Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#76

Post by dr.iver »

Kako je dobio vozačku bez šake?
I kako prođe sistematski? :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

dr.iver wrote:Kako je dobio vozačku bez šake?
I kako prođe sistematski? :?
po tebi nijedan RVI ne bi smio voziti... sto li se onda auta adaptiraju za njihove potrebe, ako nije u skladu sa zakonom...
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#78

Post by black »

dr.iver wrote:Kako je dobio vozačku bez šake?
I kako prođe sistematski? :?
dobio je prije vec je izgubio saku...
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#79

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ja znam covjeka koji nema desne ruke iznad lakta i ima vozacku...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#80

Post by dr.iver »

mIRCerka wrote:
dr.iver wrote:Kako je dobio vozačku bez šake?
I kako prođe sistematski? :?
po tebi nijedan RVI ne bi smio voziti... sto li se onda auta adaptiraju za njihove potrebe, ako nije u skladu sa zakonom...
Ima RVI koji su recimo slijepi ili gluhi, je li i oni treba da voze :?
I ne radi se samo o RVI, ima i ljudi koji su postali invalidi mimo rata.
Stvar je da i tim ljudima treba omoguciti da voze, ali ne sa tolikim nedostacima da bi ugrozavali saobracaj. Probaj ti staviti povez na oci pa voziti ili reagovati u kriticnoj situaciji po snijegu sa jednom rukom...
jolia
Posts: 135
Joined: 08/11/2005 19:42
Location: sarajevo

#81

Post by jolia »

navozala sam se taxijem jer mi je nekako draže dat zadnju marku da dođem sa alipašina do grada ko čoek nego da se gušim u smradu koji se koncentiše sa ilidže do moje stanice,užas.i tako sam se jedan period vozila sa sa- taxijem dok nisam skontala da je tu najveći procenat prostaka, smrdljivih auta i čega sve ne, već 2 g. se vozim crvenim i nemam primjedbi, pristojno čista auta, što mi je najbitnije, sve što sam izgubila u taksiju vratili su, fakat nemam zamjerke! dok kod većine auta žutog taxija ne rade vrata,i maju dosta mlađih vozača kojima moraš nacrtat merkator na alipašinu, al eto
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#82

Post by Timotije »

Taksi stand na Kosevskom brdu, ima ih svega oko 20-25, odlicna vozila, vrlo kulturni i pravi profesionalci. Nikad jos nisam dozivio da rondaju zbog event. kratke relacije, za pozeliti takav komsiluk. Aerodrom je uzas, znam da kuca oko 14-15 KM ali i kad im kazem (pri ulasku) dobices 20 KM ne moras paliti taksimetar, namjeste onu kiselu facu, u stilu pa zar neces do Mostara ili barem do Visokog. Ima jedan mlad momak na standu, on je jedini pozitivan izuzetak, nije gladan.
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#83

Post by stranac2 »

Jeste ima jedan malo plavkast momak/čovjek mislim da ima cvenkastog il bordo merdzu jedini pošten tamo među onim na aerodromu...
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#84 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by array »

Apos wrote:Image Image
My friend, u ovom slucaju taxista nikako nemoze biti kriv jer je udaren odpozada. Kad kog autom udaris nekog tako ili si vozio prebrzo ili nisi cuvao sigurno odstojanje pa da se mozes zaustaviti na vrijeme. Kratko i jasno.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#85

Post by shuriken »

[quote="stranac2"]Jeste ima jedan malo plavkast momak/èovjek mislim da ima cvenkastog il bordo merdzu jedini po¹ten tamo meðu onim na aerodromu...[/quote]

sad ste ga uvalili pravo
vidicete u avazu sutra

"Misteriozno nestao plavkasti taksist sa bordo merdzom"

nego editujte te postove dok ga nije neko drukao Udruzenju
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#86 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by JD »

array wrote: My friend, u ovom slucaju taxista nikako nemoze biti kriv jer je udaren odpozada. Kad kog autom udaris nekog tako ili si vozio prebrzo ili nisi cuvao sigurno odstojanje pa da se mozes zaustaviti na vrijeme. Kratko i jasno.
Nije ti palo na pamet da se taksista krkanski uvalio tom autu pa da je sudar bio neizbjezan ?
Ne uspije svako reagovati tako da izbjegne sudar kad mu se neko tako uvali...
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#87

Post by Timotije »

shuriken wrote:
stranac2 wrote:Jeste ima jedan malo plavkast momak/čovjek mislim da ima cvenkastog il bordo merdzu jedini pošten tamo među onim na aerodromu...
sad ste ga uvalili pravo
vidicete u avazu sutra

"Misteriozno nestao plavkasti taksist sa bordo merdzom"

nego editujte te postove dok ga nije neko drukao Udruzenju
Ovaj "moj" ne vozi mercedes, a nije ni plavkast!
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#88

Post by shuriken »

iako sam navikao na svakakva sranja od sarajevskih taksista
ovijek me uspiju iznenaditi
tako jedan chicha polupokretni
u polupokretnom mercedesu
danas odbio voznju od 4,5 KM
tacnije 5 KM jer i tako nikad nemaju pfeninge

uskoro ce valjda uvesti minimum voznju od cenera ako se ko misli s njima vozit?

sta bi tek bilo da nemaju konkurencije?
vjerojatno bi im trebalo ponijet bombonjeru, ko kod doktora
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#89

Post by Svemirski_Jebach »

imao sam par relativno incidentih situacija za njima...i sa sarajevo taxijem i sa zutim.

Vozio sam se taksijem stalno, gotovo svaki dan tokom protekle dvije ili tri godine i to cesto na kratkim relacijama.

Jednom mi je neki lik sa sivim Peugeotom 407 srao sto smo usli na relaciju od 3 KM a zaustavili ga na cesti.

Onda cesto kad idem kuci iz grada uzmem taksi i relacija je oko 3 KM, malo manje. Ja uvijek ostavim makar pola marke ili marku baksisa i sa vecinom nisam imao nikakvih problema, cak je vecina bila fina. Izuzev jednog konja koji mi je srao sto nisam imao sitna.

Incident sa Zutim: Sjeo ja u taxi a vozac raznesen buraz, ne vidi on nista, al eto fin je inace bio...dodjosmo nekako kuci zivi. :D

Tako da od mozda 200 taksista s kojima sam se vozio, imao sam mozda tri ili cetiri incidenta lakse vrste.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#90

Post by Arslan_ »

Najgori su oni sa Autobuske stanice :x
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#91

Post by burekodsira »

Arslan_ wrote:Najgori su oni sa Autobuske stanice :x
glume gospodu
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#92

Post by sicky »

mIRCerka wrote:nisu svi taxisti takvi...bolje bi pristajao naslov "sarajevski taksistA-dno dna"
pa da pricamo o pojedinacnim slucajevima... :D

ima jedan taksista koji meni redovno drobi na mog medu...
to sam i ja htjela reći. dok nisam počela polagati vozački nisam ni obraćala pažnju na njih, ali tek tad sam vidjela fakat da ih treba izbjegavat' čim prije...njihovog utrpavanja je fakat previše. Neki dan u nekom zastoju, jedan se našao ono najpametniji da se provlači između dvije trake( da ne bi izgubio koji pfening) pri čemu mu je zasmetao lik koji je normala vozio onako kako i treba...da bi mu taxo ispsovao sve od Kulina bana do danas i ispljuvao mu auto....
:x :x :x
A drugi dan se prijatno iznenadim kad vidim da neki drugi taxo staje pješacima i gdje treba i gdje ne treba...i baš sam se sinoć vozila sa jednim normalnim...šteta što su endemični primjerci :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#93

Post by mIRCerka »

sicky wrote: :x :x :x
A drugi dan se prijatno iznenadim kad vidim da neki drugi taxo staje pješacima i gdje treba i gdje ne treba...i baš sam se sinoć vozila sa jednim normalnim...šteta što su endemični primjerci :roll:
Znas sta bismo mogli? Oplesti po standovima :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#94

Post by shin »

''dabogda ti zet bio taksista''
''taksista štedi žmigavac''


:-D
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#95

Post by Downunda »

Apos wrote:
karanana wrote:Nisu svi taksisti isti. Naisao sam na mnogo taksista koji teskim i opasnim radom zaradjuju tek toliko da prezive; a i dalje su veoma ljubazni i ponasaju se ljudski. Naravno mnogo je i suprotnih primjera.

Sta caddy radi unutar trake rezervisane za taksi i vozila gradskog prevoza?
Ne kažem da im je posao lagan i bezopasan. Ali što se ne ugledaju na policiju i vatrogasce(sigurno im je posao zajebaniji nego taksistima) koji su ipak kudi kamo korektniji.
Sta caddy radi unutar trake rezervisane za taksi i vozila gradskog prevoza?
-Dostavlja robu u objekat koji se nalazi odmah uz tramvajske šine. Na šoferšajbi je imao zakačeno odobrenje. Usput taksista nije imao putnika trenutno i prema tome on je taj koji nije smio biti unutar žute trake, provjeri aktuelne primjere.

Da pojasnim ne želim ljude koji se bave tim zanimanjem "razapeti na križ", nego samo naglasiti potrebu za razvojem malo više profesionalne etike.
Ha,ha, ha - pofesionalna etika i "Sarajevo-taxi"!!?? :?:
Ima li svinjskog mesa za kupiti u Teheranu?
(mozda i grijesim....?) :?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#96

Post by Svemirski_Jebach »

a i taj sto staje raji samo staje da bi vise koji fening nabio na taksimetru :D :D hebem li ti fukaru
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#97

Post by MuaDib »

Govana ima u svakom poslu, pa tako i među taxistima. :x
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#98

Post by dr.iver »

taksisti valjda misle da su najpametniji na cesti, ali grdno grijese, da im se broje svi prekrsaji nikad nijedna ne bi imao dozvolu, i to nije samo u rajvoSa nego svugdje...
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#99

Post by Salko sto je u vodu skako »

SA taxisti nisu ni bolji ni losiji od taxista sirom svijeta...moras doci u holandiju i viditi holandske taxiste...luda kuca...
prije par mjeseci je zena sjela u taxi..taxista (u voznji) izvadio onu stvarku i poceo drkati ... :lol:
sarajevac
Posts: 99
Joined: 14/11/2003 00:00

#100

Post by sarajevac »

sarajevo taxi je fuj. vec par godina ne vozim se s njima.

tacno je da u svakom poslu ima kretena ali mislim da u SA taxi-ju idiota ima znatno vise nego u drugim taxi fimama. mozda zato sto su auta njihova... djl na tockovima. moze s ponasati "ko u svojoj firmi".

dva puta pred merkatorom nisu mi htjeli primiti zenu i dijete (beba) jer su imali kolica za bebu?! oba puta u redu na standu su bila po 3 auta (mercedesi i audiji).

zvao sam udruzenje, .ebo im mater i rekli su da ce slucajeve proslijediti "internoj kontroli". to je par likova, takodjer taksista koji dobijaju platu ili dodatak na svoju zaradu, tako sto ostali taksisti placaju clanarinu... mehanizam kontrole. cirkus.

ne bih da zvucim kao sovinista ali mislim da u ovom slucaju vozaci i putnici muskarci mogu dati bolju procjenu o SA taxistima. mozda oni zivcaniji vozaci koji su nekad imali saobracajno-verbani duel sa taxom. za par minuta skupi ih se 10. za njih nije bitno ko je u toj frci u pravu. klasicna demonstracija sile. mafija.

za one pomirljive: vjerujem da sve taxe nisu takve ali zar tim finim profesionalcima ne smeta sto se na forumu otvara ne znam vec koja tema o njima? jednu sam i ja nekad otvorio. sta mislite koliko imaju da ispricaju ljudi koji ne dolaze na ovaj forum? a njih je 98 % u SA. najmanje.

zovem samira i emira u zadnje vrijeme i prilicno su ok. ok auta, ok likovi. nisam jos "zabiljezio" incident.
Post Reply