SDP protiv ambasada islamskih zemalja!

doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#51

Post by doktor30 »

Svi u odbranu Turske na Marijin Dvoru! 8)
Kako samo taj ljigavi SDP radi protv Bosnjaka i njihovih jarana :D .

Presmijesno je ovo sto se radi - ali eto, pitam se hoce li se isto kao i za ambasadu Turske, iko od vlasti u opstini Centar SArajevo ili ti ga SDP, pobuniti oko silnih zgrada na Breki i u uzem dijelu grada, Ferhadija, itd, pa da pita da li su one zgradetine kod bolnice Kosevo isto narusile urbanizam Sarajeva. A tek vile u Kralja Tomislava, Ganici, Saje i ostali. Ako je princip onda neka bude princip za SVE, a ne sa nekima su raja a neke bi da ganjajaju jer nisu dio tala.
Twisted Kites
Posts: 59
Joined: 18/01/2005 03:53
Location: Danska

#52

Post by Twisted Kites »

ma sta banovati.avazovce sdaovce i haris lovere treba za muda objesit jel tako :D svi su oni glupani i seljaci.dok su sdpovci nacitana gradska raja :( pa ja:D

btw. :
Unioninvest d.o.o.: SDP-ovi navodi su netačni

Unioninvest d.o.o. Sarajevo reagirao je danas povodom posljednjeg odbijanja prijedloga izmjena i dopuna regulacionog plana Kvadrant "C“- Marijin-Dvor na sjednici Gradskog vijeća i nedavnih izjava dužnosnika SDP-a radi, kako navode, zaštite interesa, integriteta i ugleda te kompanije.

Unioninvest u saopćenju navodi da su prilikom svakog odbacivanja prijedloga izmjena i dopuna regulacionog plana kvadrant “C- Marijin-Dvor iznošeni različiti razlozi, vjerovatno u nedostatku bilo kakvog razloga, a da su na nedavnoj pres-konferenciji SDP-a izneseni neistiniti podaci (da se objekt gradi bez građevinske dozvole, da se ne plaćaju nikakve takse) a posebno da iza svega postoje "manje grupe“ koje ostvaruju prevarama milionske profite.

Unioninvest napominje da je jedan od inicijatora i potpisnika Sporazuma o reguliranju međusobnih odnosa za uređenje građevinskog zemljišta na lokalitetu Kvadrant „C“- Mariji-Ddvor potpisanog od budućih investitora, Zavoda za izgradnju KS-a, Općine Novo Sarajevo i Ministarstva za prostorno uređenje i zaštitu okoliša KS-a.

Ovaj sporazum je omogućio početak radova koji bi u rezultatu najzapušteniji dio užeg centra grada izgradnjom savremenih objekata u bliskoj budućnosti pretvorio u jedan od njegovih najljepših dijelova.

Unioninvest je na ime troškova uređenja gradskog zemljišta uplatio 1,7 miliona KM i 0,513 miliona KM na ime rente za korištenje gradskog zemljišta prije izdate dozvole za građenje.

Ovim sporazumom Unioninvest d.o.o. ustupio je za izgradnju muzeja „Ars-aevi“ i izgradnju prve transverzale 4.000 m2 vlastitog zemljišta zasad bez ikakve naknade poštujući tzv. „širi društveni interes“.

“Parcela na kojoj se gradi Ambasada Turske, kao i dvije parcele za buduću izgradnju ambasade Saudijske Arabije koje su također bile u vlasništvu Unioninvest d.o.o uz simboličnu naknadu ustupljene su MVPBiH.

Nije zanemarljiv podatak, ističe Unioninvest, da su u sklopu pripreme zemljišta za izgradnju poslovnog objekta za sedam porodica koje su do tada živjele u ruševnoj baraci osigurali sedam novih stanova.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11051
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#53

Post by Prpa.ba »

Twisted Kites wrote:ma sta banovati.avazovce sdaovce i haris lovere treba za muda objesit jel tako :D svi su oni glupani i seljaci.dok su sdpovci nacitana gradska raja :( pa ja :D
Jok, nacitana raja se nalazi u dijaspori. Recimo, u Danskoj. :D
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#54

Post by dr.gog »

:D Ma bit će tu ambasada ultraislamističke turske(Kemal-paša se prevrće u grobu na branioce u Bosni tipa Avaza) :D bit će i Importane centar,hiperkapitalistički ponor za novce.
A bit će i Avazov novi objekat :) za sve one koji nisu znali,samo se pitam hoće li mi dijete imat gdje da zuji Vilsonovim ili moram kaparisat kod Fahre penthouse das bi imao iole čist pogled.

Usput,još jednom neko da povuče štivo za forum iz Radončićeve paranoje "Lagumdžija&SDP",halaliću 20 banova....Stvarno više dosta,i dijasporci i ljute Sarajlije i novoprobuđeni intelektualci/ke u Bošnjaka....

Čitanje tekstova na način kako ih serviraju" Avazbosnadani" je igranje sa radioaktivnim i infektivnim materijalom,pa tako i ovaj slučaj sa tzv.problemom oko izgradnje ambasada,čista budalaština.

Ljudi moji,Vi na ovom forumu,bar 5-6 ljudi,ste novinarski kvalitetniji i informisaniji,te znatno pismeniji od grupice koja drži desk u Avazu,na stranu ona grupa raje iz Crne hronike i sarajevske hronike.

Još jednom---evo za one koji misle suprotno:

Nađite mi jedan analitički članak u Avazu koji može iole da ugrozi jednu "Danas","Beatrix" i još najmanje 5 ljudi s foruma po bilo kojoj temi!!"Naušnica"sama može da napravi jednu mizernu"Azru" da ne pričam dalje...)

Onaj ko misli da ima takav članak,neka ga stavi na forum(uključite i CD teme Hadžifujsa),pa otvorimo polemiku.Ako pobjedi ijedna Avazova priča,autor će dobiti od mene 100$ i Billboard"nickname" na 7 dana.

Toliko o razvijanju novinskih jufki F.R-a...

DR:GOG
Last edited by dr.gog on 31/12/2007 19:33, edited 1 time in total.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#55

Post by pitt »

da je makar ta nagrada u eurima :D:D:D
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#56

Post by dr.gog »

pitt wrote:da je makar ta nagrada u eurima :D:D:D

:D samo naprijed....više mi je zlo,fakat mi je zlo :x ..



p.s. Sretna Nova Goooodina!!!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#57

Post by pitt »

jel od baklava? :D:D:D:D
Sta ti ba ima biti zlo.......nije Fahro kriv sto narod voli smece citati. Covjek samo koristi priliku.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#58 Re: SDP protiv ambasada islamskih zemalja!

Post by jefferson »

venera888 wrote:Zašto je stala gradnja Turske ambasade?

SDP-ovci su pravi mešetari u izvrtanju stvari, a neusvajanje regulacionog plana njihova je odmazda, poručuje gradonačelnica...
27.12.2007. 09:00


Gradonačelnica Sarajeva Semiha Borovac, nakon dvosatnog sastanka Kolegija Gradskog vijeća, odlučila je sasvim otvoreno progovoriti za "Dnevni avaz" o pozadini neusvajanja regulacionog plana "Kvadrant C-Marindvor", zbog kojeg je blokirana, između ostalih, i gradnja zgrade Turske ambasade.

Borovac ističe da su vijećnici SDP-a pravi mešetari u izvrtanju stvari te da je neusvajanje regulacionog plana zapravo samo odmazda.

Tačno pitanje
- Mislim da je rezultat svega to što nije prihvaćena izmjena regulacionog plana "Centar -Novo Sarajevo", koji se odnosi na nadziđivanje poslovnog objekta u ulici Envera Šehovića, čiji vlasnik je upravo predsjedavajući GV Marin Ivanišević.

Osim toga, SDP je zaista protiv gradnje ambasada islamskog svijeta uz Vilsonovo šetalište u Sarajevu, a pričaju priču da nisu podržali RP "Kvadrant C-Marindvor" jer su u pitanju mutne radnje izvođača radova na poslovnim objektima...
Venera, probaj malo svojim mozgom razmisljat, interesantno je, vjeruj mi!
Dobitak
Posts: 57
Joined: 25/02/2005 08:38

#59 Re: SDP protiv ambasada islamskih zemalja!

Post by Dobitak »

jefferson wrote:
venera888 wrote:Zašto je stala gradnja Turske ambasade?

SDP-ovci su pravi mešetari u izvrtanju stvari, a neusvajanje regulacionog plana njihova je odmazda, poručuje gradonačelnica...
27.12.2007. 09:00


Gradonačelnica Sarajeva Semiha Borovac, nakon dvosatnog sastanka Kolegija Gradskog vijeća, odlučila je sasvim otvoreno progovoriti za "Dnevni avaz" o pozadini neusvajanja regulacionog plana "Kvadrant C-Marindvor", zbog kojeg je blokirana, između ostalih, i gradnja zgrade Turske ambasade.

Borovac ističe da su vijećnici SDP-a pravi mešetari u izvrtanju stvari te da je neusvajanje regulacionog plana zapravo samo odmazda.

Tačno pitanje
- Mislim da je rezultat svega to što nije prihvaćena izmjena regulacionog plana "Centar -Novo Sarajevo", koji se odnosi na nadziđivanje poslovnog objekta u ulici Envera Šehovića, čiji vlasnik je upravo predsjedavajući GV Marin Ivanišević.

Osim toga, SDP je zaista protiv gradnje ambasada islamskog svijeta uz Vilsonovo šetalište u Sarajevu, a pričaju priču da nisu podržali RP "Kvadrant C-Marindvor" jer su u pitanju mutne radnje izvođača radova na poslovnim objektima...
Venera, probaj malo svojim mozgom razmisljat, interesantno je, vjeruj mi!

Jedini post koji vrijedi u svoj diskusiji.
Citam doticn(u)og pod nickom Vennera i nevjerovatno koliko je to zatucano smetljarskim Avazom.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#60

Post by elSaik »

Samo mi žao Kemala, tolike godine bespotrebno utrošene... :( :oops:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#61

Post by dr.gog »

pitt wrote:jel od baklava? :D:D:D:D
Sta ti ba ima biti zlo.......nije Fahro kriv sto narod voli smece citati. Covjek samo koristi priliku.
:D :D ma neeeee...

"sva izdanja Avaza uvedimo kao obavezno štivo u škole,da vidimo kako je budući predsednik gradio temelje lepše i prosperitetnije Bosne i Zmarajeva"(to je Sarajevo u novogovoru buduće države)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#62

Post by mIRCerka »

doktor30 wrote:Svi u odbranu Turske na Marijin Dvoru! 8)
Kako samo taj ljigavi SDP radi protv Bosnjaka i njihovih jarana :D .

Presmijesno je ovo sto se radi - ali eto, pitam se hoce li se isto kao i za ambasadu Turske, iko od vlasti u opstini Centar SArajevo ili ti ga SDP, pobuniti oko silnih zgrada na Breki i u uzem dijelu grada, Ferhadija, itd, pa da pita da li su one zgradetine kod bolnice Kosevo isto narusile urbanizam Sarajeva. A tek vile u Kralja Tomislava, Ganici, Saje i ostali. Ako je princip onda neka bude princip za SVE, a ne sa nekima su raja a neke bi da ganjajaju jer nisu dio tala.
Uprati li ti uopste ovu cijelu frku sa Slavisom(mislim da se tako zove inspektor) koji je proglasen cetnikom parekselans jer je rekao STOP izgradnji bez gradj.dozvole?
Ili ti je samo receno sta bi se trebalo napisati?
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#63

Post by doktor30 »

nisam upratio ali to je shema po kojoj se sve desava. najlakse je kada je neko upravu, reci za njega da je srbin, hrvat, glup, ruzan, nepismen, neobrijan, da mu je mama bila laka zenska itd. to je fol koji uvijek upali.
ma nek se koljemo i nije bolje za nas
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#64

Post by mIRCerka »

doktor30 wrote:nisam upratio ali to je shema po kojoj se sve desava. najlakse je kada je neko upravu, reci za njega da je srbin, hrvat, glup, ruzan, nepismen, neobrijan, da mu je mama bila laka zenska itd. to je fol koji uvijek upali.
ma nek se koljemo i nije bolje za nas
dok se mi koljemo, veliki "neprijatelji" na vlasti cukununuke obezbijedise...

al neka, nashi su :D

Shega mi to da je Turska islamska zemlja, a nedavno bila ona kriza kad je vojska bila u pripremi da sacuva sekularni poredak Turske ....
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#65

Post by doktor30 »

turska uopste nije islamska zemlja, vec sekularna. Pa cijela frka sa svim tim je u tome sto je KEmal Ataturk upravo istjerao Vjeru, Islam iz politike i to je ta reforma koje je kao za jedne najbolja a za druge najcrnja. Od tada do danas u Turskoj postoje oni koji su za Ataturka - oni su trenutno opozicija, i one koji su kao nacionalisti, vjerski nstrojeni - koji su sada na vlasti. Zvanicno, svi postuju Ataturka jer je on stvroio Tursku, odbranio je itd, ali ipak postoje duboke razlike medju njima. Ista bagra ko i mi ovdje, vjeruj mi. Isao sam tamo tri-cetiri puta iiii - mi i oni, ma ista bagra
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#66

Post by Qwert »

Cini mi se da je sva ova frka oko, ne postivanja zakona, jer bespravne gradnje ima milion pa se niko ne cuje, vec nesto trece, mislim novac, ko kome i zasto on ne ja.....

Kad bi se tako konzistetno radilo za sve.
Fox Mulder
Posts: 562
Joined: 24/04/2007 13:24
Location: Washington

#67

Post by Fox Mulder »

Hvala Bogu pa Turkey nije islamska drzava. Puste li se oni u Europu, nestace Europe za 7 dana.
Fox Mulder
Posts: 562
Joined: 24/04/2007 13:24
Location: Washington

#68

Post by Fox Mulder »

doktor30 wrote:turska uopste nije islamska zemlja, vec sekularna. Pa cijela frka sa svim tim je u tome sto je KEmal Ataturk upravo istjerao Vjeru, Islam iz politike i to je ta reforma koje je kao za jedne najbolja a za druge najcrnja. Od tada do danas u Turskoj postoje oni koji su za Ataturka - oni su trenutno opozicija, i one koji su kao nacionalisti, vjerski nstrojeni - koji su sada na vlasti. Zvanicno, svi postuju Ataturka jer je on stvroio Tursku, odbranio je itd, ali ipak postoje duboke razlike medju njima. Ista bagra ko i mi ovdje, vjeruj mi. Isao sam tamo tri-cetiri puta iiii - mi i oni, ma ista bagra
Jest vala :thumbup:
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#69

Post by Ergot »

Fox Mulder wrote:Hvala Bogu pa Turkey nije islamska drzava. Puste li se oni u Europu, nestace Europe za 7 dana.
Jesu li i oni slaba nacija, o veliki lovce na ekstraterestrijalce?
Fox Mulder
Posts: 562
Joined: 24/04/2007 13:24
Location: Washington

#70

Post by Fox Mulder »

Ergot wrote:
Fox Mulder wrote:Hvala Bogu pa Turkey nije islamska drzava. Puste li se oni u Europu, nestace Europe za 7 dana.
Jesu li i oni slaba nacija, o veliki lovce na ekstraterestrijalce?
Jesu. Iako ih je puno i imaju strasnu kulturu, i uticaj na Europu, sada su slabi.
Post Reply