tuča

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#426

Post by Yamahalac »

nik titanik kaze

Image
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#427

Post by Ali_G »

Odustao sam bio od pisanja na temi, al kad procitam sta ovaj Daysleeper svasta izvali onda stvarno covjek ima potrebu da opet nesto napise.

Po slikama koje si postao primjecujem da si stariji momak. Mene samo interesuje jel se to neki sindrom uvukao medju stariju raju koja jednostavno pod ne znam kakvim argumentima ne zeli da prizna postojanje necega ako se ne slaze s nekim njihovim razmisljanjima il ako oni nisu dio toga.
Ultra i hool stil navijanja koji tek zazivljava kod nas u Evropi je prisutan dugo dugo vremena. Navodis primjer Newcastlea. Jel ti mozda znas da je njihova hool ekipa bila u gradu? Nemojte se vodit tupavom balkanskom logikom da svaki englez je zaboga huligan, isto kao sto se vodi da svaki navijac Sarajeva je Hordas. U tom svijetu postoje neki kodeksi, i izmedju ostalog je da se napadaju samo suparnicke ekipe. Obicni navijaci se ne diraju. Izmedju ostalog je to jedan od razloga nastanka casual furke, da se jednostavno napravi razlika. Pogledaj malo slike iz Engleske uoci njihovih derbija, ljudi koji setaju u dresovima i sa salovima svojih klubova se i mijesaju i niko ih ne dira. Ista stvar se desava recimo na utakmicaam repke pa gledamo slike kako su zagrljeni navijaci engleske i njemacke recimo, al zato s druge strane negdje na periferiji imas okrsaje suprostavljenih strana. Isto se pitas sto to niko nije dirao navijace ostali reprezentacija u Sarajevu? Nijedna organizovana navijacka skupina nije setala slobodno gradom da bi bila eventualna meta. Ljudi sa dresovima reprezentacije, sesirima, balonima nisu meta.
Sto se tice gostovanja protiv Genka, belaja nije bilo jer su domaci vidjeli da je u grad dosla jaca ekipa i vjerovatno odlucili da je bolje da ne bude nista. Al' pito bi te da su Horde il bilo koja druga grupa recimo sjele u Roterdamu negdje u pub sta bi bilo.
A recenica da se na tifo scenu jos samo pale zadrti balkanci, ti je fakat onoo. Feyenord i Legia su popusili ispadanje iz euro takmicenja zbog divljanja navijaca, prosle godine Roma-Man belaji na tribinama, prosle sedmice, a i redovno ko dodje u Rim bude zboden, pa onda ona frka Galatasaray-Leeds, pa momak u Parisu zaplatio glavom u okrsaju s drotovima. Ne da mi se vise pisati, more linkova, slika, izvjestaja se moze naci na netu i fakat je smijesno da neko negira postojanje huliganizma i ultra stila navijanja danas.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#428

Post by Better Man »

PITARKA_SA wrote:
Better Man wrote:Ljudi koji su napali gostujuće navijače su ništa drugo do obični primitivci koji nisu nikad vidjeli civilizacije i koji su došli iz ko zna koje planinske zabiti! Od takvih ljudi se treba ograditi i treba ih maksimalno ignorirati!
ako si ti iz neke brdsko-planinske zabiti ,nismo svi :D
ti se ogradjuj betonskim zidom od takvih i jos bolje ignorisi ih,ali soliti pamet mozes u nekoj drugoj emisiji,na nekoj drugoj talasnoj duzini..
Očito si ti se spustila iz neke vukojebine i podržavaš ovu bagru, a ima te bagrfe i među tvojim jadnim pitarima!
avenged_sevenfil
Posts: 379
Joined: 30/03/2007 18:22
Location: Alipašino polje B faza,Sarajevo

#429

Post by avenged_sevenfil »

cyprus wrote:Dobro ba zna li neko pouzdano šta se prekjučer desilo u Ferhadiji? Naši pričaju kako su ovi Hrvati provocirali, Hrvati pričaju kako su naši ničim izazvani udarili.

E, pošto ja ne spadam u ljude koji "svojima" apriori vjeruje, a misli da "oni anamo" 100% lažu jerbo im je to u krvi (nažalost spadam među rijetke),tražim da mi neko ko zna šta se desilo ispriča štagod o nemilom događaju od prekjučer, jer je sve ostalo šuplja priča koja se bazira na naklapanjima i izmišljanjima.
-Mah dogovorili se preko nekog forumagdje da se nađu i nasli se i potlukli ovo sve da je zbog nacionalizma i mrznje je laz.naj obicniji huligannski dogovor :roll:
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#430

Post by kEN0 »

kljuc kljac.
Locked