SA-X FANTASY NBA LIGA

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#51

Post by Neelix »

Nije bio mail, postavio na OBN forumu, nije nista odgovorio :roll:

a rasho...dogovori 11 ljudi da istovremeno bude online, drage volje cemo live draft odrzat :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#52

Post by rashomon »

Srijeda u ponoć

ko dođe, došao, ko ne dođe, njemu autodraft...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#53

Post by Comrad »

karanana wrote:Slazem se sa autopickom. Isto ti ga dodje. Odes na odabir igraca i napravis listu po kojoj ce autopicking birati igrace za tebe.
:D ma najbolje rjesenje, nemoguce je 11 ljudi u isto vrijeme okupiti...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#54

Post by Neelix »

rashomon wrote:Srijeda u ponoć

ko dođe, došao, ko ne dođe, njemu autodraft...
hajd moze sto se mene tice ! srijeda na cetvrtak ponoc. ko ne moze doc -nek edituje predraft rankings :)
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#55

Post by sesalmir »

I ja glasam srijeda ponoć, mislim ne znam zašto su neki protiv live drafta mislim njima je svejedno jer i ako neko ne dođe birat će mu se igrači kao da je autodraft, tj. prema njegovom rankingsu.
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#56

Post by rashomon »

Et' znači srijeda ponoć...

'oćemo zvat Vilića da nam live komentariše draft...i prognoze za sezonu...
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#57

Post by Hakala »

komentar pravog strucnjaka je uvijek pozeljan :D

neelix..ovo mi se nimalo ne svidja :roll: ..znaci da ipak nije znanje presudno...nego uglavnom sreca prilikom draftovanja :roll:

ne znam sta bi falilo da neki igraci budu u vise ekipe.ne vjerujem da bi se bas svih 13 igraca poklapalo u nekim ekipama.mada je teoretski moguce.

zna se npr.da danas ima svega 3-4 dominantna centra.neko ko ima srece razgrabi njih,a ostalima ostanu neproduktivne skalamerije :oops: ..koje te zestoko zavale u konacnici


moze li se ta ponocka odgoditi za 01.00....mada je ovo sve ustvari velika kara jer nema veze sa znanjem :zzzz:
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#58

Post by Dead Man Walking »

Mislim da treba da bude isto za sve, pa bio to autodraft ili "live" draft. Ovaj sistem ko hoce tad i tad, ko nece - autodaft, nije bas posten. Ovi koji ne mogu biti nazocni (ja npr, jer radim tad) mogu zavrsiti sa svim boljim igracima na istoj poziciji, i sa levatima na ostalim tako da su na startu u deficitu jer ne moze nikako igrati pet centara. Ako je vec random nek je svima random. Ako nije, onda treba usaglasiti termin koji odgovara svakom jer do pocetka lige imaju jos dvije hefte i sasvim dovoljno vremena.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#59

Post by sulesavic »

Jbg, ljudi, koji god dan da je u pitanju, meni samo jutro odgovara...
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#60

Post by sesalmir »

Hajd onda autodraft, da ne bude poslije drafta priča nije posteno bilo, sto je donekle i tačno jer se teoretski i može desiti situacia o kojoj Dead Man Walking govori, što znam iz ličnog iskustva.

@hakala
ako ti je bezze igra, bolje nemoj ni igrati, jer evo još nismo ni počeli, a več takvi komentari. Draft je kao i pravi nba draft, pa tako ako su ove godine oden i durant bili najjači igrači drafta ne mogu ih svi rastrgat i podijeliti na 30 dijelova nego su ih uzeli portland i sonicsi. A znanje je na draftu itekako potrebno u šta češ se i sam uvjeriti kad ti se desi da je neko ko je birao iza tebe uzeo boljeg igrača ili ako je u 6. rundi uzeo boljeg igrača nego što je tvoj pik 3. runde, što je također situacija koja se dešava i na pravom nba draftu najbolji primjer je arenas. Naravno da je faktor sreće prisutan, baš kao i u svakom drugom takmičenju, jer može ti se desiti da ti se prva 2 pika povrijede i imat češ truba ekipu, ali i to je realnost, baš kao što će i ti nba klubovi biti duplo slabiji zbog povreda svojih glavnih igrača.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#61

Post by sulesavic »

Onda - ma¹ina umjesto nas.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#62

Post by Neelix »

ccc ocetel se dogovorit vise :D
btw hakala yahoo fantasy lige uopste ne idu po tom sistemu da isti igrac moze u vise timova, ne mogu ja to podesit...

a i kad bi mogao, gdje je tu poenta sa-x lige, onda bi se svi zajedno takmicili.. :)

redoslijed drafta ce napraviti yahoo - i to random, tako da nema zalbi, nije do mene.

jos uvijek pojedine ekipe nisu promijenile naziv u nickove sa ovog foruma. draft ce biti sutra oko podne, editujte rankings dotad...
dseytan
Posts: 99
Joined: 20/04/2006 12:42

#63

Post by dseytan »

evo promjenjeno ime i kod mene, odoh sad nastimat pre-draft rankings.
sretno svima!!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#64

Post by alphonse kauders »

Moji omiljeni igrači (pošto godinama igram ovu fantasy nba) su:

Marion - avg 20 poena, 10 skokova, 1 ukradena lopta, 2-3 blokade, fg preko 50%, slobodna 80%+, minimalno izgubljenih lopti, 1-2 trice
Novitzki - 25+ pts, 8-10 reb, 1-2 blk, 2-3 trice, 50%+ FG, 90%+ FT, 2 TO
Gasol - 20 pts, 8-9 reb, 3-4 ass, 2-3 blk, 50%+ FG, 75-80% FT, 2-2,5 TO
Nash - 20 pts, 10 + ass, 1-2 steals, 50%+ FG, 90%+ FT, negativno 3-4 TO
Rashard Lewis - 20 + poena, 6-7 skokova, 1-2 steals, 2-3 trice, visoki procenti šuta iz polja i sa slobodnih..
Camby - 15 pts, 10+ reb, 3-4 blks, 1+ steals, 50%+ FG, 70% + FT, ali veliki rizik od povrede (jedan od najboljih igrača za fantasy),
Elton Brand - 20+ pts, 10+ reb, 2-3 blk, solidan procenat šuta

Također vrlo preporučujem ubitačne Gerald Wallace-a, Jason Richardson-a i Josh Smitha, koji će vam na pozicijama forwarda uvijek podariti tonu blokada i skokova uz solidne procente šuteva i neznatan broj izgubljenih lopti (osim Richardsona)...
Osim njih, rado uzimam Chris Paula, Boozera, Kirilenka (iako je bio užas prošle sezone), Allena (30 + poena, 3-4 trice u prosjeku, solidan procenat), Deron Williams-a, Joe Johnsona, Yao Minga, Michael Redda; Kidda (triple double mašina, ali dosta izgubljenih lopti + ne tako sjajan FG I FT); Amar Stoudemarie itd....
Najveća iznenađenja od prošle godine su Kevin Martin iz Sacramenta i Al Jefferson iz Minnesote (prošle godine još u Bostonu), tako da i njih probajte ubaciti u sistem....Ove godine bi super mogao igrati Durant u Seatlle-u.

Naravno uvijek možete uzeti i pucače tipa Wade, Bryant, LeBron, ali računajte sa OGROMNIM količinama izgubljenih lopti i ne sad tako užasno dobrim procentom šuta (iako će postizati dosta poena). James vas također može uništiti užasnim slobodnim bacanjima.

San Antonio je prvak, ali za fantasy igraju previše timski i previše su im skromni postotci ubačaja iz igre, ali i sve ostale statistike..

NIPOŠTO UZIMATI - Shaq (užas slobodna, užas TO, povrede, opale statistike), Iversona (procenat šuta katastrofa, tovar izgubljenih lopti), Anthony-a (taj će davati 30+ u prosjeku i pokoji skokić, ali to je to i ništa više)


NAJGORI IGRAČ FANTASY NBA - Eddy Curry iz NY, njega izbjegnite kako znate, jer iako tip daje 20 pts i skače 7-8 puta po utakmici, uspio je skupiti u prošloj sezoni duplo više izgubljenih lopti nego asistencija, ukradenih lopti i blokada kad se saberu zajedno (Btw. visok je 2.10)..

Eto, nadam se da sam vam pomogao, a ja cu se prikljuciti malo prije pocetka sezone, jer se cesto desi da se neki dobar igrač povrijedi i otpadne za čitavu sezonu...
Haj, budite što bolji i pozdrav.!
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#65

Post by water »

jesam li ja ovo zakasnio da se prikacim?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#66

Post by Neelix »

evo sam povecao broj timova, pa se ponovo pokusaj prikljucit. bujrum i ti alphonse :D
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#67

Post by water »

ja sam se registrovao, kad je draft?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#68

Post by Neelix »

sutra oko podne,autopick.
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#69

Post by LSD »

Neelix ,ja sam se dva puta registrovao (dziberi i LSD sa-x)...jbg greska do mene... pa mozes li nekome dati jedan tim ako je vec sve popunjeno :?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#70

Post by Neelix »

izbrisacu dzibere...a ima mjesta, prosirio sam na 20 timova :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#71

Post by Neelix »

eh, da, napomena za one koji nisu igrali...
svaka pozicija ima 82 maksimalno odigrane utakmice. to znaci da vam na poziciji PG naprimjer igraci mogu biti 82 puta ako im pored imena pise da igraju taj dan...poslije toga vam se statistika za tu poziciju nece racunati.

mozda zvuci komplikovano, ali nije :D uglavnom, nemojte svaki dan mijenjati postavu, pa na primjer ako Nash ne igra taj dan, stavljati Fishera jer igra, pa opet sutra Nasha i sl...jer cete ubrzo ostati bez utakmica :D postavu mijenjajte nakon trejdova, nakon sto pokupite nekog dobrog slobodnog igraca, i sl... a ne prema tome ko igra taj dan :)
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#72

Post by Hakala »

najveci zajeb bi mogli biti:stoudemire,wade i ming..izrazena sklonost ka povredama :D ...iversona ne bi uzeo da mi placaju :-)

helem nesto sam iz glave skucko,pa kakve srece imadnem

lanjska statistika mi nista ne znaci.oslanjam se na intuiciju :P... i autopicku :D

jel podne 12.00.? :roll: ..tad sam u dubokom snu :-) ..mozda navijem sat za taj historijski dogadjaj :D 8)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#73

Post by Neelix »

evo sacu ja okrenut na Ready to draft :D

Your auto draft will be completed between now and 11:59 PM PT on Saturday, Oct 20.

kad god to bilo :-)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#74

Post by sulesavic »

De¹ava li se i¹ta?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#75

Post by Neelix »

Your auto draft will be completed between now and 11:59 PM PT on Saturday, Oct 20.

ejh ja tek sad vidim datum :roll: kad se jahuu cefne, do 20og cemo bit draftovani :roll:
Post Reply