Dekan ETF -a - diskusija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#26 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

last mohicans wrote: 07/04/2021 00:54
hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:34
last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
A da li si ti sav svoj pa postavljas ovako degutantna pitanja?? Ako se slavi Bajram onda se slavi i Uskrs i pored Bajrama jos je upraavo na ETF-u se izaslo u susret svims tudentima bosnjacke nacionalnosti da za vrijeme dzume ne mogu biti ispiti. Ili po tvome treba da bude aprthejd kao u RS-u. To se druze zove diksriminacija jer je zakon rjeseno koji se vjerski praznici slave u F BiH. Sto se mene tice mi smo zemlja koja bar za sada ne bi trebala da slavi ni jedan praznik dok ne stanemo na zelenu granu ali ako je nesto omoguceno jednima onda treba i drugima. Broj uopste nije bitan.
Je li zabranjeno pitati, mozda pitaju tek onako, da spoje vikend, a mozda radi svojih religijskih poimanja i slobode ispoljavanje vjeroispovjesti, sto apsolutno imaju pravo. Pretpostavljam da su vecina Bošnjaci, ali ne bi trebali ni ostali biti diskriminirani. U osnovnom i srednjem obrazovanju su neradni dani za Uskrs i Vaskrs, trebali bi biti i na univerzitetu. Stoga, instanca za žalbe je dekanat UNSA i prodekan, MONKS i jos neke adrese. Pitam da vidim je li im najveci problem neobilježevanje Uskrsa. Današnja studentarija se za mnogo štošta bune. U moj vakat,prije nekih 20tak god je bilo uči i uči. Imali smo i mi problema i zahtjeva ali smo ih rješavali na lijep i institucionalan način. Neke smo rješili, a dosta njih bogme i nismo.
Drago mi je da ste se objasnili jer je ton Vaseg pitanja malo bio diskutabilan. Mi trenutno prodekana nemamo i nemamo se kome zaliti. Nas student prodekan kojeg smo izabrali je iznosio nase zalbe dekanu, ali on je to ignorisao (opet kazem, sve sto mu je odgovaralo je sprovodio). Kako nas student prodekan radi u interesu studenata, sto je i normalno, a ne slusa slijepo dekana, dekan se prema student prodekanu u vise navrata obracao s nepostovanjem i iznosio neistine, a studenti su ga izabrali. Javio sam se ovdje jer sam vidio da ima dosta iskustava.
Takodjer, prije je bilo uciti uciti i samo uciti, ali ovo su ipak malo drugacija vremena i treba biti u korak s vremenom, jer po tom razmisljanju, ovo sto radi dekan je ok jer je takvo ponasanje nekad bilo ok. Isto tako, prije zene nisu radile, pa ne znaci da se danas nece boriti za svoja prava. I ipak on je tu jer mi iz nasih dzepova punimo budzet i fakultet bez studenata ne bi postojao. Takodjer, podrzavam da treba sve institucionalno, ali budimo iskreni.. kakav nam je sistem, dobro smo ikako ovdje gdje jesmo
last mohicans
Posts: 11989
Joined: 09/08/2012 23:19

#27 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by last mohicans »

zz215 wrote: 07/04/2021 00:41
last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
Nisam. Polozio sam dosta ispita i cak sam jedan od boljih. Javljam se jer dekan ponizava moje kolege, prica o tome kako su neki studenti losi (mislim da niko ne bi trebao komentarisati druge, jer svako ima svoje razloge sto nije ostvario odlicne rezultate, mozda je bolest, porodica etc.). Nisam katolik niti to treba imati ikakve veze u ovom razgovoru. Praznik je praznik, vjera je vjera, religija je religija i to treba postovati. Problem je sto takva osoba nije nista za studente omogucila osim sto je sebi pare uzela, nije omogucila dolazak na fakultet i rad u laboratoriji studentima (da dodje kad ko moze, sto je normalno svuda u svijetu,ako vec zeli da se ugeda). Nije omogucio prakse za studente, a to nama izrazito treba, nije omogucio nista za obavljanje online nastave, niti se posvetio reformi planova i programa vec zastarjelih i preopterecenih.. dug je spisak stvari, ali najgore od svega sto zastupa svoje licne interese i misli da trebaju studenti njega da slusaju, a to nije logicno jer fakultet uopce nije obavezan i ako vec placamo, zelimo da dobijemo nesto od toga sto platimo. Nije smanjio skolarinu, a studenti sjede kuci i trose svoje kucne resurse, pola profesora ne drzi predavanja, on ih ne kaznjava (tacnije kazni ukoliko njemu to odgovara). Sve pare namijenjene za unaprijedjenje, sve mi se vise cini su otisle za ganjanje njegovih referenci. Itekako se moglo ulagati, od samih ucionica, do racunara, do projekata i kvalitete nastave, do radova.. ne znam kako ne vidite.
Po tonu tvog (Vaseg) tona, vidim da ste istog mentaliteta kao i on i ko vecina ljudi u BiH, jer je ocito Vama dobro ovdje i zelim da Vam tako ostane, jer ocito nemate siroke poglede i makar cete biti sretni.
Dečko dragi, po tonu mog tona, kako si rekao, ništa ti ne možeš znati, a pogotovo ako si se tek registrovao. Trebaš malo i upoznati osobe s kojima komuniciras. Otuda i moja direktna pitanja, da vidim s kim slova dijelim. Zeleno razmisljaš, svi smo takvi bili. U tim godinama sam i ja maštao da cu mijenjati svijet oko sebe,makar mikrosvijet. Ne znas ti da li je meni dobro, ni kako mi je iz jednog posta. Nije mi loše, nije mi ni sjajno, pogotovo zbog djela takvih kao tvoj dekan, ako je takav kako tvrdiš. Dalje, te ostale probleme koje si naveo mogu rezonovati i trebate kroz unije studenta, vaše predstavnike koji vas predstavljaju pokušati rješiti. Trebate pokušati institucionalno, najprije. Ne znam ni jedan fakultet da su studenti "skinuli" dekana, ali eto mozete pokusati. Veliki broj univerzitetskih profesora je sujetan i osvetoljubljiv, nazalost. Stoga, vaši navalentni koraci mogu vrlo lako izazvati odmazdu. Pa se tebi i sličnima, ako javno istupite, može desiti da jedan ispit godinama polažete, što nije uopce prijatno. Eh sad, ako među ostalim profesorima ima dovoljno kritične mase, onda bi se i vi mogli nadati nečemu, da stanu na vašu stranu. Mada, teško, pogledaj primjer UKC. Kad bi se tako lako skidali ljudi na tim rukovodecim mjestima, onda ne bi mi ispisali 500 str. o Sebiji, bez nekog prevelikog efekta, osim da ljudi saznaju još neke dodatne informacije. Svojim pitanjima nisam mislio ništa loše. Sam naziv teme, gdje se neko poredi sa Bogom, kao nekom ko ima određena religijska osjecanja mi je zasmetao.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#28 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

last mohicans wrote: 07/04/2021 01:13
zz215 wrote: 07/04/2021 00:41
last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
Nisam. Polozio sam dosta ispita i cak sam jedan od boljih. Javljam se jer dekan ponizava moje kolege, prica o tome kako su neki studenti losi (mislim da niko ne bi trebao komentarisati druge, jer svako ima svoje razloge sto nije ostvario odlicne rezultate, mozda je bolest, porodica etc.). Nisam katolik niti to treba imati ikakve veze u ovom razgovoru. Praznik je praznik, vjera je vjera, religija je religija i to treba postovati. Problem je sto takva osoba nije nista za studente omogucila osim sto je sebi pare uzela, nije omogucila dolazak na fakultet i rad u laboratoriji studentima (da dodje kad ko moze, sto je normalno svuda u svijetu,ako vec zeli da se ugeda). Nije omogucio prakse za studente, a to nama izrazito treba, nije omogucio nista za obavljanje online nastave, niti se posvetio reformi planova i programa vec zastarjelih i preopterecenih.. dug je spisak stvari, ali najgore od svega sto zastupa svoje licne interese i misli da trebaju studenti njega da slusaju, a to nije logicno jer fakultet uopce nije obavezan i ako vec placamo, zelimo da dobijemo nesto od toga sto platimo. Nije smanjio skolarinu, a studenti sjede kuci i trose svoje kucne resurse, pola profesora ne drzi predavanja, on ih ne kaznjava (tacnije kazni ukoliko njemu to odgovara). Sve pare namijenjene za unaprijedjenje, sve mi se vise cini su otisle za ganjanje njegovih referenci. Itekako se moglo ulagati, od samih ucionica, do racunara, do projekata i kvalitete nastave, do radova.. ne znam kako ne vidite.
Po tonu tvog (Vaseg) tona, vidim da ste istog mentaliteta kao i on i ko vecina ljudi u BiH, jer je ocito Vama dobro ovdje i zelim da Vam tako ostane, jer ocito nemate siroke poglede i makar cete biti sretni.
Dečko dragi, po tonu mog tona, kako si rekao, ništa ti ne možeš znati, a pogotovo ako si se tek registrovao. Trebaš malo i upoznati osobe s kojima komuniciras. Otuda i moja direktna pitanja, da vidim s kim slova dijelim. Zeleno razmisljaš, svi smo takvi bili. U tim godinama sam i ja maštao da cu mijenjati svijet oko sebe,makar mikrosvijet. Ne znas ti da li je meni dobro, ni kako mi je iz jednog posta. Nije mi loše, nije mi ni sjajno, pogotovo zbog djela takvih kao tvoj dekan, ako je takav kako tvrdiš. Dalje, te ostale probleme koje si naveo mogu rezonovati i trebate kroz unije studenta, vaše predstavnike koji vas predstavljaju pokušati rješiti. Trebate pokušati institucionalno, najprije. Ne znam ni jedan fakultet da su studenti "skinuli" dekana, ali eto mozete pokusati. Veliki broj univerzitetskih profesora je sujetan i osvetoljubljiv, nazalost. Stoga, vaši navalentni koraci mogu vrlo lako izazvati odmazdu. Pa se tebi i sličnima, ako javno istupite, može desiti da jedan ispit godinama polažete, što nije uopce prijatno. Eh sad, ako među ostalim profesorima ima dovoljno kritične mase, onda bi se i vi mogli nadati nečemu, da stanu na vašu stranu. Mada, teško, pogledaj primjer UKC. Kad bi se tako lako skidali ljudi na tim rukovodecim mjestima, onda ne bi mi ispisali 500 str. o Sebiji, bez nekog prevelikog efekta, osim da ljudi saznaju još neke dodatne informacije. Svojim pitanjima nisam mislio ništa loše. Sam naziv teme, gdje se neko poredi sa Bogom, kao nekom ko ima određena religijska osjecanja mi je zasmetao.
'Jesi ti taj sto nijedan ispit nije polozio i hoce dekana da skida?' .. Ovo pitanje, uz duzno postovanje, moze biti napisano na dosta uljudniji nacin i sta da sam bio? Je li to razlog da je moje misljenje irelevantno ili da nemam pravo da se zalim? Mozda moje razmisljanje jeste zeleno, ali makar zelim nesto sa promijenim, makar sam se pokrenuo i pokusavam da probudim i poboljsam kriticku svijest. Ne znam da li ste procitali moj odgovor, ali mi trenutno i imamo samo dekana i ne mozemo to rjesavati na nacin na koji ste opisali. Smatram da nema nista dobro u tome da se sjedi i suti. Ako se javno istupi, treba se snositi odgovorost, a ako je do ispita, onda nauciti i vise nego sto treba, pa u tom slucaju nepolaganja ispita godinama imaju i komisije. Sebija nije isto kao sto i nas dekan Velagic, on se tek 'pojavio na sceni', nema iza sebe historiju ispiranja mozga narodu i vec formiran temelj za svoje toksicno djelovanje, kao sto je to slucaj s Bakirovom zenom. Zato to treba sasjeci u korijenu.
Pisat cu i pisat ce se, ako nista, mozda dodje i do dekana, pa se zapita kakav je on covjek ako nista.
Ukoliko ste procitali mail, svatit cete poredjenje, Bog je asocijacija na nesto svemocno, nesto iznad svih - sto dekan na neki nacin i jeste umislio. Nije bilo namjere ni za kakvim religijskim uvredama.
Zabrinuti student
Posts: 3
Joined: 07/04/2021 01:29

#29 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Zabrinuti student »

Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#30 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by _Reds_ »

Sta je ovo , vas 3-4 se bas registrovalo veceras, ili su ovo teska kloniranja ?

Hajde uhvatite se knjige. Kako to da su uproblemu samo sa 1.

Ionako sada skoro nikakvog kriterija za upis nema, pa je 1.godina za to da se ocisiti, kao je za etf, a ko nije.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#31 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by ZyzzSar »

fejk
iskreno znam samo da par profesora na etf ne podnosi dekana jer je tipa nekima skidao platu jer nisu imali ni blizu norme koju su trebali imati
isto ponistio je neke tendere koji su se stimali odredjenim ljudima
a dekan se vrlo malo bavi pitanjima oko studenata
volio bih da napise ovaj doticni sta je njemu kao studentu prve godine lose uradjeno, u smislu studija
Last edited by ZyzzSar on 07/04/2021 02:14, edited 1 time in total.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2436
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#32 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by ZyzzSar »

_Reds_ wrote: 07/04/2021 01:56 Sta je ovo , vas 3-4 se bas registrovalo veceras, ili su ovo teska kloniranja ?

Hajde uhvatite se knjige. Kako to da su uproblemu samo sa 1.

Ionako sada skoro nikakvog kriterija za upis nema, pa je 1.godina za to da se ocisiti, kao je za etf, a ko nije.
ma fejkare, nisu ovo studenti po nekom mom misljenju :D
ako se zale oko nekog radnog neradnog dana, i to im najveci problem, e ne znam stvarno
ja sam kod huseta fatkica imao ispit drugi dan bajrama za vrijeme mandata nekog drugog dekana
ne podrzavam velagica, i msm da se mogla naci i bolja osoba za taj posao, al to je sta je, nema nekog razloga da se covjek smjeni
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#33 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by el_bake007 »

zar ljudi jos svojevoljno upisuju ovaj fakultet koji je zaglavio negdje izmedju 1960ih i 1980ih u svom radu i odnosu prema studentima
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#34 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by aerodinamika »

Zabrinuti student wrote: 07/04/2021 01:48 Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
duboko postovanje i naklon,
sad su stvari mnogo jasnije, pokusana je pobuna, svojevrsni Fakultetski udar, neuspjelo, srecom, u reziji sacice prdekana, kad nisu uspjeli, kad su neslavno propali, iz kaljuze nemorala u koju su upali pokusavaju da srozaju ne samo polozaj Dekana, vec i licnost gospodina Velagica,
nikad niko nije postao i dosao na polozaj Dekana ETF bilo gdje na svijetu pa ni kod nas na lijepe oci, a pogotovo ne prof.dr. Velagic, ucinio je za fakultet mnogo, a za studente (bar onu tihu vecinu, koja uci i radi) mnogo, mnogo vise
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#35 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Dosadno mii »

el_bake007 wrote: 07/04/2021 02:21 zar ljudi jos svojevoljno upisuju ovaj fakultet koji je zaglavio negdje izmedju 1960ih i 1980ih u svom radu i odnosu prema studentima
:thumbup:
Kljucat temu
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#36 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

aerodinamika wrote: 07/04/2021 02:47
Zabrinuti student wrote: 07/04/2021 01:48 Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
duboko postovanje i naklon,
sad su stvari mnogo jasnije, pokusana je pobuna, svojevrsni Fakultetski udar, neuspjelo, srecom, u reziji sacice prdekana, kad nisu uspjeli, kad su neslavno propali, iz kaljuze nemorala u koju su upali pokusavaju da srozaju ne samo polozaj Dekana, vec i licnost gospodina Velagica,
nikad niko nije postao i dosao na polozaj Dekana ETF bilo gdje na svijetu pa ni kod nas na lijepe oci, a pogotovo ne prof.dr. Velagic, ucinio je za fakultet mnogo, a za studente (bar onu tihu vecinu, koja uci i radi) mnogo, mnogo vise
Zabrinuti student wrote: 07/04/2021 01:48 Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
'Niti im', zar i tebi ne predaje kad si vec student prve godine??? Da nisi i ti mozda neki od dekanovih ljudi i da mozda ti nisi dobio tih 250 KM??? Nas student prodekan je Anesa i ona zakonom ima pravo na taj novac, kao sto su svi prethodno imali. Nju nisu izabrali niti prodekani niti dekan, vec studenti i ona apsolutno je imala pravo odabrati s kojim ce se uvjerenjima slagati, KAO STO IMAMO SVI MI i ne vidim zasto lose pokusavas, 'moj predstavnice prve godine' (izabrao sam te dijelom i ja i ti si vjerovatno desna ruka Velagicevog sina, mora da ti je dekan nesto debelo obecao cim na ovaj nivo padas). Taj prvi pasus, laz cista, ti da si predstavnik studenata ne bi ovo pisao, vec se tacno vidi da ti je glava napunjena tim pricama s hodnika, kao sto je nama pokusana.
Prodekani nisu smijenjeni, vec su podnijeli ostavke, a svi znaju sto se ostavka daje - kad je moral bitniji od bilo kakvih privilegija ili uzivanja funkcije. I Anesu je nesupjelo pokusao dekan smijeniti, ali sreca da nju biraju studenti kojima je dobra, a ne on - pa je logicno ko je treba smijeniti.
Ne vidim problem u ovom sto pises i sta to govori o moralu prof Hanjalic, koja je uvijek bila tu za studente zajednl s prof Juricem, da neko zaposli i to u studentskoj, kod nas je moguc samo privremeni rad i to mjesec mozda kada je najgora situacija. Naplaćivala prije svega svoj rad i svoje instrukcije i svako ima pravo naplatiti za svoj rad, sta je onda Dekan radio od novaca predvidjenih za unaprijedjenje naseg fakulteta?? Donirao mozda?? ili je ipak sebi u dzep stavio?? Ili da kazem, Vi ste to uradili, jer iste rijeci kao u mailu koristite, isto vrijedjate nasu predstavnicu studenata Anesu koja je odlicno obavljala svoj posao i obavlja! I ako ti nisi neko od dekanovih ljudi (vjerujem i sam dekan) iskreno se nadam da ce tebe kao predstavnika sto prije smijeniti jer se vidi da zastupas samo svoje licne interese
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#37 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

ZyzzSar wrote: 07/04/2021 02:02 fejk
iskreno znam samo da par profesora na etf ne podnosi dekana jer je tipa nekima skidao platu jer nisu imali ni blizu norme koju su trebali imati
isto ponistio je neke tendere koji su se stimali odredjenim ljudima
a dekan se vrlo malo bavi pitanjima oko studenata
volio bih da napise ovaj doticni sta je njemu kao studentu prve godine lose uradjeno, u smislu studija
To je problem, STA JE URADIO LOSE, bolje reci STA NIJE URADIO. Ja sam se ovdje obratio i cak mail postavio da ljudi vide kakvim se nacinom obraca i ophodi, ne mogu da vjerujem da poslije toga ima ljudi koji su na njegovoj strani. U nekom od prethodnih postova sam objasnio neke razloge, pa se vrati i procitaj. Sve te stvari se nisu ni prije radile, nije se puno dekan mijesao sa studentima, ali prvi put da se dekan interesuje i za sta, da provodi svoje, da se obraca studentima i da ih tretira kao da su bezvrijedni. To nije tako i ne smije da bude. Sve te stvari nikad u prethodnim mandatima nisu puno znacile, ali sada znace jer ako je on dirao u nas i nije nas postovao, necemo ni mi njega postovati. On je to sam odabrao. I zelim pitati sta je to toliko veliko dekan u odnosu na sve prethodne uradio za ETF? Uzimajuci u vidu da su prodekani bili 2. godine na funkciji, nije nesto previse, a tek su napokon razrijeseni prije 10ak dana.. Nista on nije uradio
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#38 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by erentedia »

Mislim da je ovo spletka protiv Velagića i da su studente okrenuli protiv istog.
Ne vjerujem, pa Velagić je u Vijeću za znanost BiH a tu imaju 13 vrhunskih stručnjaka iz BiH iz različitih područja struke.
Pažljivo pristupite problemu.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#39 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Dosadno mii wrote: 07/04/2021 08:55
el_bake007 wrote: 07/04/2021 02:21 zar ljudi jos svojevoljno upisuju ovaj fakultet koji je zaglavio negdje izmedju 1960ih i 1980ih u svom radu i odnosu prema studentima
:thumbup:
Kljucat temu
Evo i ja se pitam zasto sam i zasto bi iko, mada je ove godine bas super generacija jer je bio prag na prijemnom i nije mogao svako upisati, to je jedna od predobrih odluka koje su donijeli prodekani, vjerujem da ce je dekan sad ukinuti. Par godina prije svako ko je htio etf upisao ga je, a sad takvo briljiraju na online nastavi jer nemaju znanje ali imaju pare. Da je barem dekanov sin generaciju ispred ili iza, pa bi ova generacija bila jos bolja..
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#40 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

erentedia wrote: 07/04/2021 09:10 Mislim da je ovo spletka protiv Velagića i da su studente okrenuli protiv istog.
Ne vjerujem, pa Velagić je u Vijeću za znanost BiH a tu imaju 13 vrhunskih stručnjaka iz BiH iz različitih područja struke.
Pažljivo pristupite problemu.
Hvala Vam na informaciji. Ali upravo je to problem - BiH. On je tu jer ima te reference, a reference sticu odlascima na konferencije - zamislite koliko novca treba za to.
Ali ako je neko u BiH na poziciji nekoj, ne znaci da je za toga. Mozda je on super po referencama, ali za dekana nije.
Isto tako Sebija veze s medicinom nema, sto se pokazalo u koroni, iako ima reference iako je direktorica kcusa, jer svi znaju odakle joj te reference.
I to je razlika, nisu se u tolikoj mjeri studenti prije protiv dekana bunili jer on nije dirao u studente i na kraju krajeva nismo nikada imali direktnu komunikaciju s dekanom u ovolikoj mjeri dok nisu prodekani podnijeli ostavku. I isto tako Sebiju nisu bas u ovolikoj mjeri pokusavali smijeniti, sve dok se nije opasno krenula igrati s ljudskim zivotima..
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#41 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Xforumas »

zz215 wrote: 07/04/2021 09:08
ZyzzSar wrote: 07/04/2021 02:02 fejk
iskreno znam samo da par profesora na etf ne podnosi dekana jer je tipa nekima skidao platu jer nisu imali ni blizu norme koju su trebali imati
isto ponistio je neke tendere koji su se stimali odredjenim ljudima
a dekan se vrlo malo bavi pitanjima oko studenata
volio bih da napise ovaj doticni sta je njemu kao studentu prve godine lose uradjeno, u smislu studija
To je problem, STA JE URADIO LOSE, bolje reci STA NIJE URADIO. Ja sam se ovdje obratio i cak mail postavio da ljudi vide kakvim se nacinom obraca i ophodi, ne mogu da vjerujem da poslije toga ima ljudi koji su na njegovoj strani. U nekom od prethodnih postova sam objasnio neke razloge, pa se vrati i procitaj. Sve te stvari se nisu ni prije radile, nije se puno dekan mijesao sa studentima, ali prvi put da se dekan interesuje i za sta, da provodi svoje, da se obraca studentima i da ih tretira kao da su bezvrijedni. To nije tako i ne smije da bude. Sve te stvari nikad u prethodnim mandatima nisu puno znacile, ali sada znace jer ako je on dirao u nas i nije nas postovao, necemo ni mi njega postovati. On je to sam odabrao. I zelim pitati sta je to toliko veliko dekan u odnosu na sve prethodne uradio za ETF? Uzimajuci u vidu da su prodekani bili 2. godine na funkciji, nije nesto previse, a tek su napokon razrijeseni prije 10ak dana.. Nista on nije uradio
Sta je konkretno problem s onim obracanje, meni izgleda poptuno legitimno da covjek zakonski i po propisima rjesava probleme a ne da se dodvorava sacici studenata da bi bio raja. Ocigledno je covjek svoj posao shvatio ozbiljno. Pa eto ako mozes napisati konkretno probleme jer ih ja u onom obracanju ne vidim.

Uvijek su se bunili oni najlosiji koji najmanje rade pa pokusavaju na sve nacine ulizivanjem profesorima i dekanu, da zavrse fakultet pa vam je sad naravno problem kad covjek oce da radi po PS-u a ne za "raju".
Balavci s prve godine nasli pametovati o dekanu, e moj ETF na sta si spao.
Sasvim sam siguran da vrijedni i posteni studenti nemaju nista protiv, cak vjerujem i da podrzavaju, da se sve radi po PS-u a ne da se polazu ispiti zato sto si dobar s asistentom i profesorom. Prodji se sinko laprdanja i pametovanja, nego radi i uci pa ce biti nesto od tvog fakulteta a ne da trazis precice do diplome tako sto cete srozati dekana i fakultet na nivo srednje skole pa da zavrsava svaki smokljan koji ga upise.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#42 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by GAU8 »

zz215 wrote: 06/04/2021 23:29 Pozdrav svima :-D
Student sam 1. godine ETFa u Sarajevu i jednostavno ne znam gdje da se obratim.. Tek sam upisao prvu godinu i ne mogu da vjerujem sta se desava na nasem faksu. Nas dekan nije normalan, kao sto tema kaze umislio da je Bog.. pocele su kruziti price o njegovim postupcima, a niko nece nista da poduzme, pa da probam ovdje :-D
Imate li kakvih domisljatih ideja kako doticnom stati u kraj??
ETF je prop'o...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#43 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

Zabrinuti student wrote: 07/04/2021 01:48 Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
Stavljati u istu recenicu Velagica sa Selmom i Juricem je isto da stavljas u istu recenicu Zahiragica i Bogicevica moj zabrinuti studente......a da nije ovo usamljen slucaj sto se tice Velagica evo jos primjera.....

https://interview.ba/2020/01/22/dekan-e ... -nepravda/

A evo malo i primjera ciji je Velagic igrac

https://vidiportal.ba/2020/06/zasto-seb ... politicna/

Zato moj zabrinuti studente sjedi 1! Kao sto sam napisao taj isti dekan nije prstom mrdnuo kada su na par predmeta bili katastrofalni rezultati prolaznosti jer nije imao interesa a sad ga i te kako ima.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#44 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Xforumas wrote: 07/04/2021 09:33
zz215 wrote: 07/04/2021 09:08
ZyzzSar wrote: 07/04/2021 02:02 fejk
iskreno znam samo da par profesora na etf ne podnosi dekana jer je tipa nekima skidao platu jer nisu imali ni blizu norme koju su trebali imati
isto ponistio je neke tendere koji su se stimali odredjenim ljudima
a dekan se vrlo malo bavi pitanjima oko studenata
volio bih da napise ovaj doticni sta je njemu kao studentu prve godine lose uradjeno, u smislu studija
To je problem, STA JE URADIO LOSE, bolje reci STA NIJE URADIO. Ja sam se ovdje obratio i cak mail postavio da ljudi vide kakvim se nacinom obraca i ophodi, ne mogu da vjerujem da poslije toga ima ljudi koji su na njegovoj strani. U nekom od prethodnih postova sam objasnio neke razloge, pa se vrati i procitaj. Sve te stvari se nisu ni prije radile, nije se puno dekan mijesao sa studentima, ali prvi put da se dekan interesuje i za sta, da provodi svoje, da se obraca studentima i da ih tretira kao da su bezvrijedni. To nije tako i ne smije da bude. Sve te stvari nikad u prethodnim mandatima nisu puno znacile, ali sada znace jer ako je on dirao u nas i nije nas postovao, necemo ni mi njega postovati. On je to sam odabrao. I zelim pitati sta je to toliko veliko dekan u odnosu na sve prethodne uradio za ETF? Uzimajuci u vidu da su prodekani bili 2. godine na funkciji, nije nesto previse, a tek su napokon razrijeseni prije 10ak dana.. Nista on nije uradio
Sta je konkretno problem s onim obracanje, meni izgleda poptuno legitimno da covjek zakonski i po propisima rjesava probleme a ne da se dodvorava sacici studenata da bi bio raja. Ocigledno je covjek svoj posao shvatio ozbiljno. Pa eto ako mozes napisati konkretno probleme jer ih ja u onom obracanju ne vidim.

Uvijek su se bunili oni najlosiji koji najmanje rade pa pokusavaju na sve nacine ulizivanjem profesorima i dekanu, da zavrse fakultet pa vam je sad naravno problem kad covjek oce da radi po PS-u a ne za "raju".
Balavci s prve godine nasli pametovati o dekanu, e moj ETF na sta si spao.
Sasvim sam siguran da vrijedni i posteni studenti nemaju nista protiv, cak vjerujem i da podrzavaju, da se sve radi po PS-u a ne da se polazu ispiti zato sto si dobar s asistentom i profesorom. Prodji se sinko laprdanja i pametovanja, nego radi i uci pa ce biti nesto od tvog fakulteta a ne da trazis precice do diplome tako sto cete srozati dekana i fakultet na nivo srednje skole pa da zavrsava svaki smokljan koji ga upise.
Nije po zakonu, jer je zakonom propisan neradni dan za Uskrs, on nece da ga sprovede jer je njemu tako bolje. Uskrs nije bas praznik koji je nebitan, pa da bude u argumentu 'bice vise neradnih vec radnih dana'.
Vi meni pricate o tome kako js ETF propao, a ovo je krenulo sve jer dekan se iskljucivo poceo mijesati u 1. godinu. Tako profesori, tipa prof Ljubovic i prof Juric, profesorice matematika i fizika, koji drze tezinu na prvoj godini i oni su ti koji koce da studenti idu dalje, tj prave selekciju su prvi bili na udaru dekana. S prof Juricem je vecina studenata ekstra, a opet nikad se nije desilo da je nekoga pustio radi toga, vec covjek trazi da se dobro napatis da prodjes predmet. A zasto su bas oni bili na udaru? Jer mu je sin moj kolega. Jer ima problem upravo s navedenim predmetima, jer je ocigledno dobio ispit na kojem niko vise u generaciji nije imao ni probilizno poena kao on, a par dana prije toga imao katastrofalne rezultate na testu -ne moze me niko ubijediti da je naucio. Imao problem, sad ga vise nema jer mu je sve sredjeno. Jos je dodatni problem online nastava i to masovno prepisivanje, a dekanu to ne smeta sto ce imati diplomu ETFa kojekakvi ljudi, toliko o tom dignitetu i reputaciji ustanove, uopce se nije potrudio drzati ispite uzivo, a imaju kapaciteti, narocito na prvoj godini gdje je najlakse naci covjeka koji ce ti uraditi. Nije to bas samo 'student 1. godine blati ETF', ovo su neosporive cinjenice.
I nikad prije nije se desilo da se student 1. godine buni, ali nisam ja jedini, forum nije toliko popularan medju nama, a vjerujem da ce se dosta ljudi ukljuciti. Nije se desilo jer se znalo da je 1. godina eliminatorna, i to tako treba da bude za sve, a ne samo za one koji nisu djeca bitnih i utjecajnih
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#45 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Humljanin »

Zabrinuti student wrote: 07/04/2021 01:48 Kao jedan od predstavnika studenata moram izraziti svoje zgražanje o ovome što se piše, puno laži i neistina da se oblati dekan, a posebno od nekih predstavnika prvih godina koji niti poznaj dekana, niti im je bilo šta predavao. Dekan je organizirao sastanak na koji je bio pozvao sve nastavnike prve godine i predstavnike studenta da se otvoreno porazgovara o problemima, ukoliko postoje, ta da se iznađu rješenja kako bi se procesi poboljšali. Razgovor je protekao u jako dobroj atmosferi, međutim studenti nisu imali nekih zamjerki. Dekan je na samom sastanku istakao da je sastanak sazvao da se govori otvoreno, a ne da se mahala okolo, kao što je i ovaj forum ovdje.

Međutim, sada su stvari postale puno jasnije. Nije uspjelo prodekanima Juriću, koji inače nezakonito predaje na SSST-u (mojoj sestri, između ostalog) i Hanjalić, koja je kao prodekan za opće i finansijske poslove svaki mjesec isplaćivala 250 KM studentu prodekanu Anesi Zahirović da ispunjavanje njihove želje. Pošto se ne smijeni dekan, već obratno, prodekani, poraženi se spustili na najniži nivo i huškaju studente protiv dekana, mada s dekanom ni prozorili nijednu nisu. Žalosno je, i kakvi su to pojedini studenti, da tako bezočno lažu protiv dekana. Zar im je Selma Hanjalić moralna vertikala, koja je svog sina angažirala da radi u studentskoj službi, a njena kćer se druži sa Anesom Zahirović. Zaista je nevjerovatno da student prodekan ne radi volenterski, niko od nas nije znao da je ona dobivala novce za to što je "radila". Posebno je nisko i degutantno spominjati djecu profesora, kakav izrod moraš biti i igrati se takvim osječajima. Selma Hanjalić se svađala sa prof. Husetom Fatkićem jer joj sin nije bio prošao matematiku kod njega. Također, Selma Hanjalić je cijeli svoj radni vijek držala instrukcije iz matematike u prostorijama ETF-a svojim studentima i debelo to naplačivala. I to vam je moralna osoba koja je mislila da će biti dekan. Žalosno. Što se tiče praznika, zakon nije definirao praznike koje neko problematizira kao vjerske, već pripadnici određenih vjerskoh skupina su oslobođeni tog dana nastavnih aktivnosti, kako piše u kalendaru UNSA. Međutim Anesa Zahirović, koja ne može da se pomiri da su joj njeni prodekani, s kojima je održavala veoma bliske odnose, smijenjeni, te nagovarajući neke predstavnike I godine želi prikazati kako je haos na ETF-u, a ustvari je haos u njenoj glavi, jer je inače slab student.

Na kraju, žalosno je da na ETF-u uopće mogu postojati ovakvi studenti koji ne poštuju instituciju, dekana, akademski dignitet,..., a svoje frustracije zbog slabih rezultata nastoje prebaciti na druge i tražiti krivce u drugima. Na ETF-u profesori redovno drže nastavu i nikad nisam uočio, niti se bilo ko žalio da se dekan nekom profesoru miješao u rad.
Kazes degantno je spominjati sina dekana, a sam spominjes djecu drugih profesora :-)
Koja komedija.
Dekanu ti li si? :lol:
Xforumas
Posts: 96
Joined: 02/04/2021 11:12

#46 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Xforumas »

Djeco draga, sve su to problemi koje rjesavaju ljudi koji su placeni za to. Nije to tvoj posao niti treba da se mijesas. Ja sam mislio da ces sad napisati 100 stvari s kojima je tebi ucinjena steta i zbog kojih nisi polozio ispit ili upisao narednu godinu.
Nijedna napisana stvar tu se tebe direktno ne tice i ne mozes je rijesiti. Ako sumnjate da je imao ispitna pitanja prijavite ko je vec nadlezan i ko treba da to ispita, opet ne vidim kako si ti tu ostecen. Naucio, polozio, boli te briga za dekanovog sina. Tako bi trebali da razmisljaju studenti, a ne da mahalaju o drugim ljudima po šiša barovima.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#47 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Xforumas wrote: 07/04/2021 10:07 Djeco draga, sve su to problemi koje rjesavaju ljudi koji su placeni za to. Nije to tvoj posao niti treba da se mijesas. Ja sam mislio da ces sad napisati 100 stvari s kojima je tebi ucinjena steta i zbog kojih nisi polozio ispit ili upisao narednu godinu.
Nijedna napisana stvar tu se tebe direktno ne tice i ne mozes je rijesiti. Ako sumnjate da je imao ispitna pitanja prijavite ko je vec nadlezan i ko treba da to ispita, opet ne vidim kako si ti tu ostecen. Naucio, polozio, boli te briga za dekanovog sina. Tako bi trebali da razmisljaju studenti, a ne da mahalaju o drugim ljudima po šiša barovima.
Ovo nije sisa bar, ovo je forum i pokrenuta je tema. To je problem sto svi gledaju samo sebe. Nisam upoznat da li je nekoga ostetio, vjerovatno jeste i mene licno nije.
Ali Einstein je rekao, parafraziram, da ljudi koji gledaju kako se zlo desava i nista ne rade povodom toga su krivi jednako kao oni sto ga cine.
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#48 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by erentedia »

zz215 wrote: 07/04/2021 10:02
Xforumas wrote: 07/04/2021 09:33
zz215 wrote: 07/04/2021 09:08
To je problem, STA JE URADIO LOSE, bolje reci STA NIJE URADIO. Ja sam se ovdje obratio i cak mail postavio da ljudi vide kakvim se nacinom obraca i ophodi, ne mogu da vjerujem da poslije toga ima ljudi koji su na njegovoj strani. U nekom od prethodnih postova sam objasnio neke razloge, pa se vrati i procitaj. Sve te stvari se nisu ni prije radile, nije se puno dekan mijesao sa studentima, ali prvi put da se dekan interesuje i za sta, da provodi svoje, da se obraca studentima i da ih tretira kao da su bezvrijedni. To nije tako i ne smije da bude. Sve te stvari nikad u prethodnim mandatima nisu puno znacile, ali sada znace jer ako je on dirao u nas i nije nas postovao, necemo ni mi njega postovati. On je to sam odabrao. I zelim pitati sta je to toliko veliko dekan u odnosu na sve prethodne uradio za ETF? Uzimajuci u vidu da su prodekani bili 2. godine na funkciji, nije nesto previse, a tek su napokon razrijeseni prije 10ak dana.. Nista on nije uradio
Sta je konkretno problem s onim obracanje, meni izgleda poptuno legitimno da covjek zakonski i po propisima rjesava probleme a ne da se dodvorava sacici studenata da bi bio raja. Ocigledno je covjek svoj posao shvatio ozbiljno. Pa eto ako mozes napisati konkretno probleme jer ih ja u onom obracanju ne vidim.

Uvijek su se bunili oni najlosiji koji najmanje rade pa pokusavaju na sve nacine ulizivanjem profesorima i dekanu, da zavrse fakultet pa vam je sad naravno problem kad covjek oce da radi po PS-u a ne za "raju".
Balavci s prve godine nasli pametovati o dekanu, e moj ETF na sta si spao.
Sasvim sam siguran da vrijedni i posteni studenti nemaju nista protiv, cak vjerujem i da podrzavaju, da se sve radi po PS-u a ne da se polazu ispiti zato sto si dobar s asistentom i profesorom. Prodji se sinko laprdanja i pametovanja, nego radi i uci pa ce biti nesto od tvog fakulteta a ne da trazis precice do diplome tako sto cete srozati dekana i fakultet na nivo srednje skole pa da zavrsava svaki smokljan koji ga upise.
Nije po zakonu, jer je zakonom propisan neradni dan za Uskrs, on nece da ga sprovede jer je njemu tako bolje. Uskrs nije bas praznik koji je nebitan, pa da bude u argumentu 'bice vise neradnih vec radnih dana'.
Vi meni pricate o tome kako js ETF propao, a ovo je krenulo sve jer dekan se iskljucivo poceo mijesati u 1. godinu. Tako profesori, tipa prof Ljubovic i prof Juric, profesorice matematika i fizika, koji drze tezinu na prvoj godini i oni su ti koji koce da studenti idu dalje, tj prave selekciju su prvi bili na udaru dekana. S prof Juricem je vecina studenata ekstra, a opet nikad se nije desilo da je nekoga pustio radi toga, vec covjek trazi da se dobro napatis da prodjes predmet. A zasto su bas oni bili na udaru? Jer mu je sin moj kolega. Jer ima problem upravo s navedenim predmetima, jer je ocigledno dobio ispit na kojem niko vise u generaciji nije imao ni probilizno poena kao on, a par dana prije toga imao katastrofalne rezultate na testu -ne moze me niko ubijediti da je naucio. Imao problem, sad ga vise nema jer mu je sve sredjeno. Jos je dodatni problem online nastava i to masovno prepisivanje, a dekanu to ne smeta sto ce imati diplomu ETFa kojekakvi ljudi, toliko o tom dignitetu i reputaciji ustanove, uopce se nije potrudio drzati ispite uzivo, a imaju kapaciteti, narocito na prvoj godini gdje je najlakse naci covjeka koji ce ti uraditi. Nije to bas samo 'student 1. godine blati ETF', ovo su neosporive cinjenice.
I nikad prije nije se desilo da se student 1. godine buni, ali nisam ja jedini, forum nije toliko popularan medju nama, a vjerujem da ce se dosta ljudi ukljuciti. Nije se desilo jer se znalo da je 1. godina eliminatorna, i to tako treba da bude za sve, a ne samo za one koji nisu djeca bitnih i utjecajnih
Drug ja i ti smo vršnjaci
Uglavnom ja mrzim tu "doktursku djecu". Ja ih tako zovem. Lično znam ko je na kojem roku prošao s novčanicama ali ne isplati se zamarati s time jer stvarno nećeš postići ništa već stisni da budeš bolji od ovih guzova.
Allaha mi ja bi svu ove našteljene pobio kunem ti se. Mi nismo moćni da nešto mijenjamo.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#49 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

erentedia wrote: 07/04/2021 10:13
zz215 wrote: 07/04/2021 10:02
Xforumas wrote: 07/04/2021 09:33

Sta je konkretno problem s onim obracanje, meni izgleda poptuno legitimno da covjek zakonski i po propisima rjesava probleme a ne da se dodvorava sacici studenata da bi bio raja. Ocigledno je covjek svoj posao shvatio ozbiljno. Pa eto ako mozes napisati konkretno probleme jer ih ja u onom obracanju ne vidim.

Uvijek su se bunili oni najlosiji koji najmanje rade pa pokusavaju na sve nacine ulizivanjem profesorima i dekanu, da zavrse fakultet pa vam je sad naravno problem kad covjek oce da radi po PS-u a ne za "raju".
Balavci s prve godine nasli pametovati o dekanu, e moj ETF na sta si spao.
Sasvim sam siguran da vrijedni i posteni studenti nemaju nista protiv, cak vjerujem i da podrzavaju, da se sve radi po PS-u a ne da se polazu ispiti zato sto si dobar s asistentom i profesorom. Prodji se sinko laprdanja i pametovanja, nego radi i uci pa ce biti nesto od tvog fakulteta a ne da trazis precice do diplome tako sto cete srozati dekana i fakultet na nivo srednje skole pa da zavrsava svaki smokljan koji ga upise.
Nije po zakonu, jer je zakonom propisan neradni dan za Uskrs, on nece da ga sprovede jer je njemu tako bolje. Uskrs nije bas praznik koji je nebitan, pa da bude u argumentu 'bice vise neradnih vec radnih dana'.
Vi meni pricate o tome kako js ETF propao, a ovo je krenulo sve jer dekan se iskljucivo poceo mijesati u 1. godinu. Tako profesori, tipa prof Ljubovic i prof Juric, profesorice matematika i fizika, koji drze tezinu na prvoj godini i oni su ti koji koce da studenti idu dalje, tj prave selekciju su prvi bili na udaru dekana. S prof Juricem je vecina studenata ekstra, a opet nikad se nije desilo da je nekoga pustio radi toga, vec covjek trazi da se dobro napatis da prodjes predmet. A zasto su bas oni bili na udaru? Jer mu je sin moj kolega. Jer ima problem upravo s navedenim predmetima, jer je ocigledno dobio ispit na kojem niko vise u generaciji nije imao ni probilizno poena kao on, a par dana prije toga imao katastrofalne rezultate na testu -ne moze me niko ubijediti da je naucio. Imao problem, sad ga vise nema jer mu je sve sredjeno. Jos je dodatni problem online nastava i to masovno prepisivanje, a dekanu to ne smeta sto ce imati diplomu ETFa kojekakvi ljudi, toliko o tom dignitetu i reputaciji ustanove, uopce se nije potrudio drzati ispite uzivo, a imaju kapaciteti, narocito na prvoj godini gdje je najlakse naci covjeka koji ce ti uraditi. Nije to bas samo 'student 1. godine blati ETF', ovo su neosporive cinjenice.
I nikad prije nije se desilo da se student 1. godine buni, ali nisam ja jedini, forum nije toliko popularan medju nama, a vjerujem da ce se dosta ljudi ukljuciti. Nije se desilo jer se znalo da je 1. godina eliminatorna, i to tako treba da bude za sve, a ne samo za one koji nisu djeca bitnih i utjecajnih
Drug ja i ti smo vršnjaci
Uglavnom ja mrzim tu "doktursku djecu". Ja ih tako zovem. Lično znam ko je na kojem roku prošao s novčanicama ali ne isplati se zamarati s time jer stvarno nećeš postići ništa već stisni da budeš bolji od ovih guzova.
Allaha mi ja bi svu ove našteljene pobio kunem ti se. Mi nismo moćni da nešto mijenjamo.
A ovdje i pisem ne bi li se makar pocelo pricati o ovome, jer ne mogu da sjedim mirno i da gledam kako sve to regularno prolazi. Ima djece profesora i u srednjoj je bilo, ali vala nisu nesto mazeni i pazeni bili, sve to zavisi koliko roditelj jako ruke stegne..
trebas reci, kad vec znas, da se javno srame i stide takvi, jer ce ti oni jednog dana radno mjesto oduzet..
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#50 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by erentedia »

Neće, jer dokturska djeca ne znaju živjeti ne snalaze se jednostavno su glupi. Oni će kad babo ode, klonut ja ne strahujem iskreno za radno mjesto samo treba biti oprezan. Imaj dobre odnose s profesorima naravno poslovno kvalitetan odnos jer čak i ti šupci što trpaju svoju glupu djecu će te cijeniti.
Znam i mene boli ovi stariji žive u svom vremenu pa misle da je rad ključ uspjeha nažalost nije već je bitno biti malo namazan.
Last edited by erentedia on 07/04/2021 10:28, edited 1 time in total.
Post Reply