Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#101 Re: Sarajevo Construction

Post by Ambrozija »

Hvala Bogu, vec sam se prepala da ce ono onako stajati godinama... :D
6april
Posts: 105
Joined: 27/02/2011 13:32
Location: Sarajevo

#102 Re: Sarajevo Construction

Post by 6april »

Jos uvijek stoji kako stoji...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#103 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

Sta je s onim projektom u Novom S. kod Bristola? Vidim da ima radnika ali nema nekog vidljivog napretka...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#104 Re: Sarajevo Construction

Post by poznanik »

Skyfox wrote:Sta je s onim projektom u Novom S. kod Bristola? Vidim da ima radnika ali nema nekog vidljivog napretka...

Rade se iskopi za temelje, kamioni svaki dan izvlače zemlju i odvoze je, i prljavim točkovima stvaraju ogromnu prašinu i naslage zemlje ulicom pred ulazom u Bristol. Uz to, ogromnu prašinu, koja se stvara ispod rovokopača, gotovo svu vjetar raznosi u ulaz i zapadnu fasadu hotela, sva je prašnjava :(
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#105 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

to vjerovatno ne mogu sprijeciti, kad zavrse temelje trebalo bi biti manje prasine...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#106 Re: Sarajevo Construction

Post by poznanik »

Skyfox wrote:to vjerovatno ne mogu sprijeciti, kad zavrse temelje trebalo bi biti manje prasine...
Ne mogu, mada bi vrijedan bio i pokušaj, makar podizanjem 10m zavjese na "kapiji" gradilišta, ako ništa, bar bi ulica bila zaštićena od onečišćenja. Mada s prvim kišama i o dnje ne bi bilo neke koristi, obzirom da kamioni izlaze na ulicu bez prethodnog pranja točkova. A uz to, uključeni su 4-osovinci, koji prekrcani teretom, punom težinom vrše opterećenje asfalta...

U nas stvarno radi ko šta hoće, bez ikakvog nadzora :(
Ins0mnlaC
Posts: 28
Joined: 15/12/2006 16:02
Location: Sarajevo
Contact:

#107 Re: Sarajevo Construction

Post by Ins0mnlaC »

Skyfox wrote:to vjerovatno ne mogu sprijeciti, kad zavrse temelje trebalo bi biti manje prasine...
po zakonu su duzni da operu svaki kamion koji napusta gradiliste, sto je radjeno prilikom ab i zemljanih radova na scc-u.. :-?

btw S2 se gradi, ne bas brzo kako bi moglo ali ide nekako.. jedva :)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#108 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

Zar je moguce da ce SCC ostati napola zavrsen?

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/magros- ... miliona-km

vidim da koliko toliko napreduju sa fasadom...
neki
Posts: 6702
Joined: 17/02/2005 07:57

#109 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

Skyfox wrote:Zar je moguce da ce SCC ostati napola zavrsen?

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/magros- ... miliona-km

vidim da koliko toliko napreduju sa fasadom...
:shock:
Zar jos uvijek ima ljudi koji vjeruju avazovom pisanju :-) pogotovo temama u kojima postoji radoncicev licni interes
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#110 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

daleko od toga :D ali cini se da jedino oni pisu o ovom projektu
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#111 Re: Sarajevo Construction

Post by Qler »

Njima njavise piva ide na uši što se pravi.

Mislim, realno, ko će halaliti milione do sada uložene u ono? Ko će reči, jebi ga, ostavi tako, šta je tih nekoliko desetina miliona...
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#112 Re: Sarajevo Construction

Post by mayab »

Ne mogu da vjerujem

A kadli ce se zavrsiti :?: :lol:
Last edited by mayab on 08/01/2013 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#113 Re: Sarajevo Construction

Post by strong69 »

Steta sto je projekat SCC ocito u krizi... Mada je tesko pronaci bilo kakvu informaciju o tome ili cuti nesto konkretno.
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#114 Re: Sarajevo Construction

Post by Ponosan »

projekat SCC nije u krizi,radovi napreduju punom parom,jeste li vi coravi??? svaki dan je bar 50 radnika na gradilistu,rade i na minusu.....ko jos vjeruje Fahri? on je ljubomoran na Al Shiddi samo zato sto je njihova ponuda bila bolja od Fahrine i sto oni a ne Fahra gradi najljepsi objekat u drzavi,pa ce tako ATT biti u drugom planu,eto to je razlog zasto se Fahra okomio na investitore koji se usude ulagati u ovu drzavu,koja baraba! umjesto da investitorima ljubomo noge,neki nasi idioti im ovako uzvracaju...
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#115 Re: Sarajevo Construction

Post by saja_dj »

Vidi se da su radnici tu, ali ono ja ne bi nazivao "punom parom".
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#116 Re: Sarajevo Construction

Post by ibizza »

saja_dj wrote:Vidi se da su radnici tu, ali ono ja ne bi nazivao "punom parom".
Slazem se :thumbup:
I mislim da je malo 50-tak radnika za onakav objekat.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#117 Re: Sarajevo Construction

Post by johntra »

Gradnja punom parom može se dati kao epitet objektu na Socijalnom do Elektroprivede...Ljudi rade i na minusima, kiši, snijegu i već su digli skoro deset spratova...Mislim da nije ni dva mjeseca prošlo...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#118 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

evo fotka od korisnika Silver King sa skyscrapercity od danas, radi se koliko toliko: (ako je korisnik registrovan na ovaj forum, nadam se da ne zamjera preuzimanje slika)

Image

Image
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#119 Re: Sarajevo Construction

Post by charrrmed »

Super slike :thumbup:
Vidim presli su da rade i na tornju, ali iskreno ovo bas slabo napreduje! (ovoliki toranj a dva radnika, bar na slici)
Ne vjerujem nista avazu, ali mozda nisu potpuno pogrijesili :?
User avatar
mk ultra
Posts: 19544
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#120 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

charrrmed wrote:Super slike :thumbup:
Vidim presli su da rade i na tornju, ali iskreno ovo bas slabo napreduje! (ovoliki toranj a dva radnika, bar na slici)
Ne vjerujem nista avazu, ali mozda nisu potpuno pogrijesili :?
jel tebi super sto npr. novoizgradjeni shitbox centar sakrije 10X ljepsu ogradjevinu ... ?
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#121 Re: Sarajevo Construction

Post by charrrmed »

mk ultra wrote:
charrrmed wrote:Super slike :thumbup:
Vidim presli su da rade i na tornju, ali iskreno ovo bas slabo napreduje! (ovoliki toranj a dva radnika, bar na slici)
Ne vjerujem nista avazu, ali mozda nisu potpuno pogrijesili :?
jel tebi super sto npr. novoizgradjeni shitbox centar sakrije 10X ljepsu ogradjevinu ... ?
Jesam li ja rekao da je objekat super ili da su slike super? :?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#122 Re: Sarajevo Construction

Post by Skyfox »

i u drugim gradovima nova visoka gradnja zaklanja stare gradjevine, vidio sam to x puta... a kod nas i onako nista nije po planu.
Samo ovdje se definitivno radi presporo...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#123 Re: Sarajevo Construction

Post by udrch »

posljednjih dana je angažovano nekoliko ovih firmi koje se bave staklom...rama glass, alpamm tuzla i još neke..ja sam gledao u subotu i bilo je brate puno radnika..osim toga sad je vidljivo da je cilj da se uradi staklena fasada..radovi se odvijaju na svim diejlovima zgrade..
ovo je vrlo važan i veliki objekat..ima ovdje nešto, ali ja mislim da vlasnik želi odvući otvaranje za bolja vremena, jer loš početak objekta može se negativno odraziti kasnije..
mislim da Sarajevo trenutno nije u stanju da pokrije jedan ovako veliki trgovačko-ugostiteljski objekat..
para se nema..
avaz laže namjerno..
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#124 Re: Sarajevo Construction

Post by esad_plavi »

mk ultra wrote:jel tebi super sto npr. novoizgradjeni shitbox centar sakrije 10X ljepsu ogradjevinu ... ?
Mislim da je najbolje da stoje barake ondje u strogom centru grada, da se ne bi ni slucajno zaklonila cinjenica da je ovaj grad jedno veliko selo :x mozda da jos dovedemo 2-3 hiljade kerova lutalica, 500 cigana i pozatvaromo jos koji nacionalni spomenik, da se bas razrahatimo :x
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#125 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

esad_plavi wrote:
mk ultra wrote:jel tebi super sto npr. novoizgradjeni shitbox centar sakrije 10X ljepsu ogradjevinu ... ?
Mislim da je najbolje da stoje barake ondje u strogom centru grada, da se ne bi ni slucajno zaklonila cinjenica da je ovaj grad jedno veliko selo :x mozda da jos dovedemo 2-3 hiljade kerova lutalica, 500 cigana i pozatvaromo jos koji nacionalni spomenik, da se bas razrahatimo :x
Joj, ma to ti je isto kad za one rusevine u ulici Kotromanica kazu da su nacionalno blago... :-)
Post Reply