Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Locked
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1701 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

PalaSa Marsa wrote::D Ima, ima Piramide :dance: :dance: :bih: :mrgreen:
Ima ima u Egiptu.
A ima i u Visokom, u naselju Carica. Ima jedna kafana zove se "Piramida"
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1702 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

Rasimovski wrote:
PalaSa Marsa wrote::D Ima, ima Piramide :dance: :dance: :bih: :mrgreen:
Ima ima u Egiptu.
A ima i u Visokom, u naselju Carica. Ima jedna kafana zove se "Piramida"
Nemoj tako, Rasimovski, pa ima i ona Voćar Piramida: http://vocar-piramida.ba, što je Semkijeva bagerašica Višnja provalila da je "šesta visočka piramida" koja se "vidi sa autoputa": http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... AMIDA.html:
"Ako se pogleda mapa Doline piramida sjeverno od spojnice piramide Sunca i piramide Mjeseca, na približnoj udaljenosti od obje piramide, može se uočiti još jedno uzvišenje piramidalnog oblika. Mala piramida svojom je sjevernom stranom okrenuta prema rijeci Bosni i auto-putu Visoko – Sarajevo."
...
"Iz slike mape je vidljivo da je sjeverna strana dosta dobro očuvanog trokutastog oblika, da je istočna strana strmija, a zapadna strana ima nešto blaži nagib. O detaljima će se moći više reći nakon obilaska terena i izvršenih dodatnih ispitivanja (mjerenja i probne sonde – ako se tako procijeni)."
Kad ono, čovjek iskrčio brdo da posadi kupine: http://vocar-piramida.ba/index.php/galerija/view/5!

Image

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1703 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by kirby »

ja bih zamolio moderatora da teme bosanska piramida sunca 1,2,3,4,5 stavi na vrh podfouma pod ne propusti.da noviji clanovi mogu procitati provale koje su se pisale prije par godina. :D :D :D :D :D :D
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1704 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

kirby wrote:ja bih zamolio moderatora da teme bosanska piramida sunca 1,2,3,4,5 stavi na vrh podfouma pod ne propusti.da noviji clanovi mogu procitati provale koje su se pisale prije par godina. :D :D :D :D :D :D
:thumbup: :lol:

Na koju provalu misliš, Kirby? Jel onu kad je neki lik iz Teksasa doš'o u Visoko i rek'o "Jooo raja pa ovo brdo je najveća piramida na svijetu!"?

:lol:
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1705 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

Nagradno pitanje za ove piramidtriote:

Kakav je to arheološki projekat bez i jednog (stalno zaposlenog) arheologa?

Odgovor: "Najveći!" :lol:
Kolega sa Alipasinog
Posts: 181
Joined: 07/03/2008 16:09

#1706 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Kolega sa Alipasinog »

Rasimovski wrote:Nagradno pitanje za ove piramidtriote:

Kakav je to arheološki projekat bez i jednog (stalno zaposlenog) arheologa?

Odgovor: "Najveći!" :lol:
Rasimovski, piramidiotima moras ponudti abcdef odgovore, inace su zbunjeni:

A: Ja nisam odavle, a kako nam je opcina?
B: Dobro je za biznis.
C: Funkcioniramo tako da mi Mario pošalje informacije, ja napišem saopštenje ili vijest, pošaljem njemu a on ga vrati na FENIN službeni mail pa onda izgleda kao da se Fondacija oglašava
D: Hitler zivi na Juznom Polu
E: Nada Sve Odozgo :) Mi kao trazili piramidu, nismo je nasli, ali uzeli lovu. Ko je htio da dodje i da je ostavi, bujrum.
F: Dalje, ako nema dokaza da [piramida] ne postoji, naravno da je za mene teorija da [piramida] postoji
G: Nigdje veze. ehehahhaha ovo je smijeh ahahaha (smijeh)
H: All of the above.

--
"Funkcioniramo tako da mi Mario pošalje informacije, ja napišem saopštenje ili vijest, pošaljem njemu a on ga vrati na FENIN službeni mail pa onda izgleda kao da se Fondacija oglašava" - varalica iz FENE Sabina Alikadic' Manipulacijom-Do-Istine, u poruci Semiru Obmanagic'u.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1707 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by RtrnOfSalisbury »

upravo sam se vratio sa sinpozijuma odrzanog u restoraciji Zadnja sansa a posvecenom piramidama u bih. Jedan od izlagaca je iziso sa tezom da je areal 51 pedeset prvi samo zbog toga sto je areal pedeseti lociran upravo kod visokog i to su amerikanci oduvijek znali ali nescedose da izajdu u javnost sa istinom. izvrsen je i laserski experiment dje je postupkom trijangulacije uperen snop uvis i odbio se snop bas na visoko. dodatnim istrazivanjem se doslo do toga da se snop odbio od marsa i to od predmeta iz predjela poznatog u nauci kao areal lica sa marsa dje su takodje locirane piramide. ostalo je samo jos da se dokaze da su neki pali sa marsa bas odatle.
kadaj
Posts: 25
Joined: 19/02/2007 13:20

#1708 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by kadaj »

Kolega sa Alipasinog wrote:
Rasimovski, piramidiotima moras ponudti abcdef odgovore, inace su zbunjeni:

A: Ja nisam odavle, a kako nam je opcina?
B: Dobro je za biznis.
C: Funkcioniramo tako da mi Mario pošalje informacije, ja napišem saopštenje ili vijest, pošaljem njemu a on ga vrati na FENIN službeni mail pa onda izgleda kao da se Fondacija oglašava
D: Hitler zivi na Juznom Polu
E: Nada Sve Odozgo :) Mi kao trazili piramidu, nismo je nasli, ali uzeli lovu. Ko je htio da dodje i da je ostavi, bujrum.
F: Dalje, ako nema dokaza da [piramida] ne postoji, naravno da je za mene teorija da [piramida] postoji
G: Nigdje veze. ehehahhaha ovo je smijeh ahahaha (smijeh)
H: All of the above.

Zaboravio si da slucajnosti ne postoje.
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1709 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

Što li nam ovo nema hrasnog, marsovke i kate?
Ostale bez teksta garant. Sad pretražuju spiskove criksuke fondacije kako bi pronašli bar jednog arheologa.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1710 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by hrasno38 »

Rasimovski wrote:Što li nam ovo nema hrasnog, marsovke i kate?
Ostale bez teksta garant. Sad pretražuju spiskove criksuke fondacije kako bi pronašli bar jednog arheologa.
Ne sekiraj se ti, ja sam tu ali znas ima nas koji nesto konkretno i radimo, privredjujemo a ne sjedimo cijeli boziji dan pored PC i valjmo gluposti uz obavezno vjezbanje u Photoshopu. I dalje ste vi meni najdraza ekipa za zajebavanje:)
Uzgred jeste li kupili redovno pakovanje apaurina za ovu sedmicu?:)
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1711 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

hrasno38 wrote:
Rasimovski wrote:Što li nam ovo nema hrasnog, marsovke i kate?
Ostale bez teksta garant. Sad pretražuju spiskove criksuke fondacije kako bi pronašli bar jednog arheologa.
Ne sekiraj se ti, ja sam tu ali znas ima nas koji nesto konkretno i radimo, privredjujemo a ne sjedimo cijeli boziji dan pored PC i valjmo gluposti uz obavezno vjezbanje u Photoshopu. I dalje ste vi meni najdraza ekipa za zajebavanje:)
Uzgred jeste li kupili redovno pakovanje apaurina za ovu sedmicu?:)

Vidiš ima nas koji takođe radimo, ali ležerno i nionšalatno, a Al+tab čini čuda.

ps. Ne trebaju nam apaurini. Dovoljno je da vidimo stranicu ciurkusa da padnemo od smjeha i da nam popravi raspoloženje.
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1712 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

hrasno38 wrote:I dalje ste vi meni najdraza ekipa za zajebavanje:)
Hrasno, ja te nikad nisam zajebavao! :D
Vazda sam bio smrtno ozbiljan! :D
Ali, hajde, drag si i ti meni! :D
BTW, osjetiš li zov civilizacijskih korijena kad gledaš ovaj famozni artifak? :D

Image
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1713 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

veseoko_kukulamovic wrote:
hrasno38 wrote:I dalje ste vi meni najdraza ekipa za zajebavanje:)
Hrasno, ja te nikad nisam zajebavao! :D
Vazda sam bio smrtno ozbiljan! :D
Ali, hajde, drag si i ti meni! :D
BTW, osjetiš li zov civilizacijskih korijena kad gledaš ovaj famozni artifak? :D

Image
Nemoj im pokazivati te slike moj VK, odmah im proradi gen pra(h)ilirski. Sad će zov prailirskog cowboy-a proraditi kod hrasnog.
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1714 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

Ja bih rekao da ovaj mali iksić na artifaku skupa s artifakom ustvari predstavlja simbol da se tu radi o jednom prailirskom nepismenom konju. :D
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1715 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

veseoko_kukulamovic wrote:Ja bih rekao da ovaj mali iksić na artifaku skupa s artifakom ustvari predstavlja simbol da se tu radi o jednom prailirskom nepismenom konju. :D
Il se radi o jednom prahilirskom glasačkom listiću za glasanje u odsustvu.
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1716 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

Skonto sam što se "istraživaĆi", največeg "geoarheološkog projekta" ne javljaju ovih dana sa "ekskluzivnim" vijestima i rezultatima.

Zadali se maksimalno oko nove naučne verifikacije:

http://gameland.com.hr/igre-za-djecu/le ... a-jones-2/
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1717 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by hrasno38 »

Eto vidite kako ja vas zadeveram da poslije moga jednog kratkog posta vi morate da napisete ravno 7 komada. Ali dobro ja znam da vama ovdje nije nikada dosadno jer ako nema nikoga na ovoj temi onda vi uredno i dalje postirete postove i pricate sami sa sobom. Ipak drmnite vi ponekad po koju bobu, ako nista mozda vam se ukaze sagovornik:)
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1718 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

hrasno38 wrote:Eto vidite kako ja vas zadeveram da poslije moga jednog kratkog posta vi morate da napisete ravno 7 komada. Ali dobro ja znam da vama ovdje nije nikada dosadno jer ako nema nikoga na ovoj temi onda vi uredno i dalje postirete postove i pricate sami sa sobom. Ipak drmnite vi ponekad po koju bobu, ako nista mozda vam se ukaze sagovornik:)

Jes afkors. Pametan si ti nama.
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1719 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

hrasno38 wrote:Eto vidite kako ja vas zadeveram da poslije moga jednog kratkog posta vi morate da napisete ravno 7 komada. Ali dobro ja znam da vama ovdje nije nikada dosadno jer ako nema nikoga na ovoj temi onda vi uredno i dalje postirete postove i pricate sami sa sobom. Ipak drmnite vi ponekad po koju bobu, ako nista mozda vam se ukaze sagovornik:)
Jes' vala, što jes' jes'.
Zadever'o si me samo tako.
I to vrlo stručno, jer nikako nećeš da odgovoriš na moja pitanja.
A pitanje je glasilo: Hrasno, osjećaš li drevne vibracije predaka iz ovog artifaka? :D

Image
Rasimovski
Posts: 194
Joined: 09/08/2008 00:34

#1720 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Rasimovski »

veseoko_kukulamovic wrote:
hrasno38 wrote:Eto vidite kako ja vas zadeveram da poslije moga jednog kratkog posta vi morate da napisete ravno 7 komada. Ali dobro ja znam da vama ovdje nije nikada dosadno jer ako nema nikoga na ovoj temi onda vi uredno i dalje postirete postove i pricate sami sa sobom. Ipak drmnite vi ponekad po koju bobu, ako nista mozda vam se ukaze sagovornik:)
Jes' vala, što jes' jes'.
Zadever'o si me samo tako.
I to vrlo stručno, jer nikako nećeš da odgovoriš na moja pitanja.
A pitanje je glasilo: Hrasno, osjećaš li drevne vibracije predaka iz ovog artifaka? :D

Image

Ma osjeti vibracije, čim mu prsti doboju po tipkovnici.
_Reuf_
Posts: 42
Joined: 11/09/2007 15:51
Location: Sarajevo

#1721 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by _Reuf_ »

Jel mi moze neko zaokruziti, gdje se nalazi konj? i taj x..
il to ide metodom da moram vjerovat svim svojim bicem u konja, pa ce mi se samo ukazati??
Kolega sa Alipasinog
Posts: 181
Joined: 07/03/2008 16:09

#1722 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by Kolega sa Alipasinog »

A da se podsjetimo ovog ARTIFATKA: Troglavi Zmaj od Bosne!

Image


--
"Projekt istraživanja Bosanske doline piramida pokušavaju da zaustave mnogi koje krasi želja da BiH zauvijek ostane zavisna i bez korijena s kojom je lako manipulirati." - Semir Obmanagic'.
"Funkcioniramo tako da mi Mario pošalje informacije, ja napišem saopštenje ili vijest, pošaljem njemu a on ga vrati na FENIN službeni mail pa onda izgleda kao da se Fondacija oglašava" - varalica iz FENE Sabina Alikadic' Manipulacijom-Do-Istine, u poruci Semiru Obmanagic'u.
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#1723 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by veseoko_kukulamovic »

_Reuf_ wrote:Jel mi moze neko zaokruziti, gdje se nalazi konj? i taj x..
il to ide metodom da moram vjerovat svim svojim bicem u konja, pa ce mi se samo ukazati??
Reufe, nikakav si patriota, samo da znaš! :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1724 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by PalaSa Marsa »

RtrnOfSalisbury wrote:upravo sam se vratio sa sinpozijuma odrzanog u restoraciji Zadnja sansa a posvecenom piramidama u bih. Jedan od izlagaca je iziso sa tezom da je areal 51 pedeset prvi samo zbog toga sto je areal pedeseti lociran upravo kod visokog i to su amerikanci oduvijek znali ali nescedose da izajdu u javnost sa istinom. izvrsen je i laserski experiment dje je postupkom trijangulacije uperen snop uvis i odbio se snop bas na visoko. dodatnim istrazivanjem se doslo do toga da se snop odbio od marsa i to od predmeta iz predjela poznatog u nauci kao areal lica sa marsa dje su takodje locirane piramide. ostalo je samo jos da se dokaze da su neki pali sa marsa bas odatle.
Ma nemas ti pojma :D :-)
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#1725 Re: Bosanska "piramida" Sunca, vol. 6

Post by PalaSa Marsa »

Rasimovski wrote:Nagradno pitanje za ove piramidtriote:

Kakav je to arheološki projekat bez i jednog (stalno zaposlenog) arheologa?

Odgovor: "Najveći!" :lol:
Bilo bi pitanje i za takve promasaje, al' si poprilicno ogranicen (k'o balkon) tako da, postavit tebi pitanje ufff, to bi bio zivi SMOR :D NEgo dok si jos dezurni ovdje, kupi ti ipak par kutija apaurina za svaki slucaj :D :run:
Locked