SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#16851 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Help, treba mi pomoc pri odabiru kamuflazne kreme.
Vidjela sam u cm-ovom katalogu da je ona art deco snizena i juce entuzijasticna otisla do najblizeg (onaj na socijalnom u robotu) i em sto nemaju nijansu br 3 em su toliko neljubazne postale da sam samo ostavila korpu, okrenula se izasla :-)

Treba mi neka alternativa za ovaj art deco...neka kamuflazna krema koja ce tu i tamo pokriti neke nepravilnosti.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16852 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Catrice camouflage cream ,jednako dobro prekriva kao i Artdeco samo bih ti ja preporucila da ides na Skenderiju u cm i meni je najblizi taj u Robotu ali uvijek ne rado idem tamo
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#16853 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

amiliana wrote:Catrice camouflage cream ,jednako dobro prekriva kao i Artdeco samo bih ti ja preporucila da ides na Skenderiju u cm i meni je najblizi taj u Robotu ali uvijek ne rado idem tamo

Vjerovatno cu veceras opet svratiti da vidim za svaki slucaj da nisu dobili 3cu ako ne bude uzecu catrice pa kad mi Skenderija bude usput naletim i u taj. Hvala puno :kiss:

A pozdrav i lijepa rijec je postala raritet, isto da sam im dosla uzet para a ne ostavit para :D Ne trazim ja sad da one mene nosaju ko malo vode na dlanu ali ne shvatam toliku neljubaznost i ravnodusnost...ali eto, moze bit da je do mene :roll:
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#16854 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

amiliana wrote:Catrice camouflage cream ,jednako dobro prekriva kao i Artdeco samo bih ti ja preporucila da ides na Skenderiju u cm i meni je najblizi taj u Robotu ali uvijek ne rado idem tamo
Gdje ima cm na skenderiji?
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16855 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

zubi wrote:
amiliana wrote:Catrice camouflage cream ,jednako dobro prekriva kao i Artdeco samo bih ti ja preporucila da ides na Skenderiju u cm i meni je najblizi taj u Robotu ali uvijek ne rado idem tamo
Gdje ima cm na skenderiji?
Kad skreneš u Alipašinu.

Mene nerviraju promoterke u cm-u, pogotovo u Titovoj (izuzetak su ukupno dvije promoterke koje sam susrela i koje su bile preljubazne i komunikativne), kad dođem po nešto pa me pokušavaju premuntati na "revolucionarni novi proizvod" koji je naravno baš slučajno u tom trenutku na akciji, a nit valja, nit je novi, nit mi treba, nit je za moj tip kože. I pogodite u koliko slučajeva ga kupim kad mi pođu recitirati sastav iz promo članaka...

U posebnu kategoriju paklenih promoterki spadaju one koje mi nude privatno šminkanje, pa ja moram da glumim finjaka dok gledam u neizblendanu sjenu, Picasso obrve i cigla nanos bronzera.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#16856 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

emmahill wrote:
zubi wrote:
amiliana wrote:Catrice camouflage cream ,jednako dobro prekriva kao i Artdeco samo bih ti ja preporucila da ides na Skenderiju u cm i meni je najblizi taj u Robotu ali uvijek ne rado idem tamo
Gdje ima cm na skenderiji?
Kad skreneš u Alipašinu.
ih, ja vam skenderije :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#16857 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Zene, imam molbu =)
Ako slucajno koja od vas ima Catrice duo 080 Help I am stranded, molim da mi je proda, hvala :D

Image
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#16858 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Imam ja i struzem ostatke :lol:

Ima li bar igdje ova smeđa posebno da se kupi?
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16859 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

Uh i ja trošim ostatke nekog baš tamno smeđeg Catrice sjenila, Charcoal nešto u nazivu... Baš mi žao što ga nema, zasad najtamnije što imam od smeđih je MAC Brun.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#16860 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

manekenka u penziji wrote:Imam ja i struzem ostatke :lol:

Ima li bar igdje ova smeđa posebno da se kupi?
A evo sad pokusavam da nadjem neki dupe :-)
Isto tako struzem ostatke, s tim da mi je ispala i pola se sasulo :sad:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#16861 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Jesi li ono ti tražila buble wrap?
Za sjenu? Da sacuvas?

:lol:

Jao uvu svoju moram negdje uokviriti da joj se sta ne dogodi.

A ti mala, sa tim MACovima ne izazivaj :lol:
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16862 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

manekenka u penziji wrote:Jesi li ono ti tražila buble wrap?
Za sjenu? Da sacuvas?

:lol:

Jao uvu svoju moram negdje uokviriti da joj se sta ne dogodi.

A ti mala, sa tim MACovima ne izazivaj :lol:
A gle, lijepe su i kvalitetne sjene, ali ne propuštaš nešto posebno. Želja mi je nabaviti još Inglot, Makeup Geek, Sugarpill i Makeup Atelier sjenila. MUFE mi je u nekoj imaginarnoj wishlisti u kojoj imam para ko kiše i živim u državi sa Sephorom :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#16863 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

manekenka u penziji wrote:Jesi li ono ti tražila buble wrap?
Za sjenu? Da sacuvas?

:lol:

Jao uvu svoju moram negdje uokviriti da joj se sta ne dogodi.
dotle jos nisam dosla :D


nego, mora postojati neka medju nama koja je uzela taj duo, ne koristi ga i bila bi fina da mi ga proda :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#16864 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

emmahill wrote:
manekenka u penziji wrote:Jesi li ono ti tražila buble wrap?
Za sjenu? Da sacuvas?

:lol:

Jao uvu svoju moram negdje uokviriti da joj se sta ne dogodi.

A ti mala, sa tim MACovima ne izazivaj :lol:
A gle, lijepe su i kvalitetne sjene, ali ne propuštaš nešto posebno. Želja mi je nabaviti još Inglot, Makeup Geek, Sugarpill i Makeup Atelier sjenila. MUFE mi je u nekoj imaginarnoj wishlisti u kojoj imam para ko kiše i živim u državi sa Sephorom :D
U neku ruku mi je drago sto nemam pojma o čemu pričaš :lol:

Salu na stranu, nekidan u duglasu me cura nasminkala bobby brown šminkom, a ljudi moji jes' dobra.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16865 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

Image

Neću ništa samo se hvalim :D Uzela sam ga za kit pošto je nekako najuniverzalniji glede podtona, a htjela sam theBalmove Mary i Cindy. Iako su mi se negdje na swatchevima S&G i Mary činili slični, Mary mi je i dalje toliko divan da sam odlučila da mi S&G neće biti dovoljan.
I mislim da sam se konačno odlučila uzeti MUFE HD za kit za suhu i mješovitu kožu u dvoumljenju između njega i MACovog Face & Body, wish me luck da ne pogodim retardirane nijanse. MUFE mi je divan brend, hvale Jagodici što imaju bar ponešto njihovo.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16866 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

manekenka u penziji wrote:
emmahill wrote:
manekenka u penziji wrote:Jesi li ono ti tražila buble wrap?
Za sjenu? Da sacuvas?

:lol:

Jao uvu svoju moram negdje uokviriti da joj se sta ne dogodi.

A ti mala, sa tim MACovima ne izazivaj :lol:
A gle, lijepe su i kvalitetne sjene, ali ne propuštaš nešto posebno. Želja mi je nabaviti još Inglot, Makeup Geek, Sugarpill i Makeup Atelier sjenila. MUFE mi je u nekoj imaginarnoj wishlisti u kojoj imam para ko kiše i živim u državi sa Sephorom :D
U neku ruku mi je drago sto nemam pojma o čemu pričaš :lol:

Salu na stranu, nekidan u duglasu me cura nasminkala bobby brown šminkom, a ljudi moji jes' dobra.
Sad me podsjeti odmah na jedan video od Lauren Curtis na YT-u kad podigne one njihove shimmer strips u ruku da prikaže na kameri kad ono čitav proizvod se sasu na tepih :D
Ella656
Posts: 56
Joined: 25/01/2014 22:17

#16867 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ella656 »

joooj wrote:
lilah wrote:Je li stigla kod nas ova paleta?

Image

Moze i preporuka neke druge mat palete, ali drogerijskog ranga :)
Ne znam da li je stigla ova, ali ja imam onu prvu paletu Nude i nisam zadovoljna. Previse se truse, a i pigmentacija im nije cemu :-)
Potpisujem. Cak sam ih smrvila pa nekako kapnula malo vode ne bi li bila bolja pigmentacija, ali dzaba. Nista bolje. Koliko su ga hvalili, ocekivala sam čudo
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#16868 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

galamdzinica wrote:Žene, Barry M palete NudeGlow 1 i 2 i Smokey paleta... stavim vam slike večeras poslije posla. Predivne.
Gdje su slike,ja cekal vcrs? :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16869 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Ta nude paleta od catrice nista ne valja, mislim na ovu novu, nista ne propustate.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#16870 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Ima li neko kakvu ideju,za neku improvizovanu Z palette. Imam sve primjerke Golden Rose terracotta,al u nekoj neprakticnoj ambalazi,a ne kupuje mi se Z zbog toga,ima li kakva bobonjera sa prozirnom folijom :D
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16871 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Aamila, halali, dođoh sinoć kasno kući u 11, samo sam se srušila na krevet :(
Nešto neće da mi objavi slike, moram ovako sa asosa da nakačim onda:

NudeGlow
Image

NudeGlow 2
Image

Smokey
Image

Cijena: 9.24 eurića :D

p.s. Napisah ja jutros podug post misleći da sam nekad imala Make Up For Ever, ali ono bi Make Up Factory pa izbrisah :D
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16872 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

galamdzinica wrote:Aamila, halali, dođoh sinoć kasno kući u 11, samo sam se srušila na krevet :(
Nešto neće da mi objavi slike, moram ovako sa asosa da nakačim onda:

NudeGlow
Image

NudeGlow 2
Image

Smokey
Image

Cijena: 9.24 eurića :D

p.s. Napisah ja jutros podug post misleći da sam nekad imala Make Up For Ever, ali ono bi Make Up Factory pa izbrisah :D
Pročitala sam ga jutros, ranoranilac :) MUFactory nisam probala, a imam LA Girl Pro korektore koji su navodno zamjena za MUFE HD korektore.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16873 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Imaš li kakav savjet emma za korektor koji prekriva podočnjake? Ja hvala Bogu stvarno nemam problema sa bubuljicama i ožiljcima, samo su mi podočnjaci problemčić.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#16874 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Galamdzince bas su divne :))). Kakve su pigmentacije,kako se blendaju?
I meni treba neki korektor koji prekriva podocnjake.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#16875 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

Joj @galamdzinice hoću i ja :cry:
Post Reply