Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#26 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

Eso Terich wrote: 04/08/2023 00:04
W0rM wrote: 26/07/2023 13:31
Evo sinak, da ti kazem kakva je situacija, mada vidim, danas imas razgovor...

Manje vise to je to sumirano sto se tice posla u inMotion. Radio sam i ja neko vrijeme tamo prije nego sam popio pedalu. Imas revenue koji moras ispuniti ako ne ispunis noga ti je. Tacno vidis po novim licima koji tamo dodju ko ce ostati duze ko ce biti krace. Nije posao za svakoga.
S druge strane, nisam ni ja ljubitelj HR osoba ali ne kontam sta ljudi ocekuju? Da ce im hr biti raja, brat, sestra, porodica? Ko sto ti kazes uvijek rade u interesu firme.
DebelinJoe wrote: 16/05/2023 09:39
Hoce onda da mu kao lafo prodam mobitel, izvadio iz džepa iPhone.... Da eto demonstriram prodajne vještine...Kazem ja njemu: Gospodine, ja ne zelim. Da vam prodam taj telefon, ne izgledate kao neko ko sebi moze priuštiti iPhone...Niste zasluzili da imate iPhone...Frajer pozelenio, valjda jer sam ga obrukao pred ovom kokom - manekenkicom...

Izađem vani...
Zbog ovakvog krkanskog pristupa i razmisljanja ne bih te ni ja primio.
DebelinJoe wrote: 16/05/2023 10:50

Cijela moja porodica otkako postoji bavi se transportom i trgovinom, od željeznica, preko kamionskog prevoza, daidža moj imao prevoznicku firmu i kamione, znam u dušu šta je transport robe...Pitam idiota na razgovoru za posao, da li je ikada u zivotu sjeo u kabinu kamiona, zna li kakav je to osjećaj...Lik kamion vidio samo u crtanom filmu...I naravno frajer nema pojma o poslu kojim se bavi, ali ga neko tu ubacio...
Opet, ovo veze sa razumom nema. To jesi li bio u kamionu, vozio ga , apsolutno je nebitno. Zbog takvog razmisljanja si zavrsio u Zenici.

Ko hoce nek proba. Mozda uspije se probiti jer moze se fino zaradjivati. Ovakve gore navedene negativne stavove "ta ti znas ja iphone imam" ne citati. Ako se ne snadjes kao freight broker mozda ponude i drugu poziciju.
Frajer treba biti sretan jer tada nije pljunuti i nije dobio šakom po zubima od mene zbog bezobraznog pristupa. Lik kao hoće da mi ga shukne i onda namiguje manekenki, valjda zato dobiva i skuplja poene za pristup njenim intimnim zonama...I onda ga ja potkačim na njegov fol, lik se prostre koliko je dug i sirok, ja ga pomnozim sa nulom i stvorim mu traumu koju ce pamtiti do kraja života.

To sto ja radim u Zenici, to bi ja kao trebao biti niža vrsta? Varaš se drug. Ja sam Zenicu odabrao iz privatnih razloga. Vezano za platu, ja mjesecno na mom poslu u Zenici zaradim oko 1200 KM više nego sto bih zarađivao i InMotionu. Plus, poslodavac mi subvencionira dio troškova stanovanja u Zenici, placa regres 2x godisnje, pa bajramlook/bozicnica, pa poslodavac svako malo časti sokovima, milkama, pudinzima, voćem ili gadgeti tipa slušalica ili pametni sat.

Plus Zenica je udoban i solidno čist, uredan grad, plus nema po ulici zgubidana i mahalaca. Jos jedan plus, Zeničanke se ovlaze kada čuju sarajevski naglasak, a meni to ne smeta.

I sad bih ja trebao da plačem jer nisam dobio posao u InMotionu. Daj ba...
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#27 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by W0rM »

Eso Terich wrote: 04/08/2023 00:04
W0rM wrote: 26/07/2023 13:31
Evo sinak, da ti kazem kakva je situacija, mada vidim, danas imas razgovor...
Manje vise to je to sumirano sto se tice posla u inMotion. Radio sam i ja neko vrijeme tamo prije nego sam popio pedalu. Imas revenue koji moras ispuniti ako ne ispunis noga ti je. Tacno vidis po novim licima koji tamo dodju ko ce ostati duze ko ce biti krace. Nije posao za svakoga.
S druge strane, nisam ni ja ljubitelj HR osoba ali ne kontam sta ljudi ocekuju? Da ce im hr biti raja, brat, sestra, porodica? Ko sto ti kazes uvijek rade u interesu firme.
True. Ne znam da li si bio dok je famozni Riza (Rice) radio u istoj, pa je bio s onom plavom u vezi, nabacivao joj loadove kad ona zakaze, iako zenama je generalno lakse biti broaker, jer vozaci zenskog glasa ne cuju sedmicama.
Uplata plate je isto fenomen. Uzmimo da si radio Januar, plata je tek na kraju FEBRUARA, dakle 30 dana cekas na zaradjeni cash.

Edit:
Nedavno su radnici ocijenili firmu na Google recenzijama najvecim ocjenama (svi u isto vrijeme), da je bumpaju da bi izgledala privlacnije :lol:
DebelinJoe
Posts: 1623
Joined: 03/03/2021 20:06

#28 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by DebelinJoe »

W0rM wrote: 04/08/2023 09:39
Eso Terich wrote: 04/08/2023 00:04

Manje vise to je to sumirano sto se tice posla u inMotion. Radio sam i ja neko vrijeme tamo prije nego sam popio pedalu. Imas revenue koji moras ispuniti ako ne ispunis noga ti je. Tacno vidis po novim licima koji tamo dodju ko ce ostati duze ko ce biti krace. Nije posao za svakoga.
S druge strane, nisam ni ja ljubitelj HR osoba ali ne kontam sta ljudi ocekuju? Da ce im hr biti raja, brat, sestra, porodica? Ko sto ti kazes uvijek rade u interesu firme.
True. Ne znam da li si bio dok je famozni Riza (Rice) radio u istoj, pa je bio s onom plavom u vezi, nabacivao joj loadove kad ona zakaze, iako zenama je generalno lakse biti broaker, jer vozaci zenskog glasa ne cuju sedmicama.
Uplata plate je isto fenomen. Uzmimo da si radio Januar, plata je tek na kraju FEBRUARA, dakle 30 dana cekas na zaradjeni cash.

Edit:
Nedavno su radnici ocijenili firmu na Google recenzijama najvecim ocjenama (svi u isto vrijeme), da je bumpaju da bi izgledala privlacnije :lol:

Ukratko: Karina od firme.
dema225
Posts: 107
Joined: 18/11/2012 01:11

#29 Re: Posao u InMotion/Taylor Shipping Solutions?

Post by dema225 »

Okanite se ovoga. Zivjeli svapski call centri - tipa inbound :-D
Post Reply