SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#20201 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

Michun wrote:mislim stvarno izvinite ali sta je vise sa napuhanim usnama?!
pretjeruju i nase hamse.
Nikad mi neće biti jasna potreba žena za tretmanima takve vrste, generalno govoreći ne samo za usne, već i za grudi, stražnjicu i šta sve ne rade. Ježim se i od same pomisli da imam neko strano tijelo pod kožom :-?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20202 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Nametanje trendova od strane influensera upravo...i onda mlade djevojek imaju uzasne komplekse i teze tom "savrsenstvu", mada mi nije jasno kakvo savrsenstvo, imaju ogledalo! Duck face :)

OT - moooram preporučiti tečne GOLDEN ROSE mat ruževe, stavim ujutro u 7h, jedem, pijem na poslu, vratim se kući u 17h i dalje stoji...postojanost kao MAC, barem na meni...:D Uzela sam neku neutralnu nijansu 16 i crvenu, mislim 19, stvarno sam očarana...kupih i Pastel tečni mat, također odlična postojanost, mada su skuplji malo...GR je 7-50KM, extra cijena, a kvalitet stvarno na zavidnom nivou.
Koristila sam i "obične" mar ruževe, dobri su ali ne koliko tečni...veliki je hype oko njih u blogosferi i na YT, rekla bih, sasvim opravdano :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20203 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Nisrin wrote:
OT - moooram preporučiti tečne GOLDEN ROSE mat ruževe, stavim ujutro u 7h, jedem, pijem na poslu, vratim se kući u 17h i dalje stoji...postojanost kao MAC, barem na meni...:D Uzela sam neku neutralnu nijansu 16 i crvenu, mislim 19, stvarno sam očarana...kupih i Pastel tečni mat, također odlična postojanost, mada su skuplji malo...GR je 7-50KM, extra cijena, a kvalitet stvarno na zavidnom nivou.
Koristila sam i "obične" mar ruževe, dobri su ali ne koliko tečni...veliki je hype oko njih u blogosferi i na YT, rekla bih, sasvim opravdano :izet:
Mene to brine. Cijeli dan da se odrzi.. sta ga drzi. Nije da brinem previse od cega se prave ali mi je ipak to 'zagonetno'.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20204 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

moonca wrote:
Mene to brine. Cijeli dan da se odrzi.. sta ga drzi. Nije da brinem previse od cega se prave ali mi je ipak to 'zagonetno'.

Nisam zagledala sastav, mada mi nije ni bitno toliko, nervira me kad moram svako malo popravljati makeup :D Ovaj mi je identican MACu koji takodjer cijeli dan stoji :D
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#20205 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Pozdrav curke,

ima li neko iskustva sa naručivanjem sa stranice Lookfantastic? Order dispatched prije skoro mjesec dana a nemam tracking jer je bio free shipping :roll: :-?

Tnx i sorry ako je već bilo na temi
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#20206 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

Amy82 wrote:Pozdrav curke,

ima li neko iskustva sa naručivanjem sa stranice Lookfantastic? Order dispatched prije skoro mjesec dana a nemam tracking jer je bio free shipping :roll: :-?

Tnx i sorry ako je već bilo na temi
Kod nas koci. Skoro po pravilu, posiljke prije stignu do nas nego s carine/ iz poste na adresu.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20207 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

U iNGLOTU SNIZENJE 20%...sjene su pigmentovane, lako se blendaju, porede ih OPRAVDANO sa MACovim, ali nisu toliko skupe, sad na snizenju one iz freedom systema su 11.20, a one trobojne 14KM :D
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#20208 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zizi505 »

Amy82 wrote:Pozdrav curke,

ima li neko iskustva sa naručivanjem sa stranice Lookfantastic? Order dispatched prije skoro mjesec dana a nemam tracking jer je bio free shipping :roll: :-?

Tnx i sorry ako je već bilo na temi
Ista stvar i kod mene, cekam vec 20 dana. Izgleda nasa posta ili carina usporavaju dostavu, isto mi je i sa narudzbama s drugih stranica. Za narudzbe s iherb.com sada uzimam dostavu s DHL-om, s postarinom od 2$ i dodje mi za 3-4 dana, a prije toga po mjesec dana cekam i jos su mi jedan paket iz poste vratili nazad u posiljaocu.
Za narudzbe s lookfantastic obicno je trebalo oko 15 dana za dostavu posiljke, osim ako je narudzba oko Nove Godine, tada je oko mjesec dana.
Inace narucujem vec nekoliko godina s te stranice i zadovoljna sam njihovom uslugom. Jedanput mi nije dosla posiljka nakon mjesec dana od narudzbe i odmah su mi vratili novac. Nakon dva dana ipak stize paket, pa sam ja onda njima vratila novac.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#20209 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

eeeee to je sve otkako su uveli najnoviji harac od 1,8KM... ne mogu da stignu koliko posiljki treba "obraditi" i udariti naljepnicu za 1,8KM... sad sve duplo duze ceka da se obradi na posti :-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20210 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nisrin wrote:U iNGLOTU SNIZENJE 20%...sjene su pigmentovane, lako se blendaju, porede ih OPRAVDANO sa MACovim, ali nisu toliko skupe, sad na snizenju one iz freedom systema su 11.20, a one trobojne 14KM :D
koje bolan trobojne? te mi trebaju :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20211 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Michun wrote:
Nisrin wrote:U iNGLOTU SNIZENJE 20%...sjene su pigmentovane, lako se blendaju, porede ih OPRAVDANO sa MACovim, ali nisu toliko skupe, sad na snizenju one iz freedom systema su 11.20, a one trobojne 14KM :D
koje bolan trobojne? te mi trebaju :D
Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20212 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nisrin wrote:
Michun wrote:
Nisrin wrote:U iNGLOTU SNIZENJE 20%...sjene su pigmentovane, lako se blendaju, porede ih OPRAVDANO sa MACovim, ali nisu toliko skupe, sad na snizenju one iz freedom systema su 11.20, a one trobojne 14KM :D
koje bolan trobojne? te mi trebaju :D
Image
auuuuu sestro...112R je zadivljujuca :D
ljubicanstvena :-)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20213 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Zene, imate li preporuku za neki sprej kako bi sminka imala dewy finis?
Nesto sto se moze nabaviti kod nas ali da nije preskupo

Danke :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20214 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

VenomousV wrote:Zene, imate li preporuku za neki sprej kako bi sminka imala dewy finis?
Nesto sto se moze nabaviti kod nas ali da nije preskupo

Danke :D

Nyx, od jeftinijih Flormar u Merkuru...:D Od skupljih Kryolan koji se stavi prije podloge
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20215 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Nisrin wrote:
VenomousV wrote:Zene, imate li preporuku za neki sprej kako bi sminka imala dewy finis?
Nesto sto se moze nabaviti kod nas ali da nije preskupo

Danke :D

Nyx, od jeftinijih Flormar u Merkuru...:D Od skupljih Kryolan koji se stavi prije podloge

Gledala sam neke review-ove za Nyx i kazu ugl da je bezze a nema dewy efekta. Kakav je taj Flormarov? Jesi probala?
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#20216 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Strpljiva »

VenomousV wrote:Zene, imate li preporuku za neki sprej kako bi sminka imala dewy finis?
Nesto sto se moze nabaviti kod nas ali da nije preskupo

Danke :D
Trebas bas sprej ili je bitan samo dewy finish?

Ja ovo pomijesam s puderom
Image
no_sikiriki
Posts: 17336
Joined: 11/12/2012 13:21

#20217 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Nisrin wrote:Nametanje trendova od strane influensera upravo...i onda mlade djevojek imaju uzasne komplekse i teze tom "savrsenstvu", mada mi nije jasno kakvo savrsenstvo, imaju ogledalo! Duck face :)

OT - moooram preporučiti tečne GOLDEN ROSE mat ruževe, stavim ujutro u 7h, jedem, pijem na poslu, vratim se kući u 17h i dalje stoji...postojanost kao MAC, barem na meni...:D Uzela sam neku neutralnu nijansu 16 i crvenu, mislim 19, stvarno sam očarana...kupih i Pastel tečni mat, također odlična postojanost, mada su skuplji malo...GR je 7-50KM, extra cijena, a kvalitet stvarno na zavidnom nivou.
Koristila sam i "obične" mar ruževe, dobri su ali ne koliko tečni...veliki je hype oko njih u blogosferi i na YT, rekla bih, sasvim opravdano :izet:
Interesuju me ovi karmini, mozes li mi reci gdje se prodaju ovi proizvodi, je li samo u SCC-u ili ima gdje jos?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#20218 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Strpljiva wrote:
VenomousV wrote:Zene, imate li preporuku za neki sprej kako bi sminka imala dewy finis?
Nesto sto se moze nabaviti kod nas ali da nije preskupo

Danke :D
Trebas bas sprej ili je bitan samo dewy finish?

Ja ovo pomijesam s puderom
Image
Pa nije ti losa ideja :D

Ako ima jos nekih ideja dobro su dosle :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20219 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

no_sikiriki wrote:
Nisrin wrote:Nametanje trendova od strane influensera upravo...i onda mlade djevojek imaju uzasne komplekse i teze tom "savrsenstvu", mada mi nije jasno kakvo savrsenstvo, imaju ogledalo! Duck face :)

OT - moooram preporučiti tečne GOLDEN ROSE mat ruževe, stavim ujutro u 7h, jedem, pijem na poslu, vratim se kući u 17h i dalje stoji...postojanost kao MAC, barem na meni...:D Uzela sam neku neutralnu nijansu 16 i crvenu, mislim 19, stvarno sam očarana...kupih i Pastel tečni mat, također odlična postojanost, mada su skuplji malo...GR je 7-50KM, extra cijena, a kvalitet stvarno na zavidnom nivou.
Koristila sam i "obične" mar ruževe, dobri su ali ne koliko tečni...veliki je hype oko njih u blogosferi i na YT, rekla bih, sasvim opravdano :izet:
Interesuju me ovi karmini, mozes li mi reci gdje se prodaju ovi proizvodi, je li samo u SCC-u ili ima gdje jos?

Merkur Otoka Elle cosmetics na spratu... imas klasicne mat ruzeve, imas soft mat verziju koji su hidratantniji, a podjednako su kvalitetni- imam obje verzije vise boja :)

Veno, ja sprejeve ne koristim jer mi dewy sa True Matchom :) A s Inglotom YSM mat..
no_sikiriki
Posts: 17336
Joined: 11/12/2012 13:21

#20220 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by no_sikiriki »

Hvala ti, uzela sam na kraju u SCC, ali sam totalno fulila nijansu haha, mozda se vratim po neku drugu :D
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#20221 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Coconut »

Iako nije tema za to, ali nazalost nemam vremena da trazim prikladniju, postavit cu ipak ovdje pitanje, gdje u Sarajevu mogu navi waist trainer-e /korzete?
User avatar
alica.k
Posts: 8776
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20222 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Coconut wrote:Iako nije tema za to, ali nazalost nemam vremena da trazim prikladniju, postavit cu ipak ovdje pitanje, gdje u Sarajevu mogu navi waist trainer-e /korzete?
Ako trazis bas prave korzete, to kod nas neces naci, davno sam ja trazila da kupim za poklona. Nema ni grudnjaka normalnog kupiti a kamoli to. Ako trazis one majicice sto lice na korzete to vjerovatno ima u onim prodavnicama sto prodaju haljine za mature i vjencanice i tako to.

Pogledaj ovo, mada ti ne znam reci jel ova stranica sigurna jer nisam nikad kupovala.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#20223 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Narode, imam ovaj u granite boji.
https://www.anastasiabeverlyhills.com/products/brows/
Jako malo koristen. Ako neko zeli kupiti ili zamjeniti...tuj sam.
Image
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#20224 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by _Mila_ »

Pozdrav. Ima li neko iskustva sa Mac Studio Fix i koja je cijena?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20225 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

_Mila_ wrote:Pozdrav. Ima li neko iskustva sa Mac Studio Fix i koja je cijena?

OKO 75KM, dobro drzi, ali moj savjet radije probaj ProLongwear - ja imam korektor i odlican je, puder takodjer dosta dobar i NC15-20 su puno prirodnije nego kod StudioFixa...mada meni oba matiraju lice i ne skidaju se i ne uvlace u borice od uj do navecer :D
Ja govorim za mjesovitu kozu sta je pogodno i eventualno masnu, za suhu nisam sigurna :D Oba ti imaju max prekrivnu moc, ako ti je to bitno, mada StudioFix ima nekih sumnjivih sastojaka i mnogima izaziva akne, pogledaj na codecheku i makeupalley!
Post Reply