SA-X FANTASY NBA LIGA

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#26

Post by Comrad »

aj em in takodjer...
go Sarajevo Comrads

:D 8-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#27

Post by Neelix »

super, vec nas je 5 :-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#28

Post by Neelix »

6, i karanana se upisao :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#29

Post by Neelix »

ostavljamo jos 2 dana za registraciju, sa 6 igraca se moze fino igrati. u utorak cu ja izbacit draft redoslijed i pravila. razlog - jako tesko bi bilo organizovati da se istovremeno okupimo i odradimo draft. biranje igraca ce nam uzeti puno vremena, ostavljacemo puno vremena za pickove, a ukoliko se neko od forumasa ne pojavi u roku, dobit ce sljedeceg neizabranog igraca prema yahoo rankings ( http://basketball.fantasysports.yahoo.c ... is?pos=ALL ).
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#30

Post by sulesavic »

Neelix wrote:ostavljamo jos 2 dana za registraciju, sa 6 igraca se moze fino igrati. u utorak cu ja izbacit draft redoslijed i pravila. razlog - jako tesko bi bilo organizovati da se istovremeno okupimo i odradimo draft. biranje igraca ce nam uzeti puno vremena, ostavljacemo puno vremena za pickove, a ukoliko se neko od forumasa ne pojavi u roku, dobit ce sljedeceg neizabranog igraca prema yahoo rankings ( http://basketball.fantasysports.yahoo.c ... is?pos=ALL ).
Valjda æu do utorka skontati gdje se i kako se to aplicira...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#31

Post by Neelix »

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba

idi na sign up
pa nesto kao join custom league
League id upises 85223
Pass je Neelix

i IN si :)
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#32

Post by LSD »

@neelix haveru...evo i ja sam napravio ove dzibere i sta sad :? :? treba li ici na draft :? vidim ima i ta opcija.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#33

Post by sulesavic »

@Neelix

Uspio sam se prijaviti. Èekamo uputstva.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#34

Post by Neelix »

posto nema sanse da se svi istovremeno uganjamo da odradimo draft, moj prijedlog je da stavim autopick. a to znaci - imacete opciju da odredite poredak igraca koje najvise zelite, a ja cu red biranja staviti premaredoslijedu pridruzivanja ligi, s tim da cu sebe malo spustiti da ne bude da sam prvi. i onda, ko bira prvi, yahoo ce mu automatski odabrati igraca koji mu je rankiran kao onaj kojeg najvise zeli, ko bira drugi, u slucaju da je igrac kojeg on najvise zeli vec uzet, uzece sljedeceg na listi itd...
Bitno je da se ne morate previse zamarati tim odredjivanjem, jer ukoliko vi sami ne odredite koga bi yahoo trebao za vas odabrati 1.2.3. itd, postoje unaprijed predefinisani yahoo rankings prema kojima ce draft biti odradjen.
i da, kad se bira...ide se sistemom npr 1-4 4-1, odnosno birali bi ovim redom

1 pick LSD
2 sulesavic
3 Neelix
4 karanana
5 karanana
6 Neelix
7 sulesavic
8 LSD
9 LSD
10 sulesavic

......

itd, samo sto je nas 11 masala... :) molba za ekipe "dziberi" "kostolomci" "zeljosonics" i "LH" da promijene naziv tima u nick sa SA-x, da se mozemo raspoznati.

autopick je ubjedljivo najjednostavnije rjesenje, a vi se izjasnite o tom pitanju :) ostavljamo jos 2 dana za prijave
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#35

Post by sulesavic »

Po¹to je meni ovo ¹pansko selo (virtuelna igra), ja bih saèekao da se izjasne ovi koji, je li, imaju vi¹e iskustva...
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#36

Post by sesalmir »

Haj stavi live draft nekad, pa ko može tad neka se uključi, ko ne može birat će mu se kao da je autodraft, tj. ići če mu izbor igrača prema njegovome rankingsu.
btw. evo malo uputa i za ove bez iskustva igranja ovakve igre.
Igrače biramo na draftu na kojem je data ponuda svih nba igrača i prilikom izbora ako neko uzme npr. minga niko drugi ga ne može uzeti, tako da se pri izboru igrača treba paziti na sljedeče:
1. boduje se devet statističkih kategorija koje je Neelix naveo u prvome postu na ovu temu, tako da vam je jednako vrijedan vrhunski skakač ili kradljivac lopti, baš kao i vrhunski strijelac, tako da nije cilj imati samo igrače koji če postizati što više poena, jer je to samo jedna od 9 stvari koje vam donose bodove
2. pri izboru igrača važno je obratiti pažnju na kompletne njegove statistike tako da ako igrač hvata 12 skokova, ali ima veliki broj izgubljenih lopti, kao i slabe procente šuta kako iz igre tako i sa slobodnih bacanja, neče biti dobar izbor jer če vam njegova igra pomagati u jednoj kategorij a u tri odmagati.
3.kako igra traje cijelu nba sezonu treba izbjegavati uzimanje igrača koji su skloni povredama, jer povrijeđen igrač vam neče biti od koristi
4. nije važno da li igrač nastupa u boljoj ili lošijoj nba ekipe nego su bitne statistike igrača, tako da jedan prosječan igrač koji igra u slaboj nba ekipi te ima mogučnost nabijanja svojih statistika, iz razloga što je glavni igrač ekipe može biti vrijedniji od nekih igrača koji zbog nastupanja u ekipi koja ide na ostvarenje što boljeg rezultata i igra kolektivno sa većim brojem kvalitetnih suigrača koji će također potrošiti značajan broj lopti
5. u toku sezone između sebe možemo vršiti transfere, tako ako neko ima npr. mariona kojeg recimo želim imati u ekipi jer je dosta dobar u poenima, skokovima, bananama, ukradenim ja mu mogu ponuditi jednog ili više svojih igrača u zamjenu. Ukoliko se dogovorimo za transfer, onda ostali članovi lige imaju pravo glasati protiv takvog transfera ukoliko im se učini nerealnim ili iz bilo kog drugog razloga i ako 4 člana lige glasaju protiv transfer neće biti odobren.
6.kako je maximalan broj članova lige 12 i imamo po 13 igrača to je ukupno
156 igrača dok će ostali biti na listi slobodnih igrača koje možemo uzimati u zamjenu za nekog od naših igrača, tako da ako imam kobe bryanta koji se u decembru povrijedi i pročitam da če propustiti ostatak sezone fino ga izbacim i uzmem nekog od slobodnih igrača koji če biti naravno 10puta slabiji ali takve se nesretne situacije oko povreda u svijetu sporta svakodnevno i dešavaju. Naravno igrač kojeg izbacite, odmah ostaje dostupan ostalim članovima lige, tako da u slučaju kračih povreda vrhunske igrače ne smijemo izbacivati, jer če ga neko drugi uzeti i tako sebe pojačati, več se strpimo par sedmica dak se igrač ne oporavi.
Ne znam šta bi još napisao vezano za samu igru jer se većina stvari može pročitati i na samoj stranici igre , ali ako koga šta interesuje neka pita bolje je sad nego kada već bude kasno.
Last edited by sesalmir on 14/10/2007 18:30, edited 1 time in total.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#37

Post by sesalmir »

I vezano za sam rankings tj. listu odnosno redosljed igrača koji će biti birani u vašu ekipu, na stranici lige, možete otića na draft central pa Pre-Draft Rankings, pa na Edit My Rankings i tu stavite listu npr.
1.Shawn Marion
2.Dwyane Wade
3.Ray Allen
4.Marcus Camby
5.Gerald Wallace
itd.
što znači da je igrač kojeg najviše želite u svojoj ekipi marion, međutim ako ga je već neko uzeo prije nego što je došao red na vas da birate na draftu onda će biti izabran prvi sljedeći slobodan igrć, npr allen, kada dođe ponovo red na vašu ekipu da izabere igrača tj. u sljedećoj rundi ponovo dobijate prvog slobodnog igrača sa vaše liste npr. wallace itd. Tako da je izbor jednak onome baš kao na pravome nba draftu samo što ne biramo igrače koji igraju po evropi i na koleđu več igrače koji se nalaze u nba timovima.
Naravno ovaj rankings ne morate sastavljati, već možete modifikovati već ponuđeni od strane yahoo-a, tako da izbacite sa ove liste neke igrače koje ne želite imatiu ekipi ili promjenite redosljed igrača, ili ostaviti yahoo rankings kako je i napravljen jer je dosta realan i uzima u obzir nastupe igrača u zadnjih par sezona.
Sretno svima i da sezona bude borbena i neizvjesna do samoga kraja.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#38

Post by Neelix »

e hvala drug, lijepo si to pravo objasnio :)
sto se mene tice moze Live draft. koliko vas moze biti online u ponoc izmedju utorka i srijede?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#39

Post by sulesavic »

Neelix wrote:e hvala drug, lijepo si to pravo objasnio :)
sto se mene tice moze Live draft. koliko vas moze biti online u ponoc izmedju utorka i srijede?
Nema ¹anse.

Utorak, izmeðu 8 i 10 ujutro?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#40

Post by Neelix »

sta ima ujutro :D moze podne srijeda?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#41

Post by sulesavic »

Hajde, nek se jo¹ ljudi izjasni...

Btw, ja se jo¹ od jutros nisam uspio skopèati na onu stranicu...
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#42

Post by karanana »

Ja necu moci biti na live draftu u to vrijeme. Mislim da necu biti dostupan cijelu iducu sedmicu.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#43

Post by Neelix »

karanana wrote:Ja necu moci biti na live draftu u to vrijeme. Mislim da necu biti dostupan cijelu iducu sedmicu.
ja mislim da je autopick najbolje rjesenje jos uvijek... :)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#44

Post by sulesavic »

Neelix wrote:
karanana wrote:Ja necu moci biti na live draftu u to vrijeme. Mislim da necu biti dostupan cijelu iducu sedmicu.
ja mislim da je autopick najbolje rjesenje jos uvijek... :)
Ako sam dobro razumio - u kasnijim fazama je moguæa razmjena igraèa. Po¹to ne igramo za pare (a yeb'o na¹ virtuelni obraz) - ja sam za za.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#45

Post by karanana »

Slazem se sa autopickom. Isto ti ga dodje. Odes na odabir igraca i napravis listu po kojoj ce autopicking birati igrace za tebe.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#46

Post by sulesavic »

Ponavljam, mene ne¹to yebe, ne mogu od jutros pristupiti na http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba.

Imam li razloga za brigu?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#47

Post by Neelix »

sulesavic wrote:Ponavljam, mene nešto yebe, ne mogu od jutros pristupiti na http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba.

Imam li razloga za brigu?
tebe nesto yebe....seksas se a ne prijavljujes nam :D

meni radi normalno.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#48

Post by sulesavic »

Neelix wrote:
sulesavic wrote:Ponavljam, mene ne¹to yebe, ne mogu od jutros pristupiti na http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba.

Imam li razloga za brigu?
tebe nesto yebe....seksas se a ne prijavljujes nam :D

meni radi normalno.
K'o da mi iz Fana odgovara¹.

Valjda æe sutra biti OK (samo od sebe æe se popraviti).
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#49

Post by sesalmir »

:-D haj vidim da već počinjemo sa prepucavanjima i da se ne možemo ni oko drafta dogovorit, što mi je donekle pozitivno jer još nismo ni počeli da se takmičimo a već su 'uzavrele strasti na terenu'. Ma može i meni autodraft haj taman da se iznenadim koga imam u ekipi.A ovi nepoznati takmičari , jesu li uopšte sa foruma ili nam nekako uletiše niodkuda.
E i pitanje za Neelixa, odgovori li ti avdic sta na onaj e-mail?
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#50

Post by rashomon »

Ništa ba autodraft...

Oću ja svoju selekciju!!!!
Post Reply