeste se sastali....ma milina, prave tracare.... 8-)
Imam osjecaj da je vasa misija konstantno "biti ne zadovoljan"...koja vam je to furka..."urbana raja"...hm
Kakvi ste treba vam ukinti i ovo sto imate, i onda biste sisali motku... :dance:
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#292 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

Liberalism wrote:Saban saulic uopste i nije planirao nastupati na festivalu....
Rek'o to tebi jel'de? Opet samo ti imas ekskluzivne informacije.
Last edited by jugoistocnjak on 09/08/2008 05:45, edited 1 time in total.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#293 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by jugoistocnjak »

sharwoodforest wrote::lol: :lol: :lol:
a sto mi je najgore sto sam vidjela ( preko tv-a, naravno ) zera pjeva, a ispred njega tekstovi pjesama. pa zar ih nije naucio na svadbama , toliko godina iskustva :lol: :lol:
da je u tbf-u cesljo bi sjedu bradu dok ne bi naucio pola jedne njihove pjesme!
Sad si pocela i sa licnim vrijedjanjem pojedinaca. Po tebi Zera je toliko je pametan da ne moze ni pola pjesme nauciti napamet. Tvoj komentar nazalost vise govori o tebi, nego o covjeku o kom pises.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#294 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sharwoodforest »

aida musanovic je imala nastup koji bi mogao postiditi mnoge.
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#295 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Mor3n4 »

sharwoodforest wrote::lol: :lol: :lol:
a sto mi je najgore sto sam vidjela ( preko tv-a, naravno ) zera pjeva, a ispred njega tekstovi pjesama. pa zar ih nije naucio na svadbama , toliko godina iskustva :lol: :lol:
da je u tbf-u cesljo bi sjedu bradu dok ne bi naucio pola jedne njihove pjesme!
DALI SMO SANSU DA SE LUDILO OZVANICI. a sad smo prosto zgranuti... :? :? :?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#296 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by BarbaDue »

Stvarno ste ne popravljivi, poceli ste i bljuvotine da iznosite...
Ljudi generalni problem je zadovoljiti sve nas zajedno u isto vrijeme, to je nemoguce.
Ne kazem da se nije moglo bolje, ja bih imao primjedbe na svakog clana OO "Festivala prijateljstva 2008",
pa cak i na druga @gemigu, kojeg i osobno poznajem. Naravno to ne znaci da mi se sviđaju svi njegovi izbori. Konkretno, Rambo Amadeus "totalna fula".
Nedao bog da je imao nastup sedmog ili osmog dana festivala, pa nebi imao ni 10 gledalaca. Ali nejse, niko nije perfektan. Takođe neki pjevaci narodne muzike
za moj ukus nisu ove godine trebali biti na festivalu....Ali to je samo moj ukus, ne mogu ja nekoga sada okrivljavati sto nije doveo sve moje favorite....
Sta hocu da kazem, nisam zadovoljan jednim ili sa dva pjevaca, ali zadovoljan sam sa ostalih 5 ili 6, ipak sam naso sebi neku zanimljivu predstavu.
Nadam se da ce te shvatiti poruku koju saljem, razmisliti glavom i poceti iole afirmativno pisati na forumu... :-D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#297 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by zelenashica »

hm.....kad čitam većinu postova nemogu a da se ne odam utisku da je ipak ona stara u pravu,...ja bi to bolje :!:
međutim svi mi kad bi imali priluku da uradimo nešto poput ipak tako velkog događaja..bilo onih koji bi rekli..ma fujjjjj :!:
nikad se nije moglo svima ugoditi pa tako ni u slučaju ovoga...u suštini jako je bitno da se nešto dešava......sad ne ulazim u samu organizaciju festivala,jer nisam bila prisutna,..ali po nekim sličnim dešavanjima...kad sve bude gotovo,nikad nije bilo 100%-no mišljenje mase da je sve bilo super..uvijek su tu pojedinci koji će i kad je sve extra reći da je moglo bolje,i može bolje to je zapravo suština da se boljem teži....u svakom slučaju sam za iole dobar događaj ovakve prirode nego pasivnost....nego za ne dešavanja koja u ljudima neće probuditi ni šta..ovako se bar budi kritičnost...koja jedino može dovesti do nekih poboljšanja bilo u kojem segmentu života da je riječ pa tako i o "običnoj"zabavi.(mada nešto ovog tipa nije samo obična zabava)..al eto u usporedbi s drugim poljima u životu jednog grada,..regije gdje je i samokritičnost i kritičnost jako bitna ..eto jeste zabava :-D pozzzz
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#298 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by sodom »

ma seljaci traze francuze da ih biju na spavanju...
ne treba tamo uopste ici.
kriza zesca. :run:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#299 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by zelenashica »

sodom wrote:ma seljaci traze francuze da ih biju na spavanju...
ne treba tamo uopste ici.
kriza zesca. :run:
ima nas svakakvih..ne bi valjalo ni da su svi isti....a sad sa festivalom ili bez uvijek može doći do neke frke......
User avatar
Mor3n4
Posts: 30
Joined: 02/07/2008 12:47

#300 Re: Festival ( teferič) prijateljstva 2008

Post by Mor3n4 »

Eto...
Jos danas(veceras)...
:zzzz: :zzzz: :zzzz:

Koja je nova tema? :skoljka:
Post Reply