slovenija

Post Reply
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#176

Post by xon_sa »

hahaha joj ove lisice :D
Taj je najpametniji portir svih elektroprivreda u njegovoj pustinji :D
Sve on zivo zna, ne pokusavajte diskutovat s njim, pobice vas snagom svojih "argumenata" :lol: :lol: :lol:
Fox Mulder
Posts: 562
Joined: 24/04/2007 13:24
Location: Washington

#177

Post by Fox Mulder »

xon_sa wrote:hahaha joj ove lisice :D
Taj je najpametniji portir svih elektroprivreda u njegovoj pustinji :D
Sve on zivo zna, ne pokusavajte diskutovat s njim, pobice vas snagom svojih "argumenata" :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :D
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#178

Post by trlica »

Nele wrote:ti slovenci su najveca govna :x :x

ja se vracam kuci i na granici slovenije me pregladava samo zato sto sam bosnjo (prije 4-5 godina) i kaze on meni

slovenac- znate li da vam istice viza za 2 dana (ko ja glup to neznam)
ja- znam zato idem kuci
slovenac- ja vas nemogu pustiti u sloveniju neznam hocete li izaci iz slovenije za 2 dana
ja- pa bolan izacu ti za 10 minuta kolima, da trcim treba ce mi 15 min

natezo se sa njim 30-40 minuta i opet me jedva pusti, koja su to govna :x :x

dođe mi da odem u hrvatsku kupim 2 tenka i da osvojim sloveniju za pola sata :D :D :D samo nemam da naspem sta u tenkice :-D :-D
nemoj jarane,ako nisi ucestvovao u bosanskom ratu nemoj ni u slovenskom.

cuvaj te pare za crne dane.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#179

Post by trlica »

nokturno wrote:
DaysleepeR wrote:
Izdvojio sam samo jedan pasus kako bi ti lakše skontao šta Janša govori.

Ne da Dayton ne funkcionira i da ovako nemože nego da država faktički ne postoji.

Kao da je izjava nekog iz Beograda.

Ali šta vrijedi, kad Slovenci imaju takve kao ti da im slijepo vjeruju...
Naravno da je ova izjava Janse po ukusu Beograda, sto nije ni cudno, jer Slovenci su od svih bivsih republika najblizi Srbiji. Jansa, ili bilo ko drugi, nema pravo da dovodi u pitanje suverenitet Bosne i Hercegovine zbog njenih unutrasnjih problema. Jansi treba dati do znanja da je nama draza i nefunkcionalna dvodijelna BiH izvan Evrope, nego funkcionalni rezervat u Evropi.

Sto se ose tice, on Slovencima sigurno ne vjeruje slijepo kad je Hrvatska u pitanju. Reakcija mu je ovakva jer on nema veze sa Bosnom.
Jansa je rekao golu istinu,najogoljeniju istinu a to sto mi ne zelimo to priznati to je nasa vjekovna slabost,po principu,haj..baaaa!! jebo t njegaka sta on zna.ma tebi je draga i trodijelna Bosna.

draze ti ne-funkcionalno od fumkcionalnog,ko da ti je brada do trbusnog okolopantolodrzca.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#180

Post by Asana »

Nije bas tema ali ...; nesto me ponukalo na razmisljanje.
Pokusavam zamisliti kako je bilo djeci recimo vojnih lica odrastati u sredinama u kojima mentalitetom nisu pripadali, koja je njihovim roditeljima nabijala komplekse, i protiv koje su ih iznutra, unutar obitelji, stalno trovali seljaci na funkcijama koji se pokusavaju u ocima svog djeteta izdici iznad situacije i sacuvati svoj nacionalni ponos potencirajuci ono - ja mozda jesam seljak, ali sto su slovenski seljaci primitiiiivniiiii ...; ne bi li tako izbjegli da se njihovo dijete asimilira u sredinu u kojoj odrasta. Ako uspiju - dobiju ... ; dijete koje odluci da ne bude seljak, nego alternativa, urban momak koji tuce seljake i koji se nigdje vise ne nalazi.

Koliko zaslijepljen bijesom i ljubomorom mora neko biti pa da napise za bilo koji narod da nema svoje kulture?

Glupo je i demantirati izjavu kao sto je "ne moze niko nabrojati 5 slovenskih pisaca,pjesnika,umjetnika,jer ne postoje."
Dovoljno je pogledati recimo http://sl.wikipedia.org/wiki/Kategorija ... _pisateljii tu ce svako iole skolovan prepoznati desetak imena :)) usprkos tome sto na ovim nasim prostorima nismo bas previse ucili o tome.

O kvalitetu i "kalibru" je tesko govoriti i porediti pisce malog i neprevodjenog naroda u odosu na vece i forsirane nacije. Medjutim, ako ijedna nacija na ovim prostorima moze reci da je opstala zahvaljujuci kulturi i nacionalnoj svijesti, to su Slovenci.
Jer, kulturu ne cini talentirani pojedinac, jedan oskarovac, jedan nobelovac, nego trud i paznja vise generacija koji dovode do u prosjeku jako visokog kvaliteta svega na cemu se radi.
A prica o genocidu na ovim prostorima vrlo je - rastegljiva. Cinjenica jeste da su folksdojceri i talijani kao pripadnici naroda cije su fasisticke vojske harale ovim prostorima bili i protjerivani i ubijani sa podrucja na kojima su prije zivjeli, kako u u Sloveniji, tako i u Slavoniji, i u Vojvodini, a da li je to bio genocid i treba li ga pripisati nekom narodu ili pobjednickoj vojsci, drugo je pitanje.
Ali, ako volis povijest, pozanimaj se i za sudbinu Slovenaca u Italiji, na Goriskem, na sjevernom Jadranu; mozda bi se i tu mogao prepoznati genocid, a i mozda bi malo vise znanja o tome pojasnilo politicku situaciju u Piranskom zalivu...

Toliko od mene.
Post Reply