Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#26

Post by zlatiborka »

Imam jednu veliku molbu za vas dragi forumasi.

Rekli ste koji su dobri veterinari, naveli ih poimenicno. Mozete li dati njihove kontakt telefone, u slucaju da mi neko od njih hitno zatreba.

Hvala puno.....
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#27

Post by Cober »

zlatiborka wrote:Imam jednu veliku molbu za vas dragi forumasi.

Rekli ste koji su dobri veterinari, naveli ih poimenicno. Mozete li dati njihove kontakt telefone, u slucaju da mi neko od njih hitno zatreba.

Hvala puno.....
Veterinarska ambulanta u Alipašinoj ul. 033/442-303
Veterinarska ambulanta Stari Grad 033/222-165
Veterinarska ambulanta Stup (ima RTG i op.salu) 033/470-231; 033/470-240

Za Hitne intervencije:
Igor mob. 061/173-980
Andrej mob. 061/183-573
Hitne intervencije, dežurni iza 19:00 mob. 061/157-350
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#28

Post by A-R-N-I »

zlatiborka wrote:Imam jednu veliku molbu za vas dragi forumasi.

Rekli ste koji su dobri veterinari, naveli ih poimenicno. Mozete li dati njihove kontakt telefone, u slucaju da mi neko od njih hitno zatreba.

Hvala puno.....

Haris Custovic
061191131
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#29

Post by zlatiborka »

..hvala svima...sad cu da ih ukucam u mobilni sve....
User avatar
selena84
Posts: 67
Joined: 01/01/2006 23:18
Location: Tibet

#30

Post by selena84 »

Edit wrote:
amarella wrote:
selena84 wrote:Amar Popovic :D
Obavlja i kucne posjete, sisa i uredjuje ... (ljubimce) :D

Jadranku u velikom luku zaobilizati :D
Potpisujem!

Al ipak No1 je Haris Čustović :D
Hmmm... zasto Jadranku zaobilaziti???
Moja su iskustva sasvim drugacija. Ja zaobilazim Krasnog... biznismen koji ne voli zivotinje.
Haris je startao kao dobar hirurg, zavrsit ce sa istim odnosom kao i Krasni...

Kada budu moguce privatne prakse - bit ce jaca konkurencija. Ovako, kad "na crno" zoves nekog kuci... niko ne stoji iza savjeta, date terapije...

Jadranku zaobilazim vec duze vremena, zbog jakoooooooooo losih iskustava sa njom... Moj pas pocne bjezat cim samo skrenem u prolaz prema njenoj "ordinaciji"... Osim toga, imam informaciju da je veterinu zavrsila u ratu iz "400 savjeta za vaseg ljubimca" :D

Sto se tice Amara, same pohvale :) za Harisa takodjer, i kod njega sam bila par puta i sasvim sam zadovljna, no Amar je nekako pristupaciji u svim prilikama :)
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#31

Post by Edit »

Jadranku zaobilazim vec duze vremena, zbog jakoooooooooo losih iskustava sa njom...
pa ja te i pitam za ta losa iskustva... mozes li biti konkretnija?
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#32

Post by A-R-N-I »

E ovako, podizem malo staru temu al moram, radi se naime o sljedecem, sasvim slucajno sam vidio podatak da je Josip Krasni za vrjeme obavljanja funkcije direktora veterinarske stanice cjelo vrjeme imao platu od 5.500 KM :shock: :shock: , cjelo vrjeme njegovog rada kao direktor isplacivao je 25.000 KM godisnje ortopedu iz klinickog centra za honorarni rad u vet. stanici,, a mnogo puta nije izdavao racune za pregled zivotinja cime je naravno zaobilazio inkasiranje prometa veterinarske stanice,,,,,,,,,,,, Eto toliko za sve ljubitelje porodice Krasni.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#33

Post by Tesssa »

A-R-N-I wrote:E ovako, podizem malo staru temu al moram, radi se naime o sljedecem, sasvim slucajno sam vidio podatak da je Josip Krasni za vrjeme obavljanja funkcije direktora veterinarske stanice cjelo vrjeme imao platu od 5.500 KM :shock: :shock: , cjelo vrjeme njegovog rada kao direktor isplacivao je 25.000 KM godisnje ortopedu iz klinickog centra za honorarni rad u vet. stanici,, a mnogo puta nije izdavao racune za pregled zivotinja cime je naravno zaobilazio inkasiranje prometa veterinarske stanice,,,,,,,,,,,, Eto toliko za sve ljubitelje porodice Krasni.
a sta da radis ako ti zivotinja treba hitnu pomoc, a ti bas i nemas izbora? Treba reci: "Eh, on je krao, necu kod njega!" :roll:

Ja inace zaobilazim Veterinu u sirokom luku, imala sam puno neugodnih situacija tamo.Jedna mi je macka umalo izgubila zivot, jer je nisu zasili kako treba poslije carskog reza, pa su joj nakon mjesec dana otkrili jos jedno mace u maternici, uzas :x
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#34

Post by A-R-N-I »

dinchy84 wrote:
A-R-N-I wrote:E ovako, podizem malo staru temu al moram, radi se naime o sljedecem, sasvim slucajno sam vidio podatak da je Josip Krasni za vrjeme obavljanja funkcije direktora veterinarske stanice cjelo vrjeme imao platu od 5.500 KM :shock: :shock: , cjelo vrjeme njegovog rada kao direktor isplacivao je 25.000 KM godisnje ortopedu iz klinickog centra za honorarni rad u vet. stanici,, a mnogo puta nije izdavao racune za pregled zivotinja cime je naravno zaobilazio inkasiranje prometa veterinarske stanice,,,,,,,,,,,, Eto toliko za sve ljubitelje porodice Krasni.
a sta da radis ako ti zivotinja treba hitnu pomoc, a ti bas i nemas izbora? Treba reci: "Eh, on je krao, necu kod njega!" :roll:

Ja inace zaobilazim Veterinu u sirokom luku, imala sam puno neugodnih situacija tamo.Jedna mi je macka umalo izgubila zivot, jer je nisu zasili kako treba poslije carskog reza, pa su joj nakon mjesec dana otkrili jos jedno mace u maternici, uzas :x

Cisto sumnjam da ces hitnu intervenciju tamo dobiti, ionako mislim da su aktivno radili dva, tri sata dnevno, naravno subota i nedjelja su im neradni dani.........
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#35

Post by Tesssa »

A-R-N-I wrote: Cisto sumnjam da ces hitnu intervenciju tamo dobiti, ionako mislim da su aktivno radili dva, tri sata dnevno, naravno subota i nedjelja su im neradni dani.........
Do podne rade kod II gimnazije, poslije na Stupu do poslijepodne. Takodje jednom sam macu tamo odvela u nedelju ujutro...

Ne branim covjeka, ali necu ni reci da sam imala negativnih iskustava s njim, naprotiv.Jednog macka mi je udarilo auto, i ako su svi rekli da mu nema spasa Krasni je rekao: "Necu nista obecati, ali necemo ni znati ako ne probamo".Macak nazalost zaista nije bilo spasa(da ne objasnjavam sad sta je bilo, operacija je bila slozena), moraoje biti uspavan.Operacija nije naplacena, a covjek je sjeo sa mnom pola sata, objasnio sta se desilo, cak u jednom momentu poceo da me tjesi.Prica da mu nije stalo do zivotinja ne pije bas vode, kad sam ga cula kako prica o svojim ljubimcima.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36

Post by mIRCerka »

KAstracija djecaka- Josip Krasni
podvezivanje curica - Custovic
inekcije, pregledi i hitne intervencije - Amar
Jadranka mi je mackama vise puta davala antibebi inekcije, skroz budu ok.

NAjbolje je slobodnim curama ili slobodnim momcima sa kucnim ljubimcima da si u familiju dovedu jednog veterinara...

8)
neki
Posts: 6703
Joined: 17/02/2005 07:57

#37

Post by neki »

Ne bih da nekome stvaram negativni publicitet ali imam jako losa iskustva sa Jadrankom i ekipom sa fakulteta
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#38

Post by mIRCerka »

neki wrote:Ne bih da nekome stvaram negativni publicitet ali imam jako losa iskustva sa Jadrankom i ekipom sa fakulteta
ekipu sa faxa ne poznajem...
kod jadranke su mi dvije mace uginule jer su bile otrovane nije ih zena mogla spasiti...
i da, ne valja gledati kad ona radi sa mackama, jarane imas osjecaj da ih lomi...

ostalo je bilo ok...
User avatar
alica.k
Posts: 8776
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#39

Post by alica.k »

zna li neko ima li kakav dezurni veterinar ovdje kod nas? treba mi hitno a sve koje sam zvala rade samo do 2 :(
animal lover
Posts: 55
Joined: 12/02/2007 23:35

#40

Post by animal lover »

svima iz zenice toplo preporucujem doktora muhameda gladana :thumbup:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#41

Post by Tesssa »

alica.k wrote:zna li neko ima li kakav dezurni veterinar ovdje kod nas? treba mi hitno a sve koje sam zvala rade samo do 2 :(
mislim da ti na veterini mogu dati ime nekog momka koji ide po kucama.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#42

Post by teAMICA »

Tek sam udomila malu macu (cca 2 mjeseca), htjela bih da je pregleda veterinar, mnogi su mi preporucili Amara, al mi niko ne dade njegov telefon. Ima li neko od vas i kad ga mogu zvati (radno vrijeme)? Hvala unaprijed! :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#43

Post by in33sa »

Custovic je mom macku majstorski sredio polomljenu nogu, sa fiksatorima, moram ga pohvaliti.

Isto tako, odnos prema pacijentu (hajmo reci zivotinji i gazdi zivotinje) je vrhunski.

Medjutim, ostatak ekipa sa veterinarskog ima veliki minus od mene. Osim Harisa, svi ostali su se pokazali kao velike neznalice. Moje licno iskustvo, nista vise. Pa eto bicu i konkretan, ne znam kako je liku ime (onaj cupavi sa veterine, ovako zajebant cini mi se, podsjeca me na Macu Marinkovica i izgledom i ponasanjem da budem najvise moguce precizan u opisu) par mjeseci mi je "lijecio" macka i izbio mi iz djepova stotine maraka, da bi na kraju dosao pameti i odnio macka Andreju na Stup, i Andrej je za par minuta konstatirao tumor i da se macak vise ne moze izlijeciti jer je kasno. Prakticno, debil Maca sa veterine mi je ubio macka.

I cuo sam od par ljudi identicnu pricu, Maca sa veterine lijeci zivotinju a zapravo ne zna ni sta radi. I ljudi na kraju odu Andreju ili Josipu, i dobiju pravu dijagnozu.

Nego, zasto Custovic vise nije na Veterini?
pacino
Posts: 5
Joined: 25/08/2007 17:43
Location: eh, da ti je znati...dovoljno je reći zastrašujuće blizu...

#44

Post by pacino »

Hmmmm...interesantna tema, krajnje!

Ajd prvo da krenemo od stanice:

Josip Krasni? Od mnogih hvaljen, od mnogih osporavan. Istina je tu negdje, lik koji svojim nastupom "kupi" vlasnika životinje. U stvari jedan popriličan hvalisavac koji voli javno da se eksponira (prodao bi dušu za televizijski nastup) uživa da se smatra najboljim veterinarom u gradu a u stvari je jaaaako daleko od toga. Ima neko iskustvo, ali kad 30 godina svakom pacijentu lupaš antibiotike i vitamine, i vlasnika vidiš kao hodajući šlajpek...O lopovluku i zloupotrebi položaja neću ni da pričam jer im nije mjesto ovdje, a imao bih o čemu par dana ;)

Andrej Krasni? :roll: :roll: :roll: Mali napuhani duduk, završio faks kako je već završio, tatko ga zaposlio, tatko ga slao u Deželu na edukaciju, a on se vratio isti duduk kakav je i bio. Tatko mu je bar u nekim stvarima gospodin, a mali od svega toga ima porodično ime...kad poraste biće gori od tatka, znam već za slučajeve kad je ljudima tražio 50 eur za kućnu posjetu ;) . U suštini...mali pojma nema, potpisujem.

Jadranka? Još jedan član familije (sestra Josipove pokojne žene) kog je "veliki tatko" infiltrirao u firmu koju je pokušao hinjski da sroza i otkupi za male pare. Žena dobra kao hljeb, zaista divna osoba...ali kao veterinar...do rata radila u mesnoj industriji, jedini kontakt sa životinjom imala preko tv-a. Što se veterine tiče, hmmm...recimo samo očajno. Podvlačim, kao osoba je divna, neuporedivo bolja osoba ostatak "cosa nostra familije". Možda jedini veterinar u gradu koji iskreno suosjeća sa životinjom.

Samir Tataragić? Haha...pogubljeni i smotani lik, kakve je "tatko" i zapošljavao da bi izgledao što bolji, moćniji i stručniji. Ne vrijedi ni trošiti riječi na njega. U veterinu apsolutno zalutao, čak lošiji veterinar i od Jadranke...



Pa ajmo malo na fax:

Dino Adilović, alias Maca Marinković...među studentima još podrugljivo poznat kao ljepotan :D . Tatin sin (ali ne tatka iz prethodne priče), beskrupulozni otimač para i patološki lažov. Voli da priča pričice tipa "...i tako ja u ratu pogodih tenk zoljom...", "...e jebo majku, jesam jutros prebio dvojicu frajera...", i slično. Valjda mu kao malom svi pucali klempe pa sad pokušava da bude faca :-? . Svoje neznanje masno naplaćuje, i nije problem ni ako vlasnik nema pare kod sebe...ima jaknu, cipele, sat...
Od njegovih dijagnoza neki se smiju po čitav dan, o terapijama da i ne govorim. da bi sve izgledalo smrtno opasno, pored dijagnoze (recimo akutna upala pankreasa, koju obožava i postavi svakom pacijentu čijeg vlasnika procijeni kao lakovjernog) većinu pacijenata će odmah da zakači na infuziju, pa taman da je tu zbog neke banalnosti. Kao veterinar nula bodova, kao čovjek još manje. O galami i psovkama koje taj "akademski građanin" svaki dan priušti mnogobrojnim ušima na faxu da ni ne govorim...

Amir Zahirović...još jedan iz plejade ratnih asistenata, hinjavi i podmukli "laktaš", koji koristeći papansku retoriku ima veći ugled nego kolega mu "Maca". U principu, kao čovjek ništa bolji, kao veterinar...recimo dosta bolji, ali nedovoljno. Samozvani dermatolog, čovjek koji donekle ozbiljnije shvata posao i pravi manje stručnih grešaka od njega. Ipak daleko ispod nivoa znanja i stručnosti kakve bi trebalo da ima neko na njegovom mjestu.

Alija Kučuk-Divanović? Ratni profesor, bio dobar terenac...ali kad je veterina izgledala potpuno drugačije nego danas. Uz danas odbačene metode, glavna krilatica mu je "Što veći rez, bolji hirurg". Tužno. Mesar i kasapin, mrzitelj malih životinja (u velikim je navodno veća para), ali i čovjek sa velikim iskustvom, i jedini koji na klinici za hirurgiju ima muda da otvori ono što niko ne smije. Iako takav, jedini kom bi na veterini (ako bi baš bio primoran) dopustio da mi otvori životinju. Iako je mizeran, iako je znao po 3-4 puta sterilisati kuju koja se nakon toga svejedno koti, trenutno je najbolji hirurg tamo.

Selma Filipović? Ooooooo...gospođa docentica, slatkorječiva kučka koja samo gleda kako će spletkama i političkim igrama da postavi sebe na najvišu poziciju. Zlobniju osobu je teško naći. Po receptu "tatka" iz prve priče, okružila sebe nesposobnim ljudima. Po pitanju hirurgije mesar i totalna greška prirode. Ima CV koji, kad ga pogledaš, rekao bi da se radi o hirurgu svjetskog kalibra...ali ko je poznaje zna da sa tim može samo obrisati svoju pozamašnu...


I na kraju "leteći", veterinari koji zbog sveukupne situacije moraju da rade na crno da bi imali od čega da žive:

Haris Čustović? Sjajan hirurg, rođeni talent. Imao par greškica tipa tih nesretnih buldoga, ali u principu čovjek neiskorištenih potencijala kad je hirurgija u pitanju. da je imao tu sreću da se rodi negdje na zapadu dosad bi jako daleko dogurao. Čovjek stalno čita, prati nove trendove, metode, terapije, doze lijekova...ukratko, po pitanju hirurgije treba ustati kad se izgovori njegovo ime. Zato je i smetao pojedincima na faxu (a kome li, hmmmm...), koji su mu podmetali noge godinama, dok napokon nisu dočekali nesretne buldoge kao izgovor da ga nabiju nogom. Po pitanju internistike...imao par greškica, nije baš sjajan internista ali opet je bolji nego svi dosad spomenuti...

Amar Popović? Zvijezda u usponu, momak koji zbog svojih sposobnosti nije mogao da nađe posao. Jbg, niko ne voli da zapošljava veće stručnjake od sebe. Jedan od najkompletnijih veterinara na ovim prostorima, hirurgiju učio i savladao od gore spomenutog Harisa, za kojim ne zaostaje mnogo. Internistika...pa recimo samo jako, jako dobar. Zbog toga što je malo prepotentan i što puno priča, nikad neće naći posao...šteta. Ogroman potencijal.

Jasmin Kavazović? Jao, jao!!! Promašaj veći od svih gore pomenutih! Poznati ubica ždrebadi i pasa. Da mi je samo nabrojati sve vlasnike nesretno poginulih životinja koji su htjeli da ga biju ili tuže...najpoznatiji pacijent koji je imao tu nesreću da se dugo pati u agoniji nakon njegove intervencije je mačka Tobi Robinson, kojoj je prilikom rutinske sterilizacije "stručnjak" sašio crijeva, mokraćni mjehur i sve ostalo za trbušni zid. Bravo Jasmine!!! Jadna mačka je danima bila u agoniji dok na kraju nije eutanazirana. A nije jedini njegov pacijent koji sad "pase travu odozdo", zbog njegove nestručnosti. Čovjek nikako da se pomiri s tim da je rođen za lopatu a ne bijeli mantil. Mnoge stvari za njega rade drugi, a on naplati i kaže kako je on radio...eh, Jasmine, Jasmine...drži se konja, ako ništa jedini se baviš tim pa se ne vidi koliki si duduk.


Eto toliko za ovaj put ;) ;) ;)

I čuvajte svoje ljubimce od nesposobnih ljudi...
dizzy
Posts: 31
Joined: 21/08/2007 22:08

#45

Post by dizzy »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: care, svaka cast :thumbup:
pacino
Posts: 5
Joined: 25/08/2007 17:43
Location: eh, da ti je znati...dovoljno je reći zastrašujuće blizu...

#46

Post by pacino »

dizzy wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: care, svaka cast :thumbup:
Pa koje da ti kažem Dizzy, ne volim da ljudi žive u zabludi...ima toga još, ali dovoljno je i ovo, o svakom od njih ima štiva za čitav roman ;)
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#47

Post by spectra »

Pacino, zaista iscrpan, interesantan i sveobuhvatan post... :-)

Uf, cini se da bas i nemamo puno izbora... :roll:
duda
Posts: 18
Joined: 03/07/2007 10:16

#48

Post by duda »

Pacino, vrlo, vrlo dobar post. Odličan ustvari. Nasmijao si me, ali situacija je ustvari daleko, daleko od toga, pogotovo ljudima koji imaju kućne ljubimce.
Ali moram dodati jednu od čestih Dininih dijagnoza, da se ljudi ne prepadaju bezveze - Lymphosarcoma, to je u osnovi svaka četvrta dijagnoza, zavisi od toga koliko je prevrtio prethodne 3, od mogućih 5. :P
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#49

Post by atko »

Pacino, drzim da u tvom postu ima dosta istine iz prostog razloga sto nam je svaka grana nauke u slicnoj poziciji, imas "elitu" na faxu koja hara i ponekog profesora uticajnog u plitici koji privatizira struku sto je slucaj i sa veterinom...
ali ne mogu se oteti utisku da u svom postu navijas za Harisa Custovica jer svi su grijesili, ubijali i kasapili a on je pravio "greskice"

Mislim da "leteci" veterinari i grijese jer su prinudjeni da rade sve i svasta za koru hljeba. Da ljudi imaju mogucnost da legalno rade i specijaliziraju se u necemu ona nebi imali potrebu da svastare.
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#50

Post by spectra »

atko wrote:Pacino, drzim da u tvom postu ima dosta istine iz prostog razloga sto nam je svaka grana nauke u slicnoj poziciji, imas "elitu" na faxu koja hara i ponekog profesora uticajnog u plitici koji privatizira struku sto je slucaj i sa veterinom...
ali ne mogu se oteti utisku da u svom postu navijas za Harisa Custovica jer svi su grijesili, ubijali i kasapili a on je pravio "greskice"

Mislim da "leteci" veterinari i grijese jer su prinudjeni da rade sve i svasta za koru hljeba. Da ljudi imaju mogucnost da legalno rade i specijaliziraju se u necemu ona nebi imali potrebu da svastare.
kako god...Harisa preporucuju na sve strane...

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=32805
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?p=5400

a za tu aferu sa Zoo centrom...nesto sam skepticna da je toliko kriv.... :roll:

Nego, jos nisam cula da mu neciji ljubimac nije prezivio operaciju, ili neki drugi zahvat...sto je na kraju krajeva najvaznije, i cilj!
Post Reply