Unistise nas papci!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#51

Post by Romeo 80 »

saim_adka wrote:uh sto skrenuste s teme. nije papak onaj koji dodje u sarajevu, nego je papak je onaj igrac koji ne postuje pravila igre tacnije pravila grada. nemojte vezivati papanluk sa onim tipa ja sarajlija,ti sa sela. za mene je papak i onaj iz sarajeva i onaj sa sela koji se ne ponasa u skladu sa pravilima. danas su urbana raja papci, jer su papci postavili svoje norme i mjerila grada. zato kazem, unistise nas papci koji se laktaju i namecu svoje misljenje i neznanje (preplavili su grad).
fakultetski obrazovan covjek moze biti papak, stogodisnji stanovnik sarajeva moze biti papak, ali isto tako momak iz gorazda moze biti veci gospodin za sve nas, ako naravno postuje pravila urbane sredine. Laka je papak, al je koke gospodin, jel?

unistise nas papci, jer sve sto je bilo urbano je pozatvarano, a dzigare se izdizu. pogledajte ferhadiju, zar to lici na setalisnu zonu? ferhadija je klasicni vasar! standovi, dim, kukuruzi, kesten, rika motora po ulicama, trke, udaraju dzigare iz kafica, cigani organizovano prose....

sarajevo odavno nije imalo kvalitetne manifestacije, koncerata, zabave - jednostavno urbano je u duhovnom smislu unisteno. sve se svelo na neke pilot projekte, posljednje trzaje privatnih manifestacija, duhovne oaze tipa rock teatra itd.

pricao sam sa komsijom koji radi u RAK-u. napadnem ja njega sto kaznjavaju 202, a on se kune da se jedini tamo borio da se ne izrekne kazna, ali nije mogao sam protiv svih, jer po nekoj inerciji svi su bili da se usutka radio 202 iz prostog razloga jer im se ne svidja njihov nacin rada. kazu mu radne kolege, hajd ba sta si se zadeverao oko toga, nije taj radio dobar, ne pusta narodnjake. eto takvi nam odlucuju u ovom gradu, a dozvole se daju na sve strane po pitanju ferhadije.
Nažalost, mogu se samo složiti s tobom! :sad: Ovaj grad me sve više podsjeća na Šabac, Sarajeva je sve manje...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#52

Post by in33sa »

Hebem ti zivot, i Sabac nas je presisao :D

Fora je sto su papci iz Sapca otisli u Beograd, pa ostala normalna raja :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#53

Post by Romeo 80 »

stochar wrote:
bosmen wrote:
stochar wrote: kad si bio posljednji put u Šapcu? Ja sam se vratio otamo prije tri dana, i vjeruj mi, da je grad jako lijep i da bih bio sretan kad bi titova bila cista koliko je cisto glavno sabachko setalishte...
u pravu si
nevjerovatno lijep grad
bio sam prije par mjeseci i dojmilo me zaista
ja se zijanio. otis'o pun nekih glupih predrasuda, kad ono super grad. imaju siroku pjeshachku zonu u centru grada, dugu k'o od carsije do robne kuce, nigdje smeca, nigdje ulichnih prodavacha k'o kod nas pred trzhnicom (bar ne u samom centru), setaliste puno zelenila, imaju festival na tvrdjavi, u petak treb'o svirat massimo (kisa sjebala), prije njega bili rambo, van gogh.......

nervira me kad ljudi pricaju o nechemu o chemu nemaju pojma. ja bih, iskreno, volio da me nase setaliste podsjeca na sabachko...

Image
Image
De ne pametuj života ti! Kroz Šabac prolazim svake godine po nekoliko puta i vrlo dobro znam kakav je to grad. Valjda si iz načina mog pisanja mogao zaključiti da ne mislim na užu gradsku jezgru već na poznate šabačke vašare i ciganiju... :-)
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#54

Post by barby02 »

Ja ne odoh do Sapca ali papanluka je oduvjek bilo. Nekad se razlika pravila izmedju raje iz mahale i haustorcadi. Toliko termina ima sa dvojnim znacenjem,da se vise ne mogu snaci. Cinjenica je da ima ljudi iz manjih sredina, sa velikim vezama u SA a imaju dvojni ili trojni izbor-gdje zivjeti. Raja odavdje nema. Cinjenica je da njih i familija prihvati za prvo vrijeme,a mene bi u manjoj sredini prihvatio . . hm. Logika, sta ce mi "uspjeh"kada ga ne vidi onaj ko me zna. :x (gastajbajterski)
Sto se tice faxa,ruku na srce,prednost jesu imali oni sto su dolazili u SA, po bodovima, ali su i ucili, jer su znali da im je to jedini pozitivan izbor. Zasto bi sarajevsko dijete studiralo i davalo godine u roku,kad je kod staraca,kad je opusteno,kad i njegova ekipa ide istom linijom. . . . i procentualno,mislim da dosljaci(ljudi iz manjih mjesta,gradova ili sela) u tom kontekstu vode.
Niko nikom nije kriv,iako smo mi, rodjeni ovdje sada u 100 posto podredjenijem polozaju, nego sto smo ikada bili. ZAsto? zato ,jer nas nema :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#55

Post by barby02 »

saim_adka wrote:uh sto skrenuste s teme. nije papak onaj koji dodje u sarajevu, nego je papak je onaj igrac koji ne postuje pravila igre tacnije pravila grada.
I ja pocesto skrenem i to bas zbog ovog sto Ti napisa!
zloglas
Posts: 107
Joined: 02/12/2004 13:32

#56

Post by zloglas »

stochar wrote:nervira me kad ljudi pricaju o nechemu o chemu nemaju pojma. ja bih, iskreno, volio da me nase setaliste podsjeca na sabachko...
ZNAM ŠTA SI RADIO U ŠAPCU OVOG LJETA!!!Image

:D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#57

Post by mIRCerka »

Romeo 80 wrote:
De ne pametuj života ti! Kroz Šabac prolazim svake godine po nekoliko puta i vrlo dobro znam kakav je to grad. Valjda si iz načina mog pisanja mogao zaključiti da ne mislim na užu gradsku jezgru već na poznate šabačke vašare i ciganiju... :-)
Stochar nije govorio o autopijaci na Stupu ni buvljaku kod merkatora, vec o FERHADIJI. Glavnom setalistu u glavnom gradu.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#58

Post by Celicna_saka »

Vjecita univerzumska dilema. papci&raja i varijacije na temu.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#59

Post by Romeo 80 »

mIRCerka wrote:
Romeo 80 wrote:
De ne pametuj života ti! Kroz Šabac prolazim svake godine po nekoliko puta i vrlo dobro znam kakav je to grad. Valjda si iz načina mog pisanja mogao zaključiti da ne mislim na užu gradsku jezgru već na poznate šabačke vašare i ciganiju... :-)
Stochar nije govorio o autopijaci na Stupu ni buvljaku kod merkatora, vec o FERHADIJI. Glavnom setalistu u glavnom gradu.
I sve je to u redu, samo što ste toliko bukvalni!? Valjda je iz konteksta jasno zašto sam baš Šabac spomenuo, nigdje više cigana nisam vidio do u Šabcu..., a Ferhadija nažalost postaje baš kao Šabac, sorry-periferija Šabca... :-? :)
ozbiljna
Posts: 106
Joined: 13/03/2007 15:37

#60

Post by ozbiljna »

Provedi jedan dan u Bugojnu, bice ti lakse :D
zamisli kako je nama, malim intelektualnim sredinama. ne postoji nigdje zapis nikakav od tome da su uopste ikad postojale (na internetu bar ;))
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#61

Post by chuchumbamayumbe »

Prosetam neki dan kroz Ferhadiju...
Ono oko Svjetlosti je cirkus!
Pa sramota, vide li ovi u upravi opstine, kantona, grada, sta se tamo desava?!?!
FUJ, GADI MI SE NA STA LICI MOJ RODNI GRAD!
Sramota mi je nekoga odvesti u glavnu gradsku ulicu, na Vrelo Bosne, Bascarsiju (mada ona pocinje da lici na ono sto bi trebala biti a ne na kinesku pijacu).
Prava selendra zaostala i primitivna.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#62

Post by Phia »

Ništa nije čudo kad se zapošljava po principu štele a ne sposobnosti i znanja.. :roll: :(
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#63 Re: Unistise nas papci!

Post by kaokakao »

saim_adka wrote:Hajmo malo ozbiljnija raja da osvjezimo sjecanje!

Ko se sjeca???

ISV Radio
ALCAK novine
Album
Sloga - al ona prava
KUK - onaj stari
King Kong jazz bar
Jež jazz club
Jezzero
FIS - onaj stari
Access - Disco Gripa
Metalac koncerti
Cumez kafic
Clou jazz cafe
Kroki

Vise ne mogu ni da se sjetim sta je svega bilo, al nam ubise i zatrase sve ovi novokomponovani papci! Covjek nema vise gdje ni izaci.
Clou mi najvise nedostaje...kako je tamo dobrih pijanki bilo!
Buldog, Marki, Dedan..meni je dobro bilo i u staroj Kinemi/Cinemi(kako hoces), CDA, CBS...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#64

Post by in33sa »

chuchumbamayumbe wrote:Prosetam neki dan kroz Ferhadiju...
Ono oko Svjetlosti je cirkus!
Pa sramota, vide li ovi u upravi opstine, kantona, grada, sta se tamo desava?!?!
FUJ, GADI MI SE NA STA LICI MOJ RODNI GRAD!
Sramota mi je nekoga odvesti u glavnu gradsku ulicu, na Vrelo Bosne, Bascarsiju (mada ona pocinje da lici na ono sto bi trebala biti a ne na kinesku pijacu).
Prava selendra zaostala i primitivna.
Pa dovoljno mi je bilo sljedece. Dosla mi kolegica iz Njemacke, inace je iz Bijeljine, i prvi put je u Sarajevu. Ja je malo proveo kroz centar grada, i pitam je za dojam, a ona kaze "pa, isto je kao u Bijeljini" :-) kad fakat, nakon par dana mi u Bijeljinu, fakat sve isto... papanluk na svakom koraku.

Nevjerovatno u sta se Sarajevo pretvorilo.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#65

Post by Tesssa »

meni je iz dana u dan sve vise nejasno kako se onaj ciganluk na ferhadiji dopusta? :?
Bubamaja
Posts: 80
Joined: 13/08/2004 15:49

#66 Re: Unistise nas papci!

Post by Bubamaja »

kaokakao wrote:
saim_adka wrote:Hajmo malo ozbiljnija raja da osvjezimo sjecanje!

Ko se sjeca???

ISV Radio
ALCAK novine
Album
Sloga - al ona prava
KUK - onaj stari
King Kong jazz bar
Jež jazz club
Jezzero
FIS - onaj stari
Access - Disco Gripa
Metalac koncerti
Cumez kafic
Clou jazz cafe
Kroki

Vise ne mogu ni da se sjetim sta je svega bilo, al nam ubise i zatrase sve ovi novokomponovani papci! Covjek nema vise gdje ni izaci.
Clou mi najvise nedostaje...kako je tamo dobrih pijanki bilo!
Buldog, Marki, Dedan..meni je dobro bilo i u staroj Kinemi/Cinemi(kako hoces), CDA, CBS...
Jest, jest Clou !!!!!!! Sta sam tamo casa razbila ...dok sam ih prala :lol: :lol: :lol:

A Marki 8) ranom zorom......

Ehhhhhhhhhh
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#67

Post by pitt »

a sta fali akvi, cigi, royalu, bosni i ostalim establismentima od respekta? :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#68

Post by danas »

pitt wrote:a sta fali akvi, cigi, royalu, bosni i ostalim establismentima od respekta? :D:D:D
rodjo, nismo ovo odradili kako treba :D vidi sta Hin je prezivjelo i ostalo da kukaju i bune se :oops: :D
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#69

Post by Dirty Harry »

pitt wrote:a sta fali akvi, cigi, royalu, bosni i ostalim establismentima od respekta? :D:D:D
Ma ne idu ti tamo čistokrvne Sarajlije, sve su to došlje što idu ... :D
zloglas
Posts: 107
Joined: 02/12/2004 13:32

#70

Post by zloglas »

Romeo 80 wrote:Valjda je iz konteksta jasno zašto sam baš Šabac spomenuo, nigdje više cigana nisam vidio do u Šabcu.
Jedini jasan kontekst ovdje je da si ti fašist. Slažem se s tobom - u logor s ciganima!Image

PIH!
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#71

Post by Romeo 80 »

zloglas wrote:
Romeo 80 wrote:Valjda je iz konteksta jasno zašto sam baš Šabac spomenuo, nigdje više cigana nisam vidio do u Šabcu.
Jedini jasan kontekst ovdje je da si ti fašist. Slažem se s tobom - u logor s ciganima!Image

PIH!
Zanima me da li bi mi smio to reći u lice, umjesto ovako, tastaturom!? Kako god, ako imaš šta pametno reći bujrum, u suprotnom odjebaus! :-? :roll:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#72

Post by Romeo 80 »

Ma znaš ti šta valja! :-)
Locked