Dešavanja u Srbiji

zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#53376 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

bhnapoleon1 wrote: 11/06/2021 20:09
zilog wrote: 11/06/2021 18:35
bhnapoleon1 wrote: 11/06/2021 16:19 meni je problematično uopšte dozvoliti na ovom forumu rasprave gdje velikosrbi tvrde sa naziv šiptar ne vrijeđa Albance, pa valjda se i Albanci nešto pitaju.
Jos se ubjedjuju. Sada su valjda razdrazeni, poslije Haga i Strazbura.

Cuj, ono bi nekoga da zove fasistom? :roll:
Šta misliš kako zovu Bošnjake ili bosanski jezik
To ovdje nece nikad priznati, ali se izletise sa Albancima. Pa i u srbiji samo cetnici sa dna kace, poput Seselja i tabloidi poput Informera, spominju "Siptare".
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53377 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

MILAN ST. PROTIĆ

Bivši gradonačelnik Beograda: Mladić je otpad, nemoralni, krvoločni, a takvog bijednika mi slavimo
To oficir, to Srbin, to komandant? To nije ništa. E, to smo danas mi postali, rekao je Protić

Historičar, bivši gradonačelnik Beograda i nekadašnji ambasador SR Jugoslavije u SAD-u Milan St. Protić, u jednom televizijskom intervjuu 2018. godine imao je snažan govor u kome je poručio da je general Ratko Mladić zločinac, a Srebrenica neoprostiv zločin i srpska sramota, u intervjuu za beogradske medije od četvrtka upitao je Hrvate i Bošnjake gdje su “njihovi Protići” da nešto kažu o zločincima iz svog naroda.

Ocjenama i konstatacijama, iznesenim za tv produkciju Balkan info, o tome kako Ratko Mladić nije nikakav srpski oficir, niti heroj, već zločinac, te da su masovna ubistva Bošnjaka u Srebrenici u ljeto 1995. apsolutno neoprostiv zločin, Protić je potaknuo brojne reakcije i podijeljena mišljenja u javnosti i na društvenim mrežama.

Sada, nakon što je Mladić u utorak pravosnažno osuđen na doživotnu kaznu zatvoru, između ostalog i za genocid u Srebrenici, vrijedi se podsjetiti Protićevog govora.

- Zločin u Srebrenici apsolutno neoprostiv. Neoprostiv zato što su ga učinili Srbi – rekao je Protić u emisiji „Balkan info“, a na pitanje da li misli da je zaista toliko ubijenih koliko se smatra, odgovorio da je to potpuno nebitno.



- Da li je tri hiljade, da li je pedeset ili sedam hiljada, potpuno mi je svejedno. Srbi su se prvi put u svojoj istoriji ogriješili o druge. Mi to nikad ranije nismo radili. Tek kad su došli ovi nekrsti, na čelu sa Ratkom Mladićem, koji ne poštuju ništa. Koji do juče nisu bili Srbi uopšte. Ko je plakao kad je skidao petokraku. Koji nikakvog morala nemaju. Onda su krenuli da ubijaju civile. To Srbi nikad.. To je Srbima rađeno, ne jedanput kroz istoriju. A onda su oni počeli to da rade i obrukali ovu naciju za sva vremena - naveo je on.

Protić je rekao da je 18.000 momaka poginulo pod Mladićevom komandom u Bosni za Republiku Srpsku i da im niko nije spomenik podigao.

Nikad u crkvu nije ušao
- A plakali smo ovde da li će da ide u Hag ili ne, da li je sud pravedan ili nije. Je li to srpski oficir? Srpski oficir ide tamo dobrovoljno i kaže: „Meni ne treba odbrana, ne treba mi ništa, sudite koliko god hoćete, ja sam tu da odgovaram, ja sam rat izgubio, moji vojnici su izginuli.“ On se krio ko posljednji bijednik, k'o baba neka po rupama i podrumima, i kad su ga najzad isporučili, on je deset godina kenjkao tamo, sramota za srpski narod. To oficir, to Srbin, to komandant? To nije ništa. E, to smo danas mi postali. I njega slavimo, takvog bijednika mi slavimo i poredimo ga sa vojvodom Mišićem, a razlika je nebo i zemlja - rekao je Protić.

Upitao je zatim i da li je Mladić postao oficir pod Titom i petokrakom, i konstatovao da se ovaj komunizma nikada nije odrekao.

- Nikad u crkvu nije ušao dok to nije postalo probitačno. O srpstvu ne zna; na jednom mjestu kaže, „ovo im je osveta za bunu na dahije“. Ko da su Turci protiv nas digli, a ne, ne zna šta je buna na dahije, ima snimak u Srebrenici. To je srpski oficir u kog se mi pouzdamo i kog slavimo, zato tako i prolazimo. Ako su nam idoli Arkan, Mladić, Karadžić, Milošević, Šešelj, i njima slični, nije ni ludo da ovako prolazimo. A onda su nam krivi Amerikanci, svjetska zavjera, zaklinjemo se u Putina, a pojma nemamo ni ko je ni šta je, ni kakvu politiku vodi. Mi smo pogubili svaki pravac i kriterijum za ro ko smo i šta smo i šta ima smisla - naveo je Protić.

Dodao je i da ga uopšte ne interesuje koja su opravdanja i izgovori, kao ni pitanje da li je nama to neko radio?

To ne rade Srbi
- Pa, naravno da nam je radio i nije prvi put. Šta smo mi, divljaci koji se svete ili smo hrišćani koji praštaju? Šta smo mi? I onda još to negiramo. Umjesto da izađemo i kažemo, neki su Srbi to radili. Potpuno mi je nebitno koliko je ljudi poubijano. Poubijani su. Po spisku. Ljudi koji su uhvaćeni. Koji su bili potpuno nemoćni da se brane. Sistematski, danima, po cijeloj istočnoj Bosni, ne u Srebrenici. To je neoprostiv zločin. To je po mom srpskom uvjerenju, ljaga na srpskom obrazu za sva vremena, jer onda smo mi isti kao drugi. Ako mi to radimo, ne možemo da kažemo ništa Hrvatima, Albancima, muslimanima, Nijemcima. Onda smo mi isti i nikakve razlike nema - rekao je Protić.

Prema njegovom mišljenju time je svaka jama iz Drugog svjetskog rata i svaka žrtva iz Jasenovca - zbrisana.

- To ne rade Srbi, to je radio čovjek, i ljudi, koji su samo slučajno pripadnici mog naroda, inače su izrodi, otpad, nemoralni krvoločni, koji zaslužuje svaku osudu. Jer mi smo nekada vaspitani da opraštamo i da nikad ne posegnemo za životom protivnika kad je poražen, ne daj bože kad je zarobljen. Nama su nekada naši protivnici digli spomenik, evo ga u Košutnjaku, zato što smo bili viteški narod, viteška vojska. Mi smo Makenzena oslobodili, njemaškog feldmaršala u Prvom svjetskom ratu.

eee moj protiću, nije bitno jesil srbin, moras bitnut srBenda...
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#53378 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ljevoruki »

Srbi su se prvi put u svojoj istoriji ogriješili o druge. Mi to nikad ranije nismo radili.
.
- To Srbi nikad.. To je Srbima rađeno, ne jedanput kroz istoriju
Meni ne treba odbrana, ne treba mi ništa, sudite koliko god hoćete, ja sam tu da odgovaram, ja sam rat izgubio, moji vojnici su izginuli
Uzas, ovo je ko biva obrazac dobrog srbina. :run: :violina:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#53379 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

SamoVasGledam wrote: 11/06/2021 16:50
zilog wrote: 11/06/2021 16:16
Osim da se nesto namjerno izvrce pise i izgovara razlicito od izvornog, mozda to da je desetljecima bilo u upotrebi za pezorativno nazivanje Albanaca.

Duse drage, kao ne znate to? Prvi put cujete?
Nemoj da spinuješ već objasni kako su ''šiptari'' i tvoj primer ''gejdže'' povezani. Gde je uvredljivi deo kod ''šiptara''?
Prvo, da li ti uopste znas sta u prijevodu znaci rijec ''šćip(e)tar''?

Ako potvrdis da znas, ja cu ti objasniti kako je je nastala rijec ''šiptar'' i zasto je uvrijedljiva za Albance. 8-)
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#53380 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

pici wrote: 11/06/2021 21:30
MILAN ST. PROTIĆ

Ako mi to radimo, ne možemo da kažemo ništa(1)Hrvatima, Albancima, muslimanima, Nijemcima. Onda smo mi isti i nikakve razlike nema -[/b] rekao je Protić.



- (2)To ne rade Srbi, to je radio čovjek, i ljudi, koji su samo slučajno pripadnici mog naroda, inače su izrodi, otpad, nemoralni krvoločni, koji zaslužuje svaku osudu.

eee moj protiću, nije bitno jesil srbin, moras bitnut srBenda...
Protic zaboravlja reci ovo pod (2) i za one navedene pod(1).

Arsini bi trebali biti jednaki za sve, moj Proticu. 8-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53381 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bloo »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 12/06/2021 07:43
SamoVasGledam wrote: 11/06/2021 16:50
zilog wrote: 11/06/2021 16:16
Osim da se nesto namjerno izvrce pise i izgovara razlicito od izvornog, mozda to da je desetljecima bilo u upotrebi za pezorativno nazivanje Albanaca.

Duse drage, kao ne znate to? Prvi put cujete?
Nemoj da spinuješ već objasni kako su ''šiptari'' i tvoj primer ''gejdže'' povezani. Gde je uvredljivi deo kod ''šiptara''?
Prvo, da li ti uopste znas sta u prijevodu znaci rijec ''šćip(e)tar''?

Ako potvrdis da znas, ja cu ti objasniti kako je je nastala rijec ''šiptar'' i zasto je uvrijedljiva za Albance. 8-)
Otvorite si temu i razglabajte o tome.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4879
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#53382 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ¤ jelena ¤ »

SamoVasGledam wrote: 11/06/2021 15:57
zilog wrote: 11/06/2021 14:38
Zamisli da ovdje Srbe pocnemo zvati "Sri", jer nam se b ne izgovara nakon r, niti nam se pise.
Nema potrebe jer govorimo istim jezikom, ali evo Englez ili Amerikanac neće bukvalno za tebe reći ''Bošnjak'' već ''Bosniak'' jer su tako prilagodili tu reč svom jeziku.
Ne razumem gde je uvredljivi koren u terminu ''Šiptar''. Evo ti si uzeo duhoviti primer za gedže - gaydže i tu vidimo šta je uvredljivo, ali ja kod šiptara ne vidim. Barem ne na srpskom jezku.
Duboko u podsvijesti onih koji ga koriste, a nisu porijeklom Albanci...

Usađen od rođenja vaspitanjem.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53383 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Jos se ubjedjuju. Sada su valjda razdrazeni, poslije Haga i Strazbura.
Hahahahah, niko i ne prica o tim temama. Pisalo se 2 dana i to je to.
Srbi su nikad nabrijaniji na kosarku i tenis ovih dana. Imaju nekih razloga oko Jokica i Djokovica.
Nisu svi optereceni time kao ti, idi malo izadji u grad, prirodu, zabavi se ... :D
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53384 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Potpisan ugovor o rekonstrukciji pruge Subotica - Horgoš

Ugovor o rekonstrukciji i modernizaciji železničke pruge Subotica-Horgoš, vredan skoro 87 miliona evra, svečano je potpisan u vladi Srbije.

Ugovor su potpisali, u ime Vlade Srbije, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović, v. d generalnog direktora Infrastruktura železnice Srbije Nebojša Šurlan i, u ime izvođača radova, konzorcijuma "Karin Komerc MD doo Veternik" i "RŽD Internešnal", Krste Dubroja.

Potpisivanju ugovora je prisustvovao i prvi zamenik direktora "RŽD Internešnal" Mansurbek Sultanov.

Ministar je nakon potpisivanja ugovora rekao da je ovo projekat od od posebnog značaja za Republiku Srbiju, kao i da je sproveden transparentan postupak za izbor strateškog partnera u cilju njegove realizacije.

Prema njegovim rečima, izabran su provereni partneri, ruska kompanija "RŽD Internešnal", koja u ovaj posao ulazi u konzorcijumu sa domaćom kompanijom "Karin komerc".

Momorović je rekao da je vrednost njihove ponude, koja je ujedno bila jedina na javnom pozivu, 10.227.146.290,06 dinara bez PDV-a. (oko 86,7 miliona evra).

"Kada završe modernizaciju i rekonstrukciju, to će biti jedna od najmodernijih elektrificiranih evropskih železničkih deonica, kojom će vozovi saobraćati brzinom do 120 kilometara na sat najmodernijom pratećom opremom i signalnim i bezbednosnim sistemima", rekao je ministar.

On je dodao da je planirana i rekonstrukcija staničnih zgrada u stanicama Palić, Bački Vinogradi i Horgoš, stajališta Javno Skladište i Hajdukovo, kao i rekonstrukcija 13 putnih prelaza u nivou i 2 pothodnika.

Rok za završetak radova je 14 meseci od uvođenja izvođača u posao.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#53385 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by hillbill »

ljevoruki wrote: 12/06/2021 06:32
Srbi su se prvi put u svojoj istoriji ogriješili o druge. Mi to nikad ranije nismo radili.
.
- To Srbi nikad.. To je Srbima rađeno, ne jedanput kroz istoriju
Meni ne treba odbrana, ne treba mi ništa, sudite koliko god hoćete, ja sam tu da odgovaram, ja sam rat izgubio, moji vojnici su izginuli
Uzas, ovo je ko biva obrazac dobrog srbina. :run: :violina:
on je jos i dobar kakvi su ostali...on bar priznaje pojedinacnu krivicu....treba jos samo priznati kolektivnu odgovornost da bi se moglo krenuti sa mrtve tacke.
Srbija se danas nije makla, ni milimetar, od devedesetih..
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#53386 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mayab »

https://www.pobjeda.me/clanak/srpski-sv ... zlocincima

ANALIZA: Kako region može ići naprijed sa Srbijom u kojoj je Ratko Mladić heroj
Srpski svet se zasniva na zločinima i zločincima
SONJA BISERKO: Beograd nikada nije prihvatio odgovornost za raspad Jugoslavije, a Republika Srpska je jedini ratni plijen i zato su Karadžić i Mladić heroji

ALEKSANDAR OLENIK: Na naslovnim stranama srpskih medija se osporava genocid u Srebrenici to je sve revizija istorije koja nas gura u blato i dalje sukobe
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#53387 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Ovima troprstasenje nije bilo dovoljno, pa su presli na konkretnije pozdrave:

Image
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53388 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

Image

srBovat se mora, makar se slama jela... al zato ima vOkcina...
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53389 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Otvaranje rudnika Čukaru Peki do kraja 2021.

Ministarstvo rudarstva i energetike izdalo je rešenje kojim se kompaniji „Ziđin majning” odobrava izgradnja rudarskih objekata i izvođenje rudarskih radova za rudnik bakra i zlata „Čukaru Peki”, a otvaranje rudnika planirano je do kraja godine.

Rudarskim projektom predviđena je godišnja proizvodnja od 3,3 miliona tona rude bakra i zlata, a eksploatacione rezerve iznose 36,99 miliona tona tona rude, saopštilo je ministarstvo.

Ukupna vrednost investicija na projektu „Čukaru Peki” iznosi 474 miliona evra, prenosi Tanjug.

Otvaranjem ovog rudnika, koje je planirano u poslednjem kvartalu 2021. godine, Srbija će postati drugi proizvođač bakra u Evropi, posle Poljske, a njeno učešće u proizvodnji ove rude povećaće se sa sadašnjih pet na 18 odsto.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#53390 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53391 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Linglong smece, sve utakmice namjestene ... :D
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#53392 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Bajden prijeti sankcijama: "Uglavnom se odnosi na Srbiju"​
Vašington
-- Nova uredba američkog predsjednika Džozefa Bajdena, kojom se prijeti sankcijama političarima na Zapadnom Balkanu, u najvećoj mjeri se odnosi na Srbiju.

To tvrdi američki analitičar spoljne politike Edvard Džozef. On u tekstu u američkom "Forin polisiju" piše da proširenje izvršnog naloga za borbu protiv korupcije na Balkanu, kao i upozorenje na mjere protiv onih koji ne sprovode navedene sporazume, podrivaju demokratske procese i ljudska prava.

Džozef navodi da uredba pruža Bajdenu katalizator za prikupljanje podrške među saveznicima SAD na samitima EU-NATO-a sljedeće nedelje, šaljući snažan signal zapadnog jedinstva uoči susreta američkog predsjednika sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Ženevi.

On ocjenjuje da inertnost u Briselu i unutar samog Stejt departmenta predstavlja snažnu prepreku ostvarenju principijelne vizije koju su iznijeli predsjednik SAD i njegov državni sekretar i primjećuje da SAD i EU trenutno imaju dvostepeni sistem kada je reč o demokratskim standardima na Balkanu - privilegovan put za Srbiju, kako tvrdi, i stroži za susjedne države koje teže EU.

Džozef tvrdi da srpska vlada, koju predvodi predsjednik Aleksandar Vučić, ima najpovoljniji tretman od zvaničnika SAD i EU i da je, za razliku od "hladnoratovskih diktatora" poput Josipa Broza Tita, kojeg je Zapad podržavao, Vučić štit za protivnike Zapada, Rusiju i Kinu i zaključuje da je kandidatura Srbije za EU "uglavnom apsurdna".

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1874166
Image
Image

Sjedenje na dvije stolice i vođenja dvoguze politike Vu-či-ća i njegove Srbije je odzvonilo.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53393 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Novi Sad -- Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević sastao se danas sa predstavnicima kompanije "Kontinental".

Tema sastanka bilo je otvaranje nove visoko inovativne tehnološke jedinice razvojno-istraživačkog centra ''Kontinentala'' u Novom Sadu.

Kako je rekao Vučević, još jednom se potvrdilo da je dolazak ''Kontinentala'', potpuno promenio ekonomsku poziciju i podigao Srbiju i Novi Sad u višu biznis ligu, saopšteno je iz Grada Novog Sada.

"Isporučili su sve što je ugovoreno, i više od toga. Oni svaki put kada se sretnemo najavljuju nove planove koje žele da realizuju sa Gradom, Univerzitetom, odnosno sa našom državom. Šire Centar u Pupinovoj palati gde će zakupiti još 1.000 kvadrata, što znači da će zauzeti preko 9.000 kvadrata. Verujem da će 'Kontinental' biti deo i Naučno-tehnološkog parka koji do kraja leta treba da bude otvoren za kompanije. Očekujemo i početak njihove grinfild investicije pored Zrenjaninskog puta u blizini Kaća. To je jedna od najpotentnijih lokacija za razvoj industrijskog parka. Završili smo arheološka istraživanja na tom lokalitetu i od avgusta ćemo početi komunalno opremanje. Grad će investirati gotovo milijardu dinara u novi industrijski park, pošto će Sever 4 ubrzo biti popunjen", rekao je on.

Kako je dodao Vučević, "Kontinental" može da računa na punu podršku Grada. Ističe da ga posebno raduje što jača srpski deo njihovog tima, odnosno što uvažavaju naše stručnjake.

"Mnogi će naći posao u toj kompaniji i imati fantastične plate, neće morati da odlaze u inostranstvo, a verujem da će se ljudi i vraćati da bi radili u takvoj firmi", naglasio je Vučević.

Potpredsednik ''Kontinentala'' Markus Moel rekao je da se u Novom Sadu ulaže u jedinicu koja se bavi iskustvima korisnika automobila.

"Zaposlićemo više radne snage i pojačati pogone za proizvodnju. Planiramo i podizanje grinfild objekta i tešnju saradnju sa Univerzitetom. Zato ćemo se sastati sa predstavnicima Fakulteta tehničkih nauka, jer očekujemo saradnju sa inženjerima iz oblasti elektronike pre svega. U nekoliko narednih godina planiramo da zaposlimo oko 200 novih inženjera, da usavršimo tehnološki postupak i uvećamo kompetitivnost svojih proizvoda na tržištu", izjavio je Moel.

Kako je ocenio direktor ''Kontinental automotiv Srbija'' Saša Ćoringa, puno je truda iza svake njihove nove investicije.

"Zahvaljujem se jedinicama koje su već prisutne u Novom Sadu, jer su pokazale celom svetu kako srpski inženjeri znaju da razvijaju nove tehnologije. Srbi su najspremniji da diktiraju trendove, pa je tako i odlučeno da nova jedinica bude formirana baš u Novom Sadu. Kolege su danonoćno radile da dokažu da je Novi Sad spreman za to", zaključio je Ćoringa.
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#53394 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Koje sve bolense lobanje dobijaju medijski prostor u Srbiji. Vojvođanka Svetlana je izula bolesnika iz cipela.


SKANDAL U SUSJEDSTVU: Čovjek koji stoji iza videa Srebrenica fest autor filma o Crnoj Gori

Tako su se predstavnici sadašnje izvršne vlasti našli u “filmu” koji je klasična propaganda protiv građanske, multietničke, sekularne, antifašističke Crne Gore, naručena iz nekih drugih centara moći uz pokroviteljstvo Srpske pravoslavne crkve.


Još jedan događaj ovih dana dijeli crnogorsku javnost. Riječ je o filmu Borisa Malagurskog “Crna Gora podijeljena zemlja” zbog kojeg su najavljeni protesti u Podgorici 18. juna uoči prikazivanja u Hramu Hristovog vaskrsenja, uz čiju je podršku, prema izjavi Malagurskog, film i nastao. U kratkim najavama koje se mogu naći na društvenim mrežama i YouTubeu dati su isječci iz ovog”dokumentarca”, među kojima su i izjave aktuelnog premijera te zemlje Zdravka Krivokapića, zatim Jovana Markuša, Matije Bećkovića, kao i ministra ljudskih i manjinskih prava Vladimira Leposavića, koji poručuje da se u Crnoj Gori događa duhovna revolucija, pišu Dnevne novine.


Tako su se predstavnici sadašnje izvršne vlasti našli u “filmu” koji je klasična propaganda protiv građanske, multietničke, sekularne, antifašističke Crne Gore, naručena iz nekih drugih centara moći uz pokroviteljstvo Srpske pravoslavne crkve.

Da li su Krivokapić i Leposavić znali da je reditelj filma Malagurski, koji ih je uzeo kao statiste, pravio skandalozne komentare i viceve na račun Srebrenice, nazivajući sjećanja na najveći zločin na prostoru Evrope nakon Drugog svjetskog rata kao “Srebrenica fest”! Naime, novinska agencija Sputnjik Srbija objavila je prije četiri godine, u julu, zaprepašćujući video Malagurskog u kojem je sjećanje u Srebrenici nazvano “Srebrenica fest 2017”. U svom uratku Malagurski kaže kako je “genocid riječ koju bošnjački političari uporno ponavljaju jer im je Zapad tako rekao”, da Kina i Rusija izbjegavaju Međunarodni sud pravde jer je pod političkim uticajem zapadnih zemalja i da je “Srebrenica određena za simbol isključivo srpskih zločina”. Ono što je u tom filmu interesantno jeste detalj da prikazuje Milorada Dodika koji 2007. godine jasno izgovara da se u Srebrenici desio genocid, da bi godinu kasnije promijenio priču.

VEZANO: Šta se dogodilo iza zatvorenih vrata: Milorad Dodik manji od makovog zrna na tajnom sastanku sa Palmerom; Panika zbog najave Bidenovih sankcija
Skandalozni video Malagurskog, inače rođenog 1988. godine u Subotici, pokrenuo je lavinu reagovanja u bh. medijima u kojima se proziva da nema poštovanja ni prema mrtvima, da u svom videu prikazuje i kamion sposmrtnim ostacima ubijenih Srebreničana.

“U jednom dijelu videa bio je do te mjere bezobrazan da je koristio jedan od ratnih snimaka, a ono što je izgovorio još je gore od onoga što je prikazao. Nazvati dženazu u Srebrenici festivalom može samo čovjek koji nema nikakvog osjećaja za žrtve i njihove porodi ce. Nakon prve katastrofalne izjave, koja je i naslov videa, slijedi novakatastrofalna izjava: ‘Omiljeni praznik bošnjačkih političara’” dio je jednog od tekstova objavljenih u bh. medijima.

Dakle, autor videa “Srebrenica fest” je reditelj filma “Crna Gora podijeljena zemlja”, sa premijerom i ministrom pravde kao sagovomicima.



Malagurski je inače za Sputnjik izjavio da je “dokumentarni film snimljen uz blagoslov blaženopočivšeg mitropolita Amfllohijai vladike Joanikija” i da analizira “istorijske uzroke društvenih podjela u Crnoj Gori i pokušava da odgovori na pitanje ko profitira od polarizacije”.
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#53395 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Hame_ »

Bi on, ali...

Aleksandar Vučić: Ne želimo sukob sa NATO-om: On je naveo da iz razumljivih razloga ne može da priča kako bi Srbija zaštitila Srbe sa Kosova.

Što li?

:mrgreen:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53396 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Zato što su najvažniji mir i stabilnost.

I zato što se plaši okolnih pudlica koje su služile svim mogućim gospodarima kroz istoriju ovih prostora, verno prateći ih uz nogu, na povocu. Opasne su to pudlice, kastrirane, ali besne. 'nate.

Ugledni magazin Forbs hvali Srbiju: Impresivan napredak za četiri godine, sprovodi se digitalna transformacija zemlje

Magazin Forbs objavio je intervju sa premijerkom Anom Brnabić koja je govorila o uspesima Srbije i digitalnoj transformaciji naše zemlje.

Sa premijerkom je razgovarao Rob Volkot, profesor inovacije i preduzetništva na dve najprestižnije škole za biznis u svetu - Booth School of Business na Univerzitetu u Čikagu i Kellogg School of Management na Nortvestern institutu. Volkot je preduzetnik i investitor u više od 20 kompanija, kao i osnivač i predsednik globalne mreže za inovacije TWIN.

Na početku članka su navedene teškoće kroz koje je Srbija prolazila tokom raspada Jugoslavije:

- Nedavno sam se zainteresovao za slučaj Srbije. - piše Volkot na početku teksta o našoj zemlji. - Kroz raspad Jugoslavije 1990-ih, zemlja je doživela regionalni rat, pitanja ljudskih prava, međunarodne sankcije, ekonomsko loše upravljanje i značajnu štetu na infrastrukturi. Polako izašavši iz ovih izazova, BDP zemlje u 2015. godini bio je 27,5% ispod nivoa iz 1989. godine.

Međutim, od 2017. vlada Srbije i predsednik Aleksandar Vučić usredsredili su se na ekonomski rast, privlačenje stranih investicija i jače inostrane odnose, težeći da se na kraju pridruži EU.

Autor navodi da je do sada, dakle u poslednje četiri godine, napredak bio impresivan.

- Svetska banka izveštava da zemlja "nastavlja da sprovodi programe koji se bave strukturnim slabostima, povećavaju efikasnost javnog sektora i eliminišu uska grla u rastu privatnog sektora".

- Iako je pred zemljom dug put - izazov koji prihvataju Vučić i Brnabić - zamah je na njihovoj strani. - navodi Volkot.

- Globalna studija o "digitalnom napretku" koju su sproveli istraživači sa škole "Flečer" analizirala je 90 svetskih ekonomija kroz 160 pokazatelja.

Rezultati studije su objavljeni u Harvard Business Review, a Srbija je rangirana kao "Break Out" ekonomija, koju karakteriše „ograničena postojeća digitalna infrastruktura, ali koja se brzo digitalizuje“. Srbija se brzo kreće. - navodi se na kraju teksta u magazinu Forbs.



Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Srbija na trećem mestu u Evropi po rastu, samo su Estonija i Luksemburg ispred.

Kako je dodao, Crna Gora je najlošija u prvom kvartalu sa minus 6,4 odsto, a Srbija je na plus 1,7 odsto.

Vučić je poručio da će se potruditi da budemo ispred Estonije i Luksemburga koje su trenutno u vrhu evropske liste.

"U drugom kvartalu očekujemo najveći rast - stopu rasta između 12 i 16 posto, dakle očekujemo ogroman skok i on bi trebalo da najviše doprinese ukupnom skoku od 7 odsto za ovu godinu", kazao je.

Predsednik je ocenio da je priliv stranih direktnih investicija u proteklom periodu neverovatan.

"U prvih pet meseci iznosile su 1,413 milijarde evra, to je praktično nivo prvih pet meseci 2019. godine, što je neverovatno imajući u vidu da se i dalje nalazimo u vremenu pandemije. To je za 12,7 odsto više u odnosu na isti period prošle godine", precizirao je.

Važna je stvar, naglasio je, da je agencija Standard i Pur zadržala kreditni rejting na korak do investicionog, uz potvrdu stabilnih izgleda za njegovo povećanje.


Britanski ministar odbrane: Interes nam je snažna Srbija sa kojom sarađujemo

Interes Velike Britanije je da je Srbija snažna, da imamo snažnog partnera sa kojim ćemo sarađivati na Balkanu, izjavio je u Beogradu ministar odbrane Ujedinjenog Kraljevstva Ben Volas nakon sastanka sa ministrom Nebojšom Stefanovićem.

Pred Srbijom je svetla budućnost i zato je važno da izgradimo na osnovama naše saradnje dobro prijateljstvo, rekao je Ben Volas nakon što je sa ministrom Nebojšom Stefanovićem u velikoj ratnoj sali Generalštaba potpisao aranžman između ministarstva odbrane dveju zemalja o unapređenu saradnje u oblasti odbrane.

Volas izrazio je uverenje da u Srbiji ima mnogo toga što oni mogu da urade i na polju odbrane.

"Interes nam je da imamo snažnu Srbiju i snažnog partnera sa kojim ćemo sarađivati na Balkanu, a za Srbiju je važno da sarađuje sa Velikom Britanijom, jer imamo zajedničke vrednosti, kao i zajedničke odbrambene interese, a sarađujemo i u obezbeđivanju mira i bezbednosti širom sveta", rekao je Volas i dodao je da je Kipar primer za tu uspešnu saradnju u ostvarivanju cilja – da svet postane bezbednije i sigurnije mesto.

Takođe, izrazio je zadovoljstvo što će obe strane nastaviti da ispunjavaju potpisano, jer kako je naglasio aranžman o unapređenju saradnje nije samo slovo na papiru.

"Važno je da sarađujemo, jer je svet postao nebezbedno i nesigurno mesto", naglasio je Volas i ocenio da je u obostranom interesu da se ostvari snažno partnerstvo.

Dodao je da je danas važan dan za saradnju dveju zemalja i zbog toga što 69 britanskih vojnika učestvuje na vojnoj vežbi "Platinasti vuk" u Srbiji.


Vučić: Jedva čekam da sednem u brzi voz

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da jedva čeka puštanje u saobraćaj brze pruge od Beograda do Novog Sada.
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#53397 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

88Sioux wrote: 16/06/2021 19:59 I zato što se plaši okolnih pudlica koje su služile svim mogućim gospodarima kroz istoriju ovih prostora, verno prateći ih uz nogu, na povocu. Opasne su to pudlice, kastrirane, ali besne. 'nate.
Ono bi nekoga nazivalo pudlicom... :pisnuo:

Koje rase su dzukele koje, poslije Kosova, iz Srbije, odose vjerno ratovati za Bajazita? I to jos u Anadoliju.

Poklopi se... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#53398 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ultima_palabra »

Takav lav kao sto je AV, pa da se plasi pudlica...
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#53399 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zarko.filip »

ultima_palabra wrote: 16/06/2021 22:01 Takav lav kao sto je AV, pa da se plasi pudlica...
Izgleda da se ugledao na lava kao sto si ti.Tebe velikog stovatelja tenisa i velikog Nadala jedan poraz otjera sa teme.Ej moj lave :D
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#53400 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zarko.filip »

llull wrote: 14/06/2021 15:30 Linglong smece, sve utakmice namjestene ... :D
Čak i vječiti derbi :D
Post Reply