Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#576 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by bitanga_sa_otesa »

DON_eARL wrote: 31/03/2023 14:57
Pravilnik koji se tiče vodozaštitne zone je iz 1987. godine, a pumpe koje ste pobrojali nisu u vodozaštitnoj zoni. Zanimljivo bi bilo doći do kakvih statističkih podataka koji se tiču kancera i drugih vezanih bolesti za materije koje tamo skladište desetljećima, ali se vama hebe za takve stvari, jasno. Najgore od svega je što ne kontate da ćete za n godina piti samo vodu iz flaše, ali ostaju "vikendice" u Orahovici i na sličnim mjestima, gdje uteći možete. :D

Takvima je normalno i što svake zime dišemo razna sranja i što je na Pedijatriji sve više djece sa raznoraznim respiratornim i drugim poteškoćama. Neka vama i vašim kapa u džep, druge ko hebe. Fuj.
Problem je tebi samo miomiris,da ti se jebe za cistocu vode bunio bi se protiv onolikih zgradurina na bjelasnici jer je kanalizaciona cijev prekinuta u ratu i otad se vanago slijevaju u vodozastitnu zonu i sve to pije cijelo sarajevo.kmecite o tom zagadjenju jer niste zivjeli 70-ih i 80-ih u gradu da znate kako je bilo ,pa vam sad sve smeta .postavio sam vam davno koliko je zagadjenje bilo prije nego su kotlovnice presle na plin..niko nista ne cita,a svi demagogiju pucaju.takvi kao ti misle da su auti glavni zagadjivaci 🤣
P.s. meni za svaki post kapne petoba od mog baketa ,svaki dan mi je racun deblji i deblji 😋
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#577 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DON_eARL »

Dimu1927 wrote: 31/03/2023 14:59 cekaj malo sta je problem sa hifa pumpom, vodozastitna zona ili blizina zgradama? Koliko sam shvatio ovo drugo je problem. Jebe se "gradjanima" za vodozastitnu, problem je sto ce im zamirisat benzin ponekad. Eto imas primjera gdje je pumpa i na 5-10 od zgrade, sto se ne bune tu ako je kancerogeno? ima li u svetoj europi igdje pumpa blize od km od prve zgrade?
Majstore, libo me rac*u što se neko drugi ne buni jer mu je pumpa pod prozorom, jasno? Meni je problem i blizina terminala, što je u vodozaštitnoj zoni, a i činjenica da će mi dijete spavati kraj milion i kusur listara nečega što nije ni zdravo, a ni sigurno jer je pravio privatnik koji gleda kako će maksimizirati profit. Da li će nekome drugom samo da smrdi ili će neko treći imati PTSP jer spava kraj bombe je stvar pojedinca i ima pravo da iznese nezadovoljstvo jer je nešto urađeno mimo pravila, podmazivanjem rumenog i ko zna koga trećeg. Ti samo šuti i podržavaj hinjski, gledaj sebe, tako je najbolje.

Gledate sve kroz prizmu "rasta grada i aerodroma", trolate i mislite da su svi drugi papci i seljaci, jer im smeta nešto što direktno utječe na život tih individua, a uz to i čitavog naselja, vjerovatno i grada. Kada slijećeš na taj aerodrom tek vidiš kakve favele su dopustili takvi koje nije bilo briga je li nešto rađeno po pravilima, može sve u naselje, samo neka je vama dobro.
bitanga_sa_otesa wrote: 31/03/2023 15:28
DON_eARL wrote: 31/03/2023 14:57
Pravilnik koji se tiče vodozaštitne zone je iz 1987. godine, a pumpe koje ste pobrojali nisu u vodozaštitnoj zoni. Zanimljivo bi bilo doći do kakvih statističkih podataka koji se tiču kancera i drugih vezanih bolesti za materije koje tamo skladište desetljećima, ali se vama hebe za takve stvari, jasno. Najgore od svega je što ne kontate da ćete za n godina piti samo vodu iz flaše, ali ostaju "vikendice" u Orahovici i na sličnim mjestima, gdje uteći možete. :D

Takvima je normalno i što svake zime dišemo razna sranja i što je na Pedijatriji sve više djece sa raznoraznim respiratornim i drugim poteškoćama. Neka vama i vašim kapa u džep, druge ko hebe. Fuj.
Problem je tebi samo miomiris,da ti se jebe za cistocu vode bunio bi se protiv onolikih zgradurina na bjelasnici jer je kanalizaciona cijev prekinuta u ratu i otad se vanago slijevaju u vodozastitnu zonu i sve to pije cijelo sarajevo.kmecite o tom zagadjenju jer niste zivjeli 70-ih i 80-ih u gradu da znate kako je bilo ,pa vam sad sve smeta .postavio sam vam davno koliko je zagadjenje bilo prije nego su kotlovnice presle na plin..niko nista ne cita,a svi demagogiju pucaju.takvi kao ti misle da su auti glavni zagadjivaci 🤣
P.s. meni za svaki post kapne petoba od mog baketa ,svaki dan mi je racun deblji i deblji 😋
Ne znaš da li sam se bunio ili se bunim zbog Bjelašnice, sve u svemu neka ti kapa, samo da se potroši u zdravlju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#578 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by bitanga_sa_otesa »

DON_eARL wrote: 31/03/2023 15:31 samo neka je vama dobro.
otkud znas da nam je dobro???
plava strijela
Posts: 340
Joined: 08/04/2014 17:50

#579 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

DON_eARL wrote: 31/03/2023 11:31
zigzag wrote: 31/03/2023 11:26 Pa čovjek kaže smrdi mu kerozin a ti kažeš da terminal ne radi.

Šta je sad istina
Po infu koji ja imam, još nemaju dozvolu da rade, da li se jučer nešto promijenilo, nisam uočio. Smrdi i benzin kada se radi pretankavanje, možeš prilično osjetiti kada sipaš na pumpi dok se sipa u auto, pa zamisli sad kako je kada ide čitava cisterna.
Ne znam da li si u ovom udruženju za spas dobrinje ali probaj dodatno provjeriti informacije.Kamion je bio na terminalu i iznad njega je bilo crijevo.Takav miris nikad nisam osjetio dosad.Naselje je staro već preko 40 godina,barem ovaj dio c4,c5,D1.Mnogi su rođeni tu i imaju djecu koja su takođe rođena tu tako o pridošlicama i seljacima mačku pod rep.
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#580 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Ejebiga

Pisao sam o tome godinu prije nego sto su poceli izgradnju

Srecom vise sa naftom ne radim
:run:

Curenje da se desi to je skoro pa nemoguce, jer ako ste pratili gradnju bude bazen ispod svega, benziska svaka ima separatore i svoj vlastiti sistem odvodnje

Eksplozija ovog goriva je skoro pa nemoguca

Jedino sto je problem velika kolicina u pretakanju konstantno... nije ovo mala pumpica
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10805
Joined: 27/04/2021 22:52

#581 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by tramvajtrojka »

dječak sa šibicama wrote: 31/03/2023 12:21
neki wrote: 31/03/2023 12:15
Pumpa ispred Ganićeve vile uklonjena bar 3 godine prije nego je Ganić kupio kuće od kojih je napravio vilu.. :-)
Uklonjena je zbog blizine trolejbuske mreže, jer je tako uslovio donator koji je dao novac da se trolejbuska linija za jezero obnovi
Ma da, svakako, prije trolejbus mreza nije smetala, a sada smeta.

Ganic posten, i Emina takodje, gdje bi oni to. De bolan...
pa i sada prolazi trola pored pumpe kod OHR-a, u hrasnom i u kinosvra, gdje ce ba njegova mezimica odrastati uz miris benzina znate li vi sta bi to uradilo onoj rosnoj kozi :( :(
NediM17
Posts: 21699
Joined: 05/11/2009 11:49

#582 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by NediM17 »

Pumpa je ukinuta zbog americke ambasade, nikakva trola, nikakav jupo ni emina.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#583 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by bitanga_sa_otesa »

zar nije americka ambasada imala upletene prste u izmjestanju te benzinske iz parka ??? ja sam to cuo u to vrijeme i to ne u brijacnici ,vec od nekih ozbiljnijih ljudi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#584 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 31/03/2023 20:22 Pumpa je ukinuta zbog americke ambasade, nikakva trola, nikakav jupo ni emina.
u isto vrijeme smo pisali :lol:
NediM17
Posts: 21699
Joined: 05/11/2009 11:49

#585 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/03/2023 20:24
NediM17 wrote: 31/03/2023 20:22 Pumpa je ukinuta zbog americke ambasade, nikakva trola, nikakav jupo ni emina.
u isto vrijeme smo pisali :lol:
:thumbup:
Ma pusti ovog trajvandziju i sibicara.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#586 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Thorgerson »

Na protestima bilo 100ak ljudi. Vecinom isti.
Ovako nam i treba.

Haj, bice vremena da se bunimo.

Skracuju vodozastitnu zonu. Za 10 godina ces morati kupovnu vodu piti.

Gotovo je sad, pumpa radi, terminal ce radit... ovo je zavrsena prica. Ljudi su sami izabrali to opstinsko vijece, tog nacelnika. Sad cuclajte isparavanja.

I ovo govorim kao stanovnik Dobrinje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#587 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by vjeshalica »

Pa i Vlada KS suzava tu vodozastitnu zonu, o tome ni rijeci po portalima, a i sto bi prdili o tome? Sve gora samodopadna olos i nepismene splacine,samo je malo neki dan bilo,da raspravljaju o tome. Danas je bolje biti nacelnik neke opcine nego drmat u parlamentu, a uostalom sljam crnoguzi i seljackoglavi koji je dosao ovdje,njima ne smeta, oni sa sela ponesu vodu u bidonima za lokat. Da dignes lolu kako treba da ga svrbi treba mu u selu nuklearnu elektranu sagraditi da vidis kako ce da grmi i ujeda.
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#588 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#589 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by elk »

Dzaba hifa pravila :zzzz:
Ne mora ni hotel, ni ono nesto ostalo....
Osta samo pumpa. San svakog bosnjaka.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16348
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#590 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by sime_cipol »

S kime je uvezan ovaj EOL, lijepo su se prosirili u par godina.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#591 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by van Basten »

Hoce li sad eol preuzeti hifinu pumpu? :-)
Ne trebaju nama cetnici i ustase pored nasih balijandera
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#592 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Haris.ba »

van Basten wrote: 14/07/2023 22:50 Hoce li sad eol preuzeti hifinu pumpu? :-)
Ne trebaju nama cetnici i ustase pored nasih balijandera
Pa mogu potpisati ugovor o ustupanju pumpe :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19545
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#593 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Kad drzava ne zna da uredi bilo sta, onda privatnici orgaju kako im gurcu ćejf
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#594 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by konektovan »

van Basten wrote: 14/07/2023 22:50 Hoce li sad eol preuzeti hifinu pumpu? :-)
Ne trebaju nama cetnici i ustase pored nasih balijandera
Hoce,..eno vec poceli rebrendiranje :-)
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#595 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

Ekološka katastrofa u Zenici: Iz Terminala Hifa -Oila u rijeku Bosnu izlilo se više od deset tona mazuta


https://istraga.ba/ekoloska-katastrofa- ... na-mazuta/
Post Reply