AS Roma

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#76 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Image

OPAaa Francesko!!
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#77 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Image
Image
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#78 Re: A.S.R. 1927

Post by Van Halen »

Forza Roma, opet je kup naš. Čestitam svim Romanistima u BiH. ForzaA.S.Roma - Forza F.K.Sarajevo.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#79 Re: A.S.R. 1927

Post by Admir_1984 »

Vec tri puta zaredom u direktnom okrsaju za trofej dobijamo Intera :thumbup: Mogli smo i prvenstvo, al nekako se provukoshe. Nikad necu prezaliti onaj crveni Mexesu u milanu
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#80 Re: A.S.R. 1927

Post by Fiore »

Admir_1984 wrote:Ne kontam fakt sta se onaj simpatizer lazia javlja. Pobjegla im roma preko 35 bodova, a on neshto glumi ovde... Sredite svoje redove, postanite bar malo konkurentni pa se javi onda ;-)
Sta mi ti pricas... To samo govori o tebi i slicnim tebi.. Kao kako mogu navijat za nekog koji se bori za opstanak i sl..
Navijam dugo za Lazio.. i taman da igra u C1 mijenjao se ne bih..
.. Zar je vazno koliko bodova zaostajemo?
Vazno je da smo vas namucili i uzeli u derbi-u :thumbup:

Vidimo se sledece sezone 8-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#81 Re: A.S.R. 1927

Post by strong69 »

A sta je Rimljana ovdje... :run:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#82 Re: A.S.R. 1927

Post by Admir_1984 »

Fiore wrote:
Admir_1984 wrote:Ne kontam fakt sta se onaj simpatizer lazia javlja. Pobjegla im roma preko 35 bodova, a on neshto glumi ovde... Sredite svoje redove, postanite bar malo konkurentni pa se javi onda ;-)
Sta mi ti pricas... To samo govori o tebi i slicnim tebi.. Kao kako mogu navijat za nekog koji se bori za opstanak i sl..
Navijam dugo za Lazio.. i taman da igra u C1 mijenjao se ne bih..
.. Zar je vazno koliko bodova zaostajemo?
Vazno je da smo vas namucili i uzeli u derbi-u :thumbup:

Vidimo se sledece sezone 8-)

Vidimo se ;-) Moja prognoza +40 bodova ce biti na kraju sezone :thumbup:
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#83 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Admir_1984 wrote:
Fiore wrote:
Admir_1984 wrote:Ne kontam fakt sta se onaj simpatizer lazia javlja. Pobjegla im roma preko 35 bodova, a on neshto glumi ovde... Sredite svoje redove, postanite bar malo konkurentni pa se javi onda ;-)
Sta mi ti pricas... To samo govori o tebi i slicnim tebi.. Kao kako mogu navijat za nekog koji se bori za opstanak i sl..
Navijam dugo za Lazio.. i taman da igra u C1 mijenjao se ne bih..
.. Zar je vazno koliko bodova zaostajemo?
Vazno je da smo vas namucili i uzeli u derbi-u :thumbup:

Vidimo se sledece sezone 8-)

Vidimo se ;-) Moja prognoza +40 bodova ce biti na kraju sezone :thumbup:
Minimum +40 ako ne i vise :D !Ma oni su pukli na cisto,ne da mi se ni komentarisati.Kada malo razmislim malo mi ih je i zao.
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#84 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Mislim da bi najbolje bilo da ako Saros preuzme Romu da ostavi familiju Sensi da i dalje vodi jer on i sam zna da se bas u to i ne razumije (pogledajte Abramovicha).On bi naravno bio vlasnik a familija Corle...pardon Sensi (hehe) bi vodila klub jer niko bolje od njih i ne zna i ne poznaje bolje poslove u klubu.Sto se Spaletija tice,ja kao veliki kriticar njegove taktike moram ipak da priznam da je digao Romu ne jedan veci nivo.Ja se dobro sjecam u kakvom je stanju Roma bila kada je on dosao za trenera.A pogledajte nas danas,ili bolje zadnje 2 sezone.Roma je jedan od najkonstantnijih klubova u Evropi sa vrlo skromnim budzetom...nadamo se samo trenutno vrlo skromnim!
Dakle sto se trenera tice tu nema nikakve diskusije.Spaleti i dalje radi svoj posao sto je i zasluzio bez obzira ko postao novi vlasnik kluba.
E jedino sto mi se malo manje svidja kod Sorosa je informacija koju sam cuo (ne znam jeli tacna) da ako on preuzme Romu da ce novi sponzor biti NIKE!!Nemam nista protiv nikea ali ipak Kappa i Roma su uvijek nekako imali dobru saradnju i kada god nam je Kappa sponzor sezona je uspijesna.Kappa je jos `80-tih godina bila sponzor onoj sampionskoj ekipi Rome iz 1983 godine sa Contijem,Ancelottijem i ostalima kada izgubismo ono finale kupa sampiona u Rimu `84 poslije penala protiv Liverpola.KAPPA No.1
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#85 Re: A.S.R. 1927

Post by Admir_1984 »

Mene kod Rome najvishe impresionira to jedinstvo navijaca i igraca. Igraci se jednostavno sjedine da navijacima i igraju bash bash 100% za boje kluba. Iako ne troshe novac ni priblizno kao milan, inter...., uvijek su tu u vrhu i pri vrhu. Po mnogim ocjenama igraju ubjedljivo najljepshi fudbal u Italiji.

Ev recimo jedan Inter ima u napadu 5 napadaca koji uvijek mogu igrati (ibra, cruz, baloteli, suazo i crespo), a Roma samo Mirka i Tottija. Da ne spominjem fond igraca na ostalim pozicijama.

Al jednostavno borbenoscu i vjerom u uspjeh sve se to nadoknadi.

Koliko je u posljednjih 10 godina dobrih igraca napustilo Romu kada su bili u top formi? Samo onaj magarac emerson (jebo li mu juve sve) i sad chivu. Ja sam uvjeren da ce jos dugo u klubu ostati i Mexes, Cicinho, Mirko, Aquliani, De rossi....

Za narednu sezonu najbolje bi bilo dovesti jednog dobrog beka (spominje se Mathiu iz Touluza), zadnjeg veznog za klupe, zamjenu ako ode Mancini i jednog talentovanog mladog napadaca. Spominje se neki mali iz Juzne Amerike, 18 godina i porede ga sa Batistutom... :?
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#86 Re: A.S.R. 1927

Post by Patron of Formello »

Previse ste se uzdigli. :oops: Koliko pratim u Lazio trebaju doci Carrizo(otkupljen),Giovinco jedan od najvecih talenata Italijanskog fudbala,Aimar, Marchisio(takodje veliki talenat),Marchionni umjesto Stendarda i sa jos 2 odbrambena igraca bicemo jedan od jacih klubova u Seria A. 8-)
Od bitnijih odlazaka mozda samo Behrami i par penzionera. :D
Dakle mozete samo sanjati o nekoj razlici u broju bodova. :oops:
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#87 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Patron of Formello wrote:Previse ste se uzdigli. :oops: Koliko pratim u Lazio trebaju doci Carrizo(otkupljen),Giovinco jedan od najvecih talenata Italijanskog fudbala,Aimar, Marchisio(takodje veliki talenat),Marchionni umjesto Stendarda i sa jos 2 odbrambena igraca bicemo jedan od jacih klubova u Seria A. 8-)
Od bitnijih odlazaka mozda samo Behrami i par penzionera. :D
Dakle mozete samo sanjati o nekoj razlici u broju bodova. :oops:
e moj Livorno,kakve ti to igrace nabrajas :roll: Aimar???Kad je taj odigro zadnji put dobru utakmicu?On je bio dobar u Valenciji ali njegovo je proslo,i u reprezentaciji je zavrsio.Stisnite redove jer vam predstoji teska borba za opstanak!!
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#88 Re: A.S.R. 1927

Post by Patron of Formello »

scheph wrote:
Patron of Formello wrote:Previse ste se uzdigli. :oops: Koliko pratim u Lazio trebaju doci Carrizo(otkupljen),Giovinco jedan od najvecih talenata Italijanskog fudbala,Aimar, Marchisio(takodje veliki talenat),Marchionni umjesto Stendarda i sa jos 2 odbrambena igraca bicemo jedan od jacih klubova u Seria A. 8-)
Od bitnijih odlazaka mozda samo Behrami i par penzionera. :D
Dakle mozete samo sanjati o nekoj razlici u broju bodova. :oops:
e moj Livorno,kakve ti to igrace nabrajas :roll: Aimar???Kad je taj odigro zadnji put dobru utakmicu?On je bio dobar u Valenciji ali njegovo je proslo,i u reprezentaciji je zavrsio.Stisnite redove jer vam predstoji teska borba za opstanak!!
Ne znam zasto me nazivas Livorno? :? Ja imam svoj nick pa me zovi po njemu @schep.Druga stvar ovo su dosta talentovani igraci pogledaj ih na youtube.A Aimar ce se vratiti u formu nemoj se sekirati. :wink: Bolje je da se brines da li ce stari Totti sanirati povredu. :D :D :D
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#89 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

ITALIA:

1 Gianluigi Buffon
2 Christian Panucci
3 Fabio Grosso
4 Giorgio Chiellini
5 Fabio Cannavaro
6 Andrea Barzagli
7 Alessandro Del Piero
8 Gennaro Gattuso
9 Luca Toni
10 Daniele De Rossi
11 Antonio Di Natale
12 Marco Borriello
13 Massimo Ambrosini
14 Marco Amelia
15 Fabio Quagliarella
16 Mauro Camoranesi
17 Morgan De Sanctis
18 Antonio Cassano
19 Gianluca Zambrotta
20 Simone Perrotta
21 Andrea Pirlo
22 Alberto Aquilani
23 Marco Materazzi

FORZA RAGAZZI!!
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#90 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Patron of Formello wrote:
scheph wrote:
Patron of Formello wrote:Previse ste se uzdigli. :oops: Koliko pratim u Lazio trebaju doci Carrizo(otkupljen),Giovinco jedan od najvecih talenata Italijanskog fudbala,Aimar, Marchisio(takodje veliki talenat),Marchionni umjesto Stendarda i sa jos 2 odbrambena igraca bicemo jedan od jacih klubova u Seria A. 8-)
Od bitnijih odlazaka mozda samo Behrami i par penzionera. :D
Dakle mozete samo sanjati o nekoj razlici u broju bodova. :oops:
e moj Livorno,kakve ti to igrace nabrajas :roll: Aimar???Kad je taj odigro zadnji put dobru utakmicu?On je bio dobar u Valenciji ali njegovo je proslo,i u reprezentaciji je zavrsio.Stisnite redove jer vam predstoji teska borba za opstanak!!
Ne znam zasto me nazivas Livorno? :? Ja imam svoj nick pa me zovi po njemu @schep.Druga stvar ovo su dosta talentovani igraci pogledaj ih na youtube.A Aimar ce se vratiti u formu nemoj se sekirati. :wink: Bolje je da se brines da li ce stari Totti sanirati povredu. :D :D :D
Ti kao navijac Lazio-Merda treba da se stidis tvog avatara koji je skroz u suprotnosti prema nazi-navijacima Lazia.Taj avatar vise odgovara vasim "prijateljima" iz Livorna koji je njima svetinja.Sto se Tottija tice Roma je dokazala da moze i mora i bez jednog Tottija koji je dobar dio ove sezone bio povrjedjen.Netrebas se sjekirati,oporavak ide i brze nego sto se ocekivalo i mozda je moguce da ce uspjeti prikljuciti se ekipi na pocetku priprema.
User avatar
scheph
Posts: 511
Joined: 23/02/2008 20:45

#91 Re: A.S.R. 1927

Post by scheph »

Portieri
1 Gianluigi Buffon, Juventus 81/0
14 Marco Amelia, Livorno 6/0
17 Morgan De Sanctis, Sevilla 2/0

Difensiori
2 Christian Panucci, Roma 52/3
3 Fabio Grosso, Lyon 30/3
4 Giorgio Chiellini, Juventus 9/1
5 Fabio Cannavaro, Real Madrid 115/2
6 Andrea Barzagli, Palermo* 21/0
19 Gianluca Zambrotta, Barcelona 70/2
23 Marco Materazzi, Inter, 40/2

Centrocampisti
8 Gennaro Ivan Gattuso, Milan 57/1
10 Daniele De Rossi, Roma 33/4
13 Massimo Ambrosini, Milan 30/0
16 Mauro German Camoranesi, Juventus 34/3
20 Simone Perrotta, Roma 41/2
21 Andrea Pirlo, Milan 45/6
22 Alberto Aquilani, Roma 4/0

Atticanti
7 Alessandro Del Piero, Juventus 85/27
9 Luca Toni, Bayern München 33/15
11 Antonio Di Natale, Udinese 17/5
12 Marco Boriello, Genova 2/0
15 Fabio Quagliarella, Udinese 8/3
18 Antonio Cassano, Sampdoria 10/3

Ovo je konacni Donadonijev spisak "Azzura".Moze se primjetiti da prvak Italije ima samo jednog reprezentativca :dance: dok najvise ima Roma i Juve sa po 4 igraca.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#93 Re: A.S.R. 1927

Post by Admir_1984 »

Izgleda da nam ode Mancini u Inter. Bolja solucija je da ode negdje van Italije, al ajd nema veze, ionako su ovi navikli kupovati igrace iz Rome.

Kao zamjena se spominje Di natale
User avatar
Evil_Inside
Posts: 73
Joined: 22/04/2008 15:52
Location: Tamo đe su svi evil
Contact:

#94 Re: A.S.R. 1927

Post by Evil_Inside »

ImageJohn Arne Riise, fudbalski reprezentativac Norveške, koji je u proteklih sedam godina sa dosta uspjeha branio boje engleskog Liverpoola potpisao je četverogodišnji ugovor sa Romom, saopštili su iz rimskog kluba.

Riise je na Anfield Road stigao iz Monaca 2001. godine i u crvenom dresu je odigrao preko 300 utakmica, a treneri londonskog kluba koristili su ga na poziciji lijevog beka i i veznom redu. Ipak, da ne ponese lijepe uspone sa Anfielda pobrinuo se sam, obzirom da je u prošloj sezoni postigao autogol protiv Chelseaja u polufinalu Lige prvaka, što se ispostavilo i presudnim trenutkom za ispadanje Liverpoola iz elitnog evropskog takmičenja.

Kako su saopštili italijanski mediji Riise je Romu potpisao za pet miliona eura, što znači da će Norvežanin godišnje inkasirati po 1.25 miliona eura.

Riise je za reprezentaciju Norveške odigrao 71 utakmicu i postigao osam golova. Debitovao je 2000. godine, a prvi pogodak postigao je 23. februara iste godine u pobjedi protiv Turske u Istanbulu (2:0). Riise je postigao i jedan pogodak našem nacionalnom timu i to 16. oktobra 2002. godine u kvalifikacionom meču za odlazak na Evropsko prvenstvo 2004. godine, kada su nas Norvežani savladali rezultatom 2:0.
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#95 Re: A.S.R. 1927

Post by Patron of Formello »

Puno je to novca za jednog igraca koji je van svake forme.Sa Mexesom i Riiseom vasa odbrana ce biti jako suplja naredne sezone.
User avatar
kofi anan
Posts: 254
Joined: 31/01/2008 09:46
Location: Jedna Sanja, jedno prolece

#96 Re: A.S.R. 1927

Post by kofi anan »

Patron of Formello wrote:Puno je to novca za jednog igraca koji je van svake forme.Sa Mexesom i Riiseom vasa odbrana ce biti jako suplja naredne sezone.
Slazem se, mogli su makar nesto mladje nabavit
User avatar
Evil_Inside
Posts: 73
Joined: 22/04/2008 15:52
Location: Tamo đe su svi evil
Contact:

#97 Re: A.S.R. 1927

Post by Evil_Inside »

Patron of Formello wrote:Puno je to novca za jednog igraca koji je van svake forme.Sa Mexesom i Riiseom vasa odbrana ce biti jako suplja naredne sezone.
kako misliš"naša odbrana"?
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#98 Re: A.S.R. 1927

Post by Patron of Formello »

Evil_Inside wrote:
Patron of Formello wrote:Puno je to novca za jednog igraca koji je van svake forme.Sa Mexesom i Riiseom vasa odbrana ce biti jako suplja naredne sezone.
kako misliš"naša odbrana"?
Ne navijam za merdu. 8-)
User avatar
Evil_Inside
Posts: 73
Joined: 22/04/2008 15:52
Location: Tamo đe su svi evil
Contact:

#99 Re: A.S.R. 1927

Post by Evil_Inside »

ja ne navijam za A.C Romu,samo sam stavio post da ih informišem o nečemu :bih:
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#100 Re: A.S.R. 1927

Post by Patron of Formello »

Evil_Inside wrote:ja ne navijam za A.C Romu,samo sam stavio post da ih informišem o nečemu :bih:
Dobro onda cu i ja biti fin :D pa cu ih informisati da im dolazi nova mega zvijezda Loria(31) iz Siene. :D :D :D
Post Reply