Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#151 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by last mohicans »

splinter wrote: 27/05/2021 15:29
last mohicans wrote: 27/05/2021 15:14
soha96 wrote: 27/05/2021 14:12
Zamisli sta ove gologuzije misle kad preleti dron preko njih ili F-16 avion :lol:
Dobri im lukovi, ma boli ih đon, rahatniji su od nas sigurno. Zdravo se hrane, niko nema viška kg, love, trče, taslače se, rađaju i umiru. Mozda su i zdraviji od nas bez kontakta sa raznim sranjima od virusa i bakterija, s obzirom da se liječe biljem i travkama. Baš me interesuje kad bi neko uradio istraživanje, (ali kako, kad ono lukom puca na helic i dron) koliki im je životni vijek. Apokalypto mi naumpadne kad ih vidim. Predobar film.

Pa sigurno bi mi mogli mnogo više naučiti od njih nego oni od nas, prije svega o odnosu prema prirodi, optimalnom korištenju prirodnih resursa, očuvanju biodiverziteta ali i korištenju prirodnih sastojaka u liječenju i preveniranju bolesti.
Osim toga, da se vratimo na temu, šta znači izvanzemaljski život? ako gledamo sa mikrobiološkog stanovišta, on je već prisutan tako da neka forma organizacije života postoji i da mi to znamo. Naravno može se onda govoriti i o nekim organizovanijim i naprednijim oblicima života.
Kad smo se dotakli tvoje struke, šta misliš kakav im je imunitet na ove neke viruse i bakterije na koje mi svakodnevno naliječemo i imamo kontakt? Vjerovatno su oni imuniji na neke oblike bolesti koje meditiraju u dzungli, tipa malariji i sl. A sta bi se desilo da dođu u kontakt sa virusom gripe, sars cov-a, nekim bakterijama s kojim nisu imali kontakta, da li bi to bilo fatalno za njih?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#152 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

saint_mirad wrote: 27/05/2021 10:17
ProgramskiJezik wrote: 27/05/2021 10:16 Postavljao sam ja ovo na Teorije zavjere al tamo samo Korona prolazi :D

Uglavnom, zanimljivo jos je prica Bob Lazara, ima dokumentarac al bi preporucio interview sa Joe Rogan.

Takodje koga interesuje, Zimbabwe invasion - gdje je 30tak djece vidjelo i dan danas imaju istu pricu sta su vidjeli i dozivili. Cudno je sve ovo :-)
Za element 115 je pogodio.
Za element 115 se tesko moze reci da je pogodio. Rekao je da material napravljen od tog elementa je "gorivo", daje snagu masini da leti tj. "gura prostor".

Nije taj element bio nepoznat. Bacis pogled na periodnu tablu elementata. Stoji tamo odavno. Samo nije bio "sintetizovan".
Da li moze da radi ono sto je on rekao da moze, i dalje je u sferi nepotvrdjenog

Radi se o ovome:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Moscovium

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Synthetic_element
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#153 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by irac300 »

last mohicans wrote: 27/05/2021 16:15
irac300 wrote: 27/05/2021 15:22
last mohicans wrote: 27/05/2021 15:16

Neka ba,irac, ljudi prave sebi neke poveznice. Svako ima svoj ugao gledanja. To ti je isto kao kad ateiste rastjerujes sa pdf religija. Eno ih vise tamo i satraše se pisati da urazume vjernike da su na krivom putu.
Ja iskreno nisam nikada ateistu vidio da pise na nekoj temi koja se drzi vjere, religije, religijskij obicaja... Imaju teme na Religiji gdje se moze raspravljati i prepucavati, ali da je neko ulazio iskljucivo na vjerske teme da podjebava vjernike, ja nisam vidio.

Obrnuto jesam, na temi Ateizam je bilo silovanja od @smrcka i slicnih do besvijesti.

Al' odoh u off, uglavnom, ovo je tema o NLO-ima i priznavanju americke vlade o postojanju istih. Djini, andjeli, djavoli...donji sprat, pdf Religija.
Ma slabo onda pratiš na tom pdf, pa jos ti je aktuelna tema o zekjatu i IZ, ko osice su bili navalili pojedini,ne svi,naravno. Al smrle zna smarati.
Priznajem. :D Stvarno slabo tamo zalazim, jesam prije, ali nikada nisam upadao na isključivo vjerske teme i prosipao pamet. Al' jbg, ne možeš na svakoga uticati.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#154 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by dzeno123 »

Raigor Stonehoof wrote: 27/05/2021 11:13 al kakvo preseravanje sa tumacenjima kurana, on od rijeci "uvodi" filozofiju napravi :lol: ono kad nasilu hoces da nesto bude istina :roll:
Ja ba. :D
User avatar
Hame_
Posts: 5553
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#155 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Hame_ »

Hahaha. Pa nevjerovatno :lol:
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#156 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by splinter »

last mohicans wrote: 27/05/2021 16:29
splinter wrote: 27/05/2021 15:29
last mohicans wrote: 27/05/2021 15:14

Dobri im lukovi, ma boli ih đon, rahatniji su od nas sigurno. Zdravo se hrane, niko nema viška kg, love, trče, taslače se, rađaju i umiru. Mozda su i zdraviji od nas bez kontakta sa raznim sranjima od virusa i bakterija, s obzirom da se liječe biljem i travkama. Baš me interesuje kad bi neko uradio istraživanje, (ali kako, kad ono lukom puca na helic i dron) koliki im je životni vijek. Apokalypto mi naumpadne kad ih vidim. Predobar film.

Pa sigurno bi mi mogli mnogo više naučiti od njih nego oni od nas, prije svega o odnosu prema prirodi, optimalnom korištenju prirodnih resursa, očuvanju biodiverziteta ali i korištenju prirodnih sastojaka u liječenju i preveniranju bolesti.
Osim toga, da se vratimo na temu, šta znači izvanzemaljski život? ako gledamo sa mikrobiološkog stanovišta, on je već prisutan tako da neka forma organizacije života postoji i da mi to znamo. Naravno može se onda govoriti i o nekim organizovanijim i naprednijim oblicima života.
Kad smo se dotakli tvoje struke, šta misliš kakav im je imunitet na ove neke viruse i bakterije na koje mi svakodnevno naliječemo i imamo kontakt? Vjerovatno su oni imuniji na neke oblike bolesti koje meditiraju u dzungli, tipa malariji i sl. A sta bi se desilo da dođu u kontakt sa virusom gripe, sars cov-a, nekim bakterijama s kojim nisu imali kontakta, da li bi to bilo fatalno za njih?
Povaljalo bi ih kao razne bolesti prije koje je bijeli čovjek prenio Indijancima.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#157 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

Haris.ba wrote: 27/05/2021 16:34
saint_mirad wrote: 27/05/2021 10:17
ProgramskiJezik wrote: 27/05/2021 10:16 Postavljao sam ja ovo na Teorije zavjere al tamo samo Korona prolazi :D

Uglavnom, zanimljivo jos je prica Bob Lazara, ima dokumentarac al bi preporucio interview sa Joe Rogan.

Takodje koga interesuje, Zimbabwe invasion - gdje je 30tak djece vidjelo i dan danas imaju istu pricu sta su vidjeli i dozivili. Cudno je sve ovo :-)
Za element 115 je pogodio.
Za element 115 se tesko moze reci da je pogodio. Rekao je da material napravljen od tog elementa je "gorivo", daje snagu masini da leti tj. "gura prostor".

Nije taj element bio nepoznat. Bacis pogled na periodnu tablu elementata. Stoji tamo odavno. Samo nije bio "sintetizovan".
Da li moze da radi ono sto je on rekao da moze, i dalje je u sferi nepotvrdjenog

Radi se o ovome:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Moscovium

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Synthetic_element
Tom logikom mozes kazati da sada postoji i element 222 samo nije 'sintetizovan'. Jedno je pretpostaviti da odredjeni element moze postojati na osnovu indicija, a drugo imati priliku koristiti ga u praksi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#158 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Haris.ba »

saint_mirad wrote: 27/05/2021 18:08 Tom logikom mozes kazati da sada postoji i element 222 samo nije 'sintetizovan'. Jedno je pretpostaviti da odredjeni element moze postojati na osnovu indicija, a drugo imati priliku koristiti ga u praksi
Pa za element 222 mislim da bi bilo revolucionarno. Jer mislim da niko nikada nije rekao za mogucnost elementa iznad broja 200, a da to "ne rusi hemiju i fiziku".

Valjda znas odakle dolaze ovi nazivi broja elementa?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#159 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by zijancer »

da vidimo šta internet kaže o elementu 115 ?
ha! ekstremno radioaktivni element, čiji izotop ima vrijeme poluraspada od 0.8 sec
u labu su pravili otprilike 1 atom dnevno :P

zaključak: šteta sto ga fukusimini reaktori nisu koristili kao gorivo
a nije pogodan ni za za trovanje raje koja zbrišu u london, kako ga fiksirati u flašici ili čaju kad tako brzo nestaje
1Dante1
Posts: 1209
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#160 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by 1Dante1 »

DonieBrasco wrote: 27/05/2021 15:48
Project Ashe wrote: 27/05/2021 14:55 Slažem oko konstatacije da što se Islama tiče otkriće vanzemaljaca neće imati niakakav negativan utjecaj jer Allah je gospodar svjetova i nebesa u množini a ne svijeta u jednini. :D


Do koje ovo mjere ide da je su nasli poveznicu NLO-a sa Allahom, cime se vi drogirate. :?

Taj neki drugi svijet sa kojeg su "oni" Allah stvorio i eto ih dosli kod nas, kada prelecu ili se pojave cuje se ezan, a iz kabina se cuje munđanje na arapskom. :lol: :-)


Ne razumijem sta je problem, postoje ajeti koji se tumace na nacin koji potvrdjuje postojanje vanzemaljaca.
DonieBrasco
Posts: 15560
Joined: 31/08/2016 16:09

#161 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by DonieBrasco »

zijancer wrote: 27/05/2021 20:34 da vidimo šta internet kaže o elementu 115 ?
ha! ekstremno radioaktivni element, čiji izotop ima vrijeme poluraspada od 0.8 sec
u labu su pravili otprilike 1 atom dnevno :P

zaključak: šteta sto ga fukusimini reaktori nisu koristili kao gorivo
a nije pogodan ni za za trovanje raje koja zbrišu u london, kako ga fiksirati u flašici ili čaju kad tako brzo nestaje
Velika je prica oko "elementa 115" od strane Boba Lazara, pogledaj podcast od Joe Rogan gdje je Bob gostovao. A imas i dokumentarac https://www.imdb.com/title/tt9107368/ gdje prica o tome, sta je to i kako funkcionise.

Ukratko po njeogovim rijecima sto se tice "115", amerikanci smatraju da je to gorivo koje pokrece letjelicu pogledaj podcats ili dokumentarac Bob objasnjava kako oni misle da funkcionise. Sto se tice samog elemnta tada dok je on kako navodi bio tamo ne znaju puno o njemu sta je zapravo, nema na ga planeti zemlji u oblicima kako je nama ljudima poznato, sto ne znaci da ga tamo negdje na nekoj planeti nema da raste na grani ili ga rudare, prave na nekin nacin.

To sto internet kaze o elementu 115, je nesto sto su naucnici napravili ili otkrili, po onome sto sam ja gledao na internetu i po emisijama mislim u onom velikom kolajderu da se to odigralo. I sam Bob u podcastu to kaze, naucnici su tome sto tu otkrili dali ime Moskovijum (jer su navodno ruski naucnici najzasluzniji) i to se sada nalazi u periodnom sistemu pod brojem 115. i ima osobine tog famoznog "elementa 115" samo sto ga oni imaju za neki milioniti dio sekunde i gotovo. Dosta je to misterijzno i zanimljivo, sad vjerovati ili ne.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#162 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by GAU8 »

1Dante1 wrote: 27/05/2021 20:46
DonieBrasco wrote: 27/05/2021 15:48
Project Ashe wrote: 27/05/2021 14:55 Slažem oko konstatacije da što se Islama tiče otkriće vanzemaljaca neće imati niakakav negativan utjecaj jer Allah je gospodar svjetova i nebesa u množini a ne svijeta u jednini. :D


Do koje ovo mjere ide da je su nasli poveznicu NLO-a sa Allahom, cime se vi drogirate. :?

Taj neki drugi svijet sa kojeg su "oni" Allah stvorio i eto ih dosli kod nas, kada prelecu ili se pojave cuje se ezan, a iz kabina se cuje munđanje na arapskom. :lol: :-)


Ne razumijem sta je problem, postoje ajeti koji se tumace na nacin koji potvrdjuje postojanje vanzemaljaca.
Da li je i vanzemaljcima objavljen Kur'an?
1Dante1
Posts: 1209
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#163 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by 1Dante1 »

GAU8 wrote: 28/05/2021 13:02
1Dante1 wrote: 27/05/2021 20:46
DonieBrasco wrote: 27/05/2021 15:48



Do koje ovo mjere ide da je su nasli poveznicu NLO-a sa Allahom, cime se vi drogirate. :?

Taj neki drugi svijet sa kojeg su "oni" Allah stvorio i eto ih dosli kod nas, kada prelecu ili se pojave cuje se ezan, a iz kabina se cuje munđanje na arapskom. :lol: :-)


Ne razumijem sta je problem, postoje ajeti koji se tumace na nacin koji potvrdjuje postojanje vanzemaljaca.
Da li je i vanzemaljcima objavljen Kur'an?
Ne vidim zasto bi njima bio objavljen.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#164 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by GAU8 »

1Dante1 wrote: 28/05/2021 13:47
GAU8 wrote: 28/05/2021 13:02
1Dante1 wrote: 27/05/2021 20:46



Ne razumijem sta je problem, postoje ajeti koji se tumace na nacin koji potvrdjuje postojanje vanzemaljaca.
Da li je i vanzemaljcima objavljen Kur'an?
Ne vidim zasto bi njima bio objavljen.
Pa zasto ne bi? Je li Bog predstavlja gospodara za sve, ili nije??
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#165 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

saint_mirad wrote: 27/05/2021 07:55
GAU8 wrote: 27/05/2021 07:14
saint_mirad wrote: 26/05/2021 22:09

Tačno, ali onakve letilice bi morala napraviti napredna vanzemaljska inteligencija.
Ne.
Da. Osim ako misliš da NLOi koji prave onakve manevre nastaju negde u Kini ili Rusiji. Već je ranije demantovano da to nije poznata zemaljska tehnologija.
znas li ti sta si ovdje napisao? upravo suprotno od onoga sto tvrdis na ostatku teme... znas sta znaci rijec demantovano?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#166 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by zijancer »

DonieBrasco wrote: 27/05/2021 21:06 Velika je prica oko "elementa 115" od strane Boba Lazara, pogledaj podcast od Joe Rogan gdje je Bob gostovao. A imas i dokumentarac https://www.imdb.com/title/tt9107368/ gdje prica o tome, sta je to i kako funkcionise.

Ukratko po njeogovim rijecima sto se tice "115", amerikanci smatraju da je to gorivo koje pokrece letjelicu pogledaj podcats ili dokumentarac Bob objasnjava kako oni misle da funkcionise. Sto se tice samog elemnta tada dok je on kako navodi bio tamo ne znaju puno o njemu sta je zapravo, nema na ga planeti zemlji u oblicima kako je nama ljudima poznato, sto ne znaci da ga tamo negdje na nekoj planeti nema da raste na grani ili ga rudare, prave na nekin nacin.

To sto internet kaze o elementu 115, je nesto sto su naucnici napravili ili otkrili, po onome sto sam ja gledao na internetu i po emisijama mislim u onom velikom kolajderu da se to odigralo. I sam Bob u podcastu to kaze, naucnici su tome sto tu otkrili dali ime Moskovijum (jer su navodno ruski naucnici najzasluzniji) i to se sada nalazi u periodnom sistemu pod brojem 115. i ima osobine tog famoznog "elementa 115" samo sto ga oni imaju za neki milioniti dio sekunde i gotovo. Dosta je to misterijzno i zanimljivo, sad vjerovati ili ne.

Stigla do 27 minute intervjua. Aha, Bob priča o linearnom sudaraču za pravljenje atoma elementa 115, koji je nepraktičan, i opisuje ciklotron koji sve to isto obavi a nije veći od košarkaške lopte.
Nešto kao minijaturni prenosivi rudnik.
Valjda :P
Hm, šta internet ima kazati o ciklotronima će morati da sačeka par dana.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#167 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

belfy wrote: 28/05/2021 15:59
saint_mirad wrote: 27/05/2021 07:55
GAU8 wrote: 27/05/2021 07:14

Ne.
Da. Osim ako misliš da NLOi koji prave onakve manevre nastaju negde u Kini ili Rusiji. Već je ranije demantovano da to nije poznata zemaljska tehnologija.
znas li ti sta si ovdje napisao? upravo suprotno od onoga sto tvrdis na ostatku teme... znas sta znaci rijec demantovano?
Znam, treba je umesto nije. Imam negaciju viška. My bad.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#168 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

saint_mirad wrote: 28/05/2021 16:28
belfy wrote: 28/05/2021 15:59
saint_mirad wrote: 27/05/2021 07:55

Da. Osim ako misliš da NLOi koji prave onakve manevre nastaju negde u Kini ili Rusiji. Već je ranije demantovano da to nije poznata zemaljska tehnologija.
znas li ti sta si ovdje napisao? upravo suprotno od onoga sto tvrdis na ostatku teme... znas sta znaci rijec demantovano?
Znam, treba je umesto nije. Imam negaciju viška. My bad.
znaci trebalo je pisati: "Vec je ranije demantovano da je to poznata zemaljska tehnologija."?
1Dante1
Posts: 1209
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#169 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by 1Dante1 »

GAU8 wrote: 28/05/2021 13:59
1Dante1 wrote: 28/05/2021 13:47
GAU8 wrote: 28/05/2021 13:02

Da li je i vanzemaljcima objavljen Kur'an?
Ne vidim zasto bi njima bio objavljen.
Pa zasto ne bi? Je li Bog predstavlja gospodara za sve, ili nije??
Jer je prilagodjen nasim mogucnostima i sposobnostima. Posto su vjerovatno drugaciji od nas u gotovo svakom smislu, ne vidim kako bi im Kur'an bio od koristi. Objava bi kod njih bila, ako bi je imali, drugacija. :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#170 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by saint_mirad »

belfy wrote: 28/05/2021 16:53
saint_mirad wrote: 28/05/2021 16:28
belfy wrote: 28/05/2021 15:59
znas li ti sta si ovdje napisao? upravo suprotno od onoga sto tvrdis na ostatku teme... znas sta znaci rijec demantovano?
Znam, treba je umesto nije. Imam negaciju viška. My bad.
znaci trebalo je pisati: "Vec je ranije demantovano da je to poznata zemaljska tehnologija."?
DA
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#171 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by shiljak »

soha96 wrote: 26/05/2021 22:00
shiljak wrote: 26/05/2021 21:55 NLO ne znači "izvanzemaljac" nego neidentifikovani leteći objekat. Da li to znači da je to neko napravio što leti ili je nešto drugo, i koje su dimenzije objekta. Ako je neko napravio, jesu li kinezi, rusi, ili su izvanzemaljci. Najlogičnije bi bilo da su izvanzemaljci :D
Moze biti ili vanzemaljska tehnologija ili nasa. Nasa 99% nije jer manevri nloa koje vidjamo su nezamislivi za ikakvu tehnologiju koju mozemo zamisliti a kamoli provesti. Takodje, svi ovi leteci objekti su opisivani stotinama godina unazad pa i vise od strane ocevidaca a najcesce od kraja drugog svjetskog rata (povezanost sa nuklearnim detonacijama?) i nema sanse da smo takvu tegonologiju imali prije 100-200-300 godina.

Sto se tice trzanja, na videima se jasno vidi leteci objekt koji je potvrdjen od Pentagona i za kojeg nema sumnje da je istinit. Takodje taj objekat 99% sanse nije nasa tehnologija. Ako to nije alarm za uzbunu i trzanje onda ne znam sta jeste.
Čim nasa nije 99%, što znači da jeste 1%, onda su izvanzemaljci 99% :D
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#172 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by geralt »

last mohicans wrote: 27/05/2021 15:14 Dobri im lukovi, ma boli ih đon, rahatniji su od nas sigurno. Zdravo se hrane, niko nema viška kg, love, trče, taslače se, rađaju i umiru. Mozda su i zdraviji od nas bez kontakta sa raznim sranjima od virusa i bakterija, s obzirom da se liječe biljem i travkama. Baš me interesuje kad bi neko uradio istraživanje, (ali kako, kad ono lukom puca na helic i dron) koliki im je životni vijek. Apokalypto mi naumpadne kad ih vidim. Predobar film.
Pitaj malo starije generacije kako se zivjelo po selima prije moderne medicine, i to opet sa puno vecim nivoom tehnologije i civilizacije od ovih plemena.

Zena rodi devetero djece, od toga cetvero prezivi djetinjstvo. Pri svakom porodjaju, sanse za tragediju su 50:50. Dijete nesto lose pojede, pokvari stomak, dehidracija, smrt. Odraslom pukne slijepo crijevo, smrt. Poreze se, rana se inficira, gangrena, smrt. Ruzno padnes i slomis nogu, lose zaraste, do kraja zivota sepas i invalid si.

Ne znam za tebe, ali ja se sa njima ne bih mijenjao.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#173 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by Blitz1 »

Stariji se sjećaju NLO iznad Trebevića, bilo je u nekim novinama davno nekad. Ja to nisam zapamtio al su mi pričali.
last mohicans
Posts: 11992
Joined: 09/08/2012 23:19

#174 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by last mohicans »

geralt wrote: 28/05/2021 20:29
last mohicans wrote: 27/05/2021 15:14 Dobri im lukovi, ma boli ih đon, rahatniji su od nas sigurno. Zdravo se hrane, niko nema viška kg, love, trče, taslače se, rađaju i umiru. Mozda su i zdraviji od nas bez kontakta sa raznim sranjima od virusa i bakterija, s obzirom da se liječe biljem i travkama. Baš me interesuje kad bi neko uradio istraživanje, (ali kako, kad ono lukom puca na helic i dron) koliki im je životni vijek. Apokalypto mi naumpadne kad ih vidim. Predobar film.
Pitaj malo starije generacije kako se zivjelo po selima prije moderne medicine, i to opet sa puno vecim nivoom tehnologije i civilizacije od ovih plemena.

Zena rodi devetero djece, od toga cetvero prezivi djetinjstvo. Pri svakom porodjaju, sanse za tragediju su 50:50. Dijete nesto lose pojede, pokvari stomak, dehidracija, smrt. Odraslom pukne slijepo crijevo, smrt. Poreze se, rana se inficira, gangrena, smrt. Ruzno padnes i slomis nogu, lose zaraste, do kraja zivota sepas i invalid si.

Ne znam za tebe, ali ja se sa njima ne bih mijenjao.
Sve znam, nana je nekoliko djece izgubila, kod punice isto tako. Vjerovatno nevakcinisanje te djece odnijelo danka. Ali opet sela nisu bila kod nas izolovana kao kod ovih Amazonaca, ipak su dolazila u dodir sa bolestima. Ne bih se mijenjao, nisam ni rekao, ali da su rahatniji u psiholoskom smislu za razliku od stresnog gradskog života,vjerovatno jesu. Neka ih tamo, sigurnije je za njih takav život na koji su navikli.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#175 Re: Potvrđeno postojanje NLO-a, a niko ni mukajet

Post by belfy »

saint_mirad wrote: 28/05/2021 17:12
belfy wrote: 28/05/2021 16:53
saint_mirad wrote: 28/05/2021 16:28

Znam, treba je umesto nije. Imam negaciju viška. My bad.
znaci trebalo je pisati: "Vec je ranije demantovano da je to poznata zemaljska tehnologija."?
DA
kada je to demantovano i gdje?
Post Reply