Vakcine - iskustva

Moderator: O'zone

Locked

Hocete li se vakcinisati protiv COVID-a koliko god puta bude trebalo?

-DA, naravno kad god kazu strucnjaci da treba i koliko god puta tu sam
89
30%
-NE, primio sam 2 doze i dosta od mene
62
21%
-NE, primio sam 3 ili primit cu uskoro trecu dozu i dosta od mene
48
16%
-NISAM se nikako vakcinisao protiv covida niti planiram
102
34%
 
Total votes: 301

User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20587
Joined: 12/08/2013 12:51

#4876 Re: Vakcine - iskustva

Post by insaneinthebrain »

Kakvi sve debili dodju na ove teme da prosipaju pamet :-)
Last edited by insaneinthebrain on 29/01/2022 19:00, edited 1 time in total.
Aspartan
Posts: 74
Joined: 06/04/2021 11:39

#4877 Re: Vakcine - iskustva

Post by Aspartan »

Ima li neko iskustva sa Modernom kao boosterom?
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#4878 Re: Vakcine - iskustva

Post by ljubicasti limun »

iz dna duše wrote: 24/01/2022 17:30 Primila tri doze Pfizer-a.. Svaki puta navece malo temperaturica, ruka boljela na mjestu uboda i sutradan blaga malaksalost.
I kod svih ostalih oko mene, nije bilo nekih znacajnijih izrazenih simptoma, raspon godina od 30 do 60.
e, super, hvala ti! mi sad trebamo krajem feb. uzeti trecu dozu.

nakon druge, imala sam blaze simptome, trajalo par dana i gotovo.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#4879 Re: Vakcine - iskustva

Post by zubi »

veiz wrote: 28/01/2022 09:13 sredstvo prenosa COVIDA je izgleda VAKCINA.
Od doktora samo Vranić nezna ili neće da zna to.
Po pogledu mu se vidi da laže sve i jednu
:lol:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4880 Re: Vakcine - iskustva

Post by zippoo87 »

doktornauke wrote: 29/01/2022 17:06
zippoo87 wrote: 29/01/2022 17:02

Zasto kada s erazbolis od bilo koje bolesti onda trazis doktora i lijekove ?
Zar ne bi trebao pustiti da se ili organizam sam odbrani ili umrijeti ?

Ako to tako gledas,onda ti nijedan lijek ne treba i organizam je po tebi uvijek sposoban da se odbrani a svi znamo da je ovo laz.

E zato ljudi rade sve sto mogu da sprijece ili ublaze simptome bolesti...a vakcina je jedan od lijekova.

Meni je smijesno da se jos uvijek vode ove debate...svamo ima pravo da se lijeci ili ne lijeci,ali nemojte opterecivati glupostima ljude koji zele da se zastite.
Kako su se ljudi ljecili kad nije bilo medicine i hemije?
Aj zdravo.
Malo je reci da si ti glup...pa lijecile su nas iste biljke od kojih se i sada prave lijekovi,samo tehnologija nije bila kao sada,da se to sve proizvodi masovno ali sastav lijekova je i danas od biljaka koje su se koristile i prije 5000 godina.
To sto si sebi napisao "doktor" u nicku,ne znaci da si ti doktor...ti si supalj "doktore" moj.
Cuj nije bilo medicine...a na zidovima u pecinama scrtavani lijekovi i biljke i milion nekih svari.
Kako je lik glup,nevjerovatno...on doktor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
doktor moj K
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#4881 Re: Vakcine - iskustva

Post by doktornauke »

zippoo87 wrote: 29/01/2022 19:26
doktornauke wrote: 29/01/2022 17:06
Kako su se ljudi ljecili kad nije bilo medicine i hemije?
Aj zdravo.
Malo je reci da si ti glup...pa lijecile su nas iste biljke od kojih se i sada prave lijekovi,samo tehnologija nije bila kao sada,da se to sve proizvodi masovno ali sastav lijekova je i danas od biljaka koje su se koristile i prije 5000 godina.
To sto si sebi napisao "doktor" u nicku,ne znaci da si ti doktor...ti si supalj "doktore" moj.
Cuj nije bilo medicine...a na zidovima u pecinama scrtavani lijekovi i biljke i milion nekih svari.
Kako je lik glup,nevjerovatno...on doktor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
doktor moj K
Piljar,mobitelaš nek si ti pametan :lol: :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#4882 Re: Vakcine - iskustva

Post by salik79 »

Evo, ako imate kakav dokaz i ova dvojica salabajzera vas mole da im dostavite:



Hamo, vidi im glave...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#4883 Re: Vakcine - iskustva

Post by salik79 »

'ta ce on, Prasad mu prezime :D
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4884 Re: Vakcine - iskustva

Post by zippoo87 »

doktornauke wrote: 29/01/2022 20:36
zippoo87 wrote: 29/01/2022 19:26
Malo je reci da si ti glup...pa lijecile su nas iste biljke od kojih se i sada prave lijekovi,samo tehnologija nije bila kao sada,da se to sve proizvodi masovno ali sastav lijekova je i danas od biljaka koje su se koristile i prije 5000 godina.
To sto si sebi napisao "doktor" u nicku,ne znaci da si ti doktor...ti si supalj "doktore" moj.
Cuj nije bilo medicine...a na zidovima u pecinama scrtavani lijekovi i biljke i milion nekih svari.
Kako je lik glup,nevjerovatno...on doktor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
doktor moj K
Piljar,mobitelaš nek si ti pametan :lol: :lol:
Eto vidis svoj intelektualni kapacitet.
Vidio da sam napisao da prodajem mobitel i odmah sam "piljar".
To su ti "intelektualni forumski kapaciteti"....mene sramota u tvoje ime.
evo ti ideja za promjenu nicka...stavi "doktor piljar" :lol:
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#4885 Re: Vakcine - iskustva

Post by doktornauke »

zippoo87 wrote: 29/01/2022 20:41
doktornauke wrote: 29/01/2022 20:36
Piljar,mobitelaš nek si ti pametan :lol: :lol:
Eto vidis svoj intelektualni kapacitet.
Vidio da sam napisao da prodajem mobitel i odmah sam "piljar".
To su ti "intelektualni forumski kapaciteti"....mene sramota u tvoje ime.
evo ti ideja za promjenu nicka...stavi "doktor piljar" :lol:
Ne provaljuj se ba vise :lol:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4886 Re: Vakcine - iskustva

Post by zippoo87 »

doktornauke wrote: 29/01/2022 20:55
zippoo87 wrote: 29/01/2022 20:41

Eto vidis svoj intelektualni kapacitet.
Vidio da sam napisao da prodajem mobitel i odmah sam "piljar".
To su ti "intelektualni forumski kapaciteti"....mene sramota u tvoje ime.
evo ti ideja za promjenu nicka...stavi "doktor piljar" :lol:
Ne provaljuj se ba vise :lol:
evo necu vise "doktore" :lol:
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4887 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

ljubicasti limun wrote: 29/01/2022 18:49
Karikaturist wrote: 29/01/2022 08:11

Ne znam jeli njegovo licno ali ja sam primio prvu dozu danas a za 5 dana dobio covid. Necu se vakcinisati drugom dozom a za poslije who knows..
Ti ocito ne kontas kako vakcina funkcionira. Nakon vakcinacije treba proci odredjeni period, primjerice 2 sedmice, da bi se razvio adekvatan odgovor imunog sistema.
Vakcina ne daje odmah po ubrizgavanju imunitet. Dok se ne razvije imunitet, mozes se zaraziti.

Dzizus Krajst :-) Jbte, elementarne stvari ne znate, ali se gurate da ste pametniji od lijecnika i imunologa.
Ja mozda ne kontam kako vakcina fukcionise mlada damo, ali ti ne kontas puno vise od toga..
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#4888 Re: Vakcine - iskustva

Post by ljubicasti limun »

Karikaturist wrote: 30/01/2022 07:54
ljubicasti limun wrote: 29/01/2022 18:49

Ti ocito ne kontas kako vakcina funkcionira. Nakon vakcinacije treba proci odredjeni period, primjerice 2 sedmice, da bi se razvio adekvatan odgovor imunog sistema.
Vakcina ne daje odmah po ubrizgavanju imunitet. Dok se ne razvije imunitet, mozes se zaraziti.

Dzizus Krajst :-) Jbte, elementarne stvari ne znate, ali se gurate da ste pametniji od lijecnika i imunologa.
Ja mozda ne kontam kako vakcina fukcionise mlada damo, ali ti ne kontas puno vise od toga..
Pa ako ne kontas kako vakcina funkcionise, nemoj ovdje palamuditi da znas. Nauci nesto, procitaj kakvu knjigu ili studiju o imunologiji. Cak mozes i zadacu ucenika u medicinskoj skoli.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4889 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 09:14
Karikaturist wrote: 30/01/2022 07:54

Ja mozda ne kontam kako vakcina fukcionise mlada damo, ali ti ne kontas puno vise od toga..
Pa ako ne kontas kako vakcina funkcionise, nemoj ovdje palamuditi da znas. Nauci nesto, procitaj kakvu knjigu ili studiju o imunologiji. Cak mozes i zadacu ucenika u medicinskoj skoli.
Odsetaj polako i smireno i prosipaj lafinu onome ko te mora trpiti. Ovo nije mjesto da prosipas svoju nepostojecu pamet.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32208
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4890 Re: Vakcine - iskustva

Post by Bobi »

Ne svadjajte se :D, jel vas sram imalo ?
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4891 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

I stid cak. :evil:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#4892 Re: Vakcine - iskustva

Post by ljubicasti limun »

Jest me stid. Sto se raspravljam s antivakserom.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#4893 Re: Vakcine - iskustva

Post by ljubicasti limun »

Karikaturist wrote: 30/01/2022 09:25
ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 09:14

Pa ako ne kontas kako vakcina funkcionise, nemoj ovdje palamuditi da znas. Nauci nesto, procitaj kakvu knjigu ili studiju o imunologiji. Cak mozes i zadacu ucenika u medicinskoj skoli.
Odsetaj polako i smireno i prosipaj lafinu onome ko te mora trpiti. Ovo nije mjesto da prosipas svoju nepostojecu pamet.

Gospodine, ovo je mjesto za razmjenu iskustva o vakcinama. A Vi pokusavate ucestvovati u tome i ubjedjivati ljude o neefikasnosti vakcina, plaseci ih svojim iskustvom, a ne razumijete osnovni nacin stvaranja odgovora imunog sistema nakon vakcine. Stoga Vam kazem da se trebate informirati o tome, prije ucesca u ovakvim diskusijama. Jer ste sad, sa ovom razinom informacija, na nivou neuke osobe s pocetka 20tog stoljeca. Za Vase dobro, a i za dobro Vase porodice i okoline, nije na odmet malo sjesti i prelistati kakvu studiju o vakcinama, pogotovo u Vasim godinama.

Svako dobro, i znanje nikog nije ubilo, a neznanje jeste.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#4894 Re: Vakcine - iskustva

Post by salik79 »

ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 10:41
Karikaturist wrote: 30/01/2022 09:25
Odsetaj polako i smireno i prosipaj lafinu onome ko te mora trpiti. Ovo nije mjesto da prosipas svoju nepostojecu pamet.

Gospodine, ovo je mjesto za razmjenu iskustva o vakcinama. A Vi pokusavate ucestvovati u tome i ubjedjivati ljude o neefikasnosti vakcina, plaseci ih svojim iskustvom, a ne razumijete osnovni nacin stvaranja odgovora imunog sistema nakon vakcine. Stoga Vam kazem da se trebate informirati o tome, prije ucesca u ovakvim diskusijama. Jer ste sad, sa ovom razinom informacija, na nivou neuke osobe s pocetka 20tog stoljeca. Za Vase dobro, a i za dobro Vase porodice i okoline, nije na odmet malo sjesti i prelistati kakvu studiju o vakcinama, pogotovo u Vasim godinama.

Svako dobro, i znanje nikog nije ubilo, a neznanje jeste.
Ova dvojica su putem twittera uputila javnim poziv, ali pretpostavljam da nemas nalog, pa se stavljam na raspolaganje da im proslijedim tvoj odgovor:

Image
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4895 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 10:41
Karikaturist wrote: 30/01/2022 09:25
Odsetaj polako i smireno i prosipaj lafinu onome ko te mora trpiti. Ovo nije mjesto da prosipas svoju nepostojecu pamet.

Gospodine, ovo je mjesto za razmjenu iskustva o vakcinama. A Vi pokusavate ucestvovati u tome i ubjedjivati ljude o neefikasnosti vakcina, plaseci ih svojim iskustvom, a ne razumijete osnovni nacin stvaranja odgovora imunog sistema nakon vakcine. Stoga Vam kazem da se trebate informirati o tome, prije ucesca u ovakvim diskusijama. Jer ste sad, sa ovom razinom informacija, na nivou neuke osobe s pocetka 20tog stoljeca. Za Vase dobro, a i za dobro Vase porodice i okoline, nije na odmet malo sjesti i prelistati kakvu studiju o vakcinama, pogotovo u Vasim godinama.

Svako dobro, i znanje nikog nije ubilo, a neznanje jeste.
Gospodjo/ice, molim vas da vase pausalne procjene i subjektivne dojmove ostavite ipak za sebe. Mene licno ne poznajete a vase mogucnosti da me procjenite na osnovu forumskim upisa su vrlo ogranicene. Predlazem vam da se smirite i da se ne petljate previse u personalne stvari, znanja i odluke drugih ljudi.
Srdacan pozdrav.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4896 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

salik79 wrote: 30/01/2022 10:49
ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 10:41


Gospodine, ovo je mjesto za razmjenu iskustva o vakcinama. A Vi pokusavate ucestvovati u tome i ubjedjivati ljude o neefikasnosti vakcina, plaseci ih svojim iskustvom, a ne razumijete osnovni nacin stvaranja odgovora imunog sistema nakon vakcine. Stoga Vam kazem da se trebate informirati o tome, prije ucesca u ovakvim diskusijama. Jer ste sad, sa ovom razinom informacija, na nivou neuke osobe s pocetka 20tog stoljeca. Za Vase dobro, a i za dobro Vase porodice i okoline, nije na odmet malo sjesti i prelistati kakvu studiju o vakcinama, pogotovo u Vasim godinama.

Svako dobro, i znanje nikog nije ubilo, a neznanje jeste.
Ova dvojica su putem twittera uputila javnim poziv, ali pretpostavljam da nemas nalog, pa se stavljam na raspolaganje da im proslijedim tvoj odgovor:

Image
Jesu li ovo prokleti antivakseri na djelu, sad ce se neki posramiti sto je njihov citat ovdje..
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#4897 Re: Vakcine - iskustva

Post by salik79 »

Karikaturist wrote: 30/01/2022 10:59
salik79 wrote: 30/01/2022 10:49

Ova dvojica su putem twittera uputila javnim poziv, ali pretpostavljam da nemas nalog, pa se stavljam na raspolaganje da im proslijedim tvoj odgovor:

Image
Jesu li ovo prokleti antivakseri na djelu, sad ce se neki posramiti sto je njihov citat ovdje..
Pa dovoljno im glave govore...A ovom jos, pord glave, Prasad prezime. 'ta ce oni, to skole vidjelo nije, sve sto znaju pokupili na Facebooku i Youtubeu.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#4898 Re: Vakcine - iskustva

Post by TDK-90 »

Druga vakcina u augustu bila i nakon par dana pocela da djeluje valjda i umarala me prilicno.
Treca me aBd nece vidjeti , ovdje U Njem. je kampanja na TV spotovi koji narodu objasnjavaju kako je vakcinacija skroz ok , mRNA ne steti stanicama/celijama nakon vremena se rastvori i nema stete na DNK
Zatim poruka vakcinisite se ne cekajte neku super vakcinu jer vas ova stiti 47% od hospitalizacije .
Gdje nestade onih 80% 90% Koje su obecavali
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#4899 Re: Vakcine - iskustva

Post by ljubicasti limun »

Karikaturist wrote: 30/01/2022 10:57
ljubicasti limun wrote: 30/01/2022 10:41


Gospodine, ovo je mjesto za razmjenu iskustva o vakcinama. A Vi pokusavate ucestvovati u tome i ubjedjivati ljude o neefikasnosti vakcina, plaseci ih svojim iskustvom, a ne razumijete osnovni nacin stvaranja odgovora imunog sistema nakon vakcine. Stoga Vam kazem da se trebate informirati o tome, prije ucesca u ovakvim diskusijama. Jer ste sad, sa ovom razinom informacija, na nivou neuke osobe s pocetka 20tog stoljeca. Za Vase dobro, a i za dobro Vase porodice i okoline, nije na odmet malo sjesti i prelistati kakvu studiju o vakcinama, pogotovo u Vasim godinama.

Svako dobro, i znanje nikog nije ubilo, a neznanje jeste.
Gospodjo/ice, molim vas da vase pausalne procjene i subjektivne dojmove ostavite ipak za sebe. Mene licno ne poznajete a vase mogucnosti da me procjenite na osnovu forumskim upisa su vrlo ogranicene. Predlazem vam da se smirite i da se ne petljate previse u personalne stvari, znanja i odluke drugih ljudi.
Srdacan pozdrav.
Gospodine, Vi ste taj koji reagira histericno i povrijedjeno, cudno je da to meni spocitavate. Vas se vrlo lako i vrlo dobro moze procijeniti na osnovu Vasih forumskih upisa, naravno, kada se radi o ovoj temi. Cinjenica je da Vi, na osnovu Vasih forumskih upisa, pokazujete da ne znate kako vakcina funkcionira. Takodjer, ostavljate dojam izrazito neinformirane osobe, iz doba nekog praznovjerja. Znate, ono doba, kad su ljudi mislili da se kupanjem osoba moze razboljeti ili da se infekcije lijece pustanjem krvi.
Ponovo, procitajte neku zadacu ucenika medicinske skole, sudeci prema Vasim forumskim upisima u vezi vakcinacija, smatram da ce Vam tako biti lakse shvatiti jer ocito, na zalost, u tim godinama nemate osnovno znanje o postupku vakcinacije. Procitajte, informirajte se, naucite, pa se vratite na temu.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#4900 Re: Vakcine - iskustva

Post by Karikaturist »

Rodila majka :kiss:
Locked