Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4526 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Sto bi rekli - jedna lasta ne cini proljece. :D
Zna se zvanicni stav crkve, i jedne i druge, islamske zajednice i slicno.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#4527 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

Ima tu jedan problem. Ako je crkva (kolokvijalno za sve religije) spremna da malo savije pravila, dogmu, da bi se prilagodila trenutnoj modi, čemu pravila, pa i crkva na kraju?

Valjda je poenta u stabilnosti i nepromjenjivosti božijeg nauka za vijeke vjekiva. Amen.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4528 Re: Povorka ponosa

Post by tranquil »

sherbett wrote: 20/09/2022 13:03 Ja ne vidim da se religije postavljaju
Postavljaju se ljudi koji su slucajno pripadnici tih teligija
Ne nuzno i vjernici
Prema tome, nije u redu generalizirat
Ja znam hrpu vjernika kojima gay ljudi ne smetaju
Ali im smeta izrugivanje i provokacije
Znaci ako i na jednoj i na drugoj strani ima onih koji se medjusobno postuju i uvazavaju, zasto radi takvih ne bude vise dostojanstva?
Nije opravdanje "sta im sve religijaradi pa nije cudo da oni tako" pa jbte valjda smo odavno evoluirali od takvog nacina razmisljanja

Ako je koja skupina bolja, neka pokaze da jest
Ovako su mi isto sranje i jedni i drugi
I to treba reci jasno: isti su u svom radikalizmu, nepostivanju, netoleranciji i jadu
Tako je, isti su. Sranje jedni i drugi.

Kao onda kada su stranke koje podržavaju pederi i lezbejke zabranili crkvene brakove, i prava religioznim ljudima da usvajaju djecu, jer je odgajanje djece od strane religioznih roditelja grijeh.

Svi se sjećamo one situacije kada su pederi uletili na crkvenu procesiju i gurali učesnicima duge u lice.

Ili onda kada su homoseksualni karikaturisti uletili u crkvu i pobili sve prisutne.

Ili onda kada je peder kamionom gazio ljude na festivalu.

Ili onda kada su pederi osnovali državu na bliskom istoku koja je ubijala svakoga ko imalo odstupi od pederizma, čak i umjerene pedere.

I onda kada su pederi preko svojih medija prozivali da je vjera zlo koje se treba iskorijeniti.

Ne zaboravimo onu situaciju kada se utvrdilo da su se pederi u svojoj najvećoj pederskoj organizaciji izborili za pristup djeci, pa ih počeli guziti, i onda je cijela organizacija to prikrivala, prebacujući jebače djece iz jednog grada u drugi, a mi svi smo ovdje prisiljeni smješkati se šefu te pederske organizacije kada dođe u posjetu kao da je najdraži gost i moralni uzor, a ne prikrivatelj masovne pedofilije.

I onda kada su...

To je taj ekstremizam, sve je to u pet deka.

"Tu su oni negdje", relativizacija koja se začuje uvijek kada neko kaže nešto protiv ovih ogavnih mantijaša, jebača djece, i njihovih pamfleta punih mržnje, koje i danas trebamo trpiti "u ime tolerancije".
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#4529 Re: Povorka ponosa

Post by Ommadawn »

sherbett wrote: 20/09/2022 16:00 Jednako kao sto je najlakse pljuvafi po religiji
Zakone i prava koja traze homoseksualci donosi iskljucivo drzava, pa nisam vidjela da se pokazuju guzice pred saborom ili vladom

Ergo, povorke su posvccene provokacijama "religioznima" a ne ispunjavaju svoju svrhu- zahtjev za pravima

Pa tko u sekularnim drzavama daje prava???
slavim te Gospode
pratim te Gospode
ljubim te Gospode

ljubiš kurac
bojiš se čopora pičko

kajem ti se Gospode
dajem ti se Gospode
veličam te Gospode

kaješ se kurac
laješ sa čoporom pičko

ugasi svjetlo da vidim noć

vidim te Gospode
gledam te Gospode
čujem te Gospode

vidiš kurac
slijep si od čopora pičko

rađam ti ih Gospode
dojim ih Gospode
odgajam ih Gospode

odgajaš kurac
učiš da mrze pičko

ugasi svjetlo da vidim noć
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#4530 Re: Povorka ponosa

Post by tranquil »

broj dva wrote: 20/09/2022 16:01
Ommadawn wrote: 20/09/2022 15:48 Ja ba, najlakše se kriti iza vjere, religije…
Jebalo majku najviše imamo vjerskih objekata i ljudi koji se kunu u Boga a sutra bi zaratilo i zbog bureka.
To nikada neću shvatiti, sve vjernik do vjernika i sve pokradoše. Mene nije strah božanskog suda jer ne vjerujem u bogove dok ovi vjeruju da bog sve zna u sve vidi i da će im biti suđeno i opet su lopovi (ne svi naravno ali...)
To je zato što kod nas ljudi često prave grešku, uglavnom religiozni ljudi, ali se takvo razmišljanje nažalost često prenosi i na nereligiozne, a greška je u tome što se u startu vjerovanje u natprirodno poistovjećuje sa moralnošću.

Vjera nema veze sa moralnom, osim što vjera pokušava da ostvari monopol na moral, ali druge veze nema.

Ne postoji nikakav nevidljivi štit koji štiti vjernika od toga da napravi pizdariju. Sve je to u njegovoj glavi, isto kao i kod ateiste.

Mislite na 10 zapovijedi i slična sranja? Pa 10 zapovijedi je maltene ustav jedne od najbrutalnijih tvorevina našeg vremena, "Islamske Države", oni su tamo poštovali te zapovijedi "ne vjeruj u drugog Boga", i "ne pravi kipove", i isto kao što je Mojsije rekao i radio, i oni su ubijali one koji to krše.

Smiješno je što svi kada pomisle na 10 zapovijedi pomisle na "ne ubij", ili "ne ukradi", pravila koja su imali (i takođe rado kršili) i najgori ateistički režimi, kao što su Staljinov ili Hodžin.

Pa "ne ubij" je imao faraon od kojeg je Mojsije pobjegao - ako pročitate tu knjigu, vidjećete da je Mojsije u Egiptu bio tražen zbog - ubistva.

Čitaju li ljudi te knjige uopće? Čini mi se kao da svi zamišljaju da je tamo ljubav, "ne ubij", drugi obrazi i slično, a tamo kamenovanja, genocid, neizmjerna ljudska patnja.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#4531 Re: Povorka ponosa

Post by broj dva »

Daleko od toga da možemo poistovjetiti vjeru i moral. Ne treba nam istorija, dovoljno pogledati SPC danas ili vatikanske pedofile..
Mislio sam na strah. Strah od kazne, strah od pakla, strah od vječite torture (u regiji milostivog boga)
Ako taj strah nije dovoljan da ih uljudi nameće se samo jedan zaključak a to je da gomila vjernika ili ne razumije svoju vjeru ili lažu da su vjernici.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#4532 Re: Povorka ponosa

Post by qlface »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-povo ... /230307185
Također, navode da će se u VagonGallery prvo gledati film Pride, te razgovarati o važnosti savezništva i ovogodišnjoj povorci. Nakon filma i razgovora posjetioci će se preseliti u DKC Incel da uživaju uz muziku i ples.
Što bi rekli na internetu, the memes write themselves.
Post Reply