Sarajevo sjecanja forumasa

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#101 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

uglavnomja wrote: 23/02/2021 17:16 da vam malo razbijem temu, raja su izlazila i prije 2003. :D
da ne kazem i pije rata :oops:

samo na skenderiji svaki petak koncert neke malo jace grupe u domu mladih, svako malo veliki koncert u ledenoj dvorani
za najvece kosevo

a onda poslastica - svake godine prvomajski uranak, pjevajmo do zore, maturantsko vece crveni karanfil i sl.

tu bi se izredao citav vrh ex yu rocka, dugme, valjak, corba, formula :D , ... ma svi redom za jedno vece
i to ne da otaljaju pjesmu dvije, nego po citav koncertic, trebalo je 12 + sati popuniti obicno od 8 navece do 8 ujutro


o kafiicma i svakovecernjim izlascima mislim da ima tema
Ova tema je sjecanja na sve ne konkretno o izlascima
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#102 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

Internet je kod obicnog naroda poceo mozda 98 99 da se siri
Ja se sjecam nakacis se na dial up pa ti telefon nedostupan a yahoo bio sto je danas google otprilike
Pa onda newsroom-ovi i sl
A o skidanju pjesama da ne pricam
Ja sam intenzivno poceo internet koristiti 99e recimo kad sam priključio logosoft cini mi se
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66266
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#103 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by _BataZiv_0809 »

Sociolog wrote: 21/02/2021 23:32
izvrsni direktor wrote: 21/02/2021 23:28 A ja se sjecam koliko smo hanu h. lozili na tom forumu :-) meni se javljala i privatno sa slikama (kulturnim) :run:
Koliko se sjecam, pokrenuli temu na forumu o hani kao buducoj svjetskoj zvijezdi :D
Sjecam se i dan danas, velike medijske nade, manekenke iz Mostara Dzenite Dumpor tako nekako, medju 5 najpopularnih po onim zvijezdicama i brojakama bila.
Otprilike 89/90 god. Bas bi volio znati gdje je danas
Nemoj me drzati za rijec, jer ja te nase manekenke ne znam razlikovati (osim A.M.Račanović i Njegice Balorde 8-) ) ali mislim da sam ovu Dzenitu vidio prije nekih 4-5 godina na letu za Istanbul. Lijepa djevojka, vidi se da ima manekenski gard, na njenu zalost ja ipak padam na dzepne venere sa oblinama a la Camila Cabello, Salma Hayek, Sofia Vergara ili J.Lo :evil:

Call me muški šovinista, ali moje je neko duboko ubjeđenje da je to zanimanje najčešće paravan za malo sofisticiraniju prostituciju. Ne kazem da Dzenita to radi ili ne radi, ali vecina njih sto hodaju po Dubaijima i snimaju satro neke editorijale i spotove, zapravo se bubaju za pare sa masnim debelim lovatorima.
Sociolog
Posts: 4349
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#104 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Sociolog »

Ups sjetih se i Danijele ,mulatkinje s derneka. Kasnije je radila na Federalnoj vodila sport sta vec.

Udala se za nekog propaliteta besposlicara, steta, onako lijepa i zgodna zenska.

Meni jedino malo nedostaje ona tv99. :mrgreen: 8)

Ne znam zasto, najbizarnija, najcudnija televizija, ali je imala za djecu solidne programe i koncept Zingiri Pingiri 8)
Kazu i prvi teletext.

Asocijacija na postratniperiod mi je ntvstudio 99..ne znam ni sam objasniti :lol: :lol: :D :bih:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#105 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by uglavnomja »

Sociolog wrote: 23/02/2021 18:24 Ups sjetih se i Danijele ,mulatkinje s derneka. Kasnije je radila na Federalnoj vodila sport sta vec.

Udala se za nekog propaliteta besposlicara, steta, onako lijepa i zgodna zenska.

Meni jedino malo nedostaje ona tv99. :mrgreen: 8)

Ne znam zasto, najbizarnija, najcudnija televizija, ali je imala za djecu solidne programe i koncept Zingiri Pingiri 8)
Kazu i prvi teletext.

Asocijacija na postratniperiod mi je ntvstudio 99..ne znam ni sam objasniti :lol: :lol: :D :bih:

tv99 bila na skenderiji, imali kameru negdje na krovu, pa kad nema programa puste kameru, narod hoda :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66266
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#106 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by _BataZiv_0809 »

Vitezanin wrote: 23/02/2021 07:50 Chris Liebing u Zetri 2010. :thumbup: 8) :thumbup: Tih godina je znalo biti (pored partiya u velikoj sali Doma mladih) dosta alternativnijih dešavanja u amfiteatru pored. Je li iko bio na čuvenom partiyu Cox bez Coxa :D , kada je zbog vulkana na Islandu bilo otkazivanja ogromnog broja letova? Bio je dosta dobar party, znam da oko pola 12 već ljudi nisu mogli ući u Skenderiju.
Nisam bio na partiju jer sam bukvalno 10 minuta pred polazak vidio njegov video sto je snimio da se izvinjava sto nece moci doci :lol:....ja imao one neke duple karte, ja mislim Cox i Freemasons na jednoj, tako nekako je islo, pogledat cu u kutiji u kojoj sve to cuvam, pa mozda i postam ovdje 8)

Taj party Cox bez Coxa je bio ovako u aprilu 2010 otprilike, a Cox je zaista i dosao nekad na ljeto....u junu ja mislim....znam zbog prekida sa tadasnjom dugogodisnjom curom :lol: (prekinuli pocetkom maja, pomirili se krajem juna), jer sam na Coxu bio sjeban u zivot i stonirao sam se :lol: i ne sjecam se nista osim onoga sto sam vidio na snimcima sa fotoaparata i sto mi je jaranova djevojka ispricala da sam je sto puta poljubio u tetovazu na ramenu :lol:

EDIT: 9. juli 2010.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#107 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

Meni je taj ntv 99 bio dobar da vidim ima li raje na partiju u domu mladih 😂
Izlazio iz kuce oko 11 i vidim ima li raje ako ima onako prosjecno bit ce raje ako nema nikoga nece biti raje skoro citavu noc
BiBi911
Posts: 2918
Joined: 09/12/2018 17:47

#108 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by BiBi911 »

cyprus wrote: 19/02/2021 14:24 Ja samo da prijavim da nisam išao na partije - not my cup of tea :D Ali jesam na Dinu Merlina i Željka Joksimovića, više puta 8-)

Kako je mene Mama istukla zbog zeljkovog koncerta (15 godina imao) dva produzna su stradala
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#109 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Vitezanin »

_BataZiv_0809 wrote: 23/02/2021 18:38
Vitezanin wrote: 23/02/2021 07:50 Chris Liebing u Zetri 2010. :thumbup: 8) :thumbup: Tih godina je znalo biti (pored partiya u velikoj sali Doma mladih) dosta alternativnijih dešavanja u amfiteatru pored. Je li iko bio na čuvenom partiyu Cox bez Coxa :D , kada je zbog vulkana na Islandu bilo otkazivanja ogromnog broja letova? Bio je dosta dobar party, znam da oko pola 12 već ljudi nisu mogli ući u Skenderiju.
Nisam bio na partiju jer sam bukvalno 10 minuta pred polazak vidio njegov video sto je snimio da se izvinjava sto nece moci doci :lol:....ja imao one neke duple karte, ja mislim Cox i Freemasons na jednoj, tako nekako je islo, pogledat cu u kutiji u kojoj sve to cuvam, pa mozda i postam ovdje 8)

Taj party Cox bez Coxa je bio ovako u aprilu 2010 otprilike, a Cox je zaista i dosao nekad na ljeto....u junu ja mislim....znam zbog prekida sa tadasnjom dugogodisnjom curom :lol: (prekinuli pocetkom maja, pomirili se krajem juna), jer sam na Coxu bio sjeban u zivot i stonirao sam se :lol: i ne sjecam se nista osim onoga sto sam vidio na snimcima sa fotoaparata i sto mi je jaranova djevojka ispricala da sam je sto puta poljubio u tetovazu na ramenu :lol:

EDIT: 9. juli 2010.
Poslije toga su oni lopovi iz Prodavnice zvuka ujeb... više DJ-eva i partiya i onda je scena počela padati. Ali bio je zaista dobrih i velikih dešavanja i uvijek sam bio sretan vidjeti punu Skenderiju ili Zetru na tim partiyima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66266
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#110 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by _BataZiv_0809 »

Vitezanin wrote: 24/02/2021 08:14

Poslije toga su oni lopovi iz Prodavnice zvuka ujeb... više DJ-eva i partiya i onda je scena počela padati. Ali bio je zaista dobrih i velikih dešavanja i uvijek sam bio sretan vidjeti punu Skenderiju ili Zetru na tim partiyima.
Jesu li oni ono zajebali i Scooter?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#111 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

Gostovanja dj-a i sl su ujebali pojedinci 03-04 kad su im krali ploce i sl
Ostalo sve je istorija
Ja i jaran licno vozili richie hawtina u holidej kad je svirao u zetri
Cekao ispred zetre da ga neko pokupi i preveze do hotela al nikoga nije bilo
I pokloni nam potpisane ploce kad smo ga odbacili
User avatar
drag_gost
Posts: 5539
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#112 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by drag_gost »

Sociolog wrote: 23/02/2021 17:24 Sjecam se prvog dodira s Internetom

Kazu najsavremenija tehnologija, ko djeca se mi cudili od 10/12 godina

Odemo u Internet klub ovdje u Hrasnom, kod cevab Zmaja je bio mali internet klub 2000 godine mi isli na onu stranicu goal.com i skidali slike za prvenstvo u Belgiji i Holandiji a uzasno bio spor internet.

Mada kazu, da je internet bio cak i u ratu 1995, mada mi je to nekako nevjerovatno ali ovdje ima starijih forumasha koji to mogu potvrditi.

Tad sam zavio strategije i Warcraft😇 :D
Hrasno, internet klub MLT i kantera cijeli dan... bilo je drkadzija sto su visili tada na worldsex 😁

Tek dosao adsl u telecom, dobra vremena. Kasnije se otvorio neon, blue planet, easynet, phoenix po gradu. Izadjes u grad i sjednes na mirc. Prvo dalnet, kasnije bosnet. I naravno pitas: ASL?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#113 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

Zanimljiva stvar je da su pojavom interneta kod nas vidoteke recimo pocele gubiti bitku da kazem
Sjecam se da su na vrhuncu bile krajem 90ih i kako internet dodje one se polako pocese gasiti bez obzira sto su filmovi poceli na cd i dvd prelaziti
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#114 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Vitezanin »

_BataZiv_0809 wrote: 24/02/2021 10:21
Vitezanin wrote: 24/02/2021 08:14

Poslije toga su oni lopovi iz Prodavnice zvuka ujeb... više DJ-eva i partiya i onda je scena počela padati. Ali bio je zaista dobrih i velikih dešavanja i uvijek sam bio sretan vidjeti punu Skenderiju ili Zetru na tim partiyima.
Jesu li oni ono zajebali i Scooter?
Znam da su Umeka (Umek nije došao na kraju, party trebao biti na Grbavici) i kasnije Liebinga zajebali (prostor katastrofa, nije htio izaći na stage, tek na kraju je nešto kratko izašao zbog ljudi i pokupio se: mislim da više nikad neće doći u Sarajevo), moguće da su još koga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66266
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#115 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by _BataZiv_0809 »

Vitezanin wrote: 24/02/2021 13:23
_BataZiv_0809 wrote: 24/02/2021 10:21
Vitezanin wrote: 24/02/2021 08:14

Poslije toga su oni lopovi iz Prodavnice zvuka ujeb... više DJ-eva i partiya i onda je scena počela padati. Ali bio je zaista dobrih i velikih dešavanja i uvijek sam bio sretan vidjeti punu Skenderiju ili Zetru na tim partiyima.
Jesu li oni ono zajebali i Scooter?
Znam da su Umeka (Umek nije došao na kraju, party trebao biti na Grbavici) i kasnije Liebinga zajebali (prostor katastrofa, nije htio izaći na stage, tek na kraju je nešto kratko izašao zbog ljudi i pokupio se: mislim da više nikad neće doći u Sarajevo), moguće da su još koga.
Je li to Liebingov nastup krajem 2010?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#116 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

To je pocelo davno prije toga
Ne bih se iznenadio da su u toj prodavnici zvuka bili likovi koji su pocetkom milenija zajebali dosta dj-a sto za nastupe sto za ostale stvari plus kradje ploca
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#117 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by LongDong »

foxlife wrote: 24/02/2021 14:09 To je pocelo davno prije toga
Ne bih se iznenadio da su u toj prodavnici zvuka bili likovi koji su pocetkom milenija zajebali dosta dj-a sto za nastupe sto za ostale stvari plus kradje ploca
pretpostavljam da je ari u pitanju (ne znam jel živ uopšte), on i fera su bili pioniri po pitanju elektronske scene u sa, došli iz dijaspore i dofurali to.

mi iz tuzle smo prvo dolazili posle rata u sarajevo i zagreb na partije, i jedan baš after kod arija u ogromnom stanu preko puta katedrale kad se tolko preseravo ne zna više šta će pa mrvio bonkase i na nos ih vuko, a već unezvjeren od gudre.

e onda je u tuzli krenula ekipa different style i fobia da pravi dobre zajebancije, znam masu raje iz sarajeva koji su pohodili krajem 90-ih tuzlu i okolinu gdje su ovi to organizovali

pa ova fobia odnosnsno black acid, prvo zvučno ime koje je doveo iz tog miljea bio libing u februaru 2000, pa onda iste te godine umeka, space djz i onda posle još pun kurac tih poznatih faca
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#118 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Slo Burner »

Ehh pocelo nekako s Kreatorom, potom studije u Sarajevu, Teatar Marki, Barhana i Metal Night, bio onaj neki Jazz Bar lijevo od Vjecne vatre...
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#119 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Vitezanin »

_BataZiv_0809 wrote: 24/02/2021 13:31
Vitezanin wrote: 24/02/2021 13:23
_BataZiv_0809 wrote: 24/02/2021 10:21

Jesu li oni ono zajebali i Scooter?
Znam da su Umeka (Umek nije došao na kraju, party trebao biti na Grbavici) i kasnije Liebinga zajebali (prostor katastrofa, nije htio izaći na stage, tek na kraju je nešto kratko izašao zbog ljudi i pokupio se: mislim da više nikad neće doći u Sarajevo), moguće da su još koga.
Je li to Liebingov nastup krajem 2010?
Jeste, 2010. u Zetri (bilo super), ali krajem 2011. ili početkom 2012. Liebing je opet dolazio u Sa tamo na Pofaliće u neku raspadnutu salu i tada nije htio izaći na binu.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#120 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Raigor Stonehoof »

cyprus wrote: 19/02/2021 14:24 Ja samo da prijavim da nisam išao na partije - not my cup of tea :D Ali jesam na Dinu Merlina i Željka Joksimovića, više puta 8-)
Mrtav si za mene.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#121 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by u-pet-deka »

foxlife wrote: 24/02/2021 12:29 Zanimljiva stvar je da su pojavom interneta kod nas vidoteke recimo pocele gubiti bitku da kazem
Sjecam se da su na vrhuncu bile krajem 90ih i kako internet dodje one se polako pocese gasiti bez obzira sto su filmovi poceli na cd i dvd prelaziti

Ovdje (u Danskoj) videoteke su radile normalno sve do sredine 2012 godine uz nekoliko izuzetaka i do kraja 2014. Skidanje filmova preko interneta se skupo plaćalo po sudovima.

Videoteke po Sarajevu prije rata i poslije - dva svijeta. Omota nije bilo!
Last edited by u-pet-deka on 24/02/2021 16:24, edited 1 time in total.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#122 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by Mate_Miso_Kovac »

Ja sam dizao DVDove Battlestar Galactice u videoteci na Trgu heroja, tamo nekad 2009. I brzo poslije toga je zatvorena. Ne znam za druge dijelove grada, al sto se hrasnog tice, tad je nekad bio i globalni fajront za videoteke :D
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#123 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by kox »

Slo Burner wrote: 24/02/2021 15:34 Ehh pocelo nekako s Kreatorom, potom studije u Sarajevu, Teatar Marki, Barhana i Metal Night, bio onaj neki Jazz Bar lijevo od Vjecne vatre...
Clo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#124 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

Mate_Miso_Kovac wrote: 24/02/2021 16:23 Ja sam dizao DVDove Battlestar Galactice u videoteci na Trgu heroja, tamo nekad 2009. I brzo poslije toga je zatvorena. Ne znam za druge dijelove grada, al sto se hrasnog tice, tad je nekad bio i globalni fajront za videoteke :D
i ja sam dizao u toj gdje je sada frizerski
dvd mislim da nisam nikad digao u videoteci
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#125 Re: Sarajevo sjecanja forumasa

Post by foxlife »

LongDong wrote: 24/02/2021 14:50
foxlife wrote: 24/02/2021 14:09 To je pocelo davno prije toga
Ne bih se iznenadio da su u toj prodavnici zvuka bili likovi koji su pocetkom milenija zajebali dosta dj-a sto za nastupe sto za ostale stvari plus kradje ploca
pretpostavljam da je ari u pitanju (ne znam jel živ uopšte), on i fera su bili pioniri po pitanju elektronske scene u sa, došli iz dijaspore i dofurali to.

mi iz tuzle smo prvo dolazili posle rata u sarajevo i zagreb na partije, i jedan baš after kod arija u ogromnom stanu preko puta katedrale kad se tolko preseravo ne zna više šta će pa mrvio bonkase i na nos ih vuko, a već unezvjeren od gudre.

e onda je u tuzli krenula ekipa different style i fobia da pravi dobre zajebancije, znam masu raje iz sarajeva koji su pohodili krajem 90-ih tuzlu i okolinu gdje su ovi to organizovali

pa ova fobia odnosnsno black acid, prvo zvučno ime koje je doveo iz tog miljea bio libing u februaru 2000, pa onda iste te godine umeka, space djz i onda posle još pun kurac tih poznatih faca
nije ari dosao iz dijaspore za feru ne znam
al jeste jednim dijelom ari u pitanju i ziv je
uglavnom nagledao sam se svega kad sam imao pristup da kazem backstage-u
bolje da nisam i da mirno gledam na partije samo ispred dj-a i sl
a bio sam i u tuzli fino je ekipa bila gore
jednom na jezeru modrac i jednom u lukavcu sam bio
s modraca sam se bas sa arijem vracao

uglavnom i dalje tvrdim da je vrhunac te scene ovdje bio 98-03,04 otprilike
Post Reply