KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#51

Post by Anka »

Svaki tumor podrazumeva promenu u ćelijama.Naime,nakon deobe,kada od jedne ćelije nastanu dve nove,one rastu, imaju određenu građu i počnu da obavljaju neku funkciju (to se zove diferencijacija ćelija).
Ćelije tumora tj kancerozne ćelije su ćelije koje su stalno u fazi deobe. Nešto "kvrcne" u organizmu i ćelija nakon deobe ne počne da obavlja svoju funkciju već odmah ulazi u novu deobu, novonastale ćelije se opet dele...stalno se dele,dele,dele... Takve izmenjene ćelije se nazivaju kanceroznim. Logično,pošto se stalno dele, njihova površina se vremenom uvećava i one pritiskaju suseedne ćelije. Primenom zračenja,zrači se deo tela gde se nalaze takve ćelije i uništavaju se.
Razlika između dobroćudnog (benignog) i zloćudnog (malignog) tumora se ogleda u tendenciji širenja.
Dobroćudni tumori se uglavnom ne šire na susedna tkiva i organe, ostaju lokalizovani. Npr,žena može da ima na materici dobroćudni tumor veličine glave novorođenčeta a da nema posledice po zdravlje. Nakon operacije,odstranjenje tumora tj materice, često nisu potrebna zračenja niti ma kakve druge postoperativne metode. Nasuprtot tome,zloćudni tumor može biti veličine zrna graška a može da napravi velike smetnje, jer se širi, može da zahvati susedne organe(tada se kaže da metastazira).
ćelije iste građe i funkcije formiraju tkivo.
Kada se sumnja da neko ima kancerozne promene ,uzima se isečak tkiva da bi se videlo o kakvim ćelijama se radi.
Takva analiza se zove patohistološki nalaz, neki kažu histopatološki.
Nauka o tkivima je histologija a patologija podrazumeva nenormalnosti, znači u bukvalnom prevodu, proverava se da li su ćelije tog tkiva "normalne".
Postupak uzimanja isečka tkiva se naziva biopsija.

Nadam se da ti je ovaj odgovor malo pojasnio neke pojmove.
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#52

Post by addo888 »

E puno hvala,dakle dobrocudni tumor nije smrtonosan ili?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#53

Post by Jara »

addo888 wrote:E puno hvala,dakle dobrocudni tumor nije smrtonosan ili?
Nije, ne brini! :)
A u zadnje vrijeme nije ni svaki nedobrocudni neizljeciv, medicina napreduje iz dana u dan! :-D
Ako mozda jos nisi, okreni broj za malog Stefana i malog Viktora i doprinesi njihovom izljecenju.
Nislija
Posts: 8
Joined: 15/07/2006 00:50

#54

Post by Nislija »

evo link o kome treba razmisliti

http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#55

Post by addo888 »

Nislija wrote:evo link o kome treba razmisliti

http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm
:shock:

ovo me posjeti na hadis "nije stvorena bolest a da Allah nije dao lijek protiv iste bolestii u prirodi"

Cujte samo ovo

nobelovac dr Lajnus Pauling je čak javno izjavio: " Svako treba da zna da je većina istraživanja o raku obična prevara."

:shock: :(
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#56

Post by addo888 »

Jara wrote:
addo888 wrote:E puno hvala,dakle dobrocudni tumor nije smrtonosan ili?
Nije, ne brini! :)
A u zadnje vrijeme nije ni svaki nedobrocudni neizljeciv, medicina napreduje iz dana u dan! :-D
Ako mozda jos nisi, okreni broj za malog Stefana i malog Viktora i doprinesi njihovom izljecenju.
Ehh sada,od ljudi koji dobivaju te bolesti jeli obicnije da se dobije zlocudni ili dobrocudni tumor? ima li kakva statistika

ps:gdje su ti brojevi za Stefana i Viktora?
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#57

Post by Prazina »

[quote="Custos Morum"]Referenca o "lijeku"-studija efekta-klinicka analiza?

To nisi naveo. Tvoje iskustvo nije i ne mora biti mjerodavno u borbi sa bolescu. Postoje neki principi u medicini.

[quote]Beres Drops Plus, [u]a dietary supplement of minerals and trace elements[/u], was developed by Dr. Jozsef Beres[/quote]

Beres kapi jacaju imuni odgovor organizma i opcenitu imunu snagu limfaticnog sistema. To samo po sebi nije lijek. Samo suplement u borbi bilo u fazi prekanceroza (stadij prije razvitka) ili u borbi sa slabljenjem imunog odgovora sto samim karcinomom, sto usljed radikalne terapije koja prati lijecenje.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t=Abstract

Licno ne vjerujem u "suplemente" ala Beres, Noni i slicni. Mogu valjati opcenito, ali nisu LIJEK! (Ovo ce potvrditi cjenjeni prof. Beslija ispred Onkoloskog instituta klinike Kosevo)[/quote]

Poznati su mi takvi odgovori!!!!!

Svaki doktor regauje tako kada su u pitanju Bers kapi!!!!!

Ali gospodo, ja znam djelovanje tog lijeka iz licnog iskustva i djelovanje kod drugih ljudi koji su koristili i jos dan danas su u zivotu!!!!!

Sastav koji je naveden je samo dio sastava tih kapi, ali glavni sastav se ne prikazuje, jer su mnogi htjeli da naprave kopije ali im nije uspjelo!!!!

Pitaj cijenjenog profesora Besliju koliko je imao uspjeha kod leukemije????
User avatar
solufash
Posts: 45
Joined: 30/04/2002 00:00

#58

Post by solufash »

Odlucio sam se prikljuciti ovoj temi jer i sam imam oca koji je dijagnoziran sa rakom na jetri. Prethodno su doktori mislili da je zeludac pa mu snimali zeludac a nisu pomjerili par centimetara u lijevo da vide imal kakvih anomalija i svojim javaslukom odgodili detekciju u razvoju.
Potom su po pojavi zutila otisli na zuc i onda kada su sve snimili kako treba vidjeli su sjenu na jetri.
Jos samo cekamo nalaz biopsije pa da znamo na cemu ce se temeljiti dalje lijecenje i terapija.
Vase informacije su visestruko korisne i vazne i zelim svima da zahvalim i ujedno zazelim sve najbolje za sve vase najmilije.
Uglavnom mislim da treba iskoristiti sve i organizovano ukljuciti sve vrste lijecenja i misliti pozitivno jer kada dodje do ovakve situacije mislim da je najvaznije zivjeti sa njom jer od vracanja na staro nema koristi, tako da je psiha i jacina duha jako bitna jer je ovo sada stvarnost.
Bicu jako zahvalan ako bi mogli podijeliti sa mnom brojeve telefona, adrese alternativnih lijecnika i mjesta ili dilera preko kojih se moze doci do lijekova ili terapija.
Ja sam tek usao u borbu sa ovim tako da mi je svaka informacija dragocjena.
Iako sam imao jedan slucaj prije godinu dana koji se veoma brzo zavrsio ipak ova bolest ima svoje varijacije pa stoga i trazim informacije o njoj jer se prakticno nikad ne zna sta ce biti i kako dalje!
Hvala vam svima i puno srece u nastojanjima i lijecenju!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#59

Post by Prazina »

Nabavi Beres kapi u Madjarskoj!!!!!

Ne osvrci se na negativne komentare!!!!

Zelim ti samo pomoci!!!!

Sve najbolje!!!!
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#60

Post by Jara »

addo888 wrote:
Jara wrote:
addo888 wrote:E puno hvala,dakle dobrocudni tumor nije smrtonosan ili?
Nije, ne brini! :)
A u zadnje vrijeme nije ni svaki nedobrocudni neizljeciv, medicina napreduje iz dana u dan! :-D
Ako mozda jos nisi, okreni broj za malog Stefana i malog Viktora i doprinesi njihovom izljecenju.
Ehh sada,od ljudi koji dobivaju te bolesti jeli obicnije da se dobije zlocudni ili dobrocudni tumor? ima li kakva statistika

ps:gdje su ti brojevi za Stefana i Viktora?
Na ovom forumu imas Humanitarne akcije:
Za Stefana:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=26571
Za Viktora:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=26882

Pozdrav!
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#61

Post by addo888 »

Pogledajte ovu stranicu

http://www.1cure4cancer.com/
Custos Morum
Posts: 95
Joined: 04/07/2006 16:48

#62

Post by Custos Morum »

addo888 wrote:E puno hvala,dakle dobrocudni tumor nije smrtonosan ili?
Nije inace, sem interkranijalni /unutarlobanjski/ koji se uvijek smatraju zlocudnim ali ne radi prirode ponasanja, vec radi kompresije koju vrse na mozak i vitalne centre.
Prazina wrote:Poznati su mi takvi odgovori!!!!!

Svaki doktor regauje tako kada su u pitanju Bers kapi!!!!!
Reagujem jer mi je muka od zloupotrebe necijeg krajnjeg ocaja. Jos uz cijenu prodaje takve ublehe.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#63

Post by Anka »

ado,mi smo "prekriveni" dobroćudnim tumorima.Svaki madež (mnogi kažu mladež) je ustvari dobroćudni tumor,zato se i izbegavaju operacije istih,osim ako smetaju ili veoma naruže izgled osobe.
solufash,žao mi je zbog tvog oca, nadam se da će biti bolje.
Ne znam osobu koja se u poslednje vreme nije susrela sa tim problemom,direktno,indirektno. To poprima epidemiološke srazmere.
Treba probati sve što nudi savremena medicina ali i alternativne metode.Jedno je sigurno,treba jačati imunitet,voditi računa o ishrani,izbegavati stresne situacije.
Živimo u zagađenoj sredini,hrana,voda,zemlja,vazduh,sve je zagađeno i naravno- stres, stres nam najviše ruši imunitet.
Znam ženu koja je imala veliki tumor na metarici i jednostvano je nestao ,lekari nisu mogli da veruju,ona je pila pelen ,ne znam tačno,valjda se pelen drži u nekom rastvoru neko vreme...
Čula sam za čoveka na Cetinju, mojoj poznanici je otac bio bolestan,lekari su digli ruke od njega,poslali ga kući,a onda je otišao kod tog čoveka na Cetinje,ovaj mu je prepisao tačno šta da jede,on se pridržava toga,i evo,bogu hvala živ je i zdrav.
Evo prevrnuh celu kuću,ne mogu da nađem telefon,ali za njega svi znaju na Cetinju.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#64

Post by kub lajkan »

Anka wrote:ado,mi smo "prekriveni" dobroćudnim tumorima.Svaki madež (mnogi kažu mladež) je ustvari dobroćudni tumor,zato se i izbegavaju operacije istih,osim ako smetaju ili veoma naruže izgled osobe.
Zadnjih par godina sam imao nekog dodira s tom problematikom. Ako sam dobro shvatio, cini mi se da u novije doba prevladava misljenje da mladeze treba hirurski odstranjivati, jer njihovo ostecenje moze imati jako opasne posljedice.

Anka wrote: Čula sam za čoveka na Cetinju, mojoj poznanici je otac bio bolestan,lekari su digli ruke od njega,poslali ga kući,a onda je otišao kod tog čoveka na Cetinje,ovaj mu je prepisao tačno šta da jede,on se pridržava toga,i evo,bogu hvala živ je i zdrav.
Evo prevrnuh celu kuću,ne mogu da nađem telefon,ali za njega svi znaju na Cetinju.
S tim da ne treba ni to gledati kao 100%-tno rjesenje. Znam neke koji su isli na Cetinje, ali nije pomoglo...
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#65

Post by Baba_Droga »

Evo da se nakon izvjesnog vremena i ja javim. Pratim vase komentare i najmanje sto bih zelila je da se osjeti neka "negativna energija" u njima.

Evo da podjelim i moju radosnu vijest sa ostalim forumasima koji su u slicnoj situaciji kao i ja ( oni koji prate temu znaju o cemu govorim) Naime, ovih dana mama mi je radila i drugu kontrolu nakon zadnje kemoterapije, i nalazi su odlicni!!! :) :-D
Moram priznati da sam na njoj vidjela veliko olaksanje nakon sto je zavrsila sa zadnjom terapijom.....tako da je dosta psihicki raterecena. Apetit, joj se vraca...tako da je meni dosta neobicno gledati je kako jede! Ona kaze da joj se zivot vraca u normalu :) I kosa joj je cak pocela da raste :-)

Ovo pisem samo da drugi forumasi koji prolaze kroz ovaj pakao sa svojim najblizim, znaju da ce sve ako Bog da biti u redu......i da je bilo trenutaka kada sam mislila da moja mama nece uspjeti da se izvuce iz svega ovoga......da je bilo trenutaka kada sam rekla "Boze...olaksaj joj ,a ne otezaj" :(
......sve te faze kroz koje je prolazila primajuci kemoterapiju sad su hvala Bogu iza nas.

Sta od srca mogu svima da preporucim jesu tablete ECOMER......koje podizu leukocite i poboljsavaju apetit. i za to smo sigurni da je mami pomoglo da podigne leukocite. Opet kazem...svaciji organizam to drugacije podnosi. I ono mozda najbitnije...boravak na cistom zraku....sto veca nadmorska visina....to je bolje!

Znam da ovo nije kraj borbe....da je ovo kraj jednog ruznog poglavlja u zivotu moje mame i nas oko nje.......ali nesto u meni govori da je ono najgore proslo :)
Hvala svima :)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#66

Post by Lace »

:)
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#67

Post by Baba_Droga »

Lace wrote::)
:)
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#68

Post by Anka »

Hvala Bogu,lepa vest. Želim uspešan oporavak tvojoj mami!
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#69

Post by kub lajkan »

@B_D

Samo hrabro naprijed. Nijedna bolest nije nepobjediva.
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#70

Post by Prazina »

[
Reagujem jer mi je muka od zloupotrebe necijeg krajnjeg ocaja. Jos uz cijenu prodaje takve ublehe.[/quote]

Ja sam samo naveo cijenu tog lijeka u legalnim apotekama i nemam nikakve koristi od toga!!!!!

Uokviren si u svoju oholost!!!!!
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#71

Post by addo888 »

Hvala dragom Allahu za tvoju mamu,nadam se da ce rezultati nastaviti biti pozitivni
User avatar
solufash
Posts: 45
Joined: 30/04/2002 00:00

#72

Post by solufash »

Molio bih sve one koji posjeduju infomacije o G. Jovi Andricu (telefon, adresa ) ili bilo koje direktne konkretne infomacije za alternativno lijecenje protiv raka jetre da mi jave u sklopu ove teme jer mi je vrijeme od velike vaznosti!!!
Zahvaljujem i zelim svima koji su u slicnoj situaciji sve najbolje i molim od Boga da nam pomogne u nasim nastojanjima!
Hvala!
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#73

Post by Radiodjeva »

Evo informacija koje sam ja uspjela dobiti... Za gosp. Jovu...

Adresa je Jabučka 59, Cetinje

Radi svaki dan osim nedjelje od 06 - 13 sati. Treba ponijeti nalaze, pacijent ne mora dolaziti. Kontakt telefon je 00381/ 8623 5196

Najbolje je prvo nazvati, ali vrlo kratko i efikasno jer možda čovjeka prekidate kad pravi lijek nekom drugom, pa postaje jako nervozan.
Znaci, nazvati i dogovoriti posjetu (bez prevelikog filozofiranja) i to je to. Koliko sam cula, cijena jednog tretmana je 100 eura. Ne znam da li je za svaki pripravak ista cijena, ali ovo je orijentaciono...

Sretno! :-D
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#74

Post by Anka »

Dobra vest!
Otkrivena je vakcina protiv raka grlića materice.
Ova vakcinu primaju osobe od 9 do 26 godina starosti.
Naravno,nije efikasna kod žena koje već imaju HP virus.
Rak grlića materice drugi je uzrok smrtnosti kod žena, a svake godine se u svetu otkrije pola miliona novih slučajeva.
Početkom juna vakcina je odobrena u Americi, daje se i devojčicama pre nego što postanu seksualno aktivne. Vakcina se koristi i za sprečavanje genitalnih kondiloma koji, kao i rak grlića materice, mogu biti izazvani određenim tipovima humanog papiloma virusa.
Kliničke studije su pokazale da je vakcina u 100% slučajeva sprečila pojavu raka grlića među ženama koje su nakon primanja vakcine po prvi put bile izložene papiloma virusima. (ovi virusi su najčešći izazivači te vrste raka)
Ne znam koji su podaci za Bosnu,ali u Srbiji se godišnje utvrdi oko 1400 novih slučajeva ove bolesti i nažalost, zabeleži se oko 330 smrtnih slučajeva. Problem je što se smetnje u slučaju ovog kancera osećaju tek nakon što situacija postane ozbiljna. Zato su neophodne redovne kontrole,obavezno jednom godišnje treba uraditi papa test, jer je bolest izlečiva ako se otkrije u početnoj fazi.
Koliko će vakcina koštati, još se ne zna tačno, po nekim informacijama cena će biti kao u Italiji,Sloveniji... nekoliko stotina evra.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#75

Post by danas »

Gardasil i Cervarix -- postojece vakcine protiv ove vrste raka -- su otkrivene ima godina i godina... samo je trebalo proci kroz klinicke testove i dobiti sva odobrenja jer patent novih lijekova i tretmana uzima jako dugo vremena... Gardasil je nedavno odobren za upotrebu (poslije niza godina klinickih testova) a i Cervarix bi trebao biti odobren za par mjeseci.
Post Reply