Page 1 of 2

#1 VW - buba

Posted: 10/10/2006 13:50
by triton
Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

#2 Re: VW - buba

Posted: 10/10/2006 13:56
by mIRCerka
triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Musa, Kobilja Glava, 033 485 230

moja buba ima 35 godina, fura do mostara i nazad :D
http://www.slibe.com/fullimage/d6e39ee4 ... 96-jpg.jpg

#3 Re: VW - buba

Posted: 10/10/2006 15:01
by shadow
triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Prevelika je to zajebancija pogotovo ako nista ne znas oko auta. Ako nije koristen zadnjih 10 godina pitanje je da li je ikad upaljen?! Ako nije vrlo je moguce da je zarib'o. Probaj ga prvo onako manuelno malo zavrtiti, uhvatiti za remenice i probati okrenuti da vidis mrda li se to unutra ista, desava li se nesto :-D .
Ako vec nije zaribo onda mu treba ulje odmah zamjeniti. Nebi bilo lose nasuti kroz svjecice malo ulja da ga podmaze ali bi se kasnije moralo ispuhati da bi auto uopste mogao upaliti.
Jednom kad upali treba ga ostaviti nek radi, dotigne radnu temperaturu, vidjeti cirkulise li u njemu sve kako treba pa tek onda poceti sa nekim zamjenama i preventivom. Ima tu jos stvari koje treba uraditi, ovo je samo onako ugrubo.
Ona nema zupcasti remen, ima lanac.
Ma, ako imas volje i dobijas je dzaba mozes se malo poigrati mada za ovakve zajebancije je ipak potrebno malo vise od volje.

Sretno svakako!

#4

Posted: 10/10/2006 15:05
by triton
Hvala mirci,

e pa to mi i treba samo u drugom smjeru do sarajeva i nazad :)

#5

Posted: 10/10/2006 15:15
by triton
Kontam sta hoces da kazes, al mislim ako je u dobrom stanju i ako me bude slusala dobro samom izmjenom tih nekih osnovnih stvari, ja zadovoljan.


Kad saznam sta joj fali javit cu, ovo je samo da otprilike znam sta me u startu ceka.

hvala

#6

Posted: 10/10/2006 15:23
by mIRCerka
triton wrote:Kontam sta hoces da kazes, al mislim ako je u dobrom stanju i ako me bude slusala dobro samom izmjenom tih nekih osnovnih stvari, ja zadovoljan.


Kad saznam sta joj fali javit cu, ovo je samo da otprilike znam sta me u startu ceka.

hvala
prvi sjeb ti je kad hoces da zakocis, i skontas da kocnica nije kao kod drugih bibija, ono peta na pod a ti vrhom stopala kocis, vec je drama dok skontas da se koci odozgo...

e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...

#7

Posted: 10/10/2006 17:45
by Bobi
e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.

#8

Posted: 11/10/2006 10:46
by mIRCerka
Bobi wrote:
e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA

#9

Posted: 11/10/2006 10:57
by Qler
za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)

#10

Posted: 11/10/2006 11:57
by triton
Qler wrote:za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)
dobra ova, ohrabrujuce pravo :) :D

hvala na konstruktivnim odgovorima

a ti bobi govno popi

#11

Posted: 11/10/2006 12:03
by mIRCerka
triton wrote:
Qler wrote:za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)
dobra ova, ohrabrujuce pravo :) :D

hvala na konstruktivnim odgovorima

a ti bobi govno popi
ignorisi ove sto ti daju zajedljive komentare, oni bi prodali desno koljeno da dobiju oldtimera guzovace :D
nego kad dobijes bibi, javi se, pa ce par buba forumasha doci da se kolektivno divimo :D

i napravicemo svoj BUBA-X club ;D

#12

Posted: 11/10/2006 12:04
by triton
mIRCerka sta je s odrzavanjem mjesecni izdaci, koliko trosi, nalazim neke podatke na netu al se vecinom odnose na napucane frizirane bubetine

#13

Posted: 11/10/2006 12:07
by mIRCerka
triton wrote:mIRCerka sta je s odrzavanjem mjesecni izdaci, koliko trosi, nalazim neke podatke na netu al se vecinom odnose na napucane frizirane bubetine
jebi ga, to sve ovisi od tog bibija...7-10, a ako je totalno zapustena moye i 14...sto je meni smijesno jer u moju stane 38 litara :D

sto se odrzavanja tice, kad je sredis, onda ne trazi puno.... recimo, ako karike nisu zategnute, puno ulja ce trositi...

#14

Posted: 11/10/2006 12:07
by dr.iver
a mozete izabrati i parolu, predlazem

- "heil hitler"
ili
- "smoke weed every day"

:lol:

#15

Posted: 11/10/2006 12:09
by triton
dogovoreno, cim prohoda eto me u rajvosa

#16

Posted: 11/10/2006 12:13
by triton
---

#17

Posted: 11/10/2006 12:26
by triton
e je li normalna velicina guma il neka specijalna posto je to izgleda prva stvar koju cu morati mijenjati

#18

Posted: 12/10/2006 02:31
by shadow
mIRCerka wrote:
Bobi wrote:
e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA

ovjes- suspension
krajnice - tie rod end (inner-unutrasnja) (outer-vanjska)
lafeta -control arm

nema na cemu :-D

#19

Posted: 12/10/2006 10:59
by mIRCerka
shadow wrote:
mIRCerka wrote:
Bobi wrote: :D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA

ovjes- suspension
krajnice - tie rod end (inner-unutrasnja) (outer-vanjska)
lafeta -control arm

nema na cemu :-D
fala fala, sve sam kasnije nasla zovuci ljude, sem krajnica...
btw, ja i dalje ne kontam sta je to sve... al et...

#20 Re: VW - buba

Posted: 19/10/2006 11:52
by Edo-Tito
mIRCerka wrote:
triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Musa, Kobilja Glava, 033 485 230

moja buba ima 35 godina, fura do mostara i nazad :D
http://www.slibe.com/fullimage/d6e39ee4 ... 96-jpg.jpg
Musa je kralj za bube

#21 buba

Posted: 14/11/2006 22:40
by kiki the devil
legendo ako hoces da ucis nasao si pravo auto za to.jedino sto ce ti biti problem su sarafi ako su zapekli tu budi veoma oprezan a u sustini to ti je pravo jednostavan auto.bili je ti prodavao????

#22 Re: VW - buba

Posted: 31/07/2010 11:11
by Olympus C170
Ja sam bubu vozao 10 godina(1300ccm,71 godiste,svake godine na more isao sa njom).Skoro sam uzeo Opel Corsa 1.2ccm.Ko sto kaze Mircerka,ima Musa na Kobiljoj glavi i Nihad na Grbavici-oni su mi odrzavali bubu.A ko hoce malo vise da sazna o bubi ja prodajem knjigu na nasem jeziku sve o bubi.Ima i stranica ; www.folcika.ba ;-)

#23 Re: VW - buba

Posted: 31/07/2010 12:50
by citroen
Znam da je off,ali ako ima neko da prodaje bubu u voznom stanju mlim nek javi,prijatelj je zainteresovan za kupovinu takve,,hvala :sax:

#24 Re: VW - buba

Posted: 31/07/2010 13:11
by Olympus C170
citroen wrote:Znam da je off,ali ako ima neko da prodaje bubu u voznom stanju mlim nek javi,prijatelj je zainteresovan za kupovinu takve,,hvala :sax:
Pa ima,na ovoj stranici koju sam postavio iznad! ;-)

#25 Re: VW - buba

Posted: 03/08/2010 08:42
by Jimmy_The_Saint
Ima jedna naoko lijepa 1970 godište, tamo iza Tuša na Stupu parkirana, nisam zapis'o broj.