Dozvola za oruzje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dinoxxx
Posts: 35
Joined: 18/12/2006 20:12

#26

Post by dinoxxx »

basta sljezove boje wrote:
froop wrote:
basta sljezove boje wrote: bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
ti izgleda nista nisi razumio. Ja zivjeti u RS i ja bi izvaditi dozvolu za puckalo u Federacija. Izvaditi puckalo dozvolu u Rs nix gut. Razumes? Susjed nesmije znati da ja imati.
jarane, ja ti se izvinjavam, pa ti pobrisi i zaboravi moj post. Ja znam kako je isla procedura kod mene i da su komsije ispitivali o meni je li pijem, drogiram se, pravim li probleme i tako to. A za RS nemam pojma, cak nerado i putujem tim dijelom BiH

U pravu je komsije ce ti sve saznati
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#27

Post by Šapat »

Evo detaljne informacije, validne, zakonske.

Za vadjenje dozvole, tacnije odobrenja za nabavku, morate otici u svoju PU, pokupiti formular, a onda obaviti ljekarski pregled, izvaditi potvrdu o nekaznjavanju, CIPS potvrda o mjestu prebivalista, uplatite nekih 80 KM takse i sve to fino predate nazad u PU.

Ceka se 15-30 dana, u zavisnosti od raposlozivosti i raspolozenja nacelnika doticen PU, i nakon tog dobijate odobrenje za nabavku. Ide u dva primjerka, a jedan ostaje u radnji gdje ste kupili oruzje, a drugi vam radnja ovjerava i njega morate vratiti u PU u roku od 8 dana. Dobijeno odobrenje za nabavku vam vazi 6 mjeseci, a ako u tom roku ne nabavite oruzje morate ponoviti cijelu proceduru.

Nakon toga, dobijate dozvolu za POSJEDOVANJE i NOSENjE.
Vazi na teritoriji cijele BiH, a ja ga konkretno uvijek nosim i vani. Ima procedura na granici gdje ste duzni to prijaviti, a onda se oruzje zavodi na granici sto traje nekih pola sata, pa mi onda mrsko to stalno prijavljivati.

Eto.
Muderiz
Posts: 47
Joined: 10/01/2004 00:00

#28 Re: Dozvola za oruzje

Post by Muderiz »

Evo detaljne informacije, validne, zakonske.

Za vadjenje dozvole, tacnije odobrenja za nabavku, morate otici u svoju PU, pokupiti formular, a onda obaviti ljekarski pregled, izvaditi potvrdu o nekaznjavanju, CIPS potvrda o mjestu prebivalista, uplatite nekih 80 KM takse i sve to fino predate nazad u PU.

Ceka se 15-30 dana, u zavisnosti od raposlozivosti i raspolozenja nacelnika doticen PU, i nakon tog dobijate odobrenje za nabavku. Ide u dva primjerka, a jedan ostaje u radnji gdje ste kupili oruzje, a drugi vam radnja ovjerava i njega morate vratiti u PU u roku od 8 dana. Dobijeno odobrenje za nabavku vam vazi 6 mjeseci, a ako u tom roku ne nabavite oruzje morate ponoviti cijelu proceduru.

Nakon toga, dobijate dozvolu za POSJEDOVANJE i NOSENjE.
Vazi na teritoriji cijele BiH, a ja ga konkretno uvijek nosim i vani. Ima procedura na granici gdje ste duzni to prijaviti, a onda se oruzje zavodi na granici sto traje nekih pola sata, pa mi onda mrsko to stalno prijavljivati.

Eto.
Samo si jednu stvarcicu izostavio/la, nedavno je izasao novi zakon, naime nakon odobrenja kod MUP-a, mora se proci neka obuka u rukovanju oruzja, kod neke komisije i u nekoj ustanovi, koja jos nije osnovana u Sarajevu!
Brat mi je vadio dozvolu, i u po procesa, doslo je do promjene zakona, i odobrili mu dozvolu, ali mora proci tu obuku, i sada mora cekati da se ta komisija oformi...
Zanima me zna li iko kad bi to moglo biti?
Hvala...
User avatar
BigBalabuto
Posts: 97
Joined: 11/12/2005 10:39

#29 Re: Dozvola za oruzje

Post by BigBalabuto »

Mene interesuje da li je neophodno odsluziti vojsku uz sve gore navedeno?
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#30 Re: Dozvola za oruzje

Post by zgembo_sa »

Muderiz wrote:
Evo detaljne informacije, validne, zakonske.

Za vadjenje dozvole, tacnije odobrenja za nabavku, morate otici u svoju PU, pokupiti formular, a onda obaviti ljekarski pregled, izvaditi potvrdu o nekaznjavanju, CIPS potvrda o mjestu prebivalista, uplatite nekih 80 KM takse i sve to fino predate nazad u PU.

Ceka se 15-30 dana, u zavisnosti od raposlozivosti i raspolozenja nacelnika doticen PU, i nakon tog dobijate odobrenje za nabavku. Ide u dva primjerka, a jedan ostaje u radnji gdje ste kupili oruzje, a drugi vam radnja ovjerava i njega morate vratiti u PU u roku od 8 dana. Dobijeno odobrenje za nabavku vam vazi 6 mjeseci, a ako u tom roku ne nabavite oruzje morate ponoviti cijelu proceduru.

Nakon toga, dobijate dozvolu za POSJEDOVANJE i NOSENjE.
Vazi na teritoriji cijele BiH, a ja ga konkretno uvijek nosim i vani. Ima procedura na granici gdje ste duzni to prijaviti, a onda se oruzje zavodi na granici sto traje nekih pola sata, pa mi onda mrsko to stalno prijavljivati.

Eto.
Samo si jednu stvarcicu izostavio/la, nedavno je izasao novi zakon, naime nakon odobrenja kod MUP-a, mora se proci neka obuka u rukovanju oruzja, kod neke komisije i u nekoj ustanovi, koja jos nije osnovana u Sarajevu!
Brat mi je vadio dozvolu, i u po procesa, doslo je do promjene zakona, i odobrili mu dozvolu, ali mora proci tu obuku, i sada mora cekati da se ta komisija oformi...
Zanima me zna li iko kad bi to moglo biti?
Hvala...
Ja mislim da obuku moze proci u Streljackom klubu Sarajevo.
Muderiz
Posts: 47
Joined: 10/01/2004 00:00

#31 Re: Dozvola za oruzje

Post by Muderiz »

BigBalabuto wrote:Mene interesuje da li je neophodno odsluziti vojsku uz sve gore navedeno?
Nema vise vojnog roka!
Gdje ti zivis :-)
Da napomenem ako neko zeli vaditi dozvolu da je nju jako tesko dobiti (treba guranja)
Ako se uzdate u cist dosje, to puno ne znaci, jer gledaju se samo predhodne dvije godine!
Ja mislim da obuku moze proci u Streljackom klubu Sarajevo.
Cisto sumnjam, jer u zakonu pise da mora biti imenovana ta komisija...
To je nest potpuno novo, zakon usvojen prije mozda 20dana...
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#32 Re: Dozvola za oruzje

Post by Leonid Breznjev »

Muderiz wrote: Da napomenem ako neko zeli vaditi dozvolu da je nju jako tesko dobiti (treba guranja)
Ako se uzdate u cist dosje, to puno ne znaci, jer gledaju se samo predhodne dvije godine!
ne sjecam se da mi je bilo potrebno "guranje"... ili se samo "omaklo" pa jednom proslo sve po zakonu.. meni svakako nije jasno koji mozgovi nekom preko stele dodijele dozvolu za oruzije.. :-)
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#33 Re:

Post by Mobile_Disco »

Comrad wrote:A moze li se kakva dozvola za bayonet izvadit. :D
Ne treba ti :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#34 Re:

Post by d2 »

basta sljezove boje wrote:
froop wrote: sve je to ok. Al ako kao ja zivis u boljem entitetu i ako si okruzen sa "komsijama" koje misle naravno sve najbolje i kad se malo napiju pa psuju pa pucaju ili misle ovdje mi ne moze niko nista, mogu ja onog iz Njemacke opljackati ili gore i ako ti je Drina blizu onda je sve to relativno.
I ako ga slucajno ubijem, haja ja sam kriv al on mrtav.
bez komsija ne mozes dobiti dozvolu za posjedovanje oruzja. Kada sam trazila dozvolu za nosenje oruzja rekli su mi da to mogu imati samo sluzbene osobe, a privatno lice moze dobiti jedino dozvolu za posjedovanje oruzja. Trebalo je priloziti lijecnicko uvjerenje, a onda su dvojica policajaca banuli jedne subote kasno poslijepodne kod nas kuci, pa su razgovarali sa mnom i sa mojim ukucanima, a komsije su mi poslije rekle da su dolazili i kod njih i raspitivali se o tome ko sam, sto sam. Nakon toga sam dobila navedenu dozvolu za posjedovanje, pa pistolj drzim jedino doma, a za licnu zastitu nosim elektrosoker i sprej za koje dozvole nisu potrebne.
mislim da sprej nije dozvoljen, cini mi se da sam vidio na nekoj emisiji o policiji da ih oduzimaju kod pretresa pa na osnovu toga zakljucujem
Šole
Posts: 309
Joined: 07/08/2005 20:33
Location: Sarajevo

#35 Re: Dozvola za oruzje

Post by Šole »

Sprej za oči je legalizovan u KS. Jednog lijepog dana neko pokuca na vrata i kaže "momčino imamo te na spisku daj utoku" što će mi to?
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#36 Re: Dozvola za oruzje

Post by trinaesti »

sprej je legaliziran. neposredno prije legalizacije spreja zenu mog jarana na aerodromu su zadrzali jer je u torbi imala sprej. zaprijecena kazna je 500 KM.
a samo je isla kupit kartu. nada se da ce je upravo legalizacija spreja u KS spasiti kazne.

cuo sam da sprej odnedavno mogu nositi i koristiti i pripadnici sudske policije...

elektrosokeri su zakon!
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#37 Re: Dozvola za oruzje

Post by Šapat »

Ako se pika misljejne profesionalca, sto nakon godina i godina u tom sportu, a i nakon policije zasigurno jesam, onda su moji prijedlozi za sve sljedeci:

- prije nabavka bilo cega morate razgraniciti sa samim sobom da li ste uopste spremni na upotrebu istog
- sprej je ok, ali ne zaboravite da za sprej morate biti vrlo blizu protivniku (napadacu) da bi on imao efekta. Max. 2 metra razdaljine, i pri tome morate "pogoditi' lice. Ruke, noge, pluca...to ne igra ulogu.
- noz je slicna opcija, pri cemu tu vec nanosite fizicku ozljedu ili uzrokujete smrt napadaca, i opet morate biti vrlo blizu protivniku
- za zene mogu predloziti dvije varijante. Pored psihicke spremnosti njima je najpogodniji neki "zenski" pistolj kalibra 6.35mm ili 5.6mm, s tim sto je prvi manji i laksi, iako je veceg kalibra (od 300-500gr. max.).
- za muske vazi isto sto se tice psihe, a mogu nositi sta hoce, tj. sta imaju
- za sve je, opet, najpozeljnije imati gasni pistolj umjesto onoga sa bojevom (pravom) municijom (rade se u svim kalibrima). Ova vrsta izgleda identicno bojevoj arijanti, ali je psihicki efekat na pokaz identican kao i onome sa bojevom municijom, s tim sto je neuporedivo "humaniji" jer sve sto uzrokuje je privremeno onesposobljavanje protivnika, uz eventualne opekotine ako se pogodi gola koza. Smrt je rijetkost i desava se samo ponekad i to ako se radi o pogotku u lice (posto se radi o vrlo jakom reagensu na bazi suzavca, moze se desiti da se protiviku pogotkom u lice potpuno onemoguci disanje)
- najbitnije je, naravno, znati rukovati s onim sto imate i koristite, i pri tome zaboravite filmske scene jer onakvim koristenjem cete se ponajprije utjerati u sanduk, i to sami sebe, licno. Bez ikakvog protivnika...
- ne nafuravajte se da znate, jer vjerujte da pojma nemate bez par hiljada ispaljenih metaka, sto iz svog sto iz raznog drugog oruzja, pa predlazem da se prije nego pocnete nosati bilo sta prvo posavjetujete sa nekim iskusnijim, odnosno obavite neku obuku (sa ovakvim zakonom se apsolutno slazem)

A moja parola po ovom pitanju, i po kojoj se vodim, je: bolje da ja lezim njega, nego on mene.
Pozdrav
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#38 Re: Dozvola za oruzje

Post by zgembo_sa »

Muderiz wrote:
Ja mislim da obuku moze proci u Streljackom klubu Sarajevo.
Cisto sumnjam, jer u zakonu pise da mora biti imenovana ta komisija...
To je nest potpuno novo, zakon usvojen prije mozda 20dana...
Nemoj me drzat za rijec, al mislim da sam vidio da klub salje neke papire za kandidata MUP-u, e sad jel to samo za lovce ili nesto drugo ne bih ti znao reci, ali u svakom slucaju mozes se kod njih raspitat o svemu sto te interesuje o ovoj temi.
Šole
Posts: 309
Joined: 07/08/2005 20:33
Location: Sarajevo

#39 Re: Dozvola za oruzje

Post by Šole »

Ja sam instruktor policijskog preživljavanja, probao sam sprej i elektrošoker na sebi. Preporučio bih sprej svima jer poslije one seanse krenuću i na nož i pištolj (karikiram) ali na sprej fala i živio. Efekat je užasan, domet do 3,50m grlo, usta, nos, oči otvoreni dijelovi kože su idealni za aplikaciju, mada i kosa i garderoba dugo vremena nose čestice u sebi. 5 dana poslije kod svakog tuširanja je garantovano plakanje. najgori je efekat trljanja očiju i naravno moraš isprati vodom sve to i tada imaš osječaj da držiš svoje oči u rukama i gniječiš ih, a u grlu od šoka sam sebe gušiš. 45 minuta poslije prskanja možeš mu raditi bukvalno šta želiš jer nije u stanju pružiti nikakav otpor. Upotreba spreja ispod 1,50m garantuje penetraciju čestica u kožu, ali to ga ne ubija, čak nije zabilježen niti jedan slučaj povrijeđivanja onog na kome se sprej aplicira, voda je osnovni nosivi medij mexičke paprike koju iz boce izbacuje Azot. Na svijetu postoji 3% populacije koja je imuna na sprej, pa kako vam se zalomi. Elektrošoker (pištolj-tezer) sam probao u New Mexicu, pištolj poput GLOCK-a 19 ima bateriju za 3 šoka, 10-ak metara žice i 2 igle. Kada te spuca šokerom imaš osječaj da se sav ukočiš i treseš i naravno u fetusnom si položaju. Ručni elektrošokeri rade na slićnom principu samo što moraš imati neposredni kontakt s licem isključivo ruke i noge, glava i torzo ni pod razno, lica koja imaju pejsmejker i slabo srce mogu umrijeti. Aplikacija je ispod "sekunde" sve preko dovodi do kome.
Muderiz
Posts: 47
Joined: 10/01/2004 00:00

#40 Re: Dozvola za oruzje

Post by Muderiz »

hehe, ja sam probao elektrosoker na sebi, onako iz zajebancije s rajom, i mogu reci da je ono stvarno, ali stvarno dobra stvar...
prijatelj mi ima neki malo bolji el.soker(nije onaj kineski) i lici na palicu(bateriju) te ima tezine i jako je robustan, i za "opajdarit" po glavi pa onda primjeniti, elektricitet puca sa 5-10cm od tijela, paralizira :)
a isto jako dobra stvar za zajebanciju, kad nekome prislonis na tur, pa kako skoci, k`o da si ga nogom sutnuo :P :P :P
---------------------------------

Nego da pitam, jeli iko ista saznao za onaj zakon?? Oko te komisije sto daje obuku? :)
Muderiz
Posts: 47
Joined: 10/01/2004 00:00

#41 Re: Dozvola za oruzje

Post by Muderiz »

Arslan wrote:
Muderiz wrote: Da napomenem ako neko zeli vaditi dozvolu da je nju jako tesko dobiti (treba guranja)
Ako se uzdate u cist dosje, to puno ne znaci, jer gledaju se samo predhodne dvije godine!
ne sjecam se da mi je bilo potrebno "guranje"... ili se samo "omaklo" pa jednom proslo sve po zakonu.. meni svakako nije jasno koji mozgovi nekom preko stele dodijele dozvolu za oruzije.. :-)
Kad je brat odnio sve potrebne papire, za tu dozvolu, i otisao da preda, znas sta mu je odgovorno lice reklo??
"Ovaj da te pitam, jesi ti nekog zvao za ovo, pa trebao bi, znas, mi mozemo odmah da odbijemo ovaj zahtjev, pa bih trebao nekog` zvati"

toliko o nasem zakonu....
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#42 Re: Dozvola za oruzje

Post by A-R-N-I »

Muderiz wrote:
Arslan wrote:
Muderiz wrote: Da napomenem ako neko zeli vaditi dozvolu da je nju jako tesko dobiti (treba guranja)
Ako se uzdate u cist dosje, to puno ne znaci, jer gledaju se samo predhodne dvije godine!
ne sjecam se da mi je bilo potrebno "guranje"... ili se samo "omaklo" pa jednom proslo sve po zakonu.. meni svakako nije jasno koji mozgovi nekom preko stele dodijele dozvolu za oruzije.. :-)
Kad je brat odnio sve potrebne papire, za tu dozvolu, i otisao da preda, znas sta mu je odgovorno lice reklo??
"Ovaj da te pitam, jesi ti nekog zvao za ovo, pa trebao bi, znas, mi mozemo odmah da odbijemo ovaj zahtjev, pa bih trebao nekog` zvati"

toliko o nasem zakonu....

Lupendate bez veze, prvo NE treba guranje, i provjera se ne radi u zadnje dvije godine nego od punoljetstva i po mjestu rodjenja do sadasnjeg mjesta prebivalista, novina u novom zakonu je ta da se pred komisijom uci i pokazuje adekvatno rukovanje oruzija, a na komisiju da se oformi ceka se vec 3 mjeseca, tako da trenutno svi zahtjevi za nabavku licnog naoruzanja cekaju tu komisiju...
a sto ti se brat nije odvazio i pokucao na vrata unutrasnje kontrole u doticnom mup-u pa prijavio tog koji ga savjetuje da zove "nekog"???!!!!
Muderiz
Posts: 47
Joined: 10/01/2004 00:00

#43 Re: Dozvola za oruzje

Post by Muderiz »

Jooj kako volim ovakve ljude, ljude koji vjeruju u pravdu, u demokratiju, u birokratiju... A u jebenoj su Bosni!
I molim te, kani se te macho price, kao "zasto nije javio unutarnjoj kontroli", de ne laprdaj, kao ti bi javio, kao sto svako javlja unutarnjoj kad` damo saobracajcu 20km da nam oprosti prekrsaj od 500km...

Jesi to ti vadio dozvolu nedavno?
Licno sam isao po to uvjerenje o nekaznjavanju, u opstinu kod Robota novog, i fino pise "UVJERENJE O NEKAZNJAVANJU bla,bla,bla,bla U PROTEKLE DVIJE GODINE"
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#44 Re: Dozvola za oruzje

Post by A-R-N-I »

Muderiz wrote:Jooj kako volim ovakve ljude, ljude koji vjeruju u pravdu, u demokratiju, u birokratiju... A u jebenoj su Bosni!
I molim te, kani se te macho price, kao "zasto nije javio unutarnjoj kontroli", de ne laprdaj, kao ti bi javio, kao sto svako javlja unutarnjoj kad` damo saobracajcu 20km da nam oprosti prekrsaj od 500km...

Jesi to ti vadio dozvolu nedavno?
Licno sam isao po to uvjerenje o nekaznjavanju, u opstinu kod Robota novog, i fino pise "UVJERENJE O NEKAZNJAVANJU bla,bla,bla,bla U PROTEKLE DVIJE GODINE"

Izvadio prije 6 mjeseci, i policija radi provjeru po mjestu rodjenja do sadasnje adrese, ako se mijenjala, bez da to provjeru ti i znas( obilazak komsija itd,,,), a ta provjera se radi tek kad kompletiras sve ostale preduvjete, i ne dajem 20 keka, vozim po propisima!!!!!!!
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#45 Re: Dozvola za oruzje

Post by Sociolog »

Sole

Vidim, da se razumijes, htio bih da te pitam, gdje se moze kupiti sprej u Sarajevu, i otprilike kolika mu je cjena?

Hvala
Šole
Posts: 309
Joined: 07/08/2005 20:33
Location: Sarajevo

#46 Re: Dozvola za oruzje

Post by Šole »

Pogledaj u KM TRADE (Nihad), u Bačićima. Mislim da nije skuplje os 20 KM. Možeš još pogledati po svim "ribo-materijalima" u skenderiji i na ćaršiji.
Poduzetnik :)
Posts: 49
Joined: 15/04/2008 10:33

#47 Re: Dozvola za oruzje

Post by Poduzetnik :) »

dinoxxx wrote:Koja je procedura za dobijanje oruzanog lista za pistolj
P.S. Ovu je temu neko postavio na BiH net forum ali niko ne odgovara

Glupost je to kod nas,moga prijatelja iz Makedonije opljačkala nedavno dvojica klošara iz Zenice, koje lično znam, ja se umješam u to sve s ciljem da im kažem da vrate čovjeku stvari oni umjesto priče krenu na mene, jedan me nožem htio izbost i da nemam brz refleks bio bi u bonici na aparatima jos par mjeseci.Najgluplja stvar je u tome, što ti likovi hodaju Zenicom s kuhinjskim noževima za pasom a mene policajka htjela uhapsit kad sam išao kod Tužitelja da ih tužim.Na vratima pred kancelariju ispraznim đepove ostavim ključeve,mobitel i izvadim sprej za oči kojeg nosam odkako sam napadnut i htjela mi ženska propisat kaznu od 500KM,za vađenje pištolja za zaštitu treba mi oko 1.000KM .
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#48 Re: Dozvola za oruzje

Post by Sentinel »

Jel izmjenjen zakon za nosenje oruzja il jos vaze stari taj?
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#49 Re: Dozvola za oruzje

Post by -Romeo- »

Muderiz wrote:
Arslan wrote:
Muderiz wrote: Da napomenem ako neko zeli vaditi dozvolu da je nju jako tesko dobiti (treba guranja)
Ako se uzdate u cist dosje, to puno ne znaci, jer gledaju se samo predhodne dvije godine!
ne sjecam se da mi je bilo potrebno "guranje"... ili se samo "omaklo" pa jednom proslo sve po zakonu.. meni svakako nije jasno koji mozgovi nekom preko stele dodijele dozvolu za oruzije.. :-)
Kad je brat odnio sve potrebne papire, za tu dozvolu, i otisao da preda, znas sta mu je odgovorno lice reklo??
"Ovaj da te pitam, jesi ti nekog zvao za ovo, pa trebao bi, znas, mi mozemo odmah da odbijemo ovaj zahtjev, pa bih trebao nekog` zvati"

toliko o nasem zakonu....
ma jok, pusti se šuplje, nije to odgovorno lice. komisija zasjeda 4-5 članova. možeš se i žaliti drugostepenom organu koji uglavnom pobija prvostepene ako su nekoga odbili a ovaj nema nikakvih mrlja u životu. ako si čist, odnosno ako nemaš dosije, dobit ćeš dozvolu. ako si kada imao kakvu kafansku tuču onda pošdeti sebe gubljenja vremena.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#50 Re: Dozvola za oruzje

Post by -Romeo- »

Sentinel wrote:Jel izmjenjen zakon za nosenje oruzja il jos vaze stari taj?
šta smatraš starim, u kojem si kantonu?
Post Reply