Biciklo-gdje kupiti??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#101 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by RPM »

musa_sa wrote:Ram: Nakamura Summit XC Alloy 7005

XT deore shimano masinica,topeak blatobrani,sat,pumpa,hidraulicne kocnice,nove gume Specialized.Nije vozan po makadamu.Velicina 20''.

sta mislite za ovo biciklo, mislim ga voziti po gradu i ponekad po makadamu??
i za koju visinu odgovara ova velicina 20 ??
opkorači biciklo, ispod prepona do one horizontalne šipke trebalo bi biti 5-10 cm.
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#102 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by maximilijana »

otisla jucer u ciklocentar :( pokusala kupiti bajk medjutim gospodja koja tamo radi je bila zauzeta sa lubenicom, a preporucila mi je GT neki koji mi se na prvu i nije nesto svidio a neki gospodin (ekavicu mislim prica) mi je ponudio bajk od jedno cca 1.500 KM pa sam pokusala neku konverzaciju da uspostavim da mi preporuce neko do cca 500KM jer cu bajk voziti po gradu nista pretjerano zahtjevno..ali lubenica je lubenica :( mozda sam ja samo peh pa naidjem na loshe dane..tako da nisam tu nista ni kupila..
kak je u planet bike? il gdje bi se jos moglo pogledat? ja sam se ponadala u ciklocentru al` et.. ne dade mi se :/
bike.fanatic
Posts: 8
Joined: 14/05/2011 22:48

#103 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by bike.fanatic »

maximilijana wrote:otisla jucer u ciklocentar :( pokusala kupiti bajk medjutim gospodja koja tamo radi je bila zauzeta sa lubenicom, a preporucila mi je GT neki koji mi se na prvu i nije nesto svidio a neki gospodin (ekavicu mislim prica) mi je ponudio bajk od jedno cca 1.500 KM pa sam pokusala neku konverzaciju da uspostavim da mi preporuce neko do cca 500KM jer cu bajk voziti po gradu nista pretjerano zahtjevno..ali lubenica je lubenica :( mozda sam ja samo peh pa naidjem na loshe dane..tako da nisam tu nista ni kupila..
kak je u planet bike? il gdje bi se jos moglo pogledat? ja sam se ponadala u ciklocentru al` et.. ne dade mi se :/

otidi do Treka na otoci to ti mogu preprucit, momci tamo su super ljubazni. Mozes vdjeti na njihovoj stranici gdje se nalaze www.bicikli.ba .

pozz
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#104 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by malawi »

Curve wrote:kontam uzet biciklo, znaci ne planiram nikakve duze staze sa njim, vise rekreativno..
cjenovno mi odgovara ovaj

GT Aggressor 3.0 2011 - 440 KM http://www.ciklocentar.com/?jezik=bos&k ... oizvod=617

dok mi neki savjetuju da ipak doplatim vise i uzmem ovaj

Specialized Hardrock 2010 - 529 KM http://www.ciklocentar.com/?jezik=bos&k ... oizvod=846

u cemu je konkretno razlika, isplati li se doplatit tih 90 KM :?: :?:
Probaj provozati i jedan i drugi bajk. Uzmi onaj koji ti vise odgovara, mislim udobniji za voziti...neka ti to bude na prvom mjestu...po kvalitetu su tu negdje.

Pozzz
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#105 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

E ovako . Preko zime zelim ustediti pa da kupim novi bajk. Hocu nesto kvalitetno, znaci voznja je po gradu ali ce se ici i na planinske ture neke ... Preporucili su mi ciklo centar. Ja ne znam zaista sta da gledam, jedino mogu po cijeni ...
DO nekih 750km mogu ici ---

Valja li ovo ?

http://www.ciklocentar.com/?jezik=bos&k ... oizvod=621
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#106 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Better Man »

Obzirom na novce koje si rekao da mozes dati, pogledaj i Specialized Hardrock! Specialized je nagodniji za pedaljanja bilo asvaltom bilo makadamom, dok je GT ono vise za skakanja i agresivniju voznju po makdamu.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#107 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kojeime »

Maximilijana: "otisla jucer u ciklocentar :( pokusala kupiti bajk medjutim gospodja koja tamo radi je bila zauzeta sa lubenicom, a preporucila mi je GT neki koji mi se na prvu i nije nesto svidio a neki gospodin (ekavicu mislim prica) mi je ponudio bajk od jedno cca 1.500 KM pa sam pokusala neku konverzaciju da uspostavim da mi preporuce neko do cca 500KM jer cu bajk voziti po gradu nista pretjerano zahtjevno..ali lubenica je lubenica :( mozda sam ja samo peh pa naidjem na loshe dane..tako da nisam tu nista ni kupila..
kak je u planet bike? il gdje bi se jos moglo pogledat? ja sam se ponadala u ciklocentru al` et.. ne dade mi se :/"

Meni ciklocentar nije ni blijeda slika onoga sto je bio prije dok su bili na Cengic vili. Razocarenje totalno. A bicikl i skoro sve ostalo za bicikl i voznju sam kupio kod njih. Nas mentalitet, je li te neko dva puta pohvali, ufuras se i propadnes. NI u Capriolu na Cengic vili nemam osjecaj da im je drago sto sam dosao kod njih potrositi novac, ali oni me manje interesuju, ciklocentar mi je bio drag, pa je time i razocarenje vece.

P. S. Imam problem sa racunarom pa ne mogu koristiti "pravo" citiranje.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#108 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

L00d wrote:E ovako . Preko zime zelim ustediti pa da kupim novi bajk. Hocu nesto kvalitetno, znaci voznja je po gradu ali ce se ici i na planinske ture neke ... Preporucili su mi ciklo centar. Ja ne znam zaista sta da gledam, jedino mogu po cijeni ...
DO nekih 750km mogu ici ---

Valja li ovo ?

http://www.ciklocentar.com/?jezik=bos&k ... oizvod=621
Ovako, da ja imam te pare ozbiljno bih razmislio o kupovini polovnog bicikla. Sezona prolazi, još malo sakupljaj pare i kad bude žešća zima, cijene će dosta spasti pa prati pik.ba. Za te pare možeš kupiti polovan bajk, super očuvan sa nekoliko puta boljom opremom od tog GT.
Da ne mislite da imam nešto protiv GT, i sam ga vozim od 2009., istina 2 godine samo po gradu, dok ga ove godine derem po brdima i jedini problem mi je što kuckaju pedale ponekad (mislim da je to većini boljka).
Sad ga namjeravam prodati i ni u snu ne namjeravam kupiti nešto novo iz prodavnice.

Neki dan prijatelj je kupio Bulls Copperhead 2, disk verzija. Platio ga 650KM, polovan ali super očuvan.
Spisak opreme:
-Bulls
RAM: BULLS Copperhead 2 disc-Aluminium 7005 (52 cm-XL)
VILA: Rock Shox TORA 289 (110 mm),rebound,preloud
KOCNICE: Hydra disc Shimano BR-M486 rotori:p-180mm,z-160mm
RUCICE MJENJACA: Deore LX (3 x 9)
MJENJACI: p-Deore LX,z-Deore XT Shadow
KASETA: Shimano Deore XT
POGON: Shimano FC-M542 (suplji) duzina kurble 175 mm
PEDALE: Wellgo M-21
STICNA: Kaloy
SIC: Bulls
VOLAN: Bulls al-021 (610 mm)
LULA: Bulls as-158 7step
GRIPOVI: Oxygen
NABLE: p-shimano HB-M495 A center lock,z-shimano FH-M 495 A center lock
OBRUCI: Rigida SPHINX 32 zice
GUME: p-SCHWABLE NOBY NIC EVO26 x 2.25,z-SCHWABLE RACING RALPH SPORT LINE 26 x 2.25
NOSAC BIDONA: Elite Silver

-GT:
Amortizer: Suntour XCM
Pogon: SUNTOUR XCT-30V2-T2, 42/32/22T
Shifteri: SHIMANO SL-M310, RAPID FIRE
Kaseta: SHIMANO CS-HG30-8, 8 SPEED, 11-32T
Lanac: KMC Z72
Prednju mjenjač: SHIMANO ACERA, FD-M360
Zadnji mjenjač: SHIMANO ALIVIO, 8 SPEED
Obruč: ALEX DC25, DOUBLE WALL, 32H
Prednja naba: ALL TERRA ALLOY DISC, W/ QUICK RELEASE
Zadnja naba: ALL TERRA ALLOY CASSETTE DISC, W/ QUICK RELEASE
Gume: MAXXIS MOBSTER, 26x2.35", FRONT; MAXXIS MOBSTER, 26X2.10", REAR
Pedale: GT SLIM LINE FLAT PEDAL
Prednja kočnica: TEKTRO NOVELA CABLE DISC, W/ 180mm ROTOR
Zadnja kočnica: TEKTRO NOVELA CABLE DISC, W/ 160mm ROTOR

Još samo nešto. Ako već hoćeš novo, onda uštedi i uzmi GT bez diskova jer ovi što dođu na njemu su fušeraj. Staviš kasnije bolje pakne i uživaj.

Sretno!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#109 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

Ma fazon je u tome sto se ne razumijem toliko. Ti sad naveo meni taj spisak opreme, a meni to nista ne znaci ... Da se razumijem, vjerovatno ne bih ovdje ni pitao nista nego bih kupio po svom nahodjenju ... Nekako mi se ne kupuje polovno, ne vjerujem narodu ...
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#110 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

L00d wrote:Ma fazon je u tome sto se ne razumijem toliko. Ti sad naveo meni taj spisak opreme, a meni to nista ne znaci ... Da se razumijem, vjerovatno ne bih ovdje ni pitao nista nego bih kupio po svom nahodjenju ... Nekako mi se ne kupuje polovno, ne vjerujem narodu ...

U tom slučaju bih ti preporučio da uzmeš GT bez diskova. A za ono para što ti ostane nabaviš opremu (kacigu, odijelo, svjetla, blatobrane, pumpu, rezervnu gumu, torbicu...).
Eventualno, ako ti pakne budu preslabe pri kočenju, zamijeniš ih boljim, npr. Ashima, KoolStop, Tricolor... koje koče bolje od tih diskova.
Missgreenn
Posts: 54
Joined: 02/08/2011 13:36

#111 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Missgreenn »

Ja sam kupila na Čengić vilim tamo kod Imamexa i stvarno je super. :-) Sretno s kupovinom!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#112 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

BlackCaviar wrote:
L00d wrote:Ma fazon je u tome sto se ne razumijem toliko. Ti sad naveo meni taj spisak opreme, a meni to nista ne znaci ... Da se razumijem, vjerovatno ne bih ovdje ni pitao nista nego bih kupio po svom nahodjenju ... Nekako mi se ne kupuje polovno, ne vjerujem narodu ...

U tom slučaju bih ti preporučio da uzmeš GT bez diskova. A za ono para što ti ostane nabaviš opremu (kacigu, odijelo, svjetla, blatobrane, pumpu, rezervnu gumu, torbicu...).
Eventualno, ako ti pakne budu preslabe pri kočenju, zamijeniš ih boljim, npr. Ashima, KoolStop, Tricolor... koje koče bolje od tih diskova.
To kazes zbog para ili zbog toga sto mi ne trebaju diskovi ?
Ako je zbog para, mogu sa diskovima uzeti,a naknadno kupiti te ostale stvari ...

PS: Kakva su ova specialized... ? ili Trek?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#113 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

Ne zbog para nego zbog toga što su ti diskovi bullshit. Diskovi su dodatna zezancija, vjeruj mi, uzmi vbrake i nećeš se pokajati. Pitaj koga hoćeš, obiđi servise i svako će te odgovoriti. Prijatelj ima iste diskove na svom Specializedu ima iste diskove, čovječe koliko to škripi. Nemoj bezveze bacati pare. Guglaj još malo na netu, imaš par naših foruma vezanih za biciklizam pa vidi šta te interesuje. Disk bolje izgleda od vbrake-a, ali na tvom mjestu ja ne bih želio dodatnu zezanciju.

Bolje dobar vbrake nego loš disk.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#114 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

kako sam skontao, diskovi se mogu i kasnije ugraditi , ako zelim ?

Ako je to istina, mislim da je bolje uzeti sa v-brake, pa kasnije neke bolje disk uzeti...

mOze tako ?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#115 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

Hehe. Ne odustaješ od diska, jel? :)
Tada je stvar još kompleksnija. Na GT vbrake verziji točkovi su za vbrake-a, tj nabe (osovine) nemaju nosače za rotor, tj ne možeš staviti disk. Kad bi uzeo sa v-brakeom (moja preporuka) jednostavno promijeni pakne. Ja sam na svom stavio Ashimine (42 KM naprijed i nazad) i prezadovoljan sam.
Ako još uvijek želiš disk, onda moraš znati da postoje mehanički i hidraulički. Od mehaničkih valjaju jedino Avid BB5 i Avid BB7 kočnice. BB7 su odlične kočnice i bolje su od većine hidrauličkih. Ali su prejake na amortizer koji je na tom GT-u, tj u roku odmah bi se pojavio luft.
Onda ostaje BB5. Isto važe za odlične kočnice. Budeš li se odlučio za ugradnju diska, slijede problemi.
Nabe nisu za diska, trebaju nove nabe (za disk cca 30 KM neke fuš Quando), dva komada.
Zatim, novo pletenje točka, kod nas u Zenici je 10 KM po točku, pretpostavljam da je u Sarajevu skuplje.

To ti je oko 80 KM a još nisi ni disk stavio. BB5 u CikloCentru košta 65 KM. Dva komada, 130 KM. Ako hoćeš potpuni ugođaj, trebao bi promijeniti i ručice kočnice, tj staviti Avid Speed Dial 7 ručice. U Ciklocentru 36 KM.
Saberi i vidi gdje si. Ne vrijedi toliko para.

Govorim ti ovo jer sam i ja to isto htio prije 2-3 sedmice. Koga god sam pitao, čak i prodavači i serviseri su me odgovarali. Dodatna zezancija, rotor često zna strugati pa moraš štimati, pa paziti...

V-brake i miran si. Eventualno stavi bolje pakne ako ti one Promaxove nisu dovoljne.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31546
Joined: 16/04/2011 18:46

#116 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by skafiskafsnjak »

BlackCaviar wrote:Hehe. Ne odustaješ od diska, jel? :)
Tada je stvar još kompleksnija. Na GT vbrake verziji točkovi su za vbrake-a, tj nabe (osovine) nemaju nosače za rotor, tj ne možeš staviti disk. Kad bi uzeo sa v-brakeom (moja preporuka) jednostavno promijeni pakne. Ja sam na svom stavio Ashimine (42 KM naprijed i nazad) i prezadovoljan sam.
Ako još uvijek želiš disk, onda moraš znati da postoje mehanički i hidraulički. Od mehaničkih valjaju jedino Avid BB5 i Avid BB7 kočnice. BB7 su odlične kočnice i bolje su od većine hidrauličkih. Ali su prejake na amortizer koji je na tom GT-u, tj u roku odmah bi se pojavio luft.
Onda ostaje BB5. Isto važe za odlične kočnice. Budeš li se odlučio za ugradnju diska, slijede problemi.
Nabe nisu za diska, trebaju nove nabe (za disk cca 30 KM neke fuš Quando), dva komada.
Zatim, novo pletenje točka, kod nas u Zenici je 10 KM po točku, pretpostavljam da je u Sarajevu skuplje.

To ti je oko 80 KM a još nisi ni disk stavio. BB5 u CikloCentru košta 65 KM. Dva komada, 130 KM. Ako hoćeš potpuni ugođaj, trebao bi promijeniti i ručice kočnice, tj staviti Avid Speed Dial 7 ručice. U Ciklocentru 36 KM.
Saberi i vidi gdje si. Ne vrijedi toliko para.

Govorim ti ovo jer sam i ja to isto htio prije 2-3 sedmice. Koga god sam pitao, čak i prodavači i serviseri su me odgovarali. Dodatna zezancija, rotor često zna strugati pa moraš štimati, pa paziti...

V-brake i miran si. Eventualno stavi bolje pakne ako ti one Promaxove nisu dovoljne.
Heh ... nije da sam zapeo nego sam mislio da su diskovi bolji. Ono novije - bolje . Ali ocigledno sam u krivu . Kao sto sam rekao necu odmah kupovati, sacekat cu, ima do sezone jos. Pa kad malo skontam, na starom bajku su mi te obicne, shimano acera cini mi se . I sada koce tako da mozes na glavu odletiti ... vidjet cu , hvala tebi :)

PS: Kada bih uzimao sa v-brake u prosjeku je to nekih 100km jeftinije nego disc verzije, a i imam vise modela (ne mora biti GT). Koje su pakne najbolje ?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#117 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

Meni su na mtb.ba preporučili Ashima pakne za vbrake. Kupio sam ih u prodavnici Gir kod Ekonomskog faxa. Imaš i KoolStop u Ciklocentru i Tricolor ne znam gdje.
Ashima pakne kod mene imaju 4 površine. Jedna za sprečavanje škripe, jedna za kišu, jedna za skidanje kamenčića, i jedna za kočenje (ne nužno tim redoslijedom).
Imaš i pakne kod kojih prvi put kupiš cijele pakne (kućište i kočionu površ), kasnije kako se troše kupuješ samo kočionu površ a kućište ostaje isto.

Image
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#118 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kurty »

ja imam gt-a sa diskovima... nisam nikad imao ni najmanji problem sa njima... da su najbolji- nisu, ali nisu ni fus kakvim ga predstavljate...
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#119 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Better Man »

E sad ga pretjeraste da diskovi nevaljaju! Vozim Specialized Rochopper SL sa hidraulicnim diskovima i mogu reci da su mu kocnice zvijer! Sve ima svoju namjenu, V-brake za jednu, a diskovi za drugu vrstu voznjePreporucio sam ti da pogledas i Specialized Hardrock, jer se cijenom uklapa u tvoj budjet. Ne moras samo GT-a gledati.
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#120 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kurty »

Better Man wrote:E sad ga pretjeraste da diskovi nevaljaju! Vozim Specialized Rochopper SL sa hidraulicnim diskovima i mogu reci da su mu kocnice zvijer! Sve ima svoju namjenu, V-brake za jednu, a diskovi za drugu vrstu voznjePreporucio sam ti da pogledas i Specialized Hardrock, jer se cijenom uklapa u tvoj budjet. Ne moras samo GT-a gledati.

prica se o mehanickim diskovima...
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#121 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

OK, možda sam malo pretjerao, ali mi je cilj da čovjeka odvratim od diska tog cjenovnog ranga. Koče oni, ali su loši.
Npr. Ashima pakne sa Avid SD7 ručicama i Shimano čeljustima koče jače od svih mehaničkih i nekih entry level hidrauličnih diskova tipa Tektro Augira.

E sad, disk ima jednu prednost. Koči isto ako npr. uletite u blato. :)
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#122 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kurty »

BlackCaviar wrote:OK, možda sam malo pretjerao, ali mi je cilj da čovjeka odvratim od diska tog cjenovnog ranga. Koče oni, ali su loši.
Npr. Ashima pakne sa Avid SD7 ručicama i Shimano čeljustima koče jače od svih mehaničkih i nekih entry level hidrauličnih diskova tipa Tektro Augira.

E sad, disk ima jednu prednost. Koči isto ako npr. uletite u blato. :)
ja sam prosao sito i reseto sa tim "losim" discovima... na GT 3.0 sto su... nikad, ama bas nikad nikakvog problema...



p.s. posto imam pravo da napisem jos koju recenicu u ovom posto :D

prodajem GT 3.0 disc, mat crvena boja

XL ram
User avatar
BlackCaviar
Posts: 958
Joined: 05/06/2010 16:36

#123 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by BlackCaviar »

Pa ne prodaji ga onda :D

Šalim se. Ja govorim o onome što sam vidio i probao. Na Speciaizedu Tektro Novela nevaljaju, modulacija nikakva, škripe nenormalno...


Vidim da si iz Breze. Prije dvije-tri sedmice sam vozio dužu turu sa 6 momaka iz Breze. Jedan vozi GT Experta, više njih Specialized Hardrock-a. Možda ih znaš?
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#124 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Dr.Mr.Fr. »

Imaš na malti polar, onako cijene su više manje ok :D
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#125 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by kurty »

BlackCaviar wrote:Pa ne prodaji ga onda :D

Šalim se. Ja govorim o onome što sam vidio i probao. Na Speciaizedu Tektro Novela nevaljaju, modulacija nikakva, škripe nenormalno...


Vidim da si iz Breze. Prije dvije-tri sedmice sam vozio dužu turu sa 6 momaka iz Breze. Jedan vozi GT Experta, više njih Specialized Hardrock-a. Možda ih znaš?
u mojoj ekipi... 4 GT-a, KTM i scot...

doduse, mi ove godine skoro nigdje nismo isli...

vidjeo sam par puta ovu sestorku... dvojicu znam, ostale znam iz vidjenja... mislim da su tek od ove godine poceli malo ozbiljnije da voze... mozda se nekad i malo bolje organizujemo pa svi skupa propedalamo
Post Reply