Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Eluveitie
Posts: 2772
Joined: 15/09/2012 00:13
Location: Winterfell

#451 Re: Snovi

Post by Eluveitie »

Symantec wrote:Mirisi se ne mogu sanjati.
To ti je huro ili hura ili hari (ne znam kako se kaže za mušku huriju) prišao sinoć i na taj način te poljubio.
Izgleda da si jako dobra osoba čim ti se ovo desilo. Hajd' barem znaš da si blizu Džennetu.
Nemoj se pokvariti pa ćeš stalno uživati u tom i tome sličnim mirisima.

jes' normalan :roll:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#452 Re: Snovi

Post by fatamorgana »

Symantec wrote:Mirisi se ne mogu sanjati.
To ti je huro ili hura ili hari (ne znam kako se kaže za mušku huriju) prišao sinoć ...
Hurac? Hurko? ...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#453 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

sanjala sam da igram u kolu, da pjevam i da se smijem... :zoka:
Symantec
Posts: 164
Joined: 10/01/2014 20:55

#454 Re: Snovi

Post by Symantec »

Eluveitie wrote:
Symantec wrote:Mirisi se ne mogu sanjati.
To ti je huro ili hura ili hari (ne znam kako se kaže za mušku huriju) prišao sinoć i na taj način te poljubio.
Izgleda da si jako dobra osoba čim ti se ovo desilo. Hajd' barem znaš da si blizu Džennetu.
Nemoj se pokvariti pa ćeš stalno uživati u tom i tome sličnim mirisima.

jes' normalan :roll:
Ozbiljno vam kažem. Mirisi se ne mogu sanjati.
Poznajem ljude koji su i na javi osjećali neobjašnjive salve nepoznatog mirisa i to grupno.
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#455 Re: Snovi

Post by hogar strasni »

Niti sam snovim davao ikakvu paznju niti sam ih smatrao ajmo reci bitnim dok prije desetak godina nisam nasao stari sanovnik, bio je prelistan i zanemaren neko vrijeme, a onda postepeno rekreativno sam cisto znatizeljno pokusavao naci vezu izmedju snova i objasnjenja iz tog sanovnika i nisam bas naso neke veze, da bi nastupio jedan turbulentan duzi vremenski period kad je sna bilo u prekidima i nedovoljno. Naime sta sam primjetio..inace imam skoro pa fotografsko pamcenje, nekih se detalja sjecam do u atom, ali san koji biva odsanjan u vremenskom periodu ranog jutra iskljucivo poslije budjenja pa nanovo lijeganja i spavanja su mi mnogo detaljniji i slikovitiji od inace. I sad moze to tumaciti kako hoce, ja iznosim svoje iskustvo..u tim ranojutarnjim snovima mi se desava da dobijem tako jasne poruke, a objasnjene u sanovniku da sam par puta sam sa sobom ostao bez teksta. Skeptik sam po prirodi al jbg fakat ima nesta sto te znakove salje i samo jedno znam planirati nesta je potpuna glupost. Ne donose mi svi snovi neke cinjenice al budu jasne kad se poruke obistine, jezovito al tako je.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#456 Re: Snovi

Post by arslanbey »

Sta znaci kad te osoba s kojom se nisi cuo 3 godine sanja,osoba ti nikada nije bila bliska ni inace
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#457 Re: Snovi

Post by betametazon »

sanjam sinoc kao ja spavam i nesto se krece (ili hoda) po meni. i sad ja sam se kao probudio (ali nisam pravo nego u snu) i vidim da sam u nekom krevetu koji nije moj i u dnu, gdje su mi noge nesto kao macka ili neka tako zivotinja (mozda zec :D ) i sad ja nogama ono mrdam da je otjeram a ona preko mene i do glave mi dodje (a glava mi je pola pod jorganom a pola otkrivena) i sad mi sjedi tu na glavi i ja pokusavam da dignem i glavu da je otjeram ali ne mogu je ni pomaknut, ni dignuti. i onda skontam da sanjam i odlucim da se dreknem iz sve snege i utom se budim...ne znam jesam li se stvarno derao, samo znam da nicim nisam mogao mrdnuti da otjeram tu "macku" :D
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#458 Re: Snovi

Post by betametazon »

sherbett wrote: @betametazon...da nemaš neki problem koji ti visi nad glavom?
A stojiš u mjestu. Ne znaš kako ili ne možeš trenutno da ga se oterasiš?

ne znam, pretpostavljam da imam kao i svi, manje vise...uglavnom vezano za posao i za emotivni dio...ni sa jednim nisam bas zadovoljan i ne znam kako rijesiti ali na javi nisam sad preopterecen time, barem ne svjesno, mozda podsvjesno jesam vise nego sto mogu pretpostaviti... :)
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#459 Re: Snovi

Post by betametazon »

sherbett wrote: vjerovatno da jesi... :-D
e sad, ne znam kako bih ti interpretirala mačku..u nekim kulturama označava arhetip zagrobnog života..ili je to pas..u svakom slučaju, nešto ti je "na glavi" i nema namjeru da se makne koliko god tjerao..kao u inat, a ti sa time ne možeš da se nosiš, niti se ona tebe plaši, a opet dovoljno ti je blizu da ti se zavuče u krevet...vjerovatno si slab na tu osobu a ona to dobro korisiti, ili nemaš iskustva s novom situacijom da bi znao kako da se nosiš...
razmisli, sam znaš najbolje :-D
e mogu do ujutro razmisljat ali ne znam, to i jest problem :-D ma mozda nema veze ni sacim, sta ja znam. na emotivnom sam polju samac (ako mislis da je problem tog karaktera), nemam nikoga da me zeza a na poslu je situacija takva da ponekad moras imat zeludac kojeg ja nazalost nemam... :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#460 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

Sanjala sam da sam kod ginekologa na pregledu... Poslije toga u istom snu je bio srebrni prsten, lijep, starinski, sa šarama, sa malim rupicama po sebi... i ja sam ga stavila na prst... :dajba: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#461 Re: Snovi

Post by burek_in_space »

Cherry-Cherry wrote:Sanjala sam da sam kod ginekologa na pregledu... Poslije toga u istom snu je bio srebrni prsten, lijep, starinski, sa šarama, sa malim rupicama po sebi... i ja sam ga stavila na prst... :dajba: :mrgreen:
Ovo je bar lako - jedna zaigrana noc sa dragim ce vas dovesti pred matichara :mrgreen:
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#462 Re: Snovi

Post by PurpleSky »

Cherry-Cherry wrote:Sanjala sam da sam kod ginekologa na pregledu... Poslije toga u istom snu je bio srebrni prsten, lijep, starinski, sa šarama, sa malim rupicama po sebi... i ja sam ga stavila na prst... :dajba: :mrgreen:
auuu ko li je sretnik :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#463 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

burek_in_space wrote:
Cherry-Cherry wrote:Sanjala sam da sam kod ginekologa na pregledu... Poslije toga u istom snu je bio srebrni prsten, lijep, starinski, sa šarama, sa malim rupicama po sebi... i ja sam ga stavila na prst... :dajba: :mrgreen:
Ovo je bar lako - jedna zaigrana noc sa dragim ce vas dovesti pred matichara :mrgreen:
Ja bih prvo da se udam, pa onda da planiram bebu :skoljka:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#464 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

PurpleSky wrote:
Cherry-Cherry wrote:Sanjala sam da sam kod ginekologa na pregledu... Poslije toga u istom snu je bio srebrni prsten, lijep, starinski, sa šarama, sa malim rupicama po sebi... i ja sam ga stavila na prst... :dajba: :mrgreen:
auuu ko li je sretnik :)
možda san ima skroz neko lijevo značenje... :-?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#465 Re: Snovi

Post by burek_in_space »

Cherry-Cherry wrote: Ja bih prvo da se udam, pa onda da planiram bebu :skoljka:
Zhivot je ono shto nam se desi, dok pravimo planove za zhivot. :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6777
Joined: 20/02/2013 14:14

#466 Re: Snovi

Post by Cherry-Cherry »

burek_in_space wrote:
Cherry-Cherry wrote: Ja bih prvo da se udam, pa onda da planiram bebu :skoljka:
Zhivot je ono shto nam se desi, dok pravimo planove za zhivot. :)
Doduše. :zoka:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#467 Re: Snovi

Post by lavorpunvode »

Haj nek mi neko pokusa objasniti sapat na uho koji me zna probuditi u gluho doba noci :D znaci, ne sanjam nista prije toga, samo cujem kako mi neki nedefinisan glas sapne ime, moje ime, na uho :shock: probudim se, pa dok se malo dozovem od nelagode zaspim opet... To mi se desilo bar 5, 6 puta do sada.. sama u sobi spavam, znaci niko u snu ne mrmlja moje ime, nije to :D a nisam ni luda, kol'ko znam :-D
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#468 Re: Snovi

Post by berenice »

betametazon wrote:sanjam sinoc kao ja spavam i nesto se krece (ili hoda) po meni. i sad ja sam se kao probudio (ali nisam pravo nego u snu) i vidim da sam u nekom krevetu koji nije moj i u dnu, gdje su mi noge nesto kao macka ili neka tako zivotinja (mozda zec :D ) i sad ja nogama ono mrdam da je otjeram a ona preko mene i do glave mi dodje (a glava mi je pola pod jorganom a pola otkrivena) i sad mi sjedi tu na glavi i ja pokusavam da dignem i glavu da je otjeram ali ne mogu je ni pomaknut, ni dignuti. i onda skontam da sanjam i odlucim da se dreknem iz sve snege i utom se budim...ne znam jesam li se stvarno derao, samo znam da nicim nisam mogao mrdnuti da otjeram tu "macku" :D
Mačka ti može bit neprijateljica. Mačka je uvijek žena, ali kod tebe mi se čini bitnijim ta paraliza. Ne možeš mrdnuti. Znam kako je to, nema ništa gore nego kad se u snu ne možeš pomjeriti. To je neki tvoj veliki problem koji nisi još u stanju riješiti. Ono, znaš da imaš problem, ali ne možeš ništa uraditi da ga ukloniš. Biće da je duševni problem, prije nego materijalni.
User avatar
Krastavica
Posts: 82
Joined: 31/05/2014 11:05
Location: Malmen Airbase in Malmslätt

#469 Re: Snovi

Post by Krastavica »

Inace kada sanjam nesto vrlo brzo zaboravim ali prije 10-ak dana sam sanjao da sam na nekom tako cudnom mjestu i to mi se urezalo nekako , puno potoka , zelenilo svugdje .... Na jednom mjestu kao u sredini toga svega bijela labudica sa mladim labudom , ja prilazim i ona mi dopusta da nahranim mladunce . Jede mi iz ruke ... ja ustajem i zelim da odem da im ne smetam .... u tom trenu mladi labud me grli oko vrata ... kao da mi zahvaljuje ili tako nesto .... ja ustajem i odmicem se a on i ona gledaju za mnom kao da razumiju nesto ili sta vec ....

sad se pitam sta bi to moglo da znaci
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#470 Re: Snovi

Post by PurpleSky »

Sanjala sam kako jedem ćevape i pijem jogurt. Šta li bi to moglo da znači???
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#471 Re: Snovi

Post by Brkooo »

PurpleSky wrote:Sanjala sam kako jedem ćevape i pijem jogurt. Šta li bi to moglo da znači???
da si gladna?! :roll:
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#472 Re: Snovi

Post by Secer_033 »

Krastavica wrote:Inace kada sanjam nesto vrlo brzo zaboravim ali prije 10-ak dana sam sanjao da sam na nekom tako cudnom mjestu i to mi se urezalo nekako , puno potoka , zelenilo svugdje .... Na jednom mjestu kao u sredini toga svega bijela labudica sa mladim labudom , ja prilazim i ona mi dopusta da nahranim mladunce . Jede mi iz ruke ... ja ustajem i zelim da odem da im ne smetam .... u tom trenu mladi labud me grli oko vrata ... kao da mi zahvaljuje ili tako nesto .... ja ustajem i odmicem se a on i ona gledaju za mnom kao da razumiju nesto ili sta vec ....

sad se pitam sta bi to moglo da znaci

Lijepo je sanjati bijele labudove. Prebrodit ces sve probleme i zivot ce ti biti ljepsi.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#473 Re: Snovi

Post by fatamorgana »

PurpleSky wrote:Sanjala sam kako jedem ćevape i pijem jogurt. Šta li bi to moglo da znači???
Možda da živiš banalnim životom? .....
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#474 Re: Snovi

Post by cLo »

Mnogo zanimljiva stvar, a vezana za snove: Svi nepoznati ljudi koji vam se pojave u snovima su zapravo stvarni i postoje. Dok npr. stojite na semaforu pokraj vas prolaze ljudi koje ne opažate, ali vaš mozak zabilježi lice, a da vam ne pošalje informaciju. Ta lica vam se kasnije pojave u snovima, vi mislite da ih je mozak izmislio i sam kreirao.
Ja sanjam mnogo i često. Kao djevojčica sam mjesečarila, na sreću kratko. Još uvijek pričam u snu, smijem se, plačem. Sanjam uglavnom gluposti, ljude sa aligatorima umjesto ruku, mostove koji vežu zgrade, ali to nisu zgrade nego džinovske harfe čije žice vibriraju, pa ljudi koji prelaze padaju u bezdan i tako :lol: . Međutim, najpotresniji su mi snovi u kojima sanjam da letim i okeani, a to vrlo često sanjam, čak jedan san znam sanjati više puta.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#475 Re: Snovi

Post by SkyLimit »

Sinoć sam sanjao baš čudan san,prava filmska priča.Odmah da naglasim,baš me i ne zanima previše ukrajinsko - ruski sukob niti sam o njemu nešto puno razmišljao,što san čini čudnijim.
Ide ovako:Otišao ja u Ukrajinu kao dobrovoljac da se borim na strani Ukrajine u aktuelnom sukobu.Primili oni mene lijepo,dobio uniformu,šljem,oružje,poslali na ratište gdje mi je išlo poprilično dobro,ali jednom padne granata kraj mene i još par vojnika,i tu sam kao izgubio svijest.Nakon toga sam se probudio u nekoj bolnici punoj ranjenika,da bi mi medicinska sestra objasnila da sam teško ranjen,da je prošlo dvije sedmice od kako se to dogodilo i od kako nisam bio u svjesnom stanju,i što me pogodilo ko grom iz vedra neba,da je ona Ruskinja i da sam u ruskim rukama.Kaže tu gdje sam drže i ruske i ukrajinske ranjenike.Onako snuždeno kažem ja njoj da jelda Rusi će nas zarobljenike vjerovatno u jednom trenutku odvesti do prvog šumarka i pobiti.Ona kaže da postoji velika šansa,ali mi pokaže na nekog ruskog pukovnika,kao reći će mu ona koju dobru o meni,a i da se i ja pokušam zbližiti sa njime,njegova naklonost bi povećala moje šanse da izađem živ odatle.San se tu prekinuo.
Post Reply