KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sunrise
Posts: 11
Joined: 09/01/2006 14:55

#26

Post by sunrise »

Jako mi je drago da je neko pokrenuo ovu temu. Nazalost ja sam izgubila mamu prosle godine od karcinoma dojke koji metastazirao na pluca i jetru.Koliko ja znam tu nema pravila.Postoji 76 vrsta karcinoma i ne mora svaki biti smrtonosan.Ono sto sigurno znam je da kokice podizu leukocite 100% provjereno. Za mrkvu i cveklu znas a za ublazavanje mucnine poslije kemoterapije postoje tablete ZOFRAN i jaako su dobre.Sto se alternativne medicine tice ne nasjedaj na razne oglase u novinama kako postoje ljudi koji lijece rak.( pogotovo ne oni iz Sandžaka)To je definitivno lazna nada jer ti samo uzmu pare.

Sretno!
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#27

Post by Baba_Droga »

mali_kavkaz wrote:Nažalost, imam i ja oboljelog člana porodice od karcinoma. :( Pa ti mogu dati par savjeta:
Za podizanje imuniteta je jako dobar NONI,košta oko 70 KM.
Od alternativne medicine bi preporučio travara Jovu sa Cetinja.Njegove terapije zaustavljaju dalje širenje karcinoma.Njegova terapija košta 100 eura.Potrebno je oko 7 terapija za efekat.
Drago mi je sto mozemo izmjeniti iskustva po pitanju ovoga!
mama vec zavrsava terapiju od Jova iz Cetinja......nadam se da ce bar ublaziti sve ovo. Okus je grozannn! U mom gradu poznajem vec par ljudi koji koriste tu terapiju. u svakom slucaju pokazat ce sljedeca kontrola da li je ista pomoglo!
mali_kavkaz
Posts: 140
Joined: 24/05/2006 00:33
Location: SFRJ

#28

Post by mali_kavkaz »

Jesu li i kod vas 2 flaše?Jedna mala bijela sa nekim praškom i jedna velika za zelenom tečnošću?Jovo to pravi na bazi bilja koje je povezano sa pravljenjem alokohola.Ona večernja terapija baš miriše na lozovaču.
Iskreno da ti kažem,ako nisu krenule metastaze,može pomoći.Tako je on rekao.Takođe on preporučuje da se ne operiše čovjek nego da koristi njegove trave,ali ko da mu vjeruje?
I mi također sad radimo nalaze.Nadajmo se najboljem,ništa drugo ne preostaje.
Želio bi i da izrazim saučešće svim ovim ljudima koji su na ovoj temi pisali da su njihovi članovi porodice izgubili bitku sa karcinomom.
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#29

Post by Baba_Droga »

Jesu, te dvije flasice su u pitanju! E ta veceranja terapija za moju mamu je najgora. Ne znam....mnogi su skepticni kada je alternativno lijecenje u pitanju, ali po mom misljenju kada covjek dodje u situaciju da on ili neko njegov bliznji bori bitke sa karcinomom....onda vjeruje u sve!

mali_kavkaz.....sve najbolje tvojima i tebi! I molim te javi rezultate nalaza, jer me zanima hoce li biti poboljsanja! A iskreno se nadam da hoce :)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#30

Post by Jara »

Baba Drogo, da li je tvoja mama zavrsila sa kemoterapijom pa sad presla na terapiju Jove sa Cetinja ili ih uzima paralelno?
Posto si pitala kako lakse podnijeti kemoterapiju shvatih da je još prima.
Pretpostavljam da Jovin preparat jaca imunitet. Od svih tih alternativnih metoda ( kad te tako nesto zadesi onda citas sve zivo sto mozes naci u vezi s tim) najvise mi logike ima u drastičnoj Breussovoj dijeti...kad organizam u nedostatku bjelancevina i drugih hranjivih materija u ishrani "pojede" tumor...Mislim da je treba primijeniti u "graničnim" slučajevima, kad su iscrpljeni svi oblici medicinskog lijecenja.
Dobro je komunicirati s osobama koje imaju istu dijagnozu, koje su to vec prosle.
Sve najbolje :)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#31

Post by zena21 »

Ta dijeta je odlicna i garantuje pozitivan ishod. Problem s tim je sto se ne uzima nista drugo ( cak ni voda ) osim tih sokova od kojih se sastoji dijeta. To je za kompletno ciscenje organizma. Proces moze trajati 21 ili 42 dana.
Opet spominjem tete u apoteci kod Katedrale koje znaju jako puno o tome. Najbolje se s njima posavjetovati ( i naravno s ljekarom) ako se odluci nesto ovako uraditi.
Sretno
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#32

Post by Baba_Droga »

Jara wrote:Baba Drogo, da li je tvoja mama zavrsila sa kemoterapijom pa sad presla na terapiju Jove sa Cetinja ili ih uzima paralelno?
Posto si pitala kako lakse podnijeti kemoterapiju shvatih da je još prima.
Pretpostavljam da Jovin preparat jaca imunitet. Od svih tih alternativnih metoda ( kad te tako nesto zadesi onda citas sve zivo sto mozes naci u vezi s tim) najvise mi logike ima u drastičnoj Breussovoj dijeti...kad organizam u nedostatku bjelancevina i drugih hranjivih materija u ishrani "pojede" tumor...Mislim da je treba primijeniti u "graničnim" slučajevima, kad su iscrpljeni svi oblici medicinskog lijecenja.
Dobro je komunicirati s osobama koje imaju istu dijagnozu, koje su to vec prosle.
Sve najbolje :)
Uzima paralelno! Zapravo ovih dana zavrsava sa tarapijom, a sto se tice Jovove terapije ni nje nema jos puno. Ona je vec operisala tumor na debelom crijevu, tako uz konsultacije sa doktorima nije joj preporucena nikakva dijeta jer inace slabo jede, tako da je sad ishrana jako bitna.
Jovova terapija "navodno" zaustavlja dalje sirenje karcinoma! Sto se tice jacanja imuniteta, nisam bas primjetila da joj se nesta od Jovove popravio! Tako da za to koristi druge preparate.
I ovo kao sto Jara rece.....zasigurno pomaze komuniciranje sa drugima, jer vidim po svojoj mami ....svaki put kad dodje sa terapije, dodje sa tudjim iskustvima po pitanju ove teme.

I hvala jos jednom svima koji se javljaju na ovu temu :)
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#33

Post by Bumbar »

CiCiban wrote: oy, ali trebalo bi da ima veze..jer to preporucuju kod hepatitisa
Ja sam cula da je za jetru dobra i oman trava (ako tko zna drugaciji naziv)...

Sto se tice tog slatkog...zapravo mislim da ga treba izbjegavati... imam prijateljicu koja ima hepatitis i rekli su joj da slatko izbjegava...

Mladi sir je dobar...

Za mucninu nakon h.terapije kazu da su dobri i krekeri (suhi) i sok od limuna...

Izbjegavati gazirano...masno...przeno...

Tetak moje mame je isto imao karcinom...debelog crijeva :(... oporavio se :)...pricacu sa rodicama pa sta god saznam da je pomoglo odmah javim :) ...

Sve najbolje clanu familije :) :)... drzimo fige :) :)
romel
Posts: 30
Joined: 09/02/2006 23:19

#34

Post by romel »

mislim da je senada najbliza tacnom receptu ...

da dodam karcinom je nesto sto voli visak proteina i manjak kiseonika

nadam se da razumijes sta sam htio reci
omo
Posts: 15
Joined: 04/08/2005 10:49

#35

Post by omo »

Jovo sa Cetinja,Noni,aloja,kokice protiv mučnine, OPTIMIZAM,PODRŠKA PORODICE I PRIJATELJA uz terapiju su način borbe protiv karcinoma.
Ja sam ga tretirala kao četnike : može pucati ali me nemože ubit jer nisam sama-imam porodicu i prijatelje koji su uz mene.
SRETNO
turbo_duck
Posts: 21
Joined: 17/06/2004 18:03

#36

Post by turbo_duck »

http://www.minadobic.com/

Probaj da joj napises mail za savjet. Trebalo bi da je voljna da pomogne ljudima u nevolji. Jedino ako nije u prilici da odgovori. Postoji i njena knjiga, neko beogradsko izdanje: "Moj je zivot kao Feniks" u kojem opisuje svoju borbu sa karcinomom. Ako hoces mogu da ti dam kontakt za narucivanje te knjige.

Sve u svemu prilicno sam siguran da je hemoterapija prilicno opasna stvar koja covjeka vise ubije nego sto mu pomogne. Klasicna medicina je prilicno nemocna kada je karcinom u pitanju i treba potraziti alternativno rjesenje. Naravno, nista bez velike volje za ozdravljenjem.

Pozdrav!

Misli samo pozitivno!
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#37

Post by Baba_Droga »

:) Hvala svima ....da sada pojedinacno ne bi citirala svaku osobu. danas je mama imala predzadnju terapiju, i vidim na njoj veliko psihicko olaksanje jer zna da je jos jedna ostala. :) Vjerujem da ona pomaze....ali kako ubija negativne cestice....tako ubija i imunitet.
Doktori nisu bas odusevljeni alternativnim lijecenjem! Tako da konsultacije po pitanju toga sa njima nemaju neke svrhe.

Sto se tice mnogih knjiga o iskustvima drugih ljudi i njihovoj borbi....moja mam ima dosta tih knjiga. Ali sto je interesantno jos nije nijednu ni otvorila :sad:
Ja necu nista da joj namecem ...jer vjerovatno su joj dovoljna iskustva od zena i ljudi koji su sa njom na terapijama.
podrsku joj dajemo....naravno tu su uvijek dosadne zene iz mahale....koje su do sada moju mamu otpisale bar 10 puta :-)
Priznajem da sa njom jos nisam pricala oko njene bplesti ali smatram da kad ona osjeti potrebu sa tim....sama ce poceti razgovor na tu temu. Jer koliko je to mene iznenadilo, toliko je i nju jer vjerujte sve se odigralo preko noci!!!
Je kao sto OMO rece....nisu i nismo jedini!!!
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#38

Post by Baghira »

Na zalost, u proteklih 10 godina sam izgubila 3 clana porodice od prokletog karcinoma. Ali ima i jedan pozitivan slucaj, naime, moja tetka je prije jedno 15-ak godina bolovala od karcinoma jetre. Tada su je u Sarajevu otvorili i zatvorili, rekavsi da ne mogu nista uciniti i da joj je ostalo jos mjesec dana zivota. Jedna druga tetka je tada cula o gospodinu Nanetu iz Makedonije koji lijeci nekim esencijama iz jezera. Obratili su mu se za pomoc, pokazali dijagnozu i vratili se sa bocicom lijeka. Po pravilu je trebala oboljela tetka licno otici njemu, jer se lijek treba sto svjeziji uzeti, ali posto je bila jako nemocna, lijek joj je u Sarajevo donesen. Tetka je primila tako par terapija, pustena je iz bolnice i do te mjere se oporavila, da je uspjela otici travaru u Makedoniju. Primila je tamo jos par terapija i kad je otisla na kontrolu, lijecnici nisu mogli vjerovati da je to ista osoba. Nije bilo vise ni traga karcinoma. Tetka je i danas ziva. :) Sad, da li je njoj pomogao travar, ili surutka i mladi sir (koje je isto tako koristila), jaka ili Bozija volja, ne znam, ona je prezivjela, a dvoje od gore pomenutih su otisli kasno, nije im bilo pomoci :( Ako te zanima, mogu ti nabaviti Nanetov broj telefona, pa vidite s njim sta on kaze. Inace ima jako dobar uspjeh, kako sam cula, ne trazi odredjen honorar, nego koliko je ko u mogucnosti, a kcerka ili sin su mu lijecnici u obliznjoj bolnici, koliko znam.

Negdje sam procitala da zacin keri pomaze da se kemoterapije bolje podnesu. Ali koliko skontah, mama je zavrsila sa terapijama i nece joj vise, aBd, ni trebati. :)

U svakom slucaju, zelim puno uspjeha u lijecenju i brzo ozdravljanje. :)
mali_kavkaz
Posts: 140
Joined: 24/05/2006 00:33
Location: SFRJ

#39

Post by mali_kavkaz »

Možeš li i meni pantera molim te poslati broj telefona na p.m.?
Bio bih ti jako zahvalan.
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#40

Post by Baba_Droga »

crna_pantera wrote: Ali ima i jedan pozitivan slucaj, naime, moja tetka je prije jedno 15-ak godina bolovala od karcinoma jetre. Tada su je u Sarajevu otvorili i zatvorili, rekavsi da ne mogu nista uciniti i da joj je ostalo jos mjesec dana zivota.

Ako te zanima, mogu ti nabaviti Nanetov broj telefona, pa vidite s njim sta on kaze. Inace ima jako dobar uspjeh, kako sam cula, ne trazi odredjen honorar, nego koliko je ko u mogucnosti, a kcerka ili sin su mu lijecnici u obliznjoj bolnici, koliko znam.

Negdje sam procitala da zacin keri pomaze da se kemoterapije bolje podnesu. Ali koliko skontah, mama je zavrsila sa terapijama i nece joj vise, aBd, ni trebati. :)

U svakom slucaju, zelim puno uspjeha u lijecenju i brzo ozdravljanje. :)
Posebno ti hvala za ono sto si napisala u prvom dijelu....jer mi je vise
dosta price o tome kako osobe u ovakvim situacijama zive max 2-3 godine!
A u svakom slucaju dobro bi mi dosao broj od Naneta iz Makedonije! I jel on opcenito pravi "lijek" za sve vrste karcinoma ili je orijentiran prema nekom odredjenom???
I pozdravi hrabru tetku :)
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#41

Post by Baghira »

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom, ali nisam bila ovih dana online. Evo, nabavila sam broj telefona, pa vam posaljem putem pp-a.

Pa on lijeci, koliko svatih, sve vrste karcinoma. Doduse, i on kaze da je bolje da pacijent nije operisan, ali hajde se usudi otici prvo travaru....covjek vise vjeruje skolskoj medicini, sto potpuno shvatam.

Hvala, prenijecu tetki pozdrave. :)
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#42

Post by Baba_Droga »

Hvala na broju!
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#43

Post by Anka »

Ja bih se osvrnula na kancer koji pogađa žene.
Neka ovo bude preventivno upozorenje,savet ženama:
OBAVEZNO idite na ginekološke preglede dvaput, minimum jednom godišnje. U svetu najviše žena umire baš od karcinoma grlića materice, on se razvija postepeno i može se izlečiti ako se otkrije na vreme. Znači,kada vam kažu da na grliću imate ranicu,obratite ozbiljno pažnju na to. Ta ranica može (i ne mora) da bude početak kancera. Ranica na grliću nije nikakva "rana",to je pogrešno prihvaćen termin, nije to rana kao posekotina,ogrebotina, ranica je promena tkiva, tu gde je ranica se nalaze ćelije koje ne trebaju tu da budu i treba ih uništiti.
Ako neko duže godina ima ranicu,trebalo bi da se uradi biopsija,da se uzme isečak tkiva da bi se znalo o kakvoj je promeni reč. da li je promena niskog ili visokog rizika.
Ranicu može da izazove HPV virus koji se manifestuje pojavom kondiloma. Problem je što taj virus može da ima period inkubacije od čak 7 godina. U Americi je nedavno otkrivena vakcina protiv tog virusa, ali nije delotvorna kod osoba koje su već zaražene tim virusom.
Naterajte svoje rođake,majke,sestre,tetke da idu kod ginekologa. Problem je što se dosta žena stidi takvog pregleda,pa kada odu,često bude kasno.
Inače,učestalost svih tipova karcinoma je povećana zbog zbog prisustva osiromašenog uranijuma i nažalost , čitala sam lekarske izveštaje i prognoze, procenat oboljevanja će se povećavati u narednim godinama.
:(
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#44

Post by Prazina »

Jedini homeopaticni lijek koji je ispitan i koji ima uspjeha je "BERES kapi" od jednog doktora u Madjarskoj!!!!!!

Mozes informacije naci i na internetu "BERES DROPS"!!!!

Amerikanci su mu otkupili licencu za proizvodnju i trenutno se pored Madjarske i Svicarske i tamo proizvodi!!!!

Te kapi djeluju tako sto imunitet organizma ojacaju do te granice da se sam organizam izbori protiv kancerogenih celija!!!!!

Mogu se koristiti sa svim drugim lijekovima, hemoterapijama isl. ali mora biti 1 sat razlike izmedju uzimanja istih!!!!!

Kapi mozes najjeftinije nabaviti u Madjarskoj i tamo direktno dobiti savjet od doktora koji je to izumio!!!!!

Ja sam gledao kada djete pod hemoterapijom (leukemija)koristi te kapi i pojede pola kile bureka u pauzi!!!

Te kapi toliko pojacaju apetit sto je vrlo vazno kod takvih bolesti!!!!

Inace same kapi su neskodljive i mogu ih trudne zene koristiti!!!!

Nemoj se dvoumiti i slusati doktore, uglavnom su ljubomorni na uspjeh tih kapi, nego raspali u Madjarsku odmah!!!!

Doziraju se prema kilazi pacijenta!!!!!

Mnoge su otpisane slucajeve spasili!!!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#45

Post by Prazina »

Jos jednom!!!!

Raspali sto prije u Madjarsku!!!!

Kapi mozes naci u bilo kojoj apoteci u Madjarskoj!!!!

Uz kapi se uvijek popije i 1 C vitamin od 50 miligrama!!!! (jer djeluju uzajamno i jedino se C vitamin moze piti uz njih)

Kapi se nakapaju u min. pola case vode i piju se poslije jela!!!!

Ovo sto drugi nabrajaju je lijepo i to su sve sredstva koja su zdrava i koja se trebaju u svakodnevnoj ishrani koristiti, kao keri zacin, surutka, Aloja kaktus extrakt isl., oni pomazu pomazu ali ne lijece uzrok!!!!

Sretno i nemojte klonuti!!!!!

Volja da se nesto postigne je najvaznija!!!!!

dakle, trave
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#46

Post by Prazina »

Jos jednom!!!!

Za 100 eura mozes kupiti flasica sa kapima da pacijentu moze biti kod najvecih doza oko pola godine!!!!!

Procitaj moje ranije poruke!!!!
Custos Morum
Posts: 95
Joined: 04/07/2006 16:48

#47

Post by Custos Morum »

:-) ...

Zalosno je manipulisati sa necijim ocajem-pogotovo kada ta manipulacija ima i cijenu u EURIMA ;)
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#48

Post by Prazina »

[quote="Custos Morum"]:-) ...

Zalosno je manipulisati sa necijim ocajem-pogotovo kada ta manipulacija ima i cijenu u EURIMA ;)[/quote]

Ako se ovo odnosi na moje poruke, samo da kazem, da imam iskustva sa istim lijekom i ovo sam iznio jer zelim pomoci jer znam kako se covjek osjeca u tim situacijama!!!!

Naveo sam cijenu lijeka u Madjarskoj da bi doticna osoba imala tacniju informaciju o cijeni u slucaju ako bi joj neko drugi nabavljao da se moze orjentisati!!!!!
Custos Morum
Posts: 95
Joined: 04/07/2006 16:48

#49

Post by Custos Morum »

Referenca o "lijeku"-studija efekta-klinicka analiza?

To nisi naveo. Tvoje iskustvo nije i ne mora biti mjerodavno u borbi sa bolescu. Postoje neki principi u medicini.
Beres Drops Plus, a dietary supplement of minerals and trace elements, was developed by Dr. Jozsef Beres
Beres kapi jacaju imuni odgovor organizma i opcenitu imunu snagu limfaticnog sistema. To samo po sebi nije lijek. Samo suplement u borbi bilo u fazi prekanceroza (stadij prije razvitka) ili u borbi sa slabljenjem imunog odgovora sto samim karcinomom, sto usljed radikalne terapije koja prati lijecenje.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t=Abstract

Licno ne vjerujem u "suplemente" ala Beres, Noni i slicni. Mogu valjati opcenito, ali nisu LIJEK! (Ovo ce potvrditi cjenjeni prof. Beslija ispred Onkoloskog instituta klinike Kosevo)
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#50

Post by addo888 »

Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju dobrocudnog i zlocudnog tumora? moze li se umrijeti od dobrocudnog?

Mozda zvuci smijesno pitanje,ali zasto mnogi nasi ljudi nedaju da se ta bolest izgovara? :roll: eto npr,neki dan pricam sa mamom o nekoj zeni i kaze mama "bolestna je".Pitam sta joj je? prvo ne zeli da odgovori i onda na kraju kaze "ima onu poganu bolest" sujevjerje? :oops:
Post Reply