Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#226

Post by mIRCerka »

XON samo da ti ponovim
mIRCerka wrote:
xon_sa wrote:Ma jasta, ili si pismen ili si pobozan. Znam ja tu pricu i povraca mi se na nju. Treba vjernike prikazati kao zaostale, nepismene, prljave i sl. I onda se jos pocnete vadit kako niste vi protiv vjernika, dzamija, ovo, ono. Popustite...
Pored dodatnih 60.000 KM za pomoæ nerazvijenim opæinama i 70.000 KM za održivi povratak povratnika u istoènu Bosnu, rebalansom je izdvojeno: JU Djeca Sarajeva sa sanaciju vrtiæa "Lane" (12.000 KM), JU Domovi zdravlja Sarajevo za sufinansiranje sanacije ambulante u MZ Bardakèije i MZ Višnjik (134.000 KM); za investiciono održavanje objekata OŠ Musa Æazim Æatiæ (15.000 KM) i OŠ Hasan Kikiæ (20.000 KM); za nabavku opreme za OŠ Isak Samokovlija (12.000 KM); Udruženju boraca NOAR Centar (10.000 KM) za izgradnju spomen obilježja na Marijin Dvoru - obješenim Sarajlijama žrtvama fašistièkog terora u drugom svjetskom ratu. Za dalje radove na adaptaciji obdaništa "Jezero" Organizaciji demobilisanih boraca izdvojeno je dodatnih 15.000 KM, a Udruženju porodica šehida i poginulih boraca 15.000 KM za adaptaciju objekta na Boraèkom jezeru. Grant vjerskim institucijama poveæan je za 50.000 KM, tako da u ovoj godini iznosu ukupno 250.000 KM.
http://www.centar.ba/Budzet2006.html

Evo sta mene boli...
Xone, ne vadim se ja, vec si ti Bosnjak koji je ugrozen u Sarajevu. Aferim.
Ja svoje rekoh. Moj obraz meni tvoj tebi.

I jos nesto
a grantove neprofitnim organizacijama izdvojeno je dodatnih 138.430 KM, od èega agenciji SERDA 9.500 KM za sufinansiranje projekta unapreðenja zaštiæenog podruèja spomenika prirode Skakavac; za DVD Bjelave 6.180 KM za poveæane za snabdijevanje pitkom vodom naselja Grdonj i Gornji Kromolj; 12.500 KM Sindikalnoj organizaciji organa uprave za jednokratnu pomoæ penzionisanim uposlenicima Opæine Centar, Omladinskoj informativnoj agenciji 3.000 KM za Konferenciju "Lokalne vlasti i mladi u BiH", te dodatnih 50.000 KM za boraèke organizacije, a koje æe rasporediti Komisija za boraèka pitanja u skladu sa Odlukom o izvršavanju Budžeta. Po usvojenim amandmanima izdvojeno je još: Crvenom križu Centar 10.000 KM; Udruženju civilnih žrtava rata Centar 3.000 KM; sportskom društvu SPID 2.250 KM; po 2.000 KM za KUD Proleter, Željeznièar i Seljo, a isto toliko za ansambl Sonemus i Udruženje likovnih umjetnika BiH; dodatnih 10.000 KM Udruženju penzionera Centar za nabavku lijekova; 5.000 KM Demokratskom omladinskom pokretu BiH; 5.000 KM za SOS Kinderdorf; 5.000 KM Udruženju Zajedno; 2.000 KM Media plan institutu; 5.000 KM Udruženju za pomoæ oboljelima od karcinoma dojke.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#227

Post by callmethebreeeze »

cHupjahalic@ wrote:
xon_sa wrote:
cHupjahalic@ wrote:da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala. :roll:
Da se vama sa stranim pasosima naplate vize pri ulasku u BiH i te pare uloze u obnovu, gradnju i modernizaciju skola, ih, sta bi nasa djeca imala...
kad drzava odvoji vise za skole nego za izgradju vjerskih objekata onda nek komotno uvedu i uplacivanje pri ulasku u BiH - a do tada ti ulazi sav svoj trud i snagu koliko ce se dzamija, crkvi izgraditi - dok (gledam na TV-u) ima djece koja pjesace kilometrima svaki dan da bi naucili 2 slova. :roll:
imas djece koja uopste ne idu u skolu. jednostavno roditelji nemaju para.
:-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#228

Post by pitt »

Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#229

Post by xon_sa »

Ja u Sarajevu nisam ugrozen, ali ovdje na forumu od ovih koji "pucaju" sa daljine i govore nam sa udaljenosti od 10.000 kilometara sta i kako treba da radimo, jesam.

Ti mozes skretat temu na budzet opcine centar, nema veze, samo znaj da to nije razlog da se brani ljudima da prave sebi dzamije. U ostalom, ljudi placaju porez pa preko svojih predstavnika u vlasti imaju pravo da rasporede novac koji im pripada onako kako oni zele. Da li je rasporedjeno na pravi nacin ili ne to je sasvim druga prica, ali nema nikakve veze sa dzamijama.

U krajnjem slucaju ja na ovom spisku vec na prvi pogled vidim nekoliko cistih ubleha kojima ne bi dao ni pola marke iz budzeta pa ne dizem toliku frku koliko ovdje neki dizu protiv dzamija i to na svakoj mogucoj temi.

Gdje god neko spomene neki novac, nadje se pametnjakovic da kaze kako bi da se manje gradi dzamija bilo vise para za to. E to mene iritira.

Lako je sad glumit nekog ko zeli da se novac ravnopravno rasporedjuje kad je do pola provedeno historijsko-kulturno brisanje elemenata jedne religije iz ove drzave. Svi bi da kad dodje neki stranac, da ga provedu kroz grad, da mu pokazu dzamije, crkve, sinagoge, a da se ne odrzavaju ti objekti. Ne ide to bas tako.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#230

Post by StLouis »

FFK as Lucy01 wrote:
xon_sa wrote:
cHupjahalic@ wrote:da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala. :roll:
Da se vama sa stranim pasosima naplate vize pri ulasku u BiH i te pare uloze u obnovu, gradnju i modernizaciju skola, ih, sta bi nasa djeca imala...
Naplatili su mi 200 Eura kad sam dosla nakon 13 godina...i stavili sebi u dzep....eto zato sto im se moze.

I ne stavljaj mi rijeci u usta. Niti sam rekla da mi vjernici smetaju niti da mi smetaju vjerski objekti.....samo mi je pun vise vjernicke i vjerske ugrozenosti...nebitno s koje "nacional" strane dolazite...

Moralniji ste, bolji ljudi, savjesniji i "prosvijetljeniji", nego svi ostali nevjernici, ateisti i bogohulnici....puna Bosna takvih... a nikada nije bilo vise nezaposlenih, prosjaka i sirotinje. E o tome se radi, da vi "bolji i moralniji" gradite bogomolje, kukate kako ste ugrozeni (od ostalih vjernika i nas nevjernika) i onda poslije svega (kao sto ce meni na ovo sve, vjerovatno) kazete kako nije vas posao da otvarate radna mjesta, hranite sirotinju i pomazete....

Jesam rodjena u noci, ali ne prosle noci.
:thumbup: :bih: Bravo Lucy!! U sridu!! ;-)
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#231

Post by cHupjahalic@ »

pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
nisam arhitekta ali mi na um pade da bi bilo cool :D da kazu da se uz svaku skolu mora izgraditi dzamija i crkva :D (onako da odmah djeca iskoce iz skole pa tamo - na obuku :D ). mozda bi se tako i skole pocele sredjivati i obnavljati. :-) :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#232

Post by callmethebreeeze »

xon_sa wrote:Ja u Sarajevu nisam ugrozen, ali ovdje na forumu od ovih koji "pucaju" sa daljine i govore nam sa udaljenosti od 10.000 kilometara sta i kako treba da radimo, jesam.
sa kolike udaljenosti je dozvoljeno komentarisati desavanja u svom rodnom gradu?
ne zaboravi da se neke stvari puno bolje vide iz daleka.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#233

Post by cHupjahalic@ »

xon_sa wrote:Lako je sad glumit nekog ko zeli da se novac ravnopravno rasporedjuje kad je do pola provedeno historijsko-kulturno brisanje elemenata jedne religije iz ove drzave. Svi bi da kad dodje neki stranac, da ga provedu kroz grad, da mu pokazu dzamije, crkve, sinagoge, a da se ne odrzavaju ti objekti. Ne ide to bas tako.
Razlika je u odrzavanju vec izgradjenih objekata (nadji ko je nesto rekao protiv toga) a razlika je kad vidis da vjerski objekti nicu kao gljive poslije kise. :oops:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#234

Post by callmethebreeeze »

pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
hocemo li i mi liberalni muslimani morati placati? :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#235

Post by Vodenjak »

xon_sa wrote:Ja u Sarajevu nisam ugrozen, ali ovdje na forumu od ovih koji "pucaju" sa daljine i govore nam sa udaljenosti od 10.000 kilometara sta i kako treba da radimo, jesam.

Ti mozes skretat temu na budzet opcine centar, nema veze, samo znaj da to nije razlog da se brani ljudima da prave sebi dzamije. U ostalom, ljudi placaju porez pa preko svojih predstavnika u vlasti imaju pravo da rasporede novac koji im pripada onako kako oni zele. Da li je rasporedjeno na pravi nacin ili ne to je sasvim druga prica, ali nema nikakve veze sa dzamijama.

U krajnjem slucaju ja na ovom spisku vec na prvi pogled vidim nekoliko cistih ubleha kojima ne bi dao ni pola marke iz budzeta pa ne dizem toliku frku koliko ovdje neki dizu protiv dzamija i to na svakoj mogucoj temi.

Gdje god neko spomene neki novac, nadje se pametnjakovic da kaze kako bi da se manje gradi dzamija bilo vise para za to. E to mene iritira.

Lako je sad glumit nekog ko zeli da se novac ravnopravno rasporedjuje kad je do pola provedeno historijsko-kulturno brisanje elemenata jedne religije iz ove drzave. Svi bi da kad dodje neki stranac, da ga provedu kroz grad, da mu pokazu dzamije, crkve, sinagoge, a da se ne odrzavaju ti objekti. Ne ide to bas tako.
Druga polovica "historijsko-kulturnog brisanja elemenata jedne religije iz ove drzave" je upravo u toku...
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#236

Post by xon_sa »

callmethebreeeze wrote:
xon_sa wrote:Ja u Sarajevu nisam ugrozen, ali ovdje na forumu od ovih koji "pucaju" sa daljine i govore nam sa udaljenosti od 10.000 kilometara sta i kako treba da radimo, jesam.
sa kolike udaljenosti je dozvoljeno komentarisati desavanja u svom rodnom gradu?
ne zaboravi da se neke stvari puno bolje vide iz daleka.
Komentarisi ti i gledaj, al to ima uticaja kao lanjski snijeg.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#237

Post by Vodenjak »

cHupjahalic@ wrote:
pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
nisam arhitekta ali mi na um pade da bi bilo cool :D da kazu da se uz svaku skolu mora izgraditi dzamija i crkva :D (onako da odmah djeca iskoce iz skole pa tamo - na obuku :D ). mozda bi se tako i skole pocele sredjivati i obnavljati. :-) :D
Bolje da urade obratno, prije ce se skole napraviti! :D
Kad bi bilo po tvome, ne bi se ovdje prepirali oko tolikog broja bogomolja! :wink: :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#238

Post by xon_sa »

cHupjahalic@ wrote:
xon_sa wrote:Lako je sad glumit nekog ko zeli da se novac ravnopravno rasporedjuje kad je do pola provedeno historijsko-kulturno brisanje elemenata jedne religije iz ove drzave. Svi bi da kad dodje neki stranac, da ga provedu kroz grad, da mu pokazu dzamije, crkve, sinagoge, a da se ne odrzavaju ti objekti. Ne ide to bas tako.
Razlika je u odrzavanju vec izgradjenih objekata (nadji ko je nesto rekao protiv toga) a razlika je kad vidis da vjerski objekti nicu kao gljive poslije kise. :oops:
Procitaj eto ima i na ovoj strani takvih komentara... Vjerski objekti nicu tamo gdje za njima ima potrebe i obicno tamo gdje im ranije nije bila dozvoljena gradnja.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#239

Post by mIRCerka »

xon_sa wrote:Ja u Sarajevu nisam ugrozen, ali ovdje na forumu od ovih koji "pucaju" sa daljine i govore nam sa udaljenosti od 10.000 kilometara sta i kako treba da radimo, jesam.
Ja sam iz slicnih pobuda javno govorila da bih im zabranila i glasanje na izborima ovdje, upravo zbog udaljenosti. Ali ti svojom pricom nisi meni dao na znanje da ti smeta petljanje nekog dijasporca, vec da si ugrozen i da nemas gdje obavljati vjersku duznost. A znam da si u Sarajevu. Pa mi shega. Pravo.
xon_sa wrote: Ti mozes skretat temu na budzet opcine centar, nema veze, samo znaj da to nije razlog da se brani ljudima da prave sebi dzamije. U ostalom, ljudi placaju porez pa preko svojih predstavnika u vlasti imaju pravo da rasporede novac koji im pripada onako kako oni zele. Da li je rasporedjeno na pravi nacin ili ne to je sasvim druga prica, ali nema nikakve veze sa dzamijama.
Ja ti rekoh sta meni smeta, okacih budzet opcine da potkrijepim svoju tvrdnju.
xon_sa wrote: U krajnjem slucaju ja na ovom spisku vec na prvi pogled vidim nekoliko cistih ubleha kojima ne bi dao ni pola marke iz budzeta pa ne dizem toliku frku koliko ovdje neki dizu protiv dzamija i to na svakoj mogucoj temi.
Vidis, moj Seljo je dobio 2.000 km, a prije godinu i po je placeno ravno 12.000 KM samo na sanaciju grijanja koje uopste nije radilo. A da ima ubleha nekih, ima. Da sjednes i places.
xon_sa wrote: Gdje god neko spomene neki novac, nadje se pametnjakovic da kaze kako bi da se manje gradi dzamija bilo vise para za to. E to mene iritira.
Vecini ljudi mogu poruciti samo jedno: Ko vas J sto niste isli svojim predstavnicima u opcini kad je BUDZET bio u nacrtu pa se zalili. Lako je plakati kasnije.
xon_sa wrote: Lako je sad glumit nekog ko zeli da se novac ravnopravno rasporedjuje kad je do pola provedeno historijsko-kulturno brisanje elemenata jedne religije iz ove drzave. Svi bi da kad dodje neki stranac, da ga provedu kroz grad, da mu pokazu dzamije, crkve, sinagoge, a da se ne odrzavaju ti objekti. Ne ide to bas tako.
Ja svakome strancu kojeg sam vodala po gradu pokazem pogled na Sarajevo sa bistricke stanice, pokazem Tunel, odvedem u Akifa Seremeta, pokazem Bascarsiju, odvedem kod Begove da se napiju vode i ispricam kako je Amerikanac 1984.godine KUPIO Begovu od nekih sanera :D
Onda ih pitam sta zele jos da vide, jer nisu svi zainteresirani za crkve, dzamije i ostale sakralne objekte.
Nazalost, ono sto njih najvise interesuje jeste nakit...Stoga i ta ti prica pada u vodu.
Dakle, ako zelis donirati, bujrum. Ako ce opcina donirati zemljiste, bujrum, ali mislim da je ipak prece da djeca procitaju makar 4 knjige za lektiru, a nisu sve porodice u mogucnosti da kupe svojoj djeci te iste knjige.
Nadam se da sam bila jasnija.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#240

Post by pitt »

callmethebreeeze wrote:
pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
hocemo li i mi liberalni muslimani morati placati? :D
Ti valoa vise i od jakoba fincija :D:D:D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#241

Post by cHupjahalic@ »

Vodenjak wrote:
cHupjahalic@ wrote:
pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
nisam arhitekta ali mi na um pade da bi bilo cool :D da kazu da se uz svaku skolu mora izgraditi dzamija i crkva :D (onako da odmah djeca iskoce iz skole pa tamo - na obuku :D ). mozda bi se tako i skole pocele sredjivati i obnavljati. :-) :D
Bolje da urade obratno, prije ce se skole napraviti! :D
Kad bi bilo po tvome, ne bi se ovdje prepirali oko tolikog broja bogomolja! :wink: :D
bilo kako bilo, oba prijedloga su cool :-) :D
sad samo stati u red pa cekati. :D
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#242

Post by bice_bice »

FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????

po tvom ja znaci svom ocu trebam zabraniti vjeru u Boga ako je u svoje vrijeme - ne svaki dan al je - popio a danas vjeruje?

prava mahaluska prica to sa nanom, pun mi je takvih!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#243

Post by Vodenjak »

bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????

po tvom ja znaci svom ocu trebam zabraniti vjeru u Boga ako je u svoje vrijeme - ne svaki dan al je - popio a danas vjeruje?

prava mahaluska prica to sa nanom, pun mi je takvih!
"Pun" ko, sta? :?
:D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#244

Post by mIRCerka »

bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????

po tvom ja znaci svom ocu trebam zabraniti vjeru u Boga ako je u svoje vrijeme - ne svaki dan al je - popio a danas vjeruje?

prava mahaluska prica to sa nanom, pun mi je takvih!
Aferim, mozda i ti nekad dodjes tobe, po ovoj recenici vidim da jos nisi :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#245

Post by callmethebreeeze »

pitt wrote:
callmethebreeeze wrote:
pitt wrote:Pa za to treba jos mekteba :D Hem skola hem vjerska obuka :D:D:D
A dobro momak kaze i za te naplate. Treba i svim cafirima nametnuti neki harach za cafirluk..........bas kao sto su oslobodioci turci radili :D:D
hocemo li i mi liberalni muslimani morati placati? :D
Ti valoa vise i od jakoba fincija :D:D:D
boga mi, moj je dedo rahmetli godinama, za vrijeme najcrnjeg komunizma, odrzavao jednu dzamiju, ja mislim da bih na ime toga mogao dobiti bar popust :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#246

Post by cHupjahalic@ »

bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????
mada ovo nema veze sa temom (moderatori brisite ako krsim pravila :D ) ali ne mogu a da ne kazem @bice_bice: pa ko je koga ovdje citirao? ti Lucy ili Lucy tebe :? :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#247

Post by pitt »

ma jasta nego udbas bio. Cuj on odrzavao dzamiju u doba kad nisi smio reci da si musliman :D:D:D:D Sta li je pravovjernih deduka na goli otok poslao :D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#248

Post by mIRCerka »

cHupjahalic@ wrote:
bice_bice wrote:
FFK as Lucy01 wrote: A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
u Tuzli? sto li to nije za ibreta nekog?!

ta nana ako hoce klanjat u drugoj dzamiji, neka ide, niko joj ne brani.. nego eto da dodje do izrazaja.. uostalom sta si htjela reci sa citiranjem??????
mada ovo nema veze sa temom (moderatori brisite ako krsim pravila :D ) ali ne mogu a da ne kazem @bice_bice: pa ko je koga ovdje citirao? ti Lucy ili Lucy tebe :? :D
Lucy nanu, bicebice ruzi nanu, i jos na tapet uzima Tuzlu...
Vela havle, vela luka veli joze :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#249

Post by homo_sapiens »

Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#250

Post by mIRCerka »

homo_sapiens wrote:Ja namjeravam, krajem ove godine, u Sarajevu izgraditi veliki objekat oblika džamije, sa prilazom i parkingom za automobile, visokim stubom oblika munare, prozorima, i td, i instalirati unutra svu potrebnu opremu za diskoteku.
Slične neće biti nigdje. Već radim na građevinskoj dozvoli. Treba mi sufinansijer. Ima li koga ?
Provjeri dzamiju pored Ivo Lola Ribar skole u Kaknju. Cisto za ideju dizajna.
Locked