Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
Login77777
Posts: 8704
Joined: 18/05/2021 09:11

#51 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

"Gasilo se svim i svačim, nije bilo dovoljno vatrogasne opreme, ali proritet su bili ljudi i kuće, dok je ostalo bilo u drugome planu", kazao je Jurčević.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#52 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Humljanin »

General War wrote: 11/08/2021 19:22
Humljanin wrote: 11/08/2021 17:21


Dvostruki aršin je da je Zoran extra i jaran dok podupire "našu stvar" pa je onda fašist kad kritizira "našu stvar".

To ti je licemjerje.
:shock:
Nasa stvar je " ustav BiH" a ne ZK...ti si to malo sve nespretno izmjesao.
Nisam ja ništa izmiješao. Ti si napisao ovo:
General War wrote: 11/08/2021 00:55 Nit sam je zato postavio, nego da podsjetim kakvi se dvostruki arsini primjenjuju...od gorljivih stovatelja ZK do kriticara.


Za tebe su dvostruki aršini biti podupiratelj ZK, pa onda kritičar.

Ja sam ti napisao da to nisu nikakvi dvostruki aršini i da ima svatko pravo na mišljenje i na kritiku, a pogotovo netko tko ti je prije pomagao i podupirao te.

Sa druge strane licemjerno je danas što ti isti koji su slavili Milanovica dizali ga u nebesa tvrde da je nekakav desnicar i nacionalist. Jedino što se promijenilo da je prije pružao svesrdnu podršku ZK, a poslje kada je vidio da je to lažna priča povukao podršku i počeo javno prozivati.

Za podupiratelje ZK "njihova stvar" nije Ustav BiH nego preglasavanje i hegemonija.
Da je Ustav zemlje njima bitan biki bi na ulicama svaki put kada je taj čovjek izigrao zakone ove države. A nisu...znavi , hebe se njegove fanove za drzavu i za zakone, bitno je samo izigravanje zakona, jagma za javnim novcem, i silovanje demokracije preglasavanjem trenutno slabijeg.

Ja odbijam povjerovati da tebi ovo nije jasno. Malo dijete bi ovo razumilo.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#53 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by studiorum_tuzlaensis »

Zoran Milanović, bubuljicavi licemjer sumnjivog hrvatskog podrijetla, našem bosanskom Hrvatu, ljiljanu i gospodinu Željku Komšiću može se samo sagnuti i eventualno podmladiti kožicu na obrazima i nosu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#54 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by General War »

Humljanin wrote: 11/08/2021 22:37
General War wrote: 11/08/2021 19:22
:shock:
Nasa stvar je " ustav BiH" a ne ZK...ti si to malo sve nespretno izmjesao.
Nisam ja ništa izmiješao. Ti si napisao ovo:
General War wrote: 11/08/2021 00:55 Nit sam je zato postavio, nego da podsjetim kakvi se dvostruki arsini primjenjuju...od gorljivih stovatelja ZK do kriticara.


Za tebe su dvostruki aršini biti podupiratelj ZK, pa onda kritičar.

Ja sam ti napisao da to nisu nikakvi dvostruki aršini i da ima svatko pravo na mišljenje i na kritiku, a pogotovo netko tko ti je prije pomagao i podupirao te.

Sa druge strane licemjerno je danas što ti isti koji su slavili Milanovica dizali ga u nebesa tvrde da je nekakav desnicar i nacionalist. Jedino što se promijenilo da je prije pružao svesrdnu podršku ZK, a poslje kada je vidio da je to lažna priča povukao podršku i počeo javno prozivati.

Za podupiratelje ZK "njihova stvar" nije Ustav BiH nego preglasavanje i hegemonija.
Da je Ustav zemlje njima bitan biki bi na ulicama svaki put kada je taj čovjek izigrao zakone ove države. A nisu...znavi , hebe se njegove fanove za drzavu i za zakone, bitno je samo izigravanje zakona, jagma za javnim novcem, i silovanje demokracije preglasavanjem trenutno slabijeg.

Ja odbijam povjerovati da tebi ovo nije jasno. Malo dijete bi ovo razumilo.
Da je HDZu do pravne drzave...vratio bi se u institucije nebi djelovao van institucionalno. A sto se tice ZK, samo ti ne razumijes napisano...i kada je prije po istim arsinim biran, nisam cuo da je to preglasavanje hrvata (HDZa)...ali ne zelis ti to skontat, imas svoju pricu.
ž
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#55 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Humljanin »

General War wrote: 11/08/2021 23:07
Humljanin wrote: 11/08/2021 22:37

Nisam ja ništa izmiješao. Ti si napisao ovo:


Za tebe su dvostruki aršini biti podupiratelj ZK, pa onda kritičar.

Ja sam ti napisao da to nisu nikakvi dvostruki aršini i da ima svatko pravo na mišljenje i na kritiku, a pogotovo netko tko ti je prije pomagao i podupirao te.

Sa druge strane licemjerno je danas što ti isti koji su slavili Milanovica dizali ga u nebesa tvrde da je nekakav desnicar i nacionalist. Jedino što se promijenilo da je prije pružao svesrdnu podršku ZK, a poslje kada je vidio da je to lažna priča povukao podršku i počeo javno prozivati.

Za podupiratelje ZK "njihova stvar" nije Ustav BiH nego preglasavanje i hegemonija.
Da je Ustav zemlje njima bitan biki bi na ulicama svaki put kada je taj čovjek izigrao zakone ove države. A nisu...znavi , hebe se njegove fanove za drzavu i za zakone, bitno je samo izigravanje zakona, jagma za javnim novcem, i silovanje demokracije preglasavanjem trenutno slabijeg.

Ja odbijam povjerovati da tebi ovo nije jasno. Malo dijete bi ovo razumilo.
Da je HDZu do pravne drzave...vratio bi se u institucije nebi djelovao van institucionalno. A sto se tice ZK, samo ti ne razumijes napisano...i kada je prije po istim arsinim biran, nisam cuo da je to preglasavanje hrvata (HDZa)...ali ne zelis ti to skontat, imas svoju pricu.
ž
Odakle te sad na HDZ-u?
Zar nisi poceo priču o ZM?

Samo vrtiš jedno te iste priče bez ikakve veze i logike.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#56 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by General War »

Humljanin wrote: 12/08/2021 00:51
General War wrote: 11/08/2021 23:07
Da je HDZu do pravne drzave...vratio bi se u institucije nebi djelovao van institucionalno. A sto se tice ZK, samo ti ne razumijes napisano...i kada je prije po istim arsinim biran, nisam cuo da je to preglasavanje hrvata (HDZa)...ali ne zelis ti to skontat, imas svoju pricu.
ž
Odakle te sad na HDZ-u?
Zar nisi poceo priču o ZM?

Samo vrtiš jedno te iste priče bez ikakve veze i logike.
:-)
Pa zar tebi nije interesantno da si na "drugoj strani" da HDZ i ZM imaju apsolutno istu pricu vezano za Komsica? Sta je ZK uradio, da ZM promjeni pricu?
Logike ima, samo ti imas drugaciji interes pa spinujes.
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

Vratit se u institucije poklapanja spustanja komse na nize razine i punjenje doma naroda preletacima
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#58 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 11/08/2021 18:58
Novak20 wrote: 11/08/2021 18:33

Tako je to kada se sukobljavaju bošnjačka i srpska politika, a nema Hrvata u institucijama u kojima se ova radnja odvija.
Sad Bosnjaci krivi za ovo? Cikotic predao zahtjeve dalje i Okoric sakrio sve. I sad za to Bosnjaci krivi? Jel ovo realno sto pricas? :-)

Edit: Hrvata ima u Institucijama. HDZ ima svoje ministre tamo. Necemo se lagati. :thumbup:
Tko je rekao da su Bošnjaci krivi ? Ja to nisam nikada rekao bilo kojim povodom jer isključivo govorim o politici i političarima.

Stvar je u tome da se proglašenje bojkota državnih institucija od strane RS u sukobu sa bošnjačkom politikom po sasvim drugim pitanjima obija svima o glavu u konkretnim, životnim stvarima. U ovom slučaju obilo bi se o glavu opožarenim hrvatskim mjestima da im u pomoć nisu priskočili kanaderi iz RH.

Tko je zvao RH da pomogne u gašenju požara ? Džaferović, Komšić, Dodik ? Čović, Novalić ?

Da li je taj koji je (pri)zvao kanadere djelovao unutar ovlaštene institucije ili se snašao korištenjem "veze" ?

Ako pomoć nije besplatna, tko će je i na koji način platiti ako već ne plaća naknadu za štete ?

Sve su ovo pitanja na koja treba odgovoriti.

Okerić mora glavom "platiti" otvorenu sabotažu sistema ali sada se vidi da će srpska politika svjesno žrtvovati pijune jer papiri ne dolaze do Dodika da bi se on mogao vaditi na neznanje.

Bilo kako bilo, u konkretnom slučaju Hrvati i svi drugi požarom ugroženi su opet ostavljeni da se "snalaze" sami. Kuda to vodi, vidjeti ćemo u narednom periodu.

Da odgovorim na edit.

Naravno da ima Hrvata u institucijama ali ima i drugih. U ovom slučaju sitne boranije koja se digla iznad trulog sistema i zakona pa neovlašteno sabotira, kopira, odaje informacije i radi sve što ne smije.
User avatar
Login77777
Posts: 8704
Joined: 18/05/2021 09:11

#59 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

@Novak

Nema tog razloga da odbijas dati suglasnost za helikopter. Radi se o zivotima i imovini ljudi.
Kome je to normalno taj nije normalan. Mene vise cudi ta cutnja na sve to. A da nije saglasnost dao Komsic ili Dzaferovic bila bi kuknjava mjesec dana.

A sto se helikoptera iz HR tice. Neko je morao dati saglasnost. Vjerovatno predsjednistvo. Sto sluti vjerovatno da je krsen sporazum predstavnika iz reda srba.
I kako moze biti sukob srba i bosnjaka razlog za ovo. Koji sukob srba i bosnjaka?
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#60 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Ispade da su Bošnjaci krivi da su se Srbi naljutili, jer ne mogu veličati genocid(e) pa bojkotiraju ono za šta primaju plaću, a na kraju za pomoć helikoptera uskraćeni Hrvati, što znači da su direktno Bošnjaci krivi, jer se helikopteri nisu poslali. How yes no.

To je logika koju Novak i slični povlače ne samo za ovo, nego i za puno stvari.

Što vrli Dragan nije zvao svog prijatelja Milorada i probao mu pojasniti da su životi i imovina u pitanju? Nego šuti kao zadnja pizda, i riješe pomoć kanadera (hvala R. Hrvatskoj, ovdje se 3 dana nije moglo disati od dima), za ono što bi bilo normalno da se riješava unutar države. Ćović i ovo hinjski koristi za daljnje podjele i podilaženje monstrumu Dodiku.
Last edited by no_sekirli on 12/08/2021 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#61 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Truba »

Cime velesile gase pozare?
User avatar
Login77777
Posts: 8704
Joined: 18/05/2021 09:11

#62 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

no_sekirli wrote: 12/08/2021 12:34 Ispade da su Bošnjaci krivi da su se Srbi naljutili, jer ne mogu veličati genocid(e) pa bojkotiraju ono za šta primaju plaću, a na kraju za pomoć helikoptera uskraćeni Hrvati, što znači da su direktno Bošnjaci krivi, jer se helikopteri nisu poslali. How yes no.

To je logika koju Novak i slični povlače ne samo za ovo, nego i za puno stvari.

Što vrli Dragan nije zvao svog prijatelja Milorada i probao mu pojasniti da su životi i imovina u pitanju? Nego šuti kao zadnja pizda, i riješe pomoć kanadera (hvala R. Hrvatskoj, ovdje se 3 dana nije moglo disati od dima), za ono što bi bilo normalno da se riješava unutar države. Ćović i ovo hinjski koristi za daljnje podjele i podilaženje monstrumu Dodiku.
Da Bosnjaci nisu trazili od Inzka da zabrani velicanje genocida sada bi Helikopteri bili vec u akciji. :lol:

Naravno da su Bosnjaci krivi. :-)
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#63 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 12/08/2021 12:25 @Novak

Nema tog razloga da odbijas dati suglasnost za helikopter. Radi se o zivotima i imovini ljudi.
Kome je to normalno taj nije normalan. Mene vise cudi ta cutnja na sve to. A da nije saglasnost dao Komsic ili Dzaferovic bila bi kuknjava mjesec dana.

A sto se helikoptera iz HR tice. Neko je morao dati saglasnost. Vjerovatno predsjednistvo. Sto sluti vjerovatno da je krsen sporazum predstavnika iz reda srba.
I kako moze biti sukob srba i bosnjaka razlog za ovo. Koji sukob srba i bosnjaka?
Da ti budem iskren, mene čudi zašto je Komšić uopće tražio Dodikovu suglasnost kada ovaj nije ni dobio zahtjev za gašenje požara. Ja bih kao trenutni predsjedavajući Predsjedništva na svoj rizik naredio da helikopter poleti. Upravo radi zaštite života ljudi i imovine tih ljudi + imovine države.

Ako je Predsjedništvo dalo suglasnost za hrvatske kanadere, zašto na isti način nije dalo suglasnost za vlastiti helikopter ?

I ovako i onako u ovom cirkusu od države gdje se baš sve koristi u političke svrhe, zakoni i procedure se svakako krše samo su motivi upitni ili opravdani. U slučaju požara, barem motiv bi bio opravdan.

Valjda je jasno da je ova blokada rada institucija politički sukob S i B u koji se hrvatska politika naizgled ne miješa. Počeo je Bakirovim prozivanjem Inzka iz Srebrenice, Inzkovim donošenjem izmjena Krivičnog zakona i rezultirao srpskom blokadom institucija BiH bez čijeg rada nema izmjena Ustava i Izbornog zakona što opet teško pogađa hrvatsku politiku već dogodine.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#64 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 12/08/2021 12:52
no_sekirli wrote: 12/08/2021 12:34 Ispade da su Bošnjaci krivi da su se Srbi naljutili, jer ne mogu veličati genocid(e) pa bojkotiraju ono za šta primaju plaću, a na kraju za pomoć helikoptera uskraćeni Hrvati, što znači da su direktno Bošnjaci krivi, jer se helikopteri nisu poslali. How yes no.

To je logika koju Novak i slični povlače ne samo za ovo, nego i za puno stvari.


Što vrli Dragan nije zvao svog prijatelja Milorada i probao mu pojasniti da su životi i imovina u pitanju? Nego šuti kao zadnja pizda, i riješe pomoć kanadera (hvala R. Hrvatskoj, ovdje se 3 dana nije moglo disati od dima), za ono što bi bilo normalno da se riješava unutar države. Ćović i ovo hinjski koristi za daljnje podjele i podilaženje monstrumu Dodiku.
Da Bosnjaci nisu trazili od Inzka da zabrani velicanje genocida sada bi Helikopteri bili vec u akciji. :lol:

Naravno da su Bosnjaci krivi. :-)
Pa dobro.

Izvrćite to što sam napisao i kmečite da su "Bošnjaci krivi". Navikli ste i nitko vas ne može razuvjeriti u suprotno.
User avatar
Login77777
Posts: 8704
Joined: 18/05/2021 09:11

#65 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 12/08/2021 13:08
Login77777 wrote: 12/08/2021 12:25 @Novak

Nema tog razloga da odbijas dati suglasnost za helikopter. Radi se o zivotima i imovini ljudi.
Kome je to normalno taj nije normalan. Mene vise cudi ta cutnja na sve to. A da nije saglasnost dao Komsic ili Dzaferovic bila bi kuknjava mjesec dana.

A sto se helikoptera iz HR tice. Neko je morao dati saglasnost. Vjerovatno predsjednistvo. Sto sluti vjerovatno da je krsen sporazum predstavnika iz reda srba.
I kako moze biti sukob srba i bosnjaka razlog za ovo. Koji sukob srba i bosnjaka?
Da ti budem iskren, mene čudi zašto je Komšić uopće tražio Dodikovu suglasnost kada ovaj nije ni dobio zahtjev za gašenje požara. Ja bih kao trenutni predsjedavajući Predsjedništva na svoj rizik naredio da helikopter poleti. Upravo radi zaštite života ljudi i imovine tih ljudi + imovine države.

Ako je Predsjedništvo dalo suglasnost za hrvatske kanadere, zašto na isti način nije dalo suglasnost za vlastiti helikopter ?

I ovako i onako u ovom cirkusu od države gdje se baš sve koristi u političke svrhe, zakoni i procedure se svakako krše samo su motivi upitni ili opravdani. U slučaju požara, barem motiv bi bio opravdan.

Valjda je jasno da je ova blokada rada institucija politički sukob S i B u koji se hrvatska politika naizgled ne miješa. Počeo je Bakirovim prozivanjem Inzka iz Srebrenice, Inzkovim donošenjem izmjena Krivičnog zakona i rezultirao srpskom blokadom institucija BiH bez čijeg rada nema izmjena Ustava i Izbornog zakona što opet teško pogađa hrvatsku politiku već dogodine.
Da Komsic nije trazio saglasnost bila bi prica od strane Dodika kako radi druga strana sto zeli i bez saglasnost Srba. I onda bi krenula lavina prica kako zajednicki zivot nije moguc.
Znas i ti sam kako to ide. :wink:

Kako ovo moze biti sukob B i S? Gdje je B strana najavila kakve akcije protiv S? Nije nigdje.
A to sto je Bakir apelovo na Inzku ne znaci da Inzko to mora uraditi. Nema B strana mehanizam da prisili VP na bilo sta.
A nigdje ne pise da je ovaj zakon iskljucljivo naminjem za Srbe nego za sviju u Drzavi. Tako da bi volio cuti sta je to s ovim Zakonom ugrozeno S strani da mora bojkotovati rad Parlamenta, Predsjednistva itd.

Nemojmo se praviti budale. :thumbup:
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#66 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BAK-eV »

Login77777 wrote: 12/08/2021 13:30

Kako ovo moze biti sukob B i S?
Bosnjaci su u sukobu cim su zivi.
Nije predvidjeno da uopste egzistirjau na ovim prostorima.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#67 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Novak20 wrote: 12/08/2021 13:08
Login77777 wrote: 12/08/2021 12:25 @Novak

Nema tog razloga da odbijas dati suglasnost za helikopter. Radi se o zivotima i imovini ljudi.
Kome je to normalno taj nije normalan. Mene vise cudi ta cutnja na sve to. A da nije saglasnost dao Komsic ili Dzaferovic bila bi kuknjava mjesec dana.

A sto se helikoptera iz HR tice. Neko je morao dati saglasnost. Vjerovatno predsjednistvo. Sto sluti vjerovatno da je krsen sporazum predstavnika iz reda srba.
I kako moze biti sukob srba i bosnjaka razlog za ovo. Koji sukob srba i bosnjaka?
Da ti budem iskren, mene čudi zašto je Komšić uopće tražio Dodikovu suglasnost kada ovaj nije ni dobio zahtjev za gašenje požara. Ja bih kao trenutni predsjedavajući Predsjedništva na svoj rizik naredio da helikopter poleti. Upravo radi zaštite života ljudi i imovine tih ljudi + imovine države.

Ako je Predsjedništvo dalo suglasnost za hrvatske kanadere, zašto na isti način nije dalo suglasnost za vlastiti helikopter ?

I ovako i onako u ovom cirkusu od države gdje se baš sve koristi u političke svrhe, zakoni i procedure se svakako krše samo su motivi upitni ili opravdani. U slučaju požara, barem motiv bi bio opravdan.

Valjda je jasno da je ova blokada rada institucija politički sukob S i B u koji se hrvatska politika naizgled ne miješa. Počeo je Bakirovim prozivanjem Inzka iz Srebrenice, Inzkovim donošenjem izmjena Krivičnog zakona i rezultirao srpskom blokadom institucija BiH bez čijeg rada nema izmjena Ustava i Izbornog zakona što opet teško pogađa hrvatsku politiku već dogodine.
Ovdje nije riječ o sukobu Srba i Bošnjaka, nego navlačenju vodu na mlin SDAu i SNSDu. Niti su Bošnjaci SDA, niti Srbi SNSD.
HDZ nije isto kao i Hrvati i to trebaš ti već jednom shvatiti. A to da se Dragan i njegova klika ne prividno ne miješa, mi je baš drago da si primijetio i priznao, sa naglaskom na ovo prividno.
Svojim "nemiješanjem" se u biti najviše miješaju i ruke su im do ramena u govnima. Misle da će onom krilaticom "zavadi pa vladaj" dugoročno dobiti nešto. Mogu samo dobiti od šake do lakta, a tek će toga biti svjesni kada Dodik klekne...
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#68 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 12/08/2021 13:30
Novak20 wrote: 12/08/2021 13:08

Da ti budem iskren, mene čudi zašto je Komšić uopće tražio Dodikovu suglasnost kada ovaj nije ni dobio zahtjev za gašenje požara. Ja bih kao trenutni predsjedavajući Predsjedništva na svoj rizik naredio da helikopter poleti. Upravo radi zaštite života ljudi i imovine tih ljudi + imovine države.

Ako je Predsjedništvo dalo suglasnost za hrvatske kanadere, zašto na isti način nije dalo suglasnost za vlastiti helikopter ?

I ovako i onako u ovom cirkusu od države gdje se baš sve koristi u političke svrhe, zakoni i procedure se svakako krše samo su motivi upitni ili opravdani. U slučaju požara, barem motiv bi bio opravdan.

Valjda je jasno da je ova blokada rada institucija politički sukob S i B u koji se hrvatska politika naizgled ne miješa. Počeo je Bakirovim prozivanjem Inzka iz Srebrenice, Inzkovim donošenjem izmjena Krivičnog zakona i rezultirao srpskom blokadom institucija BiH bez čijeg rada nema izmjena Ustava i Izbornog zakona što opet teško pogađa hrvatsku politiku već dogodine.
Da Komsic nije trazio saglasnost bila bi prica od strane Dodika kako radi druga strana sto zeli i bez saglasnost Srba. I onda bi krenula lavina prica kako zajednicki zivot nije moguc.
Znas i ti sam kako to ide. :wink:

Kako ovo moze biti sukob B i S? Gdje je B strana najavila kakve akcije protiv S? Nije nigdje.
A to sto je Bakir apelovo na Inzku ne znaci da Inzko to mora uraditi. Nema B strana mehanizam da prisili VP na bilo sta.
A nigdje ne pise da je ovaj zakon iskljucljivo naminjem za Srbe nego za sviju u Drzavi. Tako da bi volio cuti sta je to s ovim Zakonom ugrozeno S strani da mora bojkotovati rad Parlamenta, Predsjednistva itd.

Nemojmo se praviti budale. :thumbup:
Čekaj malo.

Po tebi, Komšiću je važnija moguća lavina priča koje se ionako pričaju 20 godina i njegov image poštenjačine koji se drži procedura nego aktualni požari od kojih stradaju imovina i ljudi u Tomislavgradu, Šujici i Mandinom selu ?

Meni se čini da je on ovo razvikao da napadne Dodika pa što izgori, izgori. Nije njegovo niti ga je briga za taj kraj. A izgorilo bi puno više da RH nije poslala kanadere vjerojatno na nečiji zahtjev iz BiH za koji sumnjam da je Komšićev.

I da ti opet ponovim, radi se o sukobu s i b politike od kojih jedna strana zagovara strani intervecionizam poput korištenja bonskih ovlaštenja od strane VP što je i urađeno izmjenama zakona o KP, a druga strana se jednostavno boji novih odluka VP nakon 12 godina nekorištenja bonskih ovlaštenja jer sumnja da će joj ići u prilog i ide na zatezanje.

Da je VP nakon 12 godina "suše" primijenio BO bilo kojim drugim povodom i razlogom, isto bi bilo.

I ja kažem, ne pravimo se budale.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#69 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

no_sekirli wrote: 12/08/2021 13:55
Novak20 wrote: 12/08/2021 13:08

Da ti budem iskren, mene čudi zašto je Komšić uopće tražio Dodikovu suglasnost kada ovaj nije ni dobio zahtjev za gašenje požara. Ja bih kao trenutni predsjedavajući Predsjedništva na svoj rizik naredio da helikopter poleti. Upravo radi zaštite života ljudi i imovine tih ljudi + imovine države.

Ako je Predsjedništvo dalo suglasnost za hrvatske kanadere, zašto na isti način nije dalo suglasnost za vlastiti helikopter ?

I ovako i onako u ovom cirkusu od države gdje se baš sve koristi u političke svrhe, zakoni i procedure se svakako krše samo su motivi upitni ili opravdani. U slučaju požara, barem motiv bi bio opravdan.

Valjda je jasno da je ova blokada rada institucija politički sukob S i B u koji se hrvatska politika naizgled ne miješa. Počeo je Bakirovim prozivanjem Inzka iz Srebrenice, Inzkovim donošenjem izmjena Krivičnog zakona i rezultirao srpskom blokadom institucija BiH bez čijeg rada nema izmjena Ustava i Izbornog zakona što opet teško pogađa hrvatsku politiku već dogodine.
Ovdje nije riječ o sukobu Srba i Bošnjaka, nego navlačenju vodu na mlin SDAu i SNSDu. Niti su Bošnjaci SDA, niti Srbi SNSD.
HDZ nije isto kao i Hrvati i to trebaš ti već jednom shvatiti. A to da se Dragan i njegova klika ne prividno ne miješa, mi je baš drago da si primijetio i priznao, sa naglaskom na ovo prividno.
Svojim "nemiješanjem" se u biti najviše miješaju i ruke su im do ramena u govnima. Misle da će onom krilaticom "zavadi pa vladaj" dugoročno dobiti nešto. Mogu samo dobiti od šake do lakta, a tek će toga biti svjesni kada Dodik klekne...
Baš imam živce. :)

Trebam li opet ponoviti "politički sukob" ?

Mogu se složiti da će iz tog političkog sukoba profitirati SDA i SNSD. Naravno da te stranke nisu isto što Bošnjaci ili Srbi ali u RS su se sve srpske stranke složile da idu zajedno u bojkot institucija. Analogno tome, sve bošnjačke stranke će zazivati intervenciju VP u sprovođenju ZKP i korištenje bonskih ovlasti.

Naravno da ni HDZ/HNS nije isto što Hrvati ali stvorena situacija blokade rada institucija teško pogađa hrvatsku politiku kojoj su potrebne izmjene Ustava BiH i Izbornog zakona BiH da hrvatski narod ne izgubi politička prava koja ima. Glupo bi bilo da ne osluškuju, da se ne miješaju ili ne kontaju kako dalje. E sada ti vidi tko gubi, tko dobija u ovom političkom sukobu pa ćeš znati što je čiji interes i kakop ga namjerava ostvariti.

I da te ispravim, svi smo mi u govnima do grla. Političari još i najmanje. što kažeš "do ramena".

Kada klekne Dodik, na njegovo mjesto će doći drugi Dodik. Takva je to igra.
User avatar
Skijaš
Posts: 12633
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#70 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Skijaš »

Novak20 wrote: 12/08/2021 14:38
Kada klekne Dodik, na njegovo mjesto će doći drugi Dodik. Takva je to igra.
To je moguce, ono sto sigurno znamo je da se sa ovim budalom ne moze dogovoriti.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#71 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Skijaš wrote: 12/08/2021 14:44
Novak20 wrote: 12/08/2021 14:38
Kada klekne Dodik, na njegovo mjesto će doći drugi Dodik. Takva je to igra.
To je moguce, ono sto sigurno znamo je da se sa ovim budalom ne moze dogovoriti.
:lol:

Zavisi o čemu se misliš dogovarati.

Poštuje riječ više nego Izetbegovići potpis.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#72 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Novak20 wrote: 12/08/2021 14:38
no_sekirli wrote: 12/08/2021 13:55
Ovdje nije riječ o sukobu Srba i Bošnjaka, nego navlačenju vodu na mlin SDAu i SNSDu. Niti su Bošnjaci SDA, niti Srbi SNSD.
HDZ nije isto kao i Hrvati i to trebaš ti već jednom shvatiti. A to da se Dragan i njegova klika ne prividno ne miješa, mi je baš drago da si primijetio i priznao, sa naglaskom na ovo prividno.
Svojim "nemiješanjem" se u biti najviše miješaju i ruke su im do ramena u govnima. Misle da će onom krilaticom "zavadi pa vladaj" dugoročno dobiti nešto. Mogu samo dobiti od šake do lakta, a tek će toga biti svjesni kada Dodik klekne...
Baš imam živce. :)

Trebam li opet ponoviti "politički sukob" ?

Mogu se složiti da će iz tog političkog sukoba profitirati SDA i SNSD. Naravno da te stranke nisu isto što Bošnjaci ili Srbi ali u RS su se sve srpske stranke složile da idu zajedno u bojkot institucija. Analogno tome, sve bošnjačke stranke će zazivati intervenciju VP u sprovođenju ZKP i korištenje bonskih ovlasti.

Naravno da ni HDZ/HNS nije isto što Hrvati ali stvorena situacija blokade rada institucija teško pogađa hrvatsku politiku kojoj su potrebne izmjene Ustava BiH i Izbornog zakona BiH da hrvatski narod ne izgubi politička prava koja ima. Glupo bi bilo da ne osluškuju, da se ne miješaju ili ne kontaju kako dalje. E sada ti vidi tko gubi, tko dobija u ovom političkom sukobu pa ćeš znati što je čiji interes i kakop ga namjerava ostvariti.

I da te ispravim, svi smo mi u govnima do grla. Političari još i najmanje. što kažeš "do ramena".

Kada klekne Dodik, na njegovo mjesto će doći drugi Dodik. Takva je to igra.
Baš imaš živce konstantno vrtiti HDZ priču, to ti priznajem.

Što se bonskih ovlasti tiče, pa to je iz raja izišlo. Samo je šteta što se nekoriste barem jednom dnevno, a moglo bi. Zar bilo tko normalan može reći da je ovaj zakon što ga donio lijenčuga lijeni Inzko nepotreban, loš, diskriminirajući....? Pa da smo normalni, ne bi ga trebalo ni donositi, koja je to životinja koja može veličati takvo nešto? Ili npr ISIL, ili bilo koje takve organizacije i postupke?

I koja hinja moraš biti, poput HDZovaca, da se iz te terorističke organizacije oglase "da je to bezze zakon koji nosi vodu na mlin Bošnjacima, blah, blah, tuc, muc", a s druge strane tražiš nekakvu podršku pri organiziranju mise za ubijene na Bleiburgu.

Kakva je politička prava izgubio na papiru hrvatski narod? Samo mi navedi koja?

To što HDZovac ne sjedi u amorfnoj tvorevini zvanoj Predsjedništvo, koje nema kapaciteta kupiti toaletni papir? Onaj tko ne vidi da je ovaj izbor Komšića režiran upravo od strane Čovića, preko Bakira, je apsolutni tutle za politiku, i slijepi, nijemi i gluhi član političkog aparata na vlasti.

Hrvati u BiH su samo izgubili svoj identitet koji su stjecali stoljećima na ovim prostorima. Danas je percepcija prema Hrvatima u BiH onakva kakav je zalog ostavio Praljak, Kordić, Čović, Bandić i slični hoštapleri, lopovi i monstrumi, a ne onakav kakav su ga stvarali AB Šimić, fra Lovro Karaula, Ivo Andrić, fra Mihovil Sučić, Josip Pejaković, Lovrenović i slične gromade. E to ste vi HDZovci uspjeli, za 30 godina, ste promjenili percepciju o Hrvatima kao jednom zločestom narodu koji radi na uništavanju vlastite zemlje i dijela naroda. A sve to za Judine škude. Sramota.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#73 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

no_sekirli wrote: 12/08/2021 15:02

Baš imaš živce konstantno vrtiti HDZ priču, to ti priznajem.

Što se bonskih ovlasti tiče, pa to je iz raja izišlo. Samo je šteta što se nekoriste barem jednom dnevno, a moglo bi. Zar bilo tko normalan može reći da je ovaj zakon što ga donio lijenčuga lijeni Inzko nepotreban, loš, diskriminirajući....? Pa da smo normalni, ne bi ga trebalo ni donositi, koja je to životinja koja može veličati takvo nešto? Ili npr ISIL, ili bilo koje takve organizacije i postupke?

I koja hinja moraš biti, poput HDZovaca, da se iz te terorističke organizacije oglase "da je to bezze zakon koji nosi vodu na mlin Bošnjacima, blah, blah, tuc, muc", a s druge strane tražiš nekakvu podršku pri organiziranju mise za ubijene na Bleiburgu.

Kakva je politička prava izgubio na papiru hrvatski narod? Samo mi navedi koja?

To što HDZovac ne sjedi u amorfnoj tvorevini zvanoj Predsjedništvo, koje nema kapaciteta kupiti toaletni papir? Onaj tko ne vidi da je ovaj izbor Komšića režiran upravo od strane Čovića, preko Bakira, je apsolutni tutle za politiku, i slijepi, nijemi i gluhi član političkog aparata na vlasti.

Hrvati u BiH su samo izgubili svoj identitet koji su stjecali stoljećima na ovim prostorima. Danas je percepcija prema Hrvatima u BiH onakva kakav je zalog ostavio Praljak, Kordić, Čović, Bandić i slični hoštapleri, lopovi i monstrumi, a ne onakav kakav su ga stvarali AB Šimić, fra Lovro Karaula, Ivo Andrić, fra Mihovil Sučić, Josip Pejaković, Lovrenović i slične gromade. E to ste vi HDZovci uspjeli, za 30 godina, ste promjenili percepciju o Hrvatima kao jednom zločestom narodu koji radi na uništavanju vlastite zemlje i dijela naroda. A sve to za Judine škude. Sramota.
Baš si no sekirli.

Koji tek mućak moraš biti da tvrdiš da je gromada Andrić mrzio Bosnu, Bošnjake i islam i da ga izbacuješ iz lektira i knjižnica.

Koja hinja moraš biti da povodom mise za stradale na Bleiburgu izazoveš gromadu Lovrenovića i većinu hrvatskih pisaca da napuste bh PEN, a nisu u HDZ.

Koja hinja moraš biti da plaćeš zbog ubojstva fratara i govoriš o pucnju u Bosnu, a onda ubojice pomiluješ četiri puta.

E takvima se ti obrati, a ne meni.

Gubitak prava na papiru poput onoga da biraš svog predstavnika je manje zlo od gubitka tog prava u praksi. Praktično, papir dovedeš u stanje da njime možeš obrisati znaš već što.

I evo ti malo od I. Lovrenovića kada ga spominješ i s kojim se slažem 99% u većini političkih promišljanja.

http://ivanlovrenovic.com/clanci/saraje ... 1993-2021-
POST FACTUM

Početkom rujna 1993., kada je ovu knjigu trebalo zaključiti i predati je tiskarskim strojevima, svršetak bosanske tragedije nije se još ni nazirao.
Hrvatska politika sve vrijeme, svojim postupcima, izjavama i odlukama, zapravo (pro)vodi kvazihrvatsku nacionalnu politiku. Poput muslimanske, i hrvatska je politička bilanca u BiH tragična i katastrofalna. Ponajprije, takva politika djelotvorno potpomaže ostvarenju glavnoga sprskog cilja - uništenju Bosne i Hercegovine kao države, dakle i države Hrvata. Ona nužno dovodi do rata s Muslimanima, a u tom ratu neizbježna je posljedica stradanje i izgon Hrvata iz Bosne, one Bosne u kojoj su oni kao civilizacijska komponenta „sol zemlje“ već tisućljeće.

Takva politika, najzad, proizvodi propast bosanskoga hrvatstva kao demografske i kao povijesno-kulturne i duhovne činjenice. Ona, konačno, dovodi do kobnoga getoiziranja hrvatstva u kamenjar desetak općina zapadne Hercegovine. Tako su bosanski Hrvati zatečeni u najtežem trenutku svoje povijesti od propasti stare srednjovjekovne kraljevine Bosne 1463. godine!

Međunarodna zajednica pak tu balkansku ratnu oluju u kojoj sagorijevaju narodi i države, motri i procjenjuje po priznatoj formuli: neka svatko uzme vojskom koliko može, pa ćemo onda naknadno predložiti političko rješenje.

Što će biti dalje? To, naravno, ne može znati nitko.

Ali, sve je zapravo već bilo. Ne može, naime, biti ničega više, ničega dalje, nakon pobjede zločina. A on, kako danas stoje stvari, jest pobijedio: ljudi su nahuškani da se počnu mrziti kao narodi, mržnja je postala najjači osjećaj, zločin je postao poželjan oblik ponašanja. Kada se to dogodi, sve je moguće. Pa i ovo što se danas s nama događa. Sve je tada samo stvar tehnike i njegovanja mržnje.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4354
Joined: 02/10/2013 18:36

#74 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by no_sekirli »

Obracam se tebi, jer si ti na fonu predstavnika Hrvata, koji su na vlasti. I u istoj uzivaju vec desetljecima.
Sta ste napravili dobro za Hrvate? Mislim, ne za onaj mali postotak partijskih drugova, nego za narod u koji se kunete. Sta?
Aha, sad ce opet mantra, ne mozemo, ne daju nam, najmanje nas je. Pric'o si nam i taj, dobar je, al' si nam ga pric'o.

Borba za bolji polozaj nije podrska Dodiku svaki put, pa cak i kad ispusti vjetar. Niti odlazak na odlikovanje generala iz rata koji su ubijali i tvoj narod. Niti...Nastavi niz.
User avatar
BHCluster
Posts: 23435
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#75 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

no_sekirli wrote: 12/08/2021 15:02 Baš imaš živce konstantno vrtiti HDZ priču, to ti priznajem.

Što se bonskih ovlasti tiče, pa to je iz raja izišlo. Samo je šteta što se nekoriste barem jednom dnevno, a moglo bi. Zar bilo tko normalan može reći da je ovaj zakon što ga donio lijenčuga lijeni Inzko nepotreban, loš, diskriminirajući....? Pa da smo normalni, ne bi ga trebalo ni donositi, koja je to životinja koja može veličati takvo nešto? Ili npr ISIL, ili bilo koje takve organizacije i postupke?

I koja hinja moraš biti, poput HDZovaca, da se iz te terorističke organizacije oglase "da je to bezze zakon koji nosi vodu na mlin Bošnjacima, blah, blah, tuc, muc", a s druge strane tražiš nekakvu podršku pri organiziranju mise za ubijene na Bleiburgu.

Kakva je politička prava izgubio na papiru hrvatski narod? Samo mi navedi koja?

To što HDZovac ne sjedi u amorfnoj tvorevini zvanoj Predsjedništvo, koje nema kapaciteta kupiti toaletni papir? Onaj tko ne vidi da je ovaj izbor Komšića režiran upravo od strane Čovića, preko Bakira, je apsolutni tutle za politiku, i slijepi, nijemi i gluhi član političkog aparata na vlasti.

Hrvati u BiH su samo izgubili svoj identitet koji su stjecali stoljećima na ovim prostorima. Danas je percepcija prema Hrvatima u BiH onakva kakav je zalog ostavio Praljak, Kordić, Čović, Bandić i slični hoštapleri, lopovi i monstrumi, a ne onakav kakav su ga stvarali AB Šimić, fra Lovro Karaula, Ivo Andrić, fra Mihovil Sučić, Josip Pejaković, Lovrenović i slične gromade. E to ste vi HDZovci uspjeli, za 30 godina, ste promjenili percepciju o Hrvatima kao jednom zločestom narodu koji radi na uništavanju vlastite zemlje i dijela naroda. A sve to za Judine škude. Sramota.
Svaka cast! :thumbup:
Locked