F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#101 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Ja bih rado vidio Kubicu u Ferrariju. Nekako mi je puno ubjedljiviji od Masse. Siguran je vozač, jer uglavnom osvaja bodove. Mislim da bi u budućnosti on mogao biti svjetski prvak.
User avatar
Better Man
Posts: 16775
Joined: 01/10/2006 20:10

#102 Re: F1 2008 and counting

Post by Better Man »

Lesli Eldridž wrote:
TM1987 wrote:
Better Man wrote:Đaba češ tražiti podatke, jer Schumi nije nikad bio ispred Senne, niti ga je pobjedio. tek kad je Senna poginuo Schumi je sa Benettonom uzeo dvije titule.
Schumaherova prva pobjeda
1992 Belgian Grand Prix
1 19 Flag of Germany Michael Schumacher Benetton-Ford 44 1:36:10.721 3 10
2 5 Flag of the United Kingdom Nigel Mansell Williams-Renault 44 +36.595 1 6
3 6 Flag of Italy Riccardo Patrese Williams-Renault 44 +43.897 4 4
4 20 Flag of the United Kingdom Martin Brundle Benetton-Ford 44 +46.059 9 3
5 1 Flag of Brazil Ayrton Senna McLaren-Honda 44 +1:08.369 2 2

French Grand Prix
1 2 Flag of France Alain Prost Williams-Renault 72 1:38:35.241 2 10
2 0 Flag of the United Kingdom Damon Hill Williams-Renault 72 +0.342 1 6
3 5 Flag of Germany Michael Schumacher Benetton-Ford 72 +21.209 7 4
4 8 Flag of Brazil Ayrton Senna McLaren-Ford 72 +32.405 5 3

British Grand Prix
1 2 Flag of France Alain Prost Williams-Renault 59 1:25:38.189 1 10
2 5 Flag of Germany Michael Schumacher Benetton-Ford 59 +7.660 3 6
3 6 Flag of Italy Riccardo Patrese Benetton-Ford 59 +1:17.482 5 4
4 12 Flag of the United Kingdom Johnny Herbert Lotus-Ford 59 +1:18.407 7 3
5 8 Flag of Brazil Ayrton Senna McLaren-Ford 58 +1 LAP 4 2

German Grand Prix
1 2 Flag of France Alain Prost Williams-Renault 45 1:18:40.885 1 10
2 5 Flag of Germany Michael Schumacher Benetton-Ford 45 +16.664 3 6
3 26 Flag of the United Kingdom Mark Blundell Ligier-Renault 45 +59.349 5 4
4 8 Flag of Brazil Ayrton Senna McLaren-Ford 45 +1:08.229 4 3

Belgian Grand Prix
1 0 Flag of the United Kingdom Damon Hill Williams-Renault 44 1:24:32.124 2 10
2 5 Flag of Germany Michael Schumacher Benetton-Ford 44 +3.668 3 6
3 2 Flag of France Alain Prost Williams-Renault 44 +14.988 1 4
4 8 Flag of Brazil Ayrton Senna McLaren-Ford 44 +1:39.763 5 3

Evo ti za kraj poredak u drugoj Schumijevoj sezoni
3 Flag of Germany Schumacher 4 3 3 2 Ret 4 2 Ret 4 3 Ret 1 3 7 Ret 2 53
4 Flag of Brazil Senna 3 Ret Ret 9 3 1 Ret Ret Ret 2 1 5 1 3 Ret Ret 50

Treba uzeti u obzir da je Schumi tada tek pocinjao voziti,a Senna u F1 bio 7-8 godina
Eto tu se sve vidi. Senna je bio neuspješniji i lošiji vozač od Schumachera. I statistika sve kazuje.
Naveo si samo one podatke koji odgovaraju Schumaheru. šta je sa ostalim. Šta je sa sezonom u kojoj je poginuo Senna? u toj sezoni Senna je bio prvi na tabeli i vjerovatno bi osvojio prvenstvo da nije poginuo.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#103 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Nije bio prvi. U vodstvu su se stalno smjenjivali Schumi i Damon Hill. Tada je Hill bio prvi vozač jer je imao bolje rezultate od Senne. Pogledaj to i na Wikipediji. Ako laže koza, ne laže rog. I sječaš li se kako je Senna poginuo. Stiskao ga Schumi i prilazio mu je sve više i više... Nažalost završilo se tragično. Prije toga je poginuo Ronald Ratzenberger na treningu. Pratio sam tu utrku cijelu.
Last edited by Lesli Eldridž on 24/03/2008 14:25, edited 1 time in total.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#104 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

On Sunday, Pedro Lamy and J. J. Lehto were involved in a starting-line accident. Track officials deployed the safety car to slow down the field and allow the debris from the starting accident to be removed. The cars proceeded under the safety car for 6 laps.

On lap 7, from the onboard camera of Michael Schumacher's Benetton, Senna's car was seen to break traction twice at the rear, go off the track at Tamburello corner and strike an unprotected concrete barrier. Telemetry shows he left the track at 310 km/h (193 mph) and was able to slow the car down to 218 km/h (135 mph) in less than two seconds before hitting the wall.

After Senna's car came to a halt, he remained motionless in the cockpit. Although the car had suffered a high speed impact with the wall, the accident did not have the typical hallmark of an especially devastating racing crash. The car simply seemed to understeer strongly off the track, impact the wall at a shallow angle, tearing off the right front wheel and nosecone, lift slightly with the nose as it straightened, and spin mildly to a halt.

Although the crash seemed benign, it was immediately evident that Senna had suffered some sort of injury because of the manner in which his helmet was seen to be mostly motionless and leaning very slightly to the side. In the seconds that followed his head was seen to move to one side slightly causing false hopes to be raised. A long time seemed to go by before medical units came to his aid, with fire marshals having arrived at the car and unable to touch Senna before qualified medical personnel arrived. Television coverage from an overhead helicopter was seen around the world, as rescue workers gave medical attention. Close inspection of the area in which the medical staff treated Senna revealed a considerable amount of blood on the ground.

During this time a miscommunication in the pits caused a Larrousse F1 car piloted by Érik Comas to leave the pit lane and attempt to rejoin the now red flagged Grand Prix. Frantic waving by the marshalls at Senna's crash site prevented the Larousse from risking a collision with the medical helicopter that had landed on the track. Professor Sidney Watkins, a world-renowned neurosurgeon and Formula One Safety Delegate and Medical Delegate, head of the Formula One on-track medical team, who performed an on-site tracheotomy on Ayrton Senna, reported:

“ He looked serene. I raised his eyelids and it was clear from his pupils that he had a massive brain injury. We lifted him from the cockpit and laid him on the ground. As we did, he sighed and, although I am totally agnostic, I felt his soul depart at that moment.[1]
Za širi izvještaj evo ti linka.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ayrton_Senna
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#105 Re: F1 2008 and counting

Post by van Basten »

Tema je F1 2008 a vi odoste 20 godina unatrag... mislim čak da se već na jednoj temi vodila slična diskusija... ne bih donosio konačan sud, ali znam samo jedno - Senna je razlog zašto danas uopšte pratim F! i zašto navijam za McLaren bez obzira ko vozio tu.
A ova sezona... dosadna utrka bi u Maleziji... čini mi se da je ipak Ferrari malo iznad ostalih i ako smanje broj tehničkih pogreški da neće imati konkurencije. Nadam se da se varam... ali eto.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#106 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

van Basten wrote:Tema je F1 2008 a vi odoste 20 godina unatrag... mislim čak da se već na jednoj temi vodila slična diskusija... ne bih donosio konačan sud, ali znam samo jedno - Senna je razlog zašto danas uopšte pratim F! i zašto navijam za McLaren bez obzira ko vozio tu.
A ova sezona... dosadna utrka bi u Maleziji... čini mi se da je ipak Ferrari malo iznad ostalih i ako smanje broj tehničkih pogreški da neće imati konkurencije. Nadam se da se varam... ali eto.
Ne bih se složio. Jesi li vidio maximalnu brzinu pojedinaca. Tu je Mc Laren i BMW bez konkurencije. A pobijedio Kimi. Po tome se vidi ko je pravi vozač i kakvo auto vozi. Sa McLarenom bi Kimi, a pogotovo Massa bili za krug ispred Hamiltona i kompanije. Siguran sam u to.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#107 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Za sljedeće utrke ja prognoziram oštru borbu Ferrarija, McLarena i BMW-a. Na sporijim stazama bi mogla i Toyota ili Honda nešto fino urditi. Tamo gdje nije presudna brzina, Toyota i Honda sa Barikelom bi bogli imati fine rezultate. Hamilton sa puno jačim autom nije mogao Truliju ništa. Izgleda da je i Jarno konačno sazrio i ne griješi. Ranije je imao katastrofalnih vozačkih greški. Drago mi je što mu je Hamilton gledao non stop u rep.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#108 Re: F1 2008 and counting

Post by van Basten »

maksimalna brzina je samo zamazivanje očiju... glavna razlika se stvara u brzini prolaska kroz zavoje, pogotovo sada kad je ukinut TC, to je najbitnija stvar za ostaviti konkurenta u prašini
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#109 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

van Basten wrote:maksimalna brzina je samo zamazivanje očiju... glavna razlika se stvara u brzini prolaska kroz zavoje, pogotovo sada kad je ukinut TC, to je najbitnija stvar za ostaviti konkurenta u prašini
Da ali na "sporim" i zavojitim stazama. Tu se vidi iskustvo i vještina vozača. Zato Hamilton nije imao šanse protiv Trulija. U Italiji ili Engleskoj bi ga prešao za 2 kruga, ali na zavojitoj stazi nije mogao. Zato je Truli očiti bolji i kompletniji vozač. Tu su Ferrarijevci bez premca (još da Massa nije onako divlji bilo bi dvostruko slavlje). Kubica je strašan vozač. Odlične brzine u zavojima je imao.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#110 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:
van Basten wrote:maksimalna brzina je samo zamazivanje očiju... glavna razlika se stvara u brzini prolaska kroz zavoje, pogotovo sada kad je ukinut TC, to je najbitnija stvar za ostaviti konkurenta u prašini
Da ali na "sporim" i zavojitim stazama. Tu se vidi iskustvo i vještina vozača. Zato Hamilton nije imao šanse protiv Trulija. U Italiji ili Engleskoj bi ga prešao za 2 kruga, ali na zavojitoj stazi nije mogao. Zato je Truli očiti bolji i kompletniji vozač. Tu su Ferrarijevci bez premca (još da Massa nije onako divlji bilo bi dvostruko slavlje). Kubica je strašan vozač. Odlične brzine u zavojima je imao.
Ajjj ...ti me uvijek nasmijes :D

Objasni mi sta je "zavojita staza" ... sepang ima dva velika pravca .... po tebi je Hamilton najgori vozač :D imam osjećaj da ga sanjaš .... Eto Massa malo "divlji" ... lol, ali opet dobaaar ... neka, samo neka nastavi ovako :D nemam nista protiv.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#111 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Naravno da ga ne sanjam, ali sam (ne jedini) primijetio da je najprepotentniji vozač svih vremena. I reci samo da je kubica loš. U čemu je problem? Šta hoćeš da kažeš? Jasno je iz svega da je Kubica sjajan vozač. A nije se nešto Hamilton do sada proslavio.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#112 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:
van Basten wrote:maksimalna brzina je samo zamazivanje očiju... glavna razlika se stvara u brzini prolaska kroz zavoje, pogotovo sada kad je ukinut TC, to je najbitnija stvar za ostaviti konkurenta u prašini
Da ali na "sporim" i zavojitim stazama. Tu se vidi iskustvo i vještina vozača. Zato Hamilton nije imao šanse protiv Trulija. U Italiji ili Engleskoj bi ga prešao za 2 kruga, ali na zavojitoj stazi nije mogao. Zato je Truli očiti bolji i kompletniji vozač. Tu su Ferrarijevci bez premca (još da Massa nije onako divlji bilo bi dvostruko slavlje). Kubica je strašan vozač. Odlične brzine u zavojima je imao.
Ajjj ...ti me uvijek nasmijes :D

Objasni mi sta je "zavojita staza" ... sepang ima dva velika pravca .... po tebi je Hamilton najgori vozač :D imam osjećaj da ga sanjaš .... Eto Massa malo "divlji" ... lol, ali opet dobaaar ... neka, samo neka nastavi ovako :D nemam nista protiv.
Pa još gore po njega što ni na ta dva velika pravca nije imao znanja da ga pređe.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#113 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:Naravno da ga ne sanjam, ali sam (ne jedini) primijetio da je najprepotentniji vozač svih vremena. I reci samo da je kubica loš. U čemu je problem? Šta hoćeš da kažeš? Jasno je iz svega da je Kubica sjajan vozač. A nije se nešto Hamilton do sada proslavio.
Šta rekoh protiv Kubice? A ovo da se nije Hamilton proslavio ... HAHAHAHAAAAAA :sax:

Samo je najbolji debitant svih vremena ... 19 utrka, 5 pobjeda, 7 pole pozicija ... o popularnosti da ne pričamo, ili opet ... ako ne vjerujes meni, ne vjerujes statistikama ... potrazi sta kazu strucnjaci ...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#114 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:Naravno da ga ne sanjam, ali sam (ne jedini) primijetio da je najprepotentniji vozač svih vremena. I reci samo da je kubica loš. U čemu je problem? Šta hoćeš da kažeš? Jasno je iz svega da je Kubica sjajan vozač. A nije se nešto Hamilton do sada proslavio.
Šta rekoh protiv Kubice? A ovo da se nije Hamilton proslavio ... HAHAHAHAAAAAA :sax:

Samo je najbolji debitant svih vremena ... 19 utrka, 5 pobjeda, 7 pole pozicija ... o popularnosti da ne pričamo, ili opet ... ako ne vjerujes meni, ne vjerujes statistikama ... potrazi sta kazu strucnjaci ...
Villeneue je 96 bio bolji u prvih 7 utrka, i da nije bilo timskog redosljeda, pomeo bi Hilla. A možeš ti da voliš koga hočeš. do tebe je.
User avatar
I have a name
Posts: 72
Joined: 13/03/2008 15:27

#115 Re: F1 2008 and counting

Post by I have a name »

sta mislite kako ce izgledati utrka kada kisa zapada na nekoj stazi :? :?
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#116 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

I have a name wrote:sta mislite kako ce izgledati utrka kada kisa zapada na nekoj stazi :? :?
Biće najbolji Raikkoenen i Kubica. Neće biti daleko Heidfeld i Coulthard i Barrichello. Ostali su čune za kišu. (Izuzeo bih tu možda Alonsa, ali nema više TC i sumnjam u njega da je dobar toliko)
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#117 Re: F1 2008 and counting

Post by beco »

Ja mislim da su timovi kompezirali nedostatak TC, jer nije moguce da se niko nije okrenuo na sepangu, gdje stalno one brze krivine i nagla kocenja. D a budem iskren malo sam razocaran, htio sam uzbudljivu utrku, normalno dragomi je za Ferrari, ali zabave bi bilo ok isto tako.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#118 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:
Dirty Harry wrote:
Lesli Eldridž wrote:Naravno da ga ne sanjam, ali sam (ne jedini) primijetio da je najprepotentniji vozač svih vremena. I reci samo da je kubica loš. U čemu je problem? Šta hoćeš da kažeš? Jasno je iz svega da je Kubica sjajan vozač. A nije se nešto Hamilton do sada proslavio.
Šta rekoh protiv Kubice? A ovo da se nije Hamilton proslavio ... HAHAHAHAAAAAA :sax:

Samo je najbolji debitant svih vremena ... 19 utrka, 5 pobjeda, 7 pole pozicija ... o popularnosti da ne pričamo, ili opet ... ako ne vjerujes meni, ne vjerujes statistikama ... potrazi sta kazu strucnjaci ...
Villeneue je 96 bio bolji u prvih 7 utrka, i da nije bilo timskog redosljeda, pomeo bi Hilla. A možeš ti da voliš koga hočeš. do tebe je.
:D prvih 7 utrka ... poređenje ...:D

1996 Jacques Villeneuve 6 x 6 10 x x x
2007 Lewis Hamilton 6 8 8 8 8 10 10

Hoču da volim Hamiltona ... :D

Računaj malo ... do tebe je :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#119 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

beco wrote:Ja mislim da su timovi kompezirali nedostatak TC, jer nije moguce da se niko nije okrenuo na sepangu, gdje stalno one brze krivine i nagla kocenja. D a budem iskren malo sam razocaran, htio sam uzbudljivu utrku, normalno dragomi je za Ferrari, ali zabave bi bilo ok isto tako.
Ma nek' pobjeđuju "naši" i sve je ok. Duša mi na mjestu :D
User avatar
I have a name
Posts: 72
Joined: 13/03/2008 15:27

#120 Re: F1 2008 and counting

Post by I have a name »

i meni je cudno bilo kako su vozili u odnosu na Australiju... samo mi nije jasno sta se desilo Massi ... jel zakacio mozda za nesto zadnjim tockom ili ... :?
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#121 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Dirty Harry Nije baš pogledaj malo strane sajtove. U prvoj utrci je trebao pobijediti, ali je po "režiji" Francka Williamsa propustio Hilla. To sam gledao. Ako laže koza ne laže rog. Vidi na Wikipediji. Mijenjao bi istoriju haaa? :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#122 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

I have a name wrote:i meni je cudno bilo kako su vozili u odnosu na Australiju... samo mi nije jasno sta se desilo Massi ... jel zakacio mozda za nesto zadnjim tockom ili ... :?
Prebrzo uletio i proklizao. Čista vozačka greška. :(
User avatar
I have a name
Posts: 72
Joined: 13/03/2008 15:27

#123 Re: F1 2008 and counting

Post by I have a name »

e svasta ... dvije utrke bez bodova ... to nije malo :roll:
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#124 Re: F1 2008 and counting

Post by Dirty Harry »

Lesli Eldridž wrote:Dirty Harry Nije baš pogledaj malo strane sajtove. U prvoj utrci je trebao pobijediti, ali je po "režiji" Francka Williamsa propustio Hilla. To sam gledao. Ako laže koza ne laže rog. Vidi na Wikipediji. Mijenjao bi istoriju haaa? :D
Wow .. "trebao" ... :D ... inace wikipedia je ekstra izvor podataka :D ... pa eto i kad bi dodao tu pobjedu u tih 7 utrka ... računaj opet :D ... ili bi se onda brojala samo prva utrka :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#125 Re: F1 2008 and counting

Post by Lesli Eldridž »

Jacques Joseph Charles Villeneuve rezultati:
AUS 2 mjesto; BRA ret; ARG 2 mjesto;EUR 1 mjesto;SMR 11; MON ret; ESP 3;CAN 2; FRA 2; GBR 1; GER 3; HUN 1; BEL 2; ITA 7; POR 1; JAP ret; UKUPNO DRUGI SA 78 BODOVA.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jacques_Villeneuve
Post Reply