Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#76 Re: Sarajevo Construction

Post by Comrad »

Mah valjda svi ovi konstruktori navijaju za zelju :) Meni plava nije depra boja, al me nervira sto je svaka zgrada gotovo ista :D

Plava boja ima umirujuće djelovanje na psihički napete osobe. Ona izaziva osjećaj smirenosti, spokojstva i ugode. Visoki krvni tlak pod utjecajem plave boje pada.

Plava boja koja asocira na more i nebo stvara mir zbog čega je omiljena u spavaćim sobama. Studije su pokazale da ljudi bolje razmišljaju u prostorijama plave boje.
User avatar
BackSpace
Posts: 45
Joined: 29/03/2011 23:39

#77 Re: Sarajevo Construction

Post by BackSpace »

Da li postoji i dalje ova stranica ili neka druga vezana za arhitekturu u BiH? Konkretno me zanima arhitektura od Austrougarskog perioda pa sve do moderne (danasnje) arhitekture? I da li je moguce naci neku literaturu o ovoj temi?
User avatar
BackSpace
Posts: 45
Joined: 29/03/2011 23:39

#79 Re: Sarajevo Construction

Post by BackSpace »

Hvala maxell_sarajevo :wink: znas li mozda i neku stranicu sa Austrougarskim objektima? Na ovoj sam nasao gotovo sve sto mi treba o novijoj izgradnji, sada mi treba isto to za malo stariji period? :-)
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#80 Re: Sarajevo Construction

Post by maxell_sarajevo »

BackSpace wrote:Hvala maxell_sarajevo :wink: znas li mozda i neku stranicu sa Austrougarskim objektima? Na ovoj sam nasao gotovo sve sto mi treba o novijoj izgradnji, sada mi treba isto to za malo stariji period? :-)

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1129 ovdje imaas dosta toga zanimljivog. ;-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#81 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

znam da je bila tema Sarajevo City Centar ali ne nadjoh je.
Procitao sam na netu da je al shiddi bankrotirao i napustio gradiliste a i u par navrata sam cuo da ljudi pricaju o tome. Obzirom na izvor informacije prilicno sam skeptican ali cisto da provjerim sta bi najednom?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25831
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#82 Re: Sarajevo Construction

Post by BHF_Manijak »

A sta ono neki dan "osvanuse" silne lampe i rasvjeta na onoj zgradurini?! Gledam iz Titove i kontam koja li je ono zgrada ba onako osvijetljena, kako prilazim skontam, samo nisam skonto u cemu je fazon? :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#83 Re: Sarajevo Construction

Post by Romeo 80 »

BHF_Manijak wrote:A sta ono neki dan "osvanuse" silne lampe i rasvjeta na onoj zgradurini?! Gledam iz Titove i kontam koja li je ono zgrada ba onako osvijetljena, kako prilazim skontam, samo nisam skonto u cemu je fazon? :mrgreen:

Izgleda labuđi pjev! :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#84 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

vidjeh i ja rasvijetu i pomislio sam da izgleda kao da nesto dokazuju. Evo izvor informacije (nikad cuo za njih)

http://doznajemo.com/2012/04/23/betonsk ... tru-u-bih/
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#85 Re: Sarajevo Construction

Post by burekodsira »

skela postavljena za fasade, pusti suplju ba :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

Skyfox wrote:znam da je bila tema Sarajevo City Centar ali ne nadjoh je.
Procitao sam na netu da je al shiddi bankrotirao i napustio gradiliste a i u par navrata sam cuo da ljudi pricaju o tome. Obzirom na izvor informacije prilicno sam skeptican ali cisto da provjerim sta bi najednom?
čini mi se zatvorena tema previše se sralo :D

mene fascinira ideja da ljudi ulažu pare u neki projekt a "znaju" da nema dovoljno da ga završe

to je očitao da peru novac... u graćevini je lako prikazati da je nešto skuplje bilo a manje se dalo a razlika završi na kajmanskim otočjima legalno :?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#87 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

ma dobro, to za pranje je nista novo i gotovo za ocekivati da ce se "neko" opariti, malo lokalne face malo vise investitori itd.

Ali napustiti projekat u sred izgradnje i otici bilo bi katastrofa za grad sa tom skalamerijom u centru... zato se nadam da je vijest patka.
User avatar
suzzy_q
Posts: 222
Joined: 21/04/2012 09:51

#88 Re: Sarajevo Construction

Post by suzzy_q »

maxell_sarajevo wrote:http://www.sa-c.net/ ;-)
Odlicna stranica !
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#89 Re: Sarajevo Construction

Post by Ambrozija »

Black swan wrote:
Skyfox wrote:znam da je bila tema Sarajevo City Centar ali ne nadjoh je.
Procitao sam na netu da je al shiddi bankrotirao i napustio gradiliste a i u par navrata sam cuo da ljudi pricaju o tome. Obzirom na izvor informacije prilicno sam skeptican ali cisto da provjerim sta bi najednom?
čini mi se zatvorena tema previše se sralo :D

mene fascinira ideja da ljudi ulažu pare u neki projekt a "znaju" da nema dovoljno da ga završe

to je očitao da peru novac... u graćevini je lako prikazati da je nešto skuplje bilo a manje se dalo a razlika završi na kajmanskim otočjima legalno :?
Pa zar nije nastavljena gradnja? postavili su neka dva plakata i postavljaju skelu....danas sam vidjela dosta radnika!
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#90 Re: Sarajevo Construction

Post by corvus_edin »

Image

slika BNX - SCC


Image

slika sarajevo construction net
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#91 Re: Sarajevo Construction

Post by poznanik »

Ambrozija wrote:Pa zar nije nastavljena gradnja? postavili su neka dva plakata i postavljaju skelu....danas sam vidjela dosta radnika!
Možda će konačno porušiti prednji dio od ulice Hiseta, onaj koji je od nje udaljen 9 m :oops:

No, očekujem da nam @ins sve razjasni, on je tamo "domaći", sve zna... :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7811
Joined: 21/11/2010 21:49

#92 Re: Sarajevo Construction

Post by Entropio »

.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#93 Re: Sarajevo Construction

Post by Comrad »

Pa koliko vidim zavrsetak radova za SCC je 2012 godina. Mislim kolika se buka digla covjek bi reko da su probili rok 5 godina, a rok uopste nije probijen, jos. Cinjenica je da otvorenje nece biti ove godine, ali koji je to projekat u Sarajevu zavrsen na vrijeme. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#94 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

ne znam jel počela gradnja vidim neke skele
ali sporije rade nego na početku :?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#95 Re: Sarajevo Construction

Post by Ambrozija »

Comrad wrote:Pa koliko vidim zavrsetak radova za SCC je 2012 godina. Mislim kolika se buka digla covjek bi reko da su probili rok 5 godina, a rok uopste nije probijen, jos. Cinjenica je da otvorenje nece biti ove godine, ali koji je to projekat u Sarajevu zavrsen na vrijeme. :-)
Mislim da je pomjereno na juli/avgust 2013. godine...ali i to mi zvuci kao izazov :D
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#96 Re: Sarajevo Construction

Post by corvus_edin »

Nastavljaju se radovi na objektu Sarajevo City Center
Kako Sarajevo Construction (http://www.sa-c.net) web portal saznaje, nakon provedenog tendera za odabir izvođača fasade na objektu Sarajevo City Center, posao su dobile firme: HANO d.o.o. sa sjedištem u Sarajevu, ALPAMM d.o.o. sa sjedištem u Tuzli i ANS Drive d.o.o koja je i izvođač radova na armirano-betonskoj konstrukciji objekta. Navedene kompanije imaju bogato iskustvo u fasaderskim radovima na objektima u cijeloj BiH.

Sama fasada objekta čini kombinaciju više vrsta fasada, pa će tako svaka od tri navedene firme raditi određeni fasadni sistem.

U toku je postavljanje skele na nižem dijelu objekta, a kako saznajemo u narednim danima će i zvanično biti potpisan ugovor između vlasnika Sulaiman Al-Shiddija i predstavnika izvođača radova.

Kako smo ranije objavili, Al-Shiddi International d.o.o. Sarajevo je nedavno dogovorio sa turskom firmom Turkmall upravljanje shopping centrom u sklopu Sarajevo City Centra.
http://www.sa-c.net/index.php/component ... 0/215.html
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

samo da završe da ne stoji nako 8)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#98 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

znaci da je vijest o bankrotu jos jedna havazova patka ...
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#99 Re: Sarajevo Construction

Post by corvus_edin »

...mahalske priče
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#100 Re: Sarajevo Construction

Post by holowey »

Post Reply