"Prosjaci"?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#101

Post by danas »

suncica24 wrote: Zamo da vas natjeram da se zapitata - a sta se, ko ste vi? :x
haman bosnjacka aristokraCija :D :D :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#102

Post by suncica24 »

I umjesto da je neko rekao, daj da ih natjeramo da skoluju tu djecu, daj da ih iselimo iz onih trulih baraka, izgorenih obdanista i rupa u kojima zive, da se neko od vas zapitao koliko bi nas bilo spremno zaposliti roma, ponuditi mu da jede i pije bez da nam isklofa cilime... vi ste ovdje ponudili samo batine, deportaciju, lincovanje, osude i fasizam.
Koji humanisti, demokrati i ljudi :x Pih
Aprilica
Posts: 34
Joined: 24/04/2007 21:49

#103

Post by Aprilica »

ladyblue18 wrote:
Umjetnik a wrote:
ladyblue18 wrote:@umjetnik-ja sam napisala da ta zena nema nikkave veze sa laznim prosjacima...i vidi se na njoj da nema citas li ti sta ja pisem? :?
MIslim da niko pri zdravoj pameti a da ne mora ne bi hodao na -10 bos po mokroj kocki...da ima sigurno bi sebi kupila cipele a ne bi bila prinudjena da u 8 navecer hoda i prosi za crkavicu
:x :x
Iduci put malo pazljivije citaj sta pisem zivota ti

kako naivno ispadaš
aham hau jes nou hajd sad cao :zzzz:
Da li se misli na onu pokrivenu staricu sto se trese?
Bar sam cula pricu da i ona nije tako "jadna", a to za cipele... Vecina tih cigana ne nose čizme, cipele...

A moze se kupit za 1 KM na buvljaku obuca, čarape isto, za 5KM polovne cipele. Ima cipela od 200 KM, a ima i solidnih za pare koje sam navela...

Btw, ja nikad ne dajem pare, jer se i ja za njih namucim, al dam odjevne predmete, hranu... Neki uzmu, neki bace ( a mogu pokusati prodati, da se bar nesto potrude... ).
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#104

Post by danas »

suncica24 wrote: Koji humanisti, demokrati i ljudi :x Pih
hajde, nek si ti rekla, da ne moram ja sve :)
"mi" smo naravno zasluzili da nam se sve da; kad nas evropljani opisuju ovakvim rijecima -- onda su oni fasisti; a da neko nase dijete isamara na ulici -- pa ne znam sta bi mu bilo...
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#105

Post by suncica24 »

I da,nije mi se jednom dogodilo da kupim cokoladu koju joj pojede otac, da njih troje umeljanih svisnu za kesom bombona, da ga naganjam sa stakama u ruci, ali suditi nekom zato sto je rom, srbin, bjelac, afikanac je... gnusno.
I da... kad vas slijedeci put se osjetite kao cigan pred vratima EU... zapitajte se jesmo li bolje i zasluzili
:D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#106

Post by Qler »

ulpinian bi mogao malo da smiri strasti. nek prvo pogleda svoju avliju pa onda sudi o drugim. ima i nas "cistih" vecih cigana od pola roma...

nemojte molim vas vise da prozivate i vrijedjate ni na kakvim osnovama, pa ni pitare :D
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#107

Post by lady midnight »

pa Bozhe mili shta je ovom forumu vishe :? :?

ako ce se krenuti sa nekom ozbiljnom prichom o prosjachenju, diskusija bi valjda trebala da ide o organizovanom kriminalu, o tome ko te ljude dovodi, odakle dolaze, u kakvoj su situaciji, zashto su tu, kakvi su zakoni da se to sprijechi? spomenu li iko da su ta djeca o kojoj se ovdje pricha kao da su zadnja gamad (i koju je ochigledno sasvim okay shamarati, jer su eto, "cige", dok je dizanje ruke na bijelo dijete zlostavljanje) zhrtve trgovine bijelim robljem?

i shta se ovdje deshava?
pod krilom diskusije o prosjachenju ovdje su se nekima omakle (mada se ja bojim da nije "omaknuce") takve bljuvotine da chovjeka glava zaboli... te bi ubijali, palili, "rjeshavali" se cijele populacije...
nema tog neugodnog dogadjaja ili dosadjivanja na ulici koji ce opravdati poziv na linch i ubijanje, uz to josh povezan sa etnichkom pripadnoshcu.
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??

ako moderatori dozvole da se ovdje kroz "brigu za neduzhne prolaznike" provlache ovakva fashistichka i rasistichka sranja, onda je to tuzhno i za plakati. i nemojte se chuditi ako se nakon ovoga postavlja pitanje da se ovdje mozhda ne mjeri duplim arshinima kad je vrijedjanje po etnichkoj osnovi u pitanju.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#108

Post by danas »

lady midnight wrote:
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??
jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#109

Post by callmethebreeeze »

danas wrote:
lady midnight wrote:
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??
jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:
naravno da nije isto. zlocini i kriminal pocinjen od strane veselih dosljenika su rezultat diskriminacije, rasizma, alijenacije (kazel' se 'vako) neshvacenosti, siromastva, itd.
:-)
stvarno ima ovdje stavova da se covjeku zamanta.
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#110

Post by lady midnight »

danas wrote:
lady midnight wrote:
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??
jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:
ma naravno,
"nashi" ovdje su civilizirani, mirishu na skupe parfeme, nosaju markiranu odjecu, vozaju skupa auta... nema ih medju kriminalcima, ne shvercaju drogama, ne kradu, ne krivotvore dokumente... nisu malo morgen :oops:
ali zato znaju da kad treba gaziti i pljuvati, onda samo nadole, po onima koji su na drushtvenoj skali nizhe od njih.... na rome, albance, turke...
a da ne govorim shto se izjedoshe shto ne mogu nikud bez vize, jer za zapadnjaka slichnog mentalnog sklopa i nema razlike izmedju njih, roma, albanaca, turaka... za zapadne fashiste ni bosanac nije nishta bolje od obichnog parazita, kao shto su za ove nashe fashiste romi ochito samo bioloshka vrsta koju se treba istrijebiti.
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#111

Post by mrs. zurbrigen »

danas wrote:
lady midnight wrote:
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??
jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:

evo ja i u mene raja, mi to radimo svaki dan. organizovano. ocel jos ko sa nama, ha? fakat nam je zabavno... al smo svabama pravo mrski...

:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#112

Post by danas »

mrs. zurbrigen wrote:
danas wrote:
lady midnight wrote:
kada u njemachkoj ili holandiji stranac prekolje domaceg, kada nasha djeca obijaju supermarkete i prebijaju starce, onda je znachi u redu da se tamoshnji policajci okome na sve bosance i da ih povjeshaju ih po oblizhnjem drvecu??
jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:

evo ja i u mene raja, mi to radimo svaki dan. organizovano. ocel jos ko sa nama, ha? fakat nam je zabavno... al smo svabama pravo mrski...

:D
de mi posalji malog da ga isamaram nasred raskrsnice, nervirate me pravo :D :roll: :-?
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#113

Post by Bea_Trix »

pocela sam citati temu od pocetka. na pola mi se negdje smucilo. ali izdurah do kraja...

luciferino je zapocela neutralno... zatim je obuca dosla da kaze kako je, zelivsi da sprijeci urbicid, ociti tehnicid (evo, zbog ovakvih cu stvari izmisliti novi termin) nad svojim ljubimcem, zato sto je mali rom nije zelio poslusati, na njegovu VERBALNU uvredu odgovorila FIZICKIM napadom na DIJETE. i jos se pita sto joj policajac nije pritekao u pomoc :? :?

da vas vidim kako ustajete, u skupom restoranu, da fisnete sljagu malom bijelom djecacicu koji vas gadja hranom ili da pokucate na vrata komsijinom malom dok vas terorizira muzikom i njemu koju zalijepite?

i kako smo samo slozni kad one "crne", "prljave", "lazne" treba istjerati iz nase arijevske drzave, to nije humano. nestanu sve barijere i sve medjunacionalne mrznje. ljube se ustase, cetnici i mudzosi - bratstvo i jedinstvo. jer, ako toliko licimo - mora da nam prijeti opasnost. od onih neslicnih.

ja mislim da trebamo napisati protestno pismo u kojem pozivamo policiju da nam pomaze u samaranju roma. za deportaciju cemo lako vidjeti... nasi smo.

fuj.
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#114

Post by mrs. zurbrigen »

danas wrote:
mrs. zurbrigen wrote:
danas wrote: jao tebe, pa nije to isto... :oops:
mislim, kad si cula da je jedan bosnjo ukrao u njemackoj suncane cvike recimo, ili da svojim ponasanjem nervira domacine :oops:

evo ja i u mene raja, mi to radimo svaki dan. organizovano. ocel jos ko sa nama, ha? fakat nam je zabavno... al smo svabama pravo mrski...

:D
de mi posalji malog da ga isamaram nasred raskrsnice, nervirate me pravo :D :roll: :-?
ali pazi, zna mi mali karate. mi smo ti to sve vec usavrsili. nema sanse, da mom malom neko opali samar, on ti je ko chuck norris. samo da ga cujes, kad pocne s onim "haste mal nen euroooooo?" i fiksira ljude kroz svoje raybanke... :D
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#115

Post by Umjetnik a »

Aprilica wrote:
ladyblue18 wrote:
Umjetnik a wrote:
kako naivno ispadaš
aham hau jes nou hajd sad cao :zzzz:
Da li se misli na onu pokrivenu staricu sto se trese?
Bar sam cula pricu da i ona nije tako "jadna", a to za cipele... Vecina tih cigana ne nose čizme, cipele...

A moze se kupit za 1 KM na buvljaku obuca, čarape isto, za 5KM polovne cipele. Ima cipela od 200 KM, a ima i solidnih za pare koje sam navela...

Btw, ja nikad ne dajem pare, jer se i ja za njih namucim, al dam odjevne predmete, hranu... Neki uzmu, neki bace ( a mogu pokusati prodati, da se bar nesto potrude... ).



svaka čast
toj su babi kupovali čizme i čizme, a ona samo pred ljudima navuče i onda ih skine
pa tako i kupi novac, ko fol hladno joj, jes đavola
ovo je tebi objašnjenje ladyblue18, ako već nećeš preko pp

ovi neki ljudi ne znaju koji je to biznis a debili samo davaju pare :D
User avatar
black
Posts: 17175
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#116

Post by black »

Bea_Trix wrote:pocela sam citati temu od pocetka. na pola mi se negdje smucilo. ali izdurah do kraja...

luciferino je zapocela neutralno... zatim je obuca dosla da kaze kako je, zelivsi da sprijeci urbicid, ociti tehnicid (evo, zbog ovakvih cu stvari izmisliti novi termin) nad svojim ljubimcem, zato sto je mali rom nije zelio poslusati, na njegovu VERBALNU uvredu odgovorila FIZICKIM napadom na DIJETE. i jos se pita sto joj policajac nije pritekao u pomoc :? :?

da vas vidim kako ustajete, u skupom restoranu, da fisnete sljagu malom bijelom djecacicu koji vas gadja hranom ili da pokucate na vrata komsijinom malom dok vas terorizira muzikom i njemu koju zalijepite?

i kako smo samo slozni kad one "crne", "prljave", "lazne" treba istjerati iz nase arijevske drzave, to nije humano. nestanu sve barijere i sve medjunacionalne mrznje. ljube se ustase, cetnici i mudzosi - bratstvo i jedinstvo. jer, ako toliko licimo - mora da nam prijeti opasnost. od onih neslicnih.

ja mislim da trebamo napisati protestno pismo u kojem pozivamo policiju da nam pomaze u samaranju roma. za deportaciju cemo lako vidjeti... nasi smo.

fuj.
ma nema veze ako ih ne deportiramo sterilisacemo ih :oops: :-?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#117

Post by ahmed&nedzad »

Šta više da čovjek napiše na ovu temu nakon onakvih komentara @obuce, i ovih:
Faruk wrote:moja lista:
- obili garazu, pa po komsiluku nudili moje zimske gume
felge i biciklo nisam nasao, to su prodali
- oteli sestri suncane cvike sa glave kroz otvoren prozor na semaforu na Skenderiji - to su oni sto mrljave po staklima
- ukrali mojoj zeni novcanik u tramvaju sa "fake-baby" pricom i prosenjem

da se ja pitam ja bi ih sve pobio :?

a ovo nije tema o četnicima vec o ciganima
ulpinian wrote:Onu romsko - cigansku bagru treba pod hitno deportovati iz države... danas ulazim u bus... njih 10 sjedi i hakće se raji... smrde k'o stoka kakva, još gule nekakve narandze, pa bacaju ono smeće po vozilu.. fuj gadovi odvratni treba ih ili spaliti ili protjerati... nije ni sirotinja što je nekad bila
ulpinian wrote:Samo hoću reći da su gadni do p.m... i da im treba zabraniti kretanje onako obučenim :-x
:? :? :?








Ali srećom, pojavi se i ovaj komentar i pokaza da nisu svi umno poremećeni:
suncica24 wrote:I umjesto da je neko rekao, daj da ih natjeramo da skoluju tu djecu, daj da ih iselimo iz onih trulih baraka, izgorenih obdanista i rupa u kojima zive, da se neko od vas zapitao koliko bi nas bilo spremno zaposliti roma, ponuditi mu da jede i pije bez da nam isklofa cilime... vi ste ovdje ponudili samo batine, deportaciju, lincovanje, osude i fasizam.
Koji humanisti, demokrati i ljudi :x Pih
:thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#118

Post by valterbranisarajevo »

Kako riješiti problem prosjačenja?

Prije nekoliko godina je policija neke države, mislim Slovenije napravila medijsku kampanju, u kojoj su pozivali građane da ne daju novac prosjacima. Mislim da je to OK pristup jer je jedno 90 % posto prosjaka dio organizovanih grupa.

Kako zaštititi djecu od zloupotrebe. jednostavno, organizatore strpati u zatvor. Prije nekoliko godina sarajevska policija je svu djecu koja su prosila na uliccama smjestila u dom Ljubica Ivezić. Istu noć su se pred domom pojavili njihovi “roditelji” u skupim mercedesima, maltretirali osoblje doma i razbili im kombi. Morala je intervenisati specijalna policija. Tu noć su umjesto djece, degenek vjerovatno dobili ovi banditi što iskorištavaju djecu..

Mislim da i u ovom slučaju psotoji dosta dokaza da se razbije taj lanac, ali tužilaštvo i sudovi su nezainteresovani. Treba posjeći kosu sa glave, a ne nokte na nogama..

Znam da čovjeka nekada ponesu emocije, ali mislim da je jedini lijek ne davati novac prosjacima. Od mene nikada nisu, niti će dobiti ni pfeninga..

Možete li samo zamisliti koliko bi ljudi mogli usrećiti kada bi sav novac koji nam prosjaci organizovano izvuku iz džepova dali pravoj sirotinji, javnim kuhinjama ili za liječenje bolesne djece..
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#119

Post by Romeo 80 »

Bea_Trix wrote:pocela sam citati temu od pocetka. na pola mi se negdje smucilo. ali izdurah do kraja...

luciferino je zapocela neutralno... zatim je obuca dosla da kaze kako je, zelivsi da sprijeci urbicid, ociti tehnicid (evo, zbog ovakvih cu stvari izmisliti novi termin) nad svojim ljubimcem, zato sto je mali rom nije zelio poslusati, na njegovu VERBALNU uvredu odgovorila FIZICKIM napadom na DIJETE. i jos se pita sto joj policajac nije pritekao u pomoc :? :?

da vas vidim kako ustajete, u skupom restoranu, da fisnete sljagu malom bijelom djecacicu koji vas gadja hranom ili da pokucate na vrata komsijinom malom dok vas terorizira muzikom i njemu koju zalijepite?

i kako smo samo slozni kad one "crne", "prljave", "lazne" treba istjerati iz nase arijevske drzave, to nije humano. nestanu sve barijere i sve medjunacionalne mrznje. ljube se ustase, cetnici i mudzosi - bratstvo i jedinstvo. jer, ako toliko licimo - mora da nam prijeti opasnost. od onih neslicnih.

ja mislim da trebamo napisati protestno pismo u kojem pozivamo policiju da nam pomaze u samaranju roma. za deportaciju cemo lako vidjeti... nasi smo.

fuj.
Pa dobro pametnice, reci mi šta bi ti učinila da si bila na njenom mjestu? Ja sam vozač i vrlo dobro znam kako ta maloljetna bagra zna biti bezobrazna! :x A ti izgleda ne možeš da shvatiš da je tu u pitanju pravo pojedinca da brani svoju imovinu. Kad policija neće, ja hoću! :-x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#120

Post by mIRCerka »

Na molbu NE HVALA NEMOJ MOLIM TE DIRATI AUTO i dato 50 feninga, doticno dijete PLJUNE vozaca....
Djes na maksuma ruku dici...ali parkiras, zovnes muriju i rijesis stvar...
zasto zvati muriju? Dovoljno sam njihovih ispovijedi vidjela na VHS i slusala na trakama, da njima noc u pritvoru znaci
toplo, suho, ima obrok i nema batina od "oca" sto nije donio 30 KM taj dan...

Bea, imali smo situaciju gdje je majka 8.malodobnih roma umrla u 30oj godini, djeca ostala sa muzem od 55 godina...nosili im garderobu i hranu...predali ih Klintonu i Ronaldu...Nosili i pare u bolnicu za najmanje dijete....

Ta su djeca materijal za izrabljivanje i najlakse je oprat savjest davanjem marke dvije...a ono dobije batine jer nije 20-30 maraka...

kako god okrenes, ne valja...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#121

Post by Bea_Trix »

da, dijete se ne smije udarati. policija se smije zvati ako nas BILO KO od gradjana uznemirava, bez obzira je li rom ili nije.

nazalost, sve sto sam htjela da kazem je da nemamo pravo udarati djecu, a newsflash - ovo je dijete o kome pricamo, kome je na grbaci neki starohan koji ga svakako prebije ako ne donese 30 KM navecer minimum.

i Romeo, ne - ne razumijem mlacenje djece zbog ljubljenog autica. mora da nisam normalna. sta dosadan? dosadno je milion i jedno derle koje sam srela pa ga nisam prebila. i nije rom.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#122

Post by nikad_izvini »

Romeo 80 wrote:
Bea_Trix wrote:pocela sam citati temu od pocetka. na pola mi se negdje smucilo. ali izdurah do kraja...

luciferino je zapocela neutralno... zatim je obuca dosla da kaze kako je, zelivsi da sprijeci urbicid, ociti tehnicid (evo, zbog ovakvih cu stvari izmisliti novi termin) nad svojim ljubimcem, zato sto je mali rom nije zelio poslusati, na njegovu VERBALNU uvredu odgovorila FIZICKIM napadom na DIJETE. i jos se pita sto joj policajac nije pritekao u pomoc :? :?

da vas vidim kako ustajete, u skupom restoranu, da fisnete sljagu malom bijelom djecacicu koji vas gadja hranom ili da pokucate na vrata komsijinom malom dok vas terorizira muzikom i njemu koju zalijepite?

i kako smo samo slozni kad one "crne", "prljave", "lazne" treba istjerati iz nase arijevske drzave, to nije humano. nestanu sve barijere i sve medjunacionalne mrznje. ljube se ustase, cetnici i mudzosi - bratstvo i jedinstvo. jer, ako toliko licimo - mora da nam prijeti opasnost. od onih neslicnih.

ja mislim da trebamo napisati protestno pismo u kojem pozivamo policiju da nam pomaze u samaranju roma. za deportaciju cemo lako vidjeti... nasi smo.

fuj.
Pa dobro pametnice, reci mi šta bi ti učinila da si bila na njenom mjestu? Ja sam vozač i vrlo dobro znam kako ta maloljetna bagra zna biti bezobrazna! :x A ti izgleda ne možeš da shvatiš da je tu u pitanju pravo pojedinca da brani svoju imovinu. Kad policija neće, ja hoću! :-x
Šta ba ti braniš.Koga braniš.Šta ti rade,uhvate te za uši i izbace iz auta.Ja bih ti takvu šljagu svezao,nemaš pojma debilu jedan glupi.
Maloljetna bagra,jel............ufffff
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#123

Post by mIRCerka »

Bea_Trix wrote:da, dijete se ne smije udarati. policija se smije zvati ako nas BILO KO od gradjana uznemirava, bez obzira je li rom ili nije.

nazalost, sve sto sam htjela da kazem je da nemamo pravo udarati djecu, a newsflash - ovo je dijete o kome pricamo, kome je na grbaci neki starohan koji ga svakako prebije ako ne donese 30 KM navecer minimum.

i Romeo, ne - ne razumijem mlacenje djece zbog ljubljenog autica. mora da nisam normalna. sta dosadan? dosadno je milion i jedno derle koje sam srela pa ga nisam prebila. i nije rom.
ja od pocetka potenciram da nije uopste bitno sto su ona dvojica sto su zapalila babu romi....ova diskusija je otvorena radi milion situacija gdje 2 siromasnih roditelja ima po 5,6, 7 djece .... cri, bijeli, zuti, tufnasti...

Pravo da ti kazem Bea, kad je ovaj perac prozora pljunuo prema mojoj majci koja mu je dala pola marke da NE PERE sajbu, samo me je pojas sprijecio da mu ne iskocim i zlo pocinim...
A sto se "bijele ciste" naporne i napadne djece tice, nije mi mrsko ici roditeljima na vrata i njima objasniti da im ja prebiti dijete necu, ali ako ne porade na nejgovom ponasanju, prebice ga ko od njegove generacije...i cesto ima uspjeha takav pristup...iako se zna desiti da je MOJE DIJETE BAJNO KRASNO NEVINO a tamo maltretira mladju djecu, muci i ubija zivotinje i , evo jedan slikovit prizor, sere komsijama na otirace....

I da, ima jedna CISTA BIJELA smedje kose, operise po tramvajima i vucara dijete sa sobom... nekoliko puta sam zvala policiju jer je ona beba velicine struce, ali jebi ga..."cim bude slobodnih patrola"....
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#124

Post by Bea_Trix »

mIRCerka wrote:
Bea_Trix wrote:da, dijete se ne smije udarati. policija se smije zvati ako nas BILO KO od gradjana uznemirava, bez obzira je li rom ili nije.

nazalost, sve sto sam htjela da kazem je da nemamo pravo udarati djecu, a newsflash - ovo je dijete o kome pricamo, kome je na grbaci neki starohan koji ga svakako prebije ako ne donese 30 KM navecer minimum.

i Romeo, ne - ne razumijem mlacenje djece zbog ljubljenog autica. mora da nisam normalna. sta dosadan? dosadno je milion i jedno derle koje sam srela pa ga nisam prebila. i nije rom.
ja od pocetka potenciram da nije uopste bitno sto su ona dvojica sto su zapalila babu romi....ova diskusija je otvorena radi milion situacija gdje 2 siromasnih roditelja ima po 5,6, 7 djece .... cri, bijeli, zuti, tufnasti...

Pravo da ti kazem Bea, kad je ovaj perac prozora pljunuo prema mojoj majci koja mu je dala pola marke da NE PERE sajbu, samo me je pojas sprijecio da mu ne iskocim i zlo pocinim...
A sto se "bijele ciste" naporne i napadne djece tice, nije mi mrsko ici roditeljima na vrata i njima objasniti da im ja prebiti dijete necu, ali ako ne porade na nejgovom ponasanju, prebice ga ko od njegove generacije...i cesto ima uspjeha takav pristup...iako se zna desiti da je MOJE DIJETE BAJNO KRASNO NEVINO a tamo maltretira mladju djecu, muci i ubija zivotinje i , evo jedan slikovit prizor, sere komsijama na otirace....

I da, ima jedna CISTA BIJELA smedje kose, operise po tramvajima i vucara dijete sa sobom... nekoliko puta sam zvala policiju jer je ona beba velicine struce, ali jebi ga..."cim bude slobodnih patrola"....
e pa to. naravno da dijete moze iznervirati - jako, jako... pa i romcici koji peru prozore iz flasa prljavom vodom, i oni bijeli... ali brate, ne ruku na njega, nit je urbano, nit je cool niti je narodno nit je prirodno niti zabavno. elem, uzasno je kad te neko pljune. i u tom momentu se tesko suzdrzati. ali ipak, ti si od njega jaci, bogatiji i ... u svojoj si zemlji, a ono je, kao sto vidimo na ovom forumu, stranac...

i to mi ide na zivce, milion i jedna tema o odgoju, kako eto haman u stomaku vec mozemo poceti fetuse odgajati, a ovamo udri malog roma. nije ovaj pljunuo @obucu koliko sam shvatila. opsovao joj je mater...

a onda dodje milion da ih se nakaci da prica kako trebamo sve rome izbaciti iz grada jer nam ugrozavaju aute, imovinu... pa cuju li ti ljudi sebe?

e bas bih voljela da se sve to tako "procisti" pa da vidim sto bi nam bosna bila sretna i savrsena :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#125

Post by mIRCerka »

Bea_Trix wrote:
mIRCerka wrote:
Bea_Trix wrote:da, dijete se ne smije udarati. policija se smije zvati ako nas BILO KO od gradjana uznemirava, bez obzira je li rom ili nije.

nazalost, sve sto sam htjela da kazem je da nemamo pravo udarati djecu, a newsflash - ovo je dijete o kome pricamo, kome je na grbaci neki starohan koji ga svakako prebije ako ne donese 30 KM navecer minimum.

i Romeo, ne - ne razumijem mlacenje djece zbog ljubljenog autica. mora da nisam normalna. sta dosadan? dosadno je milion i jedno derle koje sam srela pa ga nisam prebila. i nije rom.
ja od pocetka potenciram da nije uopste bitno sto su ona dvojica sto su zapalila babu romi....ova diskusija je otvorena radi milion situacija gdje 2 siromasnih roditelja ima po 5,6, 7 djece .... cri, bijeli, zuti, tufnasti...

Pravo da ti kazem Bea, kad je ovaj perac prozora pljunuo prema mojoj majci koja mu je dala pola marke da NE PERE sajbu, samo me je pojas sprijecio da mu ne iskocim i zlo pocinim...
A sto se "bijele ciste" naporne i napadne djece tice, nije mi mrsko ici roditeljima na vrata i njima objasniti da im ja prebiti dijete necu, ali ako ne porade na nejgovom ponasanju, prebice ga ko od njegove generacije...i cesto ima uspjeha takav pristup...iako se zna desiti da je MOJE DIJETE BAJNO KRASNO NEVINO a tamo maltretira mladju djecu, muci i ubija zivotinje i , evo jedan slikovit prizor, sere komsijama na otirace....

I da, ima jedna CISTA BIJELA smedje kose, operise po tramvajima i vucara dijete sa sobom... nekoliko puta sam zvala policiju jer je ona beba velicine struce, ali jebi ga..."cim bude slobodnih patrola"....
e pa to. naravno da dijete moze iznervirati - jako, jako... pa i romcici koji peru prozore iz flasa prljavom vodom, i oni bijeli... ali brate, ne ruku na njega, nit je urbano, nit je cool niti je narodno nit je prirodno niti zabavno. elem, uzasno je kad te neko pljune. i u tom momentu se tesko suzdrzati. ali ipak, ti si od njega jaci, bogatiji i ... u svojoj si zemlji, a ono je, kao sto vidimo na ovom forumu, stranac...

i to mi ide na zivce, milion i jedna tema o odgoju, kako eto haman u stomaku vec mozemo poceti fetuse odgajati, a ovamo udri malog roma. nije ovaj pljunuo @obucu koliko sam shvatila. opsovao joj je mater...

a onda dodje milion da ih se nakaci da prica kako trebamo sve rome izbaciti iz grada jer nam ugrozavaju aute, imovinu... pa cuju li ti ljudi sebe?

e bas bih voljela da se sve to tako "procisti" pa da vidim sto bi nam bosna bila sretna i savrsena :roll:
Bea, na neke stvari ne reagujemo svi isto...
Ja sam se u zivotu jednom potukla, bilo mi je 13 godina i ubila sam hljeb u curi od 15 godina i 15 kila vise od mene...a opsovala mi je sestru...zivu i zdravu, Bogu hvala...kazem ti da mi je u tom momentu, kad je debil pljunuo prema mojoj mami, sreca proyor bio malo otvoren, samo pojas u autu sprijecio mene da ga sastavim sa zemljom...nije bas bio maksumce, ali je maloljetnik...mozda bih se kajala poslije toga, mozda...problem je sto je prosjacenje zabranjeno zakonom, a kad zovnes muriju, nadju 1001 izgovor da ne dodju...nemaju gdje s njima...
i kako im pomoci? Kako sada, npr, meni pomoci? Svaki dan prodjem kroz 3 mracna podrucja na putu od posla do kuce...jedini nacin da idem osvijetljenim putem je da se popnem na vraca, preko hrasna brda do dobrinje i onda da se vratim na grbavicu...
svako malo su neka sranja oko moje zgrade...svako malo u tramvaju osjetim da necija ruka pokusava uci u moju tasnu...u takvim situacijama ja ne razmisljam da tog nekog odvedem na kafu i kolace vjeruj mi,....
Post Reply