UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#1 UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Post by alek »

za one koji mogu pomoci... na najrazlicitije nacine

http://www.animalsosa.ba/
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Post by mIRCerka »

alek wrote:za one koji mogu pomoci... na najrazlicitije nacine

http://www.animalsosa.ba/
UP!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

Juce, 19h, AZEL FRANCE pored Interexa u Vaso Miskin krugu....
Ciko ide sa dalmatincem...dalmatinac krenu da onjusi drugog cuku...ciko je u par sekundi dalmatinca pridavio uzicom plus ga istukao...
Ciko, dabogda ti ruka otpala kojom si ga udarao....

mi nazalost jos uvijek nemamo ni instituciju ni ograne za zastitu zlostavljanih zivotinja....
:(
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#4

Post by baby_angel »

:( Grozno...
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5

Post by debela »

jutros procitam clanak u novinama o odbacenom i ranjenom psu koji je lutao danima i pronadjen je poluziv u nekoj garazi. koristen za borbe, pun rana, polomljeni mu zubi pa ne moze ni da jede...
:x :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

baby_angel wrote::( Grozno...
jos se ciko nije obazirao na to sto ja vristim DZUKELO JEDNA OSTAVI GA...
a plus vlasnik drugog kera suti ko mish... :(

joj jesam danas raspolozena da nekog zadavim golim rukama....

:(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by _BosanaC »

miWci a sto ciko udari cuku, fakat mi nije jasno? Jel rezao na tog drugog, htjeo ga ujesti itd?

I kako ga je fakat udario?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:miWci a sto ciko udari cuku, fakat mi nije jasno? Jel rezao na tog drugog, htjeo ga ujesti itd?

I kako ga je fakat udario?
dalmatinac pokusao ONJUSITI drugog cuku ...zenka je u pitanju.,..ne znam koja rasa...oni sto imaju boje meda dlaku i kovrdze po ushima... i CIKO povuce dalmatinca , povukao povodac i pridavi cuku....i onda uze povodac, debeli kozni i opali ga par puta po ledjima...meni se stislo i dreknem se na njega....ruke mu se osusile dabogda...dalmatinac nije ni glasa pustio...samo htio onjusit...
sad svaki seljak moze imat ljubimca..sto je najtuznije, CIKO mi djeluje poznato...evo googlam slike neke, lici mi na jednog slikara.. ma sokirala sam se...
mislim, KOJI Q drzis ljubimca ako ces ga muciti? :( :(
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#9

Post by Anka »

Ja stalno gledam Animal planet. Mili bože kakvih slučajeva zlostavljanja ima! Jedan slučaj me je rasplakao i razbesneo ,mislila sam da ću da poludim od besa. U Americi postoji Animal police i oni intervenišu u slučajevima zlostavljanja životinja,nažalost,ovaj put su stigli kasno. Pas nije jeo skoro mesec dana. Kada ga je A.police uzela od vlasnika i odvela kod veterinara bio je bukvalno kost i koža, srce da ti se iskida. I veterinar gleda,ispipava,šta je sa psom,zašto nije jeo..i pronađe mu u ustima zaglavljenu kost. Nesretnik nije mogao da guta. Izvadili su mu kost,to je trajalo samo par sekundi,nikakva bolest,nikakvi paraziti...najobičnija kost se zaglavila.... A vlasnici su gledali takvog psa mesec dana i ništa nisu uradili,ništa! Nisu ga odveli kod veterinara. Jadničak mali,skroz je propao,unutrašnji organi su počeli da se gase,nije mu bilo spasa,da mu skrate muke,uspavali su ga. One tužne oči ne mogu da zaboravim. Kakvo zastrašujuće umiranje..... :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

Anka wrote:Ja stalno gledam Animal planet. Mili bože kakvih slučajeva zlostavljanja ima! Jedan slučaj me je rasplakao i razbesneo ,mislila sam da ću da poludim od besa. U Americi postoji Animal police i oni intervenišu u slučajevima zlostavljanja životinja,nažalost,ovaj put su stigli kasno. Pas nije jeo skoro mesec dana. Kada ga je A.police uzela od vlasnika i odvela kod veterinara bio je bukvalno kost i koža, srce da ti se iskida. I veterinar gleda,ispipava,šta je sa psom,zašto nije jeo..i pronađe mu u ustima zaglavljenu kost. Nesretnik nije mogao da guta. Izvadili su mu kost,to je trajalo samo par sekundi,nikakva bolest,nikakvi paraziti...najobičnija kost se zaglavila.... A vlasnici su gledali takvog psa mesec dana i ništa nisu uradili,ništa! Nisu ga odveli kod veterinara. Jadničak mali,skroz je propao,unutrašnji organi su počeli da se gase,nije mu bilo spasa,da mu skrate muke,uspavali su ga. One tužne oči ne mogu da zaboravim. Kakvo zastrašujuće umiranje..... :(
:(

ja sam na vilsonovom naisla na letke ovog udruzenja i rasplakala me Zuta... u Svijetu Kucnih Ljubimaca vreca krekera od 15 kg kosta 35 KM... :-D

a ja moram skontat nesto za macketnjak, posto ovo udruzenje pruza pomoc cukama...
:roll: ima li ko kucu jeftino za prodat, da imam gdje praviti farmu machaka?
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#11

Post by Anka »

http://www.animalsosa.ba/medo.html

Joj užasa! Pa da poludi čovek!
Napijaju medveda pivom! Pogledajte u kolickom kavezu je,a tek ovo meče...Ja sam biolog,ove stvari me izluđuju.
Te životinje u prirodi dnevno prelaze desetine kilometara a drže ih u kavezima od 5 m2.
Mrzim zoološke vrtove,nikada ne idem tamo,nemam živce da gledam one nesretne životinje.
A medvede posebno volim. Prošle godine sam otišla na Taru sa željom da posmatram medvede.
Kontaktirala sam Nacionalni park ,bili su zbunjeni,kažu, ja sam prva osoba koja se javila da hoće da posmatra medvede?!
Nisu uspeli da mi to organizuju. Trebala mi je oružana pratnja,ko zna koliko sati u šumi, na čeki....a ja baš i nisam imala pare da plaćam celodnevnu zaštitu...a i naravno,nije bilo garancije da će se medved baš tada pojaviti na hranilištu. U nacionalnom parku Tara je zabranjeno ubijanje medveda, međutim ,problem je što medvedi preplivavaju Drinu a u Bosni je dozvoljeno ubijanje medveda,pa tako stradaju.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

Anka wrote:http://www.animalsosa.ba/medo.html

Joj užasa! Pa da poludi čovek!
Napijaju medveda pivom! Pogledajte u kolickom kavezu je,a tek ovo meče...Ja sam biolog,ove stvari me izluđuju.
Te životinje u prirodi dnevno prelaze desetine kilometara a drže ih u kavezima od 5 m2.
Mrzim zoološke vrtove,nikada ne idem tamo,nemam živce da gledam one nesretne životinje.
A medvede posebno volim. Prošle godine sam otišla na Taru sa željom da posmatram medvede.
Kontaktirala sam Nacionalni park ,bili su zbunjeni,kažu, ja sam prva osoba koja se javila da hoće da posmatra medvede?!
Nisu uspeli da mi to organizuju. Trebala mi je oružana pratnja,ko zna koliko sati u šumi, na čeki....a ja baš i nisam imala pare da plaćam celodnevnu zaštitu...a i naravno,nije bilo garancije da će se medved baš tada pojaviti na hranilištu. U nacionalnom parku Tara je zabranjeno ubijanje medveda, međutim ,problem je što medvedi preplivavaju Drinu a u Bosni je dozvoljeno ubijanje medveda,pa tako stradaju.
ti si biolog, a ja mackolog....
Image

to su mi najmladja djeca....

UP!
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#13

Post by shin »

Moj ker nece da jede one bobe, samo varivo :D
Al kad vidi macu nema te batine koja ce ga zaustavit. :-D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by Lace »

mIRCerka wrote:
Image

to su mi najmladja djeca....

UP!
kako su pepiiiii...macc maccccc :) ovo sivo je preslatko
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#15

Post by mIRCerka »

Lace wrote:
mIRCerka wrote:
Image

to su mi najmladja djeca....

UP!
kako su pepiiiii...macc maccccc :) ovo sivo je preslatko
To je Hajra :D
imam i Denzela, Ragiba i ovo cetvlto je jos bezimeno....
Image
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by _BosanaC »

Jbg ima ljudi koji pse gledaju kao djecu, pa se preznoje kada im drugi pas pridje da se ponjuse, a jos gori su ljudi koji skontaju da psa bas to treba uciti - da ne prilazi drugim psima, a jos misle da ce ih to nauciti batinama :(

Jbg prije nabavka zivotinje ljudi bi stvarno trebali psiho testove polagati...

Najvise takvih scena sam imao bas kada svog ljubimca izvedem pa se pred njega zaleti nekakva mala pucvala a poluluda baba od nekud vristi kako ce je pojesti :-?
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#17

Post by Anka »

Denzel :-D
A zašto četvrto nema ime? Jel dečko ili curica?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

Anka wrote:Denzel :-D
A zašto četvrto nema ime? Jel dečko ili curica?
Kad ti kroz ruke prodje preko 200 macica....izgubis inspiraciju za imena... :D

ragib ima fleke po sapama i njusci, ko med je...

mensechini da je curica ovo cetvrto....brzi su ko munje...ne mozes ih uhvatiti i slikati...
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#19

Post by Anka »

200 mačaka :shock:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20

Post by mIRCerka »

Anka wrote:200 mačaka :shock:
imas jednu, pa udomish jos jednu, pa se ispostavi ta druga skotna, i dodje 5 komada...to je vec 7.... i tako u krug, udomis jedne, druga ti se omaci...pa ti komsinica pocetkom rata smugne u njemacku a ti cuvas i njenog macka...koji oplodi dvije...rat je... nema sterilizacije... hop... vec je u pitanju 21 macka istovremeno....imaju svoju sobu...a kad zapuca, sve su ti pod nogama pod dekom....
sjecam se, vojna intervencija na polozaje oko sarajeva....niko pojma nema, mama i ja mislile da su probili prvu liniju...mama uzima torbu sa nasim dokumentima i slikama, tata na liniji, a ja prtim korpu sa macama..
u tom stize kuhar iz brigade, fura pored zgrade i veseli se plaho...mi upalimo radio kad ono intervencija... i ja mace vratim u njihovu sobu....
trenutno imam 12 u stanu i 7 vani sto hranim (osmu ne racunam nije redovna gosca)....to je 20 komada..
labrusca
Posts: 117
Joined: 10/06/2006 19:40

#21

Post by labrusca »

One slike su me pravo rastuzile... Sjecam se da je na vrelu bosne jedan kocijas udario konja jer nije mogao krenuti odmah, tocak se zaglavio u blato. Tako sam se izderala na njega da se jedan covjek ispred mene okrenuo i rekao kocijasu da ce on njega isto tako mlatiti ne ostavi li jadnu zivotinju na miru. Kako je samo zbrisao... Govori tiho i nosi stap sa sobom, tako treba s ljudima koji rade onakve stvari po ulicama glavnog grada, centra kulture, fuj!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22

Post by mIRCerka »

labrusca wrote:One slike su me pravo rastuzile... Sjecam se da je na vrelu bosne jedan kocijas udario konja jer nije mogao krenuti odmah, tocak se zaglavio u blato. Tako sam se izderala na njega da se jedan covjek ispred mene okrenuo i rekao kocijasu da ce on njega isto tako mlatiti ne ostavi li jadnu zivotinju na miru. Kako je samo zbrisao... Govori tiho i nosi stap sa sobom, tako treba s ljudima koji rade onakve stvari po ulicama glavnog grada, centra kulture, fuj!
mogu misliti face kocijashu, obzirom da si majushna...ma trebala si ga ubost prstom u oko...
Image
Bajko
Posts: 141
Joined: 11/03/2002 00:00

#23

Post by Bajko »

:o jaooo slatkeee su :)

ja nemam bas kapaciteta za 12+7 macaka, ali sam prije 4 sedmice udomila jednu malu ... sad joj je 8 sedmica ... i luuuuda je :D

nego, gdje si kupila ovu korpu gore??? super je :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24

Post by mIRCerka »

Bajko wrote::o jaooo slatkeee su :)

ja nemam bas kapaciteta za 12+7 macaka, ali sam prije 4 sedmice udomila jednu malu ... sad joj je 8 sedmica ... i luuuuda je :D

nego, gdje si kupila ovu korpu gore??? super je :-D
korpa je za cuku...vejika...jer kad trazis za macu, dobijes garsonjeru, a ovo je ko dvosoban stan....

ne znam gdje ima pletenih korpi da se uzme, mi ovo uzeli od komsinice...

jesi vidjela Harje jest medacha :D
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#25

Post by baby_angel »

Mirci, i ja obozavam mace, trenutno imam dvije. Braco i seka. Imam i cuku. I ribice. I svi mi kazu da mi jos samo zirafa fali :D
Svoje zivotinje nikad nisam tukla, to je vise nego grozno, jer ako imas psa i ako ga odgajas kako treba, nikad neces doci u tu situaciju. Recimo moj pas ima 50 kg i ne podnosi macke, ali kad dodje u susret s jednom od mojih maca, dovoljno je samo reci NE, i on se povuce (mada se oblizuje :D ).
Znaci ako si u stanju nauciti psa da ne napadne macku bez batina, onda ga vala mozes zaustaviti na sve zivo.
Vecina tih stvari se i desava zato sto se ljudi ne informisu o pravilnom uzgoju zivotinja, i misle da je batina iz raja izasla... E ta batina se takvim vrlo cesto odbije o glavu kad cuko dovoljno poraste :oops:
I onda kazu: ,,Ne mogu da vjerujem, ujeo me!!!'' :(
Post Reply