Mustafa Ceric ponovo izabran za REISA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#101

Post by Vodenjak »

blenta wrote:
Vodenjak wrote:
Patetika ili ne, ali dozvolices da mi je ovo prvi haber o svemu!
trchanje pred rudo, tako se to zove, chini mi se...
Vodenjak wrote: Drugo, sta ti imas da kazes o, barem tom dijelu izjave?
Samo pazi da ne bude patetike!
U odbrani reisa i kardinala mislim... :roll:
kardinalova reakcija je ono shto mu je, a posebno imajuchi u vidu mali, tj. smanjen broj katolika u sarajevu, u skladu sa njegovim polozhajem i pozivom, duzhnost. ono sa chim se ne slazhem s njim jeste njegovo svrstavanje autora u "muslimanski zhivalj", chime se taj zhivalj indirektno optuzhuje, kad se, eto, autor i sam izjasnio kao ateista, ako kome iz samih stihova to nije jasno, jer on vrijedja isaa a.s., koji ima veoma uzvisheno mjesto u islamu i time direktno vrijedja sve muslimane. muslimani i krschani imaju isto vjerovanje o rodjenu isusa ("bezgreshno zacheche"). chudi me da kardinal to ne zna i da se josh poziva na "muslimanski zhivalj", a musliman je vjerska odrednica. osudjujem shto je u svom protestnom trazhenju zadovoljenja spomenuo ime autora pjesme, mada ne vjerujem da se to moglo izbjechi, a istovremeno spomenuti sami citat iz knjige, knjiga je javna i dostupna svima.
shto se tiche cericha, on odgovara na protest u kom je vech ranije navedeno ime autora i potpuno je u pravu kad kazhe da je to uvreda i za muslimane i da autor nije musliman. ne znam zashto bi se vodja jedne vjerske zajednice trebao nekom izvinjavati za uvredu koju je nachinio i njegovoj zajednici neki ateista.
Klasican pokusaj shupljiranja i podmetanja s tvoje strane!
Nijednom rijecju nisam napisao bilo sta vezano za samu temu vec sam se okomio na Muju koji je s polozaja reisa razapeo na stub srama jedno dijete!

O tome ko i koliko vrijedja osjecaje poboznih mozemo drugom prilikom!
Naravno, uz dodatak da bi tad mogli i o tome koliko pobozni i njihovi velikodostojnici vrijedjaju one koji imaju drugaciju zivotnu filozofiju!
blenta
Posts: 258
Joined: 24/12/2003 00:00

#102

Post by blenta »

Vodenjak wrote: Klasican pokusaj shupljiranja i podmetanja s tvoje strane!!
:-)
Vodenjak wrote: Nijednom rijecju nisam napisao bilo sta vezano za samu temu !
:shock: :-)
i shta to govori o tebi? je li to neki argument na tvojoj strani?
Vodenjak wrote: ...vec sam se okomio na Muju !
na to se i odnosio moj komentar, "trchanje pred rudo" velikom brzinom (isto vidi pod "prvi haber" ili neinformisanost), ili ti je i to podmetnuto?
Vodenjak wrote:...koji je s polozaja reisa razapeo na stub srama jedno dijete!!
a da li si prochitao tok stvari? reis je samo odreagovao na kardinalov pogreshno upuchen protest i obrazlozhio zashto je on pogreshan i nije on taj koji je djechakovo ime stavio u medije. prochitaj slobodno taj dio.

u njemu si isto mogao prochitati da i ja osudjujem iznoshenje imena u medije, iako ga je faktichki bilo nemoguche sakriti, zbog javnosti knjige.
Vodenjak wrote: O tome ko i koliko vrijedja osjecaje poboznih mozemo drugom prilikom!
Naravno, uz dodatak da bi tad mogli i o tome koliko pobozni i njihovi velikodostojnici vrijedjaju one koji imaju drugaciju zivotnu filozofiju!
da, to su vrzina kola ili zacharani krugovi, ali ovdje imash jednu chinjenicu koju je puljichu bilo teshko ignorisati. a to je da je knjiga izdata i finansirana u rezhiji obrazovnih institucija sistema (elektrotehnichka shkola). ili mislish da je u redu da otud dolaze poruke netolerancije, od koga i protiv koga god one bile?
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#103

Post by lindjo »

Prenj wrote:
Vodenjak wrote:
Prenj wrote:Ako je neko zaboravio kako su izgledali govori partijskih sekretara u vremenu jednoumlja, evo svjez primjer.
Pakovanje drugo, sustina ista.
Hajde sto opet pocinje lov na vjestice...
Navikli smo to od nasih kako politickih tako i vjerskih lidera..
Ali, stavljati na stub srama jedno DIJETE je nerazumno, bezobrazno, bezocno i do kraja - neljudski!

Mujo, reise slavni, da je i od tebe, previse je! :x :x
Puljic i Ceric na istom frontu ... otvorili su sezonu lova na ateiste ... i odmah objavili da se sredstva nece birati ...Bas me zanima kako izgledaju denuncijanti nepocudnih iz Srednje elektrotehnicke ...
:lol:
Post Reply