Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#51

Post by mala-i »

predator wrote: Jel' fakat istina da sarajevo-taxi naplacuje prtljag?
meni 2 puta dok nisam ljubazno primjetila da mi se čini da drugi taksisti,pa i iz Sarajevo Taxy-ija to ne čine.da,oba puta rano ujutro se to desilo.
User avatar
pentesileja
Posts: 151
Joined: 14/07/2006 10:40

#52

Post by pentesileja »

istina je da predstavljaju opasnost za pjesake. :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#53

Post by alek »

ima jedan ok taksista sa mercedesom :D i koznim sjedistima 8-) :D mnogo ljubazan i 'nako drag i ponasa se ko da ne vozi mercedesa sa koznim sjedistima :D

ima jos jedan sa golfom srebrnim :? taj je najbolji kad kasnis... trebas biti negdje za 9 minuta (a onako i nije bas izvedivo) ali ti budes za 7 :shock:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#54

Post by mIRCerka »

nekad ne valja biti dobar sa taxistom...
danas se kuham na skenderiji, moram bit na grbavici "yesterday" i ugledam zutu firmu na bibiju... dignem ruku da ga zaustavim, kad meni poznat taxista i ja mu se ljubazno nasmijesim, on meni trbune i odmahne...ko biva mi se pozdravljamo...
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#55

Post by alek »

pa eto i nije bas da sam raja sa taksistima :D
znam kad sutim
znam kad odgovaram
znam kad pricam

imam dva broja za neke slucajeve
imam broj crvenog taxija za uglavnom :?
i masem kad nemam druge :D
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#56

Post by bleka »

Ko ti je kriv kad licis na nekoga koga je on odvaljivo prije par dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7226
Joined: 20/12/2004 14:44

#57

Post by jazzer »

Prije par mjeseci nam je opet dolazio jedan lik
iz Belgije, cesto dolazi u Sarajevo. I prica kako se od njegove prve
posjete Sarajevu (prije nekoliko godina) mnogo toga promijenilo.
Izmedju ostalog primijetio je da taksisti od aerodroma do grada
ne uzimaju vise 50 KM nego samo 25 :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#58

Post by mIRCerka »

bleka wrote:Ko ti je kriv kad licis na nekoga koga je on odvaljivo prije par dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
? to ti nesto meni?
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#59

Post by Apos »

mIRCerka wrote:
bleka wrote:Ko ti je kriv kad licis na nekoga koga je on odvaljivo prije par dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
? to ti nesto meni?
Meni se čini da te ne voli.
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#60 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Apos »

DobroJutroKolumbo wrote: E vidis ja isto ne volim taksiste ali propisana udaljenost ako se vozac krece 60km/h izmedju dva vozila je dvadeset metara...jer je proracunato da je to dovoljno da se sigurno zakoci pri ovoj brzini!!! Onaj ko udari auto odzada u 99% slucajeva je kriv za to... Ovaj bi dobio kazne blizu 1000 KM sto taksista zna pa mu je trazio 400 KM...
Zato ce drugi put vozac pomenute firme da pazi a ne da se zalijepi za auto ispred njega...!
Ja nisam reka da ih ne volim. Samo mi nisu dragi njihovi postupci i face.
Ako ja vozim srednjom trakom 60 km/h, a taxi koji se kreće u desnoj traci malo ispred mene ide 45km/h i gledajući sa strane ja ga sustižem. Ako taxi naglo pređe u srednju traku (po mogučnosti bez žmigavaca-što im je specijalitet). Bez obzira što sam ja držao rastojanje od auta ispred sebe u sljedečem momentu rastojanje između mene i auta ispred mene može biti <1m. Što znači jako rizična situacija.
Pogledaj malo bolje sliku.
Nisam bio tu kad se ovo desilo ali dosta toga upučuje na to
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#61

Post by suncica24 »

Pored onih na aerodromu mislim da bi u utrku za najvece grabljivce trebali uci i oni na stanici. Gulikoze! prije sjedanja u vozilo ti kaze da je voznja 10KM. Mene i mamu je jednom cak izbacio iz vozila jer je relacija kratka. Sa djetetom i koferima u rukama. Djubrad! :D
Ali opet na taxi standu u Kralja Tomislava postoji par taxista koji me za neke 2KM voze do faksa kad mi se desi da kasnim ili da su mi pune ruke stvari. Posebno jedan stariji ciko :P u prastarom golfu. Zato kad god imam duzu relaciju, trazim njega, ili mu najavim voznju kad vodam "medjunarodne goste". Pa makar vozio i najveci krs.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#62

Post by mIRCerka »

Apos wrote:
mIRCerka wrote:
bleka wrote:Ko ti je kriv kad licis na nekoga koga je on odvaljivo prije par dana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
? to ti nesto meni?
Meni se čini da te ne voli.
ne volim ni ja njega... sreca pa ne zivimo blizu, a taxi nam se ne isplati...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#63

Post by DONY »

Meni,kada dodjem iz "omrzene" dijaspore,ako zanemarim je su li krsevi ili ne,izgleda da je to servis koji najbolje funkcijonise u Bosni,mislim na cijenu i brzinu odazivanja,mozda grijesim :-) :-)
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#64

Post by mačak u čizmama »

nikad nisam imala problema sa sarajevskim taksistima...
uvijek uključen taksimetar, sve kulturno, fer, profesionalno 8)
kad ih uporedim sa taksistima po bijelom svijetu, ovi su gospoda jedan kroz jedan...
ne kažem da nema i problematičnih, ali živi ljudi pa i griješe, kao i u svemu uostalom :oops:
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#65

Post by Any »

Sletio na areodrom i igrom slucaja niko me nije cekao:D
izadjem napolje kad taksista izvoli pasa :-D
ubacim torbu u gepek i sjednem kad levat dokle pasa :?
Grbavica :D
nije ni kreno ja kad kreten raspali po meni :x
sto me izlevati ja da te vozim do Grbavice sto nisi uzeo drugi taksi :? ja sam sad do mostara ili od nekog strabca mogo stoju uhvatit a ne ovako od tebe 20 km :?
ja se sjebo pravo al je uslijedilo nije problem cekaj samo da torbu uzmem :D
fino svoju torbu u rukicu a levat ode na kraj reda da ceka mostar ili stranca :lol: :lol:
izsao van aerodroma kad zuti taxi,mahnem djecko stade :-D
dokle do Grbavice kaze cener evo jarane cvaja halal ti bilo :oops:
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#66

Post by stranac2 »

Ja ću sledeć put kada sjednem u jedan ot taksija na aerodromu da snimim to sve barem tosnki da postavim na internet pa da raja slušaju ...obećavam neće biti montaže :-D :-D

..
Nego trebali bi ovdje napraviti neku crnu (pazi se tog i tog taksiste listu)!!!!
Marka auta i kratak opis vozača
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#67

Post by angel26 »

ja se stalno vozim taxijima i nagledala sam se i dozivila svega. Al kad sve sumiram Sarajevo taxi je najgori. Omakne se tu i tamo pokoja dobra dusa al i to rijetko...
1. Nece da voze na "krace" relacije> Znao me je majmun gledati u 2 ujutro kako sama po zimi nigdje nikog cekam nece li naici kakav zuti taxi jer on ne bi da izgubi mjesto, majmun :x ...
2. Ne vracaju kusur....nije pola marke nesto, al kad se stalno vozis nakupi se tu..prije su se ko pravili lafo trazi al sta ces, slucajno nema sitno dok mu ne kazes haj nema veze...sad ni to nego ti fino na cijenu od 4.20 on naplati 5 km > zato uvijek ne ulaziti bez sitnog.....istina to mi se rijetko desava kod crvenog taxija il zutog
3. i da istina je da voze ko manijaci sve sami prekrsaji, i tebi ko i nije bitno, daj da dodjem na vrijeme al kad sjednes u svoje auto mozes glavu izgubiti zbog budale...
4. I na kraju najbolja je prica da se nema para, ovo vrijedi za sarajevo taxi, a sve kucetine i makine da te glava zaboli......pa ti vidi hoces traziti onih 50pf kusura slijedeci put 8)
haj zdravo
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#68

Post by angel26 »

BTW stand kod centrala je grozan
User avatar
Qler
Posts: 23658
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#69

Post by Qler »

evo ovako upravo sjedim sa jednim taxistom :) i citamo komentare. evo par iz prve ruke:

Taxista:

1. zasto bi vozio radi 1km radi 1KM?! izgubio 1. mjesto na standu, a u putu svaki stane, jer ne zna dokle ides, dok ne sjednes.
2. to nije tacno, svaki vraca kusur ako trazis, a drugo je ako ti ostavis baksis.
3. pa tebi ne smeta kad se ti vozis u taxiju a smeta kad se vozis u svom autu... hebi ga odluci se :) da vozimo brzo ili ne :D sve zavisi sta musterija trazi :) a nas moto je "brzo i sigurno" :D:D
4.ko to kuka?! :D fala bogu, ima se ;) moze se :) kukaju samo oni koji nece da rade.

i da, u moje auto nikad necete uci a da je prljavo, da smrdi ili slicno. muziku kako ti zahtjevas, tj sve je kako ti zahtjevas, prozori ovo ono...

Najbolji taxi, Sarajevo taxi, Vas taxi, Sarajevo taxi ;) :D
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#70

Post by angel26 »

1. ja koliko znam nigdje ne pise minimalna relacija voznje... to sto bi ti vozio i kako i je li se to isplati je tvoj problem jer nisam ja donjela odluku o cijeni...stavi natpis vozim samo do ilidze pa da znam da ne ulazim nego da me istjeravaju
2. Nije to toliko sigurno jer sam neki dan imala sudar u taxiju p.s. njegova krivica
3. A to za kusur, molim te... Dam mu 10 km i vrati mi hladno 5km uz dovidjenja. Sad se trebam natezati stalno i traziti- molim vas niste mi vratili 20, 30 il 50 pf..sto me uopste dovodi u situaciju da ispada da "kamcim" 20 pf
4. Priznajem da ima izuzetaka al vjeruj mi nakon dugogodisnjeg svakodnevnog iskustva znam o cemu pricam svidjalo se tebi i tvom prijatelju ili ne
U zdravlje :D
User avatar
Qler
Posts: 23658
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#71

Post by Qler »

molio bi da se na ovaj post ne obracate meni :) jer nisam ja autor istog :D i ja sa njim kuburim to za kratke relacije, :) kusur sam do sada uvijek dobijao :) tako da ne znam... al' eto... ima shupaka al je ipak sve do individue :D
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#72

Post by River_isle »

Cesto se vozim taxijem, pogotovo ako nas je troje (isplatnije!). Nekad se naide i na frustirane vozace, kao iskusan korisnik preporucujem: prilikom bilo kakavog nesporazuma ili nezadovoljstva uslugom koju pruza, mozete zahtjevati od vozaca da vas vrati na mjesto gdje ste "sjeli"; iako je duzan to napraviti za svaki slucaj uzmite broj taxija ili regisatrsku oznaku auta.
Evo jedna komicna situacija (na svu srecu tako je i zavrsila): sjedan u auto, idem na skenderiju; ha-hu televizor, rece vozac cijenu, programe koje "fata", kako vise ne mora citat novine nego klik i nije mu dosadno izmedu vozni. Prodosmo prvi semafor, a on na gas - malo kroz zuto, malo kroz crveno, u zavoj ulijece sa 60km/h , zamal ne pokosi dedu na stakama... uh stigli, 3 markice i vozdra - garant je na programu bila emisija koja redovno prati.
:?
E ima jedan simpatican kod Hajata na standu, narancasti golf 3; a kod merkatora ubjedljivo najsmijesniji je onaj s leptir-masnom :kravata:
Pohvale i za stand na socijalnom :)
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#73

Post by stranac2 »

Haj da ne bude sve crno da napomenem nikada do sada nisam čuo da je netko imao baš neko ružno iskustvo sa Crvenim Taksijem ... al ne znam smije li senjmih naručiti tamo na aerodromu :-D :-D
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#74

Post by ArtefakT »

Taxi motherfuckers...
Ima kod merkatora onaj papak sto vozi sivog Golf 5-icu... Pravi papak, tesko je opisati mora se doziviti.
Apos
Posts: 383
Joined: 13/12/2004 10:29

#75

Post by Apos »

Moram spomenuti jednog interesntnog tipa. Tip je invalid, nema daesne šake. Vozi čini mi se metalik sivog 5-taka. Vozio me s kraja na kraj grada. Usput se tripu javljao na mobitel. Brzina se kretala oko solidnih 60km/h. I živ i zdrav sam došao na odredište. Osim male nelagode u početku(ipak tip nema šaku) moram reći da je to bila najmirnija vožnja koju sam imao sa Sarajevo-taxijem.
Post Reply