BH fudbalski/nogometni talenti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#51

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#52 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by abondanzieri »

Evo jos jednog od mnogobrojnih Bosanaca i Hercegovaca koji drugim drzavama donose pobjede i plasmane na velika takmicenja :roll:


Švicarsko-bosanski vratar izbacio U17 reprezentaciju s Eura golom u posljednjoj sekundi

Švicarski vratar bosanskih korijena Rene Borković izbacio je Hrvatsku U17 reprezentaciju s Europskog prvenstva zabivši odlučujući gol u sudačkoj nadoknadi.

Tekla je već peta minuta sudačke nadoknade, iako je četvrti sudac odlučio da će se igrati tri dodatne minute, kad je rumunjski sudac Ovidiu Alin Hategan dopustio Švicarcima da izvedu još jedan udarac iz kuta.

Pri rezultatu 0:0 u hrvatski je kazneni prostor došao i vratar Borković koji je postao švicarski heroj nakon što je zabio jedini gol utakmice. Vremena za novi hrvatski napad i eventualno izjednačenje više nije bilo.

Hrvatski su mladi reprezentativci u nevjerici popadali na teren prije nego što su pognutih glava napustili teren izbjegavajući pitanja okupljenih novinara.

Utakmicu mlade reprezentacije u Hrvacama pratilo je oko 500 gledatelja, a u svečanoj su se loži našla i velika nogometna imena poput Igora Štimca, Ivana Pudara i potpredsjednika Hajdukove skupštine Mirka Klarića.

Preuzeto s index.hr
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by cyprus »

abondanzieri wrote:Evo jos jednog od mnogobrojnih Bosanaca i Hercegovaca koji drugim drzavama donose pobjede i plasmane na velika takmicenja :roll:
Meni se više čini da je dotični Švicarac :D .
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#54 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by klixober »

Zna li neko zasto Semir Stilic ne igra za u-21 protiv Wales-a? Bar nije u prvom sastavu..Trenutno je najbolji i najskuplji igrac bh lige,nekako mi nevjerovatno da nije u prvom sastavu,a da nije povrijeden.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#55 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by cyprus »

komeba wrote:Zna li neko zasto Semir Stilic ne igra za u-21 protiv Wales-a? Bar nije u prvom sastavu..Trenutno je najbolji i najskuplji igrac bh lige,nekako mi nevjerovatno da nije u prvom sastavu,a da nije povrijeden.
Ja sam prije koji dan (prekučer, mislim) čuo da neće moći igrati u ovoj utakmici, eh sad zbog ozlijede ili nečeg drugog nisam dobro razumio.
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#56 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by abondanzieri »

cyprus wrote:
abondanzieri wrote:Evo jos jednog od mnogobrojnih Bosanaca i Hercegovaca koji drugim drzavama donose pobjede i plasmane na velika takmicenja :roll:
Meni se više čini da je dotični Švicarac :D .
Onda se i meni cini da su Bajramovic,Misimovic i braca Kovac Nijemci :wink:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#57 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by cyprus »

abondanzieri wrote:
cyprus wrote:
abondanzieri wrote:Evo jos jednog od mnogobrojnih Bosanaca i Hercegovaca koji drugim drzavama donose pobjede i plasmane na velika takmicenja :roll:
Meni se više čini da je dotični Švicarac :D .
Onda se i meni cini da su Bajramovic,Misimovic i braca Kovac Nijemci :wink:
Meni se čini da sam prvu dvojicu vidio u dresu BiH, a drugu dvojicu u dresu Hrvatske, tako da mislim da su ipak više Bosanci i Hrvati nego Njemci :D .
User avatar
Raul_tz
Posts: 61
Joined: 08/03/2008 21:17

#58 Re:

Post by Raul_tz »

cyprus wrote:
basicman wrote:siguran sam da kad bi narod izabrao igrace a trener ih samo pripremao za utakmice, da bi bolje rezultate ostvarili...ovo ozbiljno mislim... kad fenovi biraju u kosarci all star team putem glasanja, vazda najbolji igraju....tako da bi i mi znali probrati
E, a koga bi onda okrivljivali kad izgubimo? :D
Svaka cast... :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
Raul_tz
Posts: 61
Joined: 08/03/2008 21:17

#59 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by Raul_tz »

Ma bojim se ja da cemo mi izgubiti sve mlade igrace,a o napadacima u mladoj da ne govorim,tesko se moze ko naigrati pored kapitena Jelica...Taj je opasan... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-)
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#60 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by abondanzieri »

cyprus wrote: Meni se čini da sam prvu dvojicu vidio u dresu BiH, a drugu dvojicu u dresu Hrvatske, tako da mislim da su ipak više Bosanci i Hrvati nego Njemci :D .
Jesu sada naravno,slazem se s tobom Kipranine :D .Sto se tice ovog malog izgleda da je u dusi "nas",ali da ga najvise od svega zanimaju "njihove" pare :roll: .Evo sta sam procitao na jednom od hrvatskih foruma:


"Znaci,Rene Borkovic je zabio gol za svicarsku i tako izbacio hrvatsku...
kao prvo bi htio rec da je on sin od jedne bosanske hrvatice i od jednog srpskog bosanca...ja ih znam osobno,iso sam sa njegovom sestrom u skolu a i dobar sam si sa reneom. a to je to sto mene boli...on je za mene, od kad ga znam (znaci vec dobrih 10 godina) uvjek bio moj mali bosanac
sta mene cudi je ta svicrska repka. neznam dali ste pogledali sastav od U 17 repke, ali nema vise od 4 svicaraca...ima bosanca (Rene), hrvata (Hrvoje,i njega znam osobno), a i ima turaka, nekakvih arapa,ma ima sve...to je to sto mene smeta. ak bi ja bio u fifi bi uveo jedno pravilo sta se tice tih ''stranaca''. pa nemoze bit da igraju u jednoj repki toliko ljudi ciji su roditelji iz svih strana svijeta. i tako im nije samo U 17 repka, sve su takve, cak i seniori...hrvatska danas nije izgubila od svicarske, nego od jedne ekipe ciji su igraci iz svih strana svijeta. mislim, imao bi manje vise razuma za to. ali na primjer rene borkovic je za mene vec uvjek bio, recimo, ''balkanac''. on slusa nasu muziku,govori jezik,a i sam kaze da je u biti u svicarskoj repki radi novca,ali da ne namjerava igrat jednog dana za srbiju ili bosnu, bas zato jer mu je standard u svicarskoj tako visok. a nije on jedini, isto tako govori drugi golman Hrvoje. a i puno njih ostalih. za mene je to tuzno da se igra za jednu drzavu samo radi interesa,a ne zato jer se voli ta zemlja. ja bi uveo neko pravilo da na primjer nesmiju vise od 3 ''stranaca'' igrat za repku ili tak nekaj,ali ipak, ne vjerujem da ce se do ikad desit.
sta se tice renea, on je na najboljem putu da postane jedan veliki veliki golman. ne govorim ja to zato jer je danas zabio gol, nego zato jer ga cesto gledam kako igra za mladu ekipu od FC Züricha.decko rastura, ogroman je ( sa 16 godina vec 1.92m !!). mislim da cemo ga uskoro vidit i na ekranima, ali na zalost vjerojatno za svicarsku repku, tak mi je bareom on reko...steta..."
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#61 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by Topla voda »

ma neka nama hasagica...to je buducnost...jos dok zaigra u banovickoj buducnosti...puna kapa
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#62 Re: Fudbalski BH TALENTI

Post by campa_xxx »

Emra Tahirovic

http://www.fotbollskanalen.se/fotbollsk ... 10479.html

Negdje sam procitao da bi volio da igra za BiH i da do Jula se mora odluciti , kaze ako ga pozove Kodro rado ce igrati za BiH
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#63 Re: BH fudbalski talenti

Post by riko-ga »

Ovo su buduci talenti.Momci su prvi u Sarajevu u svom 97 godistu.Za 10-ak godina bi bar 3-4 trebala biti u mladoj reprezentaciji.


[img][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/6452/dsc02368ox3.th.jpg[/img][/img]
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#64 Re: BH fudbalski talenti

Post by abondanzieri »

Da li neko zna nesto vise o Milanu Djuricu,sedamnaestogodisnjem Bosancu koji igra za prvi tim Cesene u italijanskoj Seriji B?
Sad upratih na Live Score-u da je zabio go za svoj klub i mislim da bi mogao biti zanimljiv za nasu mladu reprezentaciju :dance:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#65 Re: BH fudbalski talenti

Post by klixober »

Uskoro gubimo jos jednog velikog talenta.Asmir Begovic,jedan od najtalentovanijih mladih golmana na svijetu,trenutno drugi golman Portsmouth-a.Uskoro puni 21 godinu i ako ne zaigra za nas,nece vise imati pravo,jer je branio za mladu reprezentaciju Kanade.Izrazio je zelju da brani za BiH,ali ne ocekujem od ljudi iz saveza da se sjete i zatraze dozvolu od FIFA-e da zaigra za nas.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#66 Re: BH fudbalski talenti

Post by klixober »

Stoper Neven Subotic potpisao za Borussiu.Ima tek 19 godina,nije igrao ni za jednu reprezentaciju.Mislim da je vec rekao da bi se odazvao za BiH ako bi bio pozvan.Ima jos americko drzavljanstvo.

---------------------------------------------

Samo da se ispravim.Igrao je za americku mladu reprezentaciju,ali nije za A reprezentaciju.
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#67 Re: BH fudbalski talenti

Post by bruce lee »

said huseinovic prelazi iz slobode u werder bremen! werderov menadzer allofs i njemacki mediji ga hvale i predvidjaju kao nasljednika borowskog, koji prelazi u bayern. svaka cast i nek mu je sa srecom!
User avatar
vee-jay
Posts: 8757
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#68 Re: BH fudbalski talenti

Post by vee-jay »

Ko zna Njemacki

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... el/380340/

Idemo Saideeeeeeeeeeee :-D :-D :-D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#69 Re: BH fudbalski talenti

Post by klixober »

Huseinovic Werder,Pjanic Lyon,Stilic u Poljskoj.Uz vec dokazane igrace imali bi ekstra reprezentaciju da imamo normalne ljude u savezu.
User avatar
vee-jay
Posts: 8757
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#70 Re: BH fudbalski talenti

Post by vee-jay »

komeba wrote:Huseinovic Werder,Pjanic Lyon,Stilic u Poljskoj.Uz vec dokazane igrace imali bi ekstra reprezentaciju da imamo normalne ljude u savezu.
Da, DEFINITIVNO!!!
Ovako protiv Spanije za dva mjeseca...

:( :( :(
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#71 Re: BH fudbalski talenti

Post by callmethebreeeze »

komeba wrote:Huseinovic Werder,Pjanic Lyon,Stilic u Poljskoj.Uz vec dokazane igrace imali bi ekstra reprezentaciju da imamo normalne ljude u savezu.
a, zamislite tek koliko bi huseinovica, pjanica i slicnih bilo da nam taj isti savez istinski ulaze u razvoj fudbala... ne samo seniorskog vec da se radi na razvijanju omladinskog fudbala :(
idioti, da bog da se savez srusio sam od sebe.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#72 Re: BH fudbalski talenti

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Asmir Begovic Adidas: Impossible is nothing reklama

http://www.youtube.com/watch?v=fgWVERR2J-8
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#73 Re: BH fudbalski talenti

Post by callmethebreeeze »

jos jedan od talenata kojeg smo izgubili je:

nikola saric, rodjen 1991 u sarajevu. decko od rata zivi u danskoj a odnedavno je postao clan liverpoola. iako mu je otac u interjvjuu slobodnoj bosni rekao da se osjecaju kao bosanci decko ce, izgleda, igrati za dansku.

"“Nikolu mnogi svojataju, pi{u da je Srbijanac ili Hrvat. Mi smo Bosanci i uvijek }emo se takoosje}ati. [to se reprezentacije ti~e, te{ko da se i{ta tu mo`euraditi. U Sarajevu se izgleda ne zna ni ko pije ni ko pla}a, u Srbiji su ~elni ljudi Saveza pohap{eni i le`e u zatvoru. Nema ~ovjek s kim ni popri~ati. Previ{e je politike, previ{e je stvari koje nemaju nikakve veze sa sportom i onda je nekako najbolje za Nikolu da nastavi igrati za Dansku.”

prema pisanju slobodne bosne niko iz naseg saveza nije pricao sa malim ili roditeljima mu.
:(
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#74 Re: BH fudbalski talenti

Post by klixober »

callmethebreeeze wrote:jos jedan od talenata kojeg smo izgubili je:

nikola saric, rodjen 1991 u sarajevu. decko od rata zivi u danskoj a odnedavno je postao clan liverpoola. iako mu je otac u interjvjuu slobodnoj bosni rekao da se osjecaju kao bosanci decko ce, izgleda, igrati za dansku.

"“Nikolu mnogi svojataju, pi{u da je Srbijanac ili Hrvat. Mi smo Bosanci i uvijek }emo se takoosje}ati. [to se reprezentacije ti~e, te{ko da se i{ta tu mo`euraditi. U Sarajevu se izgleda ne zna ni ko pije ni ko pla}a, u Srbiji su ~elni ljudi Saveza pohap{eni i le`e u zatvoru. Nema ~ovjek s kim ni popri~ati. Previ{e je politike, previ{e je stvari koje nemaju nikakve veze sa sportom i onda je nekako najbolje za Nikolu da nastavi igrati za Dansku.”

prema pisanju slobodne bosne niko iz naseg saveza nije pricao sa malim ili roditeljima mu.
:(
Ja kad sam postavio ovdje temu o Nikoli "gubimo jos jednog talenta" napadose me da on nije uopste nas i da ga ne gubimo.Nije ni cudno koliko igraca gubimo kad ni mi navijaci ne smatramo Nikolu nasim,kako ce tek ovi u savezu da ga kontaktiraju...oni u savezu koji uopste ne navijaju za BiH.
A ja sam odmah rekao...decko je rodeni Sarajlija i Bosanac.To je i Nikolin tata sada potvrdio.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#75 Re: BH fudbalski talenti

Post by stari_sarajevski_gospodin »

komeba wrote:
callmethebreeeze wrote:jos jedan od talenata kojeg smo izgubili je:

nikola saric, rodjen 1991 u sarajevu. decko od rata zivi u danskoj a odnedavno je postao clan liverpoola. iako mu je otac u interjvjuu slobodnoj bosni rekao da se osjecaju kao bosanci decko ce, izgleda, igrati za dansku.

"“Nikolu mnogi svojataju, pi{u da je Srbijanac ili Hrvat. Mi smo Bosanci i uvijek }emo se takoosje}ati. [to se reprezentacije ti~e, te{ko da se i{ta tu mo`euraditi. U Sarajevu se izgleda ne zna ni ko pije ni ko pla}a, u Srbiji su ~elni ljudi Saveza pohap{eni i le`e u zatvoru. Nema ~ovjek s kim ni popri~ati. Previ{e je politike, previ{e je stvari koje nemaju nikakve veze sa sportom i onda je nekako najbolje za Nikolu da nastavi igrati za Dansku.”

prema pisanju slobodne bosne niko iz naseg saveza nije pricao sa malim ili roditeljima mu.
:(
Ja kad sam postavio ovdje temu o Nikoli "gubimo jos jednog talenta" napadose me da on nije uopste nas i da ga ne gubimo.Nije ni cudno koliko igraca gubimo kad ni mi navijaci ne smatramo Nikolu nasim,kako ce tek ovi u savezu da ga kontaktiraju...oni u savezu koji uopste ne navijaju za BiH.
A ja sam odmah rekao...decko je rodeni Sarajlija i Bosanac.To je i Nikolin tata sada potvrdio.
On je izabro za koga ce igrat i mi tu nemozemo nista. Sigurno su bolji uzjeti sa njega sto igra za Dansku nego sto bi igro za Bosnu. Svaka cast momku i neka mu je sa srecom. :bih:
Post Reply